Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) TaaT válasza HUfantom (#850) üzenetére


TaaT
veterán

le van szabályozva a DDC?

Give them hell Ukraine!

(#852) DigitXT válasza HUfantom (#850) üzenetére


DigitXT
félisten

Szedd szét, rakd össze. Lehet, hogy csak megragadt picit.
Nekem is volt ilyen gondom, és már egy pici mocorgatás is
segített a starton. De a legtisztább szétkapni, ellenőrizni.:)

Főleg, ha nem gyári a tető... Az ördög nem alszik. Nekem
most gyári tető van rajta (olyan is a beköthetősége), de én
csak segédszivattyúnak használom. Feltöltésnél jól jött, s
méregetni lehet vele, ha kell, de ennyi. Indul 5,5V-ról is.;]

(#853) HUfantom válasza TaaT (#851) üzenetére


HUfantom
őstag

nem.
Csak simán 18W modell. molex + visszajelző

Szedd szét, rakd össze. Lehet, hogy csak megragadt picit.
Nekem is volt ilyen gondom, és már egy pici mocorgatás is
segített a starton. De a legtisztább szétkapni, ellenőrizni.

Ha egyszer ráveszem magam és szétkapom akkor biztos pihen egy darabig....

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#854) poli27


poli27
veterán

Nah elkészült a nagy művem íme pár fotó : [link]
Már csak az uv cső kell bele, meg a full cover blokk, de szerintem kell még egy dupla radi is, szerintetek ha 60-62 fokon megáll a proci hőmérséklete prime95 alatt 1 óra, ha ákötöm a vgat nem lesz sok neki?

[ Szerkesztve ]

(#855) Razermazer válasza HUfantom (#850) üzenetére


Razermazer
őstag

Nekem már akkor nem tetszett az a ddc amikor megvetted az a szép zöd lerakódás az nem volt egészséges. Emlékszem tisztogattad mint az őrült, nem volt az 100-as már akkor se.
Ki tudja mit használt a sógor mint hűtőfolyadék.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#856) HUfantom válasza Razermazer (#855) üzenetére


HUfantom
őstag

Hat nem nyert...

Azt a pumpa tero tartaly kombot eladtam...

ami zold volt az a srac allitasa szerint valvorine es corroziogatlo volt. A franc tudja meddig hajtotta more olyan lett.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#857) OC válasza HUfantom (#856) üzenetére


OC
őstag

Valvoline-tól én még semmi nem láttam bezöldülni, pláne nem a DDC nagyon sima belső felületét.

Nem azt mondom, hogy nem lehetséges, csak nekem pár év alatt, sok-sok szerelés alkalmával nem jelentkezett a dolog. :U

(#858) HUfantom válasza OC (#857) üzenetére


HUfantom
őstag

Na máma reggel pöcre indult a pumpa ismét. Pont windows frissítés volt, talán az hatással van a pumpára ? :C :))

Hát szegény elég viharvertnek látszott mikor hozzám került

olajos tapintása volt, és törött a kupakja. Pont tőled vettem hozzá az újat amivel végülis eladtam

Ami nekem most rakoncátlankodik azt jóval régebben vettem
Most is ebben a keretben teszi a dolgát. Hétvégén mostmár muszály szétszednem és megnézni vajon mitől köhögött... Remélem addig nem lesz gondom vele

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#859) OC válasza HUfantom (#858) üzenetére


OC
őstag

Aham.

Első körben csatlakozások, vezeték, forrasztás és takarítás.

Bár a takarításért nem szokott "könyörögni" egy laing. :N

(#860) Sky D. válasza HUfantom (#858) üzenetére


Sky D.
tag

nds..

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#861) apollo12


apollo12
veterán

na meg jött a másik radi
[link]
[link]

na már csak a Subcoolingra várok, elvileg ezen a héten megjönnek a csatik

[ Szerkesztve ]

(#862) poli27


poli27
veterán

[link] ehhez a radihoz nem tehetek be rezet ugye? vagy ha esetleg beteszek 2 nem slim dual réz radit az alu helyett, akkor az alu tartály [link] nem számít?Jól tudom hogy nem lehet keverni őket ugye?
esetleg erre vki : [link]

(#863) HUfantom válasza poli27 (#862) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha jó folyadékot választasz hozzá akkor megférnek az alu és réz alkatrészek egymás mellett.

Fagyállókon szokott lenni hogy alus vagy rezes anyagú hűtőkbe való.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#864) lori80 válasza HUfantom (#863) üzenetére


lori80
tag

Nekem is alu a radim,es akad rez blokk a rendszerben,de a gyogyszertari desztilalt viz a Valvoline adalekkal tokeletesen teszi a dolgat lassan 3 honapja.

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#865) blasko92


blasko92
őstag

poli27, lori80

Két napja linkeltem :) [link]

Persze, ha eloxálva van az alu, akkor semmi probléma nem lesz.

(#866) lori80 válasza blasko92 (#865) üzenetére


lori80
tag

Hat,ha valoban eszik is egymast az anyagok,az annyira jelentektelen lehet,hogy nallam tiszta a viz,meg a tartaly alja is par honap utan is.
Nem valoszinu,hogy megerem meg ebben az eletben azt,hogy netan a radi kijukadjon :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#867) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok ,elkelne egy kis segítség . :R
Van 1 GTX 260-ra való blokkom , nem nagyon törik magukat az emberek megvenni .
Tudnátok segíteni találni alá 1 kártyát , vagy vevőt ? :DDD ;]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#868) lori80 válasza Drizzt01 (#867) üzenetére


lori80
tag

Szeva :)
Ha masra nem,jo lessz poharalatetnek az iroasztalra :))
Nezegesd az aproban a videokartyakat,elobb utobb csak lessz eggy elado,amire rateheted :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#869) Drizzt01 válasza lori80 (#868) üzenetére


Drizzt01
őstag

nézegetem , de sajna lehet csak arra az egyfajtára jó.
Nem úgy mint a 6950-70 , 7950-70 :W

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#870) Seri21 válasza blasko92 (#865) üzenetére


Seri21
tag

Hát nem tom, de én nem sós oldattal járatom a gépem. :) Tehát ha te sem akkor nyugodtan összerakhatod az alut meg a rezet.

[ Szerkesztve ]

(#871) SimonYana


SimonYana
addikt

No Uraim!
Kicsit el vagyok veszve mert melózok , de hétvégére remélem újra itt lehetek!
Lesz egy kis újításom és bele kezdtem abba is!
Eddig itt tartok! Most készítem elő a házat a víznek és a hardvernek!
Kicsit fel extrázom! :DD

® SimonYana ®

(#872) lori80 válasza SimonYana (#871) üzenetére


lori80
tag

Szep szolid ez a haziko,tetszik,kivancsi vagyok mit hozol ki belole :)
En abban gondolkodtam,hogy a Raven-t atszinterezem feherre(mar amit lehet,mert a 200 fokot a muanyag reszek nem birjak,csak a femek),es a kulso boritast meg az autofenyezoknel szinten feherre,csak lusta vagyok szetszedni a hazat,es a fiamtol egy csavart nem tudok ugy lerakni,hogy 2 perc mulva ugyanott meg is talaljam :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#873) Madn!ght válasza SimonYana (#871) üzenetére


Madn!ght
addikt

Fain alapanyag. :C :B

(#872) lori80: fehér varjú? Arra kíváncsi vagyok. :D:D

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#874) SimonYana válasza lori80 (#872) üzenetére


SimonYana
addikt

Apja Fia!
Hamar bele jön majd meglátod! Egyszer majd hazamész a melóból és csak lesel , hogy tolja a Trasformerst! Autót vagy biciklit hajtogat a gépedből! :DD

Rá kell majd festetni , hogy ritka mint a fehér varjú! :DD

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#875) lori80 válasza SimonYana (#874) üzenetére


lori80
tag

Meg szerencse,hogy nem te tanitod,mert mar lebontott volna valamit :D :D :D
De azert igy is igyekszik :)
Amugy miatta kelett kulon szekrenyt csinaltatnom,a gepnek,mert vandalkodik :)
A Roccat Kone egeremet is mar ugy szetkaristolta,hogy vennem kelett egy G700-at,hogy el tudjam tenni elole :)
Minden este el kell zarnom minden mozdithatot a gep korul,mert megszereli mire hazaerek melobol :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#876) Madn!ght válasza lori80 (#875) üzenetére


Madn!ght
addikt

:C :DDD :DDD :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#877) poli27 válasza lori80 (#875) üzenetére


poli27
veterán

:C

(#878) TaaT válasza lori80 (#875) üzenetére


TaaT
veterán

A fiókos képről eszembe jutott a macskám, vhogy ki bírta nyitni a zoknis fiókot ami teli volt, ő persze kirámolt egy keveset és befeküdt :DDD

am szép bicó ;)

Give them hell Ukraine!

(#879) SimonYana válasza lori80 (#875) üzenetére


SimonYana
addikt

Szépen dolgozik a kis Csöppség! :C
Meg lesz az a Transformersz hamarosan! :C

® SimonYana ®

(#880) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Tudnátok nekem ajánlani tartályt olyan 10-ezer forintig? A pumpa az Thermaltake P500

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#881) ThodEE válasza mclaren-d (#880) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha nem kifejezetten a pumpára kell akkor szerintem ez megteszi:) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#882) beluschi válasza mclaren-d (#880) üzenetére


beluschi
tag

Innen lehet válogatni, vagy használt esetén az apróról.

Bővebb info esetén /pontosan mik a rendszer összetevői, hol akarod elhelyezni, hány csatlakozási lehetőségre van szükséged/ az itteni guruk pontosabb segítséget is tudnak adni.

Homeworld forever

(#883) apollo12 válasza mclaren-d (#880) üzenetére


apollo12
veterán

ha kicsi a hely akkor ez tökéletes [link]

(#884) Sky D. válasza mclaren-d (#880) üzenetére


Sky D.
tag

vagy még mindig ott van az apró , lehet szemezgetni :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#885) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Köszöntem szépen h ilyen segítökészek vagytok :C :R való színüleg ez lesz

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#886) Weareus


Weareus
addikt

Alapórajelen ketyegő procimon lévő egy szem Noctua ventimet - amit eddig csendesként könyveltem el - lecseréltem egy 18-as Phobyára.
Ég és föld, de lesz ez még csendesebb...

Ezért vizezném a procit és az a kérdésem, hogy kb. mekkora vízhőfok-emelkedés várható, ha most 3-4 óra játék után 42-46 fokra áll be a vízhőfok (szobahőtől függően), ill. mennyire valószínű, hogy még egy radit kell majd beraknom a konfigba (feltéve hogy továbbra is passzívban használnám a Morá-t)?
A víz most csak a catamaxon üzemelő 7970-est hűti.

Vízkonf.:
Laing D5 réztető
Mora

Blokk után is érdeklődnék, hogy melyik típus lehet a legjobb egy passzív rendszerhez (1155)?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#887) SimonYana válasza mclaren-d (#880) üzenetére


SimonYana
addikt

Én ezt vettem!

® SimonYana ®

(#888) SimonYana


SimonYana
addikt

No mesterek!
Még csak 90%-ban lettem készen vele!
Ami eddig készült kép az itt van! Majd még lesz és befejezem , de 4-kor kelek és nagyon késő van már! :O

® SimonYana ®

(#889) poli27 válasza SimonYana (#888) üzenetére


poli27
veterán

Eddig tuti :C

(#890) DigitXT válasza SimonYana (#888) üzenetére


DigitXT
félisten

Milyen zajcsökkentő cuccal bélelted ki?:R

(#891) imibogyo válasza SimonYana (#888) üzenetére


imibogyo
veterán

Nagyon jól néz ki, gratulálok hozzá. :K

Egy dolog futott csak végig az agyamon: "Mi csórók megpróbálunk a legjobb , drágább dolgokat megvenni , mert ha nincs lé akkor én is a gépemhez nyúlok azonnal! Sajnos ez így van már régóta! Leszoktam a cigiről és annak az árát most ebbe tolom."

Akárhogy nézem, vagy négy teljes havi keresetem ez a gép, így a "csórók" nevében kikérem magamnak :P . Igazán nem bántásból, csak nekem nehezen jön össze először a "csóró vagyok" szöveg, utána meg betolsz egy ilyen gépet a topikba. De abszolút béke és gratula a géphez, csak nekem ez így valahogy nem jön össze. Látom, hogy sokat dolgozol, teszel érte, hogy legyen és nem sajnálom tőled, de vagyunk itt jópáran akik szerintem feléből, negyedéből élünk és ezután fura ilyen "csóró" szöveget olvasni, mert akkor én mi vagyok "csöves"? ;]

[ Szerkesztve ]

(#892) poli27 válasza imibogyo (#891) üzenetére


poli27
veterán

Sztem elvitték a régi gépházát (HAF-X), abból meg egy kis plusszból vette ezt.Én sztem ennyi történt jól gondolom János?

(#893) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Bár nincs vízhűtésem (egyhamar szerintem nem is lesz), de a következő jutott eszembe:
sok-sok gyári, rézmagos intel hűtőnek kiütni a rézmagját, az alját laposra esztergálni/köszörülni, hogy ne legyen az a kis kiemelkedő rész. Az így kapott bordákat pedig ráhúzni/ütni egy olyan méretű fém (alu/réz) csőre, ami passzentosan fér át a lyukon. (+hővezetővel megkenve és/vagy forrasztva), És természetesen középső csőben keringne a hűtőfolyadék. Egy 50cm -es (kb. normál gépház hossz) radiátorhoz kéne kb. 30-35db gyári hűtő, de szerintem hatékony volna, meg jól is nézne ki. Lehet, hogy már volt ilyen ötlet vagy kivitelezés, akkor bocsi.
Mi a véleményetek?

(#894) DaveJr válasza nzozz (#893) üzenetére


DaveJr
őstag

Erre létezik már gyári megoldás: [link]
vagy:
[link]

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#895) chosa91 válasza nzozz (#893) üzenetére


chosa91
aktív tag

Amennyiben jól értelmezem az elképzelésed egy sima csövön áramolna át a hűtőfolyadék, amely csövön 50cm-n nagyjából 15-16db borda lenne egymásra húzva mint rablóhús a nyárson, ezeket valamely oldaláról fújatnád ventillátorokkal?
Vagy ez csak a hőleadó "tartályod" lenne?

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#896) imibogyo válasza poli27 (#892) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze tudom, csak nekem a "csóró"-val valahogy nem jön össze az a gép, ami neki van. Komolyan nem bántásból írtam, csak megakadt rajta a szemem. ;)

(#897) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok Szakik!

Megvizsgálnátok ezt szakértői szemmel,még bilincsek nélkül van,de majd lesz az is,jó ez a kialakitás?Nem baj az hogy a radinak a csatlakozójai felefelé állnak?Befolyásolja-e a hűtési teljesitményt hogy igy áll a radi?

KÉP

Válaszokat köszönöm!

:R

[ Szerkesztve ]

(#898) imibogyo válasza becsitibi (#897) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem tökéletes. Nekem is így vannak a csatik és így légteleníteni is könnyebb, legalábbis bebeszélem magamnak. Ha rendesen légtelenítve van, semmi különbség nincs hűtési szempontból, már ha ventis működést feltételezünk, nekem passzívban azért vízszintesen jobb volt, de az más. ;)

Nagyon szépen alakul a géped. :K

[ Szerkesztve ]

(#899) becsitibi válasza imibogyo (#898) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hálásan köszönöm a nagyon gyors választ! :R Akkor marad ez a felállás,már rendelem is a gyorsbilincseket. ;]

A géphez is kösz hogy hozzászóltál!

:R

(#900) DigitXT válasza imibogyo (#896) üzenetére


DigitXT
félisten

Van egy mondás, hogy "csóró vagyok, de nem szegény". Én is
ezt szoktam mondogatni, amikor beüt a krach. Attól még, hogy
az embernek hirtelen elfogy a pénze, még lehet egy (korábban
megvásárolt) jó gépe... Max. megpróbálhatja eladni, ha muszáj.

Én is így vagyok a VGA-mmal... Nincs vele semmi bajom, de ez
a költözés dolog egy kicsit hirtelen jött: tartalékom nem sok, és
elég komoly extra költségek merültek fel, valamiből pénz kell.:N

Aztán ha "egyenesbe" jöttek a dolgok, vehetek másikat, ősszel.
(Mindenáron nem adom el, ha gáz ajánlatok jönnek, akkor hitel.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.