Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok.
van egy tp-link WR741N-es routerem dd-wrt-vel.
és az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám vissza állítani gyári fw-re?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25102) Chrys_ válasza Chrys_ (#24806) üzenetére


Chrys_
addikt

Helló ismét!

Ma megint próbálkoztam a beállítással, és úgy néz ki, működik a dolog, viszont kis eltéréssel a link alatt leírtakhoz képest.
2,4GHz-n és 5GHz-n is be akartam állítani a repeater bridge módot.

Először csak 2,4GHz-n csináltam meg: minden a leírtak alapján, még a virtuális access point-t is beállítottam.
Jól működött a dolog, mind wlan (fizikai csatolón, ami mind2 routeren ugyanúgy volt beállítva, valamint a virtuális wlan csatolón keresztül is a router_2-n), mind vezetékes összeköttetéssel a router_2-höz volt net a tabletemen.

Ezután beállítottam az 5GHz-n is a virt. access pointtal együtt mindent a leírás alapján. Ez viszont agyonvágta az összeköttetést a routerek között (router_2-n már nem is kapott IP-t a kliens gép, mert ugye nincs DHCP szerver, csak a router_1-ben, és a wireless összeköttetés valamiért meghalt)!
Megoldás: töröltem az 5GHz-nél a virtuális access point-t, és a router_1 SSID-tól különböző nevet adtam meg. És működik! Ezen a csatornán is van IP-kiosztás, valamint internet-elérés.
Ez volt a gond múltkor is szerintem, csak nem volt türelmem tesztelni a beállításokat.

Tudja valaki, miért kell ezt így csinálni?

(#25103) Chrys_


Chrys_
addikt

Még egy kérdés a channel width-tal kapcsolatban:
Mikor érdemes a 40MHz-t használni 20MHz helyett?

A lehetőségek (az alacsonyabbakat nem sorolom):
Full: 20
Turbo: 40
Dynamic: 20/40

(#25104) kali válasza Chrys_ (#25103) üzenetére


kali
legenda

akkor, ha 150 megabit/sec feletti kapcsati sebességet szeretnél!
pesze csak akkor, ha az ellenoldal is támogatja!

(#25105) Chrys_ válasza kali (#25104) üzenetére


Chrys_
addikt

Dynamic esetén megnézi 40-nel, és ha nem megy, akkor beállítja 20-ra? Mert ebben az esetben a 2 router között jó lenne a 40, de azt már nem tudom, az aktuális kliensek támogatják-e a 40-t.

(#25106) And válasza gban (#25099) üzenetére


And
veterán

Ez így elég ellentmondásos, hogy hol AP-nak, hol kliensnek látszódik. Én mondjuk sosem használtam a site survey 'join' gombját, hanem mindig kézzel állítottam be a wifi-módot és a kapcsolódáshoz szükséges adatokat (SSID, AP-módnál csatornaszám, kulcsolás, ha kell). Hosszú reset (vagy a frissítéskor a weblapon felkínált alapbeállításokra visszatérés) megvolt a firmware cseréjekor? Ha nagyon nem megy, esetleg VNC-s segítséggel megpróbálhatjuk beállítani.

(#25107) kisborda


kisborda
tag

Üdv.
Az lenne a problémám, hogy már egy ideje ha torrentben maximális sebességgel töltök (1,3-1,5MB/s) akkor időnként szétkapcsol a hálózatról (routeren keresztül kapom a netet), de aztán magától vissza is lép. Ez még annyira nem is zavaró, csak újra be kell lépnem a netet használó progikba, vagy újratölteni az oldalt stb. De az elmúlt néhány napban elő jött egy másik probléma is: időnként elmegy a net, de úgy hogy xfire-ön továbbra is tudok beszélgetni csak a böngészőben nem jön be egyetlen oldal sem, míg a földszinten lévő laptopon rendesen megy minden. Ez azért fura mert a jelerősség is jó, nem is kapcsolódott le, még sincs net csak annyi, hogy az xfire-nek elég legyen. Ilyenkor mindig azt csinálom, hogy kikapcsolom a hosszabbítót amibe a modem és a router is dugva van majd vissza, ez általában segít, de nem mindig. Van olyan is, hogy teljesen elmegy a net, de a fent leírt művelet nem segít rajta. És ilyenkor még torrentben sem töltök, max felfelé de az meg elég lassú.
Ilyen hálókártyám van: TP-LINK TL-WN551G nem tudom, hogy ezzel van-e a baj vagy mással, a windows kb másfél hónapja lett újrarakva.
Előre is köszönöm!

(#25108) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Olyan eszközt keresek minél olcsóbban ami usb-ről működik és képes access pointként működni. Láttam hogy vannak usb stickek amik tudnak ap-ként működni.

(#25109) ludla válasza kali (#25097) üzenetére


ludla
őstag

Szia! A konkrét az lenne hogy wifis webcamok lennének rajta, és lehet az egyik wifi router jelét kellene továbbítani.
Én ezt néztem ki ez milyen? TP-LINK TL-WR841ND

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#25110) kali válasza ludla (#25109) üzenetére


kali
legenda

amelyik típust én írtam, az wireless ap/clien router, tehát képes a wifi -> wifi átvitelre, ellenben a tl-wr841nd csak wireless router, tehát - gyári firmware verzióval - nem tudja azt a funkciót, amire neked szükséged lenne! létezik rá módosított firmware verzió - ennek előnyeiről és hátrányairól tájékozódj, mert neked kell eldöntened, hogy belefogsz, vagy sem -, amivel megoldható a dolog, ha adott az affinitás, akkor megpróbálhatod a dolgot!

(#25111) ludla válasza kali (#25110) üzenetére


ludla
őstag

És esetleg amit te ajánlottál abban van olyan verzió aminek jó erős a wifi jel leadása és 300M-ás? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#25112) kali válasza ludla (#25111) üzenetére


kali
legenda

jó erős a wifi jel - egyrészt meghatározott szabványok és értékek vannak, másrészt - egy adott kategórián belül - inkább csak a belső és a külső antennás verziók között vannak érezhető különbségek!
300 megabit/sec képes router nem ugrik be, ami gyárilag tudna ap/client funkciót! :(

(#25113) Chrys_


Chrys_
addikt

Lenne még egy elvi kérdésem a repeater bridge-dzsel kapcsolatban.

A lényeg, hogy a 2 router fizikai csatolói ugyanazzal az SSID-vel (legyen SSID1) vannak beállítva, csak a bridge-router virtuális csatolója kap eltérő SSID-t (SSID2).
Ez azt jelenti, hogy azok az eszközök, amik SSID1-gyel csatlakoznak a hálózathoz, automatikusan váltanak a routerek között valamilyen logika alapján, amikor a lefedett területen belül hordozva vannak?

(#25114) atos19881101 válasza kisborda (#25107) üzenetére


atos19881101
senior tag

A legfontosabb paramétert elfelejtetted leírni, mégpedig a routered típusát.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#25115) kisborda válasza atos19881101 (#25114) üzenetére


kisborda
tag

Ja tényleg! :D Itt van: WLB5254AIP/X11

(#25116) atos19881101 válasza kisborda (#25115) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szerintem egyszerűen csak annyi a probléma, hogy nem bírja az eszköz a huzamosabb megterhelést, és ilyenkor eldobja a csomagokat a klienstől.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#25117) gban válasza And (#25106) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egyelőre feladtam időhiány miatt.
De fontos, így visszatérek majd rá, és megkereslek. :R

Postázást nem vállalok.

(#25118) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok!
ez most lehet hogy egy buta kérdés lesz de felteszem:

Egy tp-link grid antenna mennyit ér?

csak azért kérdem mert egy 10000-ft-os pdá-t elakartam cserélni egy tp-link gridre de az emberke azt mondta hogy annyiért csak egy körsugárzót kapok.
tehát egy laptopot nem adhatok érte.:-)

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25119) nemdan válasza czgabi76 (#25118) üzenetére


nemdan
senior tag

8000 jó magyar Ft újonnan.... :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25120) czgabi76 válasza nemdan (#25119) üzenetére


czgabi76
tag

hát akkor a pda simán ér annyit.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25121) nemdan válasza czgabi76 (#25120) üzenetére


nemdan
senior tag

még jó :D át akart b*szni ;]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25122) czgabi76 válasza nemdan (#25121) üzenetére


czgabi76
tag

köszi a választ.
azt mondta 20 ezerért akarja eladni.én meg mondtam neki hogy esetleg álmában. ;]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25123) Tendd


Tendd
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kapni, mert nekem elfogytak az ötleteim. A probléma:
Egy routerre rá van kötve egy asztali pc és egy noti. Az asztalin jó a net ("vezetékes"), a notebookon viszont 1 hónap után hirtelen megszakadt. Csak a router ki/be kapcsolásával tudtam megoldani a problémát, viszont ez egyre gyakrabban jelentkezett. Végül csak pár percig volt hajlandó működni, utána pedig egyáltalán nem. A routert újra kalibráltam, ezután ismét jó volt 1 napig, majd egyre kevesebb ideig.Ha utp kábellal rákötöm a notebookot akkor nincs gond, csak ha wifin csatlakozok.
Elromlott volna a hálózati kártya? Az poén lenne, mert pár héttel ezelőtt az asztaliban szállt el...
Ja, telefonon is megy a wifis net.

(#25124) pilu01


pilu01
senior tag

Kérdezem a profiktól, mire kell figyelni wi-fi router beállításnál, (digi kábel) egy D-Link D-600 esetében?
Egyenlőre csak 3/3 -mat sikerült elérnem vezeték nélkül, a 40/20-hoz képest!!
Nagytarcsa!

Más
Ehez a D-600-hoz létezik magyar nyelvű manual? Mert eddig nem találtam!

(#25125) kali válasza pilu01 (#25124) üzenetére


kali
legenda

kezdésnek próbáld ki más/minden csatornán a szórást!

(#25126) Gubek-Einste válasza Tendd (#25123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A notebook megy rendesen máshol wifi-n?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25127) nrg007


nrg007
csendes tag

Van egy routerem, egy asztali gépem és egy laptopom. Az asztali gép kábellel van összekötve a routerrel, míg a laptop wifi-n csatlakozik az internethez. Minden jól működik, de észrevettem, hogy néha belassul a net. Elvileg jelszóval le van védve a routerhez csatlakozás, de ennek ellenére szerintem nem kizárt, hogy más is használja. Hogyan tudom ezt megnézni, van-e rá lehetőség?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#25128) powerup2


powerup2
addikt

Valki tudja hogyan lehet beállitani zyxel p660hn-ta3 és egy tp-link tl-wr941nd routert.Szóval a zyxel a modem onnan egy kábel megy a gépbe azon van net és van egy másik kábel ami a tp-link-be és ott detektálta a beálitásnál a dynamic ip és vezeték nélkül pedig még sincs net valaki tudja mit kéne csinálnom hogy jó legyen?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#25129) nemdan válasza nrg007 (#25127) üzenetére


nemdan
senior tag

persze belépsz a router webes felületébe, és ott megnézed a dhcp kliensek listáját..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25130) powerup2 válasza nemdan (#25129) üzenetére


powerup2
addikt

TL-WR941N 192.168.1.65 ezt irja a modem dhcp-je .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#25131) pilu01 válasza kali (#25125) üzenetére


pilu01
senior tag

Végigpróbálás után a legjobb 29/8 190-es pingel!
Ezt az 1-esen tudja, auton még rosszabb!

(#25132) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Connectify fut a régi vason, a laptopon megy is a net, minden ok. A két gép látja is egymást megosztásnál, viszont nem tudok fájlt megosztani. Eddig működött, de átírtam a laptop nevét és azóta nem megy. Látják a mappákat, amiket megosztok, de hozzáférés megtagadva.
Mi a teendő? :S

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#25133) 4ron válasza 4ron (#25132) üzenetére


4ron
senior tag

Update: XP-n állítottam valamit és amit az XP rendszeren (azaz a régi vason) megosztok, látható és módosítható is a laptopon (Win7). Viszont fordítva nem működik. Látszanak a megosztott mappák, de hozzáférés megtagadva.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#25134) 4ron válasza 4ron (#25133) üzenetére


4ron
senior tag

Update2: gondolt egyet, minden probléma nélkül megy a megosztás...

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#25135) kali válasza pilu01 (#25131) üzenetére


kali
legenda

az auto sajnos nem azt jelenti általában, hogy az adott környezethez viszonyított legjobb csatornát keresi meg, hanem csak egy olyan fix csatorna, amit a gyártó előre beállított!
a 29/8 már jelentősen jobb, mint a 3/3, de a ping még nem okés - utóbbi kábelen jelentősen jobb?
bár ellentétes a megszokottakkal, de adott router leírása szerint 40 megahertz beállítással tud többet - annak ellenére, hogy csak 150-es, nem pedig 300-as -, ezért esetleg még ellenőrizd, hogy ott mennyi a beállított érték!?!? a leírás szerint;20MHz Channel:
20MHz Channel:
• 1Nss: 65/72.2 Mbps (max)
40MHz Channel:
• 1Nss: 135/150 Mbps (max)

ezek ugye csak kapcsolati sebességek, a "valósan" mért átviteli sebesség ennek csak töredéke, mivel a hasznos adatok mélyen csomagolva vannak, a többi a szükséges adalék!
az ellenoldali wifi modul szintén csak 150-es, vagy az esetleg 300-as?
a router és az ellenoldal között mekkora távolság van, esetleg vannak falak is?

[ Szerkesztve ]

(#25136) pilu01 válasza kali (#25135) üzenetére


pilu01
senior tag

Egy FS Amilo Li1705-ön próbálom, elméletileg 54 Mbps 802.11 g a vevője.
Kábelen ma csak 23/22 mértem 14es pingel. (mindig speedtest, és Chrome)

keresem a 40 megahertz-es beállítást

a router és az ellenoldal között kb 20cm van! :)

(#25137) kali válasza pilu01 (#25136) üzenetére


kali
legenda

ja, akkor kár is tovább erőlködni, a 54 megabit/sec jelölésű g szabványos átvitel "mérten" jellemzően úgy 20 - 22 megabit/sec sebességet tud - a már korábban is leírtak miatt - szélsőséges esetben kicsivel többet, akkor azt a 29 megabit/sec sebességű mérést sem tartom jónak, annyi már nem megy át, 25 megabit/sec felett én még nem láttam 54 megabit/sec kapcsolati sebességgel!
akkor a 20/40 megahertz beállításnak sincs jelentősége, illetve a 20 cm nem okés, azért kicsit vidd távolabb a notit, mert a túlzott közelség is problémás lehet!

[ Szerkesztve ]

(#25138) pilu01 válasza kali (#25137) üzenetére


pilu01
senior tag

Sajnos kábelen se nagyon tudok többet kicsikarni.

(#25139) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok

Ha a munkahelyi hálózat rá van kötve az internetre akkor otthonról el tudom érni és futtatni egy programot ?
Ha igen ,hogyan és mit kell beállítani találok erről valami leírást ?

Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#25140) kali válasza pilu01 (#25138) üzenetére


kali
legenda

router nélkül, direktben sem?

(#25141) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Egy Mio p560-as pda-t kukáztam egy ismerősöm lomjai között és ezt szeretném az itthoni wifi hálózatra konfigurálni. Persze nem lennék itt ha menne :) Routeren ki van kapcsolva az ssid szórás, van viszont wpa/wpa2 titkosítás, jelszó, mac szűrés. Ha ezeket kikapcsolom, akkor sem tud csatlakozni. Látja a hálózatot, próbál is fellépni, de nem tud. Mit tehetek még, mit cseszek el?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25142) pilu01 válasza kali (#25140) üzenetére


pilu01
senior tag

Most értem haza, ezt még nem próbáltam, megnézem mindjárt.

(#25143) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok még wifi témában sajnos most veszem majd életem első wifi routerét.
Elegendő WPA2 védelemmel ellátnom és egy erős jelszóval? Vagy ezt simán feltöri egy 14 éves is?

(#25144) Gubek-Einste válasza Mandarinn (#25143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

WPA2-aes + hosszú kis és nagy betűs, számokat tartalmazó jelszó, ennél jobb nincs és a feltörése sem egyszerű, max egy vérprofi hacker tudja feltörni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25145) Mandarinn válasza Gubek-Einste (#25144) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Akkor ezen felül felesleges mac cím szűrést csinálnom ugye? Nem nagyon szeretnék ilyet csinálni csak ha nagyon szükséges :)

És mi a különbség a WPA2 AES és a WPA2 AES+TKIP között?

(#25146) Gubek-Einste válasza Mandarinn (#25145) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodiknál van lehetőség TKIP-t is használnia az ellenoldalnak, nem minden eszköz támogatja az AES-t de ez inkább csak a régiek között vannak.

Ha akarsz beállítasz MAC cím szűrést is de nem muszáj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25147) Mandarinn válasza Gubek-Einste (#25146) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Nem igazán szeretném szűrni. Mennyivel emeli meg a biztonságot? Ha valaki fel tudja törni a WPA2-t akkor gondolom az sem akadály már utána neki.

(#25148) Gubek-Einste válasza Mandarinn (#25147) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem számottevően, előfordulhat, hogy gondot is okoz az alkalmazása.
Ha már feltörték a WPA2-öt akkor a MAC szűrés sem lesz akadály.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25149) kali válasza Mandarinn (#25147) üzenetére


kali
legenda

azért a wpa2 - aes titkosítás feltörése - megfelelő jelszó esetén - nagyon húzós dolog, nem jellemző, hogy tartani kellene tőle!

(#25150) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Barátnőméknél IP TV-s Cisco router van ami ugye Wifi routerként is működik. Laptopról kitűnően tudok netezni a hálózaton de az androidos telefonom és az androidos tabletem egyszerűen nem akar csatlakozni. Többnyire a hitelesítésig jut csak vagy még addig sem. A routeren kell vmit állítani vagy az Androidon belül esetleg?

Előre is köszönöm!

:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.