Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) blasko92 válasza TaaT (#50) üzenetére


blasko92
őstag

Szoba hőmérséklete ;]

(#52) Alu válasza Razermazer (#48) üzenetére


Alu
senior tag

+1 a plexinek :K

λŁƯ™

(#53) GNKING


GNKING
tag

Üdv.

Érdeklődnék hogy mi lenne a legjobb bekötési sorrend ehhez a rendszerhez:

Giga X58 UD5 + EK lap block T56 HF ram hűtő block, EK proci block, DDC1T 10W-os pumpa + phobya tető, 25 cm passzív tartály, 58mm-s quad, 45mm-s tripla radi, Chieftech BA01-be bepakolva minden.
11,1mm belsős cső, HF+ csatik.
Ami biztos hogy a tartály a ház hátulján kívülről lesz, a pumpa a vinyókeretre lesz felfogatva, a guad és a tripla radi a legtetejében egymás alatt lesz berakva.
Én így gondoltam: tartály - pumpa - ram - proci - fet(felső) - fet(oldalsó) - északi híd block - tripla - quad radi - tartály.
Vagy: ... ram - proci - északi híd - fet(oldalsó) - fet(felső) ...

Melyik lenne a jobb elrendezés?

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#54) Tofy válasza blasko92 (#51) üzenetére


Tofy
csendes tag

Szoba hőmérséklete 25 fok
1 óra FurMark + CPUBurn In után:
CPU: 57 fok (Intel Dual Core E6600 3,06 @4,08GHz-en)
GPU: 60 fok (Nvidia GeForce GT 240)
Innovatek Single radin 12cm-es venti 800 fordulat

Tofy

(#55) Sky D. válasza Tofy (#54) üzenetére


Sky D.
tag

Na remélem jövőhét hétvégére összejön minden cucc, hogy neki tudjak állni a víz szerelésének ...
2 hete az akváriumhoz , és a külső szivattyúhoz kellet a csöveimet felhasználni.:(

Nagyon lassan halad :( és nem akarom szétszegni, összerakni, szétszedni összerakni .. egyszerre az egészet..

Igaza VGA még hátra lesz... de ahhoz esélyeteken blokkot találni :(
Meg is jegyezte a fater Diablo III- játék közben ,
-Hogy hogy ilyen hangos, nem azért építtetted a Vízhütést ???
Én erre, még nem jött meg minden alkatrész ... (már 1 éve gyűjtögetem- vásárolgatom őket ...)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#56) TaaT válasza Tofy (#54) üzenetére


TaaT
veterán

sem a proci sem a vga nem egy erőbajnok, szal egy lájtos léghűtés is hozná ezt a szintet :)

pl CM TX3 + AC Accelero S1

Give them hell Ukraine!

(#57) Alu válasza Sky D. (#55) üzenetére


Alu
senior tag

Pü ben írtál:
Visszalevegősödik a rendszerem? Hogy érted?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#58) Alu


Alu
senior tag

Bocsi a dupláért, olyan Laing DCC 1T Plus 18w -os pumpát érdemes venni, amelyik már szét volt szedve? :F

λŁƯ™

(#59) blasko92 válasza Alu (#58) üzenetére


blasko92
őstag

Semmi baja nem lesz attól, ha szétszedik :) Vagy hogy volt szétszedve?

De azért ne legyen össze vissza forrasztgatva.

[ Szerkesztve ]

(#60) Sky D. válasza Alu (#57) üzenetére


Sky D.
tag

Úgy hogy a tartályban keletkező hullámzásól (tornádó hatás) levegőt(kis levegő buborékokat) is szív be a pumpa.

Igaz ebben a tartályban ami nekem van, van tornádó-gátló függőleges lap, de annyira hullámzik a teteje, hogy kis levegő buborékok keletkeznek benne, és azokat szívja be a pumpa, így vissza levegősíti a rendszert... Most megpróbálom ezzel a szivacssal mi lesz az eredmény:

Igen EBAY= most nem érdemes onnan vásárolni ... a nyári vízhűtő szezon miatt, mindenki vízhűtést szeretne a nyári kánikula miatt...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#61) TaaT válasza Alu (#58) üzenetére


TaaT
veterán

ennyire szét lehet szedni (tetőcserénél kell is) :)

Give them hell Ukraine!

(#62) SimonYana válasza TaaT (#61) üzenetére


SimonYana
addikt

Hogy azt a molex csatit mikor felejtik már el a gyártók! :W
Ennél sokkal jobb az alaplapi 3 pines kis csati!

® SimonYana ®

(#63) Alu válasza SimonYana (#62) üzenetére


Alu
senior tag

De lehet, hogy a lap nem bírná azt a nyers 18w -ot. :U
Egy 5000Ft -s kínai lap valszeg nem, gondolom ezért nem szoknak még le a molexről.. :)

λŁƯ™

(#64) apollo12 válasza SimonYana (#62) üzenetére


apollo12
veterán

hát az alaplap nem hinném hogy szeretné ha onnan szívná a 18wattot

(#65) TaaT válasza SimonYana (#62) üzenetére


TaaT
veterán

én egy 10W-os DDC-t sem kötnék alaplapra, és a max5W-os HPPS Plus is Molex-es :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#66) SimonYana


SimonYana
addikt

Miért? Mi baja is lesz a lapnak!

Szerintetek ez hány Wattos és hova van kötve?

Komolyan tudtok olyanokat elő hozni és a többi mind helyesli!
Pfffff

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#67) Razermazer válasza TaaT (#65) üzenetére


Razermazer
őstag

Nah ja kap az alaplap egy kis feszültségmegfutást és kakukk, vagy túlterhelést ami a 3 pin-ről áthúz szépen máshová, alaplapi 3 pin max 1 ampert bír el. Namármost tuti nem tudnak elindítani egy d5-t se egy ddc-t. Aztán csak se kép se hang csak sötétség, erre való az a molex jó az tápra kell kötni és kész.
Most gariztatok egy classifiedot 3 bios közül mindegyik megmakkant kapott egy statikus töltést vagy egy ilyen túlterhelést az 100% :N nem nálam én már nem tudtam életre lehelni. Kíváncsian várom 4 hét múlva mi lesz az eredmény.

Megnéztem a specifikációit és bizony az 1.8amper ehhez legalább olyan lap kell aminek van krafja 3 pinen írja hogy a cpu ventilátor 4 pinesére lehet kötni de én a 4.0-at nem kötném rá csak a 2.2-et.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#68) blasko92 válasza SimonYana (#66) üzenetére


blasko92
őstag

Mi a baj a molex csatlakozóval?

(#69) mrbig25 válasza SimonYana (#66) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem mindegyik lap bír tartósan 1.5-1.6A-t kitolni magából a venticsatlakozókon keresztül...
Éppen ezért mellékel a gyártó az általad linkelt pumpához is egy molex->3pin átalakítót, külön fordulatszám-visszajelző szállal.
Szóval nem teljesen hülyeség, amit a többiek írnak.

...

(#70) TaaT válasza SimonYana (#66) üzenetére


TaaT
veterán

EK-DCP 4.0 User manual.

Step 4 Installation of power supply:

2. Please read motherboard or power supply manual in detail before pump installation.

És a te lapod sem bírná el (max 1A, 12W), megnéztem a manual-ját :)

Give them hell Ukraine!

(#71) SimonYana válasza mrbig25 (#69) üzenetére


SimonYana
addikt

Semmi gond Uraim!
Nem nyitok vitát! Három lapomon így ment ez a pumpa és minden lapom hibátlan , pedig meg kellet volna döglenie mindnek! Igaz?
Én egy kib@szott mázlista vagyok! Itt le is zártam!
:R

® SimonYana ®

(#72) apollo12 válasza TaaT (#70) üzenetére


apollo12
veterán

LOL nálam 2A 24w is elbír :Y

(#73) beluschi válasza Razermazer (#48) üzenetére


beluschi
tag

Ez a link most jó. Illetve az előző is működött, de csak az Antec fő oldala jött be. Gondolom fekete a ház belseje, lehet az acetal is jó lenne. Élőben lenne az igazi, úgy lehet eldönteni, de nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik.

Homeworld forever

(#74) mrbig25 válasza SimonYana (#71) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem vagy mázlista, csak a komolyabb lapok 2A-t is le tudnak adni, míg az átlagos lapok 1-1,5A-t tudnak csak. És ezt én is lezárom, mert nem ide tartozik.

Viszont, ha már itt tartunk :DDD
Mennyire vagy elégedett ezzel az EK DCP 4.0 pumpával?

[ Szerkesztve ]

...

(#75) SimonYana válasza apollo12 (#72) üzenetére


SimonYana
addikt

Muszáj a lapra kötnöm , mert nem bírja el a táp! :))
Ha lesz pénzem majd veszek valami normális tápot!

mrbig25!
Kicsit zajos , ha nem szivacsozom ki és gumi meg minden. Egyépként csandes lenne! Most csinálok olyan trükköt , hogy egy zalman popméterrel kicsit leveszek a feszből és így kisebb fordulaton már nincs is hangja.
Őszinte leszek!
Van ennél jobb szivattyú , de nem 13 ezerért hanem 43-ért. Szóval azért lássuk be! DDC 30-ért kicsit soknak tartom . Ki sem jön 30-ból egy fedővel amire HF-et is köthetek.
Tehát ezt a pénzt megéri minden képpen! :C
Még majd én is befejezem a gépemet , csak legyen hozzá időm!

Nem tud valaki valami jó öntapadós sima felületű szivacsot hangszigetelésre?
A Spire nem jó mert olyan minta takony!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#76) apollo12 válasza SimonYana (#75) üzenetére


apollo12
veterán

csak vigyázz, nehogy elfogyjon szegény tápot :DDD

(#77) haddent


haddent
addikt

sziasztok
manapság mnnyiből lehet kihozni egy komplett kis vízhűtés mindennel együtt? proci, vga hűtéséről lenne szó egyelőre csak.

(#78) SimonYana válasza haddent (#77) üzenetére


SimonYana
addikt

Most így gyorsan számolva olyan 80-100 körül , ha jót , szépet akarsz és hosszútávra!

® SimonYana ®

(#79) apollo12 válasza haddent (#77) üzenetére


apollo12
veterán

nekem kb 50-60k között, használt cuccokból

és nem is néz ki olyan rosszul [link]

[ Szerkesztve ]

(#80) mrbig25 válasza SimonYana (#75) üzenetére


mrbig25
őstag

Én is az ára miatt kacsintgatok efelé. Emellett sok rosszat nem olvasni róluk. Sokan írják, hogy van némi hangja...de állítólag mélyebb, kevésbé zavaró, mint egy DDC.
Most aprón találtam jóáron ehhez való tartályt, ezért gondolkodom egy ilyen pumpa vételén. Pumpát meg mindenképp újat akarok, boltból /ez már a saját hülyeségem/. És a Laing DDC,-és D5 ára nem éppen baráti, arról nem is beszélve, hogy ha saját HF csatikat akarsz, akkor még külön tetőt is kell venni, ahogy Te is említetted.

A rögzítésre én is valami szivacsos, gumis akármit tervezek...majd kiderül ha már minden a kezemben lesz. De még sajnos sok idő, mire összeáll minden :O

...

(#81) lori80 válasza mrbig25 (#80) üzenetére


lori80
tag

Nekem egy EK-DCP 2.2 van,amit kicsit atfoliaztam,es ennek aztan nincs hangja,pedig elotte is csondes pumpam volt a TT p500 :)
Jok ezek a pumpak,es aruk is jol fekszik,na meg nem olyan hangosak,mint a DDC,ha jol le van rogzitve.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#82) mrbig25 válasza lori80 (#81) üzenetére


mrbig25
őstag

És a rendszeredben hány,-és milyen blokk illetve radiátor van?
A DCP 2.2 és 4.0 között egyébként 2k a differencia újonnan, szóval valószínűleg az erősebbet veszem és egyelőre 9V környékén lesz csak járatva.
A fóliázást láttam...tetszetős :K
Ha pár héten belül felbukkan egy hasonló DCP 4.0, akkor ne lepődj meg...csak én loptam ötletet :DDD

...

(#83) lori80 válasza mrbig25 (#82) üzenetére


lori80
tag

KIsebb rendszerekhez tokeltes ez a pumpa,de az erosebb jo hosszu tavra.En mar nem akarok tovabb boviteni :)
Nekem egy Koolance blokk van a 4870x2-on,es egy Danger Dan a procin.A gep alatt pedig egy 10-es belso merettel rendelkezo Wolksvagen radiator :)
Itt van par kep,meg a TT pumpaval

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#84) SimonYana válasza lori80 (#81) üzenetére


SimonYana
addikt

A tied jóval halkabb mint az enyém! Sajnos a teljesítménnyel jön a hang és a rezonancia!
A DDC gyerekek rettenetesen jó és csendes! Egy titka van! a rögzítés és a HF. Ha vastag csöveket használsz és jó tetőt , akkor semmi hangja a DDC-nek. Csak hát ha már ennyit áldozok rá akkor a D5-re szavazok amit lehet állítani! Csak hát tetővel az is majd 50. Vicc szerintem! Az EKnak kell egy jó doboz és ki kell szivacsozni. Mindjárt hangtalan lesz!
Ha most vennék , akkor én is a kicsit venném ami neked van , mert még a Mo-Ra3-ra is elég egy VGA és egy CPU blockal! Nincs értelme ezeknek a 18Wattosoknak átlag rendszerhez!

® SimonYana ®

(#85) lori80 válasza SimonYana (#84) üzenetére


lori80
tag

Igy ahogy mondod Jani.
Akkora radival,boven eleg eleg egy ilyen pumpa,mert lassab az atfolyas a radin,de igy mindig hideg er vissza a tartalyba,mert van ideje lehulni.
A csendert cserebe talan 1-5c kulombseg lehet pluszba,de annal tobb biztos nem.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#86) SimonYana válasza lori80 (#85) üzenetére


SimonYana
addikt

Most ráállok ismét a házam belső szépítésére majd. No meg ha lesz kedve akkor kívülről is vannak terveim! :DD Ha el nem adom gyorsan egy 30-asért ! :DD

® SimonYana ®

(#87) lori80 válasza SimonYana (#86) üzenetére


lori80
tag

En is most raktam franko ledsort korbe :)
Kivulrol megint mi a celod? :)
Ha festeni akarod keress nyugodtan,van par fajta szin bent a cegnel :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#88) SimonYana válasza lori80 (#87) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem. Most sokkal jobbat találtam ki!
Álom lesz szerintem mindenkinek tetszeni fok már belülről is!
Csak mondom még nézelődök nem lenne e jobb másik ház , mert ezt akkor kezdem fúrni , vágni!

Mondjuk ez a szín nekem nagyon tetszett!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#89) lori80 válasza SimonYana (#88) üzenetére


lori80
tag

Kivancsi vagyok,megint mit agyaltal ki,te elvetemult :DD
A festoszoba atalakul lakatos muhelye? :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#90) GNKING


GNKING
tag

Erre valaki?

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#91) lori80 válasza GNKING (#53) üzenetére


lori80
tag

Lenyegeben az elso sorrend is jo,de en lehet,hogy a procinal kezdenem,mert ugyebar az lessz a legmelegebb,es utanna a ramok.
Mondjuk eleg sok mindent kotsz be.
Kivancsi leszek,majd milyen hofokok lesznek,mert amire a sor vegere er a viz mar nagyon fel lessz futve,es az ellenallas is eleg nagy lessz,mert sok a radi,meg a blokk,es lelassul a vizaramlas.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#92) GNKING válasza lori80 (#91) üzenetére


GNKING
tag

thx :C :R

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#93) lori80 válasza GNKING (#92) üzenetére


lori80
tag

Soknak lattam,hogy amikor ennyi minden van bekotve,2 kulon koron mennek.Tehat egy koron van mondjuk a proci,meg a ram,es egy masik koron a maradek,de ahoz kellene meg 1 pumpa :)
En meg nem kottottem soha ennyi mindent sorba,de vannak itt paran akik mar igen,es talan ok okosabbat tudnak mondani mint en :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#94) SimonYana válasza GNKING (#92) üzenetére


SimonYana
addikt

3 db venti leszabályozva 600rmp-re és minden oké lesz ott!
VGA nem lesz vizezve , vagy csak én nem vettem észre a felsorolásban.
Én azt mondom kösd úgy ahogy a lejobban kijön! Olyan minimális eltérések vannak hőfokban , hogy ha gázva az nem segíz , ha pedig jó a renszer akkor mindegy , hogy 45 vagy 50 fokos.
Szerintem legalábbis! Bár még 5 fok sem lesz a különbség a sorrend miatt!

® SimonYana ®

(#95) GNKING válasza lori80 (#93) üzenetére


GNKING
tag

Van még 1 DDC pumpám + EK XTOP V2 tető kombóm ha esetleg kevés lenne 1 pumpa.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#96) GNKING válasza SimonYana (#94) üzenetére


GNKING
tag

Vga-t nem tudom, vagy legalábbis még nem találtam rá való blocko(ka)t ami passzolna rá, Asus 6950DCII 2GB vga. Ezért nincs a felsorolásban.

Ha minden jól megy akkor 2 db 20*23*3cm-s Cooler Master venti lesz a radik felett, amik kifelé szívják a levegőt a házból.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#97) SimonYana válasza GNKING (#95) üzenetére


SimonYana
addikt

Minek kettő? Bekészültél? :B

® SimonYana ®

(#98) GNKING válasza SimonYana (#97) üzenetére


GNKING
tag

Igen is meg nem is. Csere üzletekből lett mind a kettő. A másodikkal pedik egy kűlső egységet szeretnék összerakni, radi - passzív tartály - ddc trióból.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#99) lori80 válasza GNKING (#98) üzenetére


lori80
tag

Na ezt nevezem radinak :C :) Ha az en 4870x2-met radobnam passzivan arra a radira,telen kifutenem vele a szobat :DD

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#100) SimonYana válasza GNKING (#98) üzenetére


SimonYana
addikt

Atya ég! Nem lesz gondod a hővel. Ekkora radinál ne foglalkozz a sorrenddel!
Ahogy a legjobb és a legjobban mutat! :))

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.