Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) Sotho válasza Dronte (#24300) üzenetére


Sotho
őstag

Ja ok nekem 321 van de leszedtem róla a borítást mert szintén nagyon melegedett ehhez van 7 es driver , passzolom nem tudom mi lehet a hiba. :N

(#24302) vally


vally
tag

A leheto legolcsobb wifi routert keresem, ami tud wireless repeaterkent mukodni. Tipp?

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#24303) Bubba84


Bubba84
csendes tag

Sziasztok,

a segitsegeteket szeretnem kerni. Szuksegem van egy jel erositore mert a szobamba gyenge a jel illetve nem csak az enyembe. Mar kineztem valamit de mielott meg vennem szeretnem kikerni a velemenyeteket.

Ez a neve

TP-Link WA830RE 300Mbps Wireless Range Extender

annyi lenne meg a kerdesem, hogy erre tobb ember is ra tud csatlakozni? Szam szerint ketto.

Koszonom elore is segitsegeteket.

(#24304) Dronte válasza Dronte (#24289) üzenetére


Dronte
aktív tag

További info: NOD32-t használok naprakész, + windows tűzfal, de mindkettő kizárható mert kikapcsolás se segített a speedtest erejéig..

(#24305) vally válasza Bubba84 (#24303) üzenetére


vally
tag

http://www.tp-link.com/Resources/document/TL-WA830RE_User_Guide.pdf

Amint latod en is ilyesmit keresek, te ezt talaltad a legolcsobbnak?

[ Szerkesztve ]

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#24306) vally válasza vally (#24305) üzenetére


vally
tag

http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=Wireless+range+extender

Ezekrol valakinek van tapasztalata?

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#24307) Chrys_


Chrys_
addikt

Össze lehet 2 wifi-routert kötni wlan-n keresztül?

(#24308) atos19881101 válasza Chrys_ (#24307) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen ha támogatják vagy az AP, Bridge módot, vagy WDS-t.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24309) lordmark


lordmark
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni wifi vétellel kapcsolatban.
Van egy laptopom és egy UsRobotics routerem. Az a problémám, hogy nagyjából 5-10 percenként elmegy a wlan jel (-->megszakad a net kapcsolat is).
A probléma nem tudom, hogy hol lehet, mivel nem csupán a net megy el, hanem magát a hotspotot se látom, ebből gondolom, hogy nálam van a hiba és nem a szolgáltatónál.
Viszont próbáltam azt is, hogy routerre felcsatlakoztam a laptoppal, plusz egy vezetékes géppel is rajta voltam a routeren. Ezután elkezdtem hálózaton játszani, amihez folyamatos kapcsolat kell. Ilyenkor nem dobta le a laptopot a router.
Egyébként nagyjából 10 másodperc alatt vissza tudok kapcsolódni, nem kell semmi reset, semmi restart, csak azért elég zavaró, ha 5 percenként újra kell csatlakozni.
Más eszközök felcsatlakozásánál nem veszem észre a problémát (telefon, pda), úgyhogy lehet hogy a notebook wlan adapterével van a gond.
Köszönöm a segítséget, véleményeket.
Üdv,
Márk

(#24310) localhost válasza lordmark (#24309) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Inssider program letöltése, szabad wifi csatorna (kevésbé zsúfolt) keresése, router átállítása erre a csatornára, kész.

letöltés

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24311) Zsiguli


Zsiguli
tag

Sziasztok!

Van egy DIR-501 N-es routerem.

Az egyik gepunk, ami hozza csatlakozik csak G-s.

Visszafogja szerintetek ez a tobbi N-es gepet?

Gondolkozok rajta, hogy vegyek a noteookba egy N-es kartyat.

A router Realtek chipsetes. Jobb teljesitmenyt es fokent erosebb jelet ernek el azonos chipsetes kartyaval, mint mondjuk egy Atheros, vagy Broadcom felevel?

De a legfontosabb az, hogy ha a halozaton van egy regebbi G-s eszkoz is, akkor az befolyasolja-e az N-s kliensek routerrel valo kapcsolatat?

(#24312) Chrys_ válasza atos19881101 (#24308) üzenetére


Chrys_
addikt

az első router ami a netet is kezeli, AP-n van (2,4GHz). Mire kell állítani a másikat? client? client bridge? mert repeater-ként csak az első képes működni, a második helyette WDS AP és Client lehet.

(#24313) kali válasza Zsiguli (#24311) üzenetére


kali
legenda

b/g/n mixed módban a g szabványos ellenoldalak g szabványos kapcsolaton, és az n szabványos ellenoldalak - azonos időben, párhuzamosan - n szabványos kapcsolaton dolgzonak, tehát a lesarkított válasz; nem!
persze olyan létezik, hogy n only szabványos kapcsolaton gyorsabb átvitel érhető el, amint b/g/n mixed módban létrejött n szabványos átvitelen, de a különbség nem jelentős - és itt ugye nem a routerre kapcsolódó g szabványos eszköz szól bele a dologba!
az azonos chipset jobb kompatibilitást sejtet, de ez nem feltétlenül jelent jobb sebességet, vagy erősebb jelet - persze nem kizárt, mivel bizonyos kiterjesztett funkciók csak azonos gyártó/chipset esetén működnek, de erről csak a router és az ellenoldal pontos típusának ismeretében lehetne nyilatkozni...

[ Szerkesztve ]

(#24314) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek olyan problémája akadt, hogy vett egy TP-Link WR-841ND routert, de nem fedi le az egész lakást, a vastag vályogfalak nagyon leárnyékolják a jelet. Arra gondoltam hogy kábelen keresztül elvezetik az egyik antennát (kb 5 méter), majd a kívánt szobában egy ilyen egységgel szétszórják. Vélemények, ötletek, javaslatok?

(#24315) kali válasza krypton (#24314) üzenetére


kali
legenda

nem okés a dolog, nem illik szétválasztani az antennákat, pláne ha n szabványos ellenoldal (is) adott - mimo!
amennyiben nagyobb antennát szeretne, úgy mind a kettőt cserélni kellene azonosra!
amennyiben a nagyobb antennák sem segítenek, úgy kell például egy extender/expander!

[ Szerkesztve ]

(#24316) atos19881101 válasza Chrys_ (#24312) üzenetére


atos19881101
senior tag

Client bridge lesz a te társad.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24317) krypton válasza kali (#24315) üzenetére


krypton
senior tag

A probléma az hogy a kívánt helyiségben egyáltalán nincsen jel, vagy csak elvétve, ezért gondoltam az egyik antenna áthelyezésére.

Az extender/expander az milyen?

Szerk: A gyári antennák 5dBi nyereségűek, ha lecserélem őket 8dBi-re az olyan sokat számítana? Esetleg egy ilyennek lehet értelme?

[ Szerkesztve ]

(#24318) Zsiguli válasza kali (#24313) üzenetére


Zsiguli
tag

Rákerestem a Google-ben és az egyik legnevesebb oldalon határozottan állítják amit sejtetettem.

Add, Don't Replace When Upgrading to 802.11n

5 Ways To Fix Slow 802.11n Speed

(#24319) kali válasza Zsiguli (#24318) üzenetére


kali
legenda

azért szakmailag is értelmezni kellene az ott leírtakat, meg figyelembe venni a feltételeket...stb!
én továbbra is tartom amit leírtam! arról nem is beszélve, ha adott ap isolation!
persze vannak esetek, mint például g és n szabványos eszköz közötti átvitel a routeren keresztül, ahol a lomhább eszköz sebessége a mérvadó, de te nem ezt kérdezted!

krypton; szórás tekintetében sajnos minimális a különbség adott 5-ös és 8-as antennák között!
extender/expander oda helyez, ahol a jel még aránylag jó, és azt jócskán kiterjeszti/megnyújtja!

[ Szerkesztve ]

(#24320) krypton válasza kali (#24319) üzenetére


krypton
senior tag

Tehát más megoldás nincs is csak egy extender/expander? A lényeget lehet kifelejtettem, hogy az internet csak 5Mbit-es.

[ Szerkesztve ]

(#24321) 004


004
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van wifi routerem, megvan az internet kapcsolatom is, de a letöltési sebességem sehol sincs, a normál értékekhez képest. A wifi hálózathoz egy laptop és egy asztali gép is csatlakozik. A laptopon a letöltési sebesség az elvárható értékeken működik, de az asztali pc-n a tizedét sem éri el. Ez gondolom valami beállítási hiba, de nem tudok rájönni, hogy mi az (Win7 - 64bit), miközben a feltöltési sebesség teljesen ok.

Ha van vmi ötletetek és megosztanátok velem, azt megköszönném.

Üdv.,
004

(#24322) kali válasza krypton (#24320) üzenetére


kali
legenda

van még más megoldási lehetőség is, például kábelen vagy wifi útján átvisz másik router/access point, de szerintem a korábban említett megoldás lenne a célszerűbb!
az 5 megabit/sec annyiban kényes, hogy ott kevesebb veszteség is érvágás, mint egy gyorsabb net esetében.

(#24323) Chrys_ válasza atos19881101 (#24316) üzenetére


Chrys_
addikt

Próbáltam, a kapcsolat megvan a második router és a mögötte lévő laptop között, de az első router netje már nem megy a laptoppal.

(#24324) krypton válasza kali (#24322) üzenetére


krypton
senior tag

A routerrel vagy access pointtal ugyan azt az eredményt érem el, mint extenderrel nem? Akkor miért jobb az extender?

(#24325) flash-


flash-
veterán

sziasztok olcson jo repeatert keresek
mit tudtok ajánlani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24326) atos19881101 válasza Chrys_ (#24323) üzenetére


atos19881101
senior tag

Írd le kérlek pontosan a beállításokat.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24327) kali válasza krypton (#24324) üzenetére


kali
legenda

kifejezetten adott feladatra szánt speciális céleszközzel - szerintem - egyszerűbb és jobb kivitelezni a dolgot, mint egy többfunkcióssal!

(#24328) Claude Leon válasza kali (#24315) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Vályogot gyakran vakolnak rabichálóra, inkább arra tippelnék árnyékolásügyben.

Jobban jársz, ha az árnyékolt helyiségbe teszel egy másik routert, és UTP-vel LAN-LAN kapcsolaton keresztül, csak AP-nek használod.

Vagy, ha a plafon nem vakolt és nem nagyon van szükséged UTP-re, a jelenlegi routeredet a padlás egy magasabb pontjára száműzöd, ahonnan a szükséges területeket lefedi.

(#24329) kali válasza Claude Leon (#24328) üzenetére


kali
legenda

én? nekem ugyan nincs ilyen problémám! :N
amúgy ruoter/ap kábeles átvitelét is javasoltam korábban, de szerintem egy normális és megfelelő helyen elhelyeztett extender egyszerűbben és jobban megoldja a problémát!

(#24330) Sotho válasza Claude Leon (#24328) üzenetére


Sotho
őstag

Ahhoz olyan rács kell mint ami a mikrón van vagy tömör lemez.

[ Szerkesztve ]

(#24331) Zsiguli válasza kali (#24319) üzenetére


Zsiguli
tag

Persze,ha egy G-s kliens csatlakozik egy N-es routerre akkor a router ezzel a klienssel G modban komunikal. Vagyis 54 megabit lesz a maximum elmeleti sebesseg.

En azt kerdeztem, hogy ha egy N-es kliens is csatlakozik az N-es routerra a G-s kliens melle. Hogy akkor az N-es kliens sebessege kisebb lesz-e akkor, ha a routeren vegyesen vannak G es N-es eszkozok, mintha csak csak es kizarolag minden kliens N-es lenne.

A Smallnetbuilder-en ezt meresekkel igazoltak, hogy a G-s kliensek rontjak az N-es kliensek kapcsolat.

Az Ap isolationnak ehhez nincs semmi koze.
Az csak arra jo ha mondjuk nyilvanos hotspotot uzemeltetsz, akkor a kliensek ne lassak egymast.

[ Szerkesztve ]

(#24332) kali válasza Zsiguli (#24331) üzenetére


kali
legenda

ezek szerint továbbra sem értelmezted teljes mértékben a lényeget, amit ott is leírtak, és én is...
az ap isolation nem csak arra jó!

[ Szerkesztve ]

(#24333) Claude Leon válasza kali (#24329) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, bocs, elcsúsztam a válasszal :)

(De ha a feltételezésem áll minden falra, nehéz lesz egy extendernek való helyet találni)

(#24334) barnam_ válasza Zsiguli (#24331) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha jól tudom, 40Mhz csatornaszélességgel, az elsődleges 20Mhz-s csatornán kommunikál a router a G-s eszközzel, a másodlagos csatornán pedig az N-el.

The specification calls for requiring one primary 20 MHz channel as well as a secondary adjacent channel spaced ±20 MHz away. The primary channel is used for communications with clients incapable of 40 MHz mode. When in 40 MHz mode the center frequency is actually the mean of the primary and secondary channels. [link]

(#24335) And válasza barnam_ (#24334) üzenetére


And
veterán

Szerintem félreértés: ez az egész idézett 40 MHz-es mizéria az elsődleges és másodlagos csatornákkal kizárólag az n-módról szól. A "clients incapable of 40 MHz mode" ezért olyan n-módú eszközöket takar, amelyek nem képesek a dupla csatornaszélességet kihasználni (ami a 2,4 GHz-en nem túl szerencsés, mivel a sáv közepén működő 40 MHz-es sávszélességű eszköz egymaga elfoglalja a sáv 2/3-át). Tehát itt szó nincs g/n mixed-módokról. A visszamenőleges kompatibilitás pedig mindenképp lassítja egy kicsit a hasznos átvitelt, különösen akkor, ha 'régebbi' szabványú kliens is csatlakozik a kevert szabványú AP-ra, ez már a b/g-mixed módnál is így volt, lásd CTS-protection és annak a hasznos átvitelre való hatása: [link]. A 802.11n visszamenőleges kompatibilitásáról pedig az általad linkelt oldalon is találsz leírást: Backward compatibility, amelyben mixed-üzemben szintén szerepel a CTS-protection (20 MHz-es csatornaszélességnél), illetve a 802.11n-csomagok (sávtól függően) a- vagy g-szabványú forgalomba való beágyazása.

(#24336) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok magyar nyelvű anyagot a következő kifejezésekhez?

QoS
WDS
Acess Point (Pl miért jó ha ez a routerben van?)

Ne a google-t ajánld. :N

[ Szerkesztve ]

(#24337) And válasza dokee78 (#24336) üzenetére


And
veterán

"Acess Point (Pl miért jó ha ez a routerben van?)"
Mert egy wireless router konkrétan a beépített AP-tól lesz wireless ;]. (Egyébként Access Point).
WDS, QoS, de ezeket is a google találta. Bőséges és értelmes magyar nyelvű leírást nem tudom, mennyire lehet találni. Amiket így hirtelen megleltem, az mind ilyen rövid fogalommagyarázat, vagy konkrét hardverre / szoftverre szóló implementáció.

[ Szerkesztve ]

(#24338) krypton


krypton
senior tag

Az hogy lehet, hogy az inSSIDer szerint egyszerre két csatornán is szórok?

[ Szerkesztve ]

(#24339) localhost válasza krypton (#24338) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert a 300 Mbps egy csatornán "nem fér" el :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24340) admin4911


admin4911
tag

hello!
ennek mi lehet a belsejében?

(#24341) atos19881101 válasza admin4911 (#24340) üzenetére


atos19881101
senior tag

Kisegér, kismacska, kiskutya, ... csak a képzelet szab határt. ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24342) admin4911 válasza atos19881101 (#24341) üzenetére


admin4911
tag

???

(#24343) Sobod87


Sobod87
tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha kicsit banális a kérdésem: ha távolabb vagyok a routertől (esetemben a kertben), akkor nyilván csökken a jelerősség, ebben az esetben normális ha lassabb a feltöltései és letöltési sebességem? :U :U

Köszi előre is! :)

(#24344) freemanone válasza Sobod87 (#24343) üzenetére


freemanone
őstag

banálisan fatális és meg is válaszoltad a kérdésedet! ;] ha mégse világos: igen

(#24345) atos19881101 válasza admin4911 (#24342) üzenetére


atos19881101
senior tag

Hát "ilyen" kérdésre csak "ilyen" válasszal lehet szolgálni. ... honnan tudhatnánk, hogy mi van benne? Az eladót kellene e felől kérdezni szerintem ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24346) localhost válasza admin4911 (#24340) üzenetére


localhost
Közösségépítő

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24347) hermanyi


hermanyi
őstag

Urak megtörtént a beruházás erre ,a probléma a következő ,hogy nem találok wifi jelet.
A lényeg ugye a földszinten van net és 1 kábelen fel lett víve a tetőtérbe ahová ezt a AP-t dugtam rá de nem tudok vagyis nem sugároz seetigs ledecske villog lan világit de nincs jel a tetőtérben kérdésem mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#24348) Sotho válasza hermanyi (#24347) üzenetére


Sotho
őstag

Ez a már meglévő wifi hálózatot bővíti (térben) nem ? [link]

(#24349) hermanyi válasza Sotho (#24348) üzenetére


hermanyi
őstag

Effektíve igen .
Az lenne a lényeg.hogy a vasbeton födém felett is legyen net .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#24350) Sobod87 válasza freemanone (#24344) üzenetére


Sobod87
tag

:R :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.