Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) fuzik válasza R.Zoli (#1498) üzenetére


fuzik
aktív tag

Szerintem felesleges tovább lovagolni a témán.... Valakinek ez tetszik, valakinek a letisztult formák - de a kutatásokból tudjuk, hogy az ember (a többség) szereti a színes csilivili cuccokat, nem okozhat mindenkinek örömöt a letisztult vonalvezetések és formák ingerszegény környezete. Ahogy elnézem a képeket, itt a fény és a design volt a lényeg, és így sikerült elérni a kívánt hatást. Az alkotás öröme megvolt, a mű elkészült.

Szerintem tekintsük divatterméknek a ''művet'', és akkor nem kell törödnünk a továbbiakban a praktikusság kérdésével.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1502) Nyugdíjas válasza fuzik (#1501) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Milyen igaz :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1503) X@b3e válasza fuzik (#1501) üzenetére


X@b3e
addikt

Igaz-igaz, de mint mondtam, ez is ízlés kérdése, de lehet csinálni designos (ahogy Te mondanád, divat) kinézetet úgy is, hogy a funkcionalításából ne veszítsen. Bevallom, van olyan része az én rendszeremnek is, ahol a csőre ráhagytam 5cm-et, hogy szebben/látvanyosabban (kinek hogy tetszik) tudjam elvezetni, de ettől függetlenül nem gondolnám, hogy ezzel a praktikum rovására mentem. BTW nem akarok hullámokat kelteni, közhely, de ízlések és pofonok. Ugyanakkor az ilyen kinézet nem konstans a szar hatásfokkal.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1504) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Sorry az offért,de remélem elnézitek nekem. :B
Ha valaki tripla radit szándékozik venni a közeljövőben akkor ne habozzon:
[link]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1505) R.Zoli válasza X@b3e (#1503) üzenetére


R.Zoli
őstag

Igaz-igaz, de mint mondtam, ez is ízlés kérdése, de lehet csinálni designos (ahogy Te mondanád, divat) kinézetet úgy is, hogy a funkcionalításából ne veszítsen.


Pontosan erről van szó....A srác a divat azon végletet (és az XS-en az emberek 99%-a) ,hogy beletömök sok pénzt és attól lesz jó a vízhűtés....Na ez nem igaz...


Bevallom, van olyan része az én rendszeremnek is, ahol a csőre ráhagytam 5cm-et, hogy szebben/látvanyosabban (kinek hogy tetszik) tudjam elvezetni, de ettől függetlenül nem gondolnám, hogy ezzel a praktikum rovására mentem.


Ugye nem gondolod ,komolyan ,hogy 5 centi ráhagyása egy szinten van azzal a baromsággal mint aki 4 szivattyút tesz egy rendszerbe? :D Azért ne túlozzunk már, közel sem olyan szőrszálhasogató dolgokra hívtam fel a figyelmet ,hogy ''Figyeljétek a VGA és Proci között acső 6,5 centivel hosszabb az optimálisnál'' :D Ez e rendszer tele van ordító hibákkal és mint ilyen már ezért nem is tud tetszeni... Egyébkémnt meg a csövezést is annyira rondán oldotta meg és olyan nagy csőregeteg lett ,hogy emiatt a legrondább az egész külsőre is...

Ugyanakkor az ilyen kinézet nem konstans a szar hatásfokkal.

Nézd ha már a víz kering és van hőleadó és normális blokkok akkor szar hatáfokhoz már elmebetegnek kell lenni ,hogy olyat rakjon össze az ember, de mint ahogy az elején is leírtad úgy is lehet szépet ,hogy a funkcionalitásából ne veszítsen....Na itt minden van csak funkcionalitás nincsen...

(#1506) R.Zoli válasza fuzik (#1501) üzenetére


R.Zoli
őstag

Valakinek ez tetszik, valakinek a letisztult formák

Nem is arról kezdtem el vitatkozni ,hogy mindenki a szőke göndör hajú csajok tetszhetnek csak mert különben hülye az aki nem így érzni.... A lényeg azon volt ,hogy a dizájnelemek amiket bevetett engem abszolut nem érdekelnek (eddig tart a stílus),DE voltak a fokozás érdekében olyan elemek amiktől giccses lett az egész és a gagyi hangulatát kelti... Ilyen a 4 szivattyú, a 16 ventilátor a feleslegesen nagy csövezés mikor a sok blokk (és a DDC is) leszűkíti az egészet stb... És olyan fokozásos elemeket amivel ésszerűen erősíthette volna az optikai összhatást (pl. a vinyók vízzel hűtése brutál jól nézett volna ki és funkciója is van) ott meg nem teszi ezt meg... Ha ez most egy kép lenne és stilisztikus nézné akkor azt mondaná ,hogy a festő egy amatőr aki alap szinten tud festeni és nem tudja a fokozás elemeit jól használni ezért a kép giccses és abszolut egy mai sablon...Megvételét gazdag ,giccsimádó, kis IQ-val rendelkező, könnyen átverhető embereknek ajánlom... Kb. ennyi :)

(#1507) haralambusz


haralambusz
tag

Sziasztok!

Lehet rossz helyen kérdezek.... :B

Az lenne a kérdés, hogy tripla radiátorra hol kapok védőrácsot?

Eddig kinéztem egyet a subcooling.hu-n[link] irtam is nekik ezügyben, de nem válaszoltak, és nemtudom hogyha megrendelem akkor mikorra érkezne meg hozzám, legkésöbb péntekig kéne!

Ha estleg valakinek van hasonló vagy tudna szerezni az irjon ide, vagy egy privit légyszi! :R

(#1508) HJ.Henry válasza R.Zoli (#1506) üzenetére


HJ.Henry
tag

Szia. Ez a valvoline supercoolant mekkora kiszerelésü? Mennyi az ára,na meg mikor lesz?

(#1509) HJ.Henry válasza haralambusz (#1507) üzenetére


HJ.Henry
tag

Ez engem is érdekelne! Na de 6300Ft-os rács? Wazze nem semmi ára van.
Aszem nekiállok gyártani ilyeneket :D

(#1510) haralambusz válasza HJ.Henry (#1509) üzenetére


haralambusz
tag

Nah jah... az ára is durva... de sajna sehol nem kapni... legalabb is boltban :O

(#1511) #72042496 válasza HJ.Henry (#1508) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fél liter szuperzöld trutyi, 3500 pénz, s mintha azt írta volna, hogy kb. egy hónap, míg újra kap belőle.

Egy Watercool tripla rácsot láttam haver gépén, az nagyon igényesen nézett ki. Házilag nem hiszem, hogy ilyen szépen meg lehet oldani úgy, hogy még meg is érje...ha mégis, akkor vagy kiváló kapcsolataid vannak, vagy olcsó az időd! :)

[Szerkesztve]

(#1512) HJ.Henry válasza #72042496 (#1511) üzenetére


HJ.Henry
tag

Jol hangzik,csak az a baj hogy fél literre nincs szükségem az emlitett 5%-os keveréshez.Ha esetleg másnak is kellene szivesen megfelezném vele.

(#1513) HJ.Henry válasza #72042496 (#1511) üzenetére


HJ.Henry
tag

Na mondjuk ez a triplaradi rács nálam elég érdekes dolog.
Ugyanis nekem nem ''gyári'' PC hűtöm van,hanem egy 14*40cm-es olajhütőm.Ventillátorok szempontjából ez is tripla radi,csak az enyémen 3db 12cm es venti van.Erre szerintem nem is kapok sehol sem rácsot,tehát marad az hogy csinálok magamnak.

(#1514) HJ.Henry válasza #72042496 (#1511) üzenetére


HJ.Henry
tag

Na mondjuk ez a triplaradi rács nálam elég érdekes dolog.
Ugyanis nekem nem ''gyári'' PC hűtöm van,hanem egy 14*40cm-es olajhütőm.Ventillátorok szempontjából ez is tripla radi,csak az enyémen 3db 12cm es venti van.Erre szerintem nem is kapok sehol sem rácsot,tehát marad az hogy csinálok magamnak.
Tényleg a sima tripla radikon mekkora ventillátorok vannak?

(#1515) jones965


jones965
Modder

Hi !

Én magam készítettem ventirácsot, mert akárhányszor Zolinál jártam, erről mindíg elfeledkeztem.Tegnap lettem kész vele, az anyaga 2mm vastag 3-as perforált lemez.
[link]
[link]

(#1516) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hi!

Minden blokkom réz, ha rakok bele egy alumínumból készültet az gond lesz?

(#1517) Játékos válasza jones965 (#1515) üzenetére


Játékos
addikt

Hali!
Nekem is ilyet kell gyártanom, a Tiéd jól néz ki :R . Mibe kerül, merre érdemes keresni? Festeni én fogom... :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1518) jones965 válasza Játékos (#1517) üzenetére


jones965
Modder

Konkrétan talán fém nagykerekben lehet kapni, csak szerintem táblaméretben és valszeg elég drága lehet.
Speciel nekem a munkahelyemen elég sok van ilyen, onnan hoztam haza.
Ha érdekel nekem még van, írj privit hogy mekkora kell és megoldjuk.

(#1519) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Na akkor aszem megszólalok én is :D
Nekem van anyagom böven perforált lemezböl(4mm-es lyukú) és expandált lemezböl.
Expandált lemezröl itt olvashattok [link] pontosan rombusz szemü anyagom van horganyozott.a lyukak méretei 5mm hosszuság és 3mm szélesség. 1mm vastag.
A lemez keretet NC plazmavágóval tudom csinálni szinte bármilyen formát,igaz a gépem nagyipari 1mmes pontoságu,azaz nem lehet vele kis részletességü munkát csinálni :(
Ez a gép inkább lemez idomok vágásához jo.
Ja lemezt vele 0.5mm-töl kb 20mm-ig tudok vágni vele anyagfajtától függöen.


[Szerkesztve]

(#1520) shteer válasza Játékos (#1517) üzenetére


shteer
titán

ha jól emlékszem 8k/nm az ára kiskerben. ha kell, én is tudok küldeni egy kisebb darabot ;)

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#1521) shteer válasza HJ.Henry (#1514) üzenetére


shteer
titán

kérdezzétek Mr.Pamacs-ot, ha jól tudom még nyomatja a lézervágós boltját. én blokklefogatókat vágattam vele, korrekt arc

..szerintem jónak tűnik

(#1522) Játékos válasza shteer (#1521) üzenetére


Játékos
addikt

Rég láttalak errefelé megnyilvánulni!
Mindenkinek köszönöm a segítséget, nekem 10x55 cm-es darabka lenne szükséges, ez takarnáa radit felülről. (60x55x10cm :DDD )
Igazából semmi kikötésem nincs a ráccsal kapcsolatban, csak annyi, hogy legyen, mert készül egy keret a radinak, és a teteje hülyén nézne ki üresen...
Ha van valakinek ekkora feleslegben, akkor zaklasson bátran priviben is. Köszi!
:R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1523) Nyugdíjas válasza shteer (#1521) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

welcome back :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1524) HJ.Henry válasza Játékos (#1522) üzenetére


HJ.Henry
tag

Most nézem hol laksz... :(
Kár hogy nem pesti vagy.Leszabtam volna az anyagot és pontheggesztövel bele is heggeszetettem volna,de hát én pesten vagyok.
Egyébként szerintem az expandált lemez sokkal vagányabb mint a sima perforált lemez.

(#1525) R.Zoli válasza HJ.Henry (#1508) üzenetére


R.Zoli
őstag

fél liter...3,5K...Ehhez 9,5 liter vizet kell adnod és megkapod a 10 liter keveréket :) Még az én rendszeremnél is elég 2 feltöltésre :D

(#1526) R.Zoli válasza jones965 (#1515) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szép lett :R:

(#1527) R.Zoli válasza G.I.JOE (#1516) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem...

(#1528) HJ.Henry válasza R.Zoli (#1525) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nekem nincs nagy rendszerem.Még talán 2liter hűtőfolyadék se megy bele.Igaz tervezek majd idövel egy dupla vinyóhűtöt,akkor talán belemegy a 2liter :)

[Szerkesztve]

(#1529) shteer válasza Játékos (#1522) üzenetére


shteer
titán

beteg voltam (még vok), otthon meg nincs netem (havi 3-4 napot vok otthon, azért meg felesleges) - volt ám szenvedés meg lassú gyógyulás :DDD

7végén leszabom a kívánt darabot és feldobom postára

Nyugdíjas: :R

..szerintem jónak tűnik

(#1530) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Nálam 13/10 csövekkel, Mora2 csak CPU block: 1,6L. Maradék Valvoline-re vevő lennék ha szintelen vagy kék! :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1531) HJ.Henry válasza Samanbacsii (#1530) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nekem a szine totál mindegy.Tölem lehet hupi lila is,ugysem látszik :D
Ok akkor felezzünk!
Remélem pesti vagy?

[Szerkesztve]

(#1532) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!


Egy aprócska problémával fordulok felétek. Nos van egy xbox 360-om ami sajnos marhára melegszik, azt mondják az okosok hogy a vízhűtés megoldja minden problémáját és nem fog tönkre menni. Nos rendeltem is gyorsan egy Iyen terméket

Thermaltake Tide Water (CL-W0052) [link]

viszont nem tudom normálisan rárakni a GPU-ra. Amivel az alaplaphoz tudnám fogadni sajna nem passzol a lyukakra, ezért egy távtartót kellene hozzá beszereznem. Van esetleg valakinek ebből felesleges (távtartó, vagy van olyan üzlet ahol csak ilyet lehet venni külön?

(#1533) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1532) üzenetére


HJ.Henry
tag

Szia.
Nézd meg ezt a linket http://x-media.xel.hu/page.php?4
Szintén xboxos kolléga vs vizhütés esete ilyen hütörendszerrel.Leirja mit hogy csinált.

(#1534) HJ.Henry válasza HJ.Henry (#1533) üzenetére


HJ.Henry
tag

Bocsi mindenkitöl hogy igy irtam a cimet,de telefonal netezve nem müködik a link beszuro script,igy ide kell irnom a teljes cimet

(#1535) qpakcovboy válasza HJ.Henry (#1533) üzenetére


qpakcovboy
őstag

jahh és szívesen is megcsinálná 10.000-ért és mivel haverom is megcsinálná így, ezért spórolhatnánk egy huszast, de mivel ehez kell spéci forrasztó, ezért szerintem nem gányolok, inkább áldozok rá.

(#1536) #72042496 válasza HJ.Henry (#1533) üzenetére


#72042496
törölt tag

Manuális módszerhez meg lusta voltál? ;]
[link]

Hülye kérdés következik. Voltam TESCO-ban, vettem 5 liter ioncserélt vizet 250 forintért. Reális ez az ár?

(#1537) Nyugdíjas válasza #72042496 (#1536) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szvsz reális. Kúton ahol dolgoztam olyan 12x volt,TESCO meg ugyi olcsóbb kéne hogy legyen. Én gyógyszertári deszt vizet használok,az a biztos :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1538) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1535) üzenetére


HJ.Henry
tag

Spéci forrasztó?
Minek?
Egy kis átvezetö lemez kell csak ami elér az alaplap gyári rögzítöfuratoktól a blokk furatáig.
Bagy te a csö buherálásához értetted a forrasztást?

(#1539) #72042496 válasza Nyugdíjas (#1537) üzenetére


#72042496
törölt tag

Autoshop Old Boy víz. :) Nem volt tétel, így elhoztam. Csak megfelelő lesz, a rajta levő címke alapján laborba is jó. :)

(#1540) HJ.Henry válasza #72042496 (#1536) üzenetére


HJ.Henry
tag

Ez nem igy működik mobiltelefonon!
Ott rákattintasz a link-gombra és ujra betölti az egész oldalt,de nem csinál mást.
A wml kód meg akkor pont nem hjutott eszembe,nem akartam több hszes bánázást rendezni itt a topicba :D

(#1541) flegos válasza Nyugdíjas (#1537) üzenetére


flegos
senior tag

Üdv!

Gyógyszertárban mennyi a desztlötyi?

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1542) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1535) üzenetére


HJ.Henry
tag

Egyébként megkérdezhetem hogy mennyi volt ez a Thermaltake hütés?
Egy blokkos vagy kettö? Vagy hogy müködik ez? Külön lehet venni a blokkokat és külön a hűtöegységet vagy ez csak szettben kapható?

(#1543) Nyugdíjas válasza flegos (#1541) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Cca 500HUf két liter.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1544) WiZARD válasza Nyugdíjas (#1537) üzenetére


WiZARD
addikt

és jobb a desztvíz mint az ioncserélt?
nagyjából sejtem mi a különbség, inkább az a kérdés hogy vízhűtés szempontjából melyik a jobb? (tudom a bidesztvíz lenne a legjobb)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1545) flegos válasza Nyugdíjas (#1543) üzenetére


flegos
senior tag

köszi :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1546) R.Zoli válasza #72042496 (#1536) üzenetére


R.Zoli
őstag

szerintem elmondtam neked is ,hogy az ioncserélt nem jó....Ionmentes kell...Ilyet csak a patikában kapsz...

(#1547) Samanbacsii válasza HJ.Henry (#1531) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Akkor a Valvoline-t beleütöttük a nyélbe. Pesti. Mehet majd az összefutás... :C

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1548) HJ.Henry válasza Samanbacsii (#1547) üzenetére


HJ.Henry
tag

Magyarul nyelezett valvolin eladó? :D
Ok akkor már csak R.Zoli-n mulik az idöpont :)

(#1549) HJ.Henry válasza R.Zoli (#1546) üzenetére


HJ.Henry
tag

Akkor rendelnék egy fél literes Valvolin supercoolant ha lehetne :)
A szine nekem mindegy,esetleg Samanbacsii igényeihez igazitani kell :)
Köszi

(#1550) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Szeretném a segitségeteket kérni!
Érdeklödnék hogy hol lehetne kapni kis méretü radiátort és vizpumpát?
A pumpának nem kell nagy teljesitményünek lennie,egy kis teljesitményü blokk lesz hütve vele,szerintem olyan 100L/h maximálisan elegendö lenne.Legjobb lenne 12voltos,de végső esetben 230-as is megfelne az egész az ártól függ.
A radiátor is ehez illeszkedö kell,szerintem egy 8cm-es ventillátoros elég lenne,de lehet kisebb is elég.
A lényeg az egészben az ÁR és hogy folyamatosan legyen.
Egyenlöre egy pumpa és egy radiátor kellene,de ha beválik akkor idövel több 10darab is kelhet.
Elöre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.