Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) R.Zoli válasza juliabrilke (#1394) üzenetére


R.Zoli
őstag

[link]

System Requirements
* Intel® Pentium® 4, Althlon™ or compatible processor (Pentium 4, Althon 64 or Opteron recommended).
* Microsoft® Windows® 2000, Windows XP or Red Hat® Linux Enterprise Edition (ver 3.0 or later).
* One AGP (3.0) slot with adjacent empty slot for cooling solution (AGP 8x recommended).
* 85 Watts available system power for graphics card.
* 512 MB system memory recommended for best performance (128 MB minimum).
* 25 MB free disk space.
Included accessories
* Two DVI-VGA adpaters for analog displays.
* High-end power adaptercable.
* International installation guide.
* Product CD with electronic manual, drivers and bonus software.

Kb. ennyire is tippelném a hűtését látva és a hőfokokat amiet mondtál...

[Szerkesztve]

(#1402) R.Zoli válasza Samanbacsii (#1399) üzenetére


R.Zoli
őstag

szerintem ne fárazd magad vele :) Jók azok bilincsek nélkül is...

(#1403) Samanbacsii válasza fuzik (#1400) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Már végigfutottam a nagyobb boltokat (Láng, Bárdi, Birner, Unix stb) de csak hülyén néztek. Pont ezt nem értem hiszen az autók tele vannak ilyenekkel... Nehogy má' FORD feliratos bilincseket kelljen rendelni! :)) Ebként ilyesmire gondoltam: http://www.koolance.com/shop/product_info.php?cPath=30_50&products_id=232

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1404) Samanbacsii válasza fuzik (#1400) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Már végigfutottam a nagyobb boltokat (Láng, Bárdi, Birner, Unix stb) de csak hülyén néztek. Pont ezt nem értem hiszen az autók tele vannak ilyenekkel... Nehogy má' FORD feliratos bilincseket kelljen rendelni! :))

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1405) Samanbacsii válasza R.Zoli (#1402) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Bocs, kétszer mentek... :( Tudom, persze nem szükséges csak ez nekem olyan ''becsípődés''. A házra akarok tenni külön csatit, nehogy lerántsam véletlenül a hűtővel a proci blokkot. Vagy bármi mást belűről. Egyébként már polírozódik a LAING D5... ;)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1406) fuzik válasza Samanbacsii (#1404) üzenetére


fuzik
aktív tag

A gce árlistájában találtam valami sejtelmes tételt (csigamentes szorítóbilincs....) majd rákérdezek. Egyébként modellboltban is érdemes lenne megkérdezni - hátha tudnak nagyobbat hozni, mint 6 -os.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1407) Samanbacsii válasza fuzik (#1406) üzenetére


Samanbacsii
őstag

A csigamenetes nem az ABA vagy mi? Modellezőknél már jártam... túl nagy a füle. (HA egyre gondolunk...) :B Kicsit furán nézett ki. A Nóniusz-nál van ''dupla fülű szorító bilincs'' .Na, az mi lehet? Holnap (ma) hívom őket...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1408) Samanbacsii válasza Samanbacsii (#1407) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nem ABA... :DDD Hanem AWAB. Félre hallok.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1409) fuzik válasza Samanbacsii (#1407) üzenetére


fuzik
aktív tag

csigamenetes - e == csigamentes ;)

A nóniuszt én is láttam, de mintha valaki már próbálkozott volna náluk.

[Szerkesztve]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1410) Nyugdíjas válasza fuzik (#1409) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azé szóljatok ha van valami fejleény. Addig jól elvagyok ezzel az AWAB-al is :D Ez legalább megfogja az tuti :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1411) juliabrilke válasza R.Zoli (#1401) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért egy őstagtól elvárható lenne, hogy egy pci-e foglalatba illeszkedő kértyát felismerjen a képről és gyanakakodjon, ha az ''állítólagos'' leírásában agp-s nek van feltüntetve. Biztos elírás... mondják erre sokan. De akkor az érték is lehet az. :)

One AGP (3.0) slot with adjacent empty slot for cooling solution (AGP 8x recommended).

Inkább a gyári datasheetnek hiszek. Én egyébként erről az oldalról (is) néztem.
[link]



[Szerkesztve]

(#1412) fuzik válasza juliabrilke (#1411) üzenetére


fuzik
aktív tag

Az általad belinkelt fogyasztás ebben a konstellációban egy vicc. Ugyan olyan elírás, mint az AGP 3. Ha le tudjuk mérni valahogy, akkor mérjük le. Ha nem, akkor hagyjuk abba ezt a parttalan vitát, mert érdektelen, és nem is ehhez a topikhoz tartozik. Ezt egy ''senior tag'' -nak tudnia kellene.... :(((

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1413) juliabrilke válasza fuzik (#1412) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az írás pillanatában még csak fanatikus tag voltam. :P (reggel váltott senior taggá)

Ok, akkor hagyjuk a párttatlan vitákat. Béke! Majd megvitatjuk más topikban. ;)

(#1414) Samanbacsii válasza fuzik (#1409) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Már látni sem látok... :DDD De Noniusz semmi. :W Komolyan mondom bemegyek vmi Suzukiba és megnézem ott mik vannak... :O Remélem az a legolcsóbb márkabolt.

[Szerkesztve]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1415) #72042496 válasza Samanbacsii (#1408) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen AWAB cuccot hol lehet kapni, s kb. mennyiért? Hány mm átmérőre lehet összehúzni?

(#1416) Nyugdíjas válasza #72042496 (#1415) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bárhol :D
De tényleg,most nem viccelek. Ha bemész egy háztartási-vasedény-szerszám,vagy bármi hasonló boltba,akkor neked nagy valószinűséggel awab bilincset fognak adni,ha bilincset kérsz. Meg benzinkutakon is előferdül néha...

szerk.: Ja igen,és filléres téma,tahát olyan 50-70ft/db,és több méretben van,válaszd ki a neked passzolót. Egyébként szerintem Praktiker/Baumax is lelőhely,de én ott még spec nem vettem,de szerintem lehet....

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1417) R.Zoli válasza juliabrilke (#1411) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem kell nézegetnem ,hogy milyen foglalat van odaírva mert nem erről ment a vita....A másik dolgot meg Fuzik is leírta...Egyébként ha esetleg AGP-s fogalalttal is van ez a kártya akkor a 150 watt eleve kilőve egy darab kiegyészítő tápcsati mellett és nem kizárt ,hogy létezik ilyen és nem csak elírás... Mindentől függetlenűl szerezzél be egy fogyasztásmérőt és bizonyosodj meg magad a fogyasztásról...

[Szerkesztve]

(#1418) HJ.Henry válasza Samanbacsii (#1407) üzenetére


HJ.Henry
tag

A duplafülü szorítóbilincs valojában egy alu lemez karika aminek két egymással szembelévö oldalon van saját anyagából egy-egy''buborék'' Ezeket spec fogóval(de lehet homlokcsípö fogóval vagy sima harapófogóval is) összeszoritják,és ezzel a teljes bilincs belsö átméröje kisebb lesz. Remélem érthetö?
Szokot ilyen bilincs az autók hütöcsövein is lenni,ez az a bilincs amit a gyárban felraknak aztán ha leveszed többé nem lehet visszarakni,csak roncsolással szedhető le.
Ha nem telefonnal neteznék,dobnék fel róla képet,itt nálunk a melóhelyen van ilyen bilincs rengeteg. De én nem ajánlanám,inkább az awab bilincs!
Az én melóhelyemet látná egy vizhütés fan emberke.Itt sok gép lég és vizhűtéses,igaz a vizhütés gázkompreszoros.Csak egy kicsivel nagyobb a teljesitményük egy PCnél,olyan 1-1,5kW hötermelés van gépenként,és van 6normál gép meg egy extra nagy :D

(#1419) HJ.Henry válasza R.Zoli (#1417) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nem kell oda csak egy sima ampermérö. A feszültség és a felvett áramerösségböl egy gyerek is kiszámolja hogy mennyi a felvett teljesitmény. Az már más kérdés hogy hogy ezt egy vidkarin kivitelezni nem kis munka,mert nem csak egy szálon vesz fel áramot

(#1420) Samanbacsii válasza HJ.Henry (#1418) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igen, erre a duplafülűre gondoltam. De közben láttam még olyat aminek két ''csúcsán'' egy csavar megykeresztül egészen kis méretben is kapható. Szerintem ez lesz...
Voltam a Fabory-ban és ott az ''általános'' bilincset ABA néven feliratozták :O :W :O , az AWAB pedig olyan amit pl. a kipuffogóknál használnak. Részemről nem nyomnám a bilincs-témát tovább. Mindenkitől mély elnézést. :R :DDD

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1421) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Na hamarosan bemutatom az úf Fuzion-ömet :D IceAge és OC jóvoltából :D Nem kis moddoláson eset át szegényke és még most is folynak a munkálatok ,de brutális lett :)

Főbb jellemzők:

- 1 a 4-hez be és kiömlő, teljesen független kiömlő ágakkal és mindehol keresztmetszet arányosan...

- teljesen áttervezett kiömlők és beömlő

- teljesen áttervezett áramlás a blokkon belül

- illetve az egész tető struktúrája megvátozott

:D Szóval jó móka lesz :D

(#1422) yakuza.tora válasza R.Zoli (#1421) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Jól értettem? Négy kiömlő???!!! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#1423) ftmf


ftmf
tag

Üdv!

Melyik keveréket/oldatot javasoljátok vízhűtéshez?
Tudom, hogy már sokat beszéltetek erről, 90%-ban végig is olvastam a topicot. Most mégis pls segítsetek, de kimondottan csak az írjon biztos infót, aki kipróbálta (nem 1-2 hónapig)!

Korróziógátló + desztillált víz
vagy
Alkohol + desztillált víz.
vagy
mehet a vízhez mindkét adalék??

Köszönöm!

Szép estét!

(#1424) R.Zoli válasza yakuza.tora (#1422) üzenetére


R.Zoli
őstag

Igen, de ez nem hétköznapi blokk lesz...Kimondottan a saját rendszeremhez készítem...Nem hiszem ,hogy sokan tudnának mit kezdeni egy ilyen blokkal ekkora keresztmetszetekkel...A Laing D5 alapkövetelmény a blokkhoz és a 4 ágra párhuzamosított rendszer is, vagy pedig össze kell szedni az ágakat speciális adapterekkel...DE az már nagyon macerás lenne...Arról nem is beszélve ,hogy a blokk ára eléggé horror...Ez nem széria gyártmány lesz...

(#1425) tsar válasza flegos (#1392) üzenetére


tsar
aktív tag

Semlegesen térhálósodó szilikongumi, pontos típusát most nem tudom.
A fedelek tömítéséhez kellett, így néz ki a hűtő:[link]

(#1426) tsar válasza fuzik (#1400) üzenetére


tsar
aktív tag

Én ígértem, hogy utánanézek ennek a bilincsnek suzukis boltban. De sajnos nem volt rá időm és a héten se lesz már biztos. :(

(#1427) Nyugdíjas válasza R.Zoli (#1421) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az se lehet rossz. Holnap beszélhetsz róla,ha megyek ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1428) HJ.Henry válasza Samanbacsii (#1420) üzenetére


HJ.Henry
tag

Azt a fajtát nem ismerem :(
De lehet kapni kis méretü bilincseket amin egy 4csavar és egy beépitett 4szögletű anya van.Nem awab! Ilyen bilincseket ad pl Ordasy a szetjeiben,megnézheted az oldalán.Szerintem az ilyen csövekhez az a legjobb.Sajnos nem tudom mi annak a fajtának a neve :(

(#1429) Samanbacsii válasza HJ.Henry (#1428) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igen, valószinűleg az lesz az. Oly annyira, hogy már vettem is 10 db a Birnerben. Egyedül a két blokkra nincs szivem feltenni mert ott igen otrombán mutatnak. Oda vmi finomabbat kellene. Lassan készül a víííz... :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1430) HJ.Henry válasza Samanbacsii (#1429) üzenetére


HJ.Henry
tag

Akkor faja :)
Finomabb? Esetleg gyári csati a hütöblokkra? :D

(#1431) flegos válasza tsar (#1425) üzenetére


flegos
senior tag

Ahamm köszi a választ :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1432) Samanbacsii válasza HJ.Henry (#1430) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Persze, hogy gyárit! Csak nem volt éppen és 2-3 hét amíg lesz. ... :o De már sinen vannak a dolgok... ;)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1433) ftmf


ftmf
tag

#1423 -ra valaki??? :F :R

(#1434) Játékos válasza ftmf (#1433) üzenetére


Játékos
addikt

Részemről annyi tapasztalatot tudok veled megosztani, hogy nagyjából 3-4 hónapja használok desztvíz+alkohol keveréket (illetve alkohol vizes oldatát), és semmi bajom nincs vele az égvilágon. Kb. 10:2-höz a víz:alkohol, és emlékeim szerint -10 fok körül kezd kásásodni állva a mélyhűtőben. Egyébként sztem van ilyen jó anyag a víz+fagyálló is, csak nekem alkohol vol ingyé...
:R

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1435) fuzik válasza ftmf (#1433) üzenetére


fuzik
aktív tag

Játékossal elentétben én mindenképpen korroziógátló(s) hűtővíz adalékanyagot javasolnék.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1436) Játékos válasza fuzik (#1435) üzenetére


Játékos
addikt

Én nem javasoltam! Azt mondtam, ezt használom.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1437) Cs(|)be válasza fuzik (#1435) üzenetére


Cs(|)be
tag

Csatlakozom Mr. Fuzik-hoz.


Olyan kurva sok korroziógátló folyadékot vettem, hogy ha bárkinek szüksége van ilyenre, szívesen adok belőle ingyen.
Vettem fél litert, és 1L deszt vízhez fél deci kell belőle. :D

(#1438) flegos válasza Cs(|)be (#1437) üzenetére


flegos
senior tag

Miféle korróziógátlód van?

Meg akkor továbbra is felmerül bennem a kérdés, hogy a desztvíz és alkohol keverék az nem egészen megfelelő? Mert ugyan nem fog algásodni de korrodálódni még korrodálódhat a rendszer :F

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1439) ftmf


ftmf
tag

Kösz a segítséget!

Akkor korróziógátló (amit a vízhűtéshez adnak) + deszt víz lesz a hűtőfolyadék.

Szép napot!

(#1440) Cs(|)be válasza flegos (#1438) üzenetére


Cs(|)be
tag

Ilyen:

[link]

(#1441) fuzik válasza Játékos (#1436) üzenetére


fuzik
aktív tag

Elnézésedet kérem, én sem úgy értettem, hogy Te alkohol + desztvíz keveréket javasoltál.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1442) R.Zoli válasza Játékos (#1436) üzenetére


R.Zoli
őstag

Pedig hiba azt használni őszintén mondom...Az alkohol képes megtámadni sok mindent...A sima fagyálló magában meg az alkohol egyébként sem véd az elektrokémiai korrózió ellen...Ha nem hiszed tudok mutatni szép képeket emiatt tönkrement rendszerekről...Ha ezt használod ok, a saját feleősséged, de másnak inkább olyat mondj ami az ő rendszerénél is tuti jó lesz... Sokan félreértik az ajánlást és ,hogy ő maga mit használ...Itt ha leírod ,hogy Te ezt használod akkor egyben megerősíted ,hogy ő is nyugodtan használhatja... Szóval ez itt a problemacsku :)

A topikok így működnek...figyeld meg ha valakinek elszáll egy lapja ,másnap mindenhol az kering ''hogy az az XY lap amelyik mindekinél elszáll'' :D ... Jó és rossz kritikát és ajánlást illetve kijelentést írni egy fórumon ezért nehéz mindig :D Nem a Te hibád félre ne értsd csak így működik a dolog erre akarok rávilágítani :)

(#1443) fuzik válasza R.Zoli (#1442) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ha valakit egy ici picit jobban érdekli a korrózió kérdésköre...

[link]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1444) Játékos válasza R.Zoli (#1442) üzenetére


Játékos
addikt

Elsősorban: köszönet a hangnemért! :R
Másrészt ez egy fórum, ahol eddig azt olvashattuk, hogy midenki a szubjektív véleményét, saját tapasztalatait mondje el/írja le. Amit írtam, az igaz, a folyadék kristálytiszta, a blokkok felületén semmi rendelleneset nem tapasztaltam eddig. Plexisek, tehát belelátni.
Ettől függetlenül nyilvánvalóan járatosabb vagy e területen, :R elfogadom a véleményedet, sőt, meg is fogadom, és teszek bele én is korróziógátlót! Mehet így bele az alkoholosba, vagy csak tiszta desztvízhez? :U
Egyébként a tönkrement rendszerekről nagyon szívesen nézegetnék képeket! :R
Respect! :R

fuzik:
Jó volt a korróziós írás, elolvastam, köszi. Egyébként Te már tapasztaltad is a saját rendszereden?

Béke! :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1445) fuzik válasza Játékos (#1444) üzenetére


fuzik
aktív tag

Sajnos volt szerencsém megtapasztalni egy régebbi rendszeremen, ami egyszercsak (kb másfél évnyi hibátlan működés után) bedobta a törölközőt - vagy mondhatnám úgy is, hogy a vizet.... de ez nagyon régen volt, és azóta sokat fejlődtek a használt anyagok is. Ezért nem is hoztam fel negatív példaként.

A korroziógátló adalékanyag használata leginkább az állagmegóvás szempontjából fontos - különösen, ha több féle anyagot is használsz a rendszeredben. A korrózió nem egy gyors folyamat, de azért érdemes számolni vele. Ráadásul nem egy nagy összeg, bármelyik benzinkúton beszerezhető.... stb...


[Szerkesztve]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1446) Bivaly válasza Cs(|)be (#1437) üzenetére


Bivaly
tag

S honnan szerezted be ezt a Valvoline Super-Coolant-ot?

Life begins at 140!

(#1447) #72042496 válasza Bivaly (#1446) üzenetére


#72042496
törölt tag

Zolinál pl. lehet venni, 3500 pénz ha jól emlékszem. Nekem is van egy szép nagy adag. :D

(#1448) flegos


flegos
senior tag

Elolvastam amit fuzik a korrózióról belinkelt és találtam egy igen érdekes szövegrészt:

Központi fűtési rendszerek közel zárt rendszerek, így az oldott oxigén elfogyása után megáll a korrózió annak ellenére, hogy a fűtővíz elektrolit tartalmú és rézcsövek érintkeznek alumínium vagy vaslemez radiátorokkal.

Ha ebböl indulok ki akkor a mi vizhutéses rendszereink is közel zártak vagy azok és ahogy a központi fütéshez sem használnak korróziógátlót úgy ebböl itálve nekünk se kellene, de vajon akkor használjunk vagy ne használjunk EZ itt a nagy kérdés!

Személy szerint úgy gondolom, ha rakunk bele azzal nem rontunk a helyzeten söt talan a kezdeti korrodálódást meg is akadályozzuk, de ez ügyben nincs semmilyen tapasztalatom :(

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1449) flegos


flegos
senior tag

És még azon töpengek, hogy legyen szó alkoholról vagy korróziógátlóról ezek elôbb utóbb nem fogják megenni a gumitömítéseket?

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1450) Samanbacsii válasza flegos (#1449) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Fején találtad a vizet! :B Én korróziógátlót tennék - alkoholt nem. Az alkohol biztos nem ''ken''. Inkább szárít. A sima fagyállóban is vannak adalékok amik ápolják a szimeringeket. (O gyürük, pumpa) Tovább is tartanak mint a sima vizes verziók. Alkohol ebként miért kell?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.