Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) genndy válasza neo_xperia (#61250) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem törölnöd kell az F:-et mint partíciót, és akkor meg fog jelenni a 'kiterjesztés' a D:-nél.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61252) neo_xperia válasza genndy (#61251) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Próbáltam már, de sajnos nem jelenik meg így sem...

(#61253) worxland válasza neo_xperia (#61252) üzenetére


worxland
addikt

Ez nem fog menni, a kettő között ott a 452 megás helyreállítási partíció. F: -et töröld, a helyreállítási partíciót valami jobb partíciómenedzser programmal mozgasd előre a C: mellé, utána egymás mellett lesz az üres rész és a D:, akkor már jó esetben menni fog a partíció kiterjesztése. Ha még ekkor sem megy, akkor a D: -t is mozgasd előrébb, hogy az üres rész a D: után legyen, ne pedig előtte. Nem mellesleg ez a Win 7-ben is pont ugyanígy működne, ez nem 8.x specifikus kérdés.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#61254) neo_xperia válasza worxland (#61253) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget. Így már sikerült ( AOMEI Partition Assistant program segítségével)
:R

(#61255) half333


half333
őstag

Tudna valaki segiteni? Pendrive-ról szeretném installálni a win 8.1-et,ahogy eddig is,viszont most nem engedi,vagyis nem észleli usb-ben,csak uefi-ben. Hiába állitok bios-ban.

(#61256) genndy válasza worxland (#61253) üzenetére


genndy
addikt

"a kettő között" -> Számít a partíciók sorrendje? Te jó ég :Y

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61257) neo_xperia válasza genndy (#61256) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Számított bizony... :K

(#61258) worxland válasza genndy (#61256) üzenetére


worxland
addikt

Persze, mivel a partíció-kezelés logikája még HDD-re készült. Amúgy is az emberek 99%-a nem akar ilyen össze-vissza átméretezésekbe, átpakolásokba belekezdeni, ergo az MS-nek nem érdemes fejleszteni, a partíció-menedzser progik írói meg ebből élnek meg. A partíciós tábla sem olyan nagy, hogy mindenféle töredezett partíciók értékeit (ettől eddig, utána attól addig és utána még emettől emeddig tart az első partíció, és most akkor jöjjön a második partíció darabjainak listája) el tudná tárolni.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#61259) mmdms válasza worxland (#61258) üzenetére


mmdms
addikt

Hasonló átméretezéseket szeretnék eszközölni, jelenleg van egy 40-es, és két 217 gb-os partícióm egy 500-as vinyón.
Namost a 40-es maradna jóideig a win8-nak, de szeretnék még egy hasonló méretű (? nem tudom még mekkora kellene a win10-nek, sztem ugyanekkora elég) partíciót létrehozni másik oprendszernek, lehetőleg a vinyó végére (elméletileg így nem kis mértékben óvható a lemez, ha nem mindig ugyanott van a win) a második 217 gb-os E: kötetből.
Ez maradna később a rendszerpartíció, és a win8-as partíciót (C: ) ha már nincs rá szükség formázni, majd hozzáfűzni a D: és E: kötethez úgy, hogy ismét két azonos méretű partícióm maradjon a rendszerpartíción kívül. Remélem érthető mit szeretnék.
Tisztában vagyok vele ez elég kókány munka, jobb lenne mindent formázni, és utána megadni a köteteket, de van állandó 70-80 giga adatom amit nem törölhetek.
Véleményetek szerint ez kivitelezhető, működőképes elképzelés, vagy várjak egy kicsit és szerezzek valami hordozható adattárolót, majd formázás után csináljam amit szeretnék?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#61260) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lenne két kérdésem:

- A winyó elején lévő 350Mb-os partícióra feltétlenül szükség van? Meg lehet tőle szabadulni?
Valahol azt olvastam, hogy a bitlocker-hez kell csak.

- Van ismert kompatibilitási gondja a 8.1-nek régi, jó régi játékok esetén Windows 7-hez képest?
Egy AMD kártyával szeretnék XP korabeli játékokkal is játszani.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61261) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Windows ban lehet fényerőt állítani a monitornak,és ha igen akkor az olyan eredményt ér el,mintha a monitoron állítottam volna,nyomógombokkal?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#61262) kispx válasza Bici (#61260) üzenetére


kispx
addikt

Nincs feltétlenül szükség rá. (Bitlocker esetén viszont szükséges)
Ha újratelepíted a windows, akkor nem szükséges létrehoznod, viszont újratelepítés nélkül macerás. link

(#61263) Borisz76 válasza Bici (#61260) üzenetére


Borisz76
veterán

Kersd fel a : Good Old Games weboldalát.

Itt lehet olyan átdolgozott játékokat beszerezni amik régi rendszeren ( Win98, XP ) mentek de a mai win8 , 8.1-es OS-en nem működnek.

A GOG csapat egész jó munkát végez és ezáltal a modernebb OS-en is használhatóak a régi gamék.

Van pár ingyenes....de akad szép számmal olyan is amit kicsi pénzért meg lehet venni.

Ha ez nem megfelelő akkor keress más illegális beszerzési forrást.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61264) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok most váltottam Windows 7-ről 8.1re, de amikor zenét akarok hallgatni ITunes-al néha századmásodpercekre megakad a hang. Ha böngészek a neten akkor többször csinálja... nagyon idegesítő.

Ki látott még ilyen baromságot?

Windows 7en nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#61265) #56474624 válasza nesh_019 (#61264) üzenetére


#56474624
törölt tag

ASIO-ra állítva a kimenetet tapasztaltam csak eddig (bárhogy állítsam a késleltetést).

(#61266) nesh_019 válasza #56474624 (#61265) üzenetére


nesh_019
senior tag

Ezt hol tudom beállítani?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#61267) #56474624 válasza nesh_019 (#61266) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor tárgytalan az előző, nem valószínű, hogy arra állítottad (alapértelmezetten ugyanis nem az), már amennyiben szerepel egyáltalán a kimenetnél asio.

(#61268) Bici válasza kispx (#61262) üzenetére


Bici
félisten

Kössz az infót, mindenképpen újra akarom húzni a rendszert. :)

(#61263) Borisz76.: Ismerem a GOG-t, de nekem van egy könyvespolcnyi régi játékom eredetiben, amit nem szeretnék mégegyszer kifizetni. Anniyra nem olcsó a GOG sem, hogy az összes régi kedvencemet megvegyem megint.
Asszem Win 8.1 lesz, aztán ha valami nem megy, akkor egy másik winyóra tartalékolok egy XP-t vagy egy Win7-et is. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61269) Borisz76 válasza Bici (#61268) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.
Ez esetben lehet érdemes egy nagyobb HDD-t többfelé particionálni és mehet rá XP, Win7 esetleg 8.1 is.
S ha elkap a nosztalgia akkor töltheted a régi rendszert és a gamékat !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61270) nicu71


nicu71
addikt

Furcsaságra lettem figyelmes...az automatikus karbantartás nem működik,észrevettem hogy nem kezd el dolgozni ,mint régen amikor szépen beindult ,amikor abbahagytam a gépen a ténykedésemet...és ha rákattintok a műveletközpontban hogy MOST karbantartás,akkor sem indul el. :(
miért ? ha valakinek van ötlete...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#61271) csixy válasza nicu71 (#61270) üzenetére


csixy
addikt

A 61428Hsz-ben lévő linkből az utolsó sort próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61272) Zeembo


Zeembo
újonc

Segítség!
Vettem egy új gépet, kb egy hónapja.
Paraméterek:
Chieftec 700W Smart tápegység
ASUS M5A99FX Pro R2.0 alaplap
MSI GeForce GTX970 4GB VGA
AMD FX 8-Core FX-9590 4.7 GHz processzor
Kingston Hyper-X Predator 2133 MHz 2x8GB RAM
Deepcool Ice Wind Pro hűtő
Toshiba 2TB 3.5" SATAIII 64MB cache HDD

Rányomtam a Windows 8.1-et, és a 2015-ös Autodesk Maya-t. Kb 3 hétig teljesen jól működött, aztán jött a teljes lefagyás. Újraraktam, frissítettem, (sokszor) és az eredmény ugyanaz. Folyamatos lefagyás, újraindulás. Semmi sem megy rajta. Se Maya, se játék, semmi.
Van valakinek valami ötlete, mi lehet a baj?
Jah, és a gép semmilyen hibát nem jelez sehol.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#61273) Borisz76 válasza Zeembo (#61272) üzenetére


Borisz76
veterán

Hőmérsékletek rendben ?
CPU, VGA, HDD ?

Kábeleket nézd át. Kikapcsolt állapotban mozgasd meg őket.

Várjuk a fejleményeket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61274) Zeembo válasza Borisz76 (#61273) üzenetére


Zeembo
újonc

Sajnos lefagyás állapotában a diagnosztikát se tudom megnézni,de lefagyás előtt lecsekkoltam: 60 fok körül volt a CPU. A többi okés.A kábelekkel sem lehet gond elvileg,szétszedtem, összeraktam.

(#61275) Borisz76 válasza Zeembo (#61274) üzenetére


Borisz76
veterán

MemTest86+ volt ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61276) pinnacle


pinnacle
nagyúr

TP Link M260 3G Modemet szeretnék telepíteni, de ezt a hibaüzenetet kapom.

Mi lehet a gond? Rendszergazda üzemmódban is futtattam. Semmilyen drivert nem találtam.

(#61277) nesh_019


nesh_019
senior tag

Windows 7 után nagyon instabil ez a Windows 8.1... Nevetséges... Pedig mennyien írtátok, máshol is hogy mennyire jó de én eddig csak csalódok benne. Sokkal lassabbnak és a instabilabbnak tűnik az egész.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#61278) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy hirtelen s.o.s kérdésem lenne. nem vagyok annál a gépnél ahol ez a probléma van és nem jut eszembe hogyan kellene megoldani: Raktak egy ssd-t a gépbe, arról megy már a rendszer. A régi vinyót törölni kellene a kicsi 300 és 100 mb-os ( helyreállítási és efi rendszerpartíció, ami a régi HDD-bn van) partíciót is, hogy egyben legyen a régi vinyó. Sajnos az új win nem engedi törölni a lemezkezelésnél a kettő kis partíciót. Sajnos nincs sem telepítőlemezük sem más kéznél. Lehet valahogy a win alól ezeket törölni? Hirtelen nem jut eszembe semmi.

(#61279) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Ha a diskmgmt.msc-ben zsugorítok egy partíciót az adatvesztéssel jár? Ha igen, akkor milyen tool-t ajánlanátok egy GPT partíció újraméretezésére adatvesztés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#61280) Fecogame válasza nesh_019 (#61277) üzenetére


Fecogame
veterán

A géped rendben van? Memória teszt, HDD teszt, stb.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#61281) MasterMark válasza pinnacle (#61276) üzenetére


MasterMark
titán

Rendszergazdaként futtasd.

Switch Tax

(#61282) nesh_019 válasza Fecogame (#61280) üzenetére


nesh_019
senior tag

mondj egy jó memória teszt programot. HDD teszt programom van és ott azt írja tökéletes.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#61283) Kicsirics77 válasza mexel (#61278) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Linux live cd

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61284) zoltan6 válasza pinnacle (#61276) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem ez max win 7-ig megy:
System Requirements Windows 7/Vista/XP (32/64bits)

(#61285) mexel válasza Kicsirics77 (#61283) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, megoldottam parancssorból ( diskparttal, közben beugrott hogy valahogy így is lehet :) ), telefonon mondtam mit írjanak. Kicsit necces így hogy mindent 5x visszaolvastattam, de sikerült, nem szúrtak el semmi fontosat.

(#61286) pinnacle válasza MasterMark (#61281) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi MasterMark, zoltan6! Rendszergazdaként próbáltam, a dobozán Win 8 is van.

Laptopon is előjött ez a hibaüzenet, de valahogy mégis települt. Win7-re simán felment, Win8-on a második illesztőprogram telepítés kimaradt. Eltávolítás semelyiknél nem működik. Nem tudom, hogy lehet-e abból gond, ha lehúzom. Nem is értem, hogy miért nem lehet a drivert letölteni, ha valakinek nincs internet kapcsolata, akkor, hogy tudja telepíteni?

(#61287) zoltan6 válasza pinnacle (#61286) üzenetére


zoltan6
őstag

eltávolítás nem ahhoz kell ha raksz bele microsd kártyát?

(#61288) #41133696


#41133696
törölt tag

Mai:

A Windows Defender egyelőre nem kapta meg ezt a frissítést.

(#61289) Fecogame válasza nesh_019 (#61282) üzenetére


Fecogame
veterán

Memtest86+

Vagy letöltesz egy Linux Mint telepítőt, és CD-ről vagy pendrive-ról futtatva csinálod meg. ( Ez egyébként máskor is hasznos lesz )

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#61290) #41133696 válasza #41133696 (#61288) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nagyon lassan tölt... Nálatok is? Most nálam Vistára is olyan lassú, hogy még mindig keresi a frissítéseket ott tart :)

(#61291) kengyel válasza #41133696 (#61288) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azért jött egy kis adag, köszi a jelzést.

kengyel

(#61292) mttssz válasza #41133696 (#61290) üzenetére


mttssz
senior tag

Nekem pl így járt:

Azóta meg csak pörög és nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#61293) zoltan6 válasza #41133696 (#61290) üzenetére


zoltan6
őstag

nálam megy rendesen,már a 10.-et telepíti a 38-ból,mert office-ra is jött egy csomó.

(#61294) pinnacle válasza zoltan6 (#61287) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kipróbáltam MicroSD-vel, akkor azt jelezte, hogy eltávolítva, de továbbra is látszódott. Lehet, hogy nem probléma.

Valószínűleg a Comodo kavart be, pedig állandóan teljes hozzáférést adtam a telepítőnek. 3. gépre ki is kapcsoltam, mégis felugrottak az engedélyező ablakok, viszont most már működik. :) Lehet, hogy az újraindítás is kellett az telepítés után, alkalmazás indítás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#61295) Bogyó bá' válasza mttssz (#61292) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a Miix2 8 tabletem konkrétan meghalt a frissítéstől.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61296) zoltan6 válasza Bogyó bá' (#61295) üzenetére


zoltan6
őstag

most én is visszavonom a 2 hozzászólással előtti véleményemet,mert 1 órája a 10. frissítésnél tart,pedig nekem már a telepítést csinálja nem a letöltést,ráadásul valami office dolgot frissít,itt valami nagy gáz lesz valamelyik frissítéssel,gyorsan csinálok is egy rendszervisszaállítási pontot,ha még nem késő,még jó hogy csak az asztalinak álltam neki,a miix 2-nek még nem.
update: konkrétan most be is zárta a frissítési ablakot.csak úgy hirtelen :F

(#61297) #41133696 válasza kengyel (#61291) üzenetére


#41133696
törölt tag

:R

Rekorder negatív értelemben, majdnem 2 óra alatt itt tart:

Acronis True Image HD féle mentés mondjuk volt 8 nappal ezelőtt, remélem nem lesz rá szükség :)

Viszont megnyugodtam, hogy nem nálam van gáz, mert a tűzfalnál voltak szigorítások, de azok nem kavarhatnak elvileg, néztem is a naplót, nem láttam semmilyen anomáliára utaló jelet.

(#61298) MasterMark válasza pinnacle (#61286) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor meg eszközkezelőből keressél rá.

Switch Tax

(#61299) szabonagyur válasza #41133696 (#61297) üzenetére


szabonagyur
félisten

10 perc alatt felment a 10 Windows + 23 Office 2013 frissítés és hibátlan minden ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61300) worxland válasza szabonagyur (#61299) üzenetére


worxland
addikt

Szintén zenész. Mondjuk nekem a 10 perces telepítés és újraindítás után talált még egy IE11 frissítést, amelynek telepítését követően kért még egy restart-ot.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.