Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) kali válasza dethroner (#25141) üzenetére


kali
legenda

b/g szabványt kezel, ezért ha csak n módban van szórva a hálózat, akkor arra nem tud felkapcsolódni!
próbálj ki más/minden csatornát, a szélsőséges csatornák okozhatnak problémát!
az ssid és a jelszó ne tartalmazzon ékezetes betűt és/vagy nagy speciális karaktert!
próbáld meg úgy is, hogy előre létrehozod a telefonon adott kapcsolathoz a profilt, abban megadod a szükséges paramétereket, hogy csak onnan kelljen beolvasni neki!

viktorhmv; a fentiekből az első kivételével mindet kipróbálhatod, hátha...
milyen típusú hgw? epc3825 vagy epc3925 esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#25152) Tendd válasza Gubek-Einste (#25126) üzenetére


Tendd
tag

Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni, már megtettem volna. :(

(#25153) Dóri24


Dóri24
csendes tag

Sziasztok,

Szükségem lenne egy kedves és türelmes emberre, aki egy teljes analfabétának segít összehozni ezt a wifis dolgot.
A gondom:
Van egy asztali gépem, most vettem egy Samsung laptopot.
A net kábeltévés, a laptopban van elvileg wifi. A net egy modembe jön, ahonnan tovább megy egy routerbe (antennás, azt mondták, az wifis) és innen kapja kábelen keresztül a netet az xbox is.
Azt szeretném, ha a gép is és a laptopom is kábel nélkül tudna netet kapni.

Remélem értitek, mit szeretnék (tudom, h hülyén fogalmaztam, de nem tudom a szakszavakat bocsi)

Elhiszem, h senkinek sincs kedve velem szenvedni, de ha valaki mégis megszánna, akkor nagyon hálás lennék.

(#25154) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Műhelyben adott egy asztali PC, amiben van hálózati kártya. Ezzel a géppel szeretnék alkalmilag internetre csatlakozni. Ha összekötöm kábellel a laptopom és a PC-t látják egymást. A laptop eléri a lakásban lévő wifi-t. Tud e ez a PC a laptopon keresztül a netthez is csatlakozni?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#25155) Gubek-Einste válasza eax1650 (#25154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Meg lehet oldani. A megoldás már többször szerepel itt a fórum, Connecify.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25156) eax1650 válasza Gubek-Einste (#25155) üzenetére


eax1650
aktív tag

Működik!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#25157) kali válasza Dóri24 (#25153) üzenetére


kali
legenda

szi,

a router típusa esetleg megnézhető általad? amennyiben azt leírnád, úgy pontosan lehetne segíteni annak beállításában!
a géphez kellene valamilyen wifi modul, amennyiben az még nem adott!
a notin és a gépen milyen oprendszer fut?

[ Szerkesztve ]

(#25158) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ez a wifi jó minőségű? [link]

Ehhez a nethez kellene. Gondolom a sebességgel nem lenne probléma. [link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25159) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hahh! Múlt héten szántam rá magam egy új router vásárlásra (végül meg is rendeltem, kedden jön), de húztam a szám, hogy fizessek-e feleslegesen a TP-Link TL-WDR4300 komolyabb rádiós képességeiért, mikor úgy is minden eszközöm csak 2.4Ghz-es és max 150Mb-et tud.
Hittem én!
Aztán ma rájöttem, hogy az egyik régi laptopban lapuló Intel® 4965AGN bizony használna 5Ghz-et is.

Akkor eddig a 300Mb-es, de csak 2.4Ghz-es DIR-615 routeremmel ezért ment csak 117Mb-en ez a 4965AGN rádió, mert 2.4 és 5Ghz-en tud ~150-eket és együtt jön ki a 300? Az új routeremmel akkor elvileg meg lesz majd a 300Mb (működik majd egyszerre mindkét rádió)?

Ha ezt tudtam volna, hogy nincs is tőlem olyan távol az az 5Ghz, már rég lecseréltem volna a routeremet, illetve most sem hezitáltam volna, hogy WDR4300 legyen-e. :B

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25160) kali válasza Directors (#25158) üzenetére


kali
legenda

jó lesz az!

janos666; a 4965agn modul 2.4 gigahertz esetén csak 150 megabit/sec képes, 5 gigahertz esetén viszont megy a 300 megabit/sec! nem együtt értendő a 2.4 és az 5, hanem külön!

[ Szerkesztve ]

(#25161) eax1650 válasza Gubek-Einste (#25155) üzenetére


eax1650
aktív tag

Sajnos, csak részben sikerült a megosztás!
A vendég laptopon elérhető lett a net, de a vezetékkel hozzákötött műhely PC-n nincs net, csak a laptopot látni (mappákat, partíciókat).
Azt olvasom, hogy általában a vezetékes netet osztják wifire. Nekem fordítva kellene!
Elképzelhető, hogy a beállításoknál hibázok!?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#25162) Gubek-Einste válasza eax1650 (#25161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én még soha nem használtam így nincs kizárva de majd biztosan jön valaki aki jobban ért hozzá nálam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25163) eax1650 válasza Gubek-Einste (#25162) üzenetére


eax1650
aktív tag

Az bizonytalanított el, hogy a beállításoknál, csak wifi1 ill. wifi2 választható.
Köszi a gyors választ!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#25164) jbl válasza czgabi76 (#25101) üzenetére


jbl
aktív tag

DD-WRT -ből gyári firmware visszarakása (tp-link WR741N)

Services / Secure Shell/ SSHd Enable/
SSH TCP Forwarding Enable/
Password Login Enable/
Port 22/
Save
Ha ez megvan, akkor
Administration/
SSH Management Enable/
Save
Ha ez is megvan, akkor indítsd újra az egészet.
Most már be tudsz lépni PuTTy-on. :)
SSH belépsz routerbe. Login: root
Password: amit megadtál
Utána
Kiadod a parancsot. Ezzel letölti a gargoyle firmwaret
cd /tmp wget http://www.gargoyle-router.com/downloads/images/ar71xx/gargoyle_1.5.6-ar71xx-tl-wr741nd-v1-squashfs-factory.bin
Utána ENTER
Majd ha letöltötte: Ezzel meg telepíti.
mtd -r write ar71xx/gargoyle_1.5.6-ar71xx-tl-wr741nd-v1-squashfs-factory.bin firmware
(firmware vagy linux a vége) Utána ENTER
Ezzel a művelettel telepíti a routerre a gargoyle Firmweret ezen a felületen már egyszerű a gyári visszarakása.
Gargoyle Defaults
IP Address:
192.168.1.1
Password:password

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#25165) benjemin1994


benjemin1994
tag

Sziasztok Segítség kéne!
Adott két gép egy házban. Az egyik (xp) gép a földszinten van és csatlakozik egy Wi-Fi-hez.
A másik gép (win7) ami az emeleten van már nem tudja befogni a jelet.
Lehetséges hogy egy sima UTP kábelen felvinni a netet a fenti géphez? Hálózaton.
Sürgős lenne!!

(#25166) nemdan válasza benjemin1994 (#25165) üzenetére


nemdan
senior tag

Miért ne lenne lehetséges? Csak egy ütvefúró szükségeltetik hozzá. :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25167) Chrys_ válasza nemdan (#25166) üzenetére


Chrys_
addikt

Amikor átfúrja a falat, az apja üti érte? :)

(#25168) janos666 válasza kali (#25160) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És Half Mini PCI-E kivitelben is van már esetleg dual-band WiFi kártya?
A másik notiba csak ilyen megy. (Jelenleg 150Mb-es Atheros van benne bluetooth-al.)

Kicsit dühítő is, hogy látszólag meglenne a gép akkor is, ha nincs elállva az út egy sima Mini PCI-E express elől sem. Csak egyszerű hajlékony műanyag van ott, nem is fém vagy merev műanyag, ami merevítené a házat. Az pedig pláne, hogy ott van az alaplapon egy sima Mini PCI-E slot helyet, útját sem állja semmi vázelem, viszont nincs felforrasztva a foglalat a PCB-re. :(((
Egy üzleti szériás HP notitól azért többet vártam volna, mint egy szem buta kialakításból adódóan Half Mini és egy elspórolt full mini foglalt helye. :(((

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25169) Blue@X


Blue@X
senior tag

Hello,

Lenne egy érdekes hibám amit képtelen vagyok orvosolni, így tőletek kérnék segítséget. Androidos telefonomon frissítettem az operációs rendszert ICS-re, és azóta tapasztalom a hibát (tehát GB alatt semmi ilyen hiba nem volt).
2 TP-Link routerrel osztom itthon a netet. Az első router (továbbiakban főwifi) WAN portjára kötöttem a netet, és ezzel osztom a másik routerre. Összekötésüket LAN porton valósítottam meg.
A másodlagos routeren a DHCP-t és tűzfalat kikapcsoltam, illetőleg külön SSID-vel rendelkezik (és itt nincs semmilyen védelem a másodlagos router hálózatán). Eddig működött, viszont mióta frissítettem a telefont azóta kinyírja a hálózatot a másodlagos routeren. Ameddig nem csatlakoztatom a telefont addig minden tökéletesen megy, viszont amint csatlakozik 10-15 másodpercen belül a másodlagos routerre kapcsolodó eszközökön és a telefonon is megszakad a net (csatlakoznak a routerre, a jel stabil, viszont nincs internet). Amint az Androidos telefont lecsatlakoztatom újra lesz net. Ha csak az Androidos telefont csatlakoztatom a másodlagos hálózatra, akkor sem megy.
Viszont ha a főwifi-re csatlakoztam a telefont, minden gond nélkül megy, nem zavarja a másodlagos wifi hálózatá, és a folyamatos a netkapcsolat a főwifin is.
Próbáltam statikus IP-t osztani a telefonnak DHCP-vel, nem segít. Mi lehet a megoldás?

(#25170) kali válasza janos666 (#25168) üzenetére


kali
legenda

feltétlenül kell a dual-band? sok modul 2,4 gigahertz alatt is 300 megabit/sec képes!
2 vagy 3 antennás kiépítés van a notiban?

(#25171) krx21 válasza kali (#25170) üzenetére


krx21
nagyúr

Az 5Ghz-nek a zavarvédettsége jobb... Sűrűn lakott helyeken nagyon érezni...

(#25172) janos666 válasza kali (#25170) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ami azt illeti nem. (Itthonra még jobb is, ha egyik noti 2.4-en, másik 5-ön megy.)

Most biztos, hogy kettő van bekötve és a kábelét sem látom a 3.-nak. :U
(Szemben a régi Vostro-val, ami G-s adapterrel, de temérdek antennakábellel jött. Tehetnék modemet és personal WLAN kártyát is az N-es WiFi mellé.)
De egy kisebbet szerintem be lehet építeni. Akár a csonka full mini PCI-E slot helyén is lóghatna egy apró antenna.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25173) puglife válasza kali (#25097) üzenetére


puglife
csendes tag

áááá azt a Tplinket felejtsd el, tapasztalatbol mondom... olcsó húsnak nagyon híg a leve...
én anno egy linksys WAP54G-vel teljesen jól megoldottam az általad vázolt helyzetet,sajnos mamár ugytudom az boltban nincs,max neten... de az uj lineupból kiprobálhatsz pl egy linksys E900-at, az eléggé árérzékeny választás , de egy sokkal megbízhatóbb gyártotól.

I DIDN'T CHOOSE THE PUG LIFE THE PUG LIFE CHOSE ME

(#25174) kali válasza krx21 (#25171) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy nem csak előnye van, hanem hátránya is; falak és egyéb hasonló akadályok jobban megfogják, mint teszik azt a 2.4 gigahertz esetében!
azért kérdezem, mert n szabvány esetén - ha a router is tudja - nem midegy, hogy az ellenoldalon 2 antennás és 2 * 2 mimo képes, vagy 3 antennás és 3 * 3 mimo képes ellenoldal csatlakozik fel!
arra viszont érdemes figyelni, hogy amennyiben csak 2 antenna adott gyárilag, úgy a hardmadik utólagos beszerelése esetén, annak milyensége azonos legyen a eredeti kettőével, illetve az elhelyezése is rendben legyen - ezek főként a mimo miatt fontosak!
router esetén is sokan rendre elcseszik ezt úgy, hogy a 2 vagy 3 antennából nem mindegyiket cserélik nagyobbra!

[ Szerkesztve ]

(#25175) kali válasza puglife (#25173) üzenetére


kali
legenda

nem felejtem el, a 700-as szériától bátran ajánlgatom, mivel százas nagyságrendben üzemeltem már be belőlük (is), és tudom, hogy nincs velük gond! megfelelő beállítást igényelnek, és ennyi!
lehet, hogy nálad a router...stb a linksys "márkánál" kezdődik - aki sokak szerint sehol lenne a by cisco házassága nélkül -, de én nem márkásítok, nem általánosítok, hanem valós tényekre alapozok, és inkább csak saját tapasztalatokra építek!
akik csak megbízhatóbb gyártót említenek, azokkal pláne nem tudok azonosulni, mivel mindegy gyártónak - még a legnagyobbaknak is - vannak jobb, és gyengébb típusai egyaránt!
ahol a wifi szórás fontos, és még aránylag nagy "lefedettséget" is várnak el, ott a beépített kis antennával rendelkező linksys/cisco routerek jelentős hányada elvérzik, arról nem is beszélve, hogy az árazás is sokaknál szempont!
amúgy kipróbáltam már az e900 típust is, az árához képest okés, de a wifi abban sem domborít különösebben...
a tl-wr743nd eleve egy wireless ap client funkcióval is felvértezett router, cserélhető 5-ös antennával szerelve, és az e900 - adott használatra - több szempontból sem szorít(hat)ja ki!

(#25176) jonasbrother válasza kali (#25175) üzenetére


jonasbrother
csendes tag

Hello!

Sok dologban igaza van kalinak, tényleg minden gyártónak van gyengébb és erősebb modellje, azonban az arányok kicsit eltolodnak, ha pl a linksys lineupot odarakod egy tplink mellé. Általánosságban szerintem abban megegyezhetünk, hogy adott kategórián belül a két gyártó cuccai közül a legritkább esetben kerül ki győztesen a tplink. Ez a linksys beépitett kis antennája elvérzik eddigi tapasztalatatom alapján részemről nem elfogadható állitás, hiszen hosszú ideje használok Linksyst, és semmi gond nem volt az antenna erejével.nem olvastam annyira vissza, de elég extrém élethelyzetben lehet az a fórumtárs, kinek problémájára jobb megoldás egy tplink router mint egy linksys:)

(#25177) kali válasza jonasbrother (#25176) üzenetére


kali
legenda

ez most melyik regisztráció? egyikkel mindig védve a másik állítása? mámoderátornak is feltűnt, aminek nem szokott jó vége lenni... :U
a linksys/cisco lenne az a gyártó, amelyik megugorja a fizika és a matematika törvényeit, és azonos környezetben fele/harmada dBi értékű antennákkal is tudja azt, amit más gyártó nem?

(#25178) xgamer.pc


xgamer.pc
csendes tag

Sziasztok!

Elég egyszerű dolgot kéne megcsinálnom, mégse megy!
Van egy routerem amin jön a net, wifiben sugározza, sajnos nem tudok belépni a beállitásaiba, mert a szolgáltatóé a router...
Van egy másik routerem amivel szeretnék csatlakozni a hálózathoz, de nem tudok, hiába irom be az alap router mac-cimét amit megnéztem command prompt-ban az arp -a paranccsal.

tehát mi lehet a gond, van valakinek egy leirása, hogy hogyan kell csinálni?

Netgear WNR1000 tipusú a router amivel csatlakozni szeretnék!

Köszi

http://logout.hu/blog/xgamer_pc/index.html Megbizhatóságom: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=xgamer&submit=

(#25179) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, úgy-ahogy beüzemeltem az új routert (még van némi harc az OpenWRT-vel, de már mennek a rádiók).

Viszont a 4965AGN csak 150Mb-el csatlakozik az 5Ghz-es rádióhoz is (idehozam a notit a routertől két méterre) és ha elkezdek másolni egy nagy filet, akkor meg-meg indul, felszalad 5Mb/s környékéig, de hamar leesik 0 köré, majd ismét belelendül...

Feltettem a PROSset programot is és ott írja a properties alatt, hogy 2 antenna van használatban. Gondolom ez lehet a baj.
Pedig úgy kötöttem be, ahogy neten olvastam. Fehér, szürke, fekete.
Próbálkozzak mégis más antennakábelekkel (van még kék, eredetileg GSM-hez, és szürke csíkos valami personal WLAN-hoz), vagy más variációval?

Tudok maradandó sérülést okozni azzal, ha rosszul kötöm be? :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25180) janos666 válasza janos666 (#25179) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehúztam a középső antennát és így 300Mb-el csatlakozott.
Elkezdtem másolni, erre lefagyott a Windows. :))

Mit dughattam én rá szürke antennakábellel a középső csatlakozójára, hogy rosszabb volt neki úgy, mint két antennával? :U

És hogy derítsem ki mit dugjak be?
Mérjem végig multiméterrel a temérdek kábelt és válogassak össze hármat, ami nem zárlat? :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25181) janos666 válasza janos666 (#25180) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kábel az ugye van bőven:

De a google-el talált fórumos információk alapján nem sikerült jól bekábelezni.
Itt mondják, hogy a szürke kell még pluszba De van egy csíkos szürke is.

Nincs meg hozzá a kellő műszerezettségem és szaktudásom sem, hogy kisakkozzam melyik három együttese alkalmas 5GHz-es 300Mbps konfigurációhoz.
Innen nézve balról jobbra fekete szürke fehér az, ami 150-el csatlakozott és szakadozott.
Tippek?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25182) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
ez most hogy van?

van egy senao ap-om és ahhoz hozzá kötöttem a routerboardot (táp nélkül) utp kábelen és egyszer csak bekapcsolt táp nélkül a board.
ez hogy lehetséges?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25183) krealon válasza czgabi76 (#25182) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#25184) czgabi76 válasza krealon (#25183) üzenetére


czgabi76
tag

ja,értem csak a senao 12V a board meg 10.5V-tal megy.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25185) Telda


Telda
addikt

Hali!

Olyan gondom lenne, hogy otthoni hálózaton keresztül iszonyat lassú a másolás 10-20kb/s.
Az én gépem kábelen keresztül csatlakozik a routerhez, a laptop pedig wifin keresztül. A fájlok közötti tallózás gyors, de amint elkezdek másolni valamit, teljesen meghal a rendszer, a total commandert is csak a fáj kezelőből tudom bezárni, mert nem reagál semmire.
Mi lehet a kínja?

[ Szerkesztve ]

(#25186) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Adott egy dlink DI 514-es wireless router. A hálózatot 2 asztali pc és 3 notebook alkotja(pc utp-n keresztül, notebook wirelessen keresztül van csatlakoztatva) . A probléma a hálózaton kersztül történő másolással van. Eddig probáltam pc-laptop, laptop-laptop, illetve pc-pc felállással. A pc-k között normálisnak mondható 6-10 mbyte os sebesség volt, ám ha wirelessen keresztül próbáltam másolni, akkor az érték nem ment feljebb 0,5 mbyte-nál. Amit azért nem értek, mert interneten keresztül lazán többel töltök lefele. Szívesen fogadok bármilyen tanácsot. Előre is köszönöm!

Üdv
Peti

(#25187) Gubek-Einste válasza Telda (#25185) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen a router és a használt adapter?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25188) Gubek-Einste válasza Petike168 (#25186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tekintve, hogy ez egy G-s router így max olyan 20-22 Mbps (~2,5 MB/s) az elérhető sebesség wifi-n, ha mindkét eszköz wifi-n van akkor ezt a sebességet is osztani kell kettővel de nagyon sok minden befolyásolja, hogy valójában mennyi is lesz a valóban elért érték. Az hogy netről mennyivel töltesz le/fel semmi köze sincsen, hogy mennyi lesz a másoláskori érték.
A vezetéken lévő eszközök között a 100-as switch miatt lesz meg a fizikai sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25189) Telda válasza Gubek-Einste (#25187) üzenetére


Telda
addikt

A router modem is egyben, t-home-os csada, azt hiszem Ferrari (nem röhög :DDD ) a márkája. Az az érdekes hogy 15M netem van és mindkét gépen tudok maxon tölteni (1,8MB/s), másolni meg csak 10KB/s, nem értem hogy van ez...

(#25190) bat777


bat777
csendes tag

Hali mindenkinek.
A munkahelyemen van probléma a nettel. VAn internet rendesen 8 le és 3 fel, semmi gond a nettel, letöltés feltöltés megy. Az internetszolgáltató emberei megnézték minden rendben van. De van probléma, 3 dolog: A google dokuentumokban amiben a céges dolgok vannak, nem tudunk dolgozni, mert kiírja, h kapcsolodik a google webhelyhez, mp-ig nem reagál -második a youtube videók szakadása, nem játsza le a videókat, 10mp ént megáll, bele kell tekerni majd megint megy, a videót tölti csak a lejátszás nem megy. -a skype állandóan újracsatlakozik, másik oldalról nézva állandóan ugrál a skype le fel a netre. Mindhárom probléma ellenőrizve több helyen, csak itt szórakozik, otthon meg máshol semmi hiba. Mikrohullámu net van, az 2 routerrel van szétosztva a házba és az irodába, 2 gép megy róla, egy win7 es és egy xp-s (az oprendszerrel se lehet semmi) meg van egy netbook ami wifin csatlakozik. Minden gépen fenntáll ez a probléma, tehát itt lehet a baj, nem egy géppel van baj..mind a 3 ugyanazt csinálná? nevetséges. Torrent meg ilyenek tökéletesen mennek... A mikrohullámú előtt adsl volt, akkor is fentállt a hiba, az egyik router ki lett cserélve... nem tudjuk, h mi a hiba.. online marketingel foglalkozunk és mindenünk g.docban van, és nem tudunk normálisan dolgozni.. segítség kéne, h mi lehet a baj :(

(#25191) Petike168 válasza Gubek-Einste (#25188) üzenetére


Petike168
aktív tag

Értem, tehát akkor a router nem megfelelő(én is erre gondoltam első körben). Milyet lenne érdemes venni?

(#25192) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy PCI-os wifi kártyára, mert a mostanival kb 0,5 mbit jön csak át, és még szakadozik is. Kipróbáltam a laptopommal is ugyanazon a helyen 7,5 mbit volt (elvileg 5 mbit a névleges letöltési sebessége a csomagnak). Az lenne a kérdésem, hogy kb melyik PCI-os wifi kártya hasonló erősségű, mint ami a laptopomban található? Intel Centrino Advanced-N 6200 AGN 2x2 HMC
Ezek közül jó valamelyik, pl ez? Az is fontos lenne, hogy működjön XP-vel.
Igazából ha 2-4 mbit átjön, már az se rossz, csak legyen stabil. A router másik épületben van, az se egy mai darab, nem is n-es.

[ Szerkesztve ]

(#25193) Gubek-Einste válasza Petike168 (#25191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT kérdez rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25194) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-LINK TL-WN722N vevőt. Szükség van bármilyen beállításra hozzá?

Még olyan problémám van,hogy vezeték nélkül a netem gyorsasága csak ekkora

Vezetékkel pedig sokkal gyorsabb.
[link]

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25195) Directors válasza Directors (#25194) üzenetére


Directors
senior tag

Megoldódott a probléma jó a sávszélesség. A másik kérdésem még mindég él. Valamit esetleg állítanom kell a vevőn? Titkosítás stb.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25196) kali válasza Directors (#25194) üzenetére


kali
legenda

kezdésnek; próbáld ki más/minden csatornán a kapcsolatot!

(#25197) Real93 válasza Real93 (#25192) üzenetére


Real93
aktív tag

Valaki? :B Az elég lehet, amit linkeltem? Kb 30 méter távolságra kell, de van közte egy diófa, és sztem a vevő számítógép elhelyezkedése se túl jó, lehet hogy nem ártana egy rövid hosszabbító az antennának :F

(#25198) Directors válasza kali (#25196) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Ismét egy kis probléma adódott. Valamiért a vevőm mindég lecsatlakozni a routerről.
Miért csinálja ezt?

Egyébként a routert ez alapján állítottam be. [link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#25199) kali válasza Directors (#25198) üzenetére


kali
legenda

a gyártói illesztést felhúztad a modul alá?
próbáltad minden csatornán?

(#25200) Directors válasza kali (#25199) üzenetére


Directors
senior tag

Amit adtak drivert azt fel is telepítettem.
A közelben lát egy 11-es csatornán lévő hálózatot. Az enyém 12-esre van állítva.
Ja és még annyi,hogy csak akkor csatlakozik le ha netezek. Ha a torrent megy és nem nyúlok a géphez akkor nem csatlakozik le.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.