Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) R.Zoli válasza HJ.Henry (#1550) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ment egy eléggé korrekt kis privát az ügyben , ha ennél jobb ajánlatot kapsz szólj mert arra én is kiváncsi vagyok :D

(#1552) HJ.Henry válasza R.Zoli (#1551) üzenetére


HJ.Henry
tag

:R Köszi ment a repü is :)

(#1553) HJ.Henry válasza R.Zoli (#1551) üzenetére


HJ.Henry
tag

:R Köszi ment a repü is :)

(#1554) ByB


ByB
addikt

Eltelt egy év, azóta is xépen, csendesen dolgozik a cucc (Zalman Reserator 2), de állítólag vizet kellene cserélni! Szerintetek muszáj? :F (Lusta dög vajok!)

(#1555) WiZARD


WiZARD
addikt

na most lett időm kipróbálni a Csibétől kapott Valvoline zöld csodalötyit.

amit próbáltam:
ioncserélt víz + kevés fagyálló (ez volt eddig a rendszerben. kb 2 deci fagyálló 3 liter vízhez)
desztillált víz
desztvíz+ Valvoline racing coolant (szükséges hígításban)

eredmény: nincs mérhető különbség köztük.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1556) HJ.Henry válasza WiZARD (#1555) üzenetére


HJ.Henry
tag

Régebben nekem is desztvíz és fagyálló keverék volt,de kb fél éve cseréltem le desztvíz+korroziógátlóra.
Nekem sem volt semmi külömbség a kettö közt.
Igaz ezt a valvolin adalékot még nem probáltam.

(#1557) WiZARD válasza HJ.Henry (#1556) üzenetére


WiZARD
addikt

én régen -35 fokra bekevert fagyállót használtam. ott jelentős különbség volt ''sima'' vízhez képest.

valvoline racing coolantot hype-olja mindenki. ezért akartam kipróbálni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1558) HJ.Henry válasza WiZARD (#1557) üzenetére


HJ.Henry
tag

Az azért tényleg elég sürű keverék!
Én már nem tudom milyen fokos keverék volt,de elég higat használtam,szerintem olyan -5-10 fokost. Azt is csak azért mert az algásodás ellen kellett valami,hogy ne induljon meg az élet a rendszerben :D
Na meg a fagyálló melett szolt hogy keni a pumpát.
Szoval akkor a lényeg hogy ez a super coolant nem gyere be?

(#1559) WiZARD válasza HJ.Henry (#1558) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem kell a sűrű télen, mert különben belefagy :)

valvoline racing super coolant biztos nem rosz. de nem szabad tőle csodákat várni, annyit tud, mint a többi...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1560) HJ.Henry válasza WiZARD (#1559) üzenetére


HJ.Henry
tag

Ja hogy te lakáson kivül PC-zel? :D
Hát ha tényleg annyit tud ez a valvoline mint bármi más......
Azért léci valaki cáfolja meg!
Most állok ilyen vásárlása elött

(#1561) Játékos válasza shteer (#1529) üzenetére


Játékos
addikt

:DD :DD
Ezt mivel érdemeltem ki? Mondjuk elég jól viselkedtem! :DDD
Írjad, mivel vagyok az adósod?
:R :R :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1562) Nyugdíjas válasza WiZARD (#1555) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én most fogom kipróbálni a desztviz+anti-korrót, a desztviz+fagyálló után,de kiváncsi vagyok mit fog tudni :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1563) ByB válasza ByB (#1554) üzenetére


ByB
addikt

UP :U

(#1564) Samanbacsii válasza HJ.Henry (#1560) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Állok? Állunk! ;] Hámmá mingyá kikészülök ha potyára lenne vízcsere... Én is kérnék abból a cáfolásból! Elég a fele. :))

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1565) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

ilyen terméket lehet itthon kapni? [L:http://www.koolance.com/shop/product_info.php?cPath=29_46&products_id=104][/L]

(#1566) Reac^ válasza ByB (#1554) üzenetére


Reac^
őstag

Attól függ hogy milyen szmötyit használtál...

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1567) ByB válasza Reac^ (#1566) üzenetére


ByB
addikt

Gyári Zalman lötty + desztilált víz párost! (?)

(#1568) Cs(|)be válasza WiZARD (#1555) üzenetére


Cs(|)be
tag

Én elsősorban korrozióvédelem miatt vettem. Hogy azt a funkicót mennyire jól látja el, nem lehet ilyen rövid idő alatt lemérni.

(#1569) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szeretném kikérni a véleményetetket és a tanácsotokat. Xbox 360-ba szeretnék vízhűtést dobni a közetkező alkatrészekből:

a lényeg, hogy minnél olcsóbban meg lehesen oldani, de nem szeretnék gányolni.

Ha a méretek megfelelnek akkor a két blok (CPU-ra GPU-ra)


[L:http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=158&code=021][/L]

A vízpumpa, tartályal egyben:


[L:http://www.subcooling.hu/eshop/product_info.php?cPath=21_31_62&products_id=243][/L]

És a hőleadó, szerintem elég a 8-cm-es, de lehet 12 cm-es lesz belőle. a lényeg hogy halk legyen.


[L:http://www.subcooling.hu/eshop/product_info.php?cPath=21_29_44_47&products_id=32][/L]

Szerintetek ez így megfelel, vagy valami túl kicsi/nagy?

(#1570) djadji


djadji
senior tag

Valaki okosabb mondja már meg nekem, hogy ezt a kiválóan új és roppant ronga PH fórumot hogy lehet betenni a kedvencek közé, mert nekem nem jön be...
Az is remek hogy eaz eddigi linkek nem működnek.. Remek.. Gratulálok a tervezőknek.. Akinek van 20-30-50 linkje elrakva az most keresgélje újra elő őket.. És nem is lehet betenni kedvencek közé.. Gracca...
Vagy csak nekem nem sikerül???!!!

http://djadji.fw.hu

(#1571) zekm


zekm
tag

Hi!

Nem szorossan a témába vág de hol lehet 35mm hosszú 2,5-es csavart venni? 7900GS-hez kellene!
Köszi

(#1572) jones965 válasza djadji (#1570) üzenetére


jones965
Modder

Opciok-Beállításaim (teljes)

(#1573) fuzik válasza zekm (#1571) üzenetére


fuzik
aktív tag

Cipőt a cipőboltból, csavart a csavarboltból.... :K ! Komolyan mondom! Ha úgy néznek rád, mintha a holdról kéne hozatni valamit, akkor valószínűleg nem csavarboltban vagy. (Múlt héten vettem 6db -ot pont ilyet, amit keresel...)

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1574) Játékos


Játékos
addikt

Fú de furi így a PH!...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1575) zekm válasza fuzik (#1573) üzenetére


zekm
tag

Nevetni fogsz de itt Pécsett ma három boltan néztek rám úgy mintha valamit a holdról kérnék :)
A leghoszabb amit találtam az 16 mm volt de anya már nem volt hozzá :(
pü ment

(#1576) hossszú


hossszú
őstag

Waterchill Extrem pumpánál találkozott már valaki azzal a hibával, hogy a szoftver betöltésekor csak a Finalizin setup-ig jut el. A pumpa a vizet keringteti a rádugott két ventit szerintem 50%-on pörgeti.A proci viszont 50%-on megy , amit már megpróbáltam driver uninstall-install másik USB-re is rádugtam.A szoftver eddig működött kb. két hét kényszerpihenőn volt vízhűtés átépítés miatt.
Valakinek ötlete? :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1577) Nyugdíjas válasza zekm (#1575) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ja,ez vidéken előfordul,anno én Kecskeméten kerestem 2es csavart,és nem is kaptam,csak annyit értem el,hogy ufonak néztek minden csavarbolba. Végül Pestről lett ilyenem...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1578) Nyugdíjas válasza qpakcovboy (#1569) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem ismerem az XBox-ot,de ha valamit vizzel kell hűteni akkor az lavórszínű melegszik rendesen. Szóval szerintem egy single 8as radi nem lesz elég,de mondom nem ismerem mi hőt termel az. Valami adat nincsen? Meg a másik dolog,hogy 8assal nem nagyon fogod megoldani halkan a dolgot...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1579) zekm válasza Nyugdíjas (#1577) üzenetére


zekm
tag

Az ufonak nézés már megtörtént :D és ha minden igaz lesz akkornekem is pestről lesz csavarom...

(#1580) qpakcovboy válasza Nyugdíjas (#1578) üzenetére


qpakcovboy
őstag

a gyári hűtéssel 82 fok körül mozog a GPU, a thermatake tide water nevezető vízhűtéssel (nem túla nagy teljesítményű, sőt!!!) 42 fokot ért el terhelés közben. Szerintem a 8 cm-es elég lenne, de 1500-al drágább a 12-es anyit megérne rá áldozni. 6 doboz sör végül is :)

(#1581) Nyugdíjas válasza qpakcovboy (#1580) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ja,és ami biztos,hogy egy 12es venti halkabb lesz...

mod.: akkor a gyári hűtése jó nagy pacikuki lehet :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1582) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1580) üzenetére


HJ.Henry
tag

Azóta én is rajta vagyok a dolgon rendesen,de én már kezdem azt hinni hogy zsákutca.Ugyanis Thermaltake GPU hütés már 18ezerért kapható,és a legtöbben ezt használják.Én regéteg lehetöséget végigprobáltam,találtam olcsóbb pumpát,sokmindent magam csinálnék és igy sem jövök ki kb 15ezernél olcsobban.Kb ennyiért kéne adni ahoz hogy meg is vegyék,egyébként a Thermaltakét fogják megvenni,hiába kell egy napot szopni vele hogy felrakja.Magyarországon csak az ár dominál,egy xboxost nem fogja érdekelni hogy nagyobb a teljesitményü,mert a kis pöcsköszörü thermaltake is elegendö,az xboxot ugyanis nem lehet tuningolni,nincs is értelme

(#1583) qpakcovboy válasza HJ.Henry (#1582) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Profitálni ebből biztos hogy nem lehet, egyrészt sokaknak megvan a gari, mert hát elég drága a konzol nem flesselik, ha nem használtan veszem és nincs kiflesselve (tehát a garim meglenne) én se variálnék a módosításokkal, beszarik akkor jön az MS és ad másikat. De mivel így alakult ezért szeretném normálisan lehűteni, nehogy leégjen idő elött. Thermaltake-nek valóban elég lenne a vízhűtése, de jelenleg magyarországon sehol sem lehet kapni :( tegnap ráment az egész napom, mindenhol azt a fajta, vagy hasonló hűtést vadásztam ,de senki sem tud csak megrendelésre, minimum 3 hét, de volt aki azt mondta, hogy csak karácsonyra.
Szerencsére találtam tegnap kutakodás közben 2 Zalman blokkot, ami csomagolás sérült és így odaadták 1500 Ft-ért a kettőt, és adtak mellé ajándékba memhűtőket is (passzív)
Így már csak a vízpumpa kell a tartályal (12.500) a hőleadó (4.500) Rá egy venti, csővek, meg egyéb segédanyagok (3000) Így az egész kijön 21500-ból ami nem kevés kb ugyan annyi mint a thermaltake cuccosa, mondjuk ez teljesítménybe többet tud, meg szerintem halkabb. Ha a két blokot rendes bolti áron venném 30 alatt nem hozom ki.

(#1584) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Ennek a vizadaléknak is megpróbáltam utánajárni,kisebb-nagyobb sikerrel.Nagy dolgokat nem találtam,talán csak pár érdekes dolgot.Pl hogy nagyon sok cég foglalkozik super coolant szerü adalékokkal,de nem sokan dobják kereskedelmi forgalomra.A valvolin igen,de az meg kisebb hatásfoku mint amit ténylegesen a versenyautókhoz használnak.A másik meg egyben a legnagyobb probléma a hömenyiség.R.Zoli jol irt mindent,tényleg kb annyit javit a hütésen,de ilyen kis hömennyiségnél ezt nem lehet észrevenni.Autokhoz tervezték,annak sokszorosa a termelt höje,föleg hogy ezt versenymotorokhoz használják ahol mégtöbb a hömennyiség mint egy rendes autónál.

(#1585) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1583) üzenetére


HJ.Henry
tag

Van olcsobb pumpa thermaltake olyan 3500ft. 120L/óra ami neked maximálisan elég lenne.Este majd adok linket,most nem otthon vagyok,telefonnal netezek igy nehezebb megkeresni.

(#1586) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1583) üzenetére


HJ.Henry
tag

Van olcsobb pumpa thermaltake olyan 3500ft. 120L/óra ami neked maximálisan elég lenne.Este majd adok linket,most nem otthon vagyok,telefonnal netezek igy nehezebb megkeresni.

(#1587) ftmf


ftmf
tag

Üdv!

GB 965P-DS3 lapra kellene pár dolog.
1. FET hűtés ---- létezik gyári, vagy más megoldást kell keresnem. Vagy elég egy passzív is?
2. 8800gts van a gépben, ami nálam 40%ban lefedi a NP passzív blokkját. Erre is szeretnék vizet rakni. Átlag chipset blokk a csőkivezetések miatt ugyebár nem megy rá. Van valamilyen megoldás erre?

THX

(#1588) qpakcovboy válasza HJ.Henry (#1586) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Köszi, az fasza lenne, mondjuk ma megyek 6 felé az alkatrészekért, estére meg szretném összedobni a rendszert, mert a mostani ventis megoldás..... Egyrész marha hangos, másrészt meleg levegőt fúj ki így is tehát a hűtés még így sem megfelelő szerintem.

(#1589) shteer válasza zekm (#1571) üzenetére


shteer
titán

pesten a faboriban ;)

..szerintem jónak tűnik

(#1590) shteer válasza Játékos (#1561) üzenetére


shteer
titán

valóban? megkérdem ám a szüleidtől is! :DD

egy nevet+címet dobj megint priviben pls, mert nincs kedvem visszakeresni az "új" fórumon :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#1591) ByB válasza ByB (#1554) üzenetére


ByB
addikt

UP :U

(#1592) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1588) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nem emlékszem pontosan,de nézd meg googlevel a BL Computert.Talán ott volt ez a Tt pumpa.Otthon megvan könyvjelzöje,de 6ig nem érek haza

(#1593) qpakcovboy válasza HJ.Henry (#1592) üzenetére


qpakcovboy
őstag

a thermaltake tribe nevezetű cucc szerintetek elég lenne? a BL-nél lehet kapni úgy mint a vízpumpát (köszi a tippet). Egybe van építve az egész, csak a vezetékekre kell rákötni a két blokkot, meg be kell kötni az áramforrást és kész. Sajnos a erről a tribe cuccról nem találok sok infót, pedig első ránézésre jónak tűnik.

(#1594) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1583) üzenetére


HJ.Henry
tag

Ha rámhalgatsz akkor a single 8centis radiátort vedd meg,és a venti fordulatát még lejebb is viheted nyugodtan a halkitás miatt.Csak érdekességképp a Thermaltakenak kb 8*5centis a radiátora és elég vékony(kb 2cm) és a pumpa(nem vicc!) 40-50L/óra. Ezekel a paraméterekkel is maximálisan kielégitik az xbox hütését! A másik meg hogy csak a GPUt érdemes vizzel hüteni,annál az melegszik jobban.Igaz ez a Tt pumpa amit ajánlottam meg a 8centis radi böven elég a CPU és a GPU hütésére is.Még a memokat is hüthetnéd vele,csak a gyári memohütöt nem fogod tudni levenni :(

(#1595) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1593) üzenetére


HJ.Henry
tag

Trible? A netto 13ezer valamennyi árú?Az már böven nagy is egy xboxhoz.De ne feledd hogy az 16ezer lesz!

(#1596) qpakcovboy válasza HJ.Henry (#1595) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nahh, megrendeltem ezt a trible nevezetű cuccost, marhára tetszik, hogy lehet benne állítani az ármlást, meg a venti fordulatát, meg hogy kompakt egybe adják az egészet. Így már csak a ház kivágását és a forrasztást kellene megoldjam, de szerintem azzal sem lesz gond (kopp-kopp) szerintem jó választás lesz.

(#1597) ttt1


ttt1
őstag

Vki segitsen.Egy MSI K9N Ultra lapon vizütés (cpu+vga) esetén a nb nem fog tulmelegedni?Nvidia 570-es chip.[L:http://www.3dnews.ru/_imgdata/img/2006/07/01/21181.jpg][/L]

(#1598) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1596) üzenetére


HJ.Henry
tag

Azt majd idövel ha megunod az xboxot akkor PCre ir átrakhatod :) Rendelni kell vagy van raktáron nekik?
A kivágás tutira menni fog,a forrasztásban meg majd segitek ha kell.
Sok sikert és majd infozz ha kész van!

(#1599) qpakcovboy válasza HJ.Henry (#1598) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Van szerencsére raktáron, ha minden jól megy ma este össze is tudom rakni, majd teszek fel képeket is. A forrasztásról még annyit, hogy van egy haveromnak műszerés forrasztója, ami ilyen finomabb munkákhoz van kitalálva. Azt mondták a egy másik topicba, hogy meg lehet csinálni, csak arra kell vigyázni, hogy a zöld nyákhoz ne érjen a hegye. Remélem nem fogom elkúni.

(#1600) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1599) üzenetére


HJ.Henry
tag

Biztos menni fog.Láttam a képeket amit adtál,azalapján nem ügy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.