Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) becsitibi


becsitibi
senior tag

Köszönöm szépen a választ mindenkitől!Szerintem HUfantom győzött, :R

(#1302) HUfantom válasza becsitibi (#1301) üzenetére


HUfantom
őstag

Én nem akarok győzni mindkét ventilátor nagyon jó.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1303) jilian


jilian
addikt

Nos... tényleges taggá váltam a topikban. :K

- Ezt nevezem csomagolásnak
- ...kis édesek... :P
- amit a doboz rejtett
- közelebbről:
ventik ; cpu ; tartály ; pumpa & rezgésnyelő ; csatik ; cső (sajna nem volt piros, piros cső-fekete csatit szerettem volna); radiátor ; folyadék

Sajna a szereléssel még egy picit csúszok, talán vasárnap lesz vmi belőle...addig is...

folyt. köv. (gpu)
Köszönöm mindenkinek! és ebből DigitXT -et kiemelném, a sok tapasztalat megosztásért :R

[ Szerkesztve ]

(#1304) SkyS1gn válasza jilian (#1303) üzenetére


SkyS1gn
félisten

szép "kis" csomag ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1305) jilian válasza SkyS1gn (#1304) üzenetére


jilian
addikt

16,6 Kg :B

(#1306) SkyS1gn válasza jilian (#1305) üzenetére


SkyS1gn
félisten

bitch please :DDD
én nem mértem le de az enyém se volt könnyű, a radiátor nyom gondolom nálad sokat...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1307) jilian válasza SkyS1gn (#1306) üzenetére


jilian
addikt

:D
Vagy az a sok chips!!!

(#1308) SkyS1gn válasza jilian (#1307) üzenetére


SkyS1gn
félisten

jah tényleg kérdezni akartam... ilyennel van kitömve?
meg miaz a gumicukor már? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1309) HUfantom válasza SkyS1gn (#1308) üzenetére


HUfantom
őstag

ajándék az aquatunningtól...
Minőségben azért nem egy haribo :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1310) poli27 válasza HUfantom (#1309) üzenetére


poli27
veterán

Azé ha már kb 100k elkölt náluk adhatnak gumicukrot nem? :D

(#1311) HUfantom válasza poli27 (#1310) üzenetére


HUfantom
őstag

Nézd most nem akarok belemenni ebbe hogy milyen ajándékot adnak hogy elversz náluk 3-400 eurot. Nem is vagyok gumicukros, itteni kolléga mondta, hogy nem igazán jó amit adnak.
Én kaptam nyakbavalót is tőlük.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1312) SimonYana válasza jilian (#1303) üzenetére


SimonYana
addikt

jilian!
Jó látni azt a Mo-Ra3-at. Ugyan ez van nekem is és ha jól látom a ventim is ugyan az a típus. :C Jó vásárt csináltál! :R
Nagyon szép dolgokat vettél ! Kíváncsi leszek milyen lesz össze rakva! Ja .... a víz választás kitűnő! :C Egyre vigyázz ! Ha egyszer leengeded és szétszeded majd össze újra , akkor a csatik végét és a cső belsejét a csati érintkezésnél szárazra kell törölni , mert ez a folyadék úgy sikamlik , hogy képes lecsúszni a cső a csonkról. Ahogy szorítja a hollandi úgy csúszik le! :K
Gyönyörű lesz! :C

poli27!
Szerintem ez jóval több mint 100 K! :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#1313) jilian válasza SimonYana (#1312) üzenetére


jilian
addikt

:R
Ha már lúd, legyen túlsúlyos. :DDD
Köszönöm a tanácsot, ha jön a Gpu blokk, figyelek.
Az árába meg inkább ne menjünk bele... ;]

(#1314) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

Egy gyors kérdés! Igaz ideiglenes jelleggel, de hülyeség tartály nélkül össze rakni a rendszert? Abszolút le lehet légteleníteni, de egy minimális levegőt azért hagynék benne a hőtágulás végett...

Köszönet!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1315) lori80 válasza sestertius (#1314) üzenetére


lori80
tag

Elmeletileg tartaly nelkul is jo lehet,de en a helyedben inkabb varnek,amig lessz tartaly,mert,felnek,ha megno a nyomas lenyomja valahol a csovet.

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1316) sestertius válasza lori80 (#1315) üzenetére


sestertius
őstag

Még sokára jön - óriási hőmérséklet eltérések, és így nagy nyomás különbségek meg elvileg nem lesznek... legalábbis azt gondolom...
Egy próbát megér, meglátjuk, mi lesz.... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1317) SimonYana válasza sestertius (#1314) üzenetére


SimonYana
addikt

Én párnapig használtam ezzel ! Nem volt gond , de vettem tartályt is azért , csak míg megtörtént a tartály váltás addig volt fent nekem!

® SimonYana ®

(#1318) lori80 válasza sestertius (#1316) üzenetére


lori80
tag

Nekem tartaly melett,is okozott a megnott nyomas szivargast,amig ra nem jottem arra,hogy miutan feltoltom a rendszert,rendesen felfutom a vizet,es csak utanna zarom le a tartalyt.

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1319) lori80 válasza SimonYana (#1317) üzenetére


lori80
tag

Jani,az azert megiscsak tartaly,meg,ha 100 ml viz is fer el benne:-) Igaz nekem ingyen sem kellene,de veszhelyzet esetere jo volna:-) :-) :-)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1320) SimonYana válasza lori80 (#1319) üzenetére


SimonYana
addikt

Én is arra használtam , ameddig megjött a henger.

® SimonYana ®

(#1321) sestertius válasza SimonYana (#1320) üzenetére


sestertius
őstag

Hát igen, nekem viszont ilyen tető van rajta - nekem is addig kellene, amíg megjön a henger, ami viszont úgy tűnik, még akár két hét is lehet...

Akkor felfűtött állapotban kellene lezárni, előnyösebb? Hm...

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1322) SimonYana válasza sestertius (#1321) üzenetére


SimonYana
addikt

Van egy jó ötletem! :))
Adok egy Alphacool Laing DDC Acetal top-ot és azt a plexy tetőt a Phobya tetődért.
Vagy ha a pumpád 10w-os akár kompletten is elcserélhetjük és nem kell szerelgetned! :DD
Tartályod is van pénzbe sem került. Nekem mindegy mert így is jó meg úgy is jó! :))

® SimonYana ®

(#1323) sestertius válasza SimonYana (#1322) üzenetére


sestertius
őstag

Ez csak akkor pöpec, ha a pumpa az alján van, a tető és tartály meg felül, nem?

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1324) SimonYana válasza sestertius (#1323) üzenetére


SimonYana
addikt

Fejre is fordíthatod , csak akkor kifolyik a víz. :))
Ha meg becsavarod akkor nem tudod feltölteni. :DD

Gondolom arra gondolsz , hogy oldalára szereled , de az a megoldás csakis külön tartállyal műxik.

® SimonYana ®

(#1325) Madn!ght válasza sestertius (#1314) üzenetére


Madn!ght
addikt

Mi lett a korábbi tartályoddal? :F Az miért nem volt jó?

szerk: egyébként én is ugyanolyan tartályt használok, mint amilyet Yana linkelt a #1317 hozzászólásában. A single+tripla rendszer mellé számomra megfelelő. Viszont egy nagyobb hőleadóval bíró rendszert bizonyára érdemesebb egy nagyobb tartályon keresztül feltölteni, légteleníteni.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1326) Sky D. válasza becsitibi (#1296) üzenetére


Sky D.
tag

2 db Phoyba G-silent 18 cm

egy picit elkéstem ... nettölt távol voltam :( bocsi..

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1327) sestertius válasza SimonYana (#1324) üzenetére


sestertius
őstag

Igen ez a gond, hogy nekem a szivattyú oldal falon van, lent a radi és a táp miatt el sem férne...
Össze dobtam hát tartály nélkül, müxik, remélem nem lesz gondja. Egy-két hétig csak kihúzza.... Az egyik cső lett picit elszabva, így kicsit meg van törve, egyedül ez bosszant, de végül is a dolgát elvégzi így is....

A másik tartály nagy volt, kisebb kell, ennyi az egész. Semmi gondja nem volt.

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1328) becsitibi válasza Sky D. (#1326) üzenetére


becsitibi
senior tag

:R

Sajna a 18-as nem fér sehogy,12-es vagy 14-es lesz a jó,a kettő scythe slip stream slim venti ráfújja majd a radira a levegőt=[link],a másik 12-es meg eltolja a búsba a meleget,arra meg jó lesz egy swif2.

(#1329) Sky D. válasza becsitibi (#1328) üzenetére


Sky D.
tag

Hát csak szívóként lehet elég lenne 2 db venti, de 4 mindig jobb. :U :DD

Viszont
:R :R :R :R :R :R
Naggggyon sok időt bele feccolsz az építésbe .

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1330) becsitibi válasza Sky D. (#1329) üzenetére


becsitibi
senior tag

Azért gondoltam a 3 ventit mert a scythe slim nem lenne képes a 6,4 cm-es hűtőt átfújni,nagyon szűkös a hely,csak az miatt kell még szerintem egy-két venti ami elszivja onnan tényleg a meleget.

Majd ha egyszer végzek a moddinggal,kiszámolom kb hány 100 órám van benne ;]

Hoppá,végeztem a moddal,a vizet szándékosan nem installáltam be,arra szeretnék egy teli napszakot elszorakozgatni,lesz is majd sok kérdésem ide. :K

(#1331) SimonYana válasza sestertius (#1327) üzenetére


SimonYana
addikt

590-et is vizezted?

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#1332) Sky D. válasza becsitibi (#1330) üzenetére


Sky D.
tag

a radiomnak sürü a lamellázása lévén , hogy 2 db LADA fűtő radi asszeme 5- 6 cm - vastag ..
30 fok fölé nem ment a vizem ....
A ventik szívóként vannak felrakva a radira, és simán átjárja a levegö , és lehűti a a vizet ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1333) becsitibi válasza Sky D. (#1332) üzenetére


becsitibi
senior tag

Te mondjuk hogyan töltenéd fel a rendszeremet?Oké,kinyitod a tartálykupakot azt beletöltöm a folyadékot,és mindezt pumpa menjen közbe?Vagy ne?Mennyi időbe tellik,és hogyan kezdjem-folytassam-fejezzem be?

(#1334) Sky D. válasza becsitibi (#1333) üzenetére


Sky D.
tag

Ahogy én csináltam :
Külön táppal , így megkíméltem magam a szereléstől ... és a kellemetlenségektől, ha netán folyik a rendszer .

Tartály feltölt, pumpa be , mikor a tartály kiürült pumpa ki, újra tölt , és pumpa be ....
de míg a pumpa ment, azért töltöttem bele a folyadékot menet közben .... csak nem értem utol a pumpát..az gyorsabban kiürítette a tartályt mint ahogy en utánatöltöttem a folyadékot ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1335) becsitibi válasza Sky D. (#1334) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hát külön tápom nincs,igy marad a véletlen,legfeljebb menet közben ki-be húzgálom a pumpa tápkábelét,apropó a pumpád hova van kötve?

(#1336) Sky D. válasza Sky D. (#1334) üzenetére


Sky D.
tag

Mondjuk én a tartály tetejét teljesen lecsavartam ... és kanállal meghatalmazott is közben .... mert hát kissé behabosodott.. mondjuk nekem a tartálym házon kível van , így knnyebb volt a dolgom ..

De egy ilyen palackkal sokkal könnyebb lett volna az élet 2-3X megtöltöm, és nyomom bele naftát a tartályba mint atom járó szivattyúnál, míg ki nem ürül a palack ... ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1337) becsitibi válasza Sky D. (#1336) üzenetére


becsitibi
senior tag

Azt a cuccost már néztem én is,de maradok a tölcsérnél,és a pumpa mire van kötve nálad,az alaplapra,vagy tápra?

(#1338) DigitXT válasza Sky D. (#1336) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak éppen ebből a palackból sem tudod olyan mennyiségben kinyomni a
vizet, ahogy a szivattyú elviszi... Szóval a kapcsolgatás NEM megúszható.

becsitibi: nem kell külön táp. Lehúzol róla mindent*, kivéve a szivattyút, és
mehet a menet. Azért nem érdemes közben a gépet járatni, mert amíg nem
kering a víz, nagyon könnyen túlmelegszik bármi (főleg a CPU persze).:R

*: egy ATX tápot indítani a zöld és egy fekete vezeték rövidrezárásával lehet.

Szerk: a másik meg, hogy ha tölcsérrel locsolgatsz, és valami balul sül el,
kifejezetten kellemetlen, ha áram alatt van az egész masina, ami ázik...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1339) Sky D. válasza becsitibi (#1335) üzenetére


Sky D.
tag

az én pumpám D5- 4 pines molex csatlakozójú ... és a ház hátuljára vezettem ki a tápból, onnan 2 db 1 méteres hosszabbító kábellel megy a csö mellet :) és a vége a radinál áll meg ...

A szerkezet ...

A pumpa tartály kombót, a jövendő MORA 3-hoz raktam össze, ami a grillrácsra lesz később szerelve,
A 2 fűtő radi egyenlőre ideiglenes...... működni működik .. sok energiát nem feccoltma bele....

A tartályban van csatlakoztatva a hőmérő , szűrő, pumpa -> átfolyásjelző , és egy Kék LED felülről a tartályba. ..

DigitXT
Egyet értek, pláne a ha behabosodik .... és orrán száján köpi ki magából a tartálya a habot egy kis nedűvel :) ahogy újra tölti az ember :)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1340) Sky D. válasza becsitibi (#1335) üzenetére


Sky D.
tag

Nem árt, ha feltöltéshez meghívod SZILVIÁT, vagy CREPTO-t:)
Én ZEWÁT Hívtam segítségül :DD

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1341) becsitibi


becsitibi
senior tag

Azt a zöld-fekete táp inditást halottam már,az tényleg nem rossz,remélem nem fog felhabosodni a folyadék,bár nem tudom mitől habosodhatna,hisz minden zsiir új,majd kiderül a jövő hét elején,a fröcsögéstől nem félek mert jól el van zárva a tartály mindentől,pontosan ezek a dolgok miatt

Sky D.,na ne mááá,csak nem olyan rossz [link] a tartály hogy fröcsög benne minden.Budget is jó lesz oda. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1342) Madn!ght válasza becsitibi (#1341) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az örvényekkel én is küzdök. Ilyen szivacsot nem lehet valamivel helyettesíteni? Esetleg kivágni mosogatószivacsból?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1343) Sky D. válasza becsitibi (#1341) üzenetére


Sky D.
tag

útmutató a táp rövidre zárásához. . A mora helyett , most Raid-5 be fogtam .... Majd télen beszerzem a MORÁ-t mikor nincs szezonja a vízhűtésnek....

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1344) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

baszki most hogy hűvösebb van mennyit estek a hőfokok :D
a nagy melegben BF3 alatt vga 990/1500 OC 60C volt
idle 40C
víz: load 35-36C
idle 30C

most
vga 54-55C idle 35C
víz 31C idle 27C
:))

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1345) becsitibi válasza Madn!ght (#1342) üzenetére


becsitibi
senior tag

Azt nem tudom hogy bele milyet lehet vágni,én rezgéscsillapitót nyomtam belőle:[link].

(#1346) Sky D. válasza Madn!ght (#1342) üzenetére


Sky D.
tag

tartály függő, és blokk függő , ha nagy a blokkok/csatik/csövezés ellenállása lassabban folyik a hűtő folyadék, és nem lesz örvény .. Mikor üresen járattam (tartály->radi-> tartáy), vissza levegősödött.... .. rákötöttem a blokkat, és nem levegősödik vissza ...

A szivacs árban nem egy nagy tétel igaz sok kicsi ....... megtapasztaltam ..

a folyadék későbbi levegő-telenítését segítette, minimálisan szűri a vizet ... ha van anti-ciklon- terelőlemez és sok folyadék a hengeres tartályban, minimális az esélye az örvény kialakulásának ... Az én hengeres tartályomból indultam ki bocs.

A te tartályodban ennek a lehetősége szinte 1 az 1000000-hez, ha jó fel van töltve (örvénylésre értem)....
Viszont ha habosodik folyadék nagy szívás feltölteni a méret emiatt. De miután beállt a rendszer nagyon faszás lesz :)

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1347) Madn!ght válasza Sky D. (#1346) üzenetére


Madn!ght
addikt

Tudom, hogy nem nagy tétel. De a postaköltség 2szer annyi, mint a szivacs...

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1348) Sky D. válasza Madn!ght (#1347) üzenetére


Sky D.
tag

ha beállt a rendszer,a szivacs arra szolgál , hogy egy nehezebben áthatolható réteget képezzen.... vagyis leválasztja a tartályt 2 rétegre .... a szivacs alatti részre nem kerül levegő így meggátolja a rendszer el-levegősödést.. és nem keletkezik látható ciklon:)

A linkelt szivacsban megszorulnak a kisebb levegő buborékol ... tapasztaltam, ki kell belőle nyomkodni-rázni (víz alatt) később...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#1349) Madn!ght válasza Sky D. (#1348) üzenetére


Madn!ght
addikt

Pontosan erre lenne szükségem. Csakhát egy 6 centis szivacsért 1000+ ft-ot adni, azért már tényleg luxus...

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#1350) Sky D. válasza Madn!ght (#1349) üzenetére


Sky D.
tag

Lehet más szivacsot is használni fantázia kérdése , vagy csurig tölteni a tartályt ;]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.