Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) Bjørgersson válasza viperabácsi (#60399) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Téma összefoglaló

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#60402) King Unique válasza Hardver Arc (#60398) üzenetére


King Unique
titán

Kinek, melyik a jobb, szubjektív.
Szerintem legjobb a StartIsBack, de az fizetős. Ingyenesből meg még ViStart, ami pofás, v van akinek Start menü X tetszik. Classic Shell felülete is jó, de annak előnye a nagyon részletes testreszabhatóság, nekem az külön tetszett. :K
Azonban vigyázni kell, mert mikor én végigtesztelgettem mindet a 8.1-en, hiába uninstalláltam őket és volt restart is, de valamit megborított, mert utána a Charms Bar furán kezdett viselkedni, nem akart előjönni stb...

(#60403) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Köszönöm mindenkinek :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60404) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Komoly gonddal szembesülök kb. egy hete. Naponta egyszercsak minden előjel nélkül bejön egy kék ablak és közli velem, hogy a windows hibát észlet, adatokat gyűjt és újraindul. Ma történetesen már másodszor történt meg ez. KAV van a gépen, nem talált semmit.
MBAM sem talált. ESET online scannert is futtattam de semmi. Ebből gondolom, hogy talán nem vírusfertőzés lehet, de akkor meg mi?
Windows 8.1 64 bites a rendszerem és 2 hónapos.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60405) zoltan6 válasza Jenne (#60404) üzenetére


zoltan6
őstag

a kékhalál nem vírustól van hanem általában hardver vagy driver probléma.

(#60406) edari válasza edari (#60377) üzenetére


edari
őstag

Erre valakinek tippje?

(#60407) szabonagyur válasza edari (#60406) üzenetére


szabonagyur
félisten

Program újratelepítése? Amúgy csak engem idegesít az ilyen fekete téma aminél az ablak fele sem olvasható?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60408) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Még egy kérdés a csempés felület hátterét hogyan tudom megváltoztatni?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60409) szabonagyur válasza viperabácsi (#60408) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jobb oldalra húzod, megjelenik a charm bar majd beállítások és személyre szabás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60410) mttssz válasza szabonagyur (#60407) üzenetére


mttssz
senior tag

Nem, engem is eléggé idegesítene, dehát ha neki így tetszik. :)

(#60411) Pityu. válasza Hardver Arc (#60394) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Küldtem neked egy privát üzenetet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60412) edari válasza szabonagyur (#60407) üzenetére


edari
őstag

Elmegy a fekete cucc, maradjunk annyiban :DDD

Megvolt, többször is. Nem segített.

(#60413) szabonagyur válasza edari (#60412) üzenetére


szabonagyur
félisten

Másik, korábbi verzió? Program törlése után takarítás megvolt?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60414) edari válasza szabonagyur (#60413) üzenetére


edari
őstag

Korábbit még nem próbáltam. na mindjárt megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#60415) edari válasza szabonagyur (#60413) üzenetére


edari
őstag

2.2.2-es verzióval jó :DDD (mostani 4.1)

(#60416) szabonagyur válasza edari (#60415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor frissítsd rá vagy nem tudom :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60417) edari válasza szabonagyur (#60416) üzenetére


edari
őstag

Nem megy úgy se.
Igazából a legfrissebb az a 4.1 Final. Próbáltam a sima 4.1-el is, de azzal se volt jó.
Marad így. :DDD Tuning így is megy :D

Köszi a helpet. Azt hittem másnak is volt ilyen baja, nem is próbáltam régebbivel.

[ Szerkesztve ]

(#60418) Jenne válasza zoltan6 (#60405) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm a választ.
Én nem értek a számítógéphez csak középszintű userként használom. Mivel a gép (laptop) teljesen újonnan vásárolt a MM-ban, és még csak két hónapos, mit tegyek? Hívjak ismerős szakembert aki itthon meg tudja nézni vagy szervízbe vigyem?
Vagy majd megjavul magától?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#60419) mttssz


mttssz
senior tag

Windows Update kb félórája csak áll és pörgeti a 78 updates (0KB total, 0% complete) feliratot, ilyenkor mit lehet csinálni? Leállítani-újraindítani próbáltam, akkor kiírta hogy a Windows Update dolgozik, próbáld később, akkor újraindítottam, fel is rakott 1 darab frissítést, de most reboot után ugyanez.

(#60420) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Try (hd0,0): NTFS5: No GRLDR
Try (hd0,1): NTFS5: No GRLDR
Try (hd0,2): NTFS5: No GRLDR
Try (hd0,3): invalid or null...

Vki tudna jó megoldást adni erre? :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#60421) szabonagyur válasza mttssz (#60419) üzenetére


szabonagyur
félisten

Várni várni várni.. nem 2 perc míg leszedi sajna.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60422) mttssz válasza szabonagyur (#60421) üzenetére


mttssz
senior tag

A letöltéssel nem lenne baj, azt várom szívesen, csak ne üresen pörögjön mert annak semmi értelme.

Időközben meguntam a várakozást, lezavartam pár kör The Binding of Isaacet, szerintem megérezte hogy nem kap figyelmet, mert meg is indult.:DDD

(#60423) edari válasza mttssz (#60422) üzenetére


edari
őstag

Nagyon sok idő sajnos. 240-es upc nettel a komoly 1,3gb-on 10 percig ült és nem csinált semmit. Aztán bedobta h 40%... Szóval sokáig tart neki.

(#60424) MasterMark válasza mttssz (#60422) üzenetére


MasterMark
titán

Attól még megy, csak nem írja ki.

Switch Tax

(#60425) VoidXs válasza edari (#60423) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez az egész update dolog mindenkinél ilyen lassú. Az egész világ Windowst használ, még jó, hogy telítettek a szerverek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60426) szabonagyur válasza VoidXs (#60425) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na meg ugye tegyük hozzá, hogy ezt nem tudom pontosan, de ha a frissítéseket külföldi szerverről húzod le ott nem az a netsebességed van mint ami itthon szerver irányába. A UPC240, vagy Digi1Gbit meg a többinél is általában csak országon belül vannak meg, szomszéd országokba vagy tengerentúlra jelentősen csökken a sávszélesség, ezt mindenki megnézheti ha nem magyar szerveren mér sebességet. pl nálam itthoni szerverek 95/15Mbit, USA már csak 5/3.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60427) VoidXs válasza szabonagyur (#60426) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem azért EU-n belül megvan a 240, vagy max 200-ig csökken.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60428) szabonagyur válasza VoidXs (#60427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szolgáltató függő nagyon, hogy merre mekkora a sebessége, Eu-n belül nekem is egész jó, de pl. Dropbox-ba nyáron amit használtam net 100/100 volt de oda is csak Mbittel ment a feltöltés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60429) VoidXs válasza szabonagyur (#60428) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elvileg pont hogy a UPC az, aki ezer éves technológiát használ, és sosem jó. Én úgy hallom, hogy a T-Home az, elég annyit mondanom, hogy ADSL-t adnak, és kéthetente ki kell menniük az elosztóikhoz, mert elrohadnak. Nagyon örülök, hogy a UPC-hez kerültem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60430) szabonagyur válasza VoidXs (#60429) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kulfoldi savselesseg nem technologia fuggo... de ez mar nagyon is off itt..

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60431) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na sikerült nagy nehezen beaplikálnom az googlet keresési szolgáltatónak.Bár ha az internet beállításokban alapértelmezett kezdőlapot adok meg ott a binget dobja be.Így kell kinéznie google val?Én úgy emlékszem üres lap nyitásánál mintha lett volna egy keresős sáv is vagy nem jól emlékszem,vagy az csak firefoxban van?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60432) Pityu. válasza Pityu. (#60431) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy látom jó lesz ez :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60433) artiny


artiny
őstag

Windows 8 ban,asztali gepeknel van ra mod hogy konnyen elerjuk az energia takarek- modokat?
hogy egy kattintassal elerjem pl a talcarol valtani tudjak a power saver/balance/hight performance kozott mint a laptopokban?

(#60434) Sanya válasza mttssz (#60422) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha sokat szerencsétlwnkedik, akkkor letiltom az automata frissítést és úgy indítom el. Javarészt az automata és a kézi update egymás mellett nem fut rendesen.

Ha meg tényleg sokat gondolkodik, akkor a kbxxxxxxxxxx-eket leszedem kézzel

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#60435) szabonagyur válasza artiny (#60433) üzenetére


szabonagyur
félisten

És mi értelme váltogatni közte? Laptopoknál sem túl sok, asztalinál még annyi sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60436) artiny válasza szabonagyur (#60435) üzenetére


artiny
őstag

Hogy neporogjon fel annyira a venti feleslegessen. Bar igy is eleg csendes a gep, de pl. saver modban meg csendesebb. Az orajel netezesnel pedig olyankor 0,76-82 Ghz nel mozog.

[ Szerkesztve ]

(#60437) szabonagyur válasza artiny (#60436) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyszerűbb ennél ha a venti vezérlést állítod külső programmal, akár BIOS-ban vagy az alaplap gyártója ha adott programot azzal. A venti a legtöbb a hőfok miatt pörög fel, azt kell beállítani, hogy jó legyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60438) TheProb


TheProb
veterán

Aloha!

A következőt vettem észre, ha akksiról netezek akkor borzalmasan lassú a browsing (chrome), annak ellenére, hogy így is ~25/20-as a net sebesség. Ha vissza dugom adapterre a gépet és/vagy átváltok másik energia profilra (az asus féle battery save profile-ról) akkor ismért gyorsabb lesz az oldala betöltése a betátcsázós korszaknál megszokott sebességtől.

Sztetek mi lehet a gond?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60439) szabonagyur válasza TheProb (#60438) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akksi módban nem megy le túlzottan a processzor sebesség? Nálam ez volt a baj, hogy energia takarékosban lement 0,7Ghz-re ami nagyon kevés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60440) Fire/SOUL/CD válasza TheProb (#60438) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Energiagazdálkodásban külön állítható a Wifi adapter teljesítménye is. Amikor aksiról üzemel a lapos néz be oda és állítsd át legnagyobb teljesítményre.
(Alapvetően 3 energiaprofil van, Kiegyensúlyozott, Energiatakarékos meg teljesítménycentrikus. Amikor aksiról üzemelsz, akkor az energiatakarékos profil érvényes, ergo ebben a profilban kell átállítani a Wifi teljesítményt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#60441) zolee0307 válasza Pityu. (#60431) üzenetére


zolee0307
őstag

Leírnád hogy sikerült megoldani, mert én is ezzel a problémával küszködök, nem tudom betenni a guglit keresőnek, a win ezen oldalait nem tudja megnyitni az ie.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#60442) TheProb válasza Fire/SOUL/CD (#60440) üzenetére


TheProb
veterán

Ez oké, ezekkel tisztában vagyok :), de mint írtam 25/20-at mértem sebességre, akkor nem hinném, hogy az okozná a gondot.

(#60439) szabonagyur: Ez lehetséges gond forrás, ránézek. -> 100% a max cpu kihasználtság, így nem hiszem, hogy ez lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60443) szabonagyur válasza TheProb (#60442) üzenetére


szabonagyur
félisten

De nézd meg, hogy mennyin fut oylankor a processzor. Nekem is 100% de attól az még mindig 0,7Ghz mivel a szorzót nem veszi fentebb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60444) zolee0307


zolee0307
őstag

Lenne egy kérdésem. Volt egy alaplapom, ami elromlott, ugye ezt használtam a win 8.1-el. Vettem egy új alaplapot, ami miatt újratelepítettem a rendszert, ugye ugyanazzal a winnel, licensz kulccsal. Megjavították a régebbi alaplapot, amit el akarok adni. Lehet gond abból, hogy a régebbi alaplapal is volt már használva a win?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#60445) TheProb válasza zolee0307 (#60444) üzenetére


TheProb
veterán

Nem

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#60446) Fire/SOUL/CD válasza TheProb (#60445) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amikor aksiról megy, állítsd át Kiegyensúlyozottra az energiasémát (menj ki "metróra", kezd el begépelni, hogy energiaséma kiválasztása, a többi egyértelmű lesz)

UI: természetesen a másik hozzászólásodra válaszoltam... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#60447) zolee0307 válasza TheProb (#60445) üzenetére


zolee0307
őstag

Thx :R

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#60448) omarhulm


omarhulm
csendes tag

Sziasztok! Windows 8.1 64bit telepítés helyes sorrendjével kapcsolatban szeretnék kérdezni.

Jelenleg Win 8.1 van a gépemen, de sajnos valami hiba van a rendszerben, ezt most nem is feszegetném, törölném. Vettem ma egy másik Win 8.1 HUN 64 bit OEM dvd-t és ezt egy vadi új 128 gigás Samsung SSD-re szeretném telepíteni. A lényeg az lenne, hogy az 1 TB-os vinyóm egy 300GB-os particióján lévő adatok megmaradjanak, a 700GB-os particio (C:), amind a régi WIN 8.1 is van azt jó lenne törölni/formázni....

Hogyan és milyen sorrendben szükségesek a műveletek ehez a végeredményhez?

Előre köszönöm a tanácsokat... :R

(#60449) westlake válasza omarhulm (#60448) üzenetére


westlake
félisten

Az SSD-t beszereled, és közben lehúzod a HDD tápkábelét. Feltelepíted a Windows-t az SSD-re, ha akarod, a telepítés elején partícionálhatod. Miután végeztél a telepítéssel, visszadugod a HDD-re a tápkábelt, aminek a "szemetes" particióját már Windows alól meg tudod formázni.

Play nice!

(#60450) genndy válasza westlake (#60449) üzenetére


genndy
addikt

Én is pontosan ezt akartam írni :K Win telepítésnél csak az SSD legyen alaplapra dugva, így biztosan elkerülöd az adatvesztést, és az összes többit utána már az új rendszer alól el tudod intézni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.