Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) zsolt19900 válasza kali (#24500) üzenetére


zsolt19900
őstag

teljesen analfabéta vagyok eme témában, hol is kell azt? milyen tűzfalat? a windowsét? mert az van

meg még egy észrevétel: amikor elindítom a gépet, és ugye automatán tárcsáz, kapcsolódik a nethez, az is több percet vesz igénybe, ez is mitől van?

adsl modemmel közvetlenül összekötve pár másodperc az egész, tárcsázás, kapcsolódás történet

köszi előre is a segítséget, eléggé idegesítő és nem tudom, mit kell átállítani

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24502) kali válasza zsolt19900 (#24501) üzenetére


kali
legenda

amennyiben router nélkül gyors a net, csak a router beiktatását követően lassul le, úgy a router adminisztrációs felületén (verziótól függően 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1) ellenőrizd a beállításokat, főként a network - wan, és a security - basic és advanced security szekciókban!
a router wifi problémája esetén jó ez a topic, de ha csak vezetékes probléma van, vagy kifejezetten routeres, akkor inkább ide kellene áttenni; router gondok

(#24503) flash-


flash-
veterán

van ez az inssider.
amivel mérem hogy a gépem a wifit mennyire látja.(RSSI)
melyik a jobb érték?a -75 vagy a -80?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24504) krealon válasza zsolt19900 (#24501) üzenetére


krealon
Topikgazda

meg még egy észrevétel: amikor elindítom a gépet, és ugye automatán tárcsáz, kapcsolódik a nethez, az is több percet vesz igénybe, ez is mitől van?

Akkor ugyebar meg is van a hiba.
A router dolga tarcsazni, a gepnek nem szabad. :Y :W

(#24505) zsolt19900 válasza krealon (#24504) üzenetére


zsolt19900
őstag

a ruter felületét frissítem mint az őrült és úgy nem akarja kiírni, hogy igen csatlakoztam csávókám, ezt akartam kifejezni vele -azért ne törd ki a falat ama smájlival :U

kali: és mit nézzek ott meg? mondom tök anafalbéta vagyok ebben a témában, ezért is kérdezem, látok én ott szép számokat meg értékeket, de nem akarok olyasmit sem elállítani amit nem szabad

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24506) krealon válasza zsolt19900 (#24505) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ezen vegigmentel mar?
TP-link routerek beallitasa

(#24507) kali válasza zsolt19900 (#24505) üzenetére


kali
legenda

kezdetnek a router wan kapcsolat típusa legyen megfelelően beállítva és paraméterezve;
network -> wan -> wan connection type; itt a neted (ha a tárcsázást felhasználónév és jelszó kombósra értetted, akkor pppoe lesz) típusa szerint kell beállítani, hogy a router jelentkezzen fel a szolgáltatóhoz, és ne a munkaállomás!
a gépen kiiktatni a betárcsázást, és automatikusra állítani a beállítások észlelését!
közben odaát több infót megadtál mint itt, így egyszerűbb lesz, de csak nyomd végig az előttem linkelt routeres beállítást, hogy a router tárcsázzon, és vélhetően nem lesz gond!

[ Szerkesztve ]

(#24508) zsolt19900 válasza kali (#24507) üzenetére


zsolt19900
őstag

krealon: köszi megnézem most ezt

és igen, ezeket megnéztem, és ezeket jól be is állítottam, és ezért is vagyok "kétségbe esve" mert, tényleg tök alap dologra használnám és mégsem jó valami, de megnézem a fentebb linkelt dolgot és kiderül

megnéztem a linken a Static IP részt, én nekem kellett kapnom ide való dataokat a szolgáltatómtól?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#24509) flash-


flash-
veterán

valaki a #24503-as hozzászólásomra?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24510) jNk válasza flash- (#24509) üzenetére


jNk
senior tag

A -75 a jobb érték. A wifi eszközök a jelszint vagy snr(jel/zaj arány) függvényében is változtatják a sebességet, ezért minél jobb értéket tudsz elérni annál stabilabb és gyorsabb lehet a kapcsolat, a -55 környéke már optimálisnak mondható.

(#24511) AndrewTdi válasza And (#24492) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Tp-Link 1043Nd-m van, ami nem támogatja az 5Ghz-t. Akkor az kifújt.
Maradjunk az Intelnél.

De!
Hol tudok találni olyan mini PCI-e kártyát amihez gyárilag adnak antennát?

(#24512) flash- válasza jNk (#24510) üzenetére


flash-
veterán

hát nekem most -71 az RSSI.
(router emeleten van gép pedig földszinten,vasbeton a födém)
vajon a -71 el ki lehet elméletben 100%osan hasznáni egy 5 megabites netet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#24513) jNk válasza flash- (#24512) üzenetére


jNk
senior tag

Elméletig azzal a jelszinttel G-s eszközöket használva is meg szokott lenni az 5mbit/s sebesség, DE a környezeti tényezők (más wifi hálózatok, vagy a te esetedben a vasbeton födém) is befolyásolják hogy a gyakorlatban mennyi is lesz a wifi sávszélesség.

(#24514) And válasza AndrewTdi (#24511) üzenetére


And
veterán

Továbbra sem értem, miért kell neked miniPCI(-e) kártya egy desktop gépbe, azon túl, hogy 'véletlenül' tudja azt fogadni. Mint írtam, ezek hordozható gépekbe valók, amelyeknél a beépített antennák adottak. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy hol kapsz olyan routert, amelyhez gyárilag kültéri vagy tetőantennát adnak. Szerintem ne a gombhoz keress kabátot, szerezz olyan adaptert, amely rendelkezik saját antennával, PCIe-s, USB-s vagy külső ethernetes (kliens módra képes multifunkciós AP) kivitelben.

(#24515) krypton válasza And (#24497) üzenetére


krypton
senior tag

Hivatalos firmware-val küldi az 5Mbit-et wifin is, ezért is kérdeztem hogy nem lehet valami extra beállítás, ami alapból rossz a dd-wrt-nél? A másolási érték amit korábban írtam, még a gyárival készült.

(#24516) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Sziasztok

Van nekem egy kis gondom,miszerint van nekem egy lenovo u310-es vadonás új notim és a wifije valami bődület lassu.
Gyári állapotban előtelepített windows-al driverekk programokkal,
80megás netem van de a letöltés csak 4Mbit újabban már csak 0,2 a feltöltés fix4Mbit körül van az nem is gond na de a letüöltés...
legújabb driverrel is ezt csinálja...

Mi lehet az oka?valakinek valami ötlet?

(#24517) AndrewTdi válasza And (#24514) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Jó a meglátásod. Úgy voltam vele, hogy ha már tudja, akkor miért ne.
De a második dologban is igazad lesz. Valószínű sima pci kártyát fogok beszerezni. abból is létezik bluetoothos?

(#24518) krealon válasza NovaBlue (#24516) üzenetére


krealon
Topikgazda

Kabelesen megvan a szukseges sebesseg?
InSSIDer-rel megnezted a veteli viszonyokat?
Mekkora a WiFi kapcsolati sebesseg?
Milyen routert hasznalsz?

(#24519) And válasza krypton (#24515) üzenetére


And
veterán

Sajnos Atheros-hoz való kiadással közelről még nem találkoztam, Broadcom-nál pedig sosem volt ilyen problémám. Ha ez segít, szemezgethetsz az Atheros-kiadások wifi beállításai között, hátha valamelyik megoldást ad: [link]. De mivel a link fizikai sebessége megvan, ennyire durva lassulást még akkor sem biztos, hogy elő tudnék idézni, ha kifejezetten azt szeretném (merthogy azt pont a linksebesség alacsony értékre fixálásával tudnám elképzelni). Könnyen lehet, hogy nem is ezen paraméterek között van a kutya elásva.
#24517: Nem tudok róla, de attól persze még létezhet ;). Én nem csinálnék belőle nagy gondot, miután egy olyan BT-adaptert, amely szinte ki sem látszik az USB-portból, meg lehet venni másfélezer forintért.

(#24520) jNk válasza AndrewTdi (#24517) üzenetére


jNk
senior tag

Van egyáltalán pci foglalat az alaplapodon ?
Én még nem nagyon láttam bluetooth megoldást pcie alapon, de ahogy And is írja az usb-s adapter egyszerűbb lenne. Asusnál maradva egy PCE-N15 és egy USB-BT211 lefedné a teljes 2.4GHz-es tartományt. :)

(#24521) AndrewTdi válasza And (#24519) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm!

(#24522) NovaBlue válasza krealon (#24518) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

kábelesen megvan a max sebesség
D-Link Dri 655-öes router van
elvileg 300n-es a wifi ha ez volt a kérdés

(#24523) krealon válasza NovaBlue (#24522) üzenetére


krealon
Topikgazda

Es pl a feladatkezelo, halozat ful aljan ki is irja, hogy Vezeteknelkuli halozat 300M?

A kepen egy angol XP hasonlo ablaka latszik vezetekes halozattal. Itt a kapcsolati sebesseg 1Gbps.

[ Szerkesztve ]

(#24524) NovaBlue válasza krealon (#24523) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

ott 65Mbps-et ír

(#24525) krealon válasza NovaBlue (#24524) üzenetére


krealon
Topikgazda

Akkor mar csak az InSSIDer -es analitikara van szukseg, hogy kideruljon, hogy a veteli viszonyok rosszak vagy a router - notebook paros nem szereti egymast.

(#24526) NovaBlue válasza krealon (#24525) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

az inSSIDER szerint 50-60dB közötti az érték

(#24527) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Még egy utolsó kérdésem lenne.
Van valami preferált márka/gyártó amit érdemes venni? vagy szinte mindegy? vagy vegyek ASUS laphoz ASUS wifi kártyát?

(#24528) krealon válasza NovaBlue (#24526) üzenetére


krealon
Topikgazda

A -50-60dB jo, ha masik wifi halozat nincs a kozeli csatornakon.
A 65Mbites link viszont azt sugalmazza, hogy rossz csatornat hasznalsz, illetve csak 1db 20MHz-s kapcasolat (stream) epul fel a noti es a router kozott.

Ennek az okara viszont neked kell rajonni a router es a noti WiFi adapter chipset-je, valamint a beallitasok alapjan.

(#24529) admin4911


admin4911
tag

helló.
van egy 1 méteres N aljzat-rpsma átalakító h155-ös kábelem.
és az lenne a kérdésem hogy így utólag valahogy nem lehetne kisebbre vágni?hogy ne legyen olyan nagy a veszteség.és utána a csatlakozót hogy kell bekötni?

(#24530) atos19881101 válasza admin4911 (#24529) üzenetére


atos19881101
senior tag

Az 1 méter hossz nem olyan nagy, hogy azon különösebb veszteségek lépjenek fel szerintem. Az utólagos csatlakozó bekötéssel szerintem még rosszabbat tennél, mint ha hagynád a gyári állapotát.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#24531) And válasza admin4911 (#24529) üzenetére


And
veterán

Egy méter H155-ös vesztesége 2,4 GHz-en, jól szerelt csatlakozók esetén is kisebb 0,6dB-nél, vagyis nem oszt, nem szoroz. Nem ezen fog múlni.

(#24532) admin4911 válasza atos19881101 (#24530) üzenetére


admin4911
tag

de,az antennából is kijön egy 30cm N aljzatos kábel.és ezt a kábelt+5méter sma kábelt csatlakoztatnék rá.

(#24533) And válasza admin4911 (#24532) üzenetére


And
veterán

Az SMA ugye nem kábel-, hanem csatlakozófajta. Mellesleg létezik és kapható lengő N-alj <--> (RP-)SMA alj átalakító (meg szinte minden, wifi-n elképzelhető más is, például itt: [link]), azzal ezt az egész 1m-es kiegészítő koaxot elfelejtheted.
Mod: De akár az 5m-es koaxod antenna felőli végére is szerelhetsz N-dugót, mivel az szinte minden 50 ohm hullámimpedanciájú kábeltípushoz / kábelmérethez létezik, lásd az előbbi linket.

[ Szerkesztve ]

(#24534) mr.robi


mr.robi
tag

sziasztok!
van egy Dlink DIR 615 routerem, kb 1 éve vettem, eddig egész jól működött, de most egyet gondolt, és a youtbe videókat nem tölti be, vagy nagyon lassan. amíg csak egy laptop volt csatlakozva hibátlanul ment, de miután hazajött a testvérem egy másik laptoppal nem. a az oldalak betöltése és a torrentek gyorsan, rendesen működnek. idegesítő, amikor egy sima 360p-s videót nem tudok megnézni. tobb böngészőt is próbáltam, de mindegyiken ilyen rosszul ment. egyik laptopnak G-s wireless-e van, a másiknak N-es. lehet ez a gond? a szolgáltató hibája lehet?
köszönöm előre is a segítséget :)

(#24535) krealon válasza mr.robi (#24534) üzenetére


krealon
Topikgazda

Dobj egy
ipconfig /all
kimenetet

(#24536) mr.robi válasza krealon (#24535) üzenetére


mr.robi
tag

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\Pali>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : Pali-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 1C-65-9D-CE-60-6A
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Local Area Connection 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Broadcom Virtual Wireless Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 1C-65-9D-CE-60-6A
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : DW1501 Wireless-N WLAN Half-Mini Card
Physical Address. . . . . . . . . : 1C-65-9D-CE-60-6A
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::655d:ddce:eae6:11d2%11(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 5 iulie 2012 23:10:52
Lease Expires . . . . . . . . . . : 6 iulie 2012 23:10:56
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 303850909
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-14-E4-31-0E-F0-4D-A2-BD-E0-AA

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 208.67.222.222
208.67.220.220
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{28802C85-44B3-408D-B94F-D52B1FCBE35D}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{3AE96574-8B53-49D3-968C-F42E38E6873D}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{8C822147-C269-4B78-A1D4-20C3C8BFDBD4}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #5
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\Pali>

remélem erre gondoltál :D

(#24537) krealon válasza mr.robi (#24536) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az IP beallitas hibatlan.

Maradt:
- a kulso zavar (rosszul szigetelet mikro, szomszed tulvezerelt WiFi-je, stb)
- inkompatibilitas a router es a notebook WiFi adaptere kozott
- hardver hiba (esetleg driver problema)
- szoftver hiba (tuzfal, malware, vagy ezek hatramardt toredekei)

Zavar ellen csatornavaltassal lehet ugy-ahogy vedekezni.
Az inkompatibilitast keresztprobaval lehet kideriteni. Pl USB-s WiFi adapter kiprobalasaval.
A hardver hibat cserevel lehetne kimutatni.
A szoftveres hiba keresztprobaja pedig egy live-CD-s Linux lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#24538) mr.robi válasza krealon (#24537) üzenetére


mr.robi
tag

köszi a segítséget. újból kell instalálnom a wint, egyúttal újrateszek minden drivert, hátha megoldja a problémát:) :R :R

(#24539) admin4911 válasza And (#24533) üzenetére


admin4911
tag

köszönöm a válaszokat!

(#24540) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tegnap voltam haveromnál a laptopommal, neki egy t-homeos dlink vezetéknélküli routere van.

A laptopomban nemrég cseréltem a wifi modult egy N képes 4965AGN modulra, a haverom hálózata ha jól emlékszem G-s volt, és a gép egyáltalán nem látta, a telefonom igen (htc sensation), az ő telefonja (htc desire) néha igen, néha nem.

Kiderült később, hogy az alap beállítása a routernek a 13-as csatorna volt, azt átállítva egy alacsonyabbra rögtön látta minden eszköz.

Hogy lehet, hogy a laptopom egyáltalán nem látta a 13as csatornán lévő hálózatot?
A modul beállításai mind gyári alapon vannak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24541) kali válasza Zirowe (#24540) üzenetére


kali
legenda

van sok olyan régió (például usa, taiwan, puerto rico...stb), ahol csak 11 csatorna adott, olyan beállítással, illesztéssel...stb akár ki is maradhat a 12-es és a 13-as csatorna!
a mobiltelefonok nagyobb hányada alapban sem kimondottan szereti a szélsőséges csatornákat, a 12-es és a 13-as csatornára ez hatványozottan igaz, még akkor is, ha olyan régióba szánták, aho, 13 csatorna adott!

(#24542) Zirowe válasza kali (#24541) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, ezt tudom, de itt minden eszköz magyar piacra szánt cucc volt (egyedül a laptopomban lévő új modul való kínából ebayen keresztül, de ez az op rendszer alapbeállításain, ami magyar win 7, nem nagyon változtat), ezért is csodálkoztam, hogy a router alapból 13asra volt állítva.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24543) kali válasza Zirowe (#24542) üzenetére


kali
legenda

sajnos attól, hogy ezen régióba szántak egy eszközt, még sok olyan példát lehet említeni, ahol az alapbeállítás usa szabványos wifi, 13 csatornával!
a tp-link routerek - de más példát gyártónál is van ilyen - is például jellemzően így működnek azoknál, akik kevésbé értenek hozzá, és/vagy nem állították be megfelelően!
amúgy a 4965agn nálad megkapta a specifikus gyártói illesztést, vagy csak a win 7 által alapban adott ilesztéssel működik?

(#24544) Zirowe válasza kali (#24543) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Erre már nem emlékszem, talán telepítettem külső drivert is..

Viszont a kapcsolatoknál otthon (300mbps n-es hálózat) a kapcsolatoknál csak 150mbps-nek írja vagy kisebbnek, most nem tudom pontosan, mert nem vagyok otthon.
Annyit tudok, hogy a gépem elő volt készítve n-es csatlakozóra, mert mind a 3 antenna bele volt építve, szóval azon a téren rendben van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24545) kali válasza Zirowe (#24544) üzenetére


kali
legenda

volt ilyen modulom az egyik korábbi notimban, nekem jellemzően 130-as és 144-es kapcsolatom volt a 300-as ellenoldallal!
adott modulnál a 40 megahertz csak 5 gigahertz módban adott, tehát a 300-as kapcsolathoz 5 gigahertz képes ellenoldal kellene! (erre mondjuk én sem emlékeztem, meg sokáig 20 megahertz beállítású ellenoldallal használtam, de azóta máshol is beszéltünk róla, és ezért elolvastam a részletesebb leírását is)

[ Szerkesztve ]

(#24546) Zirowe válasza kali (#24545) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24547) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok!
az antennashopos grid antennáról mi a véleményetek?
[link]

megbízható?
milyen távokra jó?
van olyan jó mint a tp-link?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#24548) barack21

[link]

vélemény ???

nagyon megtetszett,és amúgy is ilyen dugdel wifi net izére lenne szükség, és ez pont jonak néz ki,csak hogy ebben nem igazán van 30 dbi-s antenna szal max 2 dbi ha van erős túlzással...

az a kérdés hogy ő át tud hidalni egy a falat és 20 métert ???

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#24549) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Hi!

Csak egy gyors kérdés, melyik program is volt az amivel AP-t lehet csinálni egy USB-s adapterből?

(#24550) barack21 válasza Wind-Storm (#24549) üzenetére

szerintem a cliens software-vel lehet azt csinálni...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.