Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na meg lett a meghajtó,de fura,hogy nincs aero ebben a windows ban

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60102) CoolBoy323 válasza szabonagyur (#60100) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:Y
faszán megy nekik az 1000Mbit? :Y

hmmmmmmhmmmm :U

a hálózat mondom, 1000000000000000000000%, hogy fasza! nem húztunk sehova cat5-öt véletlenül :DD

[ Szerkesztve ]

(#60103) MasterMark válasza CoolBoy323 (#60102) üzenetére


MasterMark
titán

Eddig ment? Más oprendszerrel ment?

A kamerák is gigabitesek? :DDD

Switch Tax

(#60104) szabonagyur válasza CoolBoy323 (#60102) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nezz be a temaba. 960Mbit a letoltes. Azert irtam kezdetektol, hogy a otthoni halozat temat is bongeszd ott vannak nagy guruk.

En ertem, hogy jo a halozat de valahol ki kell szurni, hogy mi nem jo... masik temaban is ez lesz szerintem, hogy biztosra menni azzal, hogy n3m hardver hiba.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60105) CoolBoy323 válasza MasterMark (#60103) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

új telepítés! teljesen új minden

a kamera minek kéne, h gigás legyen? :D

@szabonagyur: köszi, beleolvasok :R

[ Szerkesztve ]

(#60106) MasterMark válasza CoolBoy323 (#60105) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a kamera nem gigás, akkor ott van a korlát. :U

Switch Tax

(#60107) CoolBoy323 válasza MasterMark (#60106) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Na jo, hagyjuk :) mondtam 1000x, h minden gigabites!

Koszonom a segitseget mindenkinek!

(#60108) MasterMark válasza CoolBoy323 (#60107) üzenetére


MasterMark
titán

Az a baj, hogy így nehéz, hogy nem ismertek a körülmények teljesen. Szerintem nem feltétlen a Windows baja ez. Máshol ilyesmiről még nem hallottam.

Switch Tax

(#60109) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már olyannal,hogy internet expolerben nem tud letölteni semmit,csak ha rendszergazdaként indítja a böngészőt?Sőt rendszergazdailag indítva,még gyorsabb is az internet explorer.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60110) vasg válasza Sonny C. (#60090) üzenetére


vasg
csendes tag

Csak távolítsd el az angol nyelvű csempéket és telepítsd újra őket az immáron magyar nyelvű áruházból - ezután azok is magyar nyelvűek lesznek.

(#60111) #41133696 válasza Pityu. (#60093) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezért jön le régebbi Catalyst Windows Update-ről. Egyébként elég az újat ráfrissíteni, felesleges előtte az MS félét törölni.

(#60112) kengyel


kengyel
nagyúr

Szép ki csomag jött le ma reggel !

kengyel

(#60113) vigyori78 válasza kengyel (#60112) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszi.

Most hogy néztem a NET-keretrendszer 4.5.2-t mert úgy rémlett van már 4.6 de látom az csak preview akkor vettem észre, hogy frissítették a 8.1 iso-kat decemberben :D

(#60114) #41133696 válasza #41133696 (#60041) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam pont Windows 7-en van fent, de :

(#60115) #41133696 válasza #41133696 (#60114) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze ez csak HDD-s rendszerekre igaz maximum :)

(#60116) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok valami megbízható Tweaker programot ajánlani amivel ki tudom lőni a felesleges folyamatokat? .stb.

Köszi és üdv

A CCleaner megvan. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#60117) szabonagyur válasza devil-k (#60116) üzenetére


szabonagyur
félisten

Más felesleges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60118) betyarr


betyarr
veterán

ha emlékezetem nem csal,akkor 2 évre kaptam meg a dreamspark jogosultságot.ha letellik a két év,de megújítják a jogosultságomat,akkor mi a helyzet a telepített winnel?ha lejár,akkor kérek új kulcsot és beaktiválom azzal?

[ Szerkesztve ]

(#60119) szabonagyur válasza betyarr (#60118) üzenetére


szabonagyur
félisten

2 évre kaptad gyakorlatban nem szokott lejárni. Van telepített tisztaszoftveres Windows-om ami még mindig megy pedig vagy 3 éve nincs a program számomra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60120) kispx válasza devil-k (#60116) üzenetére


kispx
addikt

ctrl + Shift + Esc -> Prcosses és a startup fül

(#60121) betyarr válasza szabonagyur (#60119) üzenetére


betyarr
veterán

nah,akkor feleslegesen futottam köröket egy mennyiségi licenszes 8.1-ért.semmi gond,mindig tanul valamit a zember :B :DDD

(#60122) szabonagyur válasza betyarr (#60121) üzenetére


szabonagyur
félisten

Annyi a kulcsot azért kérd ki mivel ha annak lejár az ideje már aktiválni nem tudsz vele. pl. a tisztaszoftveres kulcsok nekem sem futnak már.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60123) betyarr válasza szabonagyur (#60122) üzenetére


betyarr
veterán

lesz ds hozzáférésem folyamatosan,úgyhogy azzal nem lesz gond.csak én kis naív azt hittem,hogy a 2 év után fog majd kiabálni a win,hogy aktiváljam újra.és ha épp nem rövid időn belül sikerül elintézni a hosszabbítást,akkor meg félő,hogy kalózwindózzá megy át amit talán aktiválni se lehet utólag.ettől való félelmemben inkább a VL-t szereztem be.
de most így inkább mégis a ds-ről fogom lehúzni,mert ezek szerint nem kell időnként aktiválni se kms-ről se sehonnan és így ez kényelmesebb lesz. :C :K

(#60124) betyarr válasza betyarr (#60123) üzenetére


betyarr
veterán

hehh,viszont annyi a hiba,hogy csak 1db 8.1 tölthető le a ds-ről :U így a másik gépemen mégis kénytelen vagyok mennyiségi licenszes 8.1-et használni.
micsoda problémáim vannak... :DDD

(#60125) szabonagyur válasza betyarr (#60123) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem fog kiabálni az biztos:D A Többi részét a ds-nek nem vágom, sosem volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60126) devil-k válasza kispx (#60120) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi, de valami komolyabbra gondoltam, :) De ha elég a CC, akkor ok. Köszi még egyszer. :R

- mozi bolondéria -

(#60127) kengyel válasza vigyori78 (#60113) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nincs mit, nekem is reggel visított :D

kengyel

(#60128) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na internet explorer probléma megoldva,most egy olyan van,hogy minden indulásnál felugrik egy pillanatra a cmd.exe fekete ablak,ez mitől lehet,mondjuk egyszer tegnap elindítottam,hogy a hibernációt kilőjem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60129) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Először is elnézést ha zöldet kérdek de.
Vettem egy Notebook-ok külföldről. Ezen előre telepített win 8.1 van. (vagy 8, magam sem tudom, sajna most nem vagyok a gép közelében sem) . A lényegi kérdés hogy ugye minden angol rajta. Namost a win felőletének nyelvét sikerült is átlőnöm, de nem mondanám hogy minden magyar lett pl a menükben. Továbbá az áruház is full angolul hozza a dolgokat, és a kirakott alkalmazások is mind angol. Szerintetek érdemes lenne újból felrakni egy win 8.1 et? Mivel most fogom még beletenni majd a belevett SSD kártyát, és akkor gondoltam újrapakolom.

1. A termék kulcsot ki tudom valahonnan írni a mostani rendszerből és a majdani telepítésnél el fogja azt fogadni? Vagy mit kell előtte végrehajtanom?

2. Megéri szerintetek újra húzni magyar win-el, vagy klónozzam az SSD-re. De akkor hogy lehetne az alkalmazások, és áruház nyelvezetét átlőni? (szerintem csak újratelepítés).

Előre is köszönöm.

(#60130) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

A Windows\Installer mappám 13 GB méretű. Mit lehet ezzel kezdeni? Rákerestem a neten, de a törlését nem nagyon ajánlják.

(#60131) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

tapasztalatok alapján ez a 8.1 jobb,mint a win7??

amit lehet kapni a boltokban win 8.1-et,ott melyik van lemezen??
illetve amelyik nem lemezen van az hogy kell feltenni?vagy mind lemezen van??

köszi a választ

(#60132) Sub-ZeRo válasza €uro (#60130) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy hagyni és nagyobb partícióra/hdd/ssd-ra költöztetni a windows paertíciót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#60133) €uro válasza Sub-ZeRo (#60132) üzenetére


€uro
őstag

Köszi.

Akkor marad még egy teljes Windows újrainstallálás. Utánanézek, hogy mikor lesz elérhető a Windows új verziója, hogy várjak-e rá pár hónapot...

(#60134) szabonagyur válasza €uro (#60133) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win10 majd ősszel, szóval addig várhatsz :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60135) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Újra akarom majd a napokban rakni a Win 8.1-em, SSD csere miatt és ebben kérnék segítséget.
2 éve mikor megvettem a Win 8-at letöltöttem a DVD-re kiírható ISO-t...később jött a frissítés 8.1-re és frissítettem is.
Most ha újra akarom tenni a Win 8.1-et, akkor végig kell mennem ezen a procedúrán, hogy egyszer csak a Win 8-at rakom fel, és utána az Update-e? Vagy leszedek valahonnét egy 8.1-et és beírom a termékkulcsom neki?
:F :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#60136) netpeti98 válasza libus (#60135) üzenetére


netpeti98
addikt

Media creation tool
Ez már alapból 8.1 Update 1 telepítő és elfogadja a kulcsodat is.

(#60137) libus válasza netpeti98 (#60136) üzenetére


libus
őstag

:R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#60138) Pityu. válasza szabonagyur (#60134) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Attól még bőven lehet használni a 8.1 et én is most váltottam 8.1 re a win 7 ről pedig már mióta meg jelent.Szerintem hagy forrjon még ki az a win 10 előbb.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60139) szabonagyur válasza Pityu. (#60138) üzenetére


szabonagyur
félisten

He? Szövegértés?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60140) Sonny C. válasza vasg (#60110) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Mivel új volt a gép ezért a Win frissítések sem voltak feltelepítve, ezért tegnap este bekapcsolva hagytam a gépet, hogy töltse le őket: ~ 2 GB körül volt összesen.
A mai újraindítás után az összes csempe is frissült: az angolok is magyarok lettek, kivéve az időjárást. Azt pedig a tanácsod alapján töröltem és az áruházból újra telepítettem és utána már az is magyar nyelvű lett!
Köszönöm a tippet! :R

(#60141) TheProb


TheProb
veterán

Nem tudja valaki, hogy W8.1-nek miért bődületesen szar a feladatkezelése? W7-en nem volt olyan program ami ha lefagyott akkor újra kellett vna indítani a gépet, mert mindent be lehetett zárni akár mennyire is kiakasztotta a gépet a cucc. Itt meg van, hogy alt+tab után is crash-el pl egy játék (ami tudom, hogy nem kifejezetten a rendszer hibája) és nem, hogy nem tudom bezárni, de még a feladatkezelőt se tudom behozni. Konkrétan a meghalt program teljes képernyőben, feketén elfedi az egész képet, csak a tálca látszik és ennyi. Hiába nyomok CAD-t, vagy csak a tálcán jobb klikkel indítom el a f.kezelőt nem jön elő, mert ugye folyamatosan a lehalt program fekete képe van előtérben... És mióta w8-at használok ez 10ből 8x így van, csak a restart/kijelentkezés oldja meg, marha idegesítő, főleg ha azt nézem, hogy vissza fele fejlődünk...

Valakinek esetleg tipp, megoldás a problémára?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60142) tomp válasza TheProb (#60141) üzenetére


tomp
félisten

Ez nem windows hiba! Pont az ellentéte! Sokkal jobb mint a 7-nek.
Win7-et le lehet fagyasztani ha elfogy a RAM. Win8.1-et nem.
Nem fut a háttérben valami "csoda" program ami "optimalizál"? Driverek rendben vannak, frissek?

(#60143) TheProb válasza tomp (#60142) üzenetére


TheProb
veterán

Hát nekem eddig W7-el még nem volt olyan "amit nem tudtam vna kezelni".
Nem használok ilyen optimalizálónak csúfolt, károkozó szarságokat, driverek up2date-ek

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60144) Sanya válasza TheProb (#60141) üzenetére


Sanya
nagyúr

A w8 feladatkezelése jó. Inkább nem értesz hozzá?

Milyen program? Milyen gép etc?

Figyeljetek!

Minden BMW Ilyen fos, hulladék? Megyek az m3-ason 110-zel, majd levillog egy köcsög mercis!!!
mitől lehet? 1993-as nemszervizelt BMW.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60145) genndy válasza TheProb (#60141) üzenetére


genndy
addikt

Megoldás:
Ctrl+Shift+Esc, tálcán egérrel ráállsz a Feladatkezelőre, ekkor Aero Peek miatt már felugrik. Így már kurzorral tudsz navigálni, ráállsz a befagyott programra és Ctrl+A (asszem ez a bezárás) mert egerezni ilyenkor nem lehet.
Macerás, nekem is jobban tetszene egy külön szöveges képernyőn a Ctrl+Alt+Del, de azért meg lehet csinálni ahogy írtam.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#60146) shaggy


shaggy
aktív tag

Miért csinál a gép olyan furcsaságot, hogy usb wifi jön a net és eddig jól működött majd gondol egyet és a 20M netből csak 5M letöltést ad, de a feltöltés az tökéletes. Win 8.1 van rajta, a wifinek pedig nincs 8 driver hanem a 7 tartozott tettem fel.

A másik problémám pedig ha bedugom a kábelt nem érzékeli, ez mitől lehet?

Néha villog egyet, de nem érzékeli, hogy be van dugva.

Lehet nincs fent a hálózati driver?

Most lett újratelepítve a gép és az eszközkezelőt néztem a win 8.1 minden felismert nem volt kérdőjel sehol.

(#60147) kengyel


kengyel
nagyúr

Ma is érkezett egy Net-keresztrendszer 4.5.2 frissítés :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#60148) szabonagyur válasza kengyel (#60147) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az nem az ami a keddig több frissítés után külön jelent meg?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60149) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Kicsit elhalt ötlet de megpróbálom..

Ismerős kapott egy tabletet. Jelszóval van védve de nem fogadja el(lehet átírták menet közben), wifire fel tud lépni vele. Ennyit mondott, technikai analfabéta plusz én meg sosem tablettáztam. Valahogy "életre" lehet kelteni a gépet?

(#60150) szabonagyur válasza F_Zolee (#60149) üzenetére


szabonagyur
félisten

Factory reset.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.