Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Alu válasza apollo12 (#163) üzenetére


Alu
senior tag

Van erre valami speciális felfogató, vagy csak annyi, hogy hosszú alátétek + csavarok? :F

λŁƯ™

(#202) apollo12 válasza apollo12 (#163) üzenetére


apollo12
veterán

stem csak hozzá lévő menetszámú csavarokat kell venni és kész

(#203) Sky D. válasza Alu (#200) üzenetére


Sky D.
tag

persze :) ,
De elég nehéz lesz a légtelenítés.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#204) planbmokus válasza Alu (#200) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én egy plusz ventivel oldottam meg :D

Itt a gallery: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#205) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Végül egy EK féle HF fedeles D5 váltotta a WaterChill-t, és rögtön vízcsobogás hanggal örvendeztetett meg, mikor feltekertem a szabályzót max fordulatra.

Hiába öntöttem fel nyakig a puffer részt az IFA radi tetején, még maradt benne levegő, mert azóta is folyamatosan hallom a vízcsobogást. Azt hiszem ráeresztek majd a gépre egy linx-et és nézem hogy van-e bármi hőfok különbség, ha lentebb tekerem a pumpát és remélem nincs, vagyis nem kell vele foglalkoznom, hogy légtelenítsem valahogy azt a dögöt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#206) fuvi válasza Drizzt01 (#164) üzenetére


fuvi
senior tag

CM 690 II Advanced-be is lehet azért radiátor(oka)t pakolni, de a 932es jóval nagyobb, tetejébe befér egy RX360 6 ventivel akár.

(#207) jilian


jilian
addikt

Áruljátok már el nekem, hogy ezt a rendszert hogyan kell feltölteni, ill. légteleníteni.
katt
:F
(a tartály felett két db radiátor van)

[ Szerkesztve ]

(#208) ThodEE válasza jilian (#207) üzenetére


ThodEE
őstag

Belelógatsz egy csövet a tartályba, és teletöltöd aztán addig forgatod még szerencséd lesz:) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#209) blasko92 válasza jilian (#207) üzenetére


blasko92
őstag

Ha jól látom az a hengeres csak egy puffer tartály.
Elől mintha egy 2 x 5,25"-ös tartály lenne. És ha a tartály egyben van a pumpával, akkor csak töltöd, apumpa meg átnyomja a radikon a vizet :)

[ Szerkesztve ]

(#210) HUfantom válasza jilian (#207) üzenetére


HUfantom
őstag

Ott van az elejében egy X5PC tartály. Az a torony csak látványelemnek van ott. Azon az 5.25ös tartályon keresztül van feltöltve

blasko92
Megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#211) Alu válasza HUfantom (#210) üzenetére


Alu
senior tag

Amúgy írjátok, hogy így nehéz feltölteni, meg úgy nehéz, de végülis ez mit takar?
Szvsz az nem nagy meló, hogy öntöd a pumpára a vizet és az tolja a radikba, vagy öntöd a tartályba és ugyan úgy tolja a pumpa tovább.. vagy van még valami, ami még jobban megnehezíti a feltöltést? :F

λŁƯ™

(#212) blasko92 válasza Alu (#211) üzenetére


blasko92
őstag

Ha a tartály nagyon alul van a pumpával, és mondjuk a tetejében egy vastag tripla radiátor, és elkezded tölteni a kis tartályba a vizet, megtelik, elkezded a pumpával felhajtatni a rendszerbe, de ugye a radi csak nyeli a vizet, és nyeli. Mivel marad a radiban levegő, elképzelhető, hogy a gravitáció miatt vissza fog folyni a tartályba a beöntött és felhajtatott víz.

Légtelenítés szempontjából is fontos a tartály elhelyezése.

[ Szerkesztve ]

(#213) Alu válasza blasko92 (#212) üzenetére


Alu
senior tag

Akkor ha egy tripla radit veszek, akkor hol érdemes elhelyezni:
- A ház tetején
- A ház hátsó oldalán

A tartály kb. a hátsó ventivel lesz egy szinten.

λŁƯ™

(#214) blasko92 válasza Alu (#213) üzenetére


blasko92
őstag

Nekem a tetejében volt. Feltöltésnél érdemes elfektetni a házat.

Csak normálisan kell légteleníteni, mert nálam az volt a probléma, hogy nem volt jól légtelenítve a radi, és leállítás után valamennyi víz visszafolyt a tartályba. Bekapcsolásnál meg csobogó hangot adott, amíg nem töltődött fel.

(#215) ThodEE válasza Alu (#213) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálam így van elrendezve és nem szokott gondom leni a feltöltéssel, pedig 2db tripla is van felül :B

blasko92 nak van igaza, úgy kell forgatni a házat hogy a víznek is meg neked is jó legyen, én is mindig forgatom hogy a levegő biztosan távozzon.

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#216) HUfantom válasza Alu (#211) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát kérlek itt a pumpa tető kombom

Ebbe alig 1 deci víz fér bele. A rendszer 1.8liter víz van... :)
Akkor gondold el mennyire nehéz feltölteni. Ráadásul a feltöltéskor ahogy blasko92
is mondja jó ha a felküldött víz nem csorog vissza.

De mindennek megvan a trükkje. A kis tartállyal is gond nélkül fel lehet tölteni egy vizes rendszert, azért is javasoltam neked a tartályt+tető+pumpa kombót.

A feltöltéskor kiveszed a tartályt és eldöntöd a gépházat. Ekkora a tartályba nem fog visszafolyni a víz. Nekem hál istennek van +1 tápom feltölteni, azt ki-be kapcsolgatva szépen bele kell tankolgatni a folyadékot. Aztán tartály lezár be a rendszerbe és nyomatni a pumpát, hogy jöjjenek kifelé a buborékok.

Másik dolog hogy a rendszerből a levegőnek is ki kell jönnie. Mindenki nagyon egyszerűnek gondolja az egészet, de vannak buktatók. De inkább olyan, hogy egyszer jól rájössz és soha többet nem lesz vele gond. Ezért is írjuk pl hogy a tartályból a gravitációval csorogjon le a folyadék a pumpába és akkor a gondok nagy részét megoldottad.

Ha van egy DDC-d az elhelyezés mindegy az a pumpa kihajt minden buborékot. Ha felülre akarod felrakni a triplát hát nyugodtan de majd egyszer fel kell fordítanod a házat hogy minden levegő kijöjjön belőle. Vagy azt fogod tapasztalni hogy a rendszer leállítás után a triplából elkezd kifolyni a víz és a tartályban megemelkedik a vízszint.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#217) Sky D.


Sky D.
tag

Le szeretném írni tapasztalatomat a Masterkleer 15,9 / 11,1mm víztiszta csőröl

Bevásároltam 4 métert a fent említett csőből, a vízhűtésemhez.

Időközben, esedékes volt az akvárium külső vízszűrőjének tisztítása.

Mint utólag kiderült a benne lévő pumpa tönkrement, így nem csak tisztításra került sor, de szűrő cserére is ...

De csere cső nem volt, így felhasználtam a kéznél lévö Masterkleer 15,9 / 11,1mm víztiszta cső (igen jó drága akvárium :) ) ....

Eredmény 2 hét működés után:
1. a hajlékonyságából nem veszített.
2. Mágnesként vonzza a lepedéket a cső. mint a képeken is látszik.
3. A sima hagyományos PVC cső falán nem rakódott el ennyi szemét 1 év használata után mint ennek 2 hét múlva.. Igaz , a PVC cső veszített a hajlékonyságán , merevebb lett..
Mintha veszített volna az átlátszóságán is...
4. A víz enyhén sós... hogy a halak gombásodását elkerüljük, és védi még oly sok kartevő baktériumtól is őket.

A következő csövezésem :Primochill tubing PrimoFlex Pro 16/11 (7/16"ID) clear lesz.
Erről csak jókat olvastam .

Az akvárium algátlanítás, esztétikai tárgyak befejezése(delfin és farönkök) a héten kerül sorra(ma kellet volna). Így most nem fest ki a legjobban, ezért elnézést kérek.

A képek magukért beszélnek :

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#218) Alu válasza HUfantom (#216) üzenetére


Alu
senior tag

És egyébként ez van valami rossz hatással a hűtésre, tartályra, pumpára stb.-re? Értem ezalatt, hogy visszafolyik a víz, visszaszívja a pumpa a levegőt a tartályból, meg az ehhez hasonló apró 'akadályok' ?

λŁƯ™

(#219) blasko92 válasza Sky D. (#217) üzenetére


blasko92
őstag

Az pedig gomba lesz a cső falán.
Újonnan beépített csöveknél egy régi rendszerbe ez nem újdonság.

Hasonló dolgok nálam is megestek :B Mivel kipucoltad a szűrőt, a gomba/baktériumtelepeknek valahol újra életre kell kelniük (nem káros gombák/baktériumok!!!! )

Alu ha levegős a radi, értelem szerűen kisebb felületen érintkezik a vízzel, így a hatásfoka is csökken

[ Szerkesztve ]

(#220) Sky D. válasza Sky D. (#217) üzenetére


Sky D.
tag

JA igen és a külső szűrő EHEIM :) ha valakinek ismerös a név :)
Van belőle még 1 tartalék :) ha jelenlegi felmondaná a szolgálatot...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#221) apollo12 válasza Alu (#213) üzenetére


apollo12
veterán

nem nehéz feltölteni

ha úgy rakod fel a radit ahogy nálam van, akkor egy ideig le tudod rakni radit, pofon egyszerű kb 10-20perc

ahogy feltöltötted elkezded enyhén forgatni radit, de közben mennyen a pumpa, úgy is hallani fogod a radin ha van benne levegő

érdemes csak a pumpát működtetni

[ Szerkesztve ]

(#222) HUfantom válasza Alu (#218) üzenetére


HUfantom
őstag

Megint megelőztek :)

Minél több levegő van a radiátorban annál kevesebb része tudja a funkcióját ellátni.
Ha visszacsorog a víz akkor csoboghat, ha a pumpa nem zár 100%osan akkor kijön a folyadék. Az, hogy a pumpa szív-e a levegőt az a tartálytól függ.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#223) TaaT válasza Sky D. (#217) üzenetére


TaaT
veterán

Pont ilyen cső vásárlását tervezem, de sztem fagyálló és desztvíz keveréknél ilyen szennyeződés nem fordul majd elő... remélem :B

Give them hell Ukraine!

(#224) blasko92 válasza TaaT (#223) üzenetére


blasko92
őstag

Mint már említettem a cső falán az gomba lesz, ami friss csöveknél elég gyakori dolog.
Idővel el fog tűnni

(#225) Alu válasza blasko92 (#224) üzenetére


Alu
senior tag

Én megtaláltam apám régi kompresszorcsöveit. :DDD Félek, hogy nem fog belemenni a 16/10 -es csatiba, de majd megoldom valahogy.. :DD

Ez nagyon nem ide tartozik, de ház festéssel foglalkozik/ foglalkozott valaki? Milyen festéket érdemes venni? Én akrillal próbálkoztam, de valahogy nem lett az igazi.. :N

λŁƯ™

(#226) lori80 válasza Alu (#225) üzenetére


lori80
tag

Ha pesten laknal,tudnek segiteni festesben.Szinterezo cegnel dolgozom :)
Amugy ez a legelterjedtebb,es legtartosabb festes,mivel muanyag bazisu.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#227) blasko92 válasza Alu (#225) üzenetére


blasko92
őstag

(#228) SimonYana válasza blasko92 (#227) üzenetére


SimonYana
addikt

Pff

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#229) blasko92 válasza SimonYana (#228) üzenetére


blasko92
őstag

Nem neked küldtem.... Ha nem teszik nem nézed (többet, mert ugye csak egyszer nézős)

[ Szerkesztve ]

(#230) Alu válasza blasko92 (#227) üzenetére


Alu
senior tag

Igen tudom, de múltkor is átmentem a "Milyen házat vegyek" topikba és b@sztak a csőrömre.. :(

lori80: Pest megoldható. :K

λŁƯ™

(#231) lori80 válasza Alu (#230) üzenetére


lori80
tag

Egyeduli,hatrany,hogy csak a fem reszeket lehet szinterezni,mivel 200 fokon,20 percig van a kazanban festes utan.

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#232) SimonYana válasza Alu (#225) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha jobban szétnéztél volna akkor láttad volna!

Már nem foglalkozom vele , de lépek is mert önkéntes rendőrök is vannak a topicban!
Mindjárt kirúgatnak ha nem az akváriumról beszélünk!

Van vizes cucc is a képeimen ! Csak hogy ide illőt is írja! :DD

Jó8 Mindenkinek! :R

® SimonYana ®

(#233) lori80 válasza SimonYana (#232) üzenetére


lori80
tag

Jo8 Jani :R

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#234) HUfantom válasza lori80 (#231) üzenetére


HUfantom
őstag

Esetleg a hőre keményedő műanyagok amik az előlapot adják

Vagy azokban a hő már visszafordíthatatlan változást idéz elő ?

Most ami hirtelen eszembe jutott hogy milyen jó lenne festeni mind elolvadna a kemencében :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#235) lori80 válasza HUfantom (#234) üzenetére


lori80
tag

Muanyagot nem lehet szinterezni,csak femet,esetleg meg uveget,de mar az is maceras :)
Muanyagot autofenyezoknel lehet igenyesen festetni,vagy nekiesel te :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#236) blasko92 válasza SimonYana (#232) üzenetére


blasko92
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#237) Alu válasza SimonYana (#232) üzenetére


Alu
senior tag

:B
Milyen rendőrök? :Y
Szép álmokat! ;]

HUfantom, lori80: nem megyünk át valamelyik modding, ház gányolás, barkácsolásos topikba? Ne legyek már egyedül. :DDD

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#238) lori80 válasza Alu (#237) üzenetére


lori80
tag

En mar az agyba megyek innen,mindjart ebredni kell,var a munka :)
Jo ejt nektek :R

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#239) Alu válasza lori80 (#238) üzenetére


Alu
senior tag

Heh.. engem meg várnak a Kompetencia feladatok.. :((( :)
Jó éjt neked is! :)

λŁƯ™

(#240) Sky D.


Sky D.
tag

Az az igazság , hogy más fórumon is azt olvastam hogy Masterkleer csöveinek belső falán könnyebben képződik lerakódás.. egy kis kört alkottam, míg meg nem jön a FC blokk s a csatik tömítő gyűrűje, és azon is megfigyelhető a lerakódás effekt.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#241) HUfantom válasza Alu (#237) üzenetére


HUfantom
őstag

nem megyek én itt vagyok otthon :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#242) Alu válasza HUfantom (#241) üzenetére


Alu
senior tag

Jajj.. Ez tetszik. :B

Ez a tripla radi, amit néztem -nem tudok telóról linkelni sry- elvinné a 2600k ~4,5GHz-t és egy gtx 480-at tuningolva(~850 - 880MHz), ill. Alapon? :F Mert ha nem, akkor csak a procira elég lenne csak a Dual.

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#243) HUfantom válasza Alu (#242) üzenetére


HUfantom
őstag

Alapfeszen elvinné szerintem. Persze ha legalább 45 mm vastag :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#244) SimonYana válasza Alu (#242) üzenetére


SimonYana
addikt

Ha 4400-on nekem elvitte és volt a GTX590-em még rajta akkor csak jó lesz neked is! 3 Venti rá 600rmp és már jó is és hangja sem lesz! Prsze tólta a meleget , de 50 fok körül mozgott játék alatt és azért csak egy 590-es!

® SimonYana ®

(#245) Sky D.


Sky D.
tag

Nincs valakinek eladó használt EK-FC460 GTX GS/SONIC blokkja ?

A ventije elég hangos .... és azt is le szeretném cserélni ...

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#246) Nippon válasza Alu (#242) üzenetére


Nippon
őstag

A jobb triplák (XSPC, SR-1, EK XTX stb) simán és csendben elvisznek bármilyen egykártyás csúcs konfigot, még az alaplapot is bekötheted a körbe. A mostani generációból megkockáztatom, hogy akár SLI/CFX is belefér ha a csend, és nem az igazán alacsony hőfokok számítanak. Ha terhelés alatt is 37 fokos gpu hőmérsékletet szeretnél, akkor kevés lesz. :D

(#247) Alu válasza Nippon (#246) üzenetére


Alu
senior tag

Csak a procira vagyok allergiás, a 480-at csak be szeretném kussoltatni, tőlem lehet a vga 70fokos is, a refek is elmennek 85-90 fokig.. bírja ez :)

λŁƯ™

(#248) Nippon válasza Alu (#247) üzenetére


Nippon
őstag

Azt nem csodálom, alapon is olyan hangja van egy GTX 480-nak, hogy falhoz vágnám... 70 fokos azért nem lesz, inkább 50 köré saccolnám.

(#249) Sky D. válasza Nippon (#248) üzenetére


Sky D.
tag

az Én VGA-m GTX 460 Sonic Platinum (1024MB GDDR5) 56-70 fok között mozgott Diablo 3 közben .. a hangja pedig förtelmes ...

Igy azt is vizezném, de blokk az nyista :)
A fater meg is jegyezte, hogy milyen hangos, s hogy akkor minek építettem be a vízhütést (és még be sincs szerelve ..) hehehe

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#250) Razermazer válasza Sky D. (#245) üzenetére


Razermazer
őstag

Magyarországon én egyedül már aki írogat fórumba, és vízhűtésesbe rendelkeztem majdnem kettő darab gtx 460-as vizesblokkal de nem lett belőle semmi.
Az is referencia kártyára ment volna rá. Sajnos szinte senki se vizezte itthon, megkockáztatom, hogy nem szinte hanem egyáltalán senki.
Sonic meg pláne nem, azoknak gyárilag is elég jó hűtésük volt, ja hogy hangos hát igen.
Ek- nál van Csak onnan tudsz beszerezni, de már nem éri meg egy ilyen kártyát levizezni csak akkor ha hosszútávon tervezed a használatát.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.