Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Na wazze hogy mekkora patáliát csaptatok egy rendes kérdésböl.
Még mielött valaki ebbe is belekötne,jelzem én csak kérdeztem(!) nem dicsekedtem hogy nekem ez van.
Amikor elkezdtem a vizhűtést (lehet már több is 1.5évnél,lehet hogy van már 2éve is,nem emlékszem pontosan) nem nagyon lehetett más pumpához hozzájutni,kivéve a kis szökökút pumpákat amikben én annyira nem biztam.Lehet voltak már akkor is''márkásabb'' cuccok,de nem sokan ismerték azokat,igy nem is tudott róla senki semmit.Mindenki ezt az Eheim 1046-ost ajánlotta.
Az hogy most kapható hasonló áru pumpák többet tudnak...lehet,de akkoriban nem igazán hirdette senki sem.A hangja meg...nem tudom ki hogy van vele,de nekem halk.Legalább is a vinyók tejesen elnyomják,vibrációt sem érzek,mert rezgéstompító talpon van.Igaz nekem a kerámia tengelyes van,lehet a müanyag tengelyes(nem is tudtam hogy olyan is van)lehet hangosabb.
Szóval lényeg a lényeg én teljesen meg vagyok vele elégedve,tudom vannak sokkal jobbak meg az áru....MINDEGY,NEM ÉRDEKEL én csak arról érdeklödtem hogy hova tüntek?
Szerintem erröl nem érdemes tovább vitázni,a választ már rég megkaptam szinte az elsö válaszban

(#852) dbius válasza HJ.Henry (#851) üzenetére


dbius
veterán

Nyugi, nem miattad ''állt a balhé''... ;)

(#853) ABnormal válasza shteer (#850) üzenetére


ABnormal
őstag

hol veszel te 8.5K-ért hpps-t? :D

hol volt itt balhé? :))

(#854) shteer válasza ABnormal (#853) üzenetére


shteer
titán

1046 6k, átalakító 2,5k :DD meg kell 2 csepp forrasztóón ;]

..szerintem jónak tűnik

(#855) R.Zoli válasza shteer (#850) üzenetére


R.Zoli
őstag

nekem bőven megéri a HPPS 8,5k-ért, nem kell D5 20k+ áron. szvsz közel nem ér annyit...

Elárulom annak a szivattyúnak 30K nyugaton az ára, az ,hogy szerinted 21K-ért nem jó vétel csak annyit tudok mondani ,hogy nem próbáltad,nem is láttad még , nem neked gyártották.... A HPPS eredeti ára 25K nálunk , ne azt nézd ,hogy valahol kitől sufniban mennyiért vetted, mert az nem az eredeti ára így hülyeséget ne hozz fel...A 2 szivattyú egy árban van hivatalosan és ez a lényeg...A választás lehetőségét megtartva nem veszem meg a gyengébb terméket ilyen egyszerű ,ehhez már csak legyen jogom... A vita erről ment eddig is...Jah DDC-t meg kapsz sufniba 6K-ért is...Na akkor az Eheim egy fos mert az boltban 12K... Pfff, ébredj fel ez nem így működik... Mellékesen megjegyzem a D5 csak véletlenül lett idekeverve, egy halom olcsóbb szivattyú is van ami jobb mint az Eheim és ezekről is szó esett...

nekem nem kell hangtalan szivattyú, elég a halk is. ez pedig halk. a vinyót hallom, a szivattyút nem. ez van.

És szerinted neked ajánlgattuk ,hogy cseréld le az Eheimedet??? Tudod ez arról szól ,hogy valaki most akar szivattyút venni és ha kiad érte pénzt akkor a jobbat vegye...
Komolyan mondom azért ez vicces...Értsd már meg ,hogy ugyan azért az árért kaphatsz csendesebb, erősebb szivattyút...Akkor mindenkit beszélj rá a rosszabbra...

az, h te utálod az egyéni szocprob! az a te magánügyed. nem kell szétfikázni állandóan a másik lowprice cuccait

Ez a másik amit utálok ,hogy mindenki személyes sértésnek veszi ha nem az ő cuccát tartja valaki a legmegfelelőbbnek egy vízhűtéses rendszerhez... Én egy ekkora tuskó vagyok ha valaki vásárolni fog a jövőben AKÁRMIT akkor legyen fogalma arról ,hogy egy D5 jobb vétel mint akármelyik Eheim, de még egy sor másik szivattyú is van ami jobb vétel mint az Eheim... Sajnálom ,hogy az igazság kimondása ennyire sértő egyeseknek...

(#856) Játékos


Játékos
addikt

R.Zoli:

[link]
Ezzel ''mi a baj'' azon kívül, hogy 220V-os? Hamar feladja?

Nekem teljesen hasonló van ehhez, most kezdett el morogni, és kéne egy új. Egyetlen igényt támasztok vele szembe: a fülem ne érzékelje 1 méterről! Nem érdekel az, hogy Laing, vagy Eheim... :DDD, nem kell 3 köbmétert forgatnia percenként, összesen 3 blokkom van, nem olyan nagy a rendszer ellenállása. Ja, még annyit kellene szem előtt tartani, hogy ócsó legyen... :B
Hálás köszönet! :R

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#857) rob210 válasza R.Zoli (#804) üzenetére


rob210
nagyúr

Erre írtam én azt, hogy minőség és igény.:D
:R :R :R

Ezt én például nem tenném bele a gépembe.
Nem is lenne elég, meg nem is tetszik.

Renault power

(#858) ABnormal válasza OC (#769) üzenetére


ABnormal
őstag

[link] tessék :D

(#859) Reset Elek válasza R.Zoli (#855) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Az ilyen fajta arrogáns, fölényeskedő, ''mindenki szájába beletaposom a saját véleményem'' stílusú hozzászólásokat kéretik mellőzni.

Ha tényleg be akarod bizonyítani shteernek, hogy jobb egy D5 21 rugóért, mint a meglévő szivattyúja (ami neki tökéletesen megfelel...) akkor azt vagy priviben, vagy a saját topicodban.

Az meg aztán végleg nem idevaló, hogy külföldön mennyi egy szivattyú és te mennyiért adod. Elég, ha az aláírásodban reklámozol, nem kell mindenbe beleszőni.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#860) fuzik válasza Reset Elek (#859) üzenetére


fuzik
aktív tag

:(((

- Na szerintem most legyen elég! -

Ne haragudj kedves Reset Elek, de rád férne már egy ''hideg reset''. Hátha másodszorra egy kicsit másképpen épülne fel az operációs rendszered.

Nem R.Zoli az aki arrogáns, fölényeskedő, és a véleményét mindenki szájába beletaposó módon viselkedik ebben a topikban - de legalábbis még mindíg 1000x korrektebb, mint például Te - kedves Reset Elek.

Mindenkinek megvan a maga véleménye, amihez pontosan ugyan annyi joga van, mint bárki másnak - és pontosan ugyan annyi joga van itt közzétenni - mint bárki másnak. Lehet, hogy hihetetlen, de én továbbra is kíváncsi vagyok R.Zoli véleményére - sokkal inkább mint a Tiedre.


- JÓ LENNE VÉGRE ARRA KONCENTRÁLNI AMIRŐL EZ A NYOMORULT TOPIK SZÓL, NEM PEDIG SZEMÉLYESKEDNI EGYFOLYTÁBAN - VAGY LEGYEN A NEVE VÍZHŰTÉS (Ring) TOPIK MOSTANTÓL -


- SZÉGYEN, AMI ITT IDŐNKÉNT FOLYIK -

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#861) Muréna válasza fuzik (#860) üzenetére


Muréna
őstag

:DDD psszt :DDD

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#862) Nyugdíjas válasza Muréna (#861) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jajj,gyárökök,nem szabad ezt :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#863) dbius válasza fuzik (#860) üzenetére


dbius
veterán

Pedig sajnos igaza van.... ha kicsit régebb óta nyomon követed(néd) Zoli hozzászólásait - ebben a topicban vagy máshol - tudnád miről beszél...

(#864) OC válasza ABnormal (#858) üzenetére


OC
őstag

Neeeeee....Nem gondoltam komolyan!!! :Y :DDD :DDD

Köszi a képeket! Látszik, hogy nem a design, és nem is az utolsó 1-2 fok kisajtolása volt a cél, de gondolom jól szuperál. Azok a Zalman cshipset/vga blokkok nagyon gázosak bekötés szempontjából. Anno komolyan gondolkodtam rajtuk, mert elég olcsón lehetet venni, csak ez a hülye csonkelrendezés...
Apropó Zalman: a cpu blokkja nem rakoncátlankodott a menetnél, ahol a két fél érintkezik?
Az a szivattyú egyébkét valóban mennyei helyen van, de a táp is ott lesz, ha kifolyik a víz! :DDD


A fenti szócsatákra: Szerintem a gondok ott kezdődnek, hogy vannak, akik irigyek, vannak, akik személyes sértésnek veszik, ha negatív kritikát kapnak, vannak, akik lemerik írni a negatív kritikát (nem mindíg a legfinomabban adagolva). Mindenki válogassa ki a magatulajdonságát. De azért az érdekes, hogy sokan csak akkor böffentenek ide a topicba, ha R.Zoli fikázós szagot éreznek...

(#865) djyuri


djyuri
őstag

Nyúúúúgi:)

Nah kicsit elterelem a témát:)Azaz vissza :DDD

Szóval:) Éjjelre meg akartam csinálni azt,hogy most rendesen leterhelve menjen éjjel a gép...nade nem sikerül:( Most már biztos,hogy a kotyvasztott pasztával van a gond a lefagyás miatt. Ugyanis eddig teljes terhelés mellett volt 24 fokos a CPU és kb 33 fokos a folyadék. De tegnap,amikor ráküldtem a vírusírtót,akkor 35 fokra felment a CPU úgy,hogy közben 22 fokos volt a folyadék :Y ....Nem is mertem így hagyni....nah mindegy...most már ez így marad addig,amíg meg nem jön a blokk Ordasitól. Remélem hétfőre itt lesz legkésőbb...Addig meg én vagyok az őrzője a gépnek:)és hosszabb távra nem hagyom magára.
A szivas szigetelés viszont ér valamit....kevesebb lecsapódott folyadék jut a zsepire és ezáltal az egyik kondira:) Tehát szerintem jó lecc:)

Jah,aki nem tudná miről van szó:)---> #811 és #813

(#866) Játékos válasza Nyugdíjas (#862) üzenetére


Játékos
addikt

Mindegyik megéri a pénzét...
Igazából tökmindegy, hogy amiről véleményt nyilvánít valaki, ahhoz ért, vagy nem, egy szerény stílus akkor is szimpatikusabb...
Ha igaza van az illetőnek, még akkor sem kéne ez a ''keménység'', nem vezet sehová, csak rossz lesz a hangulat, megosztja a topikot...

Szeressük má' egymást, de ha nem, akkor legalább ne utáljuk, mert ennek a fórumosdinak pont nem ez a lényege...
BÉKE! :R

MOD.: a Laing DDC-1VC pompákról mik a vélemények? Érdekel pro, és kontra is...

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#867) #72042496


#72042496
törölt tag

Apúúú, kezdődiiik?! :((

Közben elmerengtem azon, hogy mivel a radiátoraim a ház oldallapján vannak, lehet, gondban leszek a leszerelésnél.
Kellene valami gyorscsatlakozó, amelyet közbeiktatva anélkül leválaszthatom az oldallapokat, hogy elfolyna a víz / levegősödne a rendszer. Jól jönne a szerelésnél, kábelek rendezgetésénél, haveroknak gépbelső mutogatásánál... :D
Ezeket találtam erre a célra: [link]
Csakhogy ez nagyon drága...olcsóbb csatlakozókkal nem lehet megoldani? Egy másik oldalon láttam hasonlót műanyagból, 2,5K/db áron, de az egyrészt nem látszott valami bizalomgerjesztőnek, másrészt még a 2,5K sem éppen olcsó.

Fémből kellene, abban bízok, de 16K-t nincs ''kedvem'' elfizetni erre a célra.

Készítettem néhány képet. Sajnos csak telefonnal, nincs normális fényképezőm. :( Mindegy, azért közzéteszem, valami csak látszik rajtuk:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#868) Nyugdíjas válasza #72042496 (#867) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy szó jut eszembe a konfigodról (még mindig :) ): Igényes :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#869) dbius válasza OC (#864) üzenetére


dbius
veterán

Személyesen Zolival nekem sincs semmi bajom. Tavaly személyes találkozásunk során nagyon sokat beszélgettünk mindenről, és ''élőben'' teljesen más stílust tapasztaltam és ott személyesen pozitív benyomást keltett.

De itt a fórumon sajnos a hozzászólásai 90%-ban olyan stílussal, hanghordozással jelennek meg, ami több embernek is szúrja a szemét, nem tagadom, nekem is. És ebből kifolyólag szinte mindig vita van belőle, elég csak visszaolvasni a vízhűtés topicokat.

Én még pl. egyetlen pozitív tartalmú hozzászólást sem láttam tőle, ha más rendszeréről volt szó - vagy ha érdeklődött valaki egy általa nem forgalmazott termékről -, mindenütt csak azt olvasni - nem szó szerint természetesen - , hogy ami nálam van, az jobb...

Nem kellene megpróbálnia mindenkit meggyőzni az Ő igazáról, el kellene fogadnia, hogy különbözőek vagyunk, különböző igényekkel, lehetőségekkel és adott esetben mindenki más véleménnyel.

Van akinek egy olcsóbb rendszerre van pénze, ami teljesítményben nem vethető össze egy jóval drágább, komolyabb rendszerrel, de ezt is el kell fogadni és tudomásul venni.

Ha nem próbálna mindig meggyőzni mindenkit ezekről a dolgokról, és Ő IS ELFOGADNÁ mások véleményét, semmi gond nem lenne.

Tény hogy jó termékeket forgalmaz, az én cuccaim nagy része is tőle van, mert rászántam a pénzt.

De könyörgöm, ha már ennyi ember próbálja jelezni különféle módon, hogy legyen egy picit moderáltabb, akkor ezt miért nem képes valaki elfogadni, és alkalmazkodni?? Mert azt hiszem a jelenlévők többsége ezt megteszi...

Nem kívánom én sem tovább folytatni, és bárkivel is újabb vitát indítani mindezt szükségesnek láttam megfogalmazni :R

(#870) Játékos válasza #72042496 (#867) üzenetére


Játékos
addikt

Az igen :R , ott van radi bőn! Az volt ~100k, nem ? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#871) Játékos válasza Nyugdíjas (#868) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem egy másik is: drága... :C

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#872) dbius válasza #72042496 (#867) üzenetére


dbius
veterán

Létezik olcsóbb, de igénytelenebb megoldás:

Egyszerű fogóval, szorítóval - ami nem teszi tönkre a csövet - leszerelés előtt a radi csatik közelében elszorítod a csövet. Igaz, hogy ez nem cseppmentes megoldás, és csak a csövet tudod elszorítani, a radiból kijön a víz, de pár száz forintból meg van oldva.

Szerintem azon az oldalon, ahol a műa. verziót láttad ezekből a gyors''oldók''ból, ott van ilyen szorító is! ;)

(#873) WiZARD


WiZARD
addikt

quad procira milyen blokkot ajánlotok? mi a legjobb jelenleg?

(plexiért nem vagyok oda, inkább fém legyen)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#874) djyuri válasza djyuri (#865) üzenetére


djyuri
őstag

Nem hiszem el:DD
Megjött a blok:).....érdekes a pósta nagyon:D
Éjjel beszerelem aztán közlöm az eredményeket!!! Most viszont megyek dolgozni:(

Balika911 Hát hallod:) Gyönyörű :R :R :R Egy igazi passzív bordának a 11-es sklálán minimum 10-est megadok!!!!!...aki lejebb adja,az mutasson jobbat és akkor elhisszem. Szépek a csatlakozások,bizonyára sok-sok óra meló benne van:) :R

(#875) dbius válasza #72042496 (#867) üzenetére


dbius
veterán

Nagyon szép! :C Gratulálok hozzá! Hiába, no, a fekete stacker azért ott van a szeren mind a mai napig :C ;)

(#876) #72042496 válasza Játékos (#871) üzenetére


#72042496
törölt tag

...és félkész. :)

Még ezek a cuccok kerülnek bele, reményeim szerint pár héten belül: [link]

Az árát hagyjuk, az előbb hasonló miatt feszült pattanásig a hangulat. ;)

dbius: Köszönöm, lehet, hogy átmenetileg ezt a megoldást fogom választani. Olyan sűrűn úgysem fogom a belsejét piszkálni...

WiZARD: Ha jól rémlik, Quad-ra jelenleg a D-TEK Fuzion a legbikásabb.

Mindenkinek köszönöm a dicsérő szavakat! Ha van olyan eleme a gépnek, amit még eszembe sem jutott cserélni, az éppen a ház, ill. ezek a radiátorok. :B Munka az van benn, ennek ellenére kisebb pontatlanságok is. Ezek szerencsére csak közelről, alaposan vizsgálva látszanak. Ennyi belefér. :)
Jövő hónapban igyekszem venni egy digitális fényképezőt, már úgyis éppen ideje; remélem a kész gépezet fotóit már hamarosan, normális minőségben tudom feltenni.

[Szerkesztve]

(#877) R.Zoli válasza dbius (#869) üzenetére


R.Zoli
őstag

Emlékszem anno hány Reserator tulaj rontott rám mikor le mertem írni ,hogy nem egy nagy szám cucc... Azóta ,hogy 20K-ért nem lehet a Reseratorokat eladni az apróhirdetésekben és senkinek eszébe sem jut megvenni őket ,azt már mindenki elfelejti ,hogy is voltak ezek... Rájöttem ,hogy ebben a topikban ha igazat írsz akkor ellenségeket szerzel... Talán ismeritek Fekete Gyula mondását:
''Aki azt akarja ,hogy mindenki szeresse, sokat kell hazudnia''. Én nem szeretném ha mindenki szeretne de mindig is azt írom csak le amit tapasztalok... Az ,hogy milyen stílusban irogatok itt az nagy mértékben kapcsolatban áll azzal is tudod ,hogy Reset Elek és sokan mások is sokszor hallgatnak ha bődületesen nagy baromság van a topikban meg a fórumozók 99%-a és ha valami hülyeségre én válaszolok akor velem kezdenek el személyeskedni és tudod egy idő után betelik a pohár...De amikor velem kell kötekedni akkor egyből ezek az ember iszonyat aktívak lesznek... Jah és én senkit sem akarok meggyőzni,csak ha olyat írnak le ,hogy egy HPPS jobb vétel mint egy D5 akkor azért ezt nem hagyom szó nélkül... Aki próbálta mindkét szivattyút az megért engem...A 2 szivattyú egy árban van azt hiszem az a korrekt ha a jobbikat ajánlja az ember...Írtam is ,hogy adjon valaki tesztre HPPS-t és bizonyítom is , el is mehet a tesztre akit érdekel... Az a gond ,hogy nagyon kevesen vannak akik több vízhűtéses cuccot próbáltak már és kicsit érdekes ha valaki olyan akar meggyőzni egy szivattyúról aki életében nem próbálta azt... De ezen senki sem gondolkodik el...



De ha már itt vagy akkor volna pár kérdésem mert ez egy szakmai topic és meg lehet beszélni Tody topicjában felvetett dolgot... Szóval mért is jó az ha valaki a CPU hőmérsékletet méri Core 2-nél aminek köze nincs valós értékekehez és nálam úgy indított ez a szenzor amikor beraktam a gépbe a procit és 35 fok volt a víz a proci hőmérséklet meg 23 fok... Azóta is össze vissza mér az a szenzor és képes egy reset után ugyan annál a vízhőnél totál mást kiírni... Míg a maghőmérséklet szenzorai sosem játszották azt velem ,hogy irreálisan alacsony vagy egy reset után full más értékeket írnának ki... És érdekes ,hogy minden tesztben a maghőmérsékleteket nézik, az a sok amatőr az XS-en is amit itt annyian szeretnek még azok is a maghőket nézik és csak röhögnek egy jót ha valaki proci hőmérséklettel jön.... a maghő mintha átlagban legalább 20 fokkal magasabb lenne minden magnál mint a procihő, persze amikor éppen jó napja van a CPU hőmérséklet szenzornak és nem 20 fokkal a szobahőmérséklet alá ír ki valami fals számot :D Hmm... hmm... És most ne legyek rosszindulatú?

(#878) shteer válasza R.Zoli (#855) üzenetére


shteer
titán

nos, lehet h nem kellett vna felhoznom, h én mennyiért vettem a szivattyúm, DE

attól h vkinek nem ~250k-ból megépített vízhűtése van, attól számára lehet megfelelő. az h te leszarod magasról az senkit sem érdekel!!!

mivel az egész vita abból a kérdésből indult ki, h ''hol vannak mostanában az eheimek?'' - erre én megadtam a választ, h lehet kapni még mindig de jelenleg a kereslet eltolódott a kompakt megoldások irányába mert ktghatékonyabbak és nem sokkal drágábbak

erre te jöttél azzal, h nem érted miért sírnak utánuk az emberek, mert nálad lehet kapni jobbat 1500 felárét - ez szintén nem a szakmai topikba való! írd meg nekipriviben!!!

Szal én utálom az Eheimeket úgy ahogy vannak... El is felejtettem ,hogy a 1046 ilyen kis gyengus... Rohadt drága - erre gondoltam. ez a te magánvéleményed, nem való szakmai topikba!!!

szereltem már D5-öt, 3-szer körbe kellett teflonozni, h ne eresszen. halk és erős - átlagfelhasználónak felesleges is

DDC-m is van. a fiókban.

ki a nyavaja beszélte rá rosszabbra??? írtam h van, de a kompakt szivattyúk miatt nem olyan népszerűek. talán ha elolvasnád amit írtam, nem reagálnál ilyen baromságot. lövésem sincs honnan vetted, h rá akartam beszélni... idézd pls!

ne lepődj meg ha néhányan személyes sértésednek veszik. a stílusos nem kevés kivetnivalót hagy maga után. leszállhatnál a magas lóról... tudom h van nála jobb, sokan tudják. az igazságot más formában kéretik megjeleníteni!

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#879) R.Zoli válasza shteer (#878) üzenetére


R.Zoli
őstag

nos, lehet h nem kellett vna felhoznom, h én mennyiért vettem a szivattyúm,

Ez a lényeg...A többibe nem is kötöttem bele...

ez a te magánvéleményed, nem való szakmai topikba!!!

Magánvélemény mért ne lenne való egy topikba? Szerintem mindenki a másik magánvéleményére kiváncsi mielőtt vesz valamit és összegzi több magánvélemény alapján ,hogy mit szeretne majd venni...

szereltem már D5-öt, 3-szer körbe kellett teflonozni, h ne eresszen. halk és erős - átlagfelhasználónak felesleges is

És még én fikázok....Hozzá kellett tenned ,hogy eresztett... Azért ez vicces tudod... Mellesleg én sosem írtam ilyen erős és inkorrekt kritikát az eheim egyik szivattyújáról sem (mert csak 2-3 darab volt a kezembe) mint most Te a D5-ről...

ki a nyavaja beszélte rá rosszabbra??? írtam h van, de a kompakt szivattyúk miatt nem olyan népszerűek. talán ha elolvasnád amit írtam, nem reagálnál ilyen baromságot. lövésem sincs honnan vetted, h rá akartam beszélni

Ez egy nyílvános topic...Amit itt leírsz az alapján emberek akik tanácsot kérnek ,döntenek ,hogy mit vegyenek... Ha Te irreálisan írsz valamiről akkor azzal a másik termék megvásárlására buzdítasz valakit...

ne lepődj meg ha néhányan személyes sértésednek veszik. a stílusos nem kevés kivetnivalót hagy maga után. leszállhatnál a magas lóról... tudom h van nála jobb, sokan tudják. az igazságot más formában kéretik megjeleníteni!

Az igazságot itt semmilyen formában nem lehet megjeleníteni... Elég régóta itt vagy a fórumon...Te is tudod menyire megy itt sokszor a hülyeség... Majd ha ahhoz a sok baromsághoz mindig próbálsz építő jelleggel hozzászólni akkor fikázd a stílusom és ha egyszer is megvédtél egy vitában amikor hozzá nem értők írogatnak.Mert olyankor mindenki jussol nehogy konfrontációba kerüljön bárkivel is... Nevetséges... Magas ló? Ha ott érezném magam nem is írnék ide...

(#880) Játékos válasza shteer (#878) üzenetére


Játékos
addikt

Először a PÜ-re válaszolj légyszi :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#881) WiZARD válasza #72042496 (#876) üzenetére


WiZARD
addikt

thx. közben ráleltem 1-2 tesztre is, azokban is azt írták... :)

már csak rá kellene szánnom magam hogy megvegyem.
illetve pumpán agyalok még, hogy mennyit nyernék ha innova HPPS-t lecserélném. de asszem első a blokk lesz.

jelenleg 5 éves homemade mart blokkal 40 fok van terhelve a víz és a magok közt a quadomon (3,3 ghz 1.33 volt)

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#882) R.Zoli válasza WiZARD (#881) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ha fuziont veszel nem kell szivattyút cserélned... A fuzion eléggé kicsi ellenállású és nincs olyan nagy áramlásfüggősége mint más blokkoknak ,hogy jól teljesítsen...

(#883) HJ.Henry válasza #72042496 (#867) üzenetére


HJ.Henry
tag

Én is ugyan ezzel a gondal szenvedek.Kiprobáltam életben ezt a fém csatlakozót is.Hát nem 100%os,mert minden szétszedésnél kicsi kijön,de az elhanyagolható.Az ára ami igazán zavar.Az nem semmi! De máshol pl a Postitnál is ugyan ennyi.
A pneumatikai csatikkal meg az a baj hogy csak az egyik csatinál zár,a másiknál nem.Talán pneumatikai csati és két kis golyóscsap.
Igaz a pneumatikai árakkal nem vagyok tisztában,azt se tom hol lehet kapni öket

(#884) WiZARD válasza R.Zoli (#882) üzenetére


WiZARD
addikt

thx.
bár ott van még másik 5blokk a rendszerben :D (bár azoknak nincs jelentősége hogy mennyire hűtenek, csak hűtsenek)

privikre válaszolsz? (itt is, hwswn is írtam)

fuzionnak picit fáj az ára, de az lesz... szerintem jövőhéten(ugye van raktáron és ugye leszel pesten? :)), mert most suliban van még vizsgám, meg dolgozat amit be kellene adnom...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#885) #72042496 válasza WiZARD (#881) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha pusztán a CPU-t hűtöd vízzel, akkor a HPPS csak nem jelent szűk keresztmetszetet. Anno, mikor érdeklődtem felőle, azt írták róla, hogy nagyon erős, gyakorlatilag mindenen áttolja a vizet. (Igaz, ez kb. három éve történt.) Én egyelőre nem cserélném...
A Fuzion-al viszont biztosan sokat nyersz majd!

Ismét felhozom, hogy jó lenne az első hozzászólásba némi alapokat tartalmazó infót betenni, így kevesebb lenne a hibás információ (amiből aztán a nagy keresztesháborúk indulnak Zoli ellen :D), s a kezdők, ill. érdeklődők is hamar képbe kerülnének.
Sajnos nem értek hozzá, így a megvalósításban nem tudok segíteni, de a sok öreg motoros biztosan össze tudna rakni valami hasznosat, amit a későbbiekben még tovább lehet bővíteni.

[Szerkesztve]

(#886) dbius válasza R.Zoli (#877) üzenetére


dbius
veterán

Nézd, nem azt mondtam Tody topicjában, hogy ez , hanem azt, hogy viszonyításhoz megfelelő, és elegendő alap lehet a cpu hőmérséklet is, ha a Tody által korábban mért eredményekhez hasonlítod.

Procinként változó, hogy mekkora hőmérséklet különbség van a proci és magok között. Ez típuscsaládon belül is változó, nemhogy platformonként. Nekem pl. terhelés nélkül 5 fok különbség van a proci és a magok között. Terhelés során max 15.

De látod, most sem magyarázkodni kellene és mást kérdőre vonni, hanem elfogadni - nem kell egyetérteni vele - más, a Tiedtől eltérő véleményt, de ezt sajnos továbbra sem vagy képes megtenni...

[Szerkesztve]

(#887) shteer válasza R.Zoli (#879) üzenetére


shteer
titán

privik mellett már csak 1 kérdés:

Milyen irreális dolgot írtam?

..szerintem jónak tűnik

(#888) ABnormal


ABnormal
őstag

segít nekem valaki? az alábbi szöveg le van már fordítva valahol? vagy esetleg valaki lefordítaná? hogy lehet kapcsolni a 3 mód között? rémlik valami forrasztás a nyákon,de már olyan régen néztem,hogy nem is emlékszem...

Betriebsmodi:

Die HPPS Plus verfügt für Spezialisten und spezielle Anwendungsfälle neben dem Normal Modus, mit dem die Pumpe ausgeliefert wird (hier Föderhöhe 2,05m), über einen ''Silent'' und einen ''Power'' Modus.
Die verschiedenen Modi können durch einen kleinen Eingriff (per Lötbrücken) selbst eingestellt werden. Alternativ ist die HPPS Plus aber auch voreingestellt verfügbar.

- Silent Modus: Im Silent Modus wechselt der Microprozesssor in der Pumpe die Ansteuertechnik des Antriebs wodurch die (onehin schon extrem leise) Pumpe vollends ''unhörbar'' wird. Die Pumpe ist so quasi nicht mehr hörbar, verliert allerdings etwas an Pumpleistung (nur noch etwa 1,65m - was aber immer noch mehr als ausreichend ist)

- Power Modus: Im Power Modus kann die Pumpe mit maximaler angelegter Betriebs-Spannung bis zu 4m Wassersäule fördern und sucht selbstständig den maximal möglichen Betriebspunkt! (Hinweis: Für maximale Förderhöhe muss die maximal zulässige Betriebsspannung anliegen - Bei weiteren Fragen stehen wir hier gerne zur Verfügung->Info)

- Normal Modus (Auslieferzustand): Dies ist der Kompromiss zwischen maximaler Leistung und Geräuschlosigkeit. Der optimale Betriebszustand in jedem normalen Wasserkühlsystem da die Pumpe hier nicht hörbar ist und dennoch über eine extreme Leistung verfügt.

(#889) shteer válasza R.Zoli (#879) üzenetére


shteer
titán

Majd ha ahhoz a sok baromsághoz mindig próbálsz építő jelleggel hozzászólni akkor fikázd a stílusom és ha egyszer is megvédtél egy vitában amikor hozzá nem értők írogatnak.

na ezen kiakadtam vazze...

..szerintem jónak tűnik

(#890) dbius válasza ABnormal (#888) üzenetére


dbius
veterán

Nem tudok németül, csak angolul, ez a google translate-tel angolra fordított verziója:

''Operatings mode:

The HPPS plus orders mode for specialists and special applications beside that normally, with which the pump is delivered (here Föderhöhe 2,05m), over one '' silent '' and one '' power '' mode.
The different modes can be stopped by a small interference (by solder joints). Alternatively the HPPS plus is preset available in addition.

- Silent mode: In silent mode changes the Microprozesssor in the pump the heading for technology of the drive whereby (onehin already extremely quietly) the pump '' '' becomes inaudible completely. The pump is so quasi no longer audible, loses however something at pumping performance (only for instance 1,65m - which however still more is than sufficient)

- Power mode: In power the mode can promote the pump with maximum operating voltage put on up to 4m water gauge and looks for independently the maximally possible operating point! (Reference: For maximum hoisting depth the maximally permissible operating voltage must lie close - with further questions we stand here gladly to the Verfügung->Info)

- Normally mode (delivering condition): This is the compromise between maximum achievement and quietness. The optimal operating condition in each normal water cooling system there the pump not audibly is and nevertheless had an extreme achievement here.''

(#891) R.Zoli válasza dbius (#886) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem, ez nem tőlem eltérő vélemény hanem az általános tesztelési protokolltól eltérő ,hogy nem maghőmérsékletet mérünk...De ha mutatsz a neten fellelhető több ezer Core2 hűtőtesztből 4-5 olyat legalább ahol CPU hőmérsékletet adtak meg és full korrekt teszt akkor elfogadom...Nézd én elfogadom ,hogy neked ez jó mert kit érdekel otthon ki mit méreget, de Tody ez alapján kijelenti ,hogy a blokkja ennél meg annál a blokknál jobb ... Ez azért ha belegondolsz elég meredek így erre alapozva ilyet mondani...


Egy eleve rosszul mérő szenzorhoz (ami még ugyan azon procinál is össze-vissza mér) viszonyítani szerinted milyen dolog? Nem meggyőzni akarlak hanem ráébreszteni ,hogy ez nem teszt és semmire sem jó...

De látod, most sem magyarázkodni kellene és mást kérdőre vonni, hanem elfogadni - nem kell egyetérteni vele - más, a Tiedtől eltérő véleményt, de ezt sajnos továbbra sem vagy képes megtenni...

Én pont fordítva látom... Győzz meg arról ,hogy a CPU hőmérséklet szenzor amit everest kiír az annyira pontos ,hogy minden lapnál lehet rá alapozni és elhiszem... De mindenki az egész neten az ellenkezőjéről győződött meg... Innéttől kezdve nem tudom mért is én lennék a kompromisszumképtelen... Pont Te vagy az mert nem tudod elfogadni azt amit már tömegével bizonyítottak előtted mások...

(#892) R.Zoli válasza shteer (#887) üzenetére


R.Zoli
őstag

Hogy neked szarrá kellett teflononoznod ,hogy ne eresszen... Éppen tegnap volt nálam itt valaki (majd ha akarja vállalja a dolgot ha, nem nem) ,hogy éppen azt mesélte milyen komoly gondjai voltak az Eheim szivattyúval,de sosem írna le ilyen egyedi esetet mert olyan rossz színben tüntetné fel a szivattyút amit nem akar mert lehet csak egyedi eset ami nála megtörtént... Nálam van mindig pár D5 és adtam is el párat... Amit írsz teljesen irreális , olyan tömítés van benne ,hogy több Bar nyomásig bírja (főleg a sárgaréz tetős) mint bármelyik Eheim... Össze sem lehet hasonlítani a kettőt etéren... Ha lehet olyan szivattyút mondani amire azt mondanám ''sosem'' fog ereszteni akkor az a sárgaréz tetős D5... Erre most jösz ezzel...Szerintem ez nem reális kép messzemenően sem... Mellesleg ez egy új szivattyú volt vagy te már második/sokadik tulaja voltál?

(#893) Játékos válasza R.Zoli (#891) üzenetére


Játékos
addikt

:R :R :R
Gratulálok Zoli! Nem cinikusan mondom, hanem tényleg! Az ilyen Hsz sokkal inkább egy korrekt, ''szakértő'', segítőkész (!) embert sejtet, mint azok a ''tudodmilyenek''.

Azt szeretném kérdezni TŐLED (tehát a saját véleményedre vagyok kiváncsi) röviden, hogy milyen tapasztalataid vannak a DDC-VC1 szivattyúkkal? És szerinted reális ár e 8000 Ft érte?

Mindenki más véleményét szivesen venném, mert egy ilyen pumpa vásárlása előtt állok! Nem vitát indítani szeretnék, hanem mindenki saját, önálló véleményét olvasni, és azt tiszteletben tartani!

BÉKE! :R

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#894) dbius válasza R.Zoli (#891) üzenetére


dbius
veterán

Veled ellentétben én nem próbállak meggyőzni az én véleményem helyességéről...

VÉGE...

(#895) rob210 válasza R.Zoli (#892) üzenetére


rob210
nagyúr

A dologba olyan mértékben szálnék be, hogy tisztában vagy vele elég sok vízhűtést összeraktam már.

/nem annyit mint te, de tölled is vettem már cuccokat és nem egy vízhűtésben van benne a kezem itt a ph-n sem:D/

Na most amiben mi eltérünk az az, hogy én EHEIMEL építem a rendszereket, te meg mikor mivel./felhasználói igénytől függően/
Nekem még EHEIM pumpákkal nem volt gondom igaz én két típust a 1046-48 at szerelem.
A tömítése kifogástalan még ha közvetlenül a csonkra tehető tartályos verziót kötöm be akkor is.Valamint van egy nagy előnye ami számomra fontos a teljes rotor szerkezetet 3000.- lehet cserélni és 4 perces művelet:D

Az én gépemben 2.5 éve megy ez az eheim 1046- soha semmi bajom nem volt vele, így én csak ajánlani tudom.
Szerintem ddc-re csak annak van szüksége aki párhuzamosít vagy iszonyat erős konfigot akar hűteni sok blokkal.
:R :C

Renault power

(#896) WiZARD


WiZARD
addikt

van dtek fuzionra valami forrás, ahol emberi áron lehet venni?
nincs Zolival semmi bajom DE usaban 54$, 10ezer forint.... ehhez képest 20ezer elég durván hangzik. :(

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#897) R.Zoli válasza WiZARD (#896) üzenetére


R.Zoli
őstag

hozd el idáig postával amcsiból ,számold rá az áfa különbséget és a büntető vámot és megkapod a 19,5K-t...

[Szerkesztve]

(#898) WiZARD válasza R.Zoli (#897) üzenetére


WiZARD
addikt

(érdekes ilyenre egyből tudsz válaszolni, privát üzenetre meg nem 2 nap után sem.... arra sem ahol én kérek valamit, arra sem kaptam választ ahol én ajánlottam fel valamit)

54$-on már nyilván keres a bolt, szóval kereskedő gondolom olcsóbban kapja. de legyen 54$. számtech alkatrészre mennyi is a vám? áfa az tényleg van, 20%. ha meg nem 1 darabot hozatok, akkor posta árakkal elég szépen le lehet menni... na mind1, tudom ha ilyen ügyes vagyok akkor nyissak boltot és adjam olcsóbban(én se adnám olcsóbban, amíg ennyiért is megveszik)...

ettől függetlenül 99% hogy tőled fogom venni, mert nincs más megoldás.

[Szerkesztve]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#899) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

ha kell én 1hónap múlva betudok küldeni 0ft haszonnal !! D-Tek Fuziont

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#900) HJ.Henry válasza WiZARD (#898) üzenetére


HJ.Henry
tag

Ha már külföldröl akarsz behozni valamit akkor ne amcsiból hozasd hanem EU országból mert EUn belül nincs vám.Nézz körül német vagy angol oldalakon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.