Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Madn!ght válasza Sky D. (#1350) üzenetére


Madn!ght
addikt

A csurig töltés a tágulás miatt kicsit aggályos.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1352) sestertius válasza SimonYana (#1331) üzenetére


sestertius
őstag

Még nem, azzal kapcsolatban még beszélünk, csak várok egy üzenetre, és azt követően tudok tutit mondani....

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1353) Sky D. válasza Madn!ght (#1351) üzenetére


Sky D.
tag

annyira azért nem veszelyes pláne ha nagy a radi és a hőmérséklet ingadozás nem lesz hatalmas, annyit a cső tágulni fog...(csőbilincs azért nem árt egyik rendszerbe se)
Vagy másik tipp, ha a vized 45 fokos lesz maxon, s mikor eléri ezt a hőmérsékletet, akkor feltöltöd csurig, és lezárod. Utána hűlésnél csak vákum keletkezhet ;] ... ha pedig levegőt szívna be a rendszered, ott előbb utóbb folyni is fog :K

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1354) Madn!ght válasza Sky D. (#1353) üzenetére


Madn!ght
addikt

37 foknál több még a mostani 32 fokos szobában sem volt a vizem.
Csőbilincs van minden csövön. (némelyiken még plusz kábelkötegelő is, a biztonság kedvéért)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1355) Sky D. válasza Madn!ght (#1354) üzenetére


Sky D.
tag

Akkor már csak blokkok illesztésénél, vagy a csatik becsavarásánál folyhat ...
a víz nem tágul 10-20 fok eltérésnél olyan hatalmasat..

max víz hőmérsékletű teljesen levegö-telenített rendszered tartálytát feltöltöd lezárod és nem lenne szabad gondnak lennie...

az enyémben minimális túlnyomás van ... mert nincs rendesen levegő-telenítve ...

Szivattyú működésénél a levegő összenyomódik a radiban.....
A szűrőt sem sikerült teljesen levegö-telenítenem ...
Bár hogy kötöm be, megszorul benne minimális levegő, mert túl sűrű a háló, túl nagy felületen, és nem tudja a pumpa átnyomni az összes levegő. :) majd ahogy tömködnek el a kis lukacskák a szitán úgy levegö-telenítödik. Után meg lehet szétszedni takarítani, és kezdődik megint elölről :)

DE megérte megvenni épp a szennyeződések miatt.

Amúgy nekem a rendszer 8-10 csomagból jött össze . most még ez , meg az , meg amaz . elfogyott a cső, kellene még derékszög csatlakozó... tömítő gyűrű,, átfolyás jelző(na az 4 csomag volt) rossz jött meg a fekete, akkor hozza kaptam egy áttetsző átfolyás jelzőházat, a kettő nem volt kompatibilis egymással utána, megkaptam a kiszemelte áldozatot, a másik kettőt visszaküldeni :) és csak az atfolyás jelzö 2-3 hónapos procedúra volt... az Aqua tunigos rendelések sűrűsége miatt

Összejött és ez a lényeg ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1356) Joshi válasza SkyS1gn (#1344) üzenetére


Joshi
titán

Megoldás: klíma :D
Embernek gépnek egyaránt kellemes. :))

(#1357) Madn!ght válasza Sky D. (#1355) üzenetére


Madn!ght
addikt

OK, nem nagy tragédia az örvénylés, mert a cuppogást sikerült kiküszöbölni. Csak gondoltam mégis kipróbálnék egy ilyen szivacsot.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1358) SimonYana


SimonYana
addikt

Miket nem írtok!
Fröcsög , habosodik , köpköd ......
Ne idegeljetek már minden baromsággal. Vagy szökőkútról beszéltek? Ez is nem a vízhűtés topick ? :))
Jó hogy nem laboratóriumba rakjátok össze és 1 hónapos járatás után teszitek áram alá a lapot!
Ahogyan az előttem szóló mondta. Lapba se ram , se winyó és hadszóljon. Csak van mindenki olyan ügyes , hogy ne úsztassa el a szobát. Vagy ha nem akkor a kádban kell összerakni a vizes gépet! :DD

® SimonYana ®

(#1359) Sky D. válasza SimonYana (#1358) üzenetére


Sky D.
tag

Meg volt az első csepegésem és az első eltömődésem :)

Kitettem a Radit az ablakba éjszakára ... reggelre , pár csepp folyadékot találtam ,a pumpa alatt. a tartályt ésa pumpát összekötés csatlakozó kilazult..

Míg azt bütykölgettem észrevettem , hogy a szűrőházban a szűrő behorpadt a szívó hatástól.A radi után van a pumpa előtt...... így egyúttal azt is takarítani kellet :) de inkább a szűrőt, mint a blokkokat :D
Lecsavar-búra, szűrő ki, kiöblít egyik-másik... és vissza mind a 2 öt .. 1 kis folyadékot bele, és mehet minden tovább :) elképedtem , mikor észrevettem , hogy csak a szűrőházban levő vízmennyiséget kellet utánatölteni .. nem eresztett le se ma tartály , sem a cső....
A szűrőház jó vétel volt ...

Mi a szösz mindenki most heveri ki a tegnap esti TÁLTOS NAP-i bulit?--hehehe----

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1360) imikee válasza Madn!ght (#1351) üzenetére


imikee
tag

Helló Mindenkinek!
Én a tartályban mindig hagyok 2 ujjnyi levegőt tágulás céljából :)

...

(#1361) imikee válasza Madn!ght (#1342) üzenetére


imikee
tag

én egy akváriumi szűrőből vágtam :) saját készítésű blokkok vannak és a laing annyira nyomta a vizet hogy muszáj volt beletenni.

...

(#1362) Madn!ght válasza imikee (#1360) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szia!

Köszi a választ. Nekem elég kis méretű a tartályom, így kb egy ujjnyi levegőt hagytam benne.
Ettől függetlenül a tartályba beérkező cső (habár a levegőréteg alatt van=víz alatt) olyan sugárban nyomja be a vizet, hogy rendesen örvénylik. Effektnek jól néz ki, de közelről megnézve nagyon apró levegőbuborékok keringenek benne.

Egyelőre sikerült levegőtleníteni a rendszert, de azért hosszú távon nem szeretném, ha összegyűlne vmelyik blokkban a levegő. ;)

A szivacsot ki fogom próbálni, reményeim szerint meg fogja szüntetni az örvénylést. :B

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1363) Razermazer


Razermazer
őstag

No egy kis képmag hogy nálam, hogy is néz ki a vízhűtés nem éppen jók, mert a gép haldoklik, de a lényeg kivehető kábeleket még elrendezem. Brutális a giga lap szó szerint :D [link]
Üzenem yanának hogy a haf x tényleg jó ház, és én voltam balga, hogy eddig nem került látóterembe

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1364) sestertius válasza Razermazer (#1363) üzenetére


sestertius
őstag

Bakker :Y ... ekkora radit.... :D
Gondolom éppen hogy bír hűteni....

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1365) Sky D. válasza sestertius (#1364) üzenetére


Sky D.
tag

Mora 2 Pro a radi ..

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1366) imikee válasza Madn!ght (#1362) üzenetére


imikee
tag

Szia!

Jó lesz a szivaccsal tuti. Sok kis bubi volt nálam is.

...

(#1367) chosa91 válasza Razermazer (#1363) üzenetére


chosa91
aktív tag

Mennyi liter folyadékkal töltötted fel?

"Find something boring, and make it funny!"

(#1368) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , elékezett újra a ház csere ideje, nem tudtok valakit aki segíteni tudna egy kis házmodban ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1369) becsitibi válasza Drizzt01 (#1368) üzenetére


becsitibi
senior tag

Mire gondolosz?Gyere át ide,vagy ide,segitünk! :R

(#1370) Razermazer válasza chosa91 (#1367) üzenetére


Razermazer
őstag

1,5 liter-t benyel szépen ventik 390 fordulattal dolgoznak, csak hogy ne passzívba menjen.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1371) Drizzt01 válasza becsitibi (#1369) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi , már érdeklődök is . :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1372) Lacza_26 válasza Razermazer (#1370) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Az egész rendszer mindenestül vagy csak a radi?

(#1373) SkyS1gn válasza Razermazer (#1370) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nekem meg csak kb fél liter, én ezt nagyon kevesellem :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1374) Taposo válasza Razermazer (#1363) üzenetére


Taposo
aktív tag

Szoktam látni videókban hogy mikor légtelenitik a rendszert akk a légbuborékok hogyan távoznak a tartályba, de ha fekete átláthatatlan csövet használsz akkor miből tudod hogy nincs több bubi a rendszerben ? Már csak azért is kérdem mert én is fekete csöveket szeretnék.

(#1375) blasko92 válasza Taposo (#1374) üzenetére


blasko92
őstag

Én a fehér csöveknél is tudtam mikor légmentes. És a tartály sem átlátsz volt. Ha valami levegős lett volna, akkor a hőfokokból úgyis kiderül :R

(#1376) Taposo válasza blasko92 (#1375) üzenetére


Taposo
aktív tag

na jó hát igen, esetleg tippeket ? csak egyszer szeretném összerakni, de azt tissztességesen :K

[ Szerkesztve ]

(#1377) apollo12 válasza Taposo (#1376) üzenetére


apollo12
veterán

radiból úgyis hallod, ha levegős

(#1378) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok!

Ma végre sikeresen installáltam a vizes cuccaimat,kisebb nagyobb bakikkal,volt öröm móka kacagás verelytékezés keményen.eddig teljesen meg vagyok velel elégedve,most 30 fokos a CPU az AIDA64 szerint.A pumpának elfogadható a hangja,bár még a radiban lehet némi buborék,mert néha csobog a viz,majd egy kicsit összerázom finoman.

Ezúton szeretném megköszönni a topik lakóknak,Nektek a szakmai hozzászólásaitokat egy kezdő emberhez,nagyon nagy segitség voltatok nekem! :R

És jöjjön néhány kép:[link] :C

(#1379) Drizzt01 válasza becsitibi (#1378) üzenetére


Drizzt01
őstag

Grat a géphez . :C :C

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1380) Madn!ght válasza becsitibi (#1378) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szép lett! Grat!
A pózolós kép odab@sz :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1381) apollo12 válasza becsitibi (#1378) üzenetére


apollo12
veterán

faxa lett, grat hozzá

[ Szerkesztve ]

(#1382) SimonYana válasza becsitibi (#1378) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez a fotó egy mestermű! Majdnem olyan mint a géped! :C :C :C

® SimonYana ®

(#1383) SkyS1gn válasza becsitibi (#1378) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Grat, gyönyörű!!! :C
pár nappali képet is várunk :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1384) imibogyo válasza becsitibi (#1378) üzenetére


imibogyo
veterán

Szép lett nagyon a géped, az önarcképes fotó pedig tényleg különösen jó lett. :D

(#1385) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Update, lassan kiteljesül a blog + utómunkálatok elkezdve :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1386) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sráccok,mindenkinek köszönöm,örülök hogy tetszik a gépem,meg hogy ÉN is tetszek,de volt ott ám feforduláshirtelenaztsemtudtamhogymivan,nem vettétek észre?Ahhoz nem szólt senki,vagy értem,az egy megszokott dolog ;] ??Amikor a gép alját,a sarkát lefényképeztem,ott képzeljétek el hogy az azért történt,mert elfelejtettem ráhúzni a csavarokat jobban a radira,ezért el is kezdett spriccelni,volt ám hirtelen minden hogy hova is nyúljak,és hab a tortán hogy általában mindent a helyén tartok,de most a hozzá való imbuszkulcs nem ott volt,ezért kerestem fejvesztve a lakásban hogy van már :O ,aztán megtaláltam és meghúztam,és megnyugodtam....

:R

(#1387) Razermazer válasza Lacza_26 (#1372) üzenetére


Razermazer
őstag

Cakli pakli az egész rendszer

Taposo: Hát onnan hogy a mora, és a ház között átlátszó csöveket használok, így láttam mikor távoztak a bubik végleg, meg a hangon lehet hallani ha nincs is átlátszó cső akkor is.

Becsitibi: nagyon klassz lett, én már nem nagyon foglalkozom a díszítéssel, mert nem marad nálam olyan sokáig semmi :D még rádobok valamikor egy fullcovert a lapra, és csókolom.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1388) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Miért ilyen baromi rondák ezek az új plexis EK blokkok? :O

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#1389) SkyS1gn válasza MontyCrew (#1388) üzenetére


SkyS1gn
félisten

a CSQ design... mint egy jégakku úgy néz kI! szánalmas az összes :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1390) blasko92 válasza MontyCrew (#1388) üzenetére


blasko92
őstag

Azok... Nagyok, otrombák ezekkel a kör mintákkal.

Cris99 pontosan :D

[ Szerkesztve ]

(#1391) DigitXT válasza MontyCrew (#1388) üzenetére


DigitXT
félisten

Hogy ne vegyél...:DDD Sajna ez nagy öngól az EK-nak...

(#1392) MontyCrew válasza DigitXT (#1391) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Pedig, ha újra vizzezek, akkor mindenképp plexi blokkot akartam, viszont így ilyent tuti hogy nem veszek... plusz még a radik és pumpa helyét is ki kellene találni.

Esetleg ötlet? :) Silvestone SG05

Jelenleg, van egy antec cooler 620as a gépben, ennek a szivattyúját esetleg tudnám használni is, egy extreme sinle radi és egy NB blokkom van. Mindenképp úgy kéne megoldani, hogy a gépházzal egyben legyen.. Az ötletem nekem az lenne, hogy a borítástól megválok, és egy olyan szerkezetet fabrikálni, ami egy dupla radit meg tud tartani a gépház oldalán. Bár az elképzelésemet elég nehéz így gyorsan most szavakba önteni, de majd egyszer megpróbálom. Viszont a hardveren nem szeretnék változtatni, de ez a pofátlanul rusnya blokk elvette a kedvem, mert nekem az alaplap a gépház alján van és így a vga ventis része épp felém néz, így egy plexis blokkal igen impozáns kinézetet lehetne neki adni.. A csövezést nem fogom a véletlenre bízni, ez max 8/6as cső lehet, Nem szállok vitába így ne is beszéljetek le róla.

Amit hűteni kellene, az egy 1155ös ivy 3570Kn az alapon a NB kap majd egy blokkot, és az asus 7870 DC2. Ahogy néztem a blokk pedig jó lenne a kártyámra, amin meg is lepődtem, mert dc2 vgakra nemigen szoktak jók lenni a fullcover blokkok...

Esetleg egy erős polírral nem lehetne ezt a csúnya jószágot szebbé varázsolni?:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#1393) SkyS1gn válasza blasko92 (#1390) üzenetére


SkyS1gn
félisten

de remélem nem cserélik le az egész palettát, vagy a jövőben csak ilyenek jönnek? épp megszerettem az EK-t erre elrontja a szám ízét ezzel :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1394) Tirexi


Tirexi
addikt

Hali all.

Azt hiszem én is bele kezdek a vízhűtésbe méghozzá nem is akármilyenbe. :Y
De előtte lenne pár noob kérdésem mielőtt neki állok csövet darabolni. :D

-Mi a kötelező sorrend az összeépítésnél? Tehát a lánc hogyan legyen összeépítve? Előbb CPU aztán VGA vagy fordítva? Van erről valami kép? (SLI-s kép)
-Hogyan kell feltölteni a kész rendszert? Hova öntöm a vizet miközben megy a motort? Tartályba? És meddig legyen? Csurig?
-Honnan tudom mikor töltődött fel a rendszer?
-Mennyire kell a leszorítógyűrűt meghúzni? Elég emberi erővel vagy kell hozzá mondjuk fogó is?
-Milyen arányban kell keverni a desztillált vizet a fagyállóval?
-Milyen gyakran kell a vizet cserélgetni?
-Miért teszek fel ennyi kérdést? :DDD
-A VGA-ra való blokk szerelés mennyire nehéz? Csak pár csavar nem?

THX előre is. :D :R

(#1395) Cybertrone válasza Tirexi (#1394) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ezeket elvileg en csinalom majd nem?

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1396) SkyS1gn válasza Cybertrone (#1395) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD
pár hónap múlva ugyis eladja és visszatér a léghűtésre ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1397) Madn!ght válasza Tirexi (#1394) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szia!

Kérdéseidre a válaszok a fórumból:

- Mi a kötelező sorrend az összeépítésnél? Tehát a lánc hogyan legyen összeépítve? Előbb CPU aztán VGA vagy fordítva? Van erről valami kép? (SLI-s kép)

Kötelező maximum olyan tekintetben van, hogy a tartályból a pumpába kell, hogy folyjon a víz, tehát a pumpa ne járjon szárazon (kvázi a tartály magasabban legyen a pumpánál)

Egy ajánlott rajz a kapcsolást illetően. Nem SLI-s, arra, majd a kollégák linkelnek egyet.

- Hogyan kell feltölteni a kész rendszert? Hova öntöm a vizet miközben megy a motort? Tartályba? És meddig legyen? Csurig?
- Honnan tudom mikor töltődött fel a rendszer?

Válasz

- Mennyire kell a leszorítógyűrűt meghúzni? Elég emberi erővel vagy kell hozzá mondjuk fogó is?

Elvileg elég emberi erővel, tehát ameddig bírod. Én személy szerint rásegítettem kicsit (óvatosan) fogóval. Műanyag tartálynál nagyon óvatosan érdemes csak rásegíteni, mivel a műanyag könnyen elhasadhat.

Segítség1. segítség2

- Milyen arányban kell keverni a desztillált vizet a fagyállóval?

Válasz

- Milyen gyakran kell a vizet cserélgetni?

Én a pcvizhutes.hu üzemeltetőjétől Tody56-tól azt az információt kaptam, hogy ha nincs (szemmel látható) szennyeződés a rendszerben, évente elegendő.

Remélem (valamelyest) segítettem. Ha esetleg pontatlan voltam valamiben, kérem a kollegák korrigálják.

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1398) Tirexi válasza SkyS1gn (#1396) üzenetére


Tirexi
addikt

Miért adnám el?
Nem olcsó bazári gagyi lesz elhiheted...
Troll-kodni lehet menni másik topic-ba. :K

(#1397) Madn!ght
THX :R :R

(#1399) SkyS1gn válasza Tirexi (#1398) üzenetére


SkyS1gn
félisten

mert a hírneved megelőzött:DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1400) Cybertrone válasza SkyS1gn (#1396) üzenetére


Cybertrone
veterán

Lazítsál... Segítettem neki összeválogatni a dolgokat, nem szar cucc lesz ;) Ha eladja az ő dolga, de szerintem megelégedéssel fogja használni :C Kicsit a saját vágyaim is benne vannak a wasseres rendszerbe, így fix nem szar... de legyen elég annyi hogy új platformra vált, és a vga-k is hűsölnek majd, illetve a másik platform procija is... mind ezt a piac egyik legnagyobb radija fogja hűteni :K További részletek, és természetesen Tirexihez híven videó majd az összeszerelés után, ami remélhetőleg pár nap kérdése :K
És azért mert feltett pár kérdést nem kell egyből a hírnevével oltani... Értelmes gyerek, napi kapcsolatban vagyok vele, és nem venném észre azt amit a neten terjesztenének... Ez egy független fórum, szerintem maradjon is meg annak, te hát a diszkrimináció szerintem legyen tabu!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.