Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) krypton válasza krealon (#24600) üzenetére


krypton
senior tag

A legújabb firmware van fent, a TL-WR743ND_V1_111212

(#24602) krypton válasza krypton (#24601) üzenetére


krypton
senior tag

És nekem a "Wireless AP / Wireless Repeater" kell nem?

(#24603) Torry


Torry
addikt

Sziasztok.
Lenne egy problémám. Két ház között (150m kb) át van lőve a net két nagy teljesítményű antennával. Ezekkel semmi gond nincs, viszont mivel a ház oldalán van az antenna, így odáig ugye el kellett vezetni a routertől a kábelt.
Így viszont a házban nincs jelerősség, mert ugye az antenna mögül próbálkoznék és túl gyenge a jel.
Kérdés az lenne, hogy létezik-e valamilyen elosztó, tehát a routerből kijövő csatlakozóból csinálnék kettőt, egyiket egy kis helyi antennára kötném így lenne net házon belül is, a másikat meg a nagy teljesítményűre.
Vagy ha esetleg van más ötletetek, örömmel fogadom!

(#24604) jNk válasza Torry (#24603) üzenetére


jNk
senior tag

Az elosztót felejtsd el, vásárolnod kell egy második aktív eszközt (ap/bridge/router) ami csak a házak közötti kapcsolattal foglalkozik, az első (jelenlegi) router meg csak a házon belül szórja a wifit.

(#24605) Soja válasza krealon (#24599) üzenetére


Soja
aktív tag

Ok, köszi, tehát van lehetőség a problémát megoldani, csak meg kell oldani most már :)

(#24606) krypton válasza krypton (#24596) üzenetére


krypton
senior tag

Hát nem sikerült összehoznom. Valaki tud segíteni?

(#24607) jNk válasza krypton (#24606) üzenetére


jNk
senior tag

Meddig jutottál el / hol akadtál el a beállításban ?

Ha az elv ugyanaz mint a 730/830RE-nél, akkor repeater módban a Survey gombbal megkeresteted azt a wifi jelet amit ismételni akarsz, Connect, majd a Wireless Security-nál beállítod a a fő routerben is megadott paramétereket, elmented és elvileg kész is vagy :)

(#24608) krypton válasza jNk (#24607) üzenetére


krypton
senior tag

Ezt csináltam, de nem akart működni :(. Még átállítottam a router IP címét, hogy ne legyen egyezés a hálózatban, illetve a DHCP által biztosított címek időintervallumát maximumra.

[ Szerkesztve ]

(#24609) jNk válasza krypton (#24608) üzenetére


jNk
senior tag

Mi nem akart működni ? Nem volt net ? Nem tudtad pingelni a fő (linksys) routert ? A fő router nem látta kliensként a tp-linket ?
Mire állítottad át a tp-link ip címét ? Magadnak fixet állítottál be ?

(#24610) krypton válasza jNk (#24609) üzenetére


krypton
senior tag

Nem akart működni rajta keresztül, mindig a linksysre csatlakozott. Úgy rémlik pingelni tudtam a tp-linket, a linksyst nem néztem.192.168.1.2-re állítottam mivel a linksys 192.168.1.1 alapból. Más fix címekkel nem foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#24611) jNk válasza krypton (#24610) üzenetére


jNk
senior tag

A repeater lényege hogy 1db ssid marad, honnan tudod hogy a linksys-re csatlakoztál ?
A dhcp szerver funkció csak probléma forrás (ha kettő van belőle 1 hálózaton) ezért a tp-linken kapcsold ki.
Ez után ha kapsz a linksys-től ip-t (miközben kábelen a tp-link-re vagy kötve) akkor már működik a dolog :)

(#24612) krypton válasza jNk (#24611) üzenetére


krypton
senior tag

Az inSSIDer program jelezte vastaggal, hogy melyik az aktív. Próbáltam kikapcsolt DHCP-vel is de nem akart menni úgy se.

(#24613) krypton válasza krypton (#24612) üzenetére


krypton
senior tag

Meg ugye a jelerősségből is egyértelmű.

(#24614) jNk válasza krypton (#24612) üzenetére


jNk
senior tag

Laptopot kábellel a linksysre kötve (közben a laptop wifijét kikapcsolva) látható a linksysben wifi kliensként a tp-link ? Pingelni tudod ?
Laptopot kábellel a tp-linkre kötve (közben a laptop wifijét kikapcsolva) kapsz ip címet a linksystől ?
Ha igen a válasz a fentiekre és valóban repeater módra állítottad a tp-linket akkor bizony az azon is van és működik is.

(#24615) Torry válasza jNk (#24604) üzenetére


Torry
addikt

Jól gondolom akkor, hogy egy új routerrel járok a legjobban?
Utolsó kérdés, ugye nem fog bezavarni a nagy antennának?
Ilyenról lenne szó.

(#24616) krypton válasza jNk (#24614) üzenetére


krypton
senior tag

Az a baj hogy az eszközök nem nálam vannak, és így most nem tudom megnézni :S. Az az érdekes, hogy működött egy darabig még tegnap, amikor beállítottam, ma pedig "egyszer csak elment a net"

[ Szerkesztve ]

(#24617) jNk válasza Torry (#24615) üzenetére


jNk
senior tag

Ár tekintetében talán egy tp-link 741 vagy 743 -al jársz a legjobban.
A lakásban szórt router jele nem szokott bezavarni egy erősen irányított yagi antennának, de ha biztosra akarsz menni akkor két távoli csatornára rakod a 2 eszközt.

krypton
Ezek szerint kénytelen leszel meglátogatni őket és visszahívni a netet :D
A lényeg hogy csak a linksys legyen dhcp szerver, wifi csatorna 1-11-között, titkosítás wpa/wpa2 és ha tp-link elvileg kapcsolódik akkor pingel is teszteld a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#24618) krypton válasza jNk (#24617) üzenetére


krypton
senior tag

Eszembe jutott még valami. Lehet választani hogy Universal Repeaterként akarjuk használni vagy WDS Repeaterként. Alapból az elsőt választja, de mi a különbség és melyik a jobb?

(#24619) Ipse77


Ipse77
csendes tag

Valaki a korábbi problémámra valamit tudna mondani? :( :O :O Még mindig csak kábelről megy a netem a számítógépen. :W

(#24620) kali válasza Ipse77 (#24591) üzenetére


kali
legenda

az usb stick illesztője telepítve, vagy csak a win 7 által adottat kapta meg?
más eszköz tud csatlakozni a router által szórt hálózatra?
a router (wifi) beállításai rendben?
magyar régió, és a wpa2 az ugye -psk és nem pedig sima wpa2?!?!

(#24621) jNk válasza krypton (#24618) üzenetére


jNk
senior tag

WDS Bridging lesz az és azt a linksysnek is támogatnia kell, ráadásul nem mindig/nagyon szokott összejönni különböző márkájú/típusú/szoftverű eszközök között, de ha sok lesz a szabadidőd akkor megpróbálhatod hátha alapon ;]

Ipse77
A routeren 1 és 11 közötti csatorna legyen beállítva, bgn mixed mode, 20mhz channel width, wpa/wpa2 automatic és aes titkosítás ékezetmentes jelszóval.
A kábelt húzd ki a gépből (vagy tiltsd le az ethernet kártyát) és ha fix ip van bármelyik hálókártyán azt állítsd vissza dinamikusra.

(#24622) mezis válasza Ipse77 (#24619) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a titkosítás WPA2, az op. rendszer meg WinXP, akkor kell neki az SP3.
Egyébként az InSSIDer mit mutat ?

mezis

(#24623) kali válasza mezis (#24622) üzenetére


kali
legenda

azt írta korábban, hogy win 7, így legalább ezt az egy hibát kizárhatjuk! :)

(#24624) freemanone válasza Ipse77 (#24619) üzenetére


freemanone
őstag

szia, ha nem így van beállítva a titkosítás a routeren akkor próbáld meg, így működnie kéne: [link]

(#24625) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Helló

1 kis segítséget szeretnék
van egy tl-wn422g usb stickem és szeretnék 1 nagyobb antennát tenni rá a gyári pont határeset az igényeimnek (leszakad/lassú)
ajánlottak nekem egy TP-LINK TL-ANT2414B 14dBi Antenna kölső Ntype körsugárzós antennát de nem tudom kompatibilise a csatlakozása illetve ha tudtok hasonló árkategóriában jobbat szívesen fogadnám a javaslatokat

előre is köszi

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#24626) Gubek-Einste válasza Lacika112 (#24625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez az antenna nem egy USB stick-re való, ilyet router-re kötnek, keres valami sokkal kisebbet, ami neked kell az egy botantenna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#24627) Ipse77 válasza freemanone (#24624) üzenetére


Ipse77
csendes tag

Így van. Ez stimmel.

(#24628) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Barátnőmnél van egy laptop, amire ha kábellel csatlakozik az internetre akkor 25-30 Mbit letöltési sebességet ér a speedtest.net. Amikor vezeték nélkül csatlakozik a nethez akkor pedig 1,5 Mbit letöltési sebesség áll rendelkezésére. Pedig a wifi közvetlenül a gép mellett van. Szerintem ez igen elszomorító. :(( :( :O :F :Y
A router: TP-Link TL-WR741ND 150Mbit a router sebessége.
az internet UPC-s.

Mit kell tennem, hogy a kívánt internetsebesség működjön wifin keresztül is, sajnos az indián esőtáncok nem hoztak szerencsét, ezért bennetek bízom! Segítsetek!!

köszönettel: Pappesz

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#24629) kali válasza pappesz (#24628) üzenetére


kali
legenda

milyen típusú wifi modul van a notiban?
más/minden csatornán kipróbálva a wifi kapcsolat?
amennyiben csak g szabványos wifi modul van a notiban, úgy nem fog átmenni a 25 - 30 megabit/sec, de 20 megabit/sec még elvárható lenne.

Ipse77; tűzfal vagy más védelmi alkalmazás nem fogja meg a kapcsolódási szándékot?
esetleg próbáld ki másik munkaállomáson adott usb sticket, hátha hibás!?!?

[ Szerkesztve ]

(#24630) Ipse77 válasza kali (#24620) üzenetére


Ipse77
csendes tag

Próbáltam a windowsos telepítést is és a saját lemezéröl is a sticket telepíteni, de nem kelt életre a kapcsolat. A telefonom simán kapcsolódik a wifire. A titkosítás része is rendben van.

(#24631) freemanone válasza Ipse77 (#24630) üzenetére


freemanone
őstag

telefonodon tudsz wifi hotspot-ot csinálni? arra tud csatlakozni a PC?

(#24632) pappesz


pappesz
tag

köszönöm a gyors hozzászólást! :)

Broadcom 802.11g hálózati adapter van a notiban. remélem jól értettem a kérdést, hálózatok terén nem vagyok penge. Telefonon keresztül nem tudom mennyire lassú a net...

lehet, hogy egy windows újratelepítés megoldaná a problémát... hmmm nem tom, de azért bosszant, hogy nem megy úgy a net ahogy kéne wifin keresztül...

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#24633) kali válasza pappesz (#24632) üzenetére


kali
legenda

kezdésnek továbbra is; próbáld ki más/minden csatornán a wifi szórást! ezt a router adminisztrációs felületén tudod beállítani!
továbbá ellenőrizd, hogy a kapcsolat g szabványon épüljön fel!
a telefonos rész nem neked szólt!

[ Szerkesztve ]

(#24634) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló az miért lehet hogy a 120mbites tplink routeremmel egy jó ideje lassú a wlan megosztás. Azaz az egyik gépről szeretnék a másikra wlan on át másolni egy nagyobb fáljt ami kb 1,3MB/s el megy át maximum. Furcsa de ez pont annyi mint az internetem sebessége is. Ez miért lehet? Gondolom azért ettől többnek kellene lenni. Régebben ilyen 3mb/s is volt. A jelerősség kb -65 -70dbi azaz kb közepes/jó jelerősség de mégis ilyen lassú. Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#24635) Ipse77 válasza freemanone (#24631) üzenetére


Ipse77
csendes tag

Azt nem tudom, de majd megnézem . Köszönöm a tanácsokat, amint lesz időm rá, meg fogom nézni őket sorban. :R

(#24636) Claude Leon válasza Lacika112 (#24625) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A WN422g RP-SMA csatlakozós, a TL-ANT2414B(nem körsugárzó, hanem panel) pedig N-es, ha belenézel az adatlapokba, nincs kérdés.

(#24637) kmisi99


kmisi99
addikt

Ennyire nincs senkinek ötlete hogy miért ilyen lassú wifin a helyi hálózat?

(#24638) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok, a következő a gondom

2 gép megy a netre: 1 asztali kábelen csatlakozik a routerhez (D-Link) és egy laptop ami wirlessen keresztül.

A laptop 2 napja azt csinálja, hogy kiírja, hogy csatlakozott a vezeték nélküli hálózathoz, jelerősség kiváló , de még sincs rajta net :F

Internetbeállításokat alapállásba tettem, pingeltem is, 1-2 ms - os időkkel, áramtalanítottam mindent, de még így sem jó

Mi lehet a gond ? :U

(#24639) Claude Leon válasza kmisi99 (#24634) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha egyik gép sem UTP, akkor valszeg ezért, és mert legalább egyiknek nem sikerül, csak g-n kapcsolódni.
Nézd meg, melyik hogyan kapcsolódik, jelszint csak egy körülmény, persze a -65-70 dbi általában épp a max. kapcsolódási sebesség érzékenységi határán van.

Mije 120Mbit a rouernek? (wifi 150 lenne, amire végül inkább 130 körül szokás kapcsolódni)

(#24640) krealon válasza kmisi99 (#24637) üzenetére


krealon
Topikgazda

Mennyi a link sebesseg? (Feladatkezelo -> Ctrl-Shift-Esc -> Halozat ful)

(#24641) krealon válasza sith7 (#24638) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha a notebook Windows-os tudnal egy
ipconfig /all
kimentet prezentalni?

(#24642) sith7 válasza krealon (#24641) üzenetére


sith7
nagyúr

Mi az a kimentet ? :F

(#24643) kmisi99 válasza Claude Leon (#24639) üzenetére


kmisi99
addikt

Az egyik utp. Nem is 120 hanem 150mbit a wifije a routeremnek TP-LINK TL-WR741ND

krealon A taskmanager a wifis gépen 54mbpp-t ír. Ez lehet a gond? Át lehet ezt állítani? Elvégre 150mbit es a wifi. Még 50mbit nek is örülnék.

(#24644) sith7 válasza krealon (#24641) üzenetére


sith7
nagyúr

Remélem erre gondoltál :B

(#24645) krealon válasza kmisi99 (#24643) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ezekszerint G-s (54Mbit-es) kapcsolat jon letre.
Ebbol a hasznos adatforgalom 20-24Mbit optimalis esetben.

Az 50Mbit/sec -es effektiv atvitelhez egy zavarmentes 150Mbit-es link kellene. Radasul ez az 50Mbit kumlalat, tehat ha ket WiFi-n csatlkozott eszkoz kozott mar csak 25Mbites sebesseget lehet elerni, mivel az adatcsomagoknak ketszer kell megjelenni a radio csatornan.
Egyszer kuldo gep adja az AccessPoint (router) veszi, azutan az AP adja es a fogado veszi.

(#24646) kali válasza kmisi99 (#24643) üzenetére


kali
legenda

az 54 megabit/sec az g szabványos kapcsolatot sejtet, azon mérhető módon a fele sem fog átmenni!
egy kapcsolatnál nem csak a router tudása fontos, az ellenoldalak is n szabványosak kell, hogy legyenek, ha n szabványos kapcsolatot szeretnél!
minden ellenoldal n szabványos?
kicsit sarkítok, de a 150-es wifi kapcsolaton is csak a fele körül megy át, és az is csak jobb esetben!

(#24647) kmisi99 válasza krealon (#24645) üzenetére


kmisi99
addikt

Ebből annyira sokat nem értek de összességében nem lehet átállítani a másik gépen hogy ne csak 54mbps es legyen? Mert emlékszem hogy még 1-2 éve mikor ugyan azon a gépen még xp volt akkor ilyen 3-4mb/s el is tudtam wifin másolni.

kali Fú ahogy látom G-s a wlan vevő a másik gépbe. Így már értem a dolgot. :( De az a furcsa hogy régen ilyen 3-4mb/s megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#24648) Claude Leon válasza kmisi99 (#24643) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A) Használd azt a wifit min. -60 db jelszinttel, fizikai akadályok nélkül, ha megoldható, gyanakszom, hogy stabilabban megy majd.
(persze érdekes volt megfigyelni otthon, hogy egy sprirálban tekeredő, a router irányában 2m hosszan fekvő 5m-es utp kábel micsoda átviteli csatornát nyitott :D)
B) Nézz szét a légtérben, hogy van-e valami még a csatornádon, ha van, állítsd át a routeredet
C) érdekes volna megnézni egy statisztikát az ismételt csomagokról, mert 54Mbiten is illene 2+ Mbájttal másolni
D) még driver probléma is lehet (pl. egy frissítés hozományaként)

(#24649) krealon válasza sith7 (#24644) üzenetére


krealon
Topikgazda

Erre gondoltam. Nem latok rajta hibat.

A kovetkezo a
tracert prohardver.hu
parancs lehetne.

Ha a vegen azt irja ki
Az útvonalkövetés elkészült.
akkor elvileg mukodik a halozat.
Ha ennek ellenere a bongeszoben nem jon be semmi, akkor ott tuzfalprogram vagy proxy-beallitas, esetleg egy kartevo okozhatja a problemat.

(#24650) kmisi99 válasza Claude Leon (#24648) üzenetére


kmisi99
addikt

Rendben kösz majd megnézem mit tehetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.