Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) czgabi76


czgabi76
tag

kicsit visszatérve erre:
[link]

csináltam pár fotót,nagyon fás a terület,mit gondoltok fog sikerülni legalább 500 méter?
vagy ha feljebb teszem az antennát,úgy már nem nagyon árnyékolnak a fák,és úgy fog sikerülni?

képek:[link]
[link]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25752) Wind-Storm válasza adamka16 (#25750) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor tényleg kénytelen leszel keresni más adaptert...
macchangert vagy mit használtál erre a célra?

(#25753) adamka16


adamka16
őstag

Erre valamit ötletet nem tudnátok adni??

(#25754) And válasza adamka16 (#25753) üzenetére


And
veterán

"Probléma lehet az, hogy amik a notiba vannak antennák nem képesek venni az 5ghz-es frekit?"
Hát, az természetesen elég nagy probléma :U.

(#25755) adamka16 válasza And (#25754) üzenetére


adamka16
őstag

De honnan szerezzek be olyant ami működik?? Neten is amiket hirdetnek 2 sávos antennaként, azt kell mondjam ugyan úgy néz ki mint a mostani...

(#25756) And válasza adamka16 (#25755) üzenetére


And
veterán

Egy antennánál marhára nem számít, hogy hogyan néz ki. A lényeg, hogy kétsávos-e, vagy sem. Ha specifikáltan kétsávos, jó lesz neked. Viszont ha a gyári szerelés b/g-modullal történt, akkor az eredeti antennák jó esetben csak egysávosak, kizárólag 2,4 GHz-en működnek.

(#25757) czgabi76


czgabi76
tag

valaki erre tud valamit? :DD
[link]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25758) And válasza czgabi76 (#25757) üzenetére


And
veterán

A képeken konkrétan semmit nem látni. Melyik irányban volna a túloldali pont? Milyen magasan? Te milyen magasra tudod helyezni az antennát? Milyen mértékben lóg bele az útba a fa? Mennyi fa lóg be, egy szem, de jó magas, vagy egy egész erdő? A szomszédban (jobboldalon) látszódik egy magasabb épület, oda lehet-e telepíteni az antennát vagy kültéri AP-t?
Mert amit látni, azok alapján lehetetlen segíteni. :(

(#25759) czgabi76 válasza And (#25758) üzenetére


czgabi76
tag

ott a fás terület irányába lenne irányítva,
3 emeleten lakok nem tudom pontosan hány méteren,de még pár dm-rel fentebb tudom rakni az antennát.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25760) duduati


duduati
aktív tag

Valaki tud valami jó ár értékű usb-s wifi vevőt? Ippen néha látom az elérhető hálóatot, de ugye csatlakozni már nem lehetséges. Ez lakásban értendő, és nem is mindig látni.

Szerintetek ezzel belehet már fogni egy olyan jelet, amit laptop még csak ippen lát?

TP-LINK TL-WN722NC

Vagy tudtok ajánlani valami brutál cuccot?

(#25761) adamka16 válasza duduati (#25760) üzenetére


adamka16
őstag

ha tartó nem kell hozzá akkor a 722N is bőven jó. szerintem az egyik legjobb wifi vevő a piacon, meg szarért adják mindenhol... :D

(#25762) Wind-Storm válasza duduati (#25760) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egész jó ár/érték arányú amit kinéztél. :)
Persze tartóbölcső nélkül olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#25763) duduati


duduati
aktív tag

Köszönöm a válasz mindkettőtöknet!

Akkor holnap veszek is egyet. 2500-ért a simát megtudom venni helyben. :R

(#25764) spiercell válasza duduati (#25763) üzenetére


spiercell
aktív tag

sziasztok

Most cseréltem le a wifi routeremet, mert a netem 120-as, de a router csak 54mbps volt. Na most ez egy tplink 150mbps-os cucc, de mégis csak 40-el jön a net wifin, persze kábelen megvan a teljes sávszél. Mi lehet a probléma?

(#25765) kali válasza spiercell (#25764) üzenetére


kali
legenda

120 megabit/sec net alá gigabit képes router kell, a 100 megabit/sec sebességű wan és lan portokon nem megy át a 120 megabit/sec!
milyen típusú router vettél?
a 150 megabit/sec jelölésű wifi esetén csak a kapcsolati sebesség 150 megabit/sec, de mivel a hasznos adatok mélyen csomagolva vannak, ezért a "mérhető" sebesség ennek csak a töredéke lesz, bár ideális esetben 60 - 70 megabit/sec átvihető 150-es kapcsolaton!
300 megabit/sec jelölésű wifi esetén kicsivel több is átvihető, de a 120 megabit/sec ott sem lesz meg, nem jellemző, általában 100 megabit/sec alatt megáll a mutatvány!
wifi esetén fontos dolog, hogy a kapcsolat az eszközök és azok beállításai mellett, nagyban függ a környezeti tényezőktől, a két eszköz közötti távolság és falak száma mellett, még egy azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó idegen wifi hálózat is jelentősen beakaszthat, ezért javasolt kiprónálni a hálózatot minden csatornán!

[ Szerkesztve ]

(#25766) spiercell válasza kali (#25765) üzenetére


spiercell
aktív tag

A típus: [link]

Ez volt elötte: [link]

Na most, majdhogynem többet tudott az előző, mint ez, szóval egyszerűen nem értem.
A laptoptól kb. 1 méterre van. A a laptopba épített wifire ezt írja a hivatalos oldal:

Ethernet (RJ-45 Direct Port)
YES
Ethernet Type
10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T
Wireless LAN
YES
Wireless LAN Type
802.11a/b/g/n
Wireless LAN Max. Date Rate (Mbps)
300 (RX)/ 300 (TX)
Built-in WWAN
YES
WWAN Module
Qualcomm Gobi 2000
WWAN Download/Upload speeds (Mbps)
7.2 / 5.76

(#25767) kali válasza spiercell (#25766) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr543g 100-as wan és lan portokkal rendelkezik, és a wifi csak g szabvánnyos 54-es, ami a gyakorlatban jellemzően 20 - 22 megabit/sec "mérhető" sebességet jelent!
ez a router hardveresen régebbi és jóval gyengébb, mint 700-as szériás, ezért kábelen sem tud annyit átvinni, talán a felté ha sikerül neki!
a tl-wr741nd 100-as wan és lan portokkal rendelkezik, de a wifi már n szabványos, 150-es lite-n! ez a router erősebb hardverű, a upc 120-as netből kábelen már 80 - 90 megabit/sec környékén is átvisz, de a 120 megabit/sec tekintetében kábelen amúgy is fizikai korlát a 100-as wan és lan port, a wifi - mint korábban is írtam - ideális esetben 60 - 70 megabit/sec környékén tud!
a notid a leírás szerint már 300-as n szabványos wifi modullal rendelezik, de mivel a router csak 150-es, ezért maximum 150-es kapcsolat jöhet létre!
a 120-as net alá tl-wr1042nd vagy tl-wr1043nd típus kellene, ezek már gigabit képesek, tehát nem adott a 100-as wan és lan portok fizikai korlátja, maximálisan átviszik kábelen a 120-as netet, illetve a wifi is 300 esetükben, így a szintés 300-as wifi modullal rendelkező notiddal 300-as kapcsolat jönne létre, és közelebb lennél a 120-as neted sebességéhez - ha nem is menne át maximálisan -, mint a 150-es wifi sebességű, és nem gigabit képes router esetében!

[ Szerkesztve ]

(#25768) spiercell válasza kali (#25767) üzenetére


spiercell
aktív tag

Értem, köszönöm a válaszodat, egy jó darabig viszont ez a router marad. Annyit meg tudnál mondani, hogyan érjem el a 60-70mbit/s -ot, mert jelenleg 40 környékénél nem megy több. Mit kellene beállítanom, a quick setup sem vitt közelebb..

(#25769) kali válasza spiercell (#25768) üzenetére


kali
legenda

nem biztos, hogy átmegy annyi, csak ideális esetben érhető el, a környezeti tényezők függvényében, de annyit feltétlenül tegyél meg, hogy minden csatornán kirpbálod a szórást, hátha valamelyiken jobb lesz!
belépsz a router adminisztrációs felületére; 192.168.0.1 (régebbi típusnál; 192.168.1.1) -> user name; admin -> password; admin
wireless -> wireless settings -> region; hungary -> channel / próbáld ki mindegyiken; 1 -> save...stb!
titkosítás milyen van beállítva? javasolt a wpa2 -aes párosítás!
wireless -> wireless security -> wpa-psk/wpa2-psk (pötty ide) -> version; wpa2-psk -> encryption; aes -> psk password; jó hosszú jelszó, nagy- és kisbetű, valamint számok kombinációjából -> save!

[ Szerkesztve ]

(#25770) spiercell válasza kali (#25769) üzenetére


spiercell
aktív tag

Minél jobban beleásom magam, annál jobban nem értem.

Van a 120-as upc net, ami motorola tipusú modemen kábelen keresztül, speedtest szerint 120-130 közötti mbit/s -ot produkál. Ebből arra következtetek, hogy 150mbit/s-os router elég lehet. De csak 38-42 mbit/s-ot produkál speedtest szerint, ami édeskevésnek tűnik.

Kipróbáltam mind a 13 csatornát, mindet 2x teszteltem, az 1,6,9,10 -es csatorna 33-35 között produkált, az összes többi 40 körül. Az előző 54-es router is tudott ennyit. :F

(#25771) jumbo71


jumbo71
tag

Szasztok.Nem közvetve ide tartozik,de lehet hogy tudtok segíteni.
Adott egy EPC3208 as UPC modem,egy Fiber Power 25 ös net,és 3 router. /TL-WR741ND,
TL-WR941ND ezek vadi újjak,és egy Asus WL-520GC/
Ha a modemet simán a géppel csatlakoztatom,simán van netem./a gépben egy
10/100/1000MBps /Gigabit/ hálo kártya van/
Viszont ha bármelyik routert közbeiktatom,semmi.Ha a szomszédtól elkérem az ugyanilyen modemet simán van net,bármelyik routerrel.
A routerekben azt irja hogy nem kap IP cimet a modemtől.
Mi lehet a gond?

(#25772) kali válasza spiercell (#25770) üzenetére


kali
legenda

kevered a kábeles és a wifi sebességet!
a te újabb tp-link routered kábelen 100-as, a wifi jelölése pedig 150-es!
egyik sem elég a 120-as net valós átvitelére;
- a 100-as wan ás lan porton keresztül nem képes a 120 megabit/sec átvitelére!
- a 150-es wifi kapcsolaton szintén nem képes a 120 megabit/sec átvitelére!
az 54 megabit/sec jelölésű g szabványos router biztos, hogy maximum kábelen tudott annyit, mint az újabb típusú wifin, mert annak a hardvere kábelen képes ~ 40 megabit/sec valós átvitelre, wifi útján bő 20 megabit/sec környékén van a maximális mérhető sebessége!

[ Szerkesztve ]

(#25773) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Tudna abban valaki segíteni, hogy van egy Linksys WRT160N-EE típusu routerem.

Tettem rá DD-WRT.com ról egy új firmwar-t, de nem tudom, hogy amiket felhoz típusokat a routerhez, mi köztük a különbeség?

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

pl:
NEWD K2.6 Mini Generic dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_mini.bin 2010-08-09 3,29 MB
NEWD K2.6 NoKaid Small dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_std_nokaid_small.bin 2010-08-09 3,35 MB
NEWD K2.6 OpenVPN Small dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_openvpn_small.bin 2010-08-09 3,18 MB
NEWD K2.6 VoIP Small dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_voip_small.bin 2010-08-09 3,46 MB
ezeket hozza fel, de nem tudom melyiket rakjam fe...

Ha valaki tudja, akkor kérem segítsen!

(#25774) And válasza gumimaci1235 (#25773) üzenetére


And
veterán

DD-WRT K2.6 feature-lista: [link].

(#25775) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre, vagy tanácsra lenne szükségem.

Itthon egy asztali gépet és egy laptopot használunk. Az internethez wifin keresztül csatlakozunk.
A laptopon a wifi maximális gyorsasággal működik hibátlanul. Az asztali gépen azonban egy pár napja , nagyon irreális módon működik. Az asztali géphez egy ilyen USB-s pendrive szerű wifi porton jön az internet.
Eddig minden rendben volt, azonban mostanában nagyon lelassult az internet, gyenge jelet mutat. Kipróbáltam a laptopon is a wifis pendriveos eszközt, (Laptopon kikapcsoltam a wifi érzékelőt, és ezen keresztül futtattam a netet és tökéletesen ment, Tehát azzal nem lehet baj.)

A kérdésem, hogy szerintetek, mi az ami ennyire bezavarhat a jelnek? Valami program, v vírus? Jelenleg a gép újratelepítésén gondolkodom, de örülnék ha erre nem kellene sort keríteni.

Előre is köszönöm!

(#25776) kali válasza Gyocsika (#25775) üzenetére


kali
legenda

először próbáld csak az illesztőket újrahúzni, illetve ellenőrizd a beállításokat!

(#25777) Gyocsika válasza kali (#25776) üzenetére


Gyocsika
csendes tag

Köszönöm megoldódott a probléma.
A wifis port volt túlságosan árnyékolva.

(#25778) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Mint az már korábban is írtam egy hotspot-ra csatlakozok, de elég kicsi a jel a laptopon. Arra gondoltam, hogy egy TP-Link TL-WN722N-t vennék hozzá, de ha ez se segít akkor az antennája helyére rátennék egy külső antennát amit kiraknék az erkélyre, vagy akár a tetőre.
Szerintetek ez járható út?

Amúgy hány méter lehet az usb kábel ill. az antenna kábel, mert valahol olvastam ilyenről hogy az se mindegy...

Köszönöm előre is a válaszokat! :))

(#25779) Gubek-Einste válasza sbe561 (#25778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább vegyél egy kültéri AP-t és azt tedd fel a tetőre így sokkal pontosabban tudod beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25780) Taltos0711


Taltos0711
csendes tag

Üdvözlök mindenkit
Toshiba L750D laptopomon egyszer csak elszállt a wifi, de csak nálam, öcsémnél meg telón semmi zavar nem volt és azóta képtelen vagyok vissza állítani. Látja a netet, de korlátozottnak írja mindig és még az a kis sárga háromszög sem jelenik meg a tálcán a wifi jelén hanem csak a sárga pont van ott. Eddig amik voltak: router reset, gép reset. wifi driver upgrade. lan driver upgrade, router channel állítás, MAC korlázotás semmi, IP korlátozás semmi, router reboot, router gyári beáll. vissza....
Ha valaki találkozott már hasonló esettel és sikeresen meg is oldotta, kérem jelezze. köszönöm :)
ja és TP-Link a routerem

[ Szerkesztve ]

(#25781) localhost válasza Taltos0711 (#25780) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez User error, Nem "elszállt a wifi" és nem lényeges a router típusa sem. ( a sok általad felsorolt művelet pedig teljesen felesleges).
Mutasd meg egy valódi hozzáértőnek.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25782) dReFiX válasza Taltos0711 (#25780) üzenetére


dReFiX
senior tag

Más hálózaton működik?

(#25783) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Furcsa dolog, amit írni fogok, én sem értem igazán, de főleg nem tudom, hogy mi lehet a megoldás...

A nővéreméknél ugyanaz a szolgáltató van, mint nálunk, egy községben lakunk. Nálunk semmi baj nincs sosem a hálózattal, náluk viszont mindig ugyanaz a hiba jön elő véletlenszerű időközönként, ami a win szerint annyi, hogy a dns kiszolgáló nem válaszol. Amiket már próbáltam nála: 4 különböző router volt, nálam mind működtek hibátlanul. A kábelmodemet átvittem hozzá, ami tökéletesen működik nálam azóta is, azzal is csinálta, az övével nálam nem csinálta. A wifi stick, ami a gépében van két másikkal lett cserélve, ami márkában és teljesítményben is más. Ezeken felül a szolgáltató cserélt kábelt, ami a házhoz van behúzva.

Na erre szeretnék 5letet, mert már 4-5 éve ezzel szívnak. Amikor kiírja, kihúzzák a routert, majd visszadugják, ez általában időlegesen megoldja a problémát...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#25784) sbe561 válasza Gubek-Einste (#25779) üzenetére


sbe561
tag

Ok, de abból is lehet usb-s? Bocs, de annyira nem vágom a témát. Valamint hány méteres lehet a kábele, vagy az lényegtelen? :U

(#25785) And válasza sbe561 (#25784) üzenetére


And
veterán

Kültéri eszközök nem USB-sek, hanem ethernetes interfésszel rendelkeznek. Amúgy az USB-kábel passzív kivitelben legfeljebb 5m-es lehet, de csak megfelelő keresztmetszettel rendelkező kábel esetén. Koaxnál nincs elméleti korlát, viszont a gyakorlatban csillapít, amit viszont megfelelő (alacsony fajlagos csillapítású, nagyobb átmérőjű) kábeltípussal lehet kompenzálni, azzal 10m feletti hossz sem probléma, csak az már nem olyan olcsó megoldás. A hosszabb kábelezés eredménye persze attól is függ, hogy mennyi 'tartalék' van még a rendszerben, azaz mekkora többletcsillapítás engedhető meg.

(#25786) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!

két wifi router között kellene döntenem és az egyik legfontosabb kérdés az lenne, hogy melyik ad erősebb jelet a kb. 6-7 méterre levő hálószobába (ebben a távolságban még 3 db panelfal is bejátszik).

asus rt-n12e az egyik lehetőség (erre 5 dBi-t írnak) 2 antennával
TL-WR1043ND lenne a másik lehetőség (erre 3 dBi-t írnak) 3 antennával

egyáltalán számít a dBi különbség esetében, hogy hány antenna van?

előre is köszi a segítséget!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#25787) kali válasza csabsz13 (#25786) üzenetére


kali
legenda

a 2 vagy 3 antenna különbözete a kapcsolat szempontjából attól függ(het), hogy az ellenoldali eszköz milyen wifi tulajdonságokkal bír!?!?
az rt-n12 2t2r mimo, a tl-wr1043nd pedig 3t3r mimo képes, és ha az elleoldal is 3t3r képes, akkor nincs kizárva (sőt!), hogy jobb lesz a 3 - 3 antennával és 3t3r - 3t3r képességgel rendelkező két eszköz között a kapcsolat, mint az a másik, 2 antennás (de 3 dBi helyett 5 dBi) router kapcsolatával lenne, viszont ha az ellenoldal csak 2 antennás, 2t2r mimo képes, vagy nincs mimo, esetleg csak g szabványos, úgy inkább az asus jöhet szóba, ha csak a wifi a lényeg!
a lan sebesség mellékes? mert az rt-n12 csak 100-as wan és lan portokkal rendelkezik, de a tl-wr1043nd már gigabit képes!

(#25788) Gubek-Einste válasza csabsz13 (#25786) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Számítani számit de, hogy pontosan melyik router mekkora távolságra milyen sebességet képes átadni az erősen függ a környezettől így előre lehetetlen megmondani, hogy milyen is lesz nálad a helyzet.
Alapvetően nem lesz túl nagy különbség a két típus között de mivel a TP-Link gigabites LAN + USB portokkal rendelkezik az Asus 10/100 portjaival szemben így inkább a TP-Link-et vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25789) albert555 válasza czgabi76 (#25716) üzenetére


albert555
csendes tag

Szia!
Ahogy már előttem is írták, semmi különleges nem kell hozzá, elég egy jó erős router, meg plusszba mondjuk egy jelerősitő a biztonság kedvéért, és kész is. Nekem Linksys E3200+re1000-el müködött, de tényleg elég sokminden befolyásolja még, hogy pontosan meddig látható a hotspotod.

(#25790) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Van nekem, egy Lenovo W510-es notim amiben van egy "Intel(R) Centrino(R) Ultimate-N 6300 AGN" Wfi.

Na most a problámám az lenne, hogy felraktam a lenovotól mellékelt drivert, és rácsatlakozom a saját routeremre WNDR3700 és kapásból nincs rajta net. Ez elött pár héttel ugyan ezzel a driverrel ugyan azokkal a beállításokkal volt net. . .
Driver reinstall - modem- roter reszet, done és semmi. :(

Sima kábellel kapom a netet rendesen a routerből. Suliban lévő routerrel is tökéletesen működik, telefon által megosztott nettel is működik.

Gép--Router-/-Modem <-- Gép csatlakozik a routerrel de a hálózatra már nem megy ki.Van sok egyéb másik noti/tablet/telefon ami simán kimegy a routeren át a hálózatra.

Esetleg valami 5let, hogy mi a fenéért nem megy ki a hálózatra a WiFi-vel? :F

Segítségeteket előre is köszönöm.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#25791) Winne válasza Winne (#25783) üzenetére


Winne
nagyúr

Azóta voltam bennt a szolgáltatónál is és a grafikonon nem látszik semilyen tüske, nincs kihagyás. Hol lehet a gond?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#25792) csabsz13 válasza kali (#25787) üzenetére


csabsz13
aktív tag

köszi a tanácsokat!
a vevő oldal egy ACER Aspire 5742es laptop lenne. az biztos, hogy tudja az n szabványt, de hogy 2t2r vagy 3t3r képes azt nem tudom...

@Gubek-Einste: valószínűleg valóban döntő lesz a gigabit és az USB port, szóval TP-LINK lesz a választás. most is az van, csak egy kicsit régebbi típus (340GD).

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#25793) Tauren45 válasza Tauren45 (#25790) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Megoldva.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#25794) mezis válasza Winne (#25791) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem is voltak haonló problámáim UPC kábel modemjével. Hosszadalmas kísérletezésel találtam meg a hibát: A modemhez csatlakozó kábel csatlakozása bizonytalan. (F-csatlakozó.) Igen nehéz volt behatárolni, mert a legkisebb moccanásra is megjavult a csatlakozás. Javítás: az F-csatlakozóból kilógó középvezetőt ívesre hajlítottam. Így már stabilan érintkezik.

mezis

(#25795) Winne válasza mezis (#25794) üzenetére


Winne
nagyúr

Mutatnál erről az F csatlakozóról egy képet légy kedves?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#25796) Melack válasza Winne (#25795) üzenetére


Melack
veterán

Koax, ha így jobban rémlik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25797) sbe561 válasza Gubek-Einste (#25779) üzenetére


sbe561
tag

Egyébként mit tudnál ajánlani?

(#25798) kiraly45


kiraly45
csendes tag

Hali!
Adott egy Linksys WRT54GL router és egy Linksys WAP54G access point.
Az access point repeater üzemmódban erősíti a router wifi jelét. A dolog működik is, csak a házban úgy látszik túl erős a falak árnyékolása, illetve a ház nagyon hosszú is. A router pedig pont a ház egyik szélén van.
Hogyan lehetne optimálisan lefedni a házat wifivel? Tudom, be lehetne rakni még access pointot, de én nem szeretnék több eszközt berakni.
Nincs olyan megoldás, hogy kiegészítő antennákkal erősítsem a jelet mind a routernál, mind az access pointnál? Vagy mit javasolnátok a wifi jelerősség megoldásához? Nem látom optimálisnak azt a megoldást, hogy telerakjak egy házat wifi cuccokkal.

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#25799) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Milyen wifi erősítőt vegyek amivel feltudom erősíteni a netet, hogy gyorsabb legyen?
A laptopom is befogja csak gyenge a jel és eléggé lassú.
Még annó kértem egy boltban egy wifi erősítőt és ezt kaptam: TL-WN722N. Szinte ugyan olyan a kapcsolat vagy rosszabb...
Media Marktba nézegettem 80euroért de azok nem tudom, hogy hasznosak-e.

Tudtok valami jó cuccot ajánlani amivel élvezhetem a sebességet? :)

Köszi

(#25800) kali válasza Buster17 (#25799) üzenetére


kali
legenda

a tl-wn722n nem erősítő!
a wifi range entender/expander képes rá, hogy hatékonyan megnyújtsa a wifi szórást, ha oda teszed be, ahol még megfelelő a jel erőssége, a sebesség...stb!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.