Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60751) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném hogy ezt a billentyű parancsot ( Ctrl + Alt + Nyilak ) hogyan kellene használnom? hogy elfordítsa a képet ha a monitort 90°-l elforgatom akkor jól jönne ez a parancs. az asztalra kattintva próbáltam de nem működik.

Ezt szeretném elérni ami a képen van.

(#60752) szabonagyur válasza BullKoxa (#60751) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ez a parancs alap esetben nem sokat ér, mivel engedélyezni kell az adott videókártya szoftverében.
Intel HD VGA esetében csak engedélyezni kell ott ezzel a kombóval tudod forgatni alapból.
AMD-nél nálam nincs beállítva parancs hozzá neked kell létrehozni
Nvidia nincs nálam, gondolom ott is.

AMDnél ilyen:

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60753) BullKoxa válasza szabonagyur (#60752) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi akkor megyek az AMD topikba.

(#60754) csixy válasza h1ght3chzor (#60748) üzenetére


csixy
addikt

Nekem a 32bites w8.1 fut az acer aspire el1600-as atom procis keskeny desktop gépen ,persze a ramja 2gigára cserélve és tettem bele még egy 64 gigás SSD-t , azon van a rendszer.

Kétcsövű 1.6-os atom proci van benne (azt hiszem 230-as tipusnévre hallgat a proci).

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60755) quailstorm válasza csixy (#60754) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És milyen videokártyadriverrel? Valami moddolt? GMA950 ha jól gondolom. Az most a legrégebbi Intel, amihez egyáltalán Win7 driver van.

(#60756) csixy válasza quailstorm (#60755) üzenetére


csixy
addikt

Az alaplapi intel 82945G express chipsetre a win8 tette rá a driverét. Azzal ment eddig, csak bosszantott a reklámoldalak betöltögetési ideje (például az index kertészetben) és a le-föl ugrándozás a betöltődésig.

Most egy Quadro NVS 200-as PCI-os kártyával próbálkozok ,de ehhez csak egy általános Microsoft driver van és ez ezzel sem jobb az eredmény , kellene egy driverezhető PCI-os kártya.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60757) csixy válasza quailstorm (#60755) üzenetére


csixy
addikt

Bocs nem acer aspire, hanem acer emachines kínai koppintás.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60758) quailstorm válasza csixy (#60756) üzenetére


quailstorm
nagyúr

hát az NVS 200 az igencsak sokkal régebbi cucckombó :DDD
semmi értelme, mint ahogy én nem vennék PCI-os GT610-et se

gondoltam, hogy alaplapi, és hogy bosszant, én próbálkoznék moddolt Win7 driverrel
de az nincs
ezt rakd fel: [link]

(#60759) csixy válasza quailstorm (#60758) üzenetére


csixy
addikt

:R :DD
Felment!

Na állítom le. Kidobom a quadro kártyát. A BIOSba visszaállítom elsődlegesnek az alaplapit és möglássuk mi lesz ?????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60760) Pityu. válasza csixy (#60747) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szívesen

Én plusz ezt is kilőttem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60761) csixy válasza quailstorm (#60758) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!
Ezzel a régebbi driverrel tényleg gyorsabban szedi a lábacskáit.
Automatice kompatibilitási módban tette fel és a végén rákérdezett , hogy helyesen működött-e a telepítő.
Mondtam neki , hogy igen. Már most elég jó masinka lett belőle.

Mégegyszer köszönöm! :R

Nem is adom el! Valódi párhuzamos portja van . Valódi RS232-es portja van . Ez nagy érték egy windózos gépnél (Jtagolás, flashelés satöbbi). :))

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60762) csixy válasza Pityu. (#60760) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! Ezt is megcsinálom (az összes vasakon) !

Win7-ben is van ilyen opció valahol?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60763) quailstorm válasza csixy (#60761) üzenetére


quailstorm
nagyúr

örülök, hogy sikerült
azért a 3D részét nézd meg, hogy jól megy-e pl ezzel: [link]
vagy 3dmark2001SE

[ Szerkesztve ]

(#60764) csixy válasza quailstorm (#60763) üzenetére


csixy
addikt

Megnézem!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60765) csixy válasza csixy (#60764) üzenetére


csixy
addikt

Ilyen lett.


Nekem teszik. Elvégre ez nekem nem játékgépnek van.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60766) Pityu. válasza csixy (#60762) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem nincs

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60767) quailstorm válasza csixy (#60765) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyértelműen működik. Az más kérdés hogy sw t&l van benne, ami Dx7 óta ajánlott és 99%ban teljesítik is...
Azért teszteltettem, mert akár össze is omolhatott volja, vagy képhibát csinál, hisz ez w7 driver, de szerintem ez annyit tud mint 7en.

(#60768) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok! Mióta kijött a Win8 első ingyenes, kipróbálható verziója, azóta azt használom. Amikor megjelent a végleges, meg is vettem, vagyis már több mint 2 éve használom. Teljesen jó, hamar megszoktam, 99% hiba nélkül működik. A nyomtató megosztásával volt egyszer gond, de most az is jó. Amikor megjelent a 8.1, és megkérdezte, hogy akarom a e frissíteni, hát kapásból frissítettem is. Erre nem ismerte fel a háló kártyámat, és anélkül meg meg voltam lőve. MS-t hívtam, nem tudták mivan... így hát vissza a Win8, a gyári DVD-jével. Ennek már jópár hónapja, azóta nem sok bizalmam volt a 8.1-hez. De múlt héten azt mondta, hogy nincs mese, ő frissít 8.1-re, hát mondom jólvan, csináld... erre most meg nem működik a windows intézőm. Összeomlik, miután megnyitom... hát a f.szom kivan ezzel a fossal... nem tudom miért kellett elrontani a 8.1-et, a sima 8 teljesen jól működött... valaki tud erről a win intéző összeomlásról 8.1 alatt? A konfigom már kicsit régi (MSI P35 NEO3-F + E5200 + 4x1GB DDR2 800MHz, + 64GB Kingstone V300 SSD) ha ez bármit számít.

Update: helyesbítek, csak a letöltések (C:\Users\Geza\Letöltések) mappám omlik össze... az meg mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#60769) #41133696


#41133696
törölt tag

How to modify the Regular Maintenance scheduled task in Windows 8.1

Pár napja kezdte ébresztgetni a gépet, és a feladatütemezőben rendszergazdai fiók alatt hiába állítottam át, nem rendszergazdai alatt meg nem is engedte módosítani, ráadásul nem is ott célszerű hanem a műveletközpontban:

(#60770) zoltan6 válasza geza844 (#60768) üzenetére


zoltan6
őstag

nagyon egyszerű a dolog,egyszerűen nem tudja teljesíteni a processzorod a win 8.1 rendszerkövetelményeit:
Rendszerkövetelmények
Windows 8.1
Ha a Windows 8.1 rendszert szeretné futtatni számítógépén, az alábbiakra lesz szüksége:

Processzor: 1 gigahertzes (GHz) vagy gyorsabb, PAE-, NX és SSE2-támogatással (további információ)

Mi a PAE, az NX és az SSE2 funkció?

(#60771) mttssz válasza zoltan6 (#60770) üzenetére


mttssz
senior tag

Ugyanez a konfig volt W8 alatt is, és állítása szerint az működött. A rendszerkövetelmény meg tök ugyanaz 8 és 8.1 esetén.:U

(#60772) #41133696 válasza zoltan6 (#60770) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, csak ha Windows Áruházból frissít, akkor van egy kompatibilitás ellenőrzése, tehát fel sem szabadna mennie:

(#60771) MaTMaN: Nem! A 8.1-nél szigorítottak.

[ Szerkesztve ]

(#60773) mttssz válasza #41133696 (#60772) üzenetére


mttssz
senior tag

Érdekes, pedig a MS honlapján teljesen ugyanaz szerepel a két verziónál.

(#60774) zoltan6 válasza mttssz (#60773) üzenetére


zoltan6
őstag

(#60768) geza844 Update: helyesbítek, csak a letöltések (C:\Users\Geza\Letöltések) mappám omlik össze... az meg mitől lehet?
Ékezetes mappa?

A Windows 8 meglehetősen alacsony minimális hardverigénnyel rendelkezett, így viszonylag sok felhasználó elégedett volt ezzel kapcsolatban, hiszen az egészen idős processzorokkal is működött a rendszer. Persze voltak olyan minimális igényei, mint a PAE (fizikai címkiterjesztés), az NX processzorbit és az SSE2 utasításkészlet támogatása, de ezeket a tíz éves processzorok is támogatják, tehát abszolút vállalható követelményeket szabott meg a Microsoft egy 2012-es operációs rendszerrel kapcsolatban.

A Windows 8.1-es frissítés már nem ilyen kedvező, mivel a fentiek mellett pár új igénye van, ami sok felhasználót megzavarhat. A 64 bites verzió alapvető követelménye a CMPXCHG16b és a LAHF/SAHF utasítások támogatása a processzor oldaláról. Ezek kapcsán a legfőbb gond, hogy nem közismert dolgokról van szó, így a legtöbb felhasználó nem tudja annyira egyszerűen behatárolni, hogy mely processzorok felelnek meg a minimum igényeknek. Az AMD termékek oldaláról még a gyártóspecifikus PrefetchW utasítás is követelmény, de ez igazából nem lényeges, mivel mindegyik 64 bites AMD processzorban megtalálható, tehát ennek támogatása nem okozhat gondot.

A CMPXCHG16b és a LAHF/SAHF utasítások már komolyabb fejfájást jelentenek, ugyanis a régebbi 64 bites AMD és Intel processzorok ezeket nem támogatják.

Az AMD oldaláról azok a termékek nem felelnek meg a célnak, melyekhez első generációs DDR memória társítható, azaz ide tartoznak a Socket 754, 939 és 940 tokozású CPU-k, de kivételt képeznek a későbbi D, E és F steppingre épülő megoldások, melyek már megfelelnek a követelményeknek.

Az Intel esetében picit bonyolultabb a helyzet, mivel rengeteg Pentium 4 és D processzor nem kompatibilis. A Socket 478-as tokozású megoldások helyből ki vannak zárva, míg az LGA775-ös processzorok esetében Cedar Mill és Presler kódnevű megoldások támogatják a fenti funkciókat, illetve a Prescott modellek közül a G1 revíziós opciók. A Netbrust architektúránál újabb termékekkel nem lesz gond.

Mire telepíthető a Windows 8.1 előzetese?
forrás: prohardver

[ Szerkesztve ]

(#60775) Rossi válasza Rossi (#60728) üzenetére


Rossi
addikt

Valaki?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#60776) geza844


geza844
aktív tag

Na ez kész... valószínű a default könyvtáram a "Letöltés" mappa, amibe ugye összeomlik a win intéző, mert amikor pl. weboldalra szeretnék feltölteni egy fájlt a saját gépemről, akkor azonnal összeomlik a Chrome. Gyönyörű... most mi a f.szt csináljak?

Update: ja, ki is próbáltam megint, hogy rákattintottam itt a hozzászólás írása oldalán a "Fájl kiválasztása" gombra, és durr... Chrome azonnal összeomlott a 28 böngészőlappal együtt... aztán most várhatok, míg mindet újratölti... gyönyörű... köszönöm win 8.1....

[ Szerkesztve ]

(#60777) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

Van lehetőség arra, hogy az ablak bal szélén lévő mappák közé berakjak egy általam megadott mappát, hogy ne kelljen mindig kikeresni a saját, képek tárolására használt mappát?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60778) geza844 válasza TheProb (#60777) üzenetére


geza844
aktív tag

Ez engem is érdekelne.

(#60779) myke01


myke01
senior tag

Nem teljesen idetartozik a kérdés ,de hátha .
A gyári Windows 8.1 telepítőlemezről lehet biztonsági másolatot készíteni ? Akár DVD-re ,vagy lemezképfájlba ? Azért merült fel bennem a kérdés ,hogy esetleg nincs-e valami "másolás-védelem beépítve" :) a telepítőlemez fájljai közé ? Magyarul , maradéktalanul átkerülnek-e a fájlok a "másolatra" ?

(#60780) #41133696 válasza myke01 (#60779) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lehetséges.

(#60781) VoidXs válasza myke01 (#60779) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lehet, persze. Le is töltheted bárhonnan, maga a lemez egy trial, a kulcsért kell fizetni, így a lemezt másolgatni legális.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60782) eketomy


eketomy
senior tag

Sziasztok!

Most váltottam 7-ről 8.1-re nagyon tetszik, de egy valami nagyon nem...
Nekem helyi local-os a fiókom van jelszóval védve és a páromnak is helyi felhasználót hoztam létre jelszó nélkül. Na mármost ha én használom, kikapcsolom, majd be, akkor semmi gond, jön a bejelentkezési képernyő és kéri a jelszavam, mint rendszergazda.
Viszont ha a párom használja, kikapcsolja és én este be, akkor automatikusan az ő fiókjába lép be, semmi választási lehetőség. Aztán persze felhasználóváltás és mehetek az enyémbe, ami kicsit kényelmetlen és egy-két programot is megzavar.

Van erre megoldás? (visszaolvasva láttam pár megoldást belinkelve, de sajnos azok mind angol nyelvűek voltak nekem meg valami magyar utasítás kellene)
Igen olyan lehetőség, hogy adjak a párom fiókjára is jelszót kivitelezhető lenne, de nem akar rá, ez a win 7 alatt simán működött de itt nem akar.

Köszi a segítséget! :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#60783) csixy válasza eketomy (#60782) üzenetére


csixy
addikt

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60784) szabonagyur válasza eketomy (#60782) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Itt csak a jelszó a párod fiókjára megy, anno én is kerestem erre megoldást de nem volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60785) quailstorm válasza zoltan6 (#60770) üzenetére


quailstorm
nagyúr

remélem azért nem sikerült elhitetned senkivel hogy az E5200-on ne menne, mert az nagyon gáz lenne ha mégis...

(#60786) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van egy win8-as tabletem és nem megy rajt a recovery. Elindítom a helyreállítást bebootol és azt írja hogy windows\system32\winload.efi hiányzik vagy hibás hibakód: 0xc0000001
ötlet?

(#60787) Petyyyyy válasza TheProb (#60777) üzenetére


Petyyyyy
addikt

How to Customize the File Open/Save Dialog Box in Windows

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60788) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.
Abban kéne a segítségetek hogy van egy Vistáról upgradelt 8.1-em.
Természetesen van serialom, és fel is tettem a gépre, megy is rendesen.
Viszont vetem egy laptopot, és ezzel a kóddal oda fel lehet tenni a nélkül hogy valami gebasz legyen, vagy a licenszem elvesszen?

(#60789) szabonagyur válasza Bali27 (#60788) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet, de nem jogtiszta, illetve várhatod, hogy következő telepítéskor már egyik gépen sem lesz kulcsod mivel tiltják és vissza állítani sem fogják.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60790) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

a VL verzió az mit jelent??miben más mint a többi 8.1??

(#60791) Petyyyyy válasza petya2012 (#60790) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Téma összefoglalóból: Windows 8 VL: A Windows 8 ezen verziója a nagyvállalatok számára készült, úgynevezett mennyiségi licences.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#60792) csixy válasza eketomy (#60782) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
A helyes megoldás ott van a következő jpegben.
Szállj be mint a nejed, vagy te és állítsd át a nejed fiókját! A megoldás egyszerű : csinálj neki is egy jelszót.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60793) Bali27 válasza szabonagyur (#60789) üzenetére


Bali27
addikt

Értem.. Magyarul nem lehet:) csak ha ki akarok magammal xxx-ni.
Mondjuk a Linux mintel is meg vagyok elégedve ..:)

(#60794) szabonagyur válasza Bali27 (#60793) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így is lehet mondani ahogy te írtad :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60795) tomp


tomp
félisten

Akármit telepítek az Áruházból hibás lesz! Indításnál közli, hogy nem nyitható meg. Átirányít az áruházba ahol javít de továbbra sem megy. Az ikon egy sötét szürke kocka lesz. Hogyan oldható meg, illetve mitől jött elő ez a hiba?

(#60796) zoltan6 válasza tomp (#60795) üzenetére


zoltan6
őstag

nem virágbolti verzió?

(#60797) tomp válasza zoltan6 (#60796) üzenetére


tomp
félisten

Nem!
Hivatalosan aktiválva van. Eddig működött, nem volt vele semmi baj.

Innen leszedtem a programot és ez fogadott:

[ Szerkesztve ]

(#60798) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Vissza olvastam,de nem találtam a keresőben sem a problémámat,mert nem tudom,hogy mit kell keresnem ezért fordulok ide.Adott a win 8.1 és szeretném a gépemet használni pár mobil szoftverezéshez.A telohoz kell pl.kdz,rar és egyebek fájlolvasó program illetve driver "közösítő/átkonvertáló"ami a win 7 drivert átalakítja a win 8-hoz.Előre is köszönöm a segítséget vagy egy kiinduló támpontot. :R :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#60799) tomp válasza zoltan6 (#60796) üzenetére


tomp
félisten

A sokadik microsoft tipp után meglett a megoldás amit csak apró betűvel írja a microsoft is. Akármit is frissít a Windows Update, újra KELL indítani a gépet. Ha nem kell a frissítés miatt, akkor is. Addig ne is fog menni az Áruházból való telepítés. Legutóbb az IE Flash-t frissítette az update. Nem kért újraindítást így nem is csináltam. Innen is csókoltatom a microsoftot... :W

(#60800) zoltan6 válasza tomp (#60799) üzenetére


zoltan6
őstag

vannak néha érdekes dolgai a windows-nak,lényeg hogy megoldódott. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.