Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) TaaT válasza nzozz (#949) üzenetére


TaaT
veterán

Ezek baromi drágák ha a pc radikhoz viszonyítunk :N

Give them hell Ukraine!

(#952) SimonYana válasza nzozz (#949) üzenetére


SimonYana
addikt

Ezen kár törni a fejed!
Ne is pocsékold az energiádat inkább kezd el fejben összerakni milyen gépet is szeretnél és milyen vízhűtéssel amit ide gyártottak! :))

® SimonYana ®

(#953) HUfantom válasza Sky D. (#942) üzenetére


HUfantom
őstag

Inkább a sötétbe taszítottál...

Az aktív PFC és a UPS-ek problémáját ismerem. Hogy az aktív PFC kihajtogatja a négyszög jelet és ez agyonüti a nem valódi szinuszos UPS-eket.

Nekem corsair 850W os tápom van. Matrica szerint 80+ de Grafikon szerint 85 is megvan alacsony terhelésen. Akkor most vegyek egy backups 3000et ? :D

szerény véleményem szerint , egy APC túlfeszültség gátlóval jobban jársz ... ha regisztrálod , és garos, (amit meg lehet hosszabbítani ) akkor hiba esetén , a cég ha a túlfeszültség hibájából keletkezett a kár, akkor kártéríti a hibás TV-t számítógép-et elektonikát....
Én nem azt akarom, ha a gépem elszáll az áramotól akkor fizesse ki valaki.
//Persze ez sem rossz de akkor már baszhatom az adatokat :) és persze magyarok vagyunk első kérdés hogy tényleg oda volt dúgva a gép ? bizonyítsd be... Használt volt itt van 10.000 forint azt kussoljá.
Hanem hogy ne álljon le mikor áramszünet vagy valami más gond van.

A Back család , a othoni aktív PFC nélkül gagyi olcsó hétköznapi tápoknak lett kitalálva ... bár az elterjedő aktív PFC nek köszönhetően , muszáj volt nekik újítani a UPS eken , így hozták létre a új generációs Back UPS -eket .

Ez úgy érted hogy a TESCO-s gépek biliacél házikóban MERCURY meg CODEGÁNY tápos occó cuccokra ?
Azok maguktól is hazavágják a gépet még áramingadozás sem kell.

Amit számolgattál egy kicsit ködös de azt mondod hogy én pl ez a UPS nem bírná el a gépet ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#954) Seri21 válasza nzozz (#945) üzenetére


Seri21
tag

Meg a pc hűtés radit készen veszed, abba már csak a csatikat kell beletekerned. Az autó hűtőt meg át kell alakítanod egy picit.

(#955) DaveJr válasza Sky D. (#942) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem kötözködés képpen csak hogy pontosak legyünk:) 230-al szorozzák hogy jó eredményt kapjanak:) Magyarországon 230V/50Hz a "szabvány"

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#956) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

még régebben kérdeztem hogy Clearflex 16/10es csövemről a feliratot hogyan tudom leszedni, higító és tiszta rongy a kulcs :D egész könyen lejött, cserébe sokkal jobban néz ki :)
blokkok felszerelése és a becsövezés jön nemsoká! :))

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#957) blasko92 válasza nzozz (#949) üzenetére


blasko92
őstag

Egy gond van az autó hűtő/fűtő radiátorokkal:a lamellázás.

Hagyományos PC ventikkel szinte lehetetlen átszellőztetni őket (normális hangerő mellett). Ugye amivel a kocsikban fújják őket, azok picit nagy teljesítményűek. (Persze vannak kivételek, mint pl. a réz Lada radiátor, meg 1-2 Opel, Volvo radi, amelyeknek hasonló a lamellázásuk)

A másik hátrány, hogy fel kell őket szerelni 1/4"-os csatlakozókkal, és felfogatókat gyártani a ventilátorokhoz. Általában sok nyűg, mire rendesen kipucolja ezeket az ember.

A PC radik startra készek. Bekötöd, becsavarozod, feltöltöd. Biztos, hogy nem lesz vele gond.

Használtan már 9K körül kapni tripla radiátorokat (36x12x4,5cm). Amit Te mutattál olajhűtőt 20.000Ft-ért, az egy sima dupla radiátor méreteivel rendelkezik, duplákat meg 7-8K körül lehet kapni.

Viszont, ha nem zavar Téged a kinézet, hogy a szobádban egy bazi nagy autó radi van, és nagyon jó áron hozzá tudsz jutni, átalakítani/tatni, akkor nincs semmi probléma. Voltak/vannak akik autóradit használnak, és jól szuperál. Csak mára oda jutott ez az egész, hogy aki vízhűtést tesz a gépébe, az ált. nagy figyelmet fordít az esztétikára is. (Persze ez alól is vannak kivételek, mert valakinek nem foglalkozik a kinézettel, csak a teljesítménnyel :) )

[ Szerkesztve ]

(#958) SimonYana válasza SkyS1gn (#956) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem mattította meg a csövet a hígító?
Milyen az a Clearflex? Elég hajlékony? Nekem nem nagyon volt , csak Tygon ami horror áron van , meg valami egyszerű PVC , de szerencsére ez is elég jó. Igaz nem alkalmazok túl közeli összekötést , de ha a fetet is levizezem akkor már érdekes lesz!
Igaz az sem mindegy hogy Te 16/10-es én pedig 19!13-ast használok! :R

® SimonYana ®

(#959) SkyS1gn válasza SimonYana (#958) üzenetére


SkyS1gn
félisten

még nem használom :DDD
nem károsította, eddig ;]
igen eléggé flexibilis, nekem csak rövid összeköttetéseim lesznek a flow csatlakozók miatt amik a lemezen vannak :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#960) ThodEE válasza SimonYana (#958) üzenetére


ThodEE
őstag

Még nem szereltem be a gépembe csak méretre vágtam, a Clearflex csövet, ilyen sima talán pvc vagy nem tudom milyen 300Ft os csövet(19/13) fog leváltani, fényévekkel jobban hajlik, rugalmasabb, csak csunya rajta a felirat :DD
Ilyen Masterkleer em is volt, ehhez elég közel áll szerintem az állaga. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#961) SimonYana válasza ThodEE (#960) üzenetére


SimonYana
addikt

Én sosem vágom méretre a csöveket előre!
Mikor beszereltem a blockokat , stb akkor oda próbálom hogyan lenne jobb és akkor várom le. Előre nem biztos hogy ott lesz jó ahogyan azt elképzelted és utána ha hosszabb kell szívás. Ha rövidebb az nem gond csak lesz felesleges hulladékod! :))

® SimonYana ®

(#962) ThodEE válasza SimonYana (#961) üzenetére


ThodEE
őstag

Mivel ez már a 3adik féle cső ami ugyan abba a konfigurációba megy be, így az előző kettő feljegyzett pontos hosszai alapján, tökéletesen lehet tudni hogy milyen hosszú kell, így szerintem ebben az esetben nem lesz probléma, de egyébként teljesen egyetértek veled, előző verzióknál sosem volt előre vágva, de most sürgetni fog az idő.
Alaplapom gariba van, kedden várható vagy legkésőbb szerdán hogy postára kerül, tehát várhatóan csütörtök fog megérkezni, a héten délutános vagyok, így csak a délelőtt jöhet szóba szerelésnek, és szombaton meg estére kell a gép úgy hogy szombaton délelőtt van más programom is. ;)

Ebben a kivételes esetben most meg engedtem magamnak hogy esetleg hibázok kicsit, de a gépnek mennie kell :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#963) SimonYana válasza ThodEE (#962) üzenetére


SimonYana
addikt

Így már mindjárt más a gyerek fekvése! :DD
No nálam ilyen nem fordulhat elő! Sosem rakom kétszer egyformán össze a gépem! :C

® SimonYana ®

(#964) ThodEE válasza SimonYana (#963) üzenetére


ThodEE
őstag

Akkor még egy OFF aztán megyek filmezni, mielőtt miattam törlik a fél topikot :O

Ez már az 5ödik alaplap ami hozzám kerül ugyan abból a fajtából, lehet már el kellett volna gondolkodni a cseréjén de mivel mindig újat kaptam így nem érdekel :D

Első hangkártya hibás lett, második sata vezérlő túláramos és egyik láb a proci foglalatban volt sérült[Itt az történt hogy nagyon hosszú időt határoztak meg gariztatásnak így vettem egy 3adikat], harmadikon az 1. mem slot nem ismerte fel a memóriát [ez is ment vissza gariba]
Így 2 új lap volt várható hogy hozzám kerül, de minek kettő :F Eladtam azt amit az első gariér kaptam, most várom az 5ödik darabot ami szintén új lesz csak érjen végre vissza gariból.
Nos röviden ennyi, közbe egy széria hibás 7970 is megfordult nálam, előtte egy 5870+5970páros, tehát a csövezés sokszor alakult, de most ugyan az lesz csak jobb minőségű csőből :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#965) SimonYana válasza ThodEE (#964) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem ilyen fehér folyadék kell!
Vagy töltsem fel tejjel? :DD

Én már régen lecseréltem volna azt a 1366-os rendszert , mert igaz mindég új lapod van , de sajna már lassan értéktelen és elmondásod szerint még nem is használtad szinte a gépedet!
Sajnos néha kell követni a fejlődést , mert ha nem is használjuk ki az új rendszert , egy idő után eladhatatlan lesz és utána már alkatrész sem lesz hozzá! No akkor lesz nagy bukta. Sem alkatrés sem érték! Múzeumba meg nem kell!
:))

® SimonYana ®

(#966) ThodEE válasza SimonYana (#965) üzenetére


ThodEE
őstag

Ilyen tejfehéret nemtudom honnan lehet szerezni, nekem most zöld lesz+ 0,50uS/cm es desztvíz (WFI) :C

Nem költök most sokáig gépre, max annyit hogy menjen, aztán majd 2-3évmulva kompletten lecserélem, ha már meg van az autóm :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#967) DaveJr válasza SimonYana (#965) üzenetére


DaveJr
őstag

Tejpor+desztvíz :DDD
Szólj bacsisnak tesztelje le:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#968) blasko92 válasza SimonYana (#965) üzenetére


blasko92
őstag

Mayhems Pastel Ice White :R

Átlátszó vastag falú csővel odab@szós

[ Szerkesztve ]

(#969) ThodEE válasza SimonYana (#965) üzenetére


ThodEE
őstag

Ilyent találtam, meg ilyet :C

Közbe megelőztek :))

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#970) SimonYana válasza ThodEE (#969) üzenetére


SimonYana
addikt

Uhhh ez nagyon jó! Bár iszonyat drága. nekem kell vagy 3 liter! :O

Amit előbb linkeltél attól nem lesz zöld! Hisz az csak egy adalék és 3-5%-os arányban kell bele tölteni! :DD

® SimonYana ®

(#971) ThodEE válasza SimonYana (#970) üzenetére


ThodEE
őstag

Na igen, majdnem 16eFt a 3liter :O

Igen 5%, akkor azt mondom zöldes lesz vagy lehet sima átlátszó :DD
Volt már fekete, benne is maradt mind a CPU blockba, volt már zöld, de meguntam, volt rózsaszín de mindenki megszólta, most olyan lesz mintha csak víz lenne benne ami kicsit poshadt :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#972) Seri21 válasza ThodEE (#971) üzenetére


Seri21
tag

Enyémben is ilyen "poshadt víz van". :)

(#973) SimonYana válasza ThodEE (#971) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem most sima ioncserélt víz van benne és semmi adalék!
Amit tudok hogy jó az is drága , de iszonyat jó! Azt ajánlom mindenkinek. Majdnem olyan mintha olaj lenne nem víz! :DD

Thermochill EC6 Watercooling
Szerintem ilyet fogok rendelni OC.-től , mert ez igen csak jó!
A lényeg! Elektromosságot nem vezet!
Csak ez is nekem 10-12 roncs sajnos! :O

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#974) apollo12 válasza SimonYana (#973) üzenetére


apollo12
veterán

nekem pont az van, és nagyon jó

(#975) ThodEE válasza SimonYana (#973) üzenetére


ThodEE
őstag

WFI=Water for Injection, tehát injekciókhoz használható steril víz, semmi nincs benne a H2On kívül, 2Mohm(Mega ohm) ellenállású, 2 napig ment úgy az 5870em hogy állt a tetején a víz! mire észrevettem :Y :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#976) SimonYana válasza apollo12 (#974) üzenetére


SimonYana
addikt

Én nem sokat ismerek! Színezőt próbáltam! Senkinek nem ajánlom!
Ez a folyadék nem fest , nem színez , nem fog be semmit! Egyre kell vigyázni! Ha ezzel egyszer fel volt töltve a rendszer és leereszted , utána szárazra kell törölni a cső belsejét ahol érintkezők a csonkkal , meg a csonkot is le kell törölni , mert olyan sikamlós , hogy lecsúszik a cső! :DD

® SimonYana ®

(#977) SimonYana válasza ThodEE (#975) üzenetére


SimonYana
addikt

Ugye nem a gyógyszertári vízre gondolsz?
Mert én azt használtam és drága is meg szar is!
Fehér lerakódás lett a csöveken. Mint a pókháló olyan képződmény úszkált a vízben! :W

® SimonYana ®

(#978) ThodEE válasza SimonYana (#977) üzenetére


ThodEE
őstag

Gyógyszer ipari, hogy a gyógyszergyárba milyet árulnak azt nem tudom :B
Ez desztillált víz csak különböző eljárásokkal desztillálás előtt tovább tisztítják, és utána desztillálják, nekem eddig nem volt kiválás belőle, pedig használtam már többféle fagyállóval keverve, volt már 96%os alkohollal is keverve, sőtt akváriumban a vízkeménység beállításához is ezt szoktuk használni ha lágyítani kell :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#979) SimonYana válasza ThodEE (#978) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem és haveromnak mindég össze baszta a rendszerét! Ebből keverik a gyógyszert a gyógyszertárban? Fantasztikus! :DD

® SimonYana ®

(#980) Weareus válasza SimonYana (#979) üzenetére


Weareus
addikt

Nekem is gyógyszertári deszt. vizem van némi (gyógyszertári) etanollal tartósítva. Hál Istennek hónapok óta gond nélkül megy a hűtés.
Hozzáteszem: a Tygon csövek teljesen átlátszóak és szem előtt vannak.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#981) SimonYana válasza Weareus (#980) üzenetére


SimonYana
addikt

Itt vannak a kis állatok !
1.
2.
Kemény munkával és odafigyeléssel kilehet nevelni őket a rendszerből! :DD :DD :DD
Becsüld is meg a Tygon csövet! Már 4'500 Ft/m Szerintem ennyit biztosan nem ér! :W
Sok pénzt fizettem már én is ki hobbira meg vízhűtésre , de majd 5 rugó 1 m cső! Pfff!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#982) apollo12


apollo12
veterán

na kicsit meleg volt ma (32cfok szoba) + még rám nyomta a meleget a radi ami olyan 38Cfok volt, most muszáj volt egy ventit oda raknom [link]

(#983) ThodEE válasza apollo12 (#982) üzenetére


ThodEE
őstag

Velem vitatkoztatok hogy nem baj az hogy lefele nyomja ;]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#984) SimonYana válasza apollo12 (#982) üzenetére


SimonYana
addikt

Próbáltad már , hogy csak 1 sor venti van rajta?
Úgy fel forr? Csak kérdezem mert én nem látom értelmét , de ez nem azt jelenti , hogy nem fagyaszt így. :))
Én mikor teszteltem , úgy láttam , hogy ha már 1 db vent van rajta az is bővel elég! 3db-al sem kapsz őrületesen nagy javulást , de 6db-al sosem teszteltem. Ráadásul generál egy kis zajt is szerintem , de lehet rosszul gondolom!
Akkor SORRY! :R

® SimonYana ®

(#985) apollo12 válasza ThodEE (#983) üzenetére


apollo12
veterán

hát télen jó volt :DDD

de most majd úgy is oldalast lesz a radi és a tetején lesz a másik is, és tőlem foglya majd szívni a levegőt is, nem lesz melegem a gép előtt :D

(#986) Sky D. válasza SimonYana (#981) üzenetére


Sky D.
tag

A kis állatkák emlékeim szerint úgy fél éve keletkeztek a rendszeredben ... jól emlékszem ?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#987) SimonYana válasza Sky D. (#986) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem volt az fél éve szerintem , bár nálam nem lehet tudni , mert állandóan variálom a gépem!

® SimonYana ®

(#988) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

bazki, összeraktam a masinát, minden rendben ment, proci 47fok max stressz teszt viszont vga idle 55-60fok, netezés közbe 70-80, már meghúztam a csavarokat is a blokkon de semmi...
rosszul rakhattam rá a blokkot?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#989) blasko92 válasza SkyS1gn (#988) üzenetére


blasko92
őstag

Nem maradt levegő a vga blokkban?

Nem hiszem, hogy a csavarozás miatt lenne. Vagy lehet, hogy a mem-ek alatt vastagabb a gap pad mint kellene.

(#990) SkyS1gn válasza blasko92 (#989) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nem maradt, az lehet hogy vastagabb mert a leírásban nem volt épp egyértelmű a leírás hozzá, ennyit számíthat?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#991) beluschi válasza SkyS1gn (#990) üzenetére


beluschi
tag

Okozhatja, hogy nem fekszik fel rendesen a blokk és ettől melegszik.

Homeworld forever

(#992) blasko92 válasza SkyS1gn (#990) üzenetére


blasko92
őstag

A gpu és a blokk között számít az a 0,5mm is.

Ha nem lenne ennyire összeszerelve, akkor mondanám, hogy szedd le a blokkot, és néz meg mennyire érintkezik a gpu-val. A pasztán látszik.

Esetleg a távtartók nagyok. Az teljességgel lehetetlen, hogy ilyen eredményeket produkáljon vízzel....

Szerk.: Nagyon korrektül néz ki, gratulálok hozzá :R

[ Szerkesztve ]

(#993) SkyS1gn válasza blasko92 (#992) üzenetére


SkyS1gn
félisten

persze hogy lehetetlen :DDD ennél még a referencia hűtő is jobban tolta :D
hát igen masszívan össze van építve a mod, nemtudom megejthető-e ez a csekkolás leeresztés nélkül :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#994) blasko92 válasza SkyS1gn (#993) üzenetére


blasko92
őstag

Nem hiszem. Max, ha úgy letudod szedni a blokkot, hogy bent van a vga a helyén.

De itt valami nagyon nincs rendben a gpu és a blokk között.

(#995) SkyS1gn válasza blasko92 (#994) üzenetére


SkyS1gn
félisten

köszönet az elismerésért :B

teszek valamit az ügy érdekében, nem azért robotoltam napokig hogy mostmeg ne használjam, talán eléglesz a maradék vékonyabb thermalpad :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#996) blasko92 válasza SkyS1gn (#995) üzenetére


blasko92
őstag

Nézd meg a távtartók méretét is. Lehet azok a nagyok.
A gap padot valamennyire össze lehet nyomni, de ha az lenne csak 0,5mm-rel vastagabb, akkor az utánahúzás után már javulnia kellett volna a hőmérsékletnek.

(#997) SimonYana válasza SkyS1gn (#995) üzenetére


SimonYana
addikt

:F
Akkor volt nekem ilyen mikor bizonyos okok miatt nem ment át a VGA-n a víz. Játék alatt 100 fok lett. Azonnal lekapcs és már ki is szúr a gond!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#998) blasko92 válasza SimonYana (#997) üzenetére


blasko92
őstag

Lehet velem van a gond, de én csak 1 vga-t látok :DDD

Ha nem megy át a vga-n a víz, akkor a prociblokkban hogy kering egy 1 körös rendszerben? :F

[ Szerkesztve ]

(#999) SimonYana válasza SkyS1gn (#995) üzenetére


SimonYana
addikt

Megmondom mi a gondod!
A VGA blockba bele tekerted a csonkokat! Viszont túl hosszú menetes így mikor be van tekerve és szemben vele a vakdugó , így elzárja a víz útját!
Kellene hogy legyen a VGA blockhoz távtartó karika! Azt kimondottan a hosszú menetes csonkok miatt találtak ki!

Tessék ez kell neked!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#1000) blasko92 válasza SimonYana (#999) üzenetére


blasko92
őstag

Ha jól látom ilyen csatlakozói vannak. Ennél elég rövid a menetes rész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.