Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) mezis válasza d@minator (#25895) üzenetére


mezis
nagyúr

A szomszédos WiFi routerekre, (AP-kre) gondoltam (ha egyáltalán vannak a közelben), nem arra, hogy a saját WiFi-t hányan használjátok.

mezis

(#25902) d@minator válasza mezis (#25901) üzenetére


d@minator
addikt

Van olyan 8-10db. :DDD

(#25903) pocokxx válasza Sixty21 (#25896) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Más gépen kipróbálhatnád előtte...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25904) Szent Petya


Szent Petya
csendes tag

Sziasztok!
Van két routerem. Az egyikből szeretném átvinni a netet a másik routerbe. Az egyikben be lehet állítani a bridge módot, a másikban nem. Lehet így bridgelni? És ha nem akkor hogyan lehet?
üdv

(#25905) MaxxDamage válasza Wind-Storm (#25899) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm ! :K :R

krealon: Ebből azt veszem ki, hogy kb. semmi értelme (csak pénzkidobás) :) :R

Köszönöm megtisztelő figyelmet / véleményt ! :R

Lehet veszek egy darabot (kipróbálni, mi is ez...) :DDD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25906) d@minator válasza mezis (#25894) üzenetére


d@minator
addikt

1, 1, 2, 5+9, 1, 6, 9+5,11, 11+7, 11, 13, 4, 9,13, 11, 11, 1, 8, 3, 1
A vastagított az enyém (5+9). :U

(#25907) mezis válasza d@minator (#25906) üzenetére


mezis
nagyúr

Van néhány WiFi a környékeden. Kellene a hozzájuk tartozó térerő (AP-dnél és a PC-dnél is), a tiedhez képest nagyon gyenge nem zavar.

mezis

(#25908) Sixty21 válasza pocokxx (#25903) üzenetére


Sixty21
aktív tag

sajnos másik gépben sem ment. de egy xp rendszerre hiba nélkül felment a driver és gond nélkül megy a kütyü :S

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#25909) d@minator válasza mezis (#25907) üzenetére


d@minator
addikt

Utólagos engedelmeddel privátban elküldtem képeket utána visszatérhetünk ide. :)

(#25910) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Valaki próbálta már felrakni win8 alá ezt az adaptert?
Ha igen, hogyan kéne, mert nekem sehogyan sem megy, illetve feltelepül, de nem érzékeli az eszközt...

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#25911) d@minator válasza mezis (#25907) üzenetére


d@minator
addikt

Átraktam a 13-ra majd a 12-re (2467MHz) úgy tűnik azon nincs senki. Az inSSIDer 12+8-at ír a csatornánál. Nem tudod véletlenül mi a 8?

(#25912) bigdady


bigdady
nagyúr

sziasztok!

Mennyiből lehetne kihozni minél olcsóbban egy rém egyszerű egy kamerás wifin működő biztonsági "rendszert"? A kamera nagyon fedett helyen lenne de kültéren (beltéri is jó gondolom).
Mi kéne hozzá? Eddig a wifi adott :) :R

[ Szerkesztve ]

(#25913) bigdady válasza bigdady (#25912) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi lenne ha felszerelnék a bejárati ajtó fölé egy ilyet: [link]? Vagy egy ilyet? vagy inkább egy ilyet: [link]
Azt írja okostelóról is tudok felvenni mert emailben értesít, ill mozgásérzékelős stb. Vajon ha emailt kapok nekem kéne bekapcsolnom a felvevőt telefonon? És hová ment telóra vagy otthon egy wifis vmire (tablet)?

Az lenne a jó, ha lenne egy olyan kamera ami valamennyire éjjel is lát és csak akkor vesz fel, ha mozgást észlel, és akkor is pl egy tablet elég lenne neki (pl androidos) vagy esetleg online fel is tölti vhová (sokat kérek? :) )

[ Szerkesztve ]

(#25914) localhost válasza bigdady (#25913) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A kamera nem ment, csak lát. A mentést az otthoni hálózatodnak kell megoldania, amire ez a kamera csatlakozik.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25915) bigdady válasza localhost (#25914) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy androidos tablettel össze lehet hozni? Vagy nincs olyan ami pl sd-re ment vagy online vhová?

(#25916) And válasza bigdady (#25915) üzenetére


And
veterán

Van olyan, amelyikben van SD-foglalat, de FTP-szerverre gyakorlatilag az összes általam látott gagyi is tudott képeket vagy meghatározott hosszúságú videót feltölteni. Szintén mindegyik tudta a 'mozgásérzékelős' módot (meghatározható képrészletek tartalmának változásából), és ennek megfelelően küldte a képeket. Némelyik be- és kimenetekkel is rendelkezik (a NIP-06 típusnak is van relékimenete). Ebben a legolcsóbb kategóriában azért ne számíts túl jó képminőségre.

(#25917) Claude Leon válasza d@minator (#25911) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az n-es wifi a növelt csatornaszélesség miatt nem egy csatornát foglal, az ide tartozó kiegészítő (+- 4)csatornát jelölik így, itt 12-es az alapcsatorna, 8-as a kiterjesztett, hogy a 40Mhz csatornaszélesség meglegyen.
Ha zavar, a router wifi részében tudod állítani, (de hogy "channel width","bandwith", vagy az elvetemültebbeknél "extension channel":none, már neked kell kideríteni)

(#25918) d@minator válasza Claude Leon (#25917) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi! :) Így érthető. Majd délután megnézem.

(#25919) bigdady válasza And (#25916) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi.
akkor te melyiket ajánlod?
Ez a NIP akkor tud online feltölteni vhová, szerver nélkül? Hová?
A képminőség amit tud azt hogy tudnám csekkolni?
A netem kb 0,5 megás felfelé, az elég neki?

[ Szerkesztve ]

(#25920) And válasza bigdady (#25919) üzenetére


And
veterán

Én nem írtam olyat, hogy szerver nélkül: FTP-re, tehát FTP-szerver mindenképp kell neki. Lehetőleg a helyi hálózatban, ide egy filléres NAS is megteszi. Képminőségről csak úgy győződhetsz meg, ha találsz egy tesztoldalt. De mondom, ezektől ne várj sokat: legfeljebb 640x480 (VGA) felbontás, fix - szokásosan nagylátószögű - objektív, nem túl jó jel/zaj viszony, és a teljes 25-30 fps képrátát is csak leméretezett képpel szokták tudni. Ennyi pénzért ezt lehet kapni. Ha kültérre szánod, mindenképp olyat vegyél, ami dobozolt kültéri kivitelű. Személy szerint a wifi-kivitelt én nem erőltetném, mivel a táp kábelezését mindenképp meg kell oldani, akkor már elfér mellette a LAN is.

(#25921) bigdady válasza And (#25920) üzenetére


bigdady
nagyúr

szakadozni fog a kép a wifi miatt vagy miért nem ajánlod?
a filléres nas-t kifejtenéd? Egy bekapcsolt androidos tablet nem elég esetleg?
Nem értek hozzá (ez látszik gondolom :) ) :B

egy fedett terasz alatt lenne, így víz kizárt (akár beltéri is lehetne?)

[ Szerkesztve ]

(#25922) And válasza bigdady (#25921) üzenetére


And
veterán

Azért nem látom értelmét a wifi-s kivitelnek, mert általában nem nyer vele semmit az ember: vezeték nélküli, de mivel nem egy akkumulátorral rendelkező mobil eszköz, tápot kell neki adni. Azt meg kábelezheted így is, úgy is. Ha egy kábelt vezetsz, akkor elfér mellette a LAN-kábel is. A wifi pedig csak egy sávszélesség korlátozó (ha nem elegendő a jelszint, akkor különösen) illetve hibalehetőség. Egy stabilan telepített házi IP-kamera tipikusan olyan eszköz, amelynél nincs sok haszna a vezeték nélküli kivitelnek. Esetleg ha az udvar másik végébe kell, ahol amúgy rendelkezésre áll a tápfeszültség, akkor talán van értelme, mert csak ezért nem kell kábelezni.
"Egy bekapcsolt androidos tablet nem elég esetleg?"
Mégis mire? Ha van böngészője, akkor nézegetheted rajta a kamera élőképét. De rögzítésnél (előbb-utóbb gigabájtnyi adat tárolásánál) ez nem lehet megoldás. NAS: hálózati adattár, ami alapban egy tok + HDD, hálózati megosztási (samba, ftp mindenképp) képességekkel és alacsony fogyasztással. Egy dedikált számítógép, ami csak erre való. Ilyen dobozt HDD nélkül már tizenvalahány ezerért is be lehet szerezni. Ennyiért szerény képességekkel rendelkezik ugyan, de ilyen rögzítési célra tökéletes (némelyiknek okosítható firmware-rel rendelkezik, és meglehetősen sok egyéb célra is használható: médiaszerver, önálló p2p-kliens), csak az átviteli sebessége nem túl nagy.
"egy fedett terasz alatt lenne, így víz kizárt (akár beltéri is lehetne?)"
Még egyszer: kültérre nem teszünk beltéri kivitelt! Az eső egy dolog, de a téli mínuszokat, a hőmérséklet elég nagy ingadozását, port, magas páratartalmat egy beltérre szánt kivitel nem viseli el hosszú távon. Nem értem, ez miért szempont, mivel az általad linkelt kültéri kivitel sem annyira veszettül drága ebben a kategóriában.

(#25923) bigdady válasza And (#25922) üzenetére


bigdady
nagyúr

Óraláda fölé raknám így nem kell vezetékeznem igazából ezért nem akarok lan kábelezni a lakásba.
Ha automatikusan kapcsol be akkor olyan sok giga nem lehet, ezért gondoltam mentsen egy tabletre vhogy. KB egy óra felvétel (ennél több mozgás kizárt egy nap mekkora tárhely lehet?
:Y

(#25924) localhost válasza bigdady (#25923) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jó lenne, ha elfogadnád: NEM MENT TABLETRE. :)

(nem azt mondtam, hogy ez lehetelen, hanem azt, hogy ez unorthodox megoldás!)

Akkor már olcsóbb a szomszédbácsinak venni egy 3000 Ft-os digit fényképezőgépet és megkérni, néha fényképezzen ki az ablakán :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25925) And válasza bigdady (#25923) üzenetére


And
veterán

Ezt nem szeretném megbecsülni: függ a minőségtől, attól, hogy képsorozatot vagy videót ment, kodek fajtájától, stb. Évekkel ezelőttről emlékszem egy kamerára, az képsorozatot mentett, meghatározható időközzel és darabszámban. Egyetlen képfájl mérete kb. 40 kB-os volt.

(#25926) bigdady válasza And (#25925) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ok, köszi a segítséget.
Egy ilyen nas-t tudnál linkelni nekem ahol jó áron van? ehhez csak egy külső vinyó kell? Mert az van. :R

(#25924) localhost Rád a közösség-leépítő név jobban illene :P

(#25927) czgabi76


czgabi76
tag

miért nem veszik meg az access pointom?
9000 ft-ért fent van mindenütt bontatlan 5év garival de senki sem veszi meg.
miért szerintetek?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25928) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25927) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Melyiket....? :U
Én mondjuk tudom melyikről van szó, de ha kiírnád még más is tudná...
Bolti ár alatt alig egy ezressel ne várj csodát, ha majd meg is veszik az jó sokára lesz.
5 ezerért vevő vagyok rá postával együtt! :K

[ Szerkesztve ]

(#25929) czgabi76 válasza Wind-Storm (#25928) üzenetére


czgabi76
tag

wa901nd

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25930) czgabi76 válasza czgabi76 (#25929) üzenetére


czgabi76
tag

a neve.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25931) Wind-Storm válasza czgabi76 (#25930) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha nem írod oda külön egy hsz.-ben, hogy neve (ami egyébként a típusa) rá se jönnénk....
Az árgépes linkem amúgy is tartalmazza a típusmegjelölést.

(#25932) Kiki18


Kiki18
őstag

Üdv!
A TP-Link WR941N routeremnek milyen csatlakozója van? Szeretnék rá antennákat venni (gyári 2dbi-sek helyett 8dbi-seket)

Egy fal van,amin nem megy át a jel,ezt szeretném "átütni". Mennivel növelik meg az új antennák a hatótávot,és az erejét? Van érezhető változás?

Válaszokat köszönöm. :R

(#25933) Wind-Storm válasza Kiki18 (#25932) üzenetére


Wind-Storm
őstag

RP-SMA csatlakozója van.
Mi van az ellenoldalon? Milyen kliensekkel csatlakozol rá?
A fal nem ott lesz a barátod...

(#25934) Kiki18 válasza Wind-Storm (#25933) üzenetére


Kiki18
őstag

Mi az az ellenoldal?

3 gép van vezetéken ,és egy negyedik gép lenne wifin (ezenkívül szokott lenni egy laptop is wifin).
A ház másik sarkában lenne a gép,ahová még pont nem ér el a jel.

(#25935) Wind-Storm válasza Kiki18 (#25934) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ellenoldal = kliensek mint laptop, telefon vagy gép...

A routerre ha veszel nagyobb nyereségű antennákat, akkor sem biztos, hogy működni fog ilyen terepviszonyok mellett. Ilyen távon falakon át elég necces.
Pláne, hogy a tplink 8dbi-s antennája sem akkora mint ami rá van írva, mert gondolom azt nézted ki.

Ilyen esetben a kliens oldalon is tanácsos volna egy nagyobb érzékenységű kliensadaptert nagyobb nyereségű antennával felszerelni és akkor lehetne már esély a jobb kapcsolatra.

(#25936) Kiki18 válasza Wind-Storm (#25935) üzenetére


Kiki18
őstag

150N-es egyantennás USB adapter van a gépben. Nem lenne elég erős,hogy fogja a jelet?

(#25937) wazol


wazol
csendes tag

Wifi jelerősítőre (range extender) tippek?

Melyik a legjobb?
Melyik a legjobb ár/érték arányú?

(#25938) Wind-Storm válasza Kiki18 (#25936) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az netán nem egy 722N a gyári antennájával?

(#25939) Kiki18 válasza Wind-Storm (#25938) üzenetére


Kiki18
őstag

De ,ő lenne az. :K

(#25940) Wind-Storm válasza Kiki18 (#25939) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A kategóriájában az a legjobb kliensadapter.
Esetleg tehetnél rá egy irányított antennát és keresnéd a helyét, hogy hol a legjobb a vétel.
Valamint a routeren is javíthatna némileg nagyobb antennák telepítése.
Azért jók az ilyen USB-sek, mert veszel egy 5 méteres USB kábelt és avval oda teszed ahova akarod, jelen esetben ahol legjobb a vétel.
De ha lenne szabad rálátás valahol, akkor az lenne a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#25941) jodován


jodován
tag

legyetek szívesek valami tanácsot adni, merre induljak ez ügyben! köszönöm!

http://prohardver.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/hsz_25887-25887.html

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#25942) jNk válasza jodován (#25941) üzenetére


jNk
senior tag

"Azt gondoltam, csak simán beállítom ezeket, és usgyi, de nem."

Ennél azért több információ kellene, mert lehet hogy wifidokik is olvassák a topicot, de ők sem gondolatolvasók hogy kitalálják pontosan meddig jutottál, de legfőképp a "de nem" mit is jelent ;]

(#25943) Kiki18 válasza Wind-Storm (#25940) üzenetére


Kiki18
őstag

Rendben. Akkor veszek a routerre nagyobb antennákat,és ha me, jön be,vagy irányitott,vagy hosszabb usb kábellel keresek megoldást. Köszönöm a segítséget. :R

(#25944) Claude Leon válasza Kiki18 (#25932) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Tudok olyan falat, amit csak megkerülni lehet, és nem a vastagsága miatt.
Ha nincs jel a túloldalon, fölösleges erődemonstrációkkal próbálkozni, megfelelő pozícióba állított(lógatott) tükrökkel több eredménnyel járhatsz.

(én lustaságból inkább egy második AP-vel, vezetéken oldottam meg)

(#25945) Szabie85


Szabie85
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van egy wifi aminek megadták a jelszavát és állandóan azt írja, hogy IP lekérése és nem csatlakozik, de érdekes, hogy másik két teló meg tud csatlakozni. A wifi beállításokban azt írja az IP címnél, hogy nem elérhető.(Optimus 2x)
Mit tudnék csinálni, hogy csatlakozzon? :F

Samsung Galaxy S5

(#25946) Kiki18 válasza Claude Leon (#25944) üzenetére


Kiki18
őstag

Ezen át kell memnnie. 3 falon átmegy,csak a negyediken nem ment át(ugyanolyan típusú,vastagságú,stb) szóval ezért gondoltam,hogy a szimpla jelerősítés megoldaná. :K

(#25947) Claude Leon válasza Kiki18 (#25946) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor csöndben maradok, ha mindegyik falon ugyanannyi dB-t esik a jel. :)

(#25948) hunterrop


hunterrop
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám, hogy még júniusban volt egy dns changer vírus támadás az itthoni hálózaton, és július elején ezeket a dns szervereket leállították.
Nos ugye akkor nem működött a net semelyik gépen. Csak simán át kellett írni a dns-eket a googleera.

Az egyik mobilon is sikerült dns-t változtatni, de a minap lett véve a családban egy másik okostelefon, és azon nem tudjuk a dns-t megváltoztatni.

A kérdésem az lenne, h a router-en át lehet állítani a dns-t? Szóval ha egy új eszköz csatlakozik pl wifire akkor másik dns-t használjon?
Ha igen hol? Bementen a böngészőben a router beállításokba, de ott nem találtam semmi ilyet.

(Meg ha meglehet változtatni, és megváltoztatom akkor annak van vmi hátránya? Vagy ugyanugy fizetünk mindent, nem lesz semmi ilyesmi változás? Bocsi ehhez annyira nem értek)

Aki tud segíteni azt nagyon megköszönném, eléggé fontos :) :)

(#25949) jNk válasza hunterrop (#25948) üzenetére


jNk
senior tag

Ez inkább az Otthoni hálózat és internet megosztás topicba való kérdés, de ha már kérdeztél, válaszolok.
Igen, át lehet állítani. Igen, az új (és régi) kliensek akik dinamikus ip-t kapnak egyúttal kaphatnak más dns ip címet is. Általában a dhcp szerver beállításoknál lehet ezt megtenni. Nincsen hátránya (csak ha a beállított dns szerver lassabb/nem megy akkor nem panaszkodhatsz a szolgáltatónak). Ugyanannyit fogsz fizetni.

(#25950) Gubek-Einste válasza Szabie85 (#25945) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott figyelmedbe kali fórumtárs Router gondok topcban írt [#11337] hozzászólását amelyben hasonló gondra adott egy lehetséges választ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.