Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#1850) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha biztosra akarsz menni, ripityára szeded.

Esetleg meg lehetne próbálni más vizet használni, hátha...

Belenézni a tartályba, hogy a víz is ilyen zavaros, vagy csak a csövek, mert az is lehet, hogy csak a csövekre rakódott ki valami kula.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1852) Joshi válasza DigitXT (#1808) üzenetére


Joshi
titán

DigitXT hát csalódnom kell benned? Egy olyan vizesben akinek a szavait isszák a vizes újoncok? :O A fizika törvénye nem meghazudtolható, 10-es belső átmérő 1.5mm falvastagság soha nem lesz az álmaink tubingja. ;]
Én tudom mit kérdezett a kolléga és nem azt írtam hogy ugyan olyan sz@r a Masterkleer cső is mint a Clearflex, hanem azt hogy szerintem nem hinném hogy sokkal jobb lenne. Hogy aztán most ő mit von le ebből az az ő dolga. De szerintem felesleges szájkaratézni, ha mindenki biztos akar lenni a dolgában akkor vesz mindegyik csőből 1m-ert és teszteli. ;)

ui.: a Tygon csőről csak annyit hogy az rendben van hogy drága de az tuti biztos hogy nagyon jó is, és nekem ne mondja senki azt hogy nincs pénze 3m Tygon csőre ami kerül 10k-ba. Én most itt leírom hogy egy 15.9/9.5 R3400-as Tygon cső örök darab. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1853) TESCO-Zsömle válasza Joshi (#1852) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ezért fogok én is Tygon-t venni, ha összeáll a cuccos.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1854) DigitXT válasza Joshi (#1852) üzenetére


DigitXT
félisten

Soha nem ajánlottam senkinek 13/10-es csövet. Se Clearflexet, se Masterkleert. (Se Tygont.;]) Nem kell a maszatolás.:U Nekem baromira úgy tűnt, hogy általánosságban fikázod a Masterkleert, hiszen a 16/10-es Tygonhoz hasonlítottad, noha 16/10-es Masterkleerhez saját bevallásod szerint közöd nem volt soha. De igazad van, nem kell a szájkarate: a személyeskedést meg leszel szíves befejezni, és akkor rendben is vagyunk.:R (Pont leszarom, hogy ki mennyit költ csőre, vagy bármi másra: ő dolga. Ha vkinek Tygon kell, én nem fogom lebeszélni róla az ár/érték arányra hivatkozva.:) Feltéve, ha tudja, miért kell épp az neki, és miért nem jó más... Épp elég "extrém" cuccom volt már ahhoz, hogy ne akadjak fent azon, hogy valaki 2-3x annyit költ vmire, mint ami "feltétlenül szükséges". Nincs is ezzel semmi bajom. Eleve a vízhűtés drága hobbi. Ez van.)

(#1855) Joshi válasza DigitXT (#1854) üzenetére


Joshi
titán

Akkor pontosítok hogy megnyugodjál :D , igen tökéletesen megfelel a Masterkleer cső is a 16/10-es méretben. De leírom sokadszorra hogy egy percig se fikáztam a Masterkleert. :( Azért én kíváncsi lennék hogy hány ember használ Tygon csövet de szvsz nagyon kevesen tehát soha nem volt tömegcucc. Ja és elnézést kérek ha személyeskedtem nem volt szándékos. :B

(#1856) TESCO-Zsömle válasza Joshi (#1855) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért én kíváncsi lennék hogy hány ember használ Tygon csövet

A vegyi kombináttal együtt, vagy anélkül? :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1857) InHell válasza becsitibi (#1844) üzenetére


InHell
senior tag

Az a szemcsés massza felejtős,még rövid távon is kinyírja a pumpát,egyébként ez az:[link]

Ezt honnan veszed, illetve olvastad valahol?
Olvastam róla, de olyat, hogy tönkretenné a szivattyút olyat nem. Én ki akartam próbálni, végül ma egy ilyet hoz a futár.

< béna duma helye >

(#1858) jones965 válasza SkyS1gn (#1850) üzenetére


jones965
Modder

Van a mayhems-nek többféle hűtőfolyadéka.
Én vettem aurora, valamint pasztel típusút is.
Nem olcsó, de legalább jó drága.

(#1859) becsitibi válasza InHell (#1857) üzenetére


becsitibi
senior tag

Most hogy visszaolvasom valóban megtévesztő,mert itt senki nem használta még,arra gondoltam hogy egy ilyen sűrű lötty mennyire terheli pluszba a folyadék áramlását ha van egy nagy ellenállású proci+vga blokk a rendszerbe bekötve,lehet hogy jól néz ki,de nem egy mindennapos gamer gépbe való,hanem olyan mutogatós fajta,elég csak visszaolvasni hogy már a szinezett löttyökkel mit kell szenvedni,nem hogy ilyennel.

(#1860) DigitXT válasza becsitibi (#1859) üzenetére


DigitXT
félisten

nem egy mindennapos gamer gépbe való
Konkrétan a gyártója sem ajánlja erre a célra:
"Aurora is "NOT" made for use in a home system."

hanem olyan mutogatós fajta
Pontosan, a gyártó is hasonlóan gondolkodik:
"It has been developed for show System's (modding) and Photo work."

Ellenben a pasztel típusú állítólag használható:
"If looking for a fluid for a Home system / Gaming system please use Mayhems X1 or Mayhems Pastel range of fluids there are fully tested and working in any kind of loop."

Érdemes amúgy továbbolvasni: van szivattyú, amit
meg tud viccelni, szóval ezzel tényleg óvatosan.:D

(#1861) becsitibi válasza DigitXT (#1860) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ennyi.

Amúgy miért irod majdnem mindig OFF-al a szakmai hozzászólásaid??

(#1862) apollo12


apollo12
veterán

látom nem csak nekem mattult el a csövem a színes lőcsitől [link]

de ha kimosom a csövet, akkor újra felhasználható

(#1863) TESCO-Zsömle válasza becsitibi (#1861) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy nehezebb legyen elolvasni. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1864) SkyS1gn válasza jones965 (#1858) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"Nem olcsó, de legalább jó drága." :DDD
ha a trutyi nem használható a hétköznapokban akkor a pasztellnek mennyi l-je?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1865) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#1864) üzenetére


SkyS1gn
félisten

tuti nem használható? Jones te most aurora-t használsz? vagyis fogsz az leleplezetlen modban? :) lehet bevállalom csak kapni nemtudom hol lehetne :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1866) becsitibi válasza SkyS1gn (#1865) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szerintem külföldről meg tudnád szerezni egy kis segitséggel:[link]

(#1867) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

na leeresztettem, a tartályban,és a pumpában is látszik a lerakódás kicsit, a csövek falára teljesen kiült, a tartály lezáró kupakja alulról réz azt tuti megkezdte látom rajta a citromsárga oxidot... de ennyi erővel akkor az egész radiátort megkezdhette... de minek van ráírva akkor a vízre hogy mind2felülethez jó? mivel tudom mosni a rendszert? sürgősen kellene valamilyen másik víz, bombázzatok az 5letekkel, most mást nemtudok tenni mint feltölteni u.a. mert másom nincs, ha lesz másik akkor mindent szétszedek kipucolom meg újracsövezem... a fszom se gondolta volna hogy 1 hónap után falnakmegyek ettől a hülyeségtől!

képeket majd rakok csak most telóról írok

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1868) poli27 válasza SkyS1gn (#1867) üzenetére


poli27
veterán

Sima fagyálló+desztvíz helyette?Sztem még az is jobb mintha visszateszed ezt a löttyöt... Tényleg az milyen lötty is volt hogy elkerüljem? :)

[ Szerkesztve ]

(#1869) SkyS1gn válasza poli27 (#1868) üzenetére


SkyS1gn
félisten

dupla

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1870) SkyS1gn válasza poli27 (#1868) üzenetére


SkyS1gn
félisten

aquacomputer double protect ultra-blau

de ahhozis újra kéne csöveznem van még elég csövem, meg kimosni... azt mivel? ecettel?

valaki tud olyan kék színű folyadékot ami nem szarik be? vagy hagyjam a francba és használjak színtelent?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1871) MontyCrew válasza SkyS1gn (#1869) üzenetére


MontyCrew
senior tag

én másfél évig használtam egy általam előre kevert folyadékot, desztvíz + szinező és anticorro folyadék. Igaz, hogy a csöveket megfogta, viszont a tartály és a blokkok belseje patyolat volt. Viszont az Aquatuningos színtelen (rózsaszín) lötyi még a plexi tartályomat is megfogta és alig lehetett levakarni....

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#1872) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#1870) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

valaki tud olyan kék színű folyadékot ami nem szarik be?

Én igen! Denaturált szesz. ;] De annak oroszlánszaga van. :DDD

Viccet félretéve ha színes folyadékkal akarsz hosszú távon üzemeltetni ilyen rendszert, akkor egyrészt nagyon jó minőségű folyadék kell, másrészt nagyon jó minőségű cső. Hiába jó a folyadékod, ha a cső elopálosodik tőle.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1873) poli27 válasza SkyS1gn (#1870) üzenetére


poli27
veterán

Miért nem szines csövet teszel be, sima folyadékkal? Jha sztem ecetes víz, vagy esetleg trisós vízzel át lehet mosni, vagy autós hűtőtisztító folyadékot és el tudom képzelni.

(#1874) HUfantom válasza SkyS1gn (#1870) üzenetére


HUfantom
őstag

en épp az orrfulgegeszet varojabol irom neked ezt:

ecet jo a radiator, blokk tisztításra de nem tudom hogy a csövekrõl is leszedi-e a lerakodast. Nem kell napokat benne aztatni csak keringjen.

Galeriamban van par kép egy sárga tálat használtam tartalynak igy láttam a kijött cumot.
Feltölteni is könnyebb volt hisz egyik végén simán szájjal pumpaig lehet szívni az ecetet. 20% ecet 50-50 vízzel

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1875) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#1872) üzenetére


DigitXT
félisten

Tygon?:DDD

(#1876) InHell válasza jones965 (#1858) üzenetére


InHell
senior tag

Pasztellen is gondolkodtam, de egyelőre nem mertem kipróbálni, pláne, hogy itt még nem olvastam róla felhasználói tapasztalatokat. Neked milyen tapasztalatod van azzal a folyadékkal kapcsolatban? Huzamosabb ideje kering már a rendszerben, vagy csak nemrég szerezted be?

< béna duma helye >

(#1877) SkyS1gn válasza HUfantom (#1874) üzenetére


SkyS1gn
félisten

még jó hogy itt a másik gép így tudok képekkel szolgálni:
megkezdte a zárókupakot
cpu blokk hál isten nem vészes
csövekben mintha a víz benne lenne
cső

mindez kevesebb mint 1 hónap alatt :(((

nem is kell hogy leszedje a csövekről mert azt kicserélem újakra
fasza pont van itthon 20% ecet akkor mehet 50-50 arányban sima vízzel? kiszedem a blokkokat összerakom kinnt és járatom benne :)

desztvíz + fagyálló avagy víz+etanol legyen visszatöltve?
ezeket milyen arányban?

szerk: ja a zárókupakkal tegyek valamit vagy ezek nem fogják megkezdeni?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1878) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#1877) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fagyállóból 5%-nál többet nem tennék bele, mert ott már felmerülhet anyagkiválás.
Etanolból nincs ami kiváljon, vízzel korlátlanul elegyedik. ott 5-10% közt bármit. Arra figyelj, hogy amit veszel szesz az nem 100%-os, szóval ehhez mérten kell vegyíteni. Valamint az is fontos, hogy tiszta szesz legyen, ne denaturált, mert az nagyon büdös és még fog is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1879) Winne


Winne
nagyúr

Üdv Uraim!

Látom itt elég komolyan belevetettétek magatokat páran a témába, ezért merek kérdezni.

Intel 2500k-s Sandy-s procira mekkora hűtési különbséget lehet elérni légről vízre átállva? Nettó 20k alatt érdekel mindenképpen, az ilyen előre feltöltött rendszereket nézegettem elsősorban, de nem ástam magam bele a témába. 4.4 GHz-en jár most a proci és valamilyen okból kifolyólag most már több fesz kell neki, mint régen, 1.280 környékén és inkább felette szeretne a stabil működéshez, ezen linxes stress teszten 84 fokig megy fel a legmelegebb mag hőmérséklete. Ehhez képest érdekelne, hogy mit lenne érdemes venni ill. mire lehet számítani tőle?

Köszi

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1880) SkyS1gn válasza Winne (#1879) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nekem 4,5 Ghz-en 58Cvolt max a melegben leszabályozott ventikkel :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1881) Winne válasza SkyS1gn (#1880) üzenetére


Winne
nagyúr

:Y

Ez kb általánosság?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1882) DigitXT válasza Winne (#1881) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy jó rendszernél simán - de azt nem kapod meg 20K-ból.
Amit nézegetsz készre szerelt rendszert, az kb. annyit tud,
mint egy erősebb léghűtő: olyat nem vennék, mert minek...
Annyiból inkább vedd meg a legjobb léghűtőt, és kalap...:K

A víz nagyon erős + nagyon csendes is tud lenni, sőt ezek
egyszerre is mennek, de akkor általában megkérik az árát.
Igen nagy felületű radiátorok, lassú fordulatú ventikkel, stb.

Az olyan kis "vízhűtésnek látszó tárgyakat", mint pl. egy H50
egy komolyabb* léghűtő simán lelépi, hiszen a fizika az fizika:
van egy hőleadó felületed, ha az kicsi, akkor "hiába" a víz...:N

Amúgy fesz. emelést azért kérhet a proci, mert degradálódik:
ezzel óvatosan kéne bánni, mert az idő előrehaladtával egyre
kevésbé lesz tuningolható. Ebben a magas hőmérséklet sem
segít, sőt rontja a helyzetet, így a jobb hűtés igényed érthető.

*: szerintem az a Zalmi sem egy kispályás, elnézve a méretét
és a hőcsöves megoldását, de nyilván van nála jobb a piacon.

(#1883) Winne válasza DigitXT (#1882) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszönöm a részletes és kielégítő választ. :R

A Zalman nem mai darab és 2800-at is forog, ha kergetik, ezzel kapcsolatban nem kell sokat mondanom..

Jelenleg melyik az a verzió, amire most azt mondod, hogy már megéri áldozni rá? Kollegámnak pont az említett H50 van és ugyanabban a házban kevesebb ventillátorral és nagyobb fesszel megáll 60 fok alatt terhelésnél, amikor is nálam eléri a 80 fokot, ami azért nem mindegy. :)

A több feszre közben eszembe jutott, hogy egy még a vásárlás után rátett verziójú uefi volt rajta és azt lefrissítettem, azóta kéri a több feszt, akkor valószínűleg ez lesz a gond. Ha lehet visszafelé frissíteni, akkor megpróbálom kideríteni, hogy melyik volt rajta. Azzal LLC2-ben is jobb volt, mint most LLC4-ben...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1884) TESCO-Zsömle válasza Winne (#1879) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Intel 2500k-s Sandy-s procira mekkora hűtési különbséget lehet elérni légről vízre átállva? Nettó 20k alatt érdekel mindenképpen [...]

Nettó 20k alatt? Semennyit.

Esetleg ha bruttósítasz 25-re és elkezdesz guberálni, akkor van rá esély. Anélkül felejtő.

Alap szivattyú - 5k
Alap blokk - 10k
Autóradi - 5k
Kólás flakon - 0.5k
Csatik, csövek egyebek - 2k.
Ventik - 3k

És akkor 25-ből van egy vized, ami tényleg odaveri a léghűtéseket. Cserébe nagy és ronda.

Gyárialg szerelt cuccok felejtősek. Ha egy jobb léghűtő szintjét tudják hozni, akkor már jól jártál. Egyetlen előnyük a léghűtőkkel szemben a kompaktság.

DigitXT: A Zalman fölött eljárt az idő. Egy NH-D14-es meg még a H100-ast is keményen szorongatja.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1885) Winne válasza TESCO-Zsömle (#1884) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor szerintem ez eldőlt, hogy addig marad a Zalman, amíg van benne élet, aztán visszatérünk rá. Köszi :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1886) TESCO-Zsömle válasza Winne (#1885) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Addig marad a Zalman, amíg a prociban van élet, aztán már szükség se lesz rá. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1887) Winne válasza TESCO-Zsömle (#1886) üzenetére


Winne
nagyúr

:DDD

Ha az a helikopter nem kapcsol be, azt észreveszem. :D A prociban meg van védelem, le kell tesztelni. :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1888) DigitXT válasza Winne (#1885) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha tudsz feszt csökkenteni, az mindenképp előny.
(Nézz körül a léghűtések között, mert vannak elég
combosak a piacon, s tipikusan kijönnek 20K-ból.)

A TESCO-Zsömle által említett NH-D14 sem egy
mai csirke, de méretéből is adódóan nagyon erős.

Szerk #1889-hez: 84 fokon nem kínoznám a procit,
mert lehet, hogy idővel mégtöbb fesz kell neki, stb.
(El lehet jutni odáig, hogy alapórajelen sem stabil.)

[ Szerkesztve ]

(#1889) TESCO-Zsömle válasza Winne (#1887) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én a DigitXT által említett degradációra gondoltam. Eljön az a szint, ahol már a processzor nem képes terhelés alatt stabilan üzemelni. Bebootol, elindul, de amint komolyabb terhelést kap, hibázik.

DigitXT: Nettó 20k! Nem mindegy. :))

Am br 20k alatt már hozzávágnak egy Alpenföhn K2-t, 21 alatt pedig már D14-et is kapna.

De bőséges a választék a felső-házban.

szerk-re: Tudom. :K

Ha nem akar 35-45k-t beleölni egy alap vízhűtésbe, akkor mindenképpen érdemes lenne a felső-házból választania valamit. Gyak minden megáll nettó 20k alatt. Bruttó 20k fölött pedig egyszerűen nem lőhet mellé.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1890) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#1889) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát én ezt a nettó 20K-t nehezen tudom értelmezni. Ha mondjuk
"cégesen" veszi, és 20K-t költene rá (ÁFÁ-t visszaigényli), akkor
akár bruttó 27K-ért is nézegethet cuccokat, tehát pláne belefér az
összes komoly léghűtő.:D (A szerket nem is Neked írtam, hanem
Winne-nek, a Te HSZ-edet mindösszesen csak kiegészítendő.:K)

Szerk: a D14-et én is épp nézegettem az árgépen.:D Hát igen: jó
kis cuccok vannak (ilyen árban). És a vízhez képest így is olcsók.

[ Szerkesztve ]

(#1891) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#1890) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

25.4k, de ja. Gyak a teljes felsőház benne van. Ezért írtam amit. 20k fölött nem lőhet mellé. Mindegy, hogy Noctua, Alpenföhn, Be Quiet!, vagy Phaneks...

Egyedül a Scythe Susano-t (1 - 2) nem ajánlom, mert az sok nyűggel jár...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1892) Winne


Winne
nagyúr

Értem. Még kicsit utánajárok ennek a biosos dolognak, ha hazaérek, akkor nyomok egy cmos resetet, ha minden jól megy, akkor visszaáll a dual bios miatt alapra, aztán tesztelek. Bízom benne, hogy degradáció, csak a bios szivat, mert nem régi a proci és gyk alapfeszes tuningot kapott csak mindig. A lap gyári oldalán csak az új uefi van már fennt a nyomorult ivy miatt, azt is gugliznom kell még valahonnan...

Léghűtésnél maradva akkor Noctua termék jó lesz, (bár az a fosbarna elég undorító, de nem nézegetni kell), D14 az ajánlott vétel? Iponon nézegettem tegnap és ott is az tűnt a legjobbnak.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1893) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#1891) üzenetére


DigitXT
félisten

LOL, elírtam: nagyon a 27% járt az agyamban, sorry...:R
Amúgy mi van pl. a TRUE-val? "Kikopott" a piacról?:( Pedig
nagy király volt anno. A Reserator XT-nél simán jobb volt...:D

Winne: első körben tényleg érdemes a fesz oldalról ránézni,
majd kipróbálni egy erősebb léghűtőt. Írtad, hogy kollégádnál
hány fokos a proci, stb. De az ugye nem a te procid, tehát az
összehasonlítás egy kicsit sántít (más feszek, körülmények).

Aztán ha nagyon akarsz vizezni, akkor "zsebbenyúlosabban"
már azért oda lehet verni a legjobb léghűtőket is, ahogy írtuk.
Nem muszáj a D14-et venni barna ventikkel: vannak hasonló
bordák, amik mellé nem is adnak ventit, azokra olyat veszel,
amit akarsz. Amúgy a Noctua kifejezetten jónak számít.:R

[ Szerkesztve ]

(#1894) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#1893) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megesik.
Elöregedett. A TRUE idősebb, mint a Zalmannak ez a fektetett hordó dizájnja. Idén töltötte a 7. születésnapját. Az még az az időszak volt, mikor a vinyók és az átlagos hűtések elég hangosak voltak. A TRUE-nak pedig kell az erő, hogy átszellőztesse a sűrű, vastag lamelláit. Egy mai halk venti erre nem nagyon képes, így a ventik zajszintjével együtt rohamosan csökkent a TRUE teljesítménye is. Aztán persze jöttek a kéttornyos batárok...

Winne: Noctuától nincs annál jobb, de mint mondtam 20k fölött nem lőhetsz mellé. Ha számít a dizájn, akkor ott a Be Quiet és a Phanteks. Utóbbi többféle színben is kapható.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1895) HUfantom válasza SkyS1gn (#1877) üzenetére


HUfantom
őstag

fasza pont van itthon 20% ecet akkor mehet 50-50 arányban sima vízzel? kiszedem a blokkokat összerakom kinnt és járatom benne
Igen én is azt csináltam, de nekem van 2 mora2esem...
Neked csak annyi vizet tegyél hozzá, hogy gond nélkül vigye a rendszer ne legyen bubis...

Ezeket akartam mutatni.
Ha a képek fekete háttérrel jönnek felül megjelenik egy vajszínű apró csík, hogy picassawebre vissza.

Ezek a képek arról akarnak lenni, hogy felhígítom az ecetes vizet simával, így leengedés után nem kellett még1x megjáratni tiszta vízzel.
6 DB cserét hajtottam végre:
//1 liter ecetes víz ki és 1 liter tiszta víz be. //

2 liter cuccban volt 0,1l ~ 1 deci ecet / 100%os /, minden csere felezi a mennyiséget.
6. csere után 0,001563l ~ 0,1563 centiliter ~ 1,5ml annyi meg már talán el is párolog belőle.
Ezután kidobtam a vizet és jött vissza az aquatunning víz.

Gondolom azért akarsz átlátszó cső +vizet mert az jobban néz ki ?

Winne
Sajnos a vízhűtés drága, nagyon. A pénzért pedig csendet szép hőfokokat/ nagyobb tunningot kapunk. De ez nem jön ki 20-ból. Procira én 35öt mondanék abból már PC-hez való alkatrészekre is telik apróból.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1896) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

na egy ideje megy az ecetes cucc benne,megértem szédszedni az egészet...
akkor a fagyállósat vagy a szeszes etanolos elegyet ajánljátok? akkor azt veszek ami jobb :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1897) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#1896) üzenetére


SkyS1gn
félisten

pontosan kéne hogy hány %-os miből mert akkor olyat veszek és még ma meg akarom csinálni:)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1898) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

erre válaszolva itt hány %-os maga a fagyálló mert abból is több van :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1899) Winne


Winne
nagyúr

Köszönöm mindenkinek! Szép napot! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1900) TaaT


TaaT
veterán

Egybevízhűtés FTW :DDD :C

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.