Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) OC válasza ThodEE (#750) üzenetére


OC
őstag

Amennyi difi van a víz hőmérsékletében a rendszer különböző pontjain, gyak. mind1.

Ahol már komolyabb eltérés van, az már nem olyan rendszer, amit egy ilyen ábra alapján raknak össze.

(#752) ThodEE válasza OC (#751) üzenetére


ThodEE
őstag

Természetes ezt én is írtam feljebb hogy ez miatt mindegy a sorrend, tudom hogy pár fok eltérés van max :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#753) SimonYana válasza ThodEE (#752) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerinted a gyártó kiad olyan rajzot amin megdöglik a pumpa?
Ezt te sem hiszed komolyan! :DD
Nekem sem így van bekötve! Ez nincs kőbe vésve , de mint említettem kezdőknek ez már segítség! Nem okoskodóknak van!

® SimonYana ®

(#754) ThodEE válasza SimonYana (#753) üzenetére


ThodEE
őstag

Nem hiszem, rendben igazad van, Bocsánat :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#755) SimonYana válasza ThodEE (#754) üzenetére


SimonYana
addikt

TUDOD, HOGY NINCS BOCSÁNAT

:)) Azért ne vedd olyan komolyan! :))

® SimonYana ®

(#756) TXT


TXT
őstag

Létezik az, hogy blokkok kapcsán, amelyik rézből készült az oxidálódni fog vízhűtés kapcsán??? :U
Azért kérdezem, mert vkitől ilyen infót kaptam, hogy nála zöld és fekete színe lett a vga blokknak, amit utána réztisztítóval szedett le róla és ezért vett inkább nikkelezettet!
Furának tartom, hisz sok gyártó árul "sima" réz felületű blokkokat úgy is, hogy az nincs nikkelezve.

(#757) TaaT válasza ThodEE (#750) üzenetére


TaaT
veterán

Hideg meleg folyadék között van 4-5 fok :)

Give them hell Ukraine!

(#758) beluschi válasza TaaT (#757) üzenetére


beluschi
tag

Nem minden esetben, ez az áramlási sebességtől függ. Egy lassú rendszerben lehet, de egy magas áramlási sebességű rendszerben max 1-2 fok.

Homeworld forever

(#759) TaaT válasza beluschi (#758) üzenetére


TaaT
veterán

A "legrosszabb" esetet vázoltam, szal nem kell félni hogy a pumpának ártana az a plusz hő... :)

Give them hell Ukraine!

(#760) planbmokus válasza TaaT (#759) üzenetére


planbmokus
senior tag

A legrosszabb esetben a plusz hő szvsz. max a tartályt nyomná szét, feltéve, ha csurig van töltve...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#761) OC válasza planbmokus (#760) üzenetére


OC
őstag

Nos nekem volt egy érdekes esetem...

A csövet nyomta le a hollandis (!!!) csatiról a túlnyomás!

A rendszer nem volt tele töltve, a vízhőmérséklet sem szaladhatott el nagyon.

Egyetlen teóriám van, de azért kíváncsi vagyok, hogy ki, mire tippelne. :))

(#762) blasko92 válasza OC (#761) üzenetére


blasko92
őstag

Valahol volt egy dugulás :U Vagy feltöltésnél nem tudott hol kijönni a levegő a rendszerből, és az okozott túlnyomást.

TXT ha normális folyadékot használsz, akkor nem fog oxidálódni a réz. Volt egy jópár éves 3870-es FC blokkom, de patyolat tiszta volt, pedig a gazdája nem pucolta ki.

[ Szerkesztve ]

(#763) OC válasza blasko92 (#762) üzenetére


OC
őstag

Akkor még több info: a túlnyomás álló állapotban is jelen volt. :)

(#764) blasko92 válasza OC (#763) üzenetére


blasko92
őstag

Kémiai reakció->gázképződés. ??? :)

(#765) SimonYana válasza OC (#761) üzenetére


SimonYana
addikt

Mivel volt feltöltve a rendszer! Biztos vagyok benne , hogy nem sima vizzel! Próbálom megfejteni , mert túlnyomás nincs csak a magyas hő esetén amire mondtad nem volt. Pumpának nincs nyomása csak pici.

Akkor még több info: a túlnyomás álló állapotban is jelen volt.
Nagy volt a tartály és sok víz és magasan volt a tartály?
Esetleg a padláson? :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#766) OC válasza blasko92 (#764) üzenetére


OC
őstag

A helye válasz itt van! :C

Aprócska bökkenő: a rendszer Valvoline Super-Coolant és ioncserélt víz 5%-95%-os keverékével volt feltöltve.

Viszont a rendszerben volt alu Koolance radi és felületkezelés nélküli blokkok is.

SimonYana: Nem gyütt be. :D

[ Szerkesztve ]

(#767) SimonYana válasza OC (#766) üzenetére


SimonYana
addikt

Így nem érvényes! Nem árultál el minden részletet így hiába vagyok kémikus és kolbász taxis , nem jöhettem rá! :DD De azért megemlítettem valamit: Biztos vagyok benne , hogy nem sima vízzel volt feltöltve!
Na jól van lemondok a piros pöttyről! :))

® SimonYana ®

(#768) blasko92 válasza OC (#766) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor volt nagy "meglepetés".

Az az 5970 is a rendszerben volt? (FB képeknél)

(#769) OC válasza SimonYana (#767) üzenetére


OC
őstag

SimonYana: Tudod: A "majdnem"-ért még a lottó sem fizet. :P

blasko92: Hát ja.
Egy HX1000 mínusz. :U

Viszont itt felmerül a kérdés, hogy a megfelelő folyadék ellenére, hogyan is történhetett ez meg. :U

(#770) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.

Rég nem jártam erre :)

Előre elnézést kérek a reklámért, de mivel elég kevés ember keres vízhűtéses dolgokat, talán itt hamarabb célt érek, mint az aprón.
Szóval eladásra került a ref 6950-em, és most a blokk is felesleges lett.
A blokk egy EK-FC6970 Acetal + Nickel. Dobozában, minden tartozékával. Kb 1.5 éves.
Akit esetleg érdekelne, az dobjon egy pm-et, és megbeszéljük az árat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#771) beluschi válasza Shkiz0 (#770) üzenetére


beluschi
tag

Itt egy hirdetés, pont ilyen blokkot keresnek.

Engem is érdekelt volna, de elvileg már úton van egy ugyanilyen nekem.

Homeworld forever

(#772) Shkiz0 válasza beluschi (#771) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Köszönöm, azt láttam, vele már tárgyaltam, és első sorban, plexiset keres, illetve talán az én árammal sem volt megelégedve (15K)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#773) TaaT válasza OC (#769) üzenetére


TaaT
veterán

"a megfelelő folyadék ellenére"

Semmilyen lötyire nem panaszkodtak annyit itt a fórumban mint a Valvoline-ra :B

Give them hell Ukraine!

(#774) blasko92 válasza OC (#769) üzenetére


blasko92
őstag

Kémiából nem vagyok a toppon :B

Esetleg valami szennyeződés maradhatott valamelyik elemben.

Keresgélve ennyit találtam.
(Bár azt már régóta tudom innen a topikból a többiektől, hogy az alu és a réz nem túl nagy pajtások)

[ Szerkesztve ]

(#775) beluschi válasza Shkiz0 (#772) üzenetére


beluschi
tag

Annyit azért megér szerintem. Amikor én kerestem, akkor csak egyet találtam, a tiednél egy kicsit többért vettem, de így is olcsóbb volt, mint egy új.

Homeworld forever

(#776) TXT válasza OC (#766) üzenetére


TXT
őstag

Komoly figyelmet igényel ezek szerint az összetevők kapcsán a folyadék megválasztása!

Mi van abban az esetben, ha nem tudja vki, az általa használt elemek tartalmaznak-e "ilyen jellegű" veszélyforrást, ilyenkor milyen folyadékot szabad használni, van erre gyógymód?

(#777) Shkiz0 válasza beluschi (#775) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem ezen akarok meggazdagodni. Én is így látom hogy ennyit megér szerintem, hisz a bolti ár feléért adom, és ugye ez nem egy HW ami eltud romlani :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#778) SkyS1gn válasza Shkiz0 (#770) üzenetére


SkyS1gn
félisten

baszki Shkiz0
pár hete szóltál volna... :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#779) ZetorGumi válasza Shkiz0 (#770) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ah. Jólenne, mivel nekem is 6950-em van, csak épp a rev 2, amire pont nem megy fel a ref 69x0 blokk. :(

Sapphire :(((

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#780) SkyS1gn válasza ZetorGumi (#779) üzenetére


SkyS1gn
félisten

kitudja... lehet a legvégén ez lesz a legnagyobb gond hogy fel sem megy a blokk xD
EK oldalán szám alapján stimmel, nemsoká kiderül :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#781) Shkiz0 válasza SkyS1gn (#778) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor még nem volt pénzhiány :)
Mostanában meg amúgy sem volt időm játszani, így most legkönnyebben ebből tudok pénzt csinálni.
VGA. Blokk, és a Driving Force GT fog menni, egy kis időre, aztán majd ha lesz ősszel megint szabadidőm, akkor majd beújítok egy másik vga-t és blokkot.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#782) OC válasza TaaT (#773) üzenetére


OC
őstag

Mutatsz megalapozott panaszt?

(Nem vagdalózok, csak jó darabig nem voltam itt aktívan.)

Én hosszú évek óta használom, eddig teljes megelégedéssel (és az általam összerakott rendszerek jó részében is ilyen van, tehát nem egy gépről beszélek).

(#783) lori80 válasza OC (#782) üzenetére


lori80
tag

En is azt hasznalok,es 2 honap utan meg semmi gond a Valvoline-al.
Amugy jartam en is hasonloan,mint fenebb irtad,de nallam a felfutott viztol nott meg a nyomas amikor legeloszor osszeraktam a vizhutest,semmi segitseg,meg felkeszules nelkul, es az volt az erdekes,hogy nem elso nap,hanem masnap kezdett 2 helyen is szivarogni a viz.
Hamar rajottem,hogy mi is lehet a gond,es azota olyan modszert hasznalok,hogy feltoltes utan nem zarom le a tartalyt,hanem fel oran keresztul futom a vizet a Prime-al,es melette fut 2x15 percig a FurMark,es amikor mar tovabb nem emelkedik a homerseklet akkor zarom le a tartalyt.
Mindig igy csinalom,ha szerelgetek,es soha nem volt tobb szivargas sehol :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#784) Shkiz0 válasza lori80 (#783) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én meg 2009 óta használom, no problem. Némi "vizisperma" előfordult már, de kb 1 éves használat után.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#785) lori80 válasza Shkiz0 (#784) üzenetére


lori80
tag

Mondjuk a reklamban kihangsulyozott,jobb hovezetest nem tapasztaltam,de lehet,hogy annyira nem latvanyos,mint ahogy en remeltem :))

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#786) ZetorGumi válasza SkyS1gn (#780) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ilyenem van, csak 2gb-os, és erre csak a 68x0 blokkok mennek fel sajnos.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#787) SimonYana válasza Shkiz0 (#781) üzenetére


SimonYana
addikt

Látom nem csak én vagyok így vele! Mi csórók megpróbálunk a leg jobb , drágább dolgokat megvenni , mert ha nincs lé akkor én is a gépemhez nyúlok azonnal! Sajnos ez így van már régóta! Leszoktam a cigiről és annak az árát most ebbe tolom. Ha nagyobb öszeg kell akkor még féláron is nagy léhez jutok! :B
15-ért nem sok egy VGA block ami még nem évült el.
Nekem egy Koolance GTX590-em van eladó féláron vagy egy éve , de eladhatatlan sajnos. Majd veszünk hozzá lassan egy GTX590-et.

® SimonYana ®

(#788) pincehely


pincehely
addikt

Sziasztok!
Erősen elgondolkodtam, hogy vízre váltok.(CPU)
A kérdésem az, hogy a házamban kivitelezhető-e.
Cubitek XL-tank.

Kérlek nézzétek meg, és írjátok le, hogy ha igen, akkor mit és hol, és milyet! :DDD
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#789) ThodEE válasza SimonYana (#755) üzenetére


ThodEE
őstag

;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#790) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#791) lori80 válasza pincehely (#788) üzenetére


lori80
tag

Szia.
Szinte minden hazban kivitelezheto,a tiedben is,de kerdes,hogy mennyit akarsz raszanni,es milyen elvarasod van a hofokokkal kapcsolatban :)
A legegyszerubb a Corsair H70,vagy a H100,de kb egy jo leghuto szintjet hozzak..
Ha komolyabbra vagysz akkor erdemes lenne bevonni a korbe a vga-t,de onnan kezdve,mar nem olcso mulatsag :)

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#792) SimonYana


SimonYana
addikt

Srácok!
Tippeket kérek!
Tudom ez nem HÁZ topick , de én vizet akarok bele szerelni és ablakos szép házat akarok. Radi helyre nincs szükségem mert Mo-Ra3 kívül van elhelyezve!
Előre is köszönöm! :R :R :R

® SimonYana ®

(#793) lori80 válasza SimonYana (#792) üzenetére


lori80
tag

Jani!
Nem mondod komolyan,hogy kifogytal az otletekbol :DDD
Hat eggyet tudnek ajanlani :) A vilag legjobb haza a Silverstone Raven :P :DD

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#794) SimonYana válasza lori80 (#793) üzenetére


SimonYana
addikt

Tudom hogy hihetetlen , de tényleg fogalmam nincs! 1 hete bújkálom a házakat ! Gondolkodtam még az Orsidian 650D-n , de olyan bili lemezből van , hogy elment a kedvem tőle!
SilverStone Raven agyonra van variálva nem kell!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#795) TaaT válasza OC (#782) üzenetére


TaaT
veterán

"Mutatsz megalapozott panaszt?"

Kereső a barátod :)

Én maradok a mezei autós fagyállónál és a réz blokk(ok)nál-réz radiátornál :K

Give them hell Ukraine!

(#796) HUfantom válasza pincehely (#788) üzenetére


HUfantom
őstag

Helló

Ahogy nézegetem a házadról a videókat, reméltem hogy felülre talán van hely egy radinak.

Felül van ugye 2*14es helyed amire simán lehetne a dupla 14es radiátort rakni.
Egy akkor radiátor bármilyen húzott procival megbirkózik, esetleg alapórajelen egy proci és egy közepesen melegedő videó-kártya.

De sajnos tévedtem épp csak a két ventilátornak van hely odafent.

Nagy kérdés hogy mit szeretnél ?
/ Csend, hatékonyság, helytakarékosság/"házon belül férjen el" -- csak kettőt lehet választani /

És hogy mennyi pénz van a megvalósításra ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#797) pincehely válasza HUfantom (#796) üzenetére


pincehely
addikt

Nem tudom, hogy mennyibe kerül, így nem gondolkodtam az áron.
Nem zavar, hogy ha valami is kikerül a házból.
Csend legyen, az a legfőbb. Bár, hogy megverje a Noctua NH-d14-et, ahhoz oda kell pakolnia a víznek is.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#798) TXT válasza SimonYana (#794) üzenetére


TXT
őstag

Mit gondolsz a HAF-X-ről? Abban van hely is bőven, oldalablakos is és szerintem ku.va jól néz ki! Hm?

(#800) SkyS1gn válasza ZetorGumi (#786) üzenetére


SkyS1gn
félisten

van rev2-es blokk is, de asszem az is csak a refekre jó, csak másik sorozat, pedig a rev2es plexi nikkel blokkok szebbek mint az 1es :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.