Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) Bjørgersson válasza szabonagyur (#61299) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem annál a Visionös szarnál akadt be, úgyhogy nyomtam egy resetet, majd holnap szenvedek vele. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#61302) szabonagyur válasza szabonagyur (#61299) üzenetére


szabonagyur
félisten

Újraindítás után lett még +1 Windows

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61303) zoltan6 válasza worxland (#61300) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem olyan szinten elszúrta a gépem a mostani frissítés hogy rendszer visszaállítást kellett csinálnom,mondjuk arra meg azt írta hogy sikertelen,de azért elindult a gép,most megpróbálom egyesével frissíteni,hogy kiderüljön melyik a ludas.

(#61304) pinnacle válasza MasterMark (#61298) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! CD-ROM-ként eltávolítva eltűnik. Még vagy 6 helyen van bejegyezve, ha eltávolítom, akkor is villog a 3G visszajelző. Gondolom nem lesz gond, ha simán csak lehúzom.

(#61305) csixy válasza szabonagyur (#61302) üzenetére


csixy
addikt

Dettoo ,ugyanúgy van nálam is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61306) csixy


csixy
addikt

Erre nincs valakinek valamillyen tapasztalata?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61307) tomp válasza Bjørgersson (#61301) üzenetére


tomp
félisten

Nálam is szintén megállt...
Nyomtam egy újraindítást erre a "Ne kapcsolja ki a számítógépet" szövegnél szintén megállt.
Igazi microsoft minőség. :W :DDD

(#61308) zoltan6 válasza tomp (#61307) üzenetére


zoltan6
őstag

úgyan így jártam telepítés leállítására nyomtam a 2 órás 10.-nél tartó frissítésnél,majd újraindításnál szintén kiírta hogy ne kapcsolja ki blabla,reseteltem,rendszervisszaállítás után a programok eltávolításánál próbálom eltávolítani a mai frissítéseket,de még kikapcsolt netnél is folyamatosan visszapakolgatja,van olyan office frissítésem ami már 4 példányban van meg :Y

de a legdurvább az hogy visszaszeretném állítani egy másik időpontra erre most ez fogad:

[ Szerkesztve ]

(#61309) nicu71 válasza Bjørgersson (#61301) üzenetére


nicu71
addikt

nálam is behalt az update pont a visionnál! :D
kénytelen voltam kikapcsolni a gépet, aztán nálam gond nélkül telepitette az összeset.Ilyen se volt még! :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#61310) tomp válasza nicu71 (#61309) üzenetére


tomp
félisten

Most nálam a folytatásnál felrakott még 2-t majd közölte, hogy hibába ütközött.
Hihetetlen, hogy így kiadják ezeket... Microfost...

(#61311) nicu71 válasza tomp (#61310) üzenetére


nicu71
addikt

nálam még soha nem volt ilyen ,pedig nem ma kezdtem. :)
Ezért is furcsállottam.Javaslom hogy csinálj egy kézi karbantartást a win update-nél.
Ja amugy még mindig nem sikerült az automatikus karbantartás problémámat megoldani.lehetséges hogy egy progi blokkolná hogy lefusson?mivel nem akar elindulni a szerencsétlen... :(((

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#61312) tomp válasza nicu71 (#61311) üzenetére


tomp
félisten

Közben harmadjára is elindítottam a frissítést és felment az összes. :C

(#61313) #41133696 válasza zoltan6 (#61303) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én 63%-nál untam meg a dolgot, nem nyomtam resetet, hanemszabályosan újraindítottam. Kettő kivételével a többség gond nélkül települt. Nem tudom mit csinálnak a Microsoftná, de sorozatban fordul immáron elő, hogy a kiadott frissítésekkel gond van. Úgy is mondhatnám, hogy régen a Windows Update is jobb volt.Az jó kérdés, hogy ennek mi lehet az oka. Az biztos nem hogy a Windows egy olyan operációs-rendszer amely alá számtalan kombinációjú konfigurációt lehet összedobn, mert ezt régen is így volt. Személy szerint én arra tippelnék, hogy átcsoportosítás lehetett a részlegnél, leépítés vagy máshova ártszervezés. Mert botrányos bénázás megy. Ameddig Ballmer volt, ig ilyen gond, sorozatban nem forsdult elő. Itt a hagsúly a sorozatiságon van, mert egyedi esetek megestek korábban is, de azt nem is rónám fel nekik. Lassan eljutunk oda, ha ez így megy tovább, hogy a legális Windows felhasználók is kikapcsolják a Windows Update-et vagy csak késedelmesen futtatják.

Szerk:

Volt még ez, de így majdnem 5 órával a kezdete után, ha nem is makulátlanul - mert azért belerongyolt az előzmények lapomba -, de felment mindegyik frissítés :)

[ Szerkesztve ]

(#61314) zoltan6 válasza tomp (#61312) üzenetére


zoltan6
őstag

most nekem is rendbe jött,bár van 2db sikertelen,de nem is talál most frissítést,az a lényeg működik minden.

(#61315) #41133696 válasza zoltan6 (#61314) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja és látom Office-nál is alkottak, mivel mind a kettő a Te esetedben Office. Nálam ami nem sikerült, azt is felrakta később, így legalább fent van minden frissítés, és nem kellett lemezképből visszahúznom sem.

Mindössze ennyit lehet utána takarítani :)

(#61316) tomp válasza #41133696 (#61315) üzenetére


tomp
félisten

Azt te csak hiszed, hogy annyit kell. Nekem 113MB-ot mutat de a végeredmény úgyis kb 1,5GB lesz...

(#61317) Darknes


Darknes
csendes tag

Sziasztok,

Lehet hogy rossz helyen kerdezem de hatha valaki tudja a valaszt. Ugyebar Windows 10 ingyenesen frissitheto 1 eveg Windows 8 -rol. De mi van akkor ha frissitem Windows 10 -re es mondjuk 1 ev utan ujra szeretnem rakni az egesz rendszert, akkor mar nem fog mukodni a windows 8 licence a windows 10 -el? Winodws 8 key teljesen compatible lessz a Windows 10 -el?

Udv.

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#61318) zoltan6 válasza Darknes (#61317) üzenetére


zoltan6
őstag

egy éved van eldönteni hogy akarod-e win 10-et,addig bármikor frissítheted ingyen,utána pénzért,ha újra rakod tudják hogy neked 10-ed volt,hozzá lesz rendelve a kulcsod a 10-hez.

(#61319) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv
Találkozott már valaki a mostani problémámmal?Pár napja azt csinálja a gép ( alaplapomon a konfig ) win 8.1 x64 hogy indítás után a neten akármit meg akarok nyitni nagyon lassan nyílik , vagy egyáltalán nem sikerül neki.Újra indítom a gépet és minden hibátlan lesz.Ugyan ez a gép win 7x64 el semmi hibát nem produkál.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61320) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Most akkor le lehet gond nélkül tölteni a frissítéseket vagy érdemes még várni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61321) kaszaf válasza zoltan6 (#61314) üzenetére


kaszaf
aktív tag

KB3001652 a hibás külföldi fórumokon is sok a panasz. [link]

(#61322) pelenka35


pelenka35
őstag

64gb sandiskre rá lehet valahogy varázsolni a telepítőt ?

Gamertag:Rob3rt75

(#61323) szabonagyur válasza pelenka35 (#61322) üzenetére


szabonagyur
félisten

SSD vagy pendrive?

Amúgy ja mondjuk Rufusszal telepítőt csinálsz mondjuk és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61324) zzola válasza pelenka35 (#61322) üzenetére


zzola
félisten

Pendrive-ra? Rá lehet, official MS tool-al is akár...

(#61325) #41133696 válasza kaszaf (#61321) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az nekem nincs is fent :)

(#61326) worxland válasza zzola (#61324) üzenetére


worxland
addikt

Hát azért próba-szerencse. Eddig minden általam próbált USB 2.0-ás penre ráment az MS Tool-al a Win telepítő, de a 32 gigás USB 3.0-somra több gépen is azt írta, hogy nem tudja írni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#61328) kengyel válasza #41133696 (#61327) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor azért érdekes most minden :U

kengyel

(#61329) #41133696 válasza kengyel (#61328) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, mondjuk lefrissül, csak lasabban, mint a HDD-s Vistán rendszeren a Microsoft Security Essentials... :)

(#61330) kengyel válasza #41133696 (#61329) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem már, a frissítésekkel is meggyűlt a bajom. Negyedik nekifutásra sikerült telepítenem !
Most valami nem jó a gépezetben :)

kengyel

(#61331) #41133696 válasza kengyel (#61330) üzenetére


#41133696
törölt tag

Windows 7-en is kemény az élet :D Egyébként méretben nagyobb a csomag mint Windows 8.1-nél :)

(#61332) zzola válasza #41133696 (#61331) üzenetére


zzola
félisten

Én nem szoktam a frissítéssel foglalkozni, napokkal később szokott csak települni, amikor magát frissíti. Ma reggel már nálam is megjelent a frissítés és újraindítás, de én leállítottam a PC-t és nem is foglalkozom vele. Hátha visszavonják a hibás frissítést és nem kerül ki a gépemre...

(#61333) kengyel válasza #41133696 (#61331) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ahogy elnézem a linked alapján, nem egyszerű . Nagyon remélem a 10-es verziót, jobban csinálják majd meg.
A végére sikeresen frissített, de az újraindításra lehetett várni sokat.
De mi van mostanában, az MS körül a frissítések szempontjából ?

kengyel

(#61334) szabonagyur válasza #41133696 (#61331) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk kinél hogy.... nálam ahogy írtam megvolt 10 perc alatt a letöltés és telepítés is, pedig a laptop igen csak energiatakarékos módban volt rakva és még volt Office 2013 frissítésem is amivel összesen több mint 1GB adat volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#61335) bozont


bozont
veterán

Üdv
Hol lehet most a legjobb áron Win 8.1-et venni? Mármint a legtöbb helyen 33e körül mérik, kérdés hogy esetleg van ahol most akciós vagy ilyesmi? Nemrég linkelt valaki egy helyet, ott 27e volt, de már nem emlékszem a boltra. Angol verzió érdekelne.

(#61336) #41133696 válasza zzola (#61332) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az is egy taktika :) Mondjuk én is csinálhatnám azt, hogy nem negedem települni, és hogy ne legyen nytott sebezhetQség, egy két napig csak a Nexus 7-et használnám, viszont addig nem bírom ki játék nélkül :D

(#61333) kengyel: Nos én nem vagyok túlságosan optimista e-tekintetben. Semmilyen indok nincs rá, hogy most ne mqködjön - a konteó rajongóknak írom, akik azt szokták mondani, hogy azért van, hogy válts újabb Windowsra-, fQleg Windows 8.1-nél mert még a 10 kint sincs. Korábban rendben voltak a frissítések.

(#61334) szabonagyur : Az egy dolog, nekem is felment mindegyik, csak nem elsQre. Ugyanúgy teljes értékq, azonban korábban is volt hibás frissítés amivel nem az volt a gond, hogy nem ment fel, hanem az, hogy BSOD-t okozott és mindenkinek uninstallálnia kellett. Nem is olyan régen.

A logitech beépülQjét meg letiltom, mert IE alatt Q-t ír öö helyett :D

(#61337) betyarr


betyarr
veterán

talán már volt szó róla,de hová tűnt a onedrive és hogy lehet visszavarázsolni?

(#61338) kengyel válasza #41133696 (#61336) üzenetére


kengyel
nagyúr

Eddig nálam sem voltak gondok, de ez nehezen ment le :) Az a lényeg hogy fent van .
Nálam lassan érik egy újrahúzás .

kengyel

(#61339) #41133696 válasza betyarr (#61337) üzenetére


#41133696
törölt tag

Itt van:

Esetleg lehet nálad itt is:

Egyébként a gépházban:

(#61338) kengyel: Hát nekem az előző két évig bírt, amit a sors fintora, de pont a December 9-ei patch kedd csinált ki :D

A mostani rendszerem meg még negyedéves sincs :)

[ Szerkesztve ]

(#61340) kengyel válasza #41133696 (#61339) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam sajnos nem bír két évet :D Valahogy mindig tele van szeméttel, nem is tudom mitől :U :)
De jó egy új rendszert ismét " belakni " .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#61341) betyarr válasza #41133696 (#61339) üzenetére


betyarr
veterán

de nekem nem van :F a frissítés óta.

mod. ezt a géphàzas dolgot mekknézem :R

[ Szerkesztve ]

(#61342) #41133696 válasza kengyel (#61340) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annyi plusz hozománya mindenképpen volt, hogy már eleve a Windows 8.1-et telepítettem Windows 8.0 helyett, és nyertem vele 15 GB helyet az SSD-n, pedig a réginél is le volt törölve a Windows.old mappa a lemezkarbantartó által, mégis úgy, hogy ki volt kapcsolva a hiberfil.sys, a lapozófájl pedig át volt helyezve HDD-re, 17-22 GB között változott a szabad hely az SSD-n.

Az új telepítés óta viszont, stabilan ez a helyzet:

Mivel Microsoft fiókot használok, a belakás is sokkal könnyebb volt, hiszen a beállított Windows témák, és a kezdőképernyő elrendezése, illetve a Modern UI-s alkalmazások szépen letöltődtek maguktól :)

(#61343) kengyel válasza #41133696 (#61342) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én is a nyolcassal kezdtem, és utána raktam fel a 8.1-et. A hely mindenképp számított, és meg is látszott. Sajnos én még nem használok SSD.t, ennek az adottságait még nem ismerem. De lassan el kell kezdenem gondolkodni a vásárlásán :)
Én jelenleg ,MS fiók nélkül használom.

kengyel

(#61344) sz.j


sz.j
nagyúr

Rászántam magam a frissítésre, bár ne tettem volna .... :W

Három részletbe jött le a mostani frissítés, és amikor a harmadik után újra akartam indítani a gépet rögtön az ívelt-csíkos képernyő fogadott dátummal és órával egyetembe.
A képernyőre való klikkelés után egy pillanatra bevillant a felhasználó, amin az áll, hogy "zárolta a fiókját"(?!), majd kék képernyőre váltott és úgyis maradt.

Hogy tudnám a fiók zárolását feloldani, vagy egyáltalán ilyenkor mit lehet csinálni, hogy elmúljon a hiba?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61345) sz.j válasza sz.j (#61344) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az előzőhöz még annyit, hogy külön nem hoztam létra fiókot (előre telepített hp noti) csak a felhasználónevet és a gép nevét adtam meg.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61346) pelenka35 válasza zzola (#61324) üzenetére


pelenka35
őstag

Igen pendrive-ra

Gamertag:Rob3rt75

(#61347) Zeembo válasza Borisz76 (#61275) üzenetére


Zeembo
újonc

Aida64-et próbáltam, a memóriát rendben találta,viszont a cpu terhelésénél egyből leáll.

(#61348) nesh_019


nesh_019
senior tag

Tudtok ajánlani pár jó zenelejátszót?

Winamp és ITunes kilőve.

ITunes nem megy nálam megfelelően a Windows 8.1-on, Windows 7-en tökéletesen ment. Akadozik századmásodpercekre a hang.... Ha használom a böngészőt többet és idegesítőbben csinálja... Ki látott még ilyen hülye és béna bugot egy oprendszerben?

Minden jól fel van telepítve, Informatikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#61349) zzola válasza nesh_019 (#61348) üzenetére


zzola
félisten

Én aimp-ot használom, de nem a legújabbat...

(#61350) sz.j válasza sz.j (#61344) üzenetére


sz.j
nagyúr

Meg van a megoldás!
Leírom hátha a későbbiekben valakinek szüksége lesz rá.

A bekapcsológomb és a SHIFT gomb együttes lenyomása megszünteti a fiók zárolását.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.