Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) SimonYana válasza lori80 (#1200) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem festek már! :))
Egyébként meg a ventit félóránként bekapcsolom és 70 fokkal azonnal felfűtöm a lakást! Ha még sem akkor veszek még egy VGA-t!

Vagy majd fűtünk GTX690-el! Had higyje mindenki mennyire tele vagyok!

® SimonYana ®

(#1202) lori80 válasza SimonYana (#1201) üzenetére


lori80
tag

GTX 690-es kartyam talan majd 5 ev mulva lessz :)
Amugy a veteran Msi4870X2 OC kartyammal meg vagyok elegedve.
Full hd-ban 24"-os monitoron,szinte az osszes jatek vigan elfut High reszletesseggel.Egyedul a Bf3-nal kelett kicsit hangolnom a bealitasokkal,hogy a 30Fps meglegyen :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1203) Madn!ght válasza SimonYana (#1201) üzenetére


Madn!ght
addikt

Kár vitatnod. :) Tele vagy, mint a római pap. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1204) SimonYana válasza lori80 (#1202) üzenetére


SimonYana
addikt

Mennyi? 30? Van ilyen egység az FPS-nél? :))

Madn!ght!
Ha így lenne de jó lenne! :O

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#1205) SimonYana válasza Madn!ght (#1203) üzenetére


SimonYana
addikt

De így van , így van , így van , így van ! Dicsekszem! Nem sírok !
Most jutott eszembe a mondás!
Aki dicsekszik annak adni kell!
A többit tudjátok......

® SimonYana ®

(#1206) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#1197) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ezt kicsit elválasztva akartam írni de a végeredmény látom kusza lett :((

mint megtudtam ez a 45-47 játékok alatt mérte, na ott énse 60fokot kapok(az furmark) hanem olyan 53C ez már így jobban fest de még mindíg nem az igazi :O

SimonYana baszki én télen tényleg kipróbálnám hogy felfűtöm a szobát :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1207) Madn!ght válasza SimonYana (#1205) üzenetére


Madn!ght
addikt

Látod, tudod Te. :D :D :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1208) Taposo válasza Madn!ght (#1207) üzenetére


Taposo
aktív tag

Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni először rakok össze vizhűtést a 90%-át értem, a tartály feltöltéséhez illetve légtelenitéséhez szeretnék hasznos tippeket tanácsokat, néztem róla már jó pár vidit, de a legtöbbje német meg angol volt amit nem 100% ban értek, főleg az érdekelne hogy először üresjáratban hogyan inditsam el a pumpát külön hogy a gép még ne kapcsoljon be minden részlet érdekel, ha esetleg valami jó linketek is van az is jöhet, köszönöm :R

(#1209) Sky D. válasza Taposo (#1208) üzenetére


Sky D.
tag

Lehúzod a alaplapról a csatlakozókat... és minden egyebet kikötsz az tápagységreöl .

Az alaplapi 18-22 pines csatlakozóban, a zöldet és a feketét összekötöd, valami fém dróttal, legjobb ha műanyag borítású gém kapoccsal ,, és ki be kapcsolatot a tápot , ahogy fogy az víz a tartályból , megtöltöd , be kapcsolod a tápot , ha a pumpa kiüríti a tartály , kikapcsolod , és újra töltöd a tartályt ... . és így tovább , majd a ha feltöltetted, akkor visszacsatlakoztatsz mindent.

Vagy a könnyebbik megoldás, amikor egy különálló tápot használsz csak a pumpa üzemeltetésére, így nem kell lehúznod minden csatlakozót a gépen belül .... és a mikor végeztél, csak bekötöd a pumpát .
Itt is az alaplapi 18-22 pines csatlakozóban, a zöldet és a feketét összekötöd... mint előzőleg ..

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1210) SkyS1gn válasza Sky D. (#1209) üzenetére


SkyS1gn
félisten

igen én is így csináltam ez alapján, volt 3 fekete kábel is, a legtávolabbi volt jó, bár én nem kapcsolgattam mert a DC-LT fogyasztása miatt simán elég egy 3pines neki, így a ventillátorvezérlővel szórakoztattam :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1211) Sky D. válasza SkyS1gn (#1210) üzenetére


Sky D.
tag

Az mindegy hogy melyik feketébe dugod a zöld a lényeg ::)
a fekete az a földelés :)

Én külső táppal oldottam meg .. selejtezéskor találtam 3 tápot, abból apám 2 öt szétszedett, egyet megtartottam, Back UP-nak :D

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1212) SkyS1gn válasza Sky D. (#1211) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nekem nem volt az mert a másik 2 feketével nem indult meg ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1213) Sky D. válasza SkyS1gn (#1212) üzenetére


Sky D.
tag

akkor lehet nem érzékelte a terhelést :)
Szokták javasolni, hogy az újj tápokra extra 1-2 ventit , cd-DVd olvasót írót , tegyen rá :)

Ki van a Tököm a Hardverapróval ... 2 hete próbálok beszerezni 3-5 db WD5000AAKX - es vinyót , és nem jön össze. vagy eladják előlem úgy hogy tárgyalok az ipsével. vagy túl drága ..:(
Már 1 vinyót vesztettem., hogy se szó se beszéd eladja másnak ....

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1214) poli27 válasza Sky D. (#1213) üzenetére


poli27
veterán

Lassú vagy, pénz beszél, tárgyalás megszakítva... :D

(#1215) viperabácsi válasza erik88 (#1196) üzenetére


viperabácsi
addikt

Lőhetnél a blokkról egy képet , hogy lássuk miről van szó .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1216) DaveJr válasza Sky D. (#1213) üzenetére


DaveJr
őstag

Sajnos egyre több ilyen alak van fent. Én már voltam olyan "szemét" hogy beírtam a hirdetésébe hogy "Már minden megbeszélve csak találkoznunk kell, jegelhető a hirdetés" Nem sok esélye volt másnak eladni:D

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#1217) Sky D. válasza poli27 (#1214) üzenetére


Sky D.
tag

Szerinted ?
pénteken felajánlom neki , hogy átutalom a összeget, ha nem jó neki kedd-szerda személyesen, nem volt jó, mert abból az összegből akar hazamenni hétvégén ... erre :

Módosítottam, ettől függetlenül a felesleges hozzászólások nem ide valók.

[ Módosította: jones965 ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1218) ThodEE válasza Sky D. (#1217) üzenetére


ThodEE
őstag

Erre való a fekete pont osztás, adjál neki, hogy megbízhatatlan, ígérget, aztán legközelebb majd nem ad semmit ;]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1219) Sky D. válasza Sky D. (#1217) üzenetére


Sky D.
tag

Nem privát beszélgetést másoltam be, hanem a hirdetés hozászolásait .
Ha jones965 figyelmesen elolvasta volna, akkor észre veszi hogy Három személy hozzászólása szerepelt a szövegben ..

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1220) DigitXT válasza Sky D. (#1219) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazából az is kérdés, hogy mi köze van az egésznek a vízhűtés topikhoz?
Egyre inkább az az érzésem, hogy ilyen chat-fórumnak gondoljátok, pedig
hát van "offolós" vízhűtéses topik, ahova inkább lehetne lazábban írni, ha a
vizesekkel akartok megosztani valamit, ami amúgy attól teljesen független.

Amúgy azon is gondolkodom, hogy nem kéne-e létrehozni egy "Mélyvíz"
topikot (a tápos/hálózatos+Motorola DEFY-s:DDD topikokhoz hasonlatosan,
csak itt sokkal stílusosabb lenne), ahol az összetettebb kérdések/HSZ-ek
is elférnének, s szakmaibb lenne a megközelítés, mérésekkel, mindennel.

Szerk: habár utóbbira nem tudom, mennyire lenne igény -> csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#1221) jones965 válasza DigitXT (#1220) üzenetére


jones965
Modder

Támogatom az elképzelésedet, mert az utobbi hetek-hónapok hozzászólásai túlnyomó részt chat jellegűek voltak.

Egyúttal kérem minden vízhűtéses rajongó figyelmét, hogy a közeljövőben az off-olós topikot használják az egyéb észrevételeik megbeszéléséhez. Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#1222) Taposo válasza Sky D. (#1209) üzenetére


Taposo
aktív tag

Hmmm nagyon nem tűnik bonyolultnak, köszönöm szépen a választ :R és még esetleg légtelenitesnél a tartályt meddig kell nyitva tartani van maradjon mindig nyitva ?

(#1223) Sky D. válasza Taposo (#1222) üzenetére


Sky D.
tag

ha feltöltötted a rendszert , utána csak idöröl idöre pótolni kell a víz menyiségét, mígg be nem áll a rendszer...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1224) Taposo válasza Sky D. (#1223) üzenetére


Taposo
aktív tag

"mig be nem áll a rendeszer", bocsi de ezt nem értem :F meghal a gép ?

(#1225) Madn!ght válasza Taposo (#1224) üzenetére


Madn!ght
addikt

Míg az összes levegő el nem távozik a rendszerből, és helyére folyadék kerül. Ergo míg a végleges szükséges mennyiség nem kerül a rendszerbe.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1226) Taposo válasza Madn!ght (#1225) üzenetére


Taposo
aktív tag

Aháh köszönöm :R és utána a fedelet(csavart) visszarakhatom ugye ?

(#1227) Madn!ght válasza Taposo (#1226) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ha a tartály tetejére gondolsz, azt igen.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1228) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , kérdés .
Ha felrakom a full blokkot a GTX 260-ra , kell hozzá backplate?
Vagy egyáltalán van e hozzá?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1229) HUfantom válasza Drizzt01 (#1228) üzenetére


HUfantom
őstag

A back plate általában díszít és védi a nyákot a fizikai behatások ellen.
És létezik 260hoz is.

Nekem pl a gyárit simán vissza tudtam tenni a kártyára. Ez azért lényeges mert a 4GB ram 16 chipet jelent és a hátsó oldalon is vannak lapkák.
//powercolor 6990

De a 6970es estében a csavarfejek miatt már nem tudtam.

Hogy a te kártyádon van-e úgy tudod megnézni hogy mikor leveszed a back platet nem lesz alatta thermal pad.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1230) Drizzt01 válasza HUfantom (#1229) üzenetére


Drizzt01
őstag

már vettem le és úgy rémlik mintha lett volna .
akkor elvileg vissza tudom rakni a gyárit ha szerencsém van?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1231) HUfantom válasza Drizzt01 (#1230) üzenetére


HUfantom
őstag

A vizes blokk csavarjain múlik, és a backplate kialakításán.
A 6970esen a backplatet 4-5 csavar rögzíti és ezalatt vannak a hűtőt rögzítő csavarok valahol máshol. Nekem nagy bogyó volt a csavarok tetején, így a vízhűtő blokk felszerelése után, már nem lehetett visszarakni rá a gyári backplatet.

A 6990nél viszont a Hűtő + nyák + backplate szendvicset ugyanaz a 17 csavar fogja össze így nem volt probléma, a visszarakásnál

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1232) chosa91


chosa91
aktív tag

Csobogás esetén a buboréktalanítás csak meghajtással (forrósítással) + döntögetéssel lehetséges?

"Find something boring, and make it funny!"

(#1233) HUfantom válasza chosa91 (#1232) üzenetére


HUfantom
őstag

Rettentő szerencsés kiépítésnél egy erős pumpa mint pl a DDC simán ki tudja nyomni a buborékokat.

Mire vonatkozik a kérdés ?
Menő gépet természetesen nem szerencsés döntögetni. Ezért inkább csak a pumpa járatása mellett érdemes döntögetni

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1234) lori80 válasza chosa91 (#1232) üzenetére


lori80
tag

Ha tul eros a pumpad,es kicsi a tartaly,akkor nehez lessz buborekmentesiteni,mert tul nagy orvenyt kelt a nagynyomassal beerkezo viz,es visszaszivja a pumpa a buborekokat.

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1235) Madn!ght válasza chosa91 (#1232) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nekem ki-bekapcsolás nem tolta ki a buborékokat. Viszont járatás közben a döntögetés segített.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1236) blasko92 válasza chosa91 (#1232) üzenetére


blasko92
őstag

Töltsed feljebb a tartályt :R

Nálam nem csobogott megfelelő vízmennyiségnél.

Nincs akkora erő a pumpába, hogy visszalevegősítse/habosítsa a rendszer.

(#1237) ThodEE válasza HUfantom (#1233) üzenetére


ThodEE
őstag

Szerintem sincs semmi baj a működés közbeni döntögetéssel, mondjuk ne írjon DVDt közbe de másmiatt miért :F Ha annyira gyengén van összerakva hogy a döntögetés miatt szétjön, akkor jobb ha visszavált léghűtésre :DD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1238) poli27 válasza ThodEE (#1237) üzenetére


poli27
veterán

Nekem a döntögetésről az jutott eszembe, hogy volt egy P45D3 Platinum alaplapom, mely bios frissítés közben elhalálozott, ugye nincs rajta dupla bios, vicces mert elég drága alaplap volt akkoriban!Megjavíttattam(kiforrasztották és vissza).Aztán előjött egy olyan hiba, hogy csak oldalra döntve ment a gép :D Következő bios frissítéskor (ram miatt kellett) megint meghalt. Kicserélték egy másikra, azt gyorsan eladtam... Ekkor elhatároztam hogy többet sose veszek MSI-t.....

[ Szerkesztve ]

(#1239) poli27 válasza SimonYana (#1201) üzenetére


poli27
veterán

Vagy majd fűtünk GTX690-el! Had higyje mindenki mennyire tele vagyok! Mé nem vagy? :P :D
Az lenne a kérdésem, hogy át akarom fúrni a falat, kitenni kívülre a radit a házból(sztem veszek valami nagyobb radit) nagyon befűt, ebből télen lenne e probléma?Vicces kicsit használom a gépet és 2-3 fokot emel a szoba hőmérsékleten :S

[ Szerkesztve ]

(#1240) lori80 válasza poli27 (#1239) üzenetére


lori80
tag

Ha netan valameik sarok,telen peneszedik,oda tokeletes egy kulso radi :DD
Ha meg telen kint hagyod,feltoltod fagyalloval :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1241) HUfantom válasza poli27 (#1239) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát a kintre pakolt állandó radiátor veszélyes.

Ugye a nagy hidegben erősen lehűl a folyadék. Ha ekkor elindítod a rendszert, akkor a kinti jéghideg folyadék egyszerre csak a belső 20-25 fokos szobába kerül. Ilyenkor a cső külső részére elkezd kicsapódni a szoba páratartalma. Mint mikor kólát kiveszed a hűtőből és kint hagyod, annak is a külseje vizes lesz / Verejtékezni kezd / . Na most gondold el milyen ha épp a gépeden belül lévő csővőn fog elkezdődni a páralecsapódás ahol nem 25 hanem 35-40 fok van.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1242) blasko92 válasza HUfantom (#1241) üzenetére


blasko92
őstag

Laraxior kollégának kint volt egész télen a radija, még a nagy mínuszokban is minden gond nélkül. [link]

Pedig voltak hidegek errefelé.

Nagy hidegnél tényleg kell ügyelni a párakicsapódásra.

[ Szerkesztve ]

(#1243) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok egy kérdés még nem vagyok benne ebbe a dologba.

Szeretnék vízhűtést majd, de menyibe kerül egy kis egyszerűbb vízhűtés, vagy lehet esetleg csak, hogy cpu vízhűtéses vagy ilyesmi?

(#1244) TaaT válasza petiwr (#1243) üzenetére


TaaT
veterán

Persze lehet, milyen procira kell? Új vagy használtban gondolkodsz?

Give them hell Ukraine!

(#1245) petiwr válasza TaaT (#1244) üzenetére


petiwr
senior tag

Egyenlőre nincs meg a proci de úgynázki amd phenom 720 as am3 as lenne

(#1246) petiwr válasza TaaT (#1244) üzenetére


petiwr
senior tag

Használt mert drága ahogy nézegettem az új de meg éri e a vízhűtés azt a sok pluszt ha nem olyan használaton megy a gép?

(#1247) blasko92 válasza petiwr (#1246) üzenetére


blasko92
őstag

Ha " nem olyan használaton megy" a proci, akkor kb. fele pénzből komoly léghűtés :R

Csak procira is olyan 30K használtan. (Csövek, blokk, tartály, csatik, pumpa)

[ Szerkesztve ]

(#1248) SkyS1gn válasza poli27 (#1239) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"Az lenne a kérdésem, hogy át akarom fúrni a falat, kitenni kívülre a radit a házból(sztem veszek valami nagyobb radit) nagyon befűt, ebből télen lenne e probléma?"

megmondom őszintén amikor először láttam ilyen külső radiátoros megoldást egyből ez jutott eszembe :DDD

mekkora flash lenne már fagyállóval télen -10fokos vizet hozná be a rendszer, az árnyoldala hogy nyáron meg pont hogy meleget :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.