Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv
Tapasztalt valaki , egér laggolást win 8.1 x64 alatt ? Nekem böngészés közben is akadozik az egér mozgatás.Vagy az egerem döglődik? ( A4 tech x747 gaming )

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61202) bigrock válasza viperabácsi (#61201) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem a BT-os egér szokott laggolni, tableten gyakran, notebookon ritkábban. Az USB-s egér sosem csinál ilyet, mindhárom 8.1-és gépemen.

(#61203) Armahun válasza InterFox (#61200) üzenetére


Armahun
addikt

[link]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#61204) InterFox válasza Armahun (#61203) üzenetére


InterFox
senior tag

Közben megtaláltam!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#61205) Dobi 562 válasza csixy (#61199) üzenetére


Dobi 562
addikt

Koszonom, kiprobalom amit irtal, mar fut is a Malwarebytes Anti-Malware.

Akkor ezek szerint a McAfee-t nem is erdemes hasznalnom, eleg a Defender is az Anti-Malware-el?

(#61206) csixy válasza Dobi 562 (#61205) üzenetére


csixy
addikt

A válasz nekem nem egyszerű, ezt tedd fel a
virusirtó tocsikban .

Ha majd talál az update frissítéseket , akkor a net keret utolsó vezióját hagyd a végére és előbb a többi fontosakat pipáld csak be.

Nézd meg a hálókártyád TCP/IP 4-es beállítását is , hogy minden autóra van-e állítva.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61207) Dobi 562 válasza csixy (#61206) üzenetére


Dobi 562
addikt

Oke, majd rakerdezek ott. Ha egyszer sikerul megoldast talalnom, ki akarom zarni hogy ujra elojojjon ez a dolog.

Megneztem a halokartya beallitasait, TCP/IP4 minden automatic.

(#61208) csixy válasza Dobi 562 (#61207) üzenetére


csixy
addikt

Oké!

Én az elindított defendert az asztal alatt a tálcára örökre le szoktam tűzni, hogy mindig kéznél legyen.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61209) tutirich válasza Orlin (#60641) üzenetére


tutirich
csendes tag

Sajátgép ikon kihelyezése az asztalra windows 8/8.1 alatt.

Asztalon jobb egérgomb - személyreszabás:

Asztali ikonok módosítása linkre kattintunk:

Végül tegyünk pipát a számítógép elé és OK gombra kattintsunk:

[ Szerkesztve ]

(#61210) mmdms


mmdms
addikt

Heló!

Olyan problémával küzdök, hogy ha pendrive van csatlakoztatva a géphez, nincs, vagy ha van is szakadozik a netem. Még a jelerősség is eltűnik a wifin. Na ezt mi okozhatja? Reggel feltett valami új keretrendszert, azóta használhatatlan pendriveal együtt. Amint leválasztom, mintha mi se történt volna..

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#61211) AtHoS válasza Dobi 562 (#61205) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak, hogy ne kelljen a Defenderrel kapcsolatos infókat újra és újra leírni:

A Microsoft féle virnyákkergetőről alapvetően ezt tudni kell:

"A Microsoft ugyanis az egyetlen olyan cég, ami MINDEN vírusmintát megoszt. Ezért gyakorlatilag minden vírusirtó adatbázis hozzá képest, csak bővebb lehet. Igazából, meg kéne neki köszönni, így legalább régi vírusok nem kavarognak" [link]

Egy másik hozzáértőbb által a Microsoft féle védelmi szoftverről mondott tárgyilagos vélemény (a piacon lévő többi hasonló területen ügyködő program tükrében!):

"....pusztán arról írtam én is, hogy konkrétan az mse a leggyöngébb védelem, ez tény, ha tetszik, ha nem, így van....."
"....Az mse egy nagyon alap védelem, ami több, mint a semmi, de a jótól nagyon messze van. Az pedig, hogy sokan nem fertőződnek meg mellette, az nem neki köszönhető, hanem a felhasználóknak, akik egy kicsit használják a józan paraszti eszüket és nem klikkelnek mindenre agy nélkül vagy nem nyitnak meg minden ismeretlen fájlt, mellékletet...." [link]

A wines tűzfalról néhány infó. A cbtlocker legújabb variánsa úgy fertőz, hogy egy dropper program (tehát nem maga a kártevő indul el közvetlenül) kerül elindításra, majd a dropper program tölti le a legfrissebb kártevőt. Tehát aktív tűzfalon ki kell jutnia...
"azt nem értem hogy a tűzfal nem vernyákolt amikor a dropper letöltötte a vírust?"
válasz
"Meg sem szólalt, amúgy a wsa-n keresztül csak a win sajátja volt a gépen" [link]

Lehet gondolkodni, hogy mennyit is ér egy szinte alap wines tűzfal....

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#61212) Dobi 562 válasza AtHoS (#61211) üzenetére


Dobi 562
addikt

Koszonom, ez hasznos!

(#61213) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 15,6"-os laptopom fullHD kijelzővel. Emiatt több program elmosódottan jelenik meg. Eddig az Incredimail és a utorrent az, ami nagyon idegesít. Odáig eljutottam, hogy a tulajdonságaiknál kipipáltam "A képernyő méretezésének letiltása nagy DPI-beállítás esetén" opciót. Ezt megcsináltam az indítófájljaiknál és a parancsikonjaiknál is. Így tökéletesen is néznek ki, viszont ez a beállítás összesen 1 indításig marad csak aktív. Tehát beállítom, megnyitom az incredimailt, működik, kilépek, megnyitom az incredimailt újra, megint homályos és a pipák is eltűnnek. Van valami ötletetek esetleg?

(#61214) jerry311 válasza jerry311 (#61171) üzenetére


jerry311
nagyúr

Teszt Elek fázis megint.
Talán ha nem hagyom automatizálni az iSCSI kapcsolatokat...
Change iSCSI traffic to alternate NIC

(#61215) #56474624 válasza Melorin (#61165) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egy tetszőleges pdf-en kattints jobb egérrel: Tulajdonságok, Társítás sorban Módosítás. Ott beállítod, mivel nyissa meg. De amúgy SumatraPDF-re +1. 10.5 MB-ot foglal csak és nagyon gyors.

(#61216) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok.
Ma újrahúztam a 8.1-et és meglepődésemre találtam 41giga formázatlan területet a partícióm között.
A telepítésnél töröltem a C:\ -t, de nem vonta össze az említett 41gigával, kiterjeszteni sem engedte, akárhogy nyomkodtan a törlést, formázást, restartot, ezek akkor sem vonódtak össze.
Most már itt vagyok Windowsban és szeretném hozzácsapni a C:\ -hez az említett partíciót. Milyen 3rd party szoftver a legalkalmasabb erre?

(#61217) bon válasza pckownz (#61216) üzenetére


bon
őstag

Paragon Particion Manager

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#61218) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok van egy dell notim (i3 2310,2x4gb ram,oóintel hd grafics 3000) A win 8.1 telepítése után, a virtuális memóriában a lapozó fájl méretét 19l20 mb-re állítja be magától.Igaz hogy jobb ha nem engedjük a win nek magától be állítani,hanem mi kézzel állítjuk be?Ha igen akkor nekem az ajánlott kezdetnél 4578mb-t ir,csak azt nem tudom hogy a maximálisnál mennyit irjak?Köszi előre is.

(#61219) kispx válasza kromatika (#61218) üzenetére


kispx
addikt

Nyugodtan hagyd automatikusan. Azok a fejlesztők akik operációs rendszert tudnak írni, azoknak nem okoz gondot egy lapozófájl beállítása. Oka van annak, hogy így csinálták.

(#61220) kromatika válasza kispx (#61219) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm akkor nem állítom be az egyéni, ajánlott kezdeti méretnél a 4578mb,hanem hagyom a win álltat be állított 1920 mb-t.

[ Szerkesztve ]

(#61221) kispx válasza kromatika (#61220) üzenetére


kispx
addikt

8 GB memória mellett amúgy is felesleges nagy méretű lapozófájlt beállítani, mert nem sokat fogja használni.

(#61222) kromatika válasza kispx (#61221) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#61223) szabonagyur


szabonagyur
félisten

hali

Office téma eléggé kihalt, így beraknám ide OFF-ba, hátha van tapasztalat vele...

Annak mi értelme, hogy fent van több nyelvi csomag is az Office-hoz és mindhez szed le frissítéseket? Tehát fel van frissítve a magyar Office teljesen, majd megy hozzá egy angol nyelv és akkor megint talál párat.
windows esetében ez nem rémlik, hogy ilyen lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61224) kispx válasza szabonagyur (#61223) üzenetére


kispx
addikt

Windowsnál is pont így megy a frissítés. Legalábbis a 8-asnál biztosan.

Az értelméről sehol nem találok hivatalos információt, de ha belegondolunk, akkor valószínűleg, amikor installálod a nyelvi packot akkor az alaptelepítéshez installálod a nyelvet, az alaptelepítés után jövő frissítésekhez már nem. Így ha a frissítés valamilyen sztringet tartalmaz (angolul), akkor ahhoz is le kéne szedni a magyar megfelelőjét.

(#61225) szabonagyur válasza kispx (#61224) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi én is ilyesmire gondoltam, csak értelmét nem látom. Mert jó amikor funkcionális bővül a program a frissítéssel értem, hogy minden nyelven be kell vezetni az új dolgot, de ez a funkcionális dolog elég ritka azért...

Egy másik kérdés még mivel látom vágod a témát... Nem lehet valahogy a WU-t beállítani, hogy ne akarja a program csomag verziójához kötődően minden program frissítését felrakni? pl. Van egy office 2013 Pro plus... van benne rengeteg program, de nekem csak a fele kell, infopath pl. nem de mindig akarja frissíteni. Tudom rejtsem el, de valahogy jobb lenne ha automatán úgy hagyhatnám és akkor amit nem raktam fel nem frissülne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61226) kispx válasza szabonagyur (#61225) üzenetére


kispx
addikt

Erre nincs megoldás, mivel a 3. eset áll fent. A konzisztenciát meg biztosítani kell.

(#61227) szabonagyur válasza kispx (#61226) üzenetére


szabonagyur
félisten

Értem köszi, nem bánnám ha a jövőben ezt a függést sikerülne nekik megszüntetni... vagy kiadni olyan változatokat aminél akár szabadon konfigurálható a tartalom. Ez szerintem megoldható lenne mivel pl anno office 2010-ből a standard kiadás volt meg ami csak (ppt, word, excel, outlook, publisher) és az nem adott frissítést acesshez, vagy olyanhoz ami a pro plus része.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61228) half333


half333
őstag

a Firefox 5 percenként összeomlik. Mi lehet a gond,nem értem,eddig nem csinálta.

(#61229) Bjørgersson válasza half333 (#61228) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Próbáltad már ki- és bekapcsolni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#61230) half333 válasza Bjørgersson (#61229) üzenetére


half333
őstag

mindent próbáltam már,nem mindig omlik össze most pár újraindítás után,de így is megesik

(#61231) kispx válasza half333 (#61230) üzenetére


kispx
addikt

Tiltsd le a következőket:
- kiterjesztések (menü -> kiegészítők -> kiterjesztések)
- bővítmények (menü -> kiegészítők -> bővítmények)
- hardveres gyorsítás (menü -> beállítások -> speciális -> általános)

(#61232) half333 válasza kispx (#61231) üzenetére


half333
őstag

köszi!

(#61233) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Üdv!

Valaki tudna esetleg segíteni abban, hogy mit csinálok rosszul? Ismételten azzal szembesültem, hogy nem tudok eltávolítani programokat a rendszerből. Korábban is tapasztaltam már ilyet, de akkor nem foglalkoztam a dologgal, mert friss wint akartam húzni. Most viszont nem szeretnék, és bosszant a dolog.

Mindenre ezt írja ki. Valakinek 5lete, esetleg tapasztalt már hasonlót? :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#61234) csixy válasza Sontir Fel (#61233) üzenetére


csixy
addikt

Mindenre (???) ezt írja ki?

Esetleg próbálj meg egy renszer visszaállítást.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61235) Sontir Fel válasza csixy (#61234) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Done.

Nem oldotta meg a dolgot. Olyan mintha nem lenne rendszergazda jogosultsaga a fiokomnak... pedig a fiokbeallitasoknal azt irja van. Fura :O mehet a reinstall

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#61236) szabonagyur válasza Sontir Fel (#61235) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem használsz valami extra optimalizáló cuccot?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61237) csixy válasza Sontir Fel (#61235) üzenetére


csixy
addikt

Az eredeti rendszergazda fiókot nem törölted véletlenül?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61238) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok!

nemrég raktam újra a gépemet van 5 hdd a gépbe
és vannak mappák amiket csak akkor látok ha elfogadom a rendszergazdai jogot

ezzel nincs is baj a biztonságnál külön megadom magam
de nem minden mappát "zár" le

ki lehet ezt kapcsolni valahogy? ha még egyszer újraraknám a gépet akkor ne jöjjön ez elő többször ?

köszi előre is!

(#61239) Sontir Fel válasza csixy (#61237) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Lehetséges... de mielott toroltem volna, atadtam a jelenleginek. Erdemes csinalni egy ujat esetleg?

(#61236) szabonagyur : nem

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#61240) csixy válasza Sontir Fel (#61239) üzenetére


csixy
addikt

Csináld meg a régit szerintem.

Én winxp prof-al jártam úgy , hogy csináltam egy új rendszergazda fiókot és utána töröltem a régit. Aztán a korábban telepített drvereket nem tudtam módosítani még eltávolítással és ujrarakással sem.

Szerintem mindig meg kell hagyni az eredeti rendszergazda fiókot. Átnevezni lehet, jelszót cserélni lehet , de folyamatában az eredeti rendszergazda fiók mindig maradjon meg.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61241) Sontir Fel válasza csixy (#61240) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem megy. Holnap reinstall. Ezt sikerult kinyirnom :(

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#61242) csixy


csixy
addikt

Már kezd tele lenni a scrotumom ezzel a vinchester tekerészéssel.

Ez mitől van?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61243) Dobi 562 válasza csixy (#61199) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nos, ugy nez ki sikerult megoldast talalnom a problemara.

Ahogy javasoltad lefuttattam ketszer a Mailwarebyte Anti-malwaret a teljes rendszeren (rootkit ellenorzes is), elso alkalommal talalt 3 gyanus fajlt, karantenba raktam oket, semmi extra fenyegetes. Ez nem oldotta meg a problemat.

A McAffee deaktivalasa, Defender ujraaktivalasa szinten nem, szoval a McAffee-nak szepen vissza is adtam az iranyitast.

Ezutan elkezdtem egyenkent unistallalgatni a legutobbi Microsoft update-eket, de mar ekkor gyanakodtam a Frame Network 4.5-re.

Szoval a sokadik Update eltavolitas es ujrainditas (mgjegyzem az ujrainditas 5 percet vett igenybe, eleg idegorlo volt :) ) utan tettem egy probat, a Programs and Features-nel kikapcsoltam a Net Framework 4.5-os verziojat (bocs, angol a windows-om) ujrainditottam a gepet. Mar ekkor gyanus volt, hogy vegre nem 5 percig hanem csak 1 percig tartott az ujraindulas. Es lass csodat mukodik ujra a Windows Update es a HP Support Assistant is frissiti amit kell.

Most szepen telepitgetem a hianyzo frissiteseket, majd ujra bekapcsolom a Net Framework 4.5-ot es megnezem most mar mukodni fog-e vele. Egyebkent ez pontosan mit csinal, mi a szerepe? Csak mert nekem ugy tunik nelkule is szepen meg van a laptopom.

(#61244) csixy válasza Dobi 562 (#61243) üzenetére


csixy
addikt

Nem tudom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61245) cattus válasza csixy (#61242) üzenetére


cattus
őstag

Nekem is szokott ilyen lenni (persze főleg akkor, amikor játszanék és szaggat mint a fene), meg kell várni, amíg befejezi.

Do the thing!

(#61246) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Be lehet állítani valahogy hogy a Windows a különböző kapcsolatokhoz különböző hálózati beállításokat rendeljen? Adott pl. az itthoni hálózatom, itt szükséges a fix IP (port forwarding), be is van állítva, de pl nem egyszer jártam úgy hogy pl. egy telefon hotspotról nem kapott hálózatot a fix IP miatt, oda vissza kéne állnia automatikusra, de az itthonin megint ugyanarra a fixre. Meg lehet oldani?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#61247) MasterMark válasza mttssz (#61246) üzenetére


MasterMark
titán

Otthon a DHCP szerver osszon fix IP-t.

Switch Tax

(#61248) csixy válasza cattus (#61245) üzenetére


csixy
addikt

Csak nekem egész nap nem akarta befejezni a TiWorker.exe ezt a fülsértő vinyómatatást.
Én ezt csináltam végig. Öt óra kőkemény szakállnövesztés volt, hogy meg tudjak szabadulni a problémától!

Az átlag júzer pedig várhat rá amíg megdarálja a vinyóját a rendszer. :(((

Jóccakát!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61249) Petyyyyy válasza adamssss (#61152) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Rendszergazda parancssorba beírni: slmgr.vbs -upk
Deaktiválja a windows-t.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#61250) neo_xperia


neo_xperia
aktív tag

Sziasztok!

Egy egyszerűnek tűnő kérdésben szeretnék segítséget kérni, én ugyanis eléggé laikus vagyok ezügyben :)
Van egy win 8.1-et futtató laptopom,amin az 500 Gb tárhely gyárilag két részre volt particionálva.
Mivel a rendszernek (C)meghajtón fenntartott több mint 180 Gb-ot kissé pazarlásnak tartottam, ezért lecsíptem belőle egy dúrván 70 gigás részt. Ez új kötet formájában elérhet (F).
A kérdésem az lenne hogy ezt az új partíciót hogyan tudnám hozzáadni a meglévő D partícióhoz ? Azaz hogyan tudnám a két nem rendszer partíciót összevonni ?
PC-men Win 7 alatt a lemezkezelőben könnyedén megoldható volt, úgy hogy a D meghajtóhoz kötet kiterjesztésével hozzáadtam az F-et, Viszont most a laptopon -mint a képen is látható-ez a funkció nem aktív valamiért :W
Mi lenne a megoldás ? Esetleg valami külső program használata, vagy valahogy aktívvá tudnám tenni a kötet kiterjesztés funkciót ?
A segítséget előre is megköszönöm .

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.