Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) lori80 válasza Madn!ght (#650) üzenetére


lori80
tag

10 perc???:-) Nallam kb 3 perc,es tobb mint 2l van a rendszerben:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#652) blasko92 válasza lori80 (#651) üzenetére


blasko92
őstag

Egy csatlakozót kell tekerni a tartályba, amire megy egy cső, aminek a végén meg van egy 2 literes flakon :D És máris megoldódott a feltöltési probléma. :R

(#653) lori80 válasza blasko92 (#652) üzenetére


lori80
tag

En kinebb huzom az 5,25-os tartalyt,belerakok egy tolcsert,felig feltoltom a tartalyt,elinditom a szivattyut,es mire az osszes viz a helyere kerult,mar legtelenitve is van,es mehet vissza a lezarodugo a tartalyba:-)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#654) blasko92 válasza lori80 (#653) üzenetére


blasko92
őstag

Arra az AGB-s tetőtartály kombóra mondtam :))

(#655) lori80 válasza blasko92 (#654) üzenetére


lori80
tag

Igen tudom,csak csodalkoztam,hogy azzal ilyen lassan lehet feltolteni:-) Jo kis turelemjatek,felteve,ha valaki nem a te palackos modszeredet hasznalja:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#656) SimonYana válasza blasko92 (#654) üzenetére


SimonYana
addikt

No én sem az AGB-n keresztül töltöttem fel! ! Nem úgy megy az csak hogy 1 dl-es AGB-vel feltöltök és kilégtelenítek 3 liter űrtartalmú rendszert! :))
Erről beszéltem ezelótt is! Persze sokkal egyszerűbb a dolog csak egy dupla radis procihűtésnél. Mi víz van abba! 5 db? Pfff

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#657) blasko92 válasza SimonYana (#656) üzenetére


blasko92
őstag

Ha van másik tartály, akkor szerintem senki nem kínlódik az agb-vel :D

(#658) SimonYana válasza blasko92 (#657) üzenetére


SimonYana
addikt

Persze hogy van! Arra használom csak az AGB-t , hogy beletettem egy ritka szivacsot és így szépen leszűri a vizet , ha esetleg valami lenne még benne a múltból!

Hamarosan készül a süket szoba a gépemnek!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#659) lori80 válasza SimonYana (#658) üzenetére


lori80
tag

Akkor minek agb tartaly,ha hasznalhatatlan,es ugy is kell melle egy masik?:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#660) SimonYana válasza lori80 (#659) üzenetére


SimonYana
addikt

(#635) SimonYana válasza Madn!ght (#634) üzenetére

Egyben adták olcsón! nem dobom el! Most is azt mondom! Ezen feltölteni és légteleníteni nem egyszerű pöcsölős! Most építem át a rendszert! Ilyen tartályom van! 25 cm azért 25 cm még ...-ból is!

® SimonYana ®

(#661) sestertius


sestertius
őstag

Na megy a kütyü... :))

A tapasztalat elsőre nem rossz, de még további építést/ügyeskedést igényel... Az oldal falon lévő két ventimből a hátsót le kellett vennem, mert nem fért el a tartálytól.. vagy két-három mm miatt, a jó anyukájába...
A két venti helyett így egy nyomja be oldalt a levegőt, valamint a hdd rekeszt is fordítottam, gondoltam minek porozzon az is befelé, így már az sem szállít levegőt a házba...
Szóval felülre vissza raktam a 20-as CM ventit, a hátsó 14-es is lekerült.
Összességében game alatt az átlag hőfok sokat javult. Még a hűvösebb időkben is megszaladt a H100-al 61/mag értékekre, hát mit mutatna a kánikulában, itt pedig fél óra után 58/58/55/54, szóval tuti. A gond azonban, hogy a vga hőfok felkúszott így a hiányzó ventik miatt vagy 7-8 fokot... :U

Szóval első körben a tartályt vagy beljebb, vagy ahogy a gps szokta mondani: újratervezés... :D

A kuriózumnak számító és méregdrága 60FT/db ipari bilincseket és a 300Ft/m barkácsáruházi csövet ne nézzétek, a lényeg az volt, hogy menjen és mit mutat... :DDD

A többit majd később...

Egy-két lövés beépítés után: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#662) SimonYana


SimonYana
addikt

Itt a jó cső gyerekek!

® SimonYana ®

(#663) beluschi válasza SimonYana (#662) üzenetére


beluschi
tag

16-os belső, meg 19-es külső és 100 bar nyomás? A 8-as belsejű vászonbetétes csövek sem bírnak annyit. A fateromnál ha nem figyelünk a kompresszorra és mondjuk 12-15 bár közé felszalad a nyomás, a régebbi csövek már képesek eldurranni. Értem én, hogy bírják a vízhűtésnél lévő nyomást, de ilyet mégse kéne írni.
Vagy van még két lehetőség: valami űrtechnikás anyagból van, vagy csak simán benéztem valamit.

#661 sestertius: Nyomjad rá a fullcover blokkot oszt hagy szóljon :DDD

[ Szerkesztve ]

Homeworld forever

(#664) SimonYana válasza beluschi (#663) üzenetére


SimonYana
addikt

Engem a hajlékonysága jobban érdekel mint a nyomás adatok , mert a gépmél nincs nyomás nálunk! :)) Viszont a 16-ös belső szerintem el van írva! Az nagyon sok és 19.1 a külső és mégis olyan vastag a fala!

® SimonYana ®

(#665) beluschi válasza SimonYana (#664) üzenetére


beluschi
tag

Még jó, hogy nincs akkora nyomás, levágna egy csövet, a kilövellő víz meg átütné a ház oldalát :DD

19,1 külső és 15,9 belső átmérőt ír. A falvastagságot viszont 3,2-nek írja, ezzel számolva viszont a 19,1-es külsővel (2x3,2 fal) 12,7 belső jön ki. Ha meg a képet nézem és esetleg méretarányos, akkor a belső átmérő max fele lehet a külsőnek 19-es külsőhöz 10-es belső? Durva!

#666 Lacza_26: Ott a pont, 25,4/2=12,7

[ Szerkesztve ]

Homeworld forever

(#666) Lacza_26 válasza SimonYana (#664) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Valószínű, mert ott van mellette hogy 1/2 inch ami nem lehet 15,9mm inkább 12,7.

A zsenik csak 1x vették le a falméretet.

Az inchben megadott értékek jók.

[ Szerkesztve ]

(#667) sestertius válasza beluschi (#663) üzenetére


sestertius
őstag

Erre nem, de mivel a vga a leghangosabb, idővel ki kell találni valamit... :)
Most csak azon filózok, hogy vajon azért meleg a vga, mert nem kap elég levegőt, vagy mert nem megy ki a házból a levegő..? Hm...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#668) TESCO-Zsömle válasza SimonYana (#662) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jól néz ki. Az egyik modomhoz jól is jönne majd a feliratmentesség.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#669) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#668) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ez jóó!
valahogyan csak levarakom a sajátomról is :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#670) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#669) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most na...

Értem én, hogy mókásan hangzik, de kellő információ nélkül nem tudod megítélni, hogy mennyire helytálló.

Annyit mondok, hogy a mod nevében szerepel majd ez az angol szó: "pure".

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#671) SimonYana válasza beluschi (#665) üzenetére


SimonYana
addikt

Így igaz srácok! 12.7mm lesz az! Jaj de jó lenne ez most nekem! :DD

® SimonYana ®

(#672) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#670) üzenetére


SkyS1gn
félisten

engem is b.szottul zavar a felirat, nemgondoltam hogy teli lesz nyomva vele de majdcsak leimádkozom valahogy :DDD

pure :P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#673) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#672) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Engem -személy szerint- nem zavarnak az ilyen jelentéktelen dolgok, de a mod miatt "tiszta" kell.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#674) SkyS1gn válasza TESCO-Zsömle (#673) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nekem is a mod miatt ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#675) Delta-Laca válasza sestertius (#661) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Jééé, ott a (volt) blokkom:Y Jó lett a cucc, hajrá:C

Üdv.: Delta-Laca

(#676) DigitXT válasza HUfantom (#649) üzenetére


DigitXT
félisten

:DDD A posta? Mondjuk én személyesen hoztam, vittem.:))

(#677) HUfantom válasza DigitXT (#676) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem madaraszf nagyon profin csomagolta bomba biztos volt :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#678) poli27


poli27
veterán

hali
Adott ez a konfig, (tegnap szereztem még nem volt vízhűtésem)
Kit:
Blokk -- EK Water Blocks EK Supreme Acetal Universal (ez nem a HF!)
Pumpa -- Liang DDC 12V 1T. nem kell bemutatni.
Tartály -- kék Noise Isolator. külső radiátoros alu tartály akril tetővel (80x125mm).
Radiátor -- Magicool Alminium 360. egyszerű alu radiátor 3x120-as venti hellyel (400x120x30 mm
Csövek -- 8x10 átlátszó PUR

Az lenne a kérdés, hogy szeretném a vga-t (6950) és a chipsetet is bekötni (alaplapon alapból van vízhűtésnek hely Gigabyte EX58 Extreme) A kérdés az, hogyan lehet ezt megoldani, elég ha belekötöm csak a rendszerbe, vagy esetleg már csőátmérőt is kéne mondjuk 13/10 re bővíteni? És milyen sorrendbe érdemes bekötni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#679) lori80 válasza poli27 (#678) üzenetére


lori80
tag

Csonel mindenkepp ajanlott a belso 10-es meret.A radi szerintem keves lessz,ha alaplapot is rakotod.A sorrendet,azt mindenki maga donti el,de altalaban a legforobb resszel szokta mindenki kezdeni,vagyis a videokartyaval.Onnan,proci,es a lap a legvegen,de ilyen kis radival,mar elegge fol lessz futve arra mar a viz,amire a laphoz er..

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#680) HUfantom válasza poli27 (#678) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha egyet kéne mondanom inkább egy nagyobb radi talán.
Az egy tripla slim radi amid van. Jön a meleg gyorsan :D
Esetleg unlockolva van a 6950esed talán húzva is ? // 6970órajelek már húzás....

A cső növelése kb 50%-al lesz nagyobb az áramlás térfogata.
Értsd: ennyivel több víz áramlik át egységnyi idő alatt azonos sebesség mellett.

Mégis a DDC piszok erős boldogul a kis csövel is.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#681) poli27 válasza HUfantom (#680) üzenetére


poli27
veterán

Vga nincs húzva csak a proci megy 3,5ghz-en.Akkor érdemes a csövet cserélni 10 es belsőjűre ha jól értem.Ha veszek egy ugyanilyet csak nem slimbe az akkor elvileg már jó ha jól értem. Ahogy nézegetem a subcooling meg a pcvizhütés oldalát , kisebb vagyonokat lehet elkölteni rá :D

(#682) HUfantom válasza poli27 (#681) üzenetére


HUfantom
őstag

Mivel az én válaszomra nyomtad a "válasz" gombot én nem...

Pont azt írtam hogy inkább radit cserélném vastagabbra.
Igen újonnan minden drága...

Használtban passzold el a slim radit vegyél helyette egy vastagabbat és kész :)
De ez csak saját vélemény de mindenképp szerintem a vékony radiátor sokkal neccesebb mint a hogy legyen vastag cső.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#683) planbmokus válasza poli27 (#681) üzenetére


planbmokus
senior tag

Cyberbeni -nél vannak jóféle radiátorok, jóárasítva!
Én vettem egy duplát tőle, most már a Magicool Slim 240 mellé be van fogva...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#684) SimonYana válasza poli27 (#681) üzenetére


SimonYana
addikt

poli27!
El megy azzal a radival nyugodt lehetsz! Igaz nem 40 fokos lesz a cucc , de elmegy vele!
Kell rá 3 db venti 600rmp-n és szerintem minden oké lesz! Olyan 50 fok körül el lesz a rendszered! Nem kell itt mindenkinek Mo-Ra2-és 3.
Mindenképpen jobb lesz mint léggel. VGA-d sem fog szerintem 55- 60 fölé menni játék alatt sem!!

Srácok miért akarjátok vele meg vetetni mindjárt a legnagyobb radit?
Nem 3db 6950-ről beszél ha jól emlékszem! :F

Egyedül a cső méretet növelném , de az csati cserékkel is jár. Még így is le fogja szűkíteni az alaplapi méret , de az még elmenne! Kicsit lehet cipogni is fog emiatt a DDC.

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#685) blasko92 válasza SimonYana (#684) üzenetére


blasko92
őstag

Nem mora-t ajánlottak neki, hanem vastagabb tripla radit. 30mm helyett 45mm-eset :N

(#686) SimonYana válasza blasko92 (#685) üzenetére


SimonYana
addikt

Miért ne lenne jó az a slim? Nincs azzal semmi gond attól , hogy jobb a vastagabb! Szegény most vette ne akarjátok már eladatni vele és a kedvét szegni a vizezéstől! :(((

® SimonYana ®

(#687) SimonYana


SimonYana
addikt

Tessék Uraim a fotók!
Hogy ne csak a pofám járjon igazolom is tapasztalataimat!
Itt a rendszeren ami látható egy GTX280-as VGA volt! DUAL SLIME RADI. Mára annyi változott , hogy HF csövekkel lett összerakva és egy EVGA GeForce GTX 580 FTW 3072MB Hydro Copper 2 van ebben a gépben is és egy EK 250-es henger tartály! Egyetlen egy db venti van a radin! Láss csodát semmi gond nincs vele!
Ha véletlen kételkedtek a szavaimban akkor átugrom haverhoz és készítek az új rendszerről is fotókat!
Köszönöm hogy elolvastátok és időt szenteltetek rám! :R

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#688) poli27 válasza SimonYana (#686) üzenetére


poli27
veterán

Köszi a tanácsodat, egyenlőre kicserélem a csöveket, az alaplapomra ugyis 10mm kell( nem tudtam rápréselni a 8-ast), meg nem is elég nagy a cső éppenhogy elég volt. A vga ra meg úgyis kell venni blokkot az egyenlőre marad így.Most 3db venti van rajta 600rpm-el, és prime95 alatt 2 óra a max az 59-60 fok volt a proci hőmérséklete alapban olyan 45-48 fokos.Ez akkor jó így?

(#689) lori80 válasza poli27 (#688) üzenetére


lori80
tag

Vastagabb belso meretu csovel meg javulni fog a homerseklet par fokot.Jobb radival,meg jobb eredmenyeket lehetne elerni,de ez mar a penztarcad meretetol fugg,hogy mennyi amennyit raaldozol arra a par fok-ra minuszban:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#690) poli27 válasza SimonYana (#687) üzenetére


poli27
veterán

Nekem is Xaser VI a házam :D Egyenlőre így néz ki, majd finomítom, csak nincs elég csövem hozzá. [link]
[link] Te hogyan oldottad meg, hogy ne rezegjen a wincsitől a ház?Legalább gumikon állna vagy nem tudom...

(#691) DigitXT válasza poli27 (#688) üzenetére


DigitXT
félisten

Az EX58 Extreme-ről ledobnám a gyári, fixcsatis blokk-paródiát, és tennék rá egy fusion-blokkot.:) Arra ugyanis olyan csatit raksz, amilyet akarsz, meg hát nagyobb felületen is hűt, stb.* Emlékeim szerint a 10-es cső nagy lesz, ha maradsz a gyári blokknál... (Nem az a lényeg, hogy könnyen rámenjen, hanem, hogy szorosan zárjon: ha túl könnyen megy rá, és a bilincs csak gyűri, nem szorítja, simán ereszthet, az meg nem fasza...)

*: tök egyszerű felrakni, mivel a hőcsöves rész a helyén marad: ugyanúgy megy, mint a gyári blokk gyári légre cseréje és vica-versa. Ja és történetesen van egy ilyen blokkom elfekvőben, occón.:DDD Ha érdekel PÜ.

(#692) SimonYana válasza poli27 (#688) üzenetére


SimonYana
addikt

Prime alatt a magok másnak is fel mennek addig!
Itt az enyém ami nem kicsit forró fejű és nálam is felment addig!

Ja ... hogyha DigitXT olcsón megszámítja neked a blockot azt érdemes átgondolni! :C

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#693) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

mesterek, első szériás radeonról nincs vkinek méretezett ábrája?
leginkább a FET-es rész érdekelne... szeretnék rá bordát készíteni. vannak darabonkénti apró bordáim, de félek, hogy elenegdi a ragasztás. így gondoltam csinálok hozzá, és arra forrasztom a bordáimat ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#694) Madn!ght válasza sestertius (#661) üzenetére


Madn!ght
addikt

Grat, egész pofás lett. Szvsz semmi gond nincs a bilincses megoldással, teljesen jól mutat. :C ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#695) SimonYana válasza Madn!ght (#694) üzenetére


SimonYana
addikt

Szvsz semmi gond nincs a bilincses megoldással, teljesen jól mutat.
Én ezt azért nem mondanám , de nem vagyunk egyformák és az ízlésünk is különbözik!
Így van ez jól! :K

® SimonYana ®

(#696) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Érdelodnek tudtok valahol errea lapra VRM hűtő blokkot?

(#697) Sky D. válasza SimonYana (#687) üzenetére


Sky D.
tag

Milyen típusú a ház ? faszás , mert 7db 5" ös hely van benne :Y

az enyémben nem férek :( DVD író , és a Watercool Silentstar HD-Dual nak köszönhetően már csak 1 hely maradt , és jó lenne még 1.5 Watercool Silentstar HD-Dual később beépítenem , a raid 5 ös vinyóknak :(

A Watercool Silentstar HD-Dual 3-4 fokot javít a HDD-k hömérsekeltén ....

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#698) DigitXT válasza Sky D. (#697) üzenetére


DigitXT
félisten

Van, amiben 13 hely van, és szabadon variálható...:DDD
Amúgy a Silentstarnak mi a hivatalos rögzítési módja?

(#699) Sky D. válasza tomic (#696) üzenetére


Sky D.
tag

Vram, vagy mosfet ? nagyon nem mindegy :)

de se a hídra se a Mosfet-re nem találtam blokkot :(

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#700) poli27 válasza SimonYana (#695) üzenetére


poli27
veterán

A tartály érdemes a legmagasabb pontra tenni, vagy mindegy hol van?A bekötés sorrend az mindegy? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.