Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Madn!ght válasza HUfantom (#587) üzenetére


Madn!ght
addikt

Esetleg egy olyan megoldás, hogy

Pumpa-> CPU->VGA->(ki) Radi-> (be) Physics kari -> pumpa

Ekkor nem lesznek keresztbe közlekedő csövek, viszont a GTX8800 nem tudom mennyi hőt termel másodlagos kártyaként, mennyire "fűtené fel" a vizet a pumpa és a blokkok előtt.

Így gondoltam:

A pumpa kivezetéseit lehet rosszul képzeltem el, nem tudom ott a csövezés kivitelezhető-e az elgondolásom szerint.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#602) HUfantom válasza blasko92 (#599) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát áram számlán nem látszik.....

Akkor lesz SLFire :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#603) HUfantom válasza Madn!ght (#601) üzenetére


HUfantom
őstag

Na nem csak nekem jött elő ez az agymenés :)

Csak ugye a pumpához valahogy el kéne juttani a vizet. A tartály a házon kivül van.
És a tartály és a pumpa felszivós ág közé még egy FC blokkot is bekőtni elég beteg.
De érdekes challenge feltölteni a 4 litert.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#604) lori80 válasza Madn!ght (#601) üzenetére


lori80
tag

A GTX8800 azert rendesen termeli a hot..

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#605) lori80 válasza HUfantom (#603) üzenetére


lori80
tag

Miert nem raksz be egy 5,25-os tartalyt?Nem egyszerubb azzal?

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#606) HUfantom válasza lori80 (#605) üzenetére


HUfantom
őstag

nincs helyem hozzá.

Van 5db 5.25ös helyem de minden televan. És nem szeretnék 5.25ös tartályt. Már megvan a másik.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#607) lori80 válasza HUfantom (#606) üzenetére


lori80
tag

Ertem:-)En mondjuk a csotartalyokat nem szeretem,mert ami szep nagy,azt nem birod a gepbe berakni,csak hatul,es kidobsz egy csomo penzt ra,mikor gyonyorkodni sem tudsz benne:-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#608) HUfantom válasza lori80 (#607) üzenetére


HUfantom
őstag

ismerem a problémát :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#609) madamEO


madamEO
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi az általános kiszámítási módszer a hűtőradi terhelhetőségének?
Pl van olyasmi hogy 1cm X 1cm (pl a 3 vagy 6 centi vastag radiátor) mekkora terhelést visel el elviselhető zaj (légáramlás) mellett?
Ugye ott van a "blue nightmare" ami 36 X36 X 6 centi radiátorral bír, és elvisz kb. 1,5 de a tuning mértékétől függően akár 2 kW-ot is.
egy egyszerű 12 X 12 X 3 centis radi meg nagyjából 150 wattal küzd meg.

Ahogy én gondolom a 3 centi vastag kb 1 watt / négyzetcentivel bir el, a 6 centi vastag meg 2 watt (12 * 12 az 144... ami kb üti a 150-et).

Tudom ez nagyban függ a nyomástól is meg a levegő áramlásától is...

Nekem jelenleg egy koncepciót kellene ez ügyben írnom, és ahhoz kellene ez az infó. (elméleti méreteket kellene megadnom egy gyártónak... kb konfigurációkkal)
De pl azt is szívesen megtudnám, hogy ha mondjuk eszement méretű hűtőbordákra tennék szert, amik pontosan olyanok mint a vizes társaik, csak heat-pipe megoldásúak volnának.... akkor ezek mennyivel teljesítenének rosszabbul a vizeseknél?

Bármiféle választ nagyon várnék, és előre is köszi.

(#610) SkyS1gn válasza blasko92 (#599) üzenetére


SkyS1gn
félisten

higítóval elkezd lejönni de sokat kell szórakozni vele.. egyébként is minek gyomják tele a csövet vele? marha hülyén néz ki!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#611) TaaT válasza madamEO (#609) üzenetére


TaaT
veterán

radiátor teszteknél vannak hasonló ábrák :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#612) HUfantom válasza madamEO (#609) üzenetére


HUfantom
őstag

egy egyszerű 12 X 12 X 3 centis radi meg nagyjából 150 wattal küzd meg.
Én inkább a 12 X 12 X 6 ugye a max. Na az elbír 150 Wattal, a 3 cmes nem.
Egy slim /30mm/ szimpla sosem bír el 150et

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#613) TaaT válasza HUfantom (#612) üzenetére


TaaT
veterán

"Egy slim /30mm/ szimpla sosem bír el 150et"

csak ventilátor kérdése... ;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#614) Madn!ght válasza HUfantom (#603) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ehh, azt nem tudtam, hogy a tartid a házon kívül van. :) Úgy már más a leányzó fekvése.
Akkor az én megoldásom felejtős.

Azt hittem pumpa+tartály kombód van.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#615) HUfantom válasza Madn!ght (#614) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen kivül van. :)

Azt hittem pumpa+tartály kombód van.
Azom van most de D5+rézre lesz cserélve.

Tulajdonképpen csak elég magasra kell emelni a tartályt is lefolyik :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#616) blasko92 válasza HUfantom (#615) üzenetére


blasko92
őstag

Vagy eldöntöd a házat :)

(#617) HUfantom válasza blasko92 (#616) üzenetére


HUfantom
őstag

Inkább nem döntögetném max majd légtelenítéshez.
De inkább a tartályt emelem fel állványostúl
Itt egy schéma rajz :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#618) Sky D. válasza HUfantom (#598) üzenetére


Sky D.
tag

van, de akkor az egyik VGA a bejövő ágra kerül :)
pl : víz be VGA - proci - pumpa - vga - víz ki :)
1 fok lehet a víz maximális különbsége :) miért is ?:)

Fura: amit tapasztaltam

A rendszeremben 2 hömérö van.

A rendszerem: tartály(1 hőmérő) - pumpa - FC alaplapi blokk(2 hömérö) - Proci - mosfet1 - mosfet2 - Hdd hütö blokk- Radiátro - tartály.

1. a tartályban a visszajövő ágnál a radiátorok után,
2. a bumpa utánn az északi híd blokkon..

Látom mikor hova ér a "melegebb" víz, ez később radiátorban valamelyest keveredik :)
Mit akartam ezzel írni ?? hogyha a hőmérő1. 29 fokos ,a FC hőmérő 28fokod, rövid időn belül az FC hőmérséklete is 29 fok lesz, majd ahogy a víz tovább halad, hőtermeléstől függően változik a mérséklete feljebb, vagy lejjebb :)

A radiátor 2 méterre van a géptől :) így időbe telik mire megteszi az HF-es csőben az utat :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#619) Sky D. válasza HUfantom (#617) üzenetére


Sky D.
tag

Használd ezt a D5 felerősítéséhez :

Nekem bevált :)
És nem szükséges hozzá 2 db-ra :)

Azóta a kis testvérét is bevetettem ,, mert az eredeti tartóknak a kinyúlásai hamar eltörtek, nem bírták a strapát :W

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#620) SimonYana válasza Sky D. (#619) üzenetére


SimonYana
addikt

Úgy látom túl jó a vízhűtésed!
Strepsils kell a gépnek!
Megfázott szegény! :))

® SimonYana ®

(#621) SimonYana válasza HUfantom (#617) üzenetére


SimonYana
addikt

HUfantom!
Én nem így csinálnám biztos , de nem szólok bele!
8800GTX-el felfűtött vizet bele a prociba majd még azt a HD6990.be? :F

® SimonYana ®

(#622) Sky D. válasza SimonYana (#620) üzenetére


Sky D.
tag

na ezt nem vágom ...

32 fok fölé a víz még sosem ment :)
Mondjuk hála a "SpeedFan"-nek ,(automatikus szabályozza a ventik fordulat számát :R

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#623) SimonYana válasza Sky D. (#622) üzenetére


SimonYana
addikt

Ott figyel a Strepsils! :DD

® SimonYana ®

(#624) HUfantom válasza Sky D. (#619) üzenetére


HUfantom
őstag

maradt egy ilyenem mert csak kettő kellett a felfogatáshoz

SimonYana
Én bizom abban, hogy a rendszer elég gyorsan forgatja a vizet és nem lesz gond mibol mi kapja a vizet. Az a jelenség csak nagyon lassú rendszereknél áll fent.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#625) SimonYana válasza HUfantom (#624) üzenetére


SimonYana
addikt

Akkor viszont ha elég gyors , nincs értelme szerintem annak az Y elosztásnak! Én sorba kötném és megspórolnék vele egy rakás csövet és helyet amit a csövek elfoglalnak!
Én a prociba tolnám a frissen lehűtött vizet amit a 2 Mora lehűtött és a prociból menne a 6990-be majd a 8800GTX-be.
Nem lehet gond hisz gyors a rendszer keringése!
Csak így halkan jegyzem meg! :DD

® SimonYana ®

(#626) HUfantom válasza SimonYana (#625) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát a sok cső nem lesz az Y csatik után 10-10centi csak ellenállás miatt. Nagyon közel lesznek a végekhez.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#627) Sky D. válasza HUfantom (#624) üzenetére


Sky D.
tag

SimonYana

JA valami bakteriális szarságot kaptam el akkor :W alias : (rossz helyre nyaltam be :).

Hát a D5- 1-2 esen forog ... 80-127 liter/h a teljesítménye ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#628) SimonYana válasza HUfantom (#626) üzenetére


SimonYana
addikt

Ja .... a D5 meg az ellenállás! :))
Ti tudjátok , de még a 2 db Mora is felesleges! :DD

® SimonYana ®

(#629) HUfantom válasza SimonYana (#628) üzenetére


HUfantom
őstag

jól mondod a D5 rohamosan veszít a teljesítményéből ahogy nő a rendszer ellenállása :)

Az 1db mora2 még indokolt a 2. már csak a megalománia miatt van :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#630) ThodEE válasza HUfantom (#629) üzenetére


ThodEE
őstag

Mond nyugodtan hogy a második azért van mert 1nek nagy lenne az ellenállása így a másodikkal duplázod az átfolyási keresztmetszetet :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#631) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#624) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vajon ez az, amit még én adtam el DigitXT-nek? :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#632) Madn!ght válasza HUfantom (#617) üzenetére


Madn!ght
addikt

:Y Nem semmi, 2db Mo-ra. Ez már tényleg megalománia. :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#633) SimonYana


SimonYana
addikt

Az meg hab a tortán , hogy nekem Laing DDC-1T 12V Pro (Original) Acetal - 10 Watt + Alphacool AGB für Laing DDC Pumpen minden gond nélkül síri csendben viszi el a rendszerem. Ezt a rendszert!
Természetesen , ha lesz egy jó vétel , veszek egy D5-öt , de én nem adok egy szaros pumpáért HF tetővel 40-50 ezer forintot.
Ha valakinek van egy jó ajánlata D5-re akkor hallgatom!

® SimonYana ®

(#634) Madn!ght válasza SimonYana (#633) üzenetére


Madn!ght
addikt

A múltkor még szétfikáztad az AGB-t. Most meg ilyet használsz? ;] :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#635) SimonYana válasza Madn!ght (#634) üzenetére


SimonYana
addikt

Tartállyal! Egyben adták olcsón! nem dobom el! Most is azt mondom! Ezen feltölteni és légteleníteni nem egyszerű pöcsölős! Most építem át a rendszert! Ilyen tartályom van! 25 cm azért 25 cm még ...-ból is! :DD

® SimonYana ®

(#636) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#631) üzenetére


DigitXT
félisten

Az bizony. Kicsi a világ, nagy a tartály.:DD

(#637) Razermazer válasza SimonYana (#635) üzenetére


Razermazer
őstag

Én most adtam el a tőled 3-éve vett 30 centis todyt, tulajdonképpen sosem használtam most már gondoltam eladom :D nekem ez van tökéletesen megfelel mindenre amire nekem kell[link] hát ez is eltart egy ideig míg feltöltöm, de korántsem olyan nehéz, utána már többször nem is kell hozzányúlnom.
Én a te réztetős d5-et, amit szintén 3-4 éve tőled vettem, most adtam el cakli pakli 20-ért nemrég. Mert rezgette a koolance 5,25-s tartályt, az új alphacool motorok nem csinálják ezt.
De mondjuk már azt se használom, mert ez is elég mindenre. De ha nagyon nem viszik megtartom a Ravenbe jól fog mutatni.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#638) Lacza_26 válasza Razermazer (#637) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Szép az a Koolance tartály szemezgettem azzal is. Nagyon tetszik de annyit nem adnék érte :O.
Baromi drága.

Ha egyszer kidobod :)) gondolj rám.

(#639) HUfantom válasza DigitXT (#636) üzenetére


HUfantom
őstag

én madaraszf kollégától vettem lehet hogy előtte nálatok volt :D

ThodEE
Igen ezt is mondhatnám de nem teszem :D

Madn!ght
Az lett belőle.
Mondjuk ezen az állványon van
és mint ahogy a képen is látszik kicsit féloldalas. Ezért lett véve mégegy Mora2 így már szép szimetrikus.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#640) potyi23


potyi23
senior tag

hi.kersek olyan eros ventillatort a gepembe ami nagyon jol hut ,lehetoleg 120X120 as legyen !
NOCTUA NF-S12B FLX -ezeket lestem !

(#641) blasko92 válasza potyi23 (#640) üzenetére


blasko92
őstag

(#642) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

No, már az össze dobott vízhűtésem futja a teszt köröket a házon kívül...
Szóval HELP! :D

A lényeg, hogy ha mindent úgy "állítok", olyan magasságokban, ahogy a gépben majd lennie kellene, akkor gebasz az egész, szóval a szivattyú "vinnyog", ami alatt azt értem, hogy felbőg, olyankor alig nyom/szív, aztán megint neki szalad, megint felbőg, megint nekiszalad, és ezt folyamatosan csinálja - amíg majdnem vele egy szintre, közel vízszintes helyzetbe nem fektetem már majdnem a tartályt - akkor már úgy megy, ahogy kellene...
Szóval lévén óriási tapasztalatom a vízhűtés terén, tuti én b@sztam el valamit, csak szeretném tudni, mit... :DDD
Első körben próbálnék a tartályra koncentrálni: van benne egy kisebb cső, kb 5 cm-re lóg ki az aljából, azon szív a szivattyú. Van egy másik, ami jóval magasabb, azon megy be ugye a tartályba a víz - tudtommal így kell.
Ja, egyébként a víz ugye a tartályból a szivattyúba, onnan a blokk, onnan a radi, onnan vissza tartály - remélem így jó....
Azt tudom, hogy a blokkba középen be, szélen ki, ez stimmel. Aztán radi - ott mindegy, melyik be és melyik ki? Ezt passzolom..
Hamarosan rakok fel képeket, hogy látható legyen a mizéria, de addig várok tippeket, mert ezt így nem építem be... :R :R :R

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#643) SimonYana válasza sestertius (#642) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem kötötted fordítva be a pumpát! Gondolok is a ki és bejövő csonkra!
Majd a képek többet segítenek nekünk is. :R

® SimonYana ®

(#644) sestertius válasza SimonYana (#643) üzenetére


sestertius
őstag

Azt hiszem nem - az in/out feliratok jelentésével tisztában vagyok in=újratölt, out=robban... :DDD

Nem, viccet félretéve kivettem a hosszabb /beömlő/csövet a tartályból és már így tökéletes, gyönyörűen hangtalanul teszi a dolgát - jelen pillanatban is... Csak akkor az minek is...?

Na építem be aztán nyomok képeket! :K

Üdv!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#645) SkyS1gn válasza sestertius (#644) üzenetére


SkyS1gn
félisten

egyből erre gondoltam volna de látom most magad is rájöttél :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#646) SimonYana válasza sestertius (#644) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem olyan nagy ördöngőség! Előbb - utóbb mindég kiderül mi volt a gond! Utána örülünk , mert a lég után egy teljesen másvilág! Toljad nekünk azokat a képeket! :C

Úgy látom nem kell senkinek a HAF X-em 30-ért úgy hogy napokban kicsit átalakítom a belsejét és csodát csinálok vele!
Még kicsit gondolkodom a külső festésén a műanyagnak , de azon még gondolkodom , hogy milyen arányban lenne mutatós a piros a feketével!! :DD

® SimonYana ®

(#647) DigitXT válasza HUfantom (#639) üzenetére


DigitXT
félisten

Mivel madaraszf tőlem vette (én meg Zsömitől),
azt hiszem talált, süllyedt.:D De már írtam.:R

(#648) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#636) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát, nem egy tömegtermék, az biztos... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#649) HUfantom válasza DigitXT (#647) üzenetére


HUfantom
őstag

igazatok van pici a világ :)

akkor vallja be ki verte le róla több helyen a festéket ??? :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#650) Madn!ght válasza SimonYana (#635) üzenetére


Madn!ght
addikt

Mondjuk egy Mo-ra-t büntetés feltölteni rajta keresztül, az biztos. Nekem kb 6-7 dl vizet pillanatok alatt (~ 10 perc se, légtelenítéssel) sikerült problémamentesen a rendszerbe tölteni. :))

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.