Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) sestertius válasza MontyCrew (#1448) üzenetére


sestertius
őstag

Nálam egy ilyen radi dolgozik, de még csak annyi tapasztalatom van, hogy sokkal jobb alacsonyabb venti fordulaton, mint a korábbi. Csak cpu van rajta, ha az 590 is vizezve lesz, még egy dupla /de vékonyabb/ radit bedobok a házba fentre és úgy biztos elég lesz...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1452) ZetorGumi válasza SimonYana (#1433) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Áh, értem.

Én sem adnám el árán alul.
Hát a radinál biztos nem, egy triplát lehet venni 10ezer alatt, mo-ra-t meg 20 alatt nem nagyon. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#1453) MontyCrew válasza Razermazer (#1449) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Nem az. Újként vettem pár hete boltban :R

Cris99: Volt már hasonló rendszerem, de most ez az oldalsó megoldás tetszene, tripla meg nagyon ormótlanul mutatna ezen a kis házon...

[ Szerkesztve ]

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#1454) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

XSPC Single 5,25" Acrylic Bay Reservoir 200 - Clearről mi a véleményetek, mennyire használható? Kissé túlzsúfolt a házam, egy ilyennek viszont tökéletesen lenne helye benne.

(#1455) InHell


InHell
senior tag

Szerintetek előrekevert Aquatuning színtelen UV blue folyadékot Mayhems Dye, Deep Blue-val össze lehet keverni?
Ha nem, akkor desztillált vizet, vagy ioncseréltet vegyek? Meg gondolom kéne még bele valami algásodást megakadályozó cucc. Az előkevert folyadékban elvileg minden ilyen védelem benne van, 5 hónapja használom de ugyanolyan tiszta mint mikor megvettem. Egyszerűbb lenne, mert csak belecsepegtetnék vagy 5 cseppet és kész is lenne. :)

< béna duma helye >

(#1456) DigitXT


DigitXT
félisten

Azért ez hihetetlen... Kijönnek új FC blokkokkal, amik RONDÁK: [link]
Eddig az EK-t azért is lehetett szeretni, mert szép termékeket gyártott.
Most már max. a minőségért - már ha nem veszett oda a dizájn oltárán.

Szerk: és ezek még értelmesebben néznek ki, mint a plexi verziók.:W

[ Szerkesztve ]

(#1457) SkyS1gn válasza DigitXT (#1456) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ezt már kiveséztük párszor, hál isten a régebbi szériából vásároltam :P azok tényleg szépek nem mint ez a batári körkörös :DDD

más: szerintetek mennyit nyernék ha az AC ventiket amik sok lapátosak lecserélném pl Corsair SP (Static Pressure) ventikre amik kevesebb de nagyobb lapátosak? elvileg könnyebben átnyomná a levegőt...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1458) HUfantom válasza InHell (#1455) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem olyan szintelen folyadékon van de én személy szerint nem adnék hozzá semmit
Úgy lett kialakítva az összetétel, stabil, így kerek a történet.
Csak saját felelősségre.

DigitXT
Hát van bennük valami más. Ha teljesítménye rosszabb lett akkor nem feláldozták / hát a szépség oltára valami másnak kéne hogy legyen. / , hanem egyszerűen leszúrták....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1459) DigitXT válasza SkyS1gn (#1457) üzenetére


DigitXT
félisten

ezt már kiveséztük párszor, hál isten a régebbi szériából vásároltam
A mai napon megjelent EK-FC670 GTX blokkból? Akkor ügyes vagy.

(#1460) SkyS1gn válasza DigitXT (#1459) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nem, 6950 és supreme LTX-ből

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1461) beluschi válasza DigitXT (#1459) üzenetére


beluschi
tag

Akkor marad a Heatkiller. Ez viszont legalább jól néz ki, bár gondolom drágább is.

Homeworld forever

(#1462) blasko92 válasza beluschi (#1461) üzenetére


blasko92
őstag

Heatkiller mindig is szép blokkokat gyártott, viszont drágán is adták őket.

DigitXT ahogy észreveszem, eddig senkinek nem tetszettek az új EK cuccok. Szóval igencsak vesztett a népszerűségéből :F Ha itt a topikban is ennyien fikázzák az új blokkokat, akkor vajon a világban mennyien...

[ Szerkesztve ]

(#1463) poli27 válasza blasko92 (#1462) üzenetére


poli27
veterán

Biztos valami agyatlan designer ment oda dolgozni :D Azt hitte 1980 as években járunk, mert kb akkor talán divat lehetett volna ez :D

[ Szerkesztve ]

(#1464) DigitXT válasza SkyS1gn (#1460) üzenetére


DigitXT
félisten

És ezek hogyan jönnek az általam linkelt új blokkokhoz? Na ugye.:P

beluschi: a HeatKillerről, ha jól látom, az még csak egy rajz. Mondjuk
biztos nem lesz csúnya... De azért egy fényképet megvárnék.:))

blasko92: hát egy FC blokk sosem volt olcsó. Szerintem az EK sem.
Amúgy nem kérdés. Agyament f*s, erőltetett dizájn. Mindenen. Röhej.

(#1465) blasko92 válasza DigitXT (#1464) üzenetére


blasko92
őstag

Persze, az összes FC blokk drága. De a Heatkillerek drágábbak is az EK-knál.

Olyanok ezek a körök, mint a polip csápján a tapadókorongok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1466) HUfantom válasza poli27 (#1463) üzenetére


HUfantom
őstag

Az ilyen általában a marketing bűne....

Újulni kell, innováció....
Változtatni kell.
Nem ismerik a régi jó szabályt.

Működik ?
Igen.
Jók a teszteken ?
A legjobbak között van.
Minősége ?
Kiváló
Szép ?
Hát a HK szebb de az drágább is. Sokak szerint nagyon szép.

Akkor b*zigyerek marketinges NE piszkálj bele.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1467) shteer válasza blasko92 (#1462) üzenetére


shteer
titán

Nekem tetszik :) bar mar regen kileptem a klubbol

..szerintem jónak tűnik

(#1468) InHell válasza HUfantom (#1458) üzenetére


InHell
senior tag

Csak azt már unom, mert színtelen. :)
5 hónapja kering a rendszerben, és annyit változott, hogy most már nem kék UV fény hatására, hanem csak átlátszó, tehát már nem reagál rá.
5 csepp festéktől csak nem lesz baja..?...

< béna duma helye >

(#1469) blasko92 válasza shteer (#1467) üzenetére


blasko92
őstag

Persze, van akinek tetszik. De láthatod, hogy a többségnek nem jön be az új designe. :)

(#1470) SkyS1gn válasza DigitXT (#1464) üzenetére


SkyS1gn
félisten

te nem egy darabról beszéltél hanem álltalánosan, na pl LTX-ből is már CSszar design és azok is rohadtul rondák....

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1471) poli27


poli27
veterán

Most szeretnék házat venni, mert tegnap elvitték a Xaser VI-os házamat.Milyen házat ajánlotok esetleg vízhűtésre? Radit bele szeretném rakni nem kívülre.Én egy CM 690 Advanced II. néztem ki erre a célra, amibe belefér 2 dupla radi. Sztetek ez elég lenne a konfigom hűtésére?

(#1472) TaaT


TaaT
veterán

Sztem érdemes lesz megvárni az Alphacool-t mit lép...

Design-ban, teljesítményben (VGA FC) eddig sem volt rossz, árban meg főleg :)

Give them hell Ukraine!

(#1473) SkyS1gn válasza poli27 (#1471) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nekem ilyen házam van, ha van kérdésed... :)
felűlre nemtudom milyen vastag fér be, ez függhet az alaplaptól is de alulra ha kiveszed a HDD rekeszek alját akkor eléggé vastag is befér, bár én a triplát a tetejére raktam :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1474) SimonYana válasza DigitXT (#1459) üzenetére


SimonYana
addikt

Egyenesen hánynom kell az új EH desingtől!
Milyen egy ízlésficamú cég ez bakker!
Még jó hogy 680-at vettem. Abból van választék legalább! :DD

® SimonYana ®

(#1475) DigitXT válasza SkyS1gn (#1470) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem általánosan beszéltem. Most jelentek meg az általam linkelt
blokkok a GTX690-re és a GTX670-re... Arról mondtam véleményt,
erre jössz, hogy ezt már kiveséztük párszor, és te a régi szériából
vásároltál be. Hát kapufa kedves kollega, kapufa. (Inkább hagyjuk.)

SimonYana: igen, általánosan is sz*rul néznek ki. Szomorú sajna.
Főleg amúgy a plexi verziók a bűnrondák, a fekete még kevésbé f*s.
Aztán lehet, hogy ezekből nem is lesz plexi, és ez az általánosság.

(EK marketinges): Eddig milyen a dizájn?
(Az átlag vásárló): Fos.
(EK marketinges): És ha összeáll?
(Az átlag vásárló): Akkor még lehet szar...

shteer: kibicnek semmi se drága.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1476) Pista0001


Pista0001
addikt

Az új EK dizájn szerintem is nagy fos, de szerintem a plexis a kevésbé ronda. Alapvetően eddig nem tetszettek a plexis cuccok, főleg mert nem bízok a műanyagban, meg a fém amúgy is szebb, de ez tetszik. Szerintem jól néz ki hogy a fém rész akkora és olyan formájú mint amekkorára és amilyenre éppen szükség van, a fedél meg nagyobb, de látszik alatta a lényeg. Tudom hogy ennyi pénzért ne kelljen már barkácsolni, de ha csak a karikás dizájn nem tetszik akkor csak egy sima plexi lapot - akár egy egyszerű téglalapot, akár akkorát ami jobban passzol a kártya méretéhez - elég vágatni, akármilyen a többi komponenshez passzoló színben, a csavarhelyeket és csatihelyeket átjelölni és kialakítani, és máris csinosabb. :K

[ Szerkesztve ]

(#1477) SkyS1gn válasza Pista0001 (#1476) üzenetére


SkyS1gn
félisten

szerintem meg a plexis mégrondább, olyan mint egy jégakku vagy egy tojástartó :DDD
egy ilyennel sosem ér fel :(

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1478) SimonYana válasza Pista0001 (#1476) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez a plexys ugyan olyan fos , csak ennek már kiszívta a színét a nap!
Én úgy gondolnám a plexy szépsége az átlátszóság! Hát ez fos is és át sem látszik!
Egy szó mint száz! Egyszerűen EK! Mit kezd most?
Mindent így díszít majd? Tartályt , CPU blockot is? :W
Nem baj majd a konkurencia fogja tudni mi kell a népnek! Drága mint a veszedelem (vízhűtés) , és most már csúnya is lesz?

® SimonYana ®

(#1479) Sky D. válasza Pista0001 (#1476) üzenetére


Sky D.
tag

Isten óvjon az új por-fújt, körös blokkolót ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1480) blasko92 válasza SimonYana (#1478) üzenetére


blasko92
őstag

Már feldíszített mindent.

Sky D. Inkább úgy maratták oldószerrel. Vagy nem víztiszta plexivvel dolgoztak.

Viszont látszik, hogy már a belső felépítés sem a régi. Tesztek vajon már vannak?

[ Szerkesztve ]

(#1481) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok.
Lehet hazai oldalon találni olyan cfx vizesblokk összekötőt, amit lehet először cf-hez is használni (vízzáró elemek), majd később néhány tömítőcsavar átszerelésével átalakítható cfx vizesblokk linkerré?
Egyenlőre csak ilyet találtam.
Szerintem valami ilyesmire gondolok: CFX wb összekötő.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1482) lori80


lori80
tag

Magyarazza,mar el nekem valaki,hogy hova tunik el a viz a tartalybol,ha sehol nincs szivargas :F :)
Kb 3 honap alatt a vizszint csokkent kozel fel centit.
Minden csati meg van rendesen huzva,es a zarokupak is.
Szivargas sehol..
Erti ezt valaki? :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1483) SkyS1gn válasza lori80 (#1482) üzenetére


SkyS1gn
félisten

párolog :DDD

csak viccnek szántam :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1484) lori80 válasza SkyS1gn (#1483) üzenetére


lori80
tag

Ertem en,de hol? :DD

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1485) SimonYana válasza Weareus (#1481) üzenetére


SimonYana
addikt

Weareus!
Ilyen egyszerű SLI összekötőt nehogy vegyél. nekem van és elviheted félárban. Egyépként tökéletesen alkalmazható! :C
Van két slotos is és egy slotos is!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#1486) Sky D. válasza lori80 (#1482) üzenetére


Sky D.
tag

Igen,

Feltöltéskor, oxigénnel/levegővel hígul/dúsul a hűtővíz, ami később a tartályban gyűlik össze, emiatt tűnik úgy, hogy csökken a víz szint ..
.A másik , hogy az alkatrészek (radi, blokkok) , ilyenkorra levegő telenednek teljesen.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1487) lori80 válasza Sky D. (#1486) üzenetére


lori80
tag

Akkor most ennyivel okosabb lettem :R
Szoval,ha vizbul kivonjuk az oxigent,akkor a maradek ott marad a tartalyban :D

[ Szerkesztve ]

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1488) SimonYana válasza Sky D. (#1486) üzenetére


SimonYana
addikt

emiatt tűnik úgy
Ezt most nemértem! :F
Akkor nem lesz kevesebb csak érzéki csalódás ! És akkor mikor utántöltök akkor sem megy bele semmi csak úgy látom? Akkor itt valami nekem nem tetszik! ÉRZÉKI CSALÓDÁS! :DD
Téged hogy hívnak? Uri Geller Vagy valami művészneved is van? :))

® SimonYana ®

(#1489) Sky D. válasza SimonYana (#1488) üzenetére


Sky D.
tag

nem vizet öntess bele.

Mikor az elején tölti fel az ember a rendszert, akkor a pumpa levegővel dúsítja a folyadékot.és tej szerű lesz a folyadék tettöl, ezt mini levegő buborékok okozzák, ezeknek a mini buborékoknak kell kiürülnie az időnek a rendszerböl, és emiatt érzékeljük úgy az ember, hogy csökken a víz szintje a tartályban.
Ügy 2-3 hónapba telik mire a rendszer teljesen kiürül a Rendszer méretétől függően.
nekem 2 liter van a rendszerben, és mostanra kezdet beállni a folyadék szintjel.

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1490) Weareus válasza SimonYana (#1485) üzenetére


Weareus
addikt

Nem ilyen "egyszerűt" akarok, hanem cfx-eset, amit először két karival használnék, később majd...talán cfx-ben. :)
Tehát olyasvalami kellene, amit másodiknak linkeltem.
Azért köszi a felajánlást.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1491) blasko92 válasza Weareus (#1490) üzenetére


blasko92
őstag

CF összekötő hidat a FullCover blokkhoz kell venni (EK-hoz EK-sat, Heatkillereshez Heatkillerest, stb atb...) :R Ezek gyártóspecifikusak.

Ja, és az is fontos, hogy a két-három FC blokk ugyan olyan legxyen

[ Szerkesztve ]

(#1492) Weareus válasza blasko92 (#1491) üzenetére


Weareus
addikt

Ebből van 2 db.
Az egyik már beüzemelve, a másikhoz várom a kártyát.
Tehát akkor jól értem, hogy csak EK összekötő jöhet szóba (ha cfx-ben is maradna majd.)

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1493) blasko92 válasza Weareus (#1492) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, csak EK féle jöhet szóba.

Két fajta van belőle, soros és párhuzamos.

A sima cső összekötőt lehet használni mindegyikhez :)

[ Szerkesztve ]

(#1494) Weareus válasza blasko92 (#1493) üzenetére


Weareus
addikt

Utánaolvastam a cf(x) fc-összekötési lehetőségeknek, de lenne még kérdésem.

Ha így áll a dolog, hogy a bridge-hez kell még az összekötő, akkor mégis csak sima cső összekötőt fogok használni, nem lesz bridge, mert minek? (Csak bonyolítja a rendszert, több hiba- és folyási lehetőség.)

Már csak az a kérdés, hogy soros v. párhuzamos rendszer legyen?
A pumpa bírná a soros kötést (nagyobb ellenállás), és így gyorsabb lenne az áramlás...
Párhuzamosnál kisebb az ellenállás, de lassabb az áramlás is...
Tehát nem tudom, hogy melyik lehet a jobb választás az általam tervezett konfig. esetében?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1495) SimonYana válasza Weareus (#1492) üzenetére


SimonYana
addikt

Te tudod! Vétek lenne egy rakás lét kiadni mikor ez az egyszerű fillérekbe lenne és nem olyan csúnya az. Viszont később ha a fiok aljára kerül az sem gond , mert nem biztos hogy később el is tudod majd adni , mikor egy blockot is alig lehet eladni! :DD
De Te döntésed!
:DD :R

® SimonYana ®

(#1496) blasko92 válasza Weareus (#1494) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, az összekötőhöz kell még egy brigde. Drága és látványos. A sima cső is megteszi.

Viszont még nem volt ilyen rendszerem, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni, hogy a soros vagy a párhuzamos jobb-e :F

(#1497) lori80 válasza blasko92 (#1496) üzenetére


lori80
tag

En biztosan csovel kotnem ossze a 2 kartyat,ami nem lenne szerintem csunya+joval olcsobb,meg amugy sem latszik joforman semmi az egessz-bol :)
De mindenki ugy oldja meg,ahogy a zsebe engedi :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1498) blasko92 válasza lori80 (#1497) üzenetére


blasko92
őstag

Én is azzal oldanám meg, és valószínűleg sorosan. Egy szóval sem mondtam, hogy csúnya :)
De ha a pénz nem számítana, akkor a dizájnosabb összekötőt választanám.

(#1499) Weareus válasza blasko92 (#1498) üzenetére


Weareus
addikt

SimonYana-nak, lori80-nak és Neked is igazad van. :R
Teljesen jó lesz a cső nekem. :K (Egyébként nem a pénz és nem is a design számít (nálam), hanem hogy praktikus legyen.)
Az elrendezésem még gondolkodom. (A soros esélyes...)
Köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1500) SimonYana válasza lori80 (#1497) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem olcsóbb sima csővel sem , mint ha SLI csövet használsz. A csöves összekötésnél kell 2 db csati mindenképpen! És valamire való csatiból 2 db , már többe van! :))

® SimonYana ®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.