Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) lori80 válasza poli27 (#1249) üzenetére


lori80
tag

Azert nem semmi az a huto,es nem ketelkedem abban,hogy folveszi a versenyt egy H100-as kompakt vizhutessel,de felnek,hogy kitepne az alaplapot akkora :)

Vannak olyanok akik arulgatnak,es vannak olyanok akik eladni szeretnenek,es minden csak annyit er amennyiert el lehet adni...

(#1254) becsitibi


becsitibi
senior tag

Üdv Sráccok!

Lenne egy kérdésem,szerintetek egy i7 2600k-nak ezzel a prociblokkal,és ezzel a radival,és ezzel a pumpával,valamint össz-vissz 1 méter 13/10-es csövezéssel elégséges-e a megfelelő és hatékony hűtésre egy hétköznapi használathoz?

:R

(#1255) SkyS1gn válasza becsitibi (#1254) üzenetére


SkyS1gn
félisten

miért ne lenne? :)

na ne szórakozz hanem rakd össze és küld nekem a fótókat! :D :))

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1256) Joshi válasza becsitibi (#1254) üzenetére


Joshi
titán

Nézz szét itt is mert ennyi pénzért szvsz jobbat is kaphatsz. :K

(#1257) SkyS1gn válasza Joshi (#1256) üzenetére


SkyS1gn
félisten

a baj csak az hogy már régen megvette :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1258) becsitibi válasza Joshi (#1256) üzenetére


becsitibi
senior tag

A kolléga jól mondja,már megvan,és itt tartok,csak nagyon is kiváncsi vagyok a véleményetekre! :R

(#1259) SkyS1gn válasza becsitibi (#1258) üzenetére


SkyS1gn
félisten

mosogatószivacsból rezgéscsillapító? :C

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1260) jones965


jones965
Modder

Utoljára figyelmeztetem a topik offolós hozzászólóit. A következő törlésnél szankció lesz. Hagyjuk meg ezt a topikot annak amire való.

(#1261) Joshi válasza becsitibi (#1258) üzenetére


Joshi
titán

Akkor átfogalmazom úgy hogy ennyi pénzért jobbat is vehettél volna. :K Az a Phobya szivattyú nem tűnik túl jó választásnak, hasonló megoldású szivattyúm még a Hydor l20-am volt. Egy idő után kikopik a rotor és zajossá válik. A prociblokk meg iszonyatosan drága, szvsz elég lenne egy Tody56 is.

(#1262) becsitibi válasza SkyS1gn (#1259) üzenetére


becsitibi
senior tag

Mert amúgy ennyi Euroba kerül:[link] :B

Joshi:Igen,ezekkel a dolgokkal tisztába vagyok,mivel ez életem első vizhűtése,igy ennyi baki belefér. :R

Jones965:valami rosszat irtam??Ha igen töröld ki,és bocsi. :B

[ Szerkesztve ]

(#1263) Joshi válasza becsitibi (#1262) üzenetére


Joshi
titán

A képeidből az jön le hogy te erre a vizezésre nagyon rákészültél, de akkor miért nem a megvalósítás előtt tetted fel a kérdéseidet?

(#1264) SkyS1gn válasza becsitibi (#1262) üzenetére


SkyS1gn
félisten

uhh,
én mondjuk a vizesblokk dobozában lévő szivacsot dobtam alá, igaz az sokkal vékonyabb :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1265) becsitibi válasza Joshi (#1263) üzenetére


becsitibi
senior tag

Volt az is itt korábban,HUfantom,TaaT,DigiTXT,Imibogyo kollégák segitettek a kezdő kérdéseimbe hogy ez a blokk-radi-tartály-pumpa elégséges lenne-e a fent nevezett proci hűtésére,de jobban inkább a pumpa volt ott is a nagyobb vitát kiváltó ok,de mivel elégségest irtam,nem pedig kitűnőt /D5/,ezért sikeresen megegyeztek,és én elfogadtam hozzászólásaik súlyát,de valóban nagyon rákészültem a dologra,és mire végzek a moddinggal mostanára vehettem volna egy ilyen pumpát amit már nagyon bánok hogy nem igy tettem.. :(((

Criss99: Báttya az úgy is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1266) Joshi válasza becsitibi (#1265) üzenetére


Joshi
titán

Azért a D5 nem egy kezdő pumpa, nem azért mert nem lehet ilyen pumpával vízhűtést kezdeni hanem mert az árcédula nem gyengén elrettentő. :D Persze a Hydor után én is D5-re váltottam igaz akkoriba még 20k-ba került. A képek alapján jó lesz a vízhűtésed. :K

(#1267) becsitibi válasza Joshi (#1266) üzenetére


becsitibi
senior tag

Igazából a kérdésem jobban inkább az 1 méter csövezésre orientálódik,csak azt elfelejtettem kihangsúlyozni,de gondolom erre is választ adtál,úgyhogy köszönöm szépen.

:R

(#1268) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#1241) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért ez koránt sem ilyen egyszerű!

Ez az egyenlet nem kétszereplős! A víz és a szoba hőmérsékletén kívül játszik még az uralkodó légnyomás és a szoba páratartalma.

Ugye azt nem kell magyarázni, hogy egy csont száraz szobában a -80°C-os csövön se lesz kondenzáció.

A lényeg az, hogy a bejövő víz hőfoka ne érje el a szoba harmatpontját, vagy a hűtött részeket kell izolálni. Utóbbi azt jelenti, hogy közel hermetikusan zárt ház kell a belsejében jó sok páraelnyelő anyaggal.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1269) apollo12


apollo12
veterán

na sikerült még egy radit berakni a rendszerben
és a vízhőfok most idleben 5-7Cfokot segített

képek [link], [link], [link]

de egy kis gond lett, az 1 literes EC6 löttyihez legalább fél liter ioncserélt vizet, kellet önteni rem nem gond

(#1270) SkyS1gn válasza apollo12 (#1269) üzenetére


SkyS1gn
félisten

és még az én radiátorlehelyezésemet szólják meg! :DDD
nem semmi!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1271) chosa91 válasza blasko92 (#1236) üzenetére


chosa91
aktív tag

Megnéztem nyugvó helyzetben meddig van a tartály ~85%nak mondanám.

"Find something boring, and make it funny!"

(#1272) Lucifer6280


Lucifer6280
aktív tag

Ez rámehet a GTX480-asra?

Fullcover nem jó mielőtt valaki bedobná azt az ötletet, mivel nem ref nyákja van a kártyának.

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#1273) apollo12 válasza Lucifer6280 (#1272) üzenetére


apollo12
veterán

hát elvileg igen, 570, 580 jó, így jó nak kell lenni-e, mert a furattáv 580-nak ugyan akkora mint a reffes 480 nak

[ Szerkesztve ]

(#1274) tomic válasza apollo12 (#1269) üzenetére


tomic
addikt

Ennyi erővel egy mora is elfért volna az asztalod mellett. ;)

(#1275) apollo12 válasza tomic (#1274) üzenetére


apollo12
veterán

hát ez 25 megállt :D

(#1276) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hello srácok,egy 2500k és egy 580GTX- hez mekkora radi ajánlott?

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#1277) TaaT válasza mclaren-d (#1276) üzenetére


TaaT
veterán

min 45mm vastag tripla, nagyobb lehet, kisebb nem javasolt :)

Give them hell Ukraine!

(#1278) SimonYana válasza mclaren-d (#1276) üzenetére


SimonYana
addikt

2 ventivel elbírja egy dual slim is! Ha ettől nagyobb az csak jobb!
Ahogyan a legjobb elhelyezni azt válaszd! :R
Ebben a gépben egy dual slim van egy GTX580-al és egy i7 860-al. Minden gond nélkül elviszi!

® SimonYana ®

(#1279) poli27 válasza SimonYana (#1278) üzenetére


poli27
veterán

Milyen hőfokokkal megy?

(#1280) tomic válasza mclaren-d (#1276) üzenetére


tomic
addikt

Például ezt.

(#1281) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , olyan gondom lenne , hogy felraktam a 260-ra a blokkot , de nem lehet felrakni az egészet.
A kártya tápcsati felőli végéről le kellett szednem a blokk nyúlványát.
Az nélkül ehet használni a blokkot ? Abban a részében már víz sem kering.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1282) DaveJr válasza Drizzt01 (#1281) üzenetére


DaveJr
őstag

Persze hogy lehet. Azért is leszedhető.
Mondjuk akkor érdemes bordát rakni arra a részre szerintem.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#1283) Drizzt01 válasza DaveJr (#1282) üzenetére


Drizzt01
őstag

Raknék , de annyira kicsik a hűtendő részek , hogy gyakorlatilag lehetetlen.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1284) blasko92 válasza Drizzt01 (#1281) üzenetére


blasko92
őstag

Ha azt a kis "nyúlványt" leszeded, akkor meg fog sülni a vrm-ed a kártyán. :R

(#1285) pyxystyx


pyxystyx
tag

Üdv minden topiclakónak!
Jó ideje olvasgatom már a topicot, aztán addig- addig olvasgattam, hogy kedvet kaptam a vizezéshez, és én is beléptem a klubba. :)
A rendszer:
- Laing DDC 1t Plus + Phobya Laing DDC TOP tető,
- D-Tek Fuzion V.2,
- Alphacool Nexxos tripla extrem radi + 3 db. Yate Loon venti,
- Alphacool HF 14 ATI/NVidia Smart Motion Universal Copper Edition GPU blokk (mivel erre a VGA-ra nem készült FC blokk),
- Egyedi 30 cm- es tartály.

A szivattyú 9V- ról megy, totál hangtalan (persze van alatta szivacs), a ventik 4.5V- ot kapnak.
Saját szememmel is tapasztalhatom, tényleg igaz, hogy a vízhűtés ott kezdődik, ahol a léghűtés véget ér.... :D

Ezúton is köszönet minden fórumtagnak akik megosztják tapasztalataikat, és hasznos tanácsokkal látják el a vízhűtés terén kezdőket. :R

(#1286) Pista0001 válasza pyxystyx (#1285) üzenetére


Pista0001
addikt

Hali.

A VGA-val kapcsolatban lenne - talán némileg közérdekű - kérdésem. A VRM-re meg a memóriachipekre tettél valami bordát? Hogy alakulnak a hőmérsékletek? Milyen a ház szellőzése? Körülbelül hasonló konfigra (már amennyiben az adatlapodon levő gépről van szó) szeretnék én is vízhűtést, és sajnos azokra a VGA-kra sincs FC blokk amikkel szemezgetek. Előre is köszi a választ.

Szerk.: ja, és ha tudsz, néhány képet is megoszthatnál :R

[ Szerkesztve ]

(#1287) pyxystyx válasza Pista0001 (#1286) üzenetére


pyxystyx
tag

Igen, az adatlapomon levő konfig lett bevizezve.
A VGA vizhűtésesre átalakításával volt egy kis kavar:

- Még a memóriákra lehetne is bordákat rakni, de a VRM- ekre nem lenne egyszerű, mert köztük kis SMD alkatrészek vannak, amik magasabbak, így kitartanák a bordát. Ezért még a régi hűtéssel mértem a hőmérsékleteket (infrás hőmérővel), aztán úgy döntöttem, mivel gyárilag sincsenek bordák, egy próba erejéig nem is rakok rájuk. Viszont az áramellátó részre rátettem egy elfekvőben levő Noctua 8 cm-es ventit, kb. 1000 fordulatra leszabályozva, hogy ne huhogjon ott nekem. A házam oldallapjában eredetileg is volt egy 12-es Recom venti, 800- ra leszabályozva, és mivel a VGA memóriáira nyomja a levegőt, ott is maradt.
Így full terhelésnél a FET- ek kb. 10 fokkal, a memóriák kb. 5 fokkal hűvösebbek mint az eredeti hűtővel. Mivel a TFII-es hűtőről a ventik forró levegőt nyomnak a nyák-ra, a mostani megoldással pedig mindig friss levegőt, ezért az eredmény érthető, és szerintem elfogadható. Tehát a plusz bordák elvetve.

- A másik probléma a GPU méretével és furattávolságával volt. A blokk eredetileg GTX570- 580- hoz készült, ezért a talpa 40X40- es, a lefogatója is négyzetes.
A GTX560 tokozása és furattávolsága is téglalap alakú, a blokkot lefogatni csak átlóban, kissé elfordítva lehet a gyári helyeken, a másik két lefogatónál kicsit barkácsolni kell. (De szerintem átlóban lefogatva is tökéletesen rögzíthető.)
A GTX560 tokozása 35X45-ös, tehát két oldalt 2.5-2.5 mm-t kilóg a blokk alól. Mivel ennek a GPU- nak a mérete kisebb az 580- nál, csak a tokozása nagyobb, lehet nem okozott volna gondot direktben rátenni a blokkot.
Tody56 fórumtárssal egyeztettem ez ügyben és az Ő javaslatára, biztos ami biztos, a blokk és a GPU közé beraktam egy 1 mm vastagságú 40X50- es vörösréz lemezt, persze felpolírozva, pasztázva.
Lehet, hogy az a plusz átmenet ront a hatásfokon, de 29 fokos szobában 44 fokos GPU hőmérséklet 9v- os DDC és 4.5V- os ventik mellett, félóra Heaven után szerintem elfogadható. (Furmark és társai nálam nem játszanak.) Gyári hűtéssel ez ilyen melegben kb. 62 fok volt + a TFII. süvítése.

A ház hűtése: A vinyóim legalul vannak, ezekre egy 14 cm-es venti nyomja a levegőt kb. 600- as fordulaton, a VGA is kap belőle jócskán. Van az oldalsó 12-es amit már említettem, Valamint felül hátul egy 14- es 9V- on szívja kifelé a levegőt. Felül van még előrébb egy 14- es ventihely, ami üres, ott a meleg természetes úton tud távozni. Meg a radi a ház tetejére van téve, kb. 1.5 cm-es légréssel, az azon levő három venti szívó hatása rásegít.

Képet most nem tudok küldeni, majd később megpróbálom. (Bár az én gépem belseje nem éppen PC-Style stílusú. :) )

Elnézést, ha kissé hosszúra sikerült...

(#1288) Pista0001 válasza pyxystyx (#1287) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszönöm, minden benne van amire kíváncsi voltam. :R

Én is úgy gondolom hogy a memóriának meg a VRM-nek elég ha egy kis levegő "cirógatja", főleg ha bordával is meg van támogatva a dolog. Ha a gyári meleg levegős "hűtés" jó neki akkor ennek is működnie kell. Ahogy írtam nekem is valószínűleg olyan VGA lesz amihez nincs FC blokk, meg igazából az időtállóság miatt is jobban hajlok a "csak GPU" blokk felé, egy későbbi VGA csere után is használható, maximum RAM süniket kell újakat venni.

Most éppen az én masinám sem üti meg azt a szintet, de ha elkészül a tervezett vizezés abban a házban amit kinéztem, remélem újra kiérdemlem helyet a PC-Style.hu-n. :B

(#1289) pyxystyx válasza Pista0001 (#1288) üzenetére


pyxystyx
tag

Örülök, ha hasznos volt a leírásom.

A GPU vizezése csak szükségmegoldás volt részemről, mert a vízhűtés mellett még másik full vizes VGA- ra nem futja. Legalább így már nem piszkál a kisördög, mert nem olyan egyszerű a csere.
Bár van itt is fórumtárs, akinek az eladó VGA- ját szivesen elfogadnám...

Ha elkészülsz a géppel, majd megvizuáljuk! :)

[ Szerkesztve ]

(#1290) Drizzt01 válasza blasko92 (#1284) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ok , de tényleg leszedhető , A képen bejelöltem melyik részére nem passzol , illetve nincs hűtve.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1291) DaveJr válasza Drizzt01 (#1290) üzenetére


DaveJr
őstag

Gyárilag volt vmi hűtő rajta?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#1292) Drizzt01 válasza DaveJr (#1291) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ilyen volt gyárilag , csak nem OC
Ahogy elfigyelgettem mikor leszedtem róla a borítást , nemigen volt rajta borda.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1293) DaveJr válasza Drizzt01 (#1292) üzenetére


DaveJr
őstag

Viszont az azért a venti mozgatta a levegőt felette. Hát elég nehéz lenne bordával hűteni azt a felületet. Elég egyenetlen. Próbáltad már gyári hűtés nélkül (azaz vízhűtéssel) járatni a kártyát?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#1294) Drizzt01 válasza DaveJr (#1293) üzenetére


Drizzt01
őstag

Még nem szereltem be, a véleményekre voltam kíváncsi és a tapasztalatokra.
Nem akarom megsütni. Egyébként nálam nem ment a kártya , venti hibásan vettem , direkt a vízhez.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1295) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Na beszereltem a kártyát, furmark alatt 53 C , 29c szobában :DDD
Majd estére tolok fel képeket , elvileg kész a gép , majd csak finomítások lesznek rajta. ;]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#1296) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok!

Az lenne a kérdésem hogy Ti milyen ventit használtok meleglevgő elfújására a raditól?És milyet ajánlotok?

Üdv.

(#1297) ThodEE válasza becsitibi (#1296) üzenetére


ThodEE
őstag

Én 2 radi közé szorítva használok 3db ilyen noctuat, nekem negyon bejött csak ajánlani tudom :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1298) ThodEE válasza Drizzt01 (#1295) üzenetére


ThodEE
őstag

És melyik része 53 fok? mert ugye nem az a fontos amit vízzel hűttesz hanem amit nem, pl memóriák, VRM :)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#1299) HUfantom válasza becsitibi (#1296) üzenetére


HUfantom
őstag

Itt amit én használok:

Itt van a swif2-es ami 1100at pörög és nagyon halk. 2K-s árával nem vészes, de csak ebben a színben van

Phoyba G-silent 18 cm. Ezt már Mora nagyságú radiátorokra szereljük. Még 700on is hangtalan.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1300) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

én ilyet :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.