Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) #56474624 válasza worxland (#61142) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mióta a pool.ntp.org-ot állítottam be, azóta teljesen jó. A régi elemet meg potyára cseréltem.
Hogy miért volt ez a jelenség, azt persze még mindig nem értem. Kezdem úgy érezni, hogy a windows minden napra ad nekem egy feladványt, amit házi feladat gyanánt meg kell oldanom.

(#61152) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

MSDNAA-s vagyok. Vettem egy 8.1-et pár hónapja. Felraktam egy gépre, de most költözöm egy másikra. A kérdésem az, hogy ilyenkor mit kell tenni, hogy fel tudjam rakni ugyan azzal a serial-al az új gépre? Simán menni fog, vagy deaktiválni kell az install?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#61153) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Honnan érdemes most 8.1-et vásárolni? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#61154) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Azt hogy tudom beállítani, hogy az outlookba és a onedriveba ne jelentkezzen be automatikusan a win? A bing kezdőlapról egyből be tudok lépni, ezt akarom kikapcsolni. Vagy ez online fiók miatt van így? Offline verzió kellene?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#61155) jerry311


jerry311
nagyúr

Lassan elkezdem vagdosni az ereimet.
Adott
- Win 8.1 (nem tört, MS-től kkemény dollárért vásárolt)
- Synology DS415+ (előtte Netgear-rel próbálkoztam, eredmény ugyanez volt)

Kettő közt
- router 2 switchportjain keresztül gigabites hálózat, CAT6, 1500 byte MTU.
és
- közvetlen gigabites CAT6 kábel, 9k Jumbo frame.

Ha letiltom a router felé menő hálókártyát, akkor a közvetlen kábelen szépen működik az iSCSI. Írás/olvasás 50-100 MB/sec, tehát közel vagyunk a kábel 1G sebességéhez. Ezek után nyugodtan engedélyezhetem a router felé néző hálókártyát, a dolog utána is működik.
Egy ideig.
Egyszer csak gondol egyet és a sebesség lecsökken 11.8 MB/sec-re, ami bizony a 100M hálózat legnagyobb sebessége. Eközben mindenhol minden hálókártya azt írja, hogy a kapcsolat sebessége 1.0 Gbps.
Ha kihúzom az ilyenkor gyanússá váló egyetlen 100-as kábelt, akkor nem történik semmi. ugyanúgy megy tovább 100M-es sebességgel a másolás.

A helyzet ugyanez olt akkor is amikor nem volt közvetlen kapcsolat PC és NAS közt, ez a második hálókártya akarta kiküszöbölni a 100-as problémát, mert akkor még az volt a gyanú, hogy hálózati oldalon nem jó valami és talán kerül egyet router 1 felé...

Most ilyenkor mi van????? :W

(#61156) Sub-ZeRo válasza jerry311 (#61155) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kábelt cseréltél már? Nekem így volt, hogy a gigabites routernél 100 megabit volt a sebesség. A pc is 100-at írt. Kicseréltem a kábelt és 1g lett. Szóval ha ilyennel még nem próbálkoztál, akkor próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#61157) Sanya válasza jerry311 (#61155) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ahogy Subzero is mondja, akkor korlátoz le, ha rossz a kábel, esetleg a hálókártya.
Cserélj kábeleket.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61158) bigrock


bigrock
addikt

Üdv!
Windows 8.1 with Bing-et akarok telepíteni egy Acer laptopra. Szeretném a gyári Recovery partíciót lementeni hogy később vissza lehessen állítani. Ilyenkor elég ha egy bármilyen pendrive-ra a Windows segédprogramjával kiírom a Recovery partíció tartalmát?
Továbbá: ha újratelepítéskor egybe particionálom a meghajtót, később adott esetben erről a pendriveról vissza lehet állítani a gyári állapotot?
Köszönöm!

(#61159) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy HP 8440p (i5-520 - 4GB RAM - 120 GB SSD - QM57 Express) laptopra érdemes feltenni 8.1-et, fog futni rendesen? Most akarom kipróbálni először.

köszi.

ati

(#61160) SharpSA válasza jerry311 (#61155) üzenetére


SharpSA
veterán

A Synology NAS ha jól tudom nem szereti a jumbo állítást. Nekem is Synology van és ezeket a lehetőségeket nem piszkáltam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#61161) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van egy Dell 7537 notebook-om win 81. 64 bittel, ami rendelkezik belső bluetooth adapterrel. Rendben fel is ismeri a Nokia 625 telomat, csatlakozik is. A vezérlőpult->hardver és hang->eszközök és nyomtatók megnyitom, látom is a Nokia windows phone telom, de ha kétszer rákattintok nekem csak "fájlátvitel és névjegyzék mentése a pc-re lehetőségeim vannak, de hogy bluetooth-on keresztül telefonáljak az nem. Uncsimnak Hp notebook-ja van szintén beépített bluetooth vevővel, igaz win 7 64 bitel, és semmi gondja, csatlakozik a telo és hívni is tud, és mindent a laptopon hall. Szerintetek esetemben mi lehet a gond?
Driverek telepítve, eszközkezelőt megnéztem nincs gubanc.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#61162) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Egy kis segítséget kérnék: gondol egyet a gépem és leterheli a merevlemezt ilyenkor nagyrészt használhatatlan a gép és a hőmérséklete is elég magas (60-63fok laptop)
futó folyamatoknál nem lehet látni pontosan mi használja hdd: WD2500BEKT-60V5T1 250GB sentinel szerint 100/100. Windows 8.1 1hónapos telepítés
Milyen programmal lehetne kiszűrni , hogy mi használja a lemezt? ami érdekes hogy a feladatkezelőben szinte semmit sem mutat :F

Lumia 950XL

(#61163) AtHoS válasza ZsoltG60 (#61162) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kapcsolj át a Teljesítmény fülre, alul az Erőforrás-figyelő megnyitása, majd az új ablakban lemez Fül. Itt nézelődhetsz

read-only mode on the forum

(#61164) Armahun


Armahun
addikt

Touchpad-del kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Újratelepítés után megváltozott a három ujjas hangerő szabályozás.
Eddig, ha három ujjal húztam fel vagy le csökkentette vagy növelte a hangerőt.
Most viszont h úgy működik, hogy ahol rajta vannak az ujjaim a padon azt az értéket állítja be hangerőnek.
Főleg este idegesítő, mikor húsz százalék körül van a hangerő, majd elkezdem fentről húzni lefelé és nem a húszat kezdi csökkenteni, hanem felugrik 80 90 környékére ahol épp hozzáérek és onnan kezd halkulni.
Se a driver-ben se a win beállításokban nem találtam erre a három ujjas hangerő állításra vonatkozó beállításokat.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#61165) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Ma telepítettem fel az Adobe Reader progit, és nem nyitja meg a pdf file-okat ha filekezelővel próbálom megnyitni őket, kizárólag csak akkor, ha a Reader-t elindítom, és vele tallózom meg a file-t.
Ha filekezelővel/intézővel próbálom megnyitni, akkor egy pillanatra homokóra, majd semmi. A feladatkezelőben pedig ott van az Adobe Reader annyiszor, amennyiszer rákattintok egy pdf-re, csak nem jelenik meg a program.
Mi lehet a baj?

(#61166) Sub-ZeRo válasza Melorin (#61165) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sumatra pdf reader... Az adobe egy kacat hulladék...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#61167) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok
lehet,hogy lerágott csont de hogyan lehet hálózati meghajtót csatolni úgy,hogy ne kérjen hitelesítő adatokat,kezd az őrületbe kergetni mert nem tudom a nas-t hálózati meghajtóként csatlakoztatni sem intézőben sem toal commander alatt.
bocs a láma kérdésért.
ftp kapcsolat az megy.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#61168) sun35


sun35
csendes tag

Sziasztok. Ati radeon 9550 256 mega-ás videokártyára feltudom telepíteni valahogy a windows 8.1 -et? Köszönöm .

(#61169) quailstorm válasza sun35 (#61168) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legutoljára hivatalosan Vista driver volt rá, 32 és 64bites. Az szerintem 7-essel még azért menne, 8.1-en kockázatos... Nem kínlódnék vele.
Moddolt drivert hirtelen még 7-hez sem találtam.

(#61170) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

Hali ! ezt miert csinálja ? tudna valaki segiteni ! felraktam a win 8.1 pro és minden jo a játékok jobban mentek ! de pár nap után elkezdte ...nagy az fps ingadozás és elkezdett akadni is ! pl : ryse son of rome! :W

(#61171) jerry311 válasza Sub-ZeRo (#61156) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kábel az van itthon sok, már cseréltem. Cat53, Cat6, gyárban és itthon szerelt is.
Mellesleg akkor is 1 Gbps-t ír sebességnek ha éppen csak 100-zal megy.
Illetve ugye van 2 hálókártya a gépben is meg a NAS-ban is, mindenféle párosításban előjön a hiba.

(#61172) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Win 8.1-en szeretném beállítani, hogy be bootoláskor azonnal indítsa el a steam nagy képernyő mod-ot.
Odáig eljutottam, hogy ha a steam-et manuálisan bekapcsolom, akkor rögtön a nagy képernyő mód ugrik be, de sehol sem találom azt a beállítást, hogy be bootoláskor induljon el a steam.
Ötlet?

PSN ID: interfoxthedead

(#61173) genndy válasza InterFox (#61172) üzenetére


genndy
addikt

Steam-Beállítások-Kezelőfelület-Steam futtatása a számítógép indulásakor
Alatta "Steam indítása Nagy Kép módban"

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61174) InterFox válasza genndy (#61173) üzenetére


InterFox
senior tag

Nálam olyan nincs, csak Steam indítása Nagy Kép módban.
nézd:[link]

PSN ID: interfoxthedead

(#61175) InterFox


InterFox
senior tag

Windows-on belül kéne beállítani, de nem találok ilyen dolgot.

PSN ID: interfoxthedead

(#61176) netpeti98 válasza InterFox (#61172) üzenetére


netpeti98
addikt

Azt a rendes Steam beállításain belül kell beállítani.

(#61177) InterFox


InterFox
senior tag

Ok, megoldódott!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#61178) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Hogy kell a parancssorban a betűtípust állandóra beállítani, összes ablakra? Random olyat csinál hogy fogja magát, és ilyen lesz:

(#61179) Phobion válasza mttssz (#61178) üzenetére


Phobion
őstag

jobb klikk az ablakra, tulajdonságok

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#61180) mttssz válasza Phobion (#61179) üzenetére


mttssz
senior tag

Ez megvan, de visszaáll.

(#61181) kispx válasza mttssz (#61180) üzenetére


kispx
addikt

Akkor ne a tulajdonságokra kattints, hanem a felette lévő defaults menüpontra.

[ Szerkesztve ]

(#61182) mttssz válasza kispx (#61181) üzenetére


mttssz
senior tag

Köszönöm, megnézem hogy működik-e. :K

(#61184) kispx válasza #46372352 (#61183) üzenetére


kispx
addikt

Intézőben az aktuális mappára beállítod a nézetet. nézet menü -> tulajdonságok -> nézett fül -> mappa nézet résznél az apply to folders gombra kattints.

(#61186) kispx válasza #46372352 (#61185) üzenetére


kispx
addikt

Pedig nem kellene :P

> "Mi az, hogy minden ilyen típusú mappára?"
Jobb gomb a mappára tulajdonságok -> testreszabás -> a legfelső lista tartalmazza a mappa "típusát". általános/dokumentumok/képek/zenék/videók. Mindegyik típusra meg kell csinálni. Ezt elfejeltettem mondani, mert nekem mindegyik mappám általános.

(#61187) baboss


baboss
őstag

Valaki tud segíteni,hogy milyen bővítmény kell,hogy megtudjam nézni ez a weboldalt ? :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#61188) zoltan6 válasza baboss (#61187) üzenetére


zoltan6
őstag

flashplayer

(#61189) baboss válasza zoltan6 (#61188) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#61190) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok.
Remélem elfér itt a kérdésem....
Popcap játékok miért csak 25-30 FPS-sel mennek 8.1 alatt?
Konkrétan Plants vs Zombies és Peggle játékokat próbáltam, de nagyon zavaró a dolog.
Win 7 alatt szépen mentek...
Kösz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#61192) kispx válasza #46372352 (#61191) üzenetére


kispx
addikt

Angolul használom a rendszer, így lehet, hogy félrefordítom (general items).

(#61193) kispx válasza sixpak (#61190) üzenetére


kispx
addikt

For me it worked to disable the dpi scaling (properties of PlantsVsZombies.exe) forrás

(#61194) libus válasza libus (#61145) üzenetére


libus
őstag

Valaki nekem is segíthetne, mert már 4 napja várok arra, hogy én is kapjak választ! :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#61195) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kis problemam a laptopommal. A modell: HP 15-g092sa, ujonnan vettem Windows 8 64-bit OEM telepitve volt rajta gyarilag, amit felupgradelhettem 8.1 verziora. Fut meg rajta McAfee -Lifesafe - Internet Security, szinten eredeti.

Ez idaig rendben mukodott (tavaly julius-augusztus kornyeken vettem), de par napja nem mukodik se a Windows Upgrade, se a HP Support Assistant upgrade resze.

A Windows Upgrade-et ha el akarom inditani, bejon az ablak de feher marad es csak porgeti a "homokorat", semmi sem tortenik.

A HP Support Assistant szinten nem tud hozzaferni a Windows frissitesihez. A HP sajat frissiteseit lajta, elinditom a folyamatot, a HP szerverekhez meg csatlakozik, de a letoltest mar nem inditja el.

Ha en magam megkeresgelem a progikat a HP honlapjan, ugy le tudom oket toltogetni es rendben telepiteni is tudom oket. Ami jobban zavar az a Windows Upgrade mukodeskeptelensege, mert gepinditaskor kiirja, hogy fontos frissitesek varnak ram es telepitsem oket.

Azt gondoltam talan a legutolso Windows upgrade okozhatja a hibat, igy azt uninstallaltam, de meg mindig semmi, a Support Assistant-ot is ujrainstallaltam, szinten semmi valtozas.

Egyeb problemat nem vettem eszre, rendben mukodik a gep.

Esetleg valami otlet, hogy mi okozhatja? Vagy mivel probalkozhatnek, hogy megtalaljam a hibat? A Microsoft honlapjan talaltam egy Windows Upgrade hibakeresot, amit ha elinditok, csak keresi a hibat az idok vegezeteig es nem all le magatol, szoval az sem segitett...

[ Szerkesztve ]

(#61196) zoltan6 válasza libus (#61194) üzenetére


zoltan6
őstag

én megpróbálnám azt,hogy ha betudsz lépni a microsoft fiókos rendszergazdai neveddel,jelszavaddal,a vezérlőpultban a felhasználói fiókoknál kitörölném a többi felhasználót.

(#61197) sixpak válasza kispx (#61193) üzenetére


sixpak
nagyúr

Thx, csekkolom. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#61198) libus válasza zoltan6 (#61196) üzenetére


libus
őstag

De nincs ott másik felhasználó, csak én, mint rendszergazda!
Szóval, ezért sem értem miért "Más felhasználót" ír bejelentkezéskor a Windows. :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#61199) csixy válasza Dobi 562 (#61195) üzenetére


csixy
addikt

Telepítsd a https://www.malwarebytes.org/ free vezióját , frissítsd meg az adatbázisát és takarítsd ki vele a szemetet. A rootkit kutatást is kappcsold be rajta.
Mégegyszer csinálj vele teljes keresést és szedd le a szemetet. Ha már nem talált semmit , akkor a Mc afeet szedd le és aktiváld be a windows defendert.
Frissítsad az adatbázisát. Csinálj vele teljes keresést.
Nem árt közben egy CHKDSK sem.
Ezután felváltva próbáld frissíteni a defendert és a vindows updatet. ÍKözben minden kis győzelem után indítsd ujra a gépet.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#61200) InterFox


InterFox
senior tag

Buta kérdés 2.0:
8.1 alól hogy tudom kiszedni a jelszót?
Aszt a jelszót amit a gép bekapcsolásakor kell megadni...

Amúgy a Steames cucc nagyon bejött, kvázi konzolt csináltam a laptopomból!:D

PSN ID: interfoxthedead

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.