Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) kali válasza Directors (#25200) üzenetére


kali
legenda

11-es és a 12-es csatornák között jócskán van átfedés (link), próbáld meg másikon, távolabbin is, esetleg minden más csatornán is!

(#25202) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

Sziasztok!

A mai nap meghalt a Samsung usb-s wireless adapterem, és szeretnék helyette venni egy újat.
Hasonló tulajdonságokkal rendelkezőt szeretnék venni (5Ghz-es vétel, 300Mbit/s), az iponon.
A másik lehetőség ez a pci-os kártya.
A maximális ár, amit adnék érte (a samsung 12k volt anno), az most 6-7 ezer foint.
Ti mit ajánlanátok?

Remélem jó topikba írtam, és köszönöm előre a válaszokat.

(#25203) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
ti melyiket ajánlanátok?

Ubiquiti nanostationt vagy tp-link wa5210g

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25204) mezis válasza czgabi76 (#25203) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

USB-set. Könnyebb vele keresni megfelelő térerejű helyet és akár laposhoz is használható.
Lehetőleg levehető antennásat.

mezis

(#25205) jNk válasza Thaddeuss (#25202) üzenetére


jNk
senior tag

Az usb-s adapter kényelmesebb és kábellel oda rakod ahova akarod, míg a pci kártya antennái jobbak, cserébe árnyékolt helyen vannak. Ha a samsungoddal sebesség tekintetében nem volt probléma akkor szerintem maradhatsz annál a verziónál és a TP-Link TL-WDN3200 vagy az Asus USB-N53 férhet bele a keretedbe.

czgabi76
Papírnehezéknek jó mindkettő, pontos felhasználási mód nélkül csak tippelni tudunk ;]

(#25206) Real93 válasza jNk (#25205) üzenetére


Real93
aktív tag

Lehet hogy nekem is ilyen USB-set kéne venni, mert a PCI-os antennája eléggé körül van véve. Egy TL-WN822N vajon mennyivel lehet rosszabb, mint egy TL-WN851ND?

(#25207) Thaddeuss válasza jNk (#25205) üzenetére


Thaddeuss
tag

Köszi, most már leszűkítettem erre és erre, kérdés, hogy mi a különbség? Specifikációban nem látok különbséget: Asus - Linksys

Lehetséges, hogy az Asus különleges dizájnja ennyibe kerülne?

(#25208) czgabi76 válasza jNk (#25205) üzenetére


czgabi76
tag

hardver,hatótávolságban,adóteljesítményben?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25209) jNk válasza Real93 (#25206) üzenetére


jNk
senior tag

A WN822N annyival rosszabb hogy nem cserélhetőek az antennái, 0.5dBi-vel kisebb nyereségűek, de a másfél méteres usb kábellel oda rakod ahol a legjobb a jel. Ha a géped és a környezete nagyon árnyékolná a 851-et, akkor az usb-s adapter jobb választásnak tűnik.

Thaddeuss
Elvileg mindkét adapterben ugyanaz a wifi chip van (Ralink RT3572), ezért az Asusnál a csomagolásra kell többet fizetni :)

(#25210) Thaddeuss válasza jNk (#25209) üzenetére


Thaddeuss
tag

Köszönöm szépen, akkor marad a Linksys!

(#25211) Real93 válasza jNk (#25209) üzenetére


Real93
aktív tag

Köszi, akkor szerintem jobb lesz az USB-s :R

(#25212) weiwei válasza czgabi76 (#25208) üzenetére


weiwei
csendes tag

valaki erre:
http://prohardver.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/hsz_25208-25208.html

(#25213) jNk válasza czgabi76 (#25208) üzenetére


jNk
senior tag

A magyarországon használható Nanostationökből ha jól emlékszem van 4 féle 2.4GHzes és 4 féle 5GHz-es változat. A hardverről a gyártó oldalán találsz elég sok információt : NanoStation M sorozat, NanoStation sorozat, NanoStation Loco sorozat. Remélem nem arra vársz hogy összehasonlítom neked az összeset :)

Én a két márkából az Ubiquitit választanám, mert kültéri wireless hálózatok terén is profibb eszközöket készítenek és már jópárat használtam én is ilyenek építésére.

(#25214) czgabi76 válasza jNk (#25213) üzenetére


czgabi76
tag

köszi!

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25215) mezis válasza Thaddeuss (#25207) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A LinkSys-hez adnak egy talpat is, mert valószínűleg a függőleges helyzet lesz az optimális.
Vagyis átgondoltabb konstrukciónak tűnik. A honlapja viszont igencsak szűkszavú....

mezis

(#25216) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. uBuntura szeretném feltelepíteni a TP-Link TL-WN821N V3 (Atheros 7015 chip-el) hálózati USB-s adapteremet. Találtam több leírást hozzá neten, végig is próbáltam őket, de sajnos nem jutottam semmire :(

Remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm!

(#25217) weiwei


weiwei
csendes tag

sziasztok!
említettem már hogy van egy antennashopos gridem,az lenne a kérdésem hogy verkálisan jobb vagy horizontálisan jobb ha sugároz?
ha vízszintes az a horizontális?

(#25218) eax1650


eax1650
aktív tag

Még egyszer! Hátha a korábbi kérdésemre valaki tudja a választ.

Műhelyben adott egy asztali PC, amiben van hálózati kártya.
Ezzel a géppel szeretnék alkalmilag internetre csatlakozni.
Ha összekötöm kábellel a laptopom és a PC-t látják egymást.
A laptop eléri a lakásban lévő wifi-t.
Tud e ez a PC a laptopon keresztül a netthez is csatlakozni vezetékkel, mert nincs benne wifi kártya?
Egy vendég laptopon elérhető lett a net, de a vezetékkel hozzákötött műhely PC-n nincs net, csak a laptopot látni (mappákat, partíciókat).

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#25219) kali válasza eax1650 (#25218) üzenetére


kali
legenda

milyen oprendszer fut a notin?
a wifi kapcsolatos net megosztása, hogy a hálózat más munkaállomásai is használhassák a noti netes kapcsolatát?
erre gondolok; link

[ Szerkesztve ]

(#25220) eax1650 válasza kali (#25219) üzenetére


eax1650
aktív tag

A notin win7, a műhely PC-n XP van.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#25221) kali válasza eax1650 (#25220) üzenetére


kali
legenda

a korábban linkelt képet win 7 alatt csináltam, akkor próbáld meg esetleg úgy!

(#25222) eax1650 válasza kali (#25221) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ok!
Kipróbálom.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#25223) eax1650 válasza kali (#25221) üzenetére


eax1650
aktív tag

Jó lett!
Köszönöm!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#25224) whited


whited
addikt

sziasztok
adott 1 adsl kapcsolat, és 1 tp-link wr940n.
Tegnap már rosszalkodott a másik, így kicseréltem, hazahozom összedugom feltelepítem.
PPoE kapcsolatot megcsinálom, username + pwd, net nincs :U bekapcsolom a pc-t és hopp egyből lett net.
Most ott tartok, hogy este kikapcsoltam a pc-t, telórol felmentem a netre volt 1 ideig, de most megint nincs és amúgy sincs.
Pingelni tudom a routert, viszont ahogy néztem valamiért nem kap IP-t mert a WAN-ban minden 0.0.0.0, elképzelhető, hogy rosszul állítottam be valamit?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#25225) kali válasza whited (#25224) üzenetére


kali
legenda

pppoe lesz az, user name és password adott, secondary connection: disabled, wan connection mode: connect automatically, így a connect parancsra kapcsolódik?
az advanced részen állítottál valamit?
a pc esetében kilőtted a korábbi "betárcsázós" kapcsolatot, és automatikusra állítottad a kapcsolódást, hogy a router dhcp által kiosztott ip címet automatikusan felvegye?

eax1650; nincs mit! :)

(#25226) Rolly


Rolly
veterán

van egy mobilstickes netem és szeretném megosztani az internetet... olyan eszköz kellene amibe vagy a sim kártyát vagy a modemet bele tudom dugni és meg tudja osztani wifin a netet (esetleg lanon is) ... van egy Tenda 3G300M-es kütyüje ismerősömnek azzal nem tudtuk ezt megoldani :( nem tudom mit csináltunk rosszul ...

(#25227) kali válasza Rolly (#25226) üzenetére


kali
legenda

tl-mr3220 vagy tl-mr3420
milyen típusú stick adott? a tenda kompatibilitást nézted esetleg? link

(#25228) Rolly válasza kali (#25227) üzenetére


Rolly
veterán

két modem van (az egyik nem is támogatott eszköz huawei E372) másik állítólag támogatott az egy ZTE F190 de az se volt jó :(

ha jól látom az ajánlott eszközök is usb-s sticket fogadnak ... nem lehet kihagyni ezt ... azaz csak sim-et fogadó eszközzel osztani a netet? félek, hogy itt is kompatibilitási gondjaim lesznek ...

(#25229) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tudnátok ajánlani egy olcsó, de megbízható n-es wifi kártyát asztali gépbe?

Mennyi egy ilyen kártyának a fogyasztása egy beépített lan csatlakozóhoz képest kb?
25mbites net.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25230) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
ez megint egy hülye kérdés lesz de felteszem:

Szóval egy iskola van itt mellettem és nekik van 3 tp-link ap-juk,és idáig mindig 3,2,1-es csatornán voltak és ahogy én átállítottam a 7-esre ők is átállították,utánna meg átállítottam a 4-esre ők is átállították az egyiket, és már így megy több hónapja (szivatnak).
én idáig a 7-esen voltam mindig most meg a 3-mason kell hogy nyomorodjak.

észre vettem hogy zavarják az én hálózatomat hiába nagyobb teljesítményű a hálózatom,de idáig látni lehetett 500 méterről most meg nem.szakadozik is a net kapcsolat.

ilyen ügyben mit lehetne tenni?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25231) And válasza czgabi76 (#25230) üzenetére


And
veterán

Elég érdekes feltételezés, hogy direkt szívatnak, hisz ez nekik ugyanúgy zavartatás (lenne), mint neked. Tehát tönkreteszem / belassítom / zavarom / interferenciának teszem ki a saját hálózatomat, csak a jó magyar 'dögöljön meg a szomszéd tehene' felfogás szerint? Nem hangzik túl életszerűen.. Túl sok mindent nem tehetsz: odébb mész akár naponta is, ráállsz a 13-asra (amit sok kliens nem támogat), vagy a 14-esre (azt meg főleg nem, ráadásul Japánt kivéve a világon mindenhol illegális), vagy fogod magad, és kompletten áttelepülsz az 5 GHz-es sávra.

(#25232) czgabi76 válasza And (#25231) üzenetére


czgabi76
tag

oké,én mindig odébb mentem de ők is.
megpróbálom a 12-es csatornát!

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25233) czgabi76 válasza czgabi76 (#25232) üzenetére


czgabi76
tag

ja a 12-es csatornát támogatják a kliensek?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25234) kali válasza czgabi76 (#25233) üzenetére


kali
legenda

régiós beállítás, illesztés...stb függvénye, usa; 11-ig, hungary; 13-ig, japán; 14-ig
sokan alapon felejtik az eszközök régiós beállításait, ami sokszor usa, így csak 11 csatorna áll rendelkezésre, de megfelelő - például magyar - beállítással már 13!

(#25235) Zirowe válasza kali (#25234) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért a 13as csatornára való migrálás nem feltétlen a legjobb megoldás.

Haverom t-comos routere alapból 13ason volt, csomó eszköz nem látta, vagy látta, csatlakozott, aztán kis idő után leválasztotta magát és csak a router áramtalanítása után volt hajlandó csatlakozni/látni újból.
Beállította az 1-12 közé, azóta nincs gond.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25236) kali válasza Zirowe (#25235) üzenetére


kali
legenda

igaz, de egyrészt nem is én javasoltam, másrészt ezt And is leírta! :)

(#25237) czgabi76


czgabi76
tag

helló ismét.

a nanostation2-ben van villámvédelem?
hátra felé mennyivel sugároz?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25238) whited válasza kali (#25225) üzenetére


whited
addikt

köszönöm, töröltem a régi kapcsolatot és egyből lett net, de ez miért van/volt amúgy? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#25239) Merula Alba


Merula Alba
tag

Hy mindenkinek! Nem olvastam el elölről a topicot(csak visszább kicsit), így hát ha már volt ilyen kérdés, és rá a megoldása akkor bocsánat! Nem igazán vagyok tapasztalt ilyen WIFI stb. téren. Az utóbbi 1 évben megszaporodtak az okostelefonok nálunk, így hát kellene nekünk is net a levegőbe fel! :)) Mikrohullámú netünk van (nem nevetni, asszem így reklámozták), jön szépen! Én ezt szeretném az asztali Pc-re és még előtte (hogy ne a gépről menjen a net) a lakásban, és a teraszon szépen szórni! No és itt kezdődnek a gondok! Milyen Router is lenne a jó? Javaslat, bármi az eddigiek alapján? Kerestem, de nagyon nagy katyvasz ez nekem! :O Itt van pl (B)EZ(/B) Ez önmagában router is, tehát ha mondjuk veszek kettő ilyet akkor megoldaná a problémámat?

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#25240) nemdan válasza Merula Alba (#25239) üzenetére


nemdan
senior tag

ez nem router, főleg nem wireless :DDD :DDD :N

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25241) czgabi76 válasza Merula Alba (#25239) üzenetére


czgabi76
tag

tessék:[link]

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25242) Merula Alba válasza nemdan (#25240) üzenetére


Merula Alba
tag

Azt pl magam is észrevettem! Akkor? Csak észrevétel?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#25243) nemdan válasza Merula Alba (#25242) üzenetére


nemdan
senior tag

nézz egy 2 vagy 3 antennás TP-LINK-et, 8xx 9xx sorozat. az nagy valószínűséggel elég lesz. amúgy nincs semmi baj a mikrohullámú nettel, nekem is az van. :))

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25244) Merula Alba válasza czgabi76 (#25241) üzenetére


Merula Alba
tag

Róla mondjuk már hallottam!
Azt mondják nem rossz! Nehéz konfigurálni? Olvasgattam itt visszább hogy romlik a sebesség (ami persze logikus), de ez mennyire érezhető( 5Mbit-es netem van)?!

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#25245) czgabi76 válasza Merula Alba (#25244) üzenetére


czgabi76
tag

szerintem könnyű konfigurálni.

de a wr741nd és a wr841nd se rossz!

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25246) Gubek-Einste válasza Merula Alba (#25244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 Mbps net alá bőven elég egy TP-Link 74x is de ha jövőben várható nagyobb net akkor is elég lesz kb 60-70 Mbps-ig is.
Több antennás típust akkor érdemes venni ha van ezt támogató eszköz is a hálózatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25247) Merula Alba válasza czgabi76 (#25245) üzenetére


Merula Alba
tag

Hú, nagy köszi! Szinte biztos hogy láttam ezt is, de a nagy katyvaszban elsikkadhatott! Ez a TL-WR841ND meggyőzően hangzik, megfontolandó! Már csak a hatósugár kérdés, és hogy hol szerezném be! Remélem ezek a falak nem bunkernak készültek itt Apósnál! :)

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#25248) Merula Alba válasza Gubek-Einste (#25246) üzenetére


Merula Alba
tag

Nem kizárólag a net alá használnám! Kicsit felpörgetem az elmaradott projekteket itt házon belül, és kívül! Kicsit lemaradtam! :) Szeretnék egy NAS-t, de legalább egy házi médiaközpontot, túl sokat használjuk ilyesmikre (szerintem feleslegesen) a PC-t! Ezek együttes használatához már kellene az erő nem? Mit értesz a több antennát támogató eszközök alatt?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#25249) czgabi76


czgabi76
tag

valaki erre?
[link]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25250) nemdan válasza Merula Alba (#25248) üzenetére


nemdan
senior tag

841ND jó cucc nekem is az van csak Gargoyle firmware-el. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.