Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) kispx válasza szabonagyur (#60649) üzenetére


kispx
addikt

Újraindul 1 vagy 2 óránként. (Szóval nem fog dobálni semmit sem.)

(#60652) Hardver Arc válasza kispx (#60651) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Mármint a gép?

(#60653) szabonagyur válasza kispx (#60651) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt van előttem egy gép és nincs beaktiválva, és kiírja a gépház, hogy aktiválja a Windows rendszert a gépházban. Rámegyek, hogy aktiválom, feljön a gépház, bezárom megy tovább.
Amint feldobja mutatok képet is róla.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60654) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!

~1 éve telepített és hibátlanul működő 8.1 Core x64 alatt gondoltam takarékoskodni kéne és beállítottam a képernyő kikapcsolását 10 percre. Semmi mást (tehát vinyó sose kapcsol ki, sose alszik a gép és sose hibernálódik).

1 napig volt így, mert:
Ritkán magától visszakapcsol a monitor
Ritkán hiába bököm az egeret vagy a billentyűzetet (USB-s, de USB energiatakarékosság ki van kapcsolva), nem jön vissza semmi és csak reset segít.

Összes frissítést fent van. BIOS friss és Radeon 7770-em van, amihez a Win8.1 féle driver van fent. Meg hát amúgy működik is..csak néha nem :W

Gugli szerint sok embernél előjött, de konkrét dologra nem vezethető vissza (valakinek BIOS update megoldta, valakinek meg VGA drivercsere). Itt minden friss, szóval..

Ötletek?

Make Love not war!

(#60655) szabonagyur válasza SirRasor (#60654) üzenetére


szabonagyur
félisten

AMD driver hiba, nekem 7750-el volt ilyen pedig semmi kikapcsolási időt nem módosítottam. Most utolsó Omega van fent és jó egynek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60656) kispx válasza szabonagyur (#60653) üzenetére


kispx
addikt

Homokozónak egy VirtualBoxban lévő 90 napos trialt használok, ott ha nem aktiválod a 90 napot (= ha nincs net), akkor újraindul. Akkor lehet, hogy a nem trial verziókban máshogy oldották meg.

[ Szerkesztve ]

(#60657) Pityu. válasza SirRasor (#60654) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na nekem 2 napja ugyan ez a gondom,a magától felébredő képernyő az nem gond,de tegnap óta nekemis az van,5 percre van állítva a képernyőkímélő,10 percre a képernyő kikapcsolása és mikor kikapcsol a képernyő később meg mozgatom az egeret de aképernyő pihenő üzemmódban marad de ha nyomkodom a gombokat hallom,hogy a windows működik,de csak resetelni tudok mert a kijelző fekete marad.14.12 omega driver van fent ,pedig a gépen van már ez a driver vahy 1hete biztos eddig nem csinálta most meg tegnap óta ezt csinálja.Nekem is friss még a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60658) szabonagyur válasza kispx (#60656) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja ez nem az Enterprise 90 nap cucca, hanem egy Win8.1 Pro generic kulccsal mivel nincs meg az eredeti kulcs hozzá még..

De egy idő után elvben tényleg azt kéne csinálnia mint amit te mondtál, nem vártam még addig :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60659) Pityu. válasza SirRasor (#60654) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most én még egy kisérletet teszek,mert találtam valami olyat is,hogy usb eszköztől is csinálhatja most az egérnél kivettem a pipát a felébresztés mellől,nem mai már az egerem 4 éves már lehet van,bár eddig nem vol gondom vele,de sosem tudni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60660) Pityu. válasza Pityu. (#60659) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos ez furcsa ki vettem az egérnél a pipát az eszköz felébresztheti a számítógépet,és most le mentem addig kikapcsolt a monitor,fel jöttem meg mozdítottam az egeret és vissza kapcsolt rendesen a monitor.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60661) sz.j válasza szabonagyur (#60645) üzenetére


sz.j
nagyúr

Semmilyen win8 logós matrica sincs rajta, se alul se felül. :N
Kép 1, Kép 2, Kép 3

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60662) szabonagyur válasza sz.j (#60661) üzenetére


szabonagyur
félisten

De amúgy ez most miért is lényeges? Mármint a logo. Picit elvagyok veszve a dolgokban. Újra akarod rakni eddig meg van. Gyárilag úgy vetted hogy tudtál róla? mondjuk ez egy HP 430 nem? Azt nem láttam eredetileg OS-el árulva...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60663) Hardver Arc válasza szabonagyur (#60662) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Megvolt a telepítés... Azt hogy tudom beállítani hogy a videokártyám lássa a gép ne az igp?

Vagy ha feltelepítettem a videokártya szofvert majd akor látni fogja a win?

(#60664) sz.j válasza szabonagyur (#60662) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez egy HP 250 G3 noti ami gyárilag win8.1-el elő lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60665) szabonagyur válasza sz.j (#60664) üzenetére


szabonagyur
félisten

Oké gép meg van, és a with bing van rajta? Akkor ahogy fentebb írta kolléga azt kell felrakni rá, szokásos programmal kulcsot kiolvastat biztonság esetére.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60666) szabonagyur válasza Hardver Arc (#60663) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen gép vagy valamit megtudhatunk?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60667) csixy


csixy
addikt

Az MS accountom a 8,1 korszak elején mindenáron a régi téhómos email címemre akartam megtanítani fiók aliasként ,mert ragaszkodtam a régi email címemhez. Azóta már a téhómos emilem megszűnt és az outlookos címemet használom az adminisztrátor fiókhoz és a mail apphoz is ,a téhómos fiókaliast pedig kitakarítottam az MS acountomból. A Winver még mindig a téhómos címemet írja tulajnak és a mail app is úgy hozza, hogy az az MS accountom pedig mindenütt az outlookos emailem funkcionál. Ezt hogy lehet javítani?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60668) SirRasor válasza szabonagyur (#60655) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, azzal kipróbálom!

Pityu. a magyarázat nagyon egyszerű: Nem felébresztésről van szó. Az csak az alvó állapotra vonatkozik, ezért sem befolyásolja a képernyő bekapcsolását.

Make Love not war!

(#60669) Hardver Arc válasza szabonagyur (#60666) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah igen..
G2020 intel pentium proci... Gtx 550ti kártya, 4gb ddr3 ram, toshiba 500gb vinyo ami még mindig valamiért 70hibás szektort ír ki a hard disk :/ pedig azt hittem ha újra rakom eltűnik a probléma...

De lehet majd inkább win7 ultimatenál maradok mert olvastam hogy win 8.1 nél majd állandóan aktiváltatni kell a wint spico progival.. Ha csak nem veszed meg :(

(#60670) szabonagyur válasza Hardver Arc (#60669) üzenetére


szabonagyur
félisten

Warezt kéretik mellőzni, köszönöm.

ha ki van kapcsolva a BIOS-ban a igp akkor a dedikáltat fogod látni ha feltelepíted a drivert.
Szektorhiba az hiba marad mindegy mit raksz fel. Figyelni kell rá és gondolkozni ha úgy alakul a pótlásán, meg adatmentésen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60671) Pityu. válasza SirRasor (#60668) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem most egyenlőre rendesen működik,megint minden.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60672) Hardver Arc válasza szabonagyur (#60670) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Azt hittem a spico nem warez téma mert hivatalosan is írnak róla microsoft oldalán.. De akor bocs..

Okés akor felrakom a vga drivert elsőnek..

De egyébként az mennyire észrevehető vagy igaz hogy jobban kezeli a memoriát a win 8.1 meg ilyenek?! Meg optimizáltabb stb

[ Szerkesztve ]

(#60673) szabonagyur válasza Hardver Arc (#60672) üzenetére


szabonagyur
félisten

A MS linkkel megdobhatsz kíváncsi vagyok rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60674) Hardver Arc válasza szabonagyur (#60673) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Hát nem igazán tölti már be a telom mert a netem túl lépte az 500mb...
Google-ba írtam hogy win 8.1 aktiválás és asszem legelső dirtywindows.hu asszem igaz ez nem a sima windows oldal de a 3-4 dik ugyanazon a google oldalon microsoft.hu ott is írják hogy ez egy 180napos verzios hivatalos program meg kell hozzá net stb leírják hogy kell használni.. De utána valami szerveren frissit ha letelik a 180 nap..

(#60675) szabonagyur válasza Hardver Arc (#60674) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az első oldalt amit írtál megsúgom nagyon nem legális, szóval a többi sem lesz az hidd el, téma zárva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60676) Hardver Arc válasza szabonagyur (#60675) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah okés akor benéztem..

Visszatérve erre a másik témára amit kérdeztem ram kezelés stb vélemény?!

(#60677) szabonagyur válasza Hardver Arc (#60676) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmivel sem rosszabb a 8.1 mint a Win7.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60678) Hardver Arc válasza szabonagyur (#60677) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Értem... Max a boot időt vettem észre hogy gyorsabb. Csak sokan ítélkeznek a win 8.1 javára de valaki azt mondja felesleges a csere..

(#60679) Pityu. válasza Hardver Arc (#60678) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ép ,hogy boot időre lassabb a win 8.1 mint a win 7 de ezt más is írta már :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60680) szabonagyur válasza Hardver Arc (#60678) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most én erre mit mondjak? Ugyanúgy jó mindkettő, használom is mindkettőt különböző gépeken. Ha win7nél maradsz sem csinálsz rosszat, de a 8.1-től sem lesz bajod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60681) Hardver Arc válasza Pityu. (#60679) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Az komoly.. :O
Olyan panaszokat olvastam még hogy 4-5 éves játékokat nem akar futatni a 8.1.. Meg programok terén még stabilabb a 7

(#60682) Pityu. válasza Hardver Arc (#60681) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát a franc sem tudja,nem igazán játszok 4-5 éves játékokkal,nekem eddig amit fel raktam tökéletesn működik jobb mint a windows 7 esen de ez lehet akár friss rendszer és videókártya driver végget is,nem tudom.A memória kezelésével elégedett vagyok a win 7 kicsit mindenhol többet zabált,programokat amiket fel raktam azok sem szaroztak még,de mondom a win 7 nél az indulás leghobb idő 12,300 másodperc legrosszabb meg 18 másodperc ,itt meg a lejobb eddig 18,300 ,és ugyan azakkal a beállításokkal mint a windows 7 volt ja és nekem ssd n van a rendszer,még pl programok indulásában érzek pici lassulást de nem jelentős,pl a photoshop egy hangyányival többet gondolkodik,de ez sem szembetűnő ha csak nem vagy indulási idő mániás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60683) szabonagyur válasza Hardver Arc (#60681) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na ez a része már komplett hülyeség. 4-5 éves játékok mennek rajta, stabilitásban is ugyanolyan a kettő.
Nálam boot is gyorsabb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60684) csixy


csixy
addikt

A 60667-es hsz-re nincs senkinek sem valamilyen ötlete , tippje vagy tapasztalata?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60685) Blyan


Blyan
félisten

Hali! :) Srácok van olyan Modern app, amivel korrekten lehet lejátszani MKV-t?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#60686) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Az mitől lehet, hogy 1 hónapon belül már másodszorra dob kékhalált a rendszerem (és kell újrahúznom)...úgy vettem észre, hogy a winupdate-et követően? Szóval leszed egy csomó frissítést, aztán feltelepíti, de a következő induláskor winload.exe hibával leáll...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#60687) Hardver Arc válasza szabonagyur (#60683) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Értem! Köszönöm a hasznos infokat gyors válaszokat :D

Pityu. : THX

(#60688) Pityu. válasza Hardver Arc (#60687) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szívesen :)

Látom előttem valaki írta,hogy gyorsabban indul mint a win 7 hát én nem ezt vettem észre és még jópáran nem,de egyébként ez elhanyagolható idő a kettő közötti különbség.

Nekem 8gb van a gépben,tehát nem úgy értem hogy totál lassú minden a win 7 alatt ez nállam már csak szőrszál hasogatás,de a win 8.1 egyenlőre máskép néz ki.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60689) Hardver Arc válasza Pityu. (#60682) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

De végülis ha majd veszek még 4gb rammot nem igazán lesz jelentősége a win7 memoria zabálásának gondolom :)

(#60690) mttssz válasza Hardver Arc (#60681) üzenetére


mttssz
senior tag

"4-5 éves játékokat nem akar futatni a 8.1"
pont tegnap toltam pár kör Starcraft Brood War-t, meg Jazz Jackrabbit 2-t, szóval ha ezek mennek bármi megy. ;)

(#60691) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudna valaki megoldást a kövekezőre:

Fektettem a win 8.1 -et és a posta nevü alkalmazáshoz hozzáadtam az email fiókom. Megadtam a szükséges adatokat, amivel pl windows live mail-ban müködik is, de a "posta" alkalmazásban valamiért nem küldi el a leveleket.

Azt a hibát kapom: A xy fiókból jelenleg nem lehet üzenetet küldeni, kérje a szolgáltató segítségét.

Találkoztatok már ilyen jellegü hibával?

(#60692) Hardver Arc válasza mttssz (#60690) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Értem... Az tényleg nem mai játékok... :D

(#60693) metaldog


metaldog
aktív tag

A bejelentkezési képernyő színét hol lehet beállítani? Arra gondolok amikor a windows bejelentkezik mondjuk a megadott fényképpel. Ezt legutóbb telepítésnél tudtam beállítani.

(#60694) qqcqqc válasza Hardver Arc (#60692) üzenetére


qqcqqc
őstag

Star wars fan vagyok: KOTOR 1-2, SW Battleront2 Win8.1-es, lemezes és steames verzió vegyesen.
Egyik sem mai kiadás.

(#60695) bigrock válasza metaldog (#60693) üzenetére


bigrock
addikt

Szerintem azt csak registry buherálással lehet, ill. az egyszerűbb módja a Winaero utility telepítése.

(#60696) metaldog válasza bigrock (#60695) üzenetére


metaldog
aktív tag

Köszi
A másik kérdésem meg az lenne a hogy jelszóval védettem le a felhasználói fiókot de most ki akarom kapcsolni a jelszavas védelmet csak nem tudok hogy lehet beállítani hogy ne kérjen jelszót.

(#60697) bigrock válasza metaldog (#60696) üzenetére


bigrock
addikt

Az 1. hsz (összefoglaló)-ban keress rá a "netplwiz" kulcsszóra. (de úgyis le fogják harapni a fejed a fórumtársak a kérdésért... :DDD )

(#60698) szabonagyur válasza metaldog (#60696) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gépház/fiók/bejelentkezési lehetősége!jelszó módosítása majd beírod mostanit tovább tovább és nem adsz meg újat.

Ha online fiók akkor ez nem fog menni, itt csak kikapcsolni tudod h jelszót kérjen indításkor -->>összefoglalóban benne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60699) shunter válasza shunter (#60633) üzenetére


shunter
aktív tag

Senki?

(#60700) szabonagyur válasza shunter (#60699) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ezt a leírást megpróbálnám: [link] Ha ezzel sikerült leszedni a jelszót utána belépve csinálni egy factory resetet és akkor lesz egy gyári rendszered.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.