Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) kaszas19 válasza SharpSA (#60946) üzenetére


kaszas19
senior tag

Igen csak nálam nem volt ilyen egyszerű a GMA 950-es integrált kártyával,de sikerült.

(#60952) csƵ válasza SharpSA (#60950) üzenetére


csƵ
őstag

Kerestem már ott, de nem találtam, ezért írtam ide.

(#60953) Red@Arc válasza csƵ (#60948) üzenetére


Red@Arc
tag

netplwiz, majd a felugró ablakban pipa ki.

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#60954) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Win 8.1 alatt nem működik az ASRock AXTU Extreme Tuning Utility ?

(#60955) csƵ válasza Red@Arc (#60953) üzenetére


csƵ
őstag

:R

(#60956) SharpSA válasza csƵ (#60952) üzenetére


SharpSA
veterán

Gépház - Fiókok - Bejelentkezési lehetőségek - Jelszóházirend módosítás

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#60957) fuze


fuze
őstag

Kb egy hónapja vagy 30 GB-nyi helyet felszabadítotam a C meghajtón. Most viszont csak 15 GB hely van rajta, már megint. A temp mappa üres, illetve a disk cleanup sem segít. Mit tehetnék? Fontos, mert kell a disk cache-hez a hely. Csak program van rajta (nem sok) adat nincs és 120 GB-os az ssd

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#60958) AtHoS válasza fuze (#60957) üzenetére


AtHoS
nagyúr

első kanyarban ellenőrizd a Rendszervédelemnek (álá system restore) engedett területet és annak felhasználását.

read-only mode on the forum

(#60959) fuze válasza AtHoS (#60958) üzenetére


fuze
őstag

50% volt, most 10% lett... remélem elég lesz azért, de az 50% nagyon sok volt.

Egyéb tipp? jó lenne minél többet felszabadítani. Pl nem tudom hová lett az a 20 GB amit kb egy hónapja hoztam létre disk cleanup-al.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#60960) repvez


repvez
addikt

Tud valaki abban segiteni, hogy a laptopomat összekötve a TV-vel HDMI-kábellel miért nincs hang a TV-n?
kb 2 hete ugyan igy ktöttem össze akkor minden jó volt, azóta szinte be sem kapcsoltam a laptopot.
A lejátszó eszközöknél a listában a hangszórók az alapértelmezett és a HDMI digitális hang rész ki van szürkülve és azt van alatta , hogy nincs csatlakoztatva. pedig be van, hiszen a kép megjelenik a TV-n.

ÉS mivel ezzel a kábellel már néztem filmet igy azt is ki lehet zárni, hogy a kábel vagy bármi nem támogatná a HDMI hangot.

Win8.1 64bites rendszer egy Toshiba satellite L750D-16K laptopon.
Az eszköz kezelőben 2 felkijáltó jel van az egyik a BT eszközre hivatkozik a másikat nem tudja megmondani,de frissiteni sem tudja.

Drivert sem tudom, hogy melyik lenne a legujabb hozzá.

(#60961) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Valaki tudna segíteni, hogy ezt a Windows választót hogy tüntethetem el?

Egyik SSD-n Win8 volt, másikon Win10 Preview. A Win8-as SSD-t eladtam, a Win10-es SSD-re úgy tettem fel a Win8-at utána, hogy formzátam, de hogy a fészkes fenébe maradt ez benne? :U

(#60962) Joker88


Joker88
őstag

tegnapelőtt kapcsoltam ki a gépet,valami frissítéseket telepített kikapcsoláskor..

Ma induláskor ez a kép fogadott ..

Újraindulás után jó,azonban minden második-harmadik induláskor bedobja.. Valaki ilyennel találkozott már ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#60963) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok, elég régi telepítés a win 8 a gépemen, később upgrade-elve 8.1 -re.
Az lenne a problémám, hogy kegyetlenül sokat gondolkodik már a gépem, holott a vas alig van használva. Milyen módszer van a megtisztitására? Format C-t nem pártolom különböző okok miatt.

(#60964) AtHoS válasza fuze (#60959) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt már írtam mivel lehet ellenőrizni a helyfoglalásokat ill. takarítani a winupdate által megtartott fájlokat: [link]

pckownz

Win8-nál van felújítási lehetőség minden törléssel -> tiszta telepítésnek számít vagy programok, felhasználói adatok megtartásával

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#60965) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a 2. diskem (egy adat vinyó) állandóan "elalszik" Windows alatt. De van, hogy percenként lekapcsolja 2x. Ha rá akarok olvasni azonnal elindul, tehát nem veszek észre semmit, max annyit, hogy ha hallgatom, akkor hallom a lekapcsolást/elindulást. Ami azért kezd ciki lenni, mert a 26 napot ment HDD-m 1620 indulásnál tart :S
Mi lehet a gond?
Üdv. Hajós :R

(#60966) AtHoS válasza gergobaby (#60965) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az adataidnál lévő 1TB WD Green vagy más HDD produkálja a jelenséget?

Win energiagazdálkodás beállításainál gondolom lekapcsoltad az alvást

read-only mode on the forum

(#60967) pckownz válasza AtHoS (#60964) üzenetére


pckownz
senior tag

Minden megmarad? Doksik, környezeti változók stb?

(#60968) gergobaby válasza AtHoS (#60966) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Egy Elitebook 8440p-ben csinálja, Upgrade Bayben, HDD Sentinel sem jelez rá semmi hibát, ha megy valami torrent, vagy FTP letöltés akkor az sem zavarja meg, tehát a WIndows sem köhög.

HGST HTS545050A7E380

Energiagazdálkodási beálltásokban a Turn off HDD disk az volt már "Never" és 100 minutes is, de így is folyamat csinálja. Félek 1 héten belül kinyírja.

Üdv. Hajós :R

(#60969) AtHoS válasza pckownz (#60967) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én eddig csak a minden törléses mókát használtam, tehát a másikról nem tudok érdemben nyilatkozni.

Felhasználói dolgokat nem tartok a win partícióján (sosem értettem miért ez az alapértelmezett a wineknél :F ), így max játék mentéseket kell elpakolni ill. 1-2 programból exportálni a beállításait és mehet a teljes felújítás, ha szükséges.

gergobaby

Ha winben kikapcsoltad, akkor esetleg a lapos BIOS-ában (kicsi rá az esély) vagy magának a meghajtónak fw beállításainál lehet esetleg kikapcsolni/szabályozni az advanced power management kezelését

read-only mode on the forum

(#60970) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Adott egy új Acer V5-573G noti, egy új samsung USB-s DVD-RW, és egy windows 8.1 DVD
A gépen egy valamilyen Linux volt, a biosban UEFI mód volt kiválasztva, a partícióknál volt egy linuxos hétszentség, azt nem akartam törölni, meg két 465GB-s partició, azokat töröltem, és arra ment volna a 8.1.
A fájlok előkészítése, másolása, egyebek után az utolsó lépésnél a befejezés-nél ugyebár a telepítő újraindul, és onnan már a DVD nélkül megy a dolog.
Na most elsőre az UEFI miatt no bootable devices fogadott.
2.-ra legacy módban minden partíciót töröltem, és újat hoztam létre, mindkettőt formáztam, majd töröltem, és úgy választottam ki az egész 1 TB-t egyben, hogy ő hozza létre, ami kell,
A befejezés utáni újraindulásnál az fogad: hogy váratlanul újraindult vagy váratlan hibát észlelt. A telepítést nem lehet folytatni. kezdjem előröl, blabla.
Próbáltam a saját win 7-es telepítő DVD-mmel, és bár felment minden féle hibával (még egy reg.-et is át kellett írni az egyik hibánál), állandóan kék halálozott, ntfs.sys, meg 0x00000024, 0x00000050, meg volt valami 000000e1 meg d-vel is a végén, a 8.1 pedig a visszaállító konzolt hozta fel párszor, meg olyat, hogy keresek rá a neten a : MEMORY_MANAGEMENT

A Linux-os partíciós bizbaszra gyanakszom, vagy az új USB-s DVD-RW-re, mert a win 7-es telepítőm az egy ősrégi, és mindig is hibátlanul felment róla a cucc.

(#60971) AtHoS válasza AtHoS (#60969) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg Hitachi féle Feature Tool

read-only mode on the forum

(#60972) gergobaby válasza AtHoS (#60969) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi, megpróbálok bemenni mégegyszer a BIOSba is, de ott első körben nem találtam semmit. Jelenleg fut a uTorrent, így sosem áll le, indul el, így a hardveres hibát szerintem kizárhatom, nem?

(#60973) anorche1


anorche1
őstag

Adott egy win 8.1 -es laptop fullhd kijelzővel, és egy 1360x768 -as tv, hdmi -vel összekötve. Azt szeretném elérni, hogy a laptop kijelzőjén 125% -os nagyítás legyen, a tv -n pedig maradjon 100% -on. Hogy érhetem ezt el?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#60974) AtHoS válasza gergobaby (#60972) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha nem találsz beállítást, akkor egy program megoldhatja a "problémádat"

Nem rég kerestek progit,ami használja a beállított HDD-t, így az nem megy aludni [link]

A No Disk Sleep-hez link: [link]

Szerk.

BIOS-ban érdekes neveken lehet találni ilyen mókolási lehetőségeket. pl. Shock protection
Nem hardveres lesz a gond, hanem energiamenedzsment beállítás a HDD esetében

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#60975) gergobaby válasza AtHoS (#60974) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi szépen, kipróbáltam ezt a programot is, de sajnos torrent nélkül ezzel is leállítja a vinyót rendszeresen.. ilyen 10-15mp idle állapot után már kapcsol is le :(

Futok még pár kört a Hitachi oldal körül meg bios leírásokban, hátha :)

Köszi mindent :R

(#60976) tomp válasza gergobaby (#60975) üzenetére


tomp
félisten

Rakd fel a HDSentinelt. Majd Beállítások->Lemez figyelés->Lemez leállásának akadályozása résznél rakj egy "*" jelet. Meghatározott időnként a program így küld egy üres utasítást a merevlemeznek ami ez által nem áll le.

(#60977) AtHoS válasza gergobaby (#60975) üzenetére


AtHoS
nagyúr

10-15 másodperc :F Ez nem hangzik túl jól

read-only mode on the forum

(#60978) csixy


csixy
addikt

Ez rückverzben telepítés micsoda?
A 2/2. telepítést elkezdte elölről felfelé számlálni vagy 30.-ig . Ezt nem értem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#60979) gergobaby válasza tomp (#60976) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, ez a bepipálás segített, azóta nincs 1 leállás sem :)

Pedig már féltem, hogy a vinyó lesz rossz :(

(#60980) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! Van rá mód, hogy a kezdőképernyőhöz ne kelljen kattintani, hanem elég legyen csak a sarokba húzni az egeret?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60981) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Én ma kaptam meg a visszaigazolást az MS-tól.

11300 Forintot simán megér az amúgy 90 ezres op rendszer.
Többször újra telepíthető, végleges licenc nincs megszabva mint az officenél, hogy max 4 év.
Én a diáknak az első oldalát fényképeztem és küldtem be nekik, az is elég, nem kértek más adatot.
A diák az egyik ismerősömé, és így is legális, hisz nem kell a jogosultnak és a felhasználónak egy és ugyanaz személynek lennie és 5 licencet lehet vele venni évente.

Ezt megkérdeztem az MS chaten, szal tuti. :)

Úgyhogy végre van legális OP rendszerem. :)

(#60982) MasterMark válasza Ateszpapa (#60981) üzenetére


MasterMark
titán

Ez hogy?

Switch Tax

(#60983) harry3 válasza Ateszpapa (#60981) üzenetére


harry3
őstag

Én is néztem, hogy diákoknak van kedvezményes áron, de semmi konkrétat nem találtam róla, csak hogy van. Pont az a kérdés merült fel bennem is, hogy ez is csak addig tart amíg van jogviszony vagy végleges. Ez is frissíthető lesz ingyen a 10-re?

(#60985) Zolar:Elolvastam, amit írt. Azért írtam, hogy bennem is felmerült ez a kérdés, de megválaszolta. :K

[ Szerkesztve ]

(#60984) netpeti98 válasza Ateszpapa (#60981) üzenetére


netpeti98
addikt

11300 Forintot simán megér az amúgy 90 ezres op rendszer.

Csak az MS oldalon annyi, valójában 20-40 ezer forint között mozog verziótól függően.

(#60985) zzola válasza harry3 (#60983) üzenetére


zzola
félisten

"Többször újra telepíthető, végleges licenc nincs megszabva mint az officenél, hogy max 4 év."

:B

(#60986) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok!

Acer aspire one netbookhoz jobb szerintetek a win8.1 mint a 7?
2GB ram van benne 32 vagy 64 bites legyen?

(#60987) kope0808


kope0808
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy HP laptopot amihez kaptam egy Win 8-at ,természetesen DVD nem járt hozzá.A kérdeésem az lenne ,hogy hol tudom lementeni,kiírni a Windowst, esetleges késöbbi telepítés miattt?
Segítséget előre is köszönöm.

(#60988) kispx válasza andras888 (#60986) üzenetére


kispx
addikt

2 GB RAM mellett inkább a 32-es. Ha vannak hozzá driverek, akkor mehet a 8.1

(#60989) andras888 válasza kispx (#60988) üzenetére


andras888
aktív tag

Remek, én is úgy tudtam, hogy a 32-es kell 2gb mellé, inkább az os volt a kérdés, megnézem a drivereket.
Köszönöm! :R

(#60990) Ateszpapa válasza MasterMark (#60982) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ittvan bővebb infó.

netpeti98:

Igen, de én most ahhoz viszonyítottam mivel a diák verziót is ott vettem, azt máshol nem találod meg, csak az MS-nél.

Illetve itt az aprón, de abban nem lehetsz biztos, hogy honnan származik. :)

[ Szerkesztve ]

(#60991) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Azt majd holnap megkérdem, hogy mennyibe kerül kipostázni a telepítő lemezt, illetve akkor már a dobozt is küldik, ahogy a képen van.

(#60992) MasterMark válasza Ateszpapa (#60990) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, ha jól látom oktatóknak is jó.

Akkor ezt megvéve teljes értékű és le nem járó licenszt lehet venni?

Switch Tax

(#60993) odrif válasza MasterMark (#60992) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Úgylátom igen.
Kíváncsi vagyok unokaöcsém diákját beküldöm akkor megvásárolhatom-e.

20 éve a Prohardveren

(#60994) bigrock válasza kope0808 (#60987) üzenetére


bigrock
addikt

Ha visszaolvasol, korábban valaki linkelte a recovery partíció USB re való kiírását.

(#60995) MasterMark válasza odrif (#60993) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a korlátozott ajánlat diákoknak, valamint oktatóknak és más egyetemi és főiskolai személyzetnek szól, akik vásárlás előtt kötelesek igazolni jogosultságukat.

Szóval ez csak felsőoktatásban játszik?

Ateszpapa: Milyen diákot küldtél?

szerk: Ahogy elnézem biztos, hogy csak felsőoktatás:

A jogosult személy teljes vagy részidős, beiratkozott egyetemi vagy főiskolai diák, illetve oktató vagy alkalmazott kell hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#60996) odrif válasza MasterMark (#60995) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szóval ez csak felsőoktatásban játszik?

Jó kérdés. Hátha valaki jobban tudja a részleteket.

20 éve a Prohardveren

(#60997) Ateszpapa válasza MasterMark (#60995) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Bocs, elfelejtettem írni a lényeget, hogy 12 év kor felett lehet igényelni.
Mindenkinek szól aki a vásárlás időpontjában érvényes tanulói, tanári jogviszonya van.

Én szakközepes diákot küldtem be.
A lényeg, hogy betöltött 12. életév.
Ez tuti, mert a fiam 9 éves és azt nem fogadták el, akkor kérdeztem meg és szereztem olyan diákot aki betöltötte. :)
UI: Nem módosították az áfsz-t, nem kötelező a felső oktatás!

[ Szerkesztve ]

(#60998) odrif válasza Ateszpapa (#60997) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi.

20 éve a Prohardveren

(#60999) VoidXs válasza VoidXs (#60980) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha eddig nem is volt, most már van ilyen program. Itt a link, ha kell valakinek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61000) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok.

Windows 7 van most telepítve a gépemen. 3 partícióm van (C=win; D=telepített programok; E=minden egyéb [filmek,programok, stb.]). Megoldható-e úgy a Windows 8.1 Pro telepítése, hogy az E meghajtót nem formázom le, de a C és a D meghajtót igen?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.