Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Alu


Alu
senior tag

Ez a két - Link Link- blokk közül az EK jobban hűthet?
Ha igen. Szerintetek megéri +2-3 ezret áldozni rá, vagy bőven megfelel a Tody féle is?

λŁƯ™

(#302) SkyS1gn válasza Alu (#301) üzenetére


SkyS1gn
félisten

én is most vettem ilyen blokkot, nikkeleset
szerintem az EK jobb :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#303) apollo12 válasza beluschi (#298) üzenetére


apollo12
veterán

hát nálam egy phenom2 x6 ost 4ghz, és egy gtx 480 húzva még elvisz egy extreme tripla radi
50Cfok körül terhelve

(#304) beluschi válasza apollo12 (#303) üzenetére


beluschi
tag

Az 50 Cfok minek a hőmérséklete? Mondjuk akkor én is beleférek gondolom a keretbe, mert a 480 elég jól fűt.

Homeworld forever

(#305) apollo12 válasza beluschi (#304) üzenetére


apollo12
veterán

hát a gtx480 most 1075mvolton 850mhz(250watt+++) 54Cfok 30Cfokos szobában

a proci meg 48Cfok szokott lenni

6db 1200rpm venti van rajta

(#306) SimonYana válasza apollo12 (#303) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem játék alatt 37 fokos a GPU-m. Ha a radin lekapcsolom a ventiket (passívan) akkor már 60 fölé is megy! :DD
Persze mind ez 4500-ra húzott procival! :))

® SimonYana ®

(#307) apollo12 válasza SimonYana (#306) üzenetére


apollo12
veterán

és mennyi radi van? és mennyit megy a vga

(#308) Madn!ght válasza SimonYana (#306) üzenetére


Madn!ght
addikt

...és nem utolsó sorban egy MO-RA 3-mal. :) :P

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#309) Razermazer válasza apollo12 (#307) üzenetére


Razermazer
őstag

Válaszolok én helyette :D egy mora 3-as hiperszuper radija van 18-as ventikkel, ebből látszik hogy mennyit számít még csak egy kis légmozgás is.
Szerintem alapon használja Yana, de lehet hogy megcsiklandozta egy kicsit én úgy gondolom hogy 590-en van de majd kijavít ha nem.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#310) jilian


jilian
addikt

Szeretném leadni a rendelésem, és gondoltam megkérdezlek titeket, hogy a cuccost jól sikerült-e kiválasztanom.
A Cpu-ra ezt a blokkot szeretném feltenni, hogy innen a folyadék ebbe a radiátorba jusson, ennek a pumpának a segítségével ezen a csövön keresztül, ami néha megtörne ezekben a csatlakozókban 1; 2.
Miközben a víz szökésére ez a szorító vigyázna, hogy utána megpihenjen ebben a tartályban.
Ha már a rendszer eléggé összehangolódott, szeretném még ezzel a radiátorral és ezzel a blokkal újra felbolygatni.

Mi az amit kihagyok? Nehogy nekem itt legyen a kezemben és használni se tudjam....

szerk.:
a ventik ilyenek lennének, esetleg a rendszer kipróbálásához ez a táp, hogy legyen fogalmam a víz hőmérsékletéről...

[ Szerkesztve ]

(#311) beluschi válasza jilian (#310) üzenetére


beluschi
tag

Van valami oka, hogy a két 420-as radi nem egyforma?

Homeworld forever

(#312) jilian válasza beluschi (#311) üzenetére


jilian
addikt

Nincs, nem tudom melyik lenne jobb választás....

(#313) Madn!ght válasza jilian (#312) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az alphacool fél centivel vastagabb, és még olcsóbb is.
Szvsz az jobb választás. (de ha nem, a többiak kijavítanak)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#314) SimonYana válasza Razermazer (#309) üzenetére


SimonYana
addikt

A VGA-t nem piszkálom. minek? Nekem még ez is sok (GTX580/3Gb)

A többi cuccomat meg más láttátok!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#315) apollo12 válasza Razermazer (#309) üzenetére


apollo12
veterán

hát azzal lehet nekem is 37Cfokos lenne

(#316) SimonYana válasza apollo12 (#315) üzenetére


SimonYana
addikt

Több mint valószínű! :))

® SimonYana ®

(#317) jilian válasza Madn!ght (#313) üzenetére


jilian
addikt

Talán kapok rá választ! ;)

(#318) SimonYana válasza jilian (#317) üzenetére


SimonYana
addikt

jilian!

Máris átnézem és mondom a véleményem! :R
5 perc!

® SimonYana ®

(#319) beluschi válasza Madn!ght (#313) üzenetére


beluschi
tag

jilian #312:

Én is az Alphacoolt választanám, kicsit vastagabb plusz több csatlakozási lehetőség, meg légtelenítőcsavar. Az arculat is egységesebb lesz a két egyforma radiátorral.

[ Szerkesztve ]

Homeworld forever

(#320) SimonYana válasza jilian (#317) üzenetére


SimonYana
addikt

Koolance CPU-370 (CPU) 1.5mm Midplate
Szerintem az EK Water Blocks EK-Supreme HF Full Copper van olyan jó és sokkal olcsóbb!
Mutat is úgy szerintem!
- Thermochill EC-6 Clear nekem kék volt és rettenetesen jó víz! Csak rohadt drága!
De ilyet veszek még majd én is , csak most kicsit sok kell! :O
- A radiból lehet okosabb lenne 360-ast venni , mert ha házat váltasz ezt be nem teszed semelyikbe szinte! :O Nem fogsz sokkal többet kapni , mert egy picit nagyobb , de nyagyon nyűgös az elhelyezése!
- Alphacool VPP655 - G1/4 IG complete with D5 HF Top tökéletes! Most tesztelek egy Laing DDC-t ami csak a 10w-os és még a Mo-Ra3-at is vígan ellátja! :C
- Primochill tubing PrimoFlex Pro 19/13 (1/2"ID) UV-active red (nekem a Darc Red tetszik , de sajna csak kezedben fogod látni milyen!
- Csatlakozót neked kell eldöntened! Én csakis a hollandis (ha jól mondom) szeretem aminél rá lehet szorítani és nem gusztustalankodik ott a bilincs vagy a gyors kötöző! :))
- hose clamp 10 - 20mm steel zinc coated Noerről beszélek! Megveszed a szebbnél szebb dolgokat és egy ilyen megoldással el lesz rondítva az egész géped!
- Tartály : nem ismerem amit kiválasztottál , de biztos nem venném meg mert a fejem verem a falba ha a nagy csedben hallani fogom az a kis propellert vagy mi a szar az ott!
- EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 -150 Basic Nekem ez tetszik és hengerem volt is , de ez nem azt jelenti hogy neked is ilyen kell! Most árulom ezt , mert annyira nekem nem jön be!
- Watercool HEATKILLER® GPU-X³ 79X0 Ez gyönyörű! Mondjuk teljesen mindegy milyet veszel , mert ha olcsóbb az EK , akkor az is teszi a dolgát és úgysem látsz az egészből semmit beszerelve! :DD
- Veti azt majd eldöntöd , de csak olyat vegyél ami alapból 6-800-as fordulat , mert az szinte hangtalan és annyi elég , hogy lehűtse a radit!
- external PSU 230V to 4Pin Molex 24 Watt including Euro/UK plug Én ilyeneket nem használok! Feltöltöm majd elindítom , ha sehol nem folyik! Nem szarakodok ilyen járatásokkal rendszer nélkül! Ha oda figyelsz nem lehet gond!
- Most már olyan rendszered lesz hogy csak ezt kell meg vedd tőlem és fullos lesz! :)) :)) :))

Ne vegyél semmit készpénznek , mert ez csak az én véleményem , amivel persze lehet vitatkozni! Nem biztos , hogy mindenki egyet ért! :R

® SimonYana ®

(#321) Joshi válasza SimonYana (#320) üzenetére


Joshi
titán

Azt írtad hogy a csövet csak addig látod amíg a kezedben van meg a VGA blokkban is csak a gépen kívül lehet gyönyörködni. Ez igaz is, de akkor miért baj az olcsó csati és hozzá a bilincs vagy kötöző? Azt se nagyon nézegeti az ember nap mint nap. ;]

ui.: ha dslr géppel fotózzuk a pc-t és feltöltjük valamilyen oldalra akkor minden számít, ha nem akkor szvsz a lehető legolcsóbban kell kijönni. :K

[ Szerkesztve ]

(#322) lori80 válasza SimonYana (#320) üzenetére


lori80
tag

En is eggyetertek veled,hogy a hollandis csatik messze tavon szebbek,meg konyebb veluk dolgozni,mint a ronda bilincs.Ha olyat kellene hasznalnom,inkabb maradnek a leghutesnel,mert igenytelen kinezetu.Viszont,ha a kollega ragaszkodik a Koolance cpu blokk-hoz,de mondjuk most rabeszeltuk a hollandis csatikra,akkor az a gond szarmazhat belole,hogy a 2 egyenes csati nem fog elferni azon a blokkon.Az EK blokkon viszont igen.A tartally-al nem ertek veled eggyet,mert nekem alapbol nem tetszenek a hengerek,es az a tartaly sokkal szebb meg latvanyosabb mint egy henger,es biztosan nem lessz semmi hangja annak a bigyonak ami benne van,mert vizben van,es az lefojtja:-)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#323) lori80 válasza lori80 (#322) üzenetére


lori80
tag

Ha plexis az oldallap a hazon,akkor igenis latszik szinte az osszes csatlakozo.Es,ha mar rakoltessz egy kisebb vagyont,nezzen mar ki valahogy:-)Es,ha hollandis csatival fogatsz fol mindent folosleges kulso tapot venni,mert,ha szakszeruen meghuzol minden csatit,nincs az az isten,hogy abbol valahol szivarogjon.En soha nem raktam kivul ossze,pedig par csovezesen,meg csatikon tul vagyok:-)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#324) Joshi válasza lori80 (#323) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom ezt nekem akartad írni. :D Igen ha plexis a ház oldala akkor tényleg nem mind1, na de ha átlátszó a ház oldala akkor már a tulaj is azt szeretné hogy más is lássa a gépét. Ez esetben pedig megint csak az a lényeg hogy designe is legyen. Egy fekete csövön fekete műanyag kötöző szinte észrevehetetlen ráadásul nagyon praktikus. A fém bilincset én se preferálom.

(#325) beluschi válasza Joshi (#321) üzenetére


beluschi
tag

Igen, ritkán látod őket, de a VGA blokk olyankor is jól mutat. Ha van rá keret, akkor hollanderes csatlakozó, de én véleményem szerint ezeknél a csavaros csőbilincseknél jobban néz ki a rugós, vagy a műanyag bilincs. Az nem vitás, ha ezt meghúzod, akkor hamarabb durranna el a cső, vagy radi, mint hogy levágja a nyomás, de erre nincs is szükség.

Helyes méretválasztással /csatlakozó és cső/ bilincs sem kellene, de az általam javasoltak is elegek, hogy nyugodt legyen az ember, hogy nem jön le a cső. Én pont azért akarok majd fekete csövet a rendszerembe, hogy így a fekete műanyag bilincs szinte nem is fog látszani.

De ez csak a én véleményem.

Joshi #324: Úgy látom nem csak az enyém!

[ Szerkesztve ]

Homeworld forever

(#326) lori80 válasza Joshi (#324) üzenetére


lori80
tag

Most nem reklamozni akarom a SimonYanat,de nalla apropenzert kapsz egyenes hollandis csatikat,amivel marha igenyesen nez ki a csovezes.Fekete csovon,valoban nem fog latszani,a fekete bilincs vagy gyorskotozo,de messze nem nez ki olyan jol,mint a hollandis,es,ha szerelgetni kell,arrol ne is beszeljunk:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#327) SkyS1gn válasza lori80 (#322) üzenetére


SkyS1gn
félisten

hát ezaz hogy kvaronda bilincsel, a kerti öntözőcsap hatását kelti, így én a duplakúpos csati mellett döntöttem de a 16/10es cső simán szorul bilincs nélkül is, amúgymeg annyi csati kell hogy hollanderesből nagyon drága lett volna, sőt, szerintem így pedig jól is "fog" kinézni /ez nem az én gépem/ :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#328) blasko92 válasza Joshi (#324) üzenetére


blasko92
őstag

Hollandis csatlakozóknál viszont nagyon fontos a csőnél, hogy az a külső átmérő tényleg 19mm legyen, ne 18,8mm, mert akkor bizony nem tart olyan jól ;)

Hollandissal is történt már baleset [link]

(#329) lori80 válasza SkyS1gn (#327) üzenetére


lori80
tag

Ha bilincs nelkul megmarad,az ugy meg szep,de felnek,hogy lecsuszik:-) En a Janitol vettem a csatikat jo aron,es nem bantam meg:-) Meg,ha mar kozel 100 ezret aldozok vizhutesre,nem fogok azon a plussz 5-10 ezer ft-on sporolni:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#330) lori80 válasza blasko92 (#328) üzenetére


lori80
tag

Ha megbizhato helyrol vasarolod a csovet,es azt hasznalod ami a csatihoz elo van irva,akkor az eletben nem fog magatol szetcsuszni!

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#331) blasko92 válasza lori80 (#330) üzenetére


blasko92
őstag

Én is ezt mondtam. :)) Azt nem, hogy fogja magát a cső, és csak úgy hopp kimászik a csatlakozóból. De megeshet, hogy be kell nyúlni valamiért a gépház belsejébe.

Van akinek az a + 5-10K is sokat számít :R

Cris99 bizony, hogy a 16/10-es cső jól rácuppan a kúpos csatikra :D Én megszenvedtem vele az összeszerelésnél. De nem kellett rá semmilyen biztosítás, tartott az rendesen :)

(#332) SimonYana válasza SkyS1gn (#327) üzenetére


SimonYana
addikt

Vigyázz , mert amit linkeltél képet az ha jól látom és igen csak drága dolog ha jól tudom! Vagy tévedek? Természetesen csodaszép , de az a gép a fotón nem kis pénzből lett összerakva!

® SimonYana ®

(#333) jilian


jilian
addikt

:R
Ejjj
Köszönöm szèpen mindenkinek a tanàcsot!
Nagyon vègigràgom ès mindenkinek vàlaszolok, mit, miért... :K
(ahogy gépközelbe érek)

Ès tènyleg ne azon a "10ezren" múljon!
Addig dobnàtok konkrèt csatit/rögzitöt amiröl beszèltek?

(#334) SimonYana válasza blasko92 (#331) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha jó a cső és a csati akkor le kell vágni róla! Nem bírod leszedni , mikor szeded szét!
Mint ahogyan írtam is nem muszály velem egyet érteni! Az a jó ha mindenki elmondja a véleményét , mert az így van jól. Viszont az az ABBA bilincs felejtős! :))
A fekete rugóssal meg képtelenség dolgozni! Csak fogóval tudod rárakni , ha az rendesen jó méret és akkor már össze cseszed a fogóval. Ja és nem szeretek durva szerszámokkal a lap körül kotorászni! :))

® SimonYana ®

(#336) beluschi válasza jilian (#333) üzenetére


beluschi
tag

Hollandis csatlakozók a csövezésedhez, igény szerint: A sok közül - ha pénz nem számít - a Monsoont venném, nagyon állat.
Mivel itt már nagy az átmérő, figyelni kell, hogy elférjenek a blokkon.

Az egyszerű rádugós csatlakozókhoz véleményem szerint a csavarosnál designosabb bilincsek: Mivel mégis számít a pénz, ezek közül nekem valószínű a műanyag lesz

[ Szerkesztve ]

Homeworld forever

(#337) Joshi válasza SimonYana (#332) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is van két könyök Bitspower csatim és darabja több mint 3k volt évekkel ezelőtt. :Y Most a szekrénybe csücsül mert nincs rá szükségem de nem adom el mert többe kerül mint egy ékszer. :D

(#338) blasko92 válasza SimonYana (#334) üzenetére


blasko92
őstag

Sima kertészeti bilincset én sem használnék a gépben. Akkor már inkább gyorskötöző.
Ráadásul ha már olyan bilincs, akkor tuti nem az aquatuningtól, amikor barkácsboltban/szerelvényboltban sokkal olcsóbban hozzá lehet jutni.

Azt tudom, hogy a rugós az nagyon bika. A fogóval összebarmolás ellen meg a papírzsepi tökéletes ellenszer. :)

Amikor azt mondtam, hogy belenyúlni a gépházba, akkor nem fogóval, kalapáccsal való szerelésre gondoltam. Egy egyszerű ram cserénél, tápkábel rendezésnél is megmozgathatod a csöveket.

(#339) beluschi válasza SimonYana (#334) üzenetére


beluschi
tag

Az nem AWAB bilincs lenne? /Én úgy emlékszem az volt régen ráírva az ilyen csavaros bilincsekre./

Más: Fullcover VGA blokkhoz érdemes backplatet venni?

[ Szerkesztve ]

Homeworld forever

(#340) lori80 válasza beluschi (#339) üzenetére


lori80
tag

Ha olcson kapod erdemes,mert optikai tuninghoz tokeletes,es egy kicsit segit a ramoknak a hoelosztasaban.Igazabol,ez az a resz ami optikailag latvanyos,mert a blokkok-bol ugy sem latszik semmi:-) Max amikor kiveszed:-)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#341) SkyS1gn válasza lori80 (#329) üzenetére


SkyS1gn
félisten

egy csatira megpróbáltam rárakni és nembírtam leszabni róla, atomstabil

nekem pl 20db duplakúpos kell, a képen látható módon lesz megoldva nagyjából csak 1 körben és ezért kell a sok csati a lemez mögötti elvezetéshez :)

namost ha 1200ft mondjuk darabja a hollandisnak akkor ki lehet számolni nem kis summa lenne csak a fő csatik, és akkor még ottvannak a flow és sok 90fokos is, ennyit azért nem akartam kidobni csak a csatikra :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#342) SimonYana válasza beluschi (#339) üzenetére


SimonYana
addikt

Lehet az a neve!
Nálunk vidéken így hívták , de hát tudod a nagy szocializmusban sokmindennek más volt a neve !
:))
Backplate-t? Nekem tetszik is és szerintem sokat véd a VGA hátlapján , mert nagyon kevés VGA-n van gyárilag. Az is a felső kategória. Ja és talán hőleadás szempontból is jó , bár szerintem elég gáz ha a vízhűtésnél van ott hő! :DD

® SimonYana ®

(#343) lori80 válasza jilian (#333) üzenetére


lori80
tag

Visszaterve a csatikra,meg a sporolasra.Nem kotelezo a 19/13-as meret.A legtobb radi,max 10-es belso merettel rendelkezik.Ha 19/13-as 45 fokos csatit beraksz valahova,az is leszukit 8-10mm-re.Tehat a lenyeg az,hogy a 10-es belso meret meglegyen a csonek,es a jo kinezet erdekeben legyen hollandis a csati,mert a tobbi ,mar ugy is csak optikai tuning marad:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#344) beluschi válasza SimonYana (#342) üzenetére


beluschi
tag

A mostani VGA-mat /VTX 6950/ nem mondanám felsőkategóriásnak, de van a hátulján egy fekete fémlap, ami teljesen beborítja, csak a GPU-nál van kivágva. Gondolom ez nem lesz jó a fullcover blokkhoz?

Homeworld forever

(#345) lori80 válasza SkyS1gn (#341) üzenetére


lori80
tag

Igen ertem en,hogy jol tart,de neha szet is kell szedni karbantartashoz,es akkor mindig ki kell vagj egy darabot a csobol?!:-) Komplet rendszernel megdobja egy par ezerrel a koltsegvetest a hollandis csati,de hosszu tavon sok szenvedestol megkimeled magad:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#346) SkyS1gn válasza beluschi (#344) üzenetére


SkyS1gn
félisten

miért ne lenne jó? énis használom, meg fogom is ha rákerül ez :) ráadásul nekem full fehér az egész :D
a csavarjai a PCB-be mennek nem a hűtőbe, itt is visszakerült rá :)

lori80 elhiszem, nem azt mondom hogy leszedhetetlen, megvan a trükkje :D

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#347) beluschi válasza SkyS1gn (#346) üzenetére


beluschi
tag

Hát ennek örülök, hogy nem kell megvenni. :C Azért gondoltam nem lesz jó, mert a vizesblokkhoz való backplate-nek más az alakja.

Homeworld forever

(#348) SimonYana válasza beluschi (#344) üzenetére


SimonYana
addikt

NV nem ad minden VGA-ra! :))
Egyébként jónak kell lennie , mert semmi köze a blockhoz a bacplate-nek! :DD
Ugyan úgy a VGA-ra fogatod fel! :))

® SimonYana ®

(#349) beluschi


beluschi
tag

A DDC-men Phobya tető van, felül és oldalt is ki és bemenetekkel. A pumpa szempontjából hol lenne a legoptimálisabb helye a be és kijövő ágnak, már ha van jelentősége ennek?

Homeworld forever

(#350) SimonYana válasza beluschi (#349) üzenetére


SimonYana
addikt

Rá van írva , vagy jelzés van rajta!
Nem mindegy egyáltalán , mert ha rosszul kötöd be akkor oda akarja majt tolni a vizet ahonnan szívnia kell! :))

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.