Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) zzola válasza Ateszpapa (#61600) üzenetére


zzola
félisten

Peview programba részt kell venni, cserébe adataidat osztod meg MS-al...

"sign into you Microsoft account and follow this link."

"OneDrive Preview (20141014152950) Elérheti ez az alkalmazás az adatait?
preview.onedrive.com
A(z) OneDrive Preview engedélyét kéri az alábbiakhoz:
Automatikus bejelentkezés
Ha bejelentkezik a Microsoft-fiókjával, automatikusan bejelentkezik ebben az alkalmazásba is.
Profiladatainak és ismerőslistájának megtekintése
A(z) OneDrive Preview el fogja tudni érni a profiladatait, beleértve nevét, nemét, profilbeli képét, névjegyeit és ismerősei adatait.
Saját e-mail címének elérése
A(z) OneDrive Preview el fogja tudni érni a profiljában megadott e-mail címeit.
A OneDrive-on tárolt saját fotók és dokumentumok megtekintése
A(z) OneDrive Preview elérheti a OneDrive-on tárolt fotóit és dokumentumait, de nem fogja tudni módosítani őket.
Bónusz tárhely hozzáadása vagy eltávolítása
A(z) OneDrive Preview bónusz tárhelyet biztosíthat a fiókjának, és ezt a bónusz tárhelyet bármikor meg is szüntetheti (a többi tárhelyet nem).
Ezek az alkalmazásengedélyek bármikor módosíthatók a fiókbeállításoknál."

[ Szerkesztve ]

(#61602) vihartigris


vihartigris
őstag

Sziasztok!
Ma telepítettem egy photoscape nevű képszerkesztő programot, majd mellékhatásként megjelent egy "Roll Around" beugró program.
Hogyan tudom eltüntetni?

Ha ráklikkelek akkor ez jelenik meg:

bármi reciproka a semmi

(#61603) szallasi007 válasza #41133696 (#61598) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia,

azt írd létszíves hogy M.o.-ról ezt mégis hogy? Mert ONLY US van - Unfortunately, in true Microsoft fashion, the original version of this deal required users to be in the US.

Proxy és egyéb trükköket próbáltam de lehet hogy rosszul :F

(#61604) vihartigris válasza vihartigris (#61602) üzenetére


vihartigris
őstag

Úgy néz ki, hogy közben megtaláltam a megoldást.
A firefox kiegészítők, kiterjesztésekbe épült be, onnan töröltem, eltűnt.
Remélem véglegesen.

bármi reciproka a semmi

(#61605) mttssz válasza szallasi007 (#61603) üzenetére


mttssz
senior tag

Igen, az eredeti verzió U.S. only volt, ez már nem, az idézett szövegben is benn van.

(#61606) AtHoS válasza mttssz (#61605) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az idézett verzió U.S only működik, míg ez a verzió nem működik jelenleg globálisan. Erre írd le a megoldást...mert vannak páran, akiknek jól jöhet a +100GB két évre

read-only mode on the forum

(#61607) #41133696 válasza szallasi007 (#61603) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, amikor én csináltam még nem volt szigorítva, azóta a program promók topicban is írták,hogy már nem megy.

Egyébként nekem 2 évre adta :)

[ Szerkesztve ]

(#61608) mttssz válasza AtHoS (#61606) üzenetére


mttssz
senior tag

Mikor én csináltam pár órája még működött, azóta viszont nem néztem.

(#61609) zoltan6 válasza mttssz (#61608) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem még most is működik: :C
így kaphat +100 GB ingyen tárhelyet a Microsofttól
Forrás:
HVG.hu

[ Szerkesztve ]

(#61610) Ateszpapa válasza zzola (#61601) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Igen azt elfogadtam csak amikor tovább ugrott a weblap akkor írt hibát. Ezek szerint pont akkor változtatták meg. Azért nem ment már nekem. A hvg is ír róla, úgy már sikerült, igaz egy évre, de pont jól jön. :)

(#61611) worxland válasza zoltan6 (#61609) üzenetére


worxland
addikt

Mindent megcsináltam, de nem adott 100 gigát.

Szerk: Mégis működik. A böngészőm volt a hibás, Opera 12 alatt nem ment, Firefox alatt fél perc volt és sikerült.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#61613) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Windows 8.1-en hogy tudnám parancssorosan átállítani a driver és a windows alap frissítési/felbontási beállításait? Sikerült elbaszarintani így ha nem csökkentett módban vagy alternatív felülettel indítom csak fekete képernyő és villogó monitor led fogad. :(

Előre is Köszi!

bite it you scum !! ~GGA

(#61614) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Hol találom a taskbar átlátszóságának beállítását? Kicsit opálosabbá akarom tenni, mert ha olyan épp a háttér akkor az zavaró. Példa:

Nem akarom teljesen átlátszatlanná tenni, azt meg tudnám csinálni a Classic Start beállításaiból is, csak egy olyan 25-30%-osra állítani az átlátszóságot. Gondolom registryben lesz valami, de hol?
Előre is köszönöm a segítséget!:R

(#61615) Fecogame


Fecogame
veterán

Mit kellene visszaállítani, hogy újra megfelelően működjön a billentyűzet?

Jelenleg bármely gomb megnyomására egy funkció vagy ablak jön elő, gépelni pedig nem tudok vele. Pl. a "H" gomb az oldalsávot hozza elő, egy másikra pedig pl. a vezérlőpultot.

Előre is köszönöm a segítséget :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#61616) MasterMark válasza Fecogame (#61615) üzenetére


MasterMark
titán

Be van ragadva, a Win gomb, vagy az alt, vagy a ctrl szerintem. A virtuális billen meg tudod nézni.

Switch Tax

(#61617) mttssz válasza Fecogame (#61615) üzenetére


mttssz
senior tag

Win+H az oldalsáv, vezérlőpult meg talán a Win+X menüből nyílik, be van ragadva a Win gomb.

(#61618) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hogy tudom beállítani, hogy a tegnap óta 100GB-tal megnövelt OneDrive tárhelyemet külső meghajtóként tudjam használni, kizárólag archiválásra? Feltöltenék 100GB adatot, de az egésznek a "tükörmásolatát" létre akarja hozni a rendszermeghajtómon (64GB SSD), ami el sem fér, és nagyon nem is szeretnék... Magyarul csak akkor és ahhoz férjek hozzá, amikor és amire szükségem van, ne foglalja a helyet a gépemen. Pl. az összes kedvenc mozifilmemet feltölteném, ami a tableten el sem férne, de az asztali gépen sincs igazán rá szükségem (mármint hogy itt is meglegyenek Offline...)

(#61619) MasterMark: feltölteni most az asztali gépről szeretnék, ami viszont "csak" Win7-et futtat.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61619) MasterMark válasza Bogyó bá' (#61618) üzenetére


MasterMark
titán

Jobb gomb az egész OneDrive mappára, és csak online elérhetőre állítod. Akkor a gépen nem lesz ott valósan, csak mutatja.

Switch Tax

(#61620) #56474624


#56474624
törölt tag

Ma újratelepítettem a windows-t, az elején még minden rendben volt, aztán valamelyik frissítés feltelepítése óta nem akar menni a CnQ. Energiasémában procinál eltűnt a beállítási lehetőség (friss windows-nál még ott volt), csak a hűtési házirendet tudom variálni. BIOS-ban nem állítottam el semmit. Hogy tudom visszavarázsolni a CnQ-t? Egyáltalán hogy a büdös francba kapcsolhatja azt ki egy nyavalyás frissítés? :W

(#61621) Fecogame válasza Fecogame (#61615) üzenetére


Fecogame
veterán

Megoldva, némi "Win + X", Win + F" kombináció lenyomása után végre ismét jól működött. Azóta is rejtély mi volt a baja, nem volt beragadva a billentyű.

Köszönöm a segítséget :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#61622) Bogyó bá' válasza MasterMark (#61619) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A W8.1-es tableten ez a beállítás működik, de a "forrásgépen", a W7-es asztalin nem. Nem is látok rá opciót. Amúgy mondjuk 50 GB adat mennyi idő alatt megy fel? Igaz, csak 15/3-as netem van, de 10 perc alatt csak pár darab fotó (15 db) ment fel, semmi több... :F
szerk: a könyvtárak létrejöttek, de üresek...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61623) mttssz válasza Bogyó bá' (#61622) üzenetére


mttssz
senior tag

3 megabit az kb 375kb/s feltöltési sebesség (max), legyen 50GB 50000000Kb.
Így nagyjából átszámolva a 50000000Kb/375kb/s az 133333 másodperc, ~37óra. Ha helyesen számoltam.:)

(#61624) norby91


norby91
tag

Üdv.

Legújabb ati driver van fent, gép lassan 3 hónapos. Profilban látni az adatokat.
Kb februárban kezdődött ez a kék halál téma.

Win 8.1-em van.

kép

Remélem van valakinek valami ötlete. :)

(#61625) Bogyó bá' válasza mttssz (#61623) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ahogy méregetem, ennek az elméleti sebességnek is csak kb. a negyedével megy felfelé (eddig 1 GB összesen). Akkor hóvégére fenn is lesz a cucc. Nagyon hasznos ez az egész OneDrive... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61626) csixy


csixy
addikt

A felhőből lassan csepeg az eső. ;]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61628) csecso22


csecso22
tag

Sziasztok,az lenne a problémám hogy mióta win 8.1 van a gépemen azóta nem tudok fülhallgatót használni mert ha be a fülest akkor is a beépített szól,mi lenne a problémámra a megoldás? :F

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#61629) MasterMark válasza csecso22 (#61628) üzenetére


MasterMark
titán

Hangkártya driver?

Switch Tax

(#61630) csecso22 válasza MasterMark (#61629) üzenetére


csecso22
tag

IDT High definition audio codec,közben sikerült megoldani,csak újra kellet inditani a gépet :W

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#61631) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
amd kabini konfigra szertenék win 8.1 rendszert vásárolni.
milyen akciók vannak mostanság?
htpc gépnek készült a masina
(oktatást végez a cégünk...)

köszi

(#61632) Sanya válasza zsola32 (#61631) üzenetére


Sanya
nagyúr

sima vagy pro?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61633) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Csak a biztonság kedvéért. Ha jól tudom mindegyik W 8.1-ben szabadon változtatható a kezelőfelület nyelve ?

(#61634) zsola32 válasza Sanya (#61632) üzenetére


zsola32
őstag

elsődlegesen a legolcsóbb megoldás érdekelne

(#61635) VoidXs válasza tom_tol (#61633) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61636) mttssz


mttssz
senior tag

Erre valaki? [link]

(#61637) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom szoftveresen átállítani a gammát? Egy játék elállítja indításkor és nem állítja vissza kilépéskor. A videokártya szoftvere nem játszik, mivel virtuális gépen nincs olyan.

(#61638) betegphiu


betegphiu
senior tag

üdv.
hogy lehet azt megoldani,hogy bootolás után ne kelljen jelszót beírni,továbbmegyek,ne legyen ez a fiók oldal.

(#61639) cattus válasza betegphiu (#61638) üzenetére


cattus
őstag

A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

via Összefoglaló

Do the thing!

(#61640) betegphiu válasza cattus (#61639) üzenetére


betegphiu
senior tag

nagyon köszönöm !

(#61641) Gartner74


Gartner74
újonc

Mi a különbség a pro és a sima kiadás között ?

(#61642) Pajoz válasza Gartner74 (#61641) üzenetére


Pajoz
őstag

Olyan ezredszer volt már ez a kérdés. Nem vagyok beszólós, csak olvasom a topcot, de léccí nyisd már le az Összefoglalóit!

(#61643) Gartner74 válasza Pajoz (#61642) üzenetére


Gartner74
újonc

Ahha hát sorry mivel nem voltam tag így nem olvashattam összefoglalónál meg nem láttam ,hogy le lehet nyitni

(#61644) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Chkdsk közben áramszünet miatt probléma adódott. A rendszer azóta nem megy se csökkentett, se sima módban. Egér van, csökkentett mód villog aztán ennyi. Hang van. Visszakapcsoltam anno a bekapcsolást jelző hangot.
Sfc scannow nem segít. Újra kéne rakni, mint az xp-t télen. Hogy minden maradjon és csak a frissítéseket kelljen rárakni újra. Csak látom, hogy a fejlődés jegyében ettől a funkciótól a telepítőt megfosztották. Csak élő rendszerről lehetséges.
Ilyenkor mit lehet tenni? Valahogy kényszeríteni nem lehet? Upgrade dvd? Akármi?

(#61645) Pajoz válasza Gartner74 (#61643) üzenetére


Pajoz
őstag

Akkor most már tudsz mindent! :)

(#61646) csixy válasza quailstorm (#61644) üzenetére


csixy
addikt

Vajon mi történne akkor, ha a vinyót beraknád egy másik windows 8 rendszerbe ,akár usb meghajtóként is és az élő rendszerrel lefuttatnál rajta egy chkdsk-t.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61647) quailstorm válasza csixy (#61646) üzenetére


quailstorm
nagyúr

semmi
nem talál hibát

(#61648) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.Tegnap kikapcsoltam Wifi Engine funkciót,ma engedélyezni akartam,de állandóan ezt a hibaüzenetet kapom.Mi lehet a gond ? :F

(#61649) tom_tol válasza quailstorm (#61644) üzenetére


tom_tol
addikt

Telepítő lemezzel megpróbáltad?

(#61650) quailstorm válasza tom_tol (#61649) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kiírja, hogy csak windows alól lehet
ez nem XP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.