Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) TESCO-Zsömle válasza SkyS1gn (#1700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, de nem lehet túl sok neuronjuk, mert egy hónap alatt nem voltak képesek válaszolni a webshopnak, amin keresztül rendeltem egy EK blokkot... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1702) MontyCrew válasza SkyS1gn (#1700) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Ott a pont

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#1703) jilian válasza HUfantom (#1647) üzenetére


jilian
addikt

Köszi!

Megtaláltam amit kerestem, de sajna az Aqua-nál nincs. katt
Írtam neki levelet, hátha tudnak szerezni.

(#1704) TESCO-Zsömle válasza jilian (#1703) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mennyi kéne?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1705) jilian válasza TESCO-Zsömle (#1704) üzenetére


jilian
addikt

Hát egy anyu meg egy apu. :K
(SKU: VL4N-F13-19S + SKU: VL4N-M13-19S)

Kezdem magam nagyon bénának érezni... :B
Szeretnék Led -et illeszteni a tartály egyik kivezetésébe...mondjuk ezt. De ehhez melyik nyamvadt mittoménmi kell, hogy bele tudjam csavarni?? :B

Meg a csapokat is nézegettem, de ahhoz is hóót h*lye vagyok, hogy nekem melyik jó a 19/13 -as csövemhez??
ejjjj ezek a nyomi csatlakozók.... :D

[ Szerkesztve ]

(#1706) TESCO-Zsömle válasza jilian (#1705) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Postával ~70$ vagy 50€.

Maga a csati az olyan 13-15$€. EU-osta 20$, Amcsi posta 35-40$.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1707) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Melegre való tekintettel összedobtam 1 "ideiglenes" rendszert ;] na meg a tuningot se bírta a hűtő. Elég érdekesen néz ki: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1708) jilian válasza TESCO-Zsömle (#1706) üzenetére


jilian
addikt

Megvárom mit írnak vissza az Aqua-tól, mert több mindent is rendelnék.
Én a csomagot Ausztriába rendeltem (van kint "emberem") így nekem németből küldték, postával a 15 Kg-os cumó, megállt 15 € -ból.
Ha nem kapok választ, jelentkezem pü.ben.!!!

(#1709) jilian válasza intercooler (#1707) üzenetére


jilian
addikt

Nagyon jók ezek a spirálok, nekem is fáj rá a fogam, de 19/13-as csőre nem találok pirosat....

(#1710) SkyS1gn válasza jilian (#1709) üzenetére


SkyS1gn
félisten

szerintem undorító.... :(

:Y mi az a csillagközi romboló a tetején? :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1711) jilian válasza SkyS1gn (#1710) üzenetére


jilian
addikt

Mondjuk az UV-s nekem se nagyon tetszik de a fényes már szerintem szép. ;)

(#1712) intercooler válasza SkyS1gn (#1710) üzenetére


intercooler
őstag

Én se vagyok oda érte, de a kis ívekhez muszáj volt. Akkor meg már mindenhova mert hülyén fest. Az pontosan az ;] mora3 + mora2 rács kicsit moddolva.

[ Szerkesztve ]

(#1713) TESCO-Zsömle válasza jilian (#1711) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez van a 19-es csőre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1714) jilian válasza TESCO-Zsömle (#1713) üzenetére


jilian
addikt

Ha már mindened van... ;)
Ezeket szeretném megrendelni:
Gpu blokk + backplatte ; Led a tartályomba ; ez a csap ha jól gondolom ebbe belemennek a monsoon-jaim...

Asszem ennyi. :K

szerk.:
+ a Gloss Red spirál, 2-3 m
+ a kuplungok WL4N

szerk 2:
ja meg a Mo-Ra 3 PRO -ra porvédő, meg talp. :B

[ Szerkesztve ]

(#1715) intercooler válasza jilian (#1714) üzenetére


intercooler
őstag

Nagyon szép ez a blokk meg a backplate :C Én is akarok majd venni 7970-re, lehet ilyen lesz, szebb mint az EK :))

(#1716) jilian válasza intercooler (#1715) üzenetére


jilian
addikt

Azért az EK sem gyenge... :C

(#1717) poli27 válasza DigitXT (#1660) üzenetére


poli27
veterán

Nekem is gigabyte EX58 Extreme van, és nem kell alá tömítés :F [link] ilyen csövem van, és cuppan rajta, nem egyforma blokkal szerelték? Ez van a manualjában :
For the waterblocks on the North Bridge heatsink, we recommend tubes with inner diameter
of 7.5mm and outer diameter of 10mm. After connecting the tubes, make sure that the tubes are
attached to the waterblocks securely and tightly and there is no leak.
Tehát 10mm.

(#1718) becsitibi


becsitibi
senior tag

A pirosról csak annyit hogy az rózsaszinű,akár csak a képeken a Phobya O-Ring,a gyakorlatba inkább ilyen,de ez is hasonló bajjal küszködik:Primochill törésgátló

(#1719) DigitXT válasza poli27 (#1717) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor már csak azt kéne tisztázni, hogy szerinted mit jelent egy "10-es cső".:) Hiszen az általad idézettek szerint 10/8-as (ill. 7.5-es!) az ajánlott rá... Mi itt HF csövekről beszélgetünk, ahol a BELSŐ legalább 10-es... Tehát pl. 16/10-es cső. Persze, simán rámegy, és lehet, hogy tömít is! De lehet, hogy pont nem, és ha a bilincs sem segít, akkor marad, amit írtam... Nekem amúgy sem begyere a gyári blokk, de mindegy: neked nem kötelező lecserélned.:R

(#1720) poli27 válasza DigitXT (#1719) üzenetére


poli27
veterán

Valamit rosszul értettél,a furat benne 7,5 az általam idézett szerint inner diameter of 7.5mm a külső átmérője 10mm and outer diameter of 10mm tehát a 16/10-es cső jó rá mivel 10mm-es a csonk! Nem 10/8 as az ajánlott...... a 8 as csövet rá se tudtam tenni amúgy.... itt nem a blokkcseréről van szó hanem a csőméretről :D

[ Szerkesztve ]

(#1721) Alu


Alu
senior tag

Üdv újra! :)

Sajnos a múltkori vízhűtéses próbálkozásaim nem vezettek sikerre, de most sikerült beszereznem egy Asetek LCLC (H50 matrica nélküli) hűtőt. Az elképzelésem az lenne, hogy vagy egy CM 690 ll Advanced vagy egy Corsair 500R házba fogom betekerni a vízhűtést, a saját radiátora megmaradna + kapna egy Dual 45mm vastag radiátort.
A kérdés az az lenne, hogy ez a kis pumpa képes lenne megforgatni a vizet a két radiátorban, kb. 1-2 m csövön keresztül?
Teljesítményre kb. mit várjak? Coolink Coratort azért lehagyja? :U (1.3V @ 4300MHz - 66-72 fok. :( )

Köszönöm! :R

ui. A Corsair 500R -be be lehet súvasztani valahogy egy Dual radit? Ha jól emlékszek, akkor nem, de nem vagyok benne biztos. :F

λŁƯ™

(#1722) apollo12 válasza Alu (#1721) üzenetére


apollo12
veterán

heló nekem egy h60 módom volt, egy extreme tripla radival, és egy tartállyal, és egész szépen hűtötte a procimat :D [link]

(#1723) Alu válasza apollo12 (#1722) üzenetére


Alu
senior tag

Wow, Jól néz ki! Milka csoki adja magát. :D
Milyen csöveket használtál? 8/6, 10/8? H50 -hez is kb. ez a méretű cső kéne nem? :F
Az az egész szépen hűtötte, az pontosan mit jelent? És milyen procit, mekkora fesszel? :R

λŁƯ™

(#1724) apollo12 válasza Alu (#1723) üzenetére


apollo12
veterán

8/6 cső kellet hozzá

és a mostani beállításomat, olyan 50Cfokon tartotta IBT alatt, játékoknál 46Cfok

(#1725) DigitXT válasza poli27 (#1720) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem kizárt, hogy félreértettem vmit mobilról átfutva a HSZ-eden (és onnan is válaszolva), de ezt a részt azóta sem tudom nagyon másképp fordítani: "we recommend tubes with inner diameter of 7.5mm and outer diameter of 10mm" ~ "7,5 mm-es belső átmérőjű és 10 mm-es külső átmérőjű cső használatát javasoljuk." Szerk: szvsz nem úgy néz ki, mintha bármit is írna a furatról...:DDD

Gyakorlatban pedig ez annyit tesz, hogy 10/8 mehet rá - a Gigabyte szerint. A te állításod szerint "elketyeg" 13/10-essel is: én ezt nem is cáfolom, csak felhívom a figyelmet, hogy biztosan nem szorul rá annyira, tehát azt mindenképpen bilincselném, durván. Csak a biztonság kedvéért.;) Írják is: "make sure that the tubes are attached to the waterblocks securely and tightly and there is no leak."

---

Anno itt vitatkoztam arról, hogy van-e értelme a HF csövezést erőltetni, HA tele van a rendszer olyan szűk keresztmetszetekkel, mint pl. egy (relatíve) szűk csatlakozós gyári blokk. (Igazából nem is igen tapasztaltam előnyét a HF csövezésnek, amikor arra váltottam...) Jobban néz ki, s ha van hely, jobban kezelhető, de összességében, ha elég nagy az egész rendszer ellenállása (blokk szinten), akkor olyan hűde-sokat nem számít.:N

Amúgy vicces visszaolvasni két évvel ezelőttre, azóta megvolt 285SLI, és jött a 485 is, csak éppen 580 néven. Most az 580 SLI-vel szemezek, csak lenne már egy számítógépasztalom, mert nem igaz, hogy a földön van az egész motyó.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1726) fuvi válasza TaaT (#1687) üzenetére


fuvi
senior tag

igazad volt, valoban volt egy kis levego, a chipsetblockban bujt meg a szemet. kicsit tobb wassert toltottem most a rendszerbe, oldalara dontottem a gepet, jarattam fel orata a pumpat, es lass csodat, nem recseg es a chipset 7-8 fokkal hidegebb :)
koszi szepen a tippet!

(#1727) poli27


poli27
veterán

Invex 2002 kiállításon vízhűtés :) Érdekes látni mi volt akkor :D

[ Szerkesztve ]

(#1728) Buster17


Buster17
addikt

Hali.
Haver össze szeretne állitani 1 vízhûtést 30ezerbôl. Nos corsair hydrot néztük ki, mert az olcsó és könnyû össze szerelni nincs sok alkatrész hozzá.

hydro helyett érdemesebb össze rakni darabokból egy szettet?
50 bôl kiférne cpu + gpu vízhûtes?

milyen alkatrészeket kell venni és mennyiért? mire kell odafigyeln?

(#1729) Madn!ght válasza poli27 (#1727) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ez mekkora retro! :Y :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1730) Weareus válasza Madn!ght (#1729) üzenetére


Weareus
addikt

Ahham, nem semmi. Nekem akkor is az IDE kábelek tetszenek a legjobban. :) (Pedig van még olyan, akinek az nem is retro, mert használja, no meg én is 500-as Amigával kezdtem).

Lesuvikszoltam az új Zafír GPU-t, felcsiszoltam kicsit a blokkot, és azon gondolkodtam, hogy milyen folyadékkal kellene zsírtalanítani a felületeket, amikor rájöttem, hogy a vízhűtést meg tudom csapolni kicsit. (Persze alap, hogy működés közben! :D ).

Kivettem a kannából a csövet, hagytam, hogy a szivattyú belepumpáljon egy üvegpohárba kb. 15 millilitert, majd visszaraktam. (Ebből is látszik, hogy azért az ilyen "moduláris" hűtésnek is van előnye :DDD )

Csak azért írom le, mert olyan szinten kristálytiszta az elegy, mintha tegnap öntöttem volna fel... (Több hónapja megy, és elég sokat!).

Ebből kifolyólag a desztillált víz-etanol elegyet mindenkinek csak ajánlani tudom (kb. 80-20%-os aránnyal, mínusz 1-2 % lehet az etanol rovására.)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1731) SkyS1gn válasza Weareus (#1730) üzenetére


SkyS1gn
félisten

sima víz?

80-20% az 80/20 akar lenni? :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1732) Weareus válasza SkyS1gn (#1731) üzenetére


Weareus
addikt

Víz-etanol elegy, 80-20%-ban.
(80% víz, 20% etanol; csak a pontosság kedvéért: tömegszázalékban és nem térfogatszázalékban értem.)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1733) SkyS1gn válasza Weareus (#1732) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ha elkezdene lerakódni a színezett vizem akkor valami ilyesmivel próbálkozom majd :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1734) Weareus válasza SkyS1gn (#1733) üzenetére


Weareus
addikt

Reméljük, nem lesz ilyen.
Gondolom, elég sok jó összetétel van piacon, én csak azt írom le, amivel tapasztalatom van. Persze ez nem sok, nem vagyok vízhűtés-"guru", de hát kísérletezget az ember ezzel-azzal.

Most épp megtaláltam a pasztát, ráoperáltam a blokkot a karira, de a fc-összekötő csak jövő héten jön.

Addig is jó lenne beizzítani a cf-et, de félvíz-féllég módban nem akarom, mert sok a decibel a léghűtéses kariból...

Most azon gondolkodom, hogy egy darab csővel, meg két ilyennel megoldható e ideiglenesen a vízátvezetés, de szerintem igen...

Meg is műtöm a gépet... :))

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1735) blasko92 válasza Weareus (#1734) üzenetére


blasko92
őstag

Sima kúpos csatlakozókkal is megoldható. Csak nehezebb összeszerelni.
Mindössze 2 + csatlakozó kell az új blokkhoz és kész :)

Az alkoholos desztvíz nekem is jól bevált.

(#1736) Weareus válasza blasko92 (#1735) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, megoldható (lett volna), de a proci hűtésétől sajna nem fért el, megtört volna a kábel.
Próbáltam az alsó két slotra átnyergelni a két karit, de úgy sem lett jó, pici a ház.

Igazából azt a két-három napot kibírom, ami vissza van még egy ilyen érkezéséig.
Persze azért a cucc érkezése alatt tűkön ül az ember...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1737) blasko92 válasza Weareus (#1736) üzenetére


blasko92
őstag

A legrosszabb az a rész, amikor megvetted a cuccot, és várod az érkezését :) Ismerős :)

(#1738) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

A ramot mennyire érdemes vízzel hűteni? Valszeg a teljes rendszerem úgy nézne ki,, h cpu, alplap (alaphangon 48 fok, kicsit rosszul szellőzik) és e mellé még 4 ram. Egy szimpla és egy dupla radim lesz, 2-3 ventivel. A ház oldalában lesznek a radik, a ventik pedig a ház végében, tápban, amik a házból szvíják ki a levegőt.

(#1739) ThodEE válasza Dr V (#1738) üzenetére


ThodEE
őstag

CSak nagyon extrem tuningnál érdemes külön hűteni a ramot , annyira drága rá a blokk hogy inkább költse radira vagy pumpára az ember :R

Saját véleményem szerint :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1740) Weareus válasza Dr V (#1738) üzenetére


Weareus
addikt

Szerintem is felesleges. Az alaplapi chipsetek ált. jobban melegszenek, mint a RAM, inkább ezt hűtsd, de ezt sem kötelező, elvan a saját bordájával.

Egyébként az egész kicsit attól is függ, hogy a vizezés után mennyire lesz ventizve a ház, v. lesz-e egyáltalán venti benne, mert egy kis légmozgás csak jót tesz a kondiknak és a többi, alaplapon lévő dolognak, ami hőt termel.

VGA-t nem írtál, profilod üres. Integráltat fogsz használni?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1741) Dr V válasza Weareus (#1740) üzenetére


Dr V
őstag

Egy 4890 OC radeonom van, vapor-x hűtéssel... :) Sztem egy darabig még marad.
A ventizés miatt nem aggódok elvileg 2 noctua lesz bent, ami mindig fog menni.

(#1742) Weareus válasza Dr V (#1741) üzenetére


Weareus
addikt

Értem.
Én a zavaró géphang miatt kezdtem el vizezni.
Te miért fogsz?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1743) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok!
Mit javasoltok ha High-Flow csatlakozók mellett ereszt a rendszerem és állandóan levegős a
Tri-Radim ?
CSatlakozó [link]
Most melegbe kezdett el ereszteni...

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#1744) TaaT válasza 5000watt (#1743) üzenetére


TaaT
veterán

milyen csővel és (ha van) milyen bilincsel használod?

Give them hell Ukraine!

(#1745) poli27 válasza 5000watt (#1743) üzenetére


poli27
veterán

A guminál ereszt, vagy a csőnél? ha van rajta bilincs a csőnél nem ereszthet sztem ! Ha a guminál, esetleg cseréld ki rajta.

(#1746) 5000watt válasza TaaT (#1744) üzenetére


5000watt
aktív tag

Masterkleer a cső!

Nincs bilincsem de vajon azért nyomná ki az összes vizet a kerek magas tartályomból ?

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#1747) 5000watt válasza poli27 (#1745) üzenetére


5000watt
aktív tag

na ezt sajnos nem voltam alkalmam meglesni.
de holnapra feltöltöm a tartályomat és nézegetem egész nap :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#1748) TaaT válasza 5000watt (#1746) üzenetére


TaaT
veterán

mekkora cső?

Give them hell Ukraine!

(#1749) 5000watt


5000watt
aktív tag

Akkora hogy elég erőlteljesen sikerült feltenni rá :))
16/10 megtaláltam a dobozát!

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#1750) TaaT válasza 5000watt (#1749) üzenetére


TaaT
veterán

hmm az érdekes, annak a csőnek azon a csatin nem volna szabad eresztenie...

nézd meg a csati tömítését amit korábban mondtak, nekem már kellett cserélni ilyen tömítést mert eresztett a tartály záró csavar :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.