Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Nyugdíjas válasza Játékos (#1150) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt most kicsit nem értem... :F

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1152) flegos válasza Játékos (#1145) üzenetére


flegos
senior tag

Ha jól számolok 8db kellene. :R


[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1153) flegos


flegos
senior tag

Az alkohol víz keveréke milyen arányban jó? 1:10 az megfelel nem vagy elég kevesebb is?
Zalman vízhütö folyadékról mi a vélemény és mi van ha az alkohol víz keverékhez szinezés képpen :DDD egy alkoholos filc toll szinezőanyagát hozzáadjuk? :DDD :DDD :DDD

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1154) Nyugdíjas válasza flegos (#1153) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

mi van ha az alkohol víz keverékhez szinezés képpen egy alkoholos filc toll szinezőanyagát hozzáadjuk?

Nem is tudom,asszem talán Reac tudna erről mesélni. de lehet nem ő volt,talán Shteer :F
Mind1 is,a lényeg,hogy nem jó 5let :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1155) Játékos válasza flegos (#1153) üzenetére


Játékos
addikt

Ha jól emléxem, OC említett negatív élményeket a filctollas színezéssel kapcsolatban. Nekem kb. 1:10 alkohol, víz arány, és elég jó ízű :DDD
Nekem egy Zalman termékről sincs nagyon jó véleményem. Semmit nem tudnak nagyon, csak pofátlan árakat kérni. Ez egy teljesen szubjektív vélemény...

Nyugdíjas:
szerintem nem olyan vonyolult kérdés: holnap a csomagban, amit postára adok, szeretnéd, ha lenne vagy 2-3 dl tiszta szesz. Azt hiszem, nem tudom érthetőbben! :DDD
:R

Mod: szóval valki Neves fórumozónak :D vannak negatív tapasztalatai...
[link]

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1156) Cs(|)be válasza Goldye (#1130) üzenetére


Cs(|)be
tag

Ramokból inkább 1066+ -t vegyél mert a 800-as kevés lesz ha tuningolni akarsz. (Tapasztalatból mondom, bár nekem 2gb-os moduljaim voltak)

(#1157) Goldye


Goldye
aktív tag

1066-sok kicsit drágák, bár majd megkérdezem mennyibe kerülnek de azért köszi (am azok már ddr3sok nem?) :)
Akkor végül passzív radiátort érdemes venni, vagy nem?

[Szerkesztve]

(#1158) R.Zoli válasza Goldye (#1157) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ha teljesen néma hűtést akarsz akkor érdemes, ha kibírod a némaság nélkül akkor nem...Ez ilyen egyszerű... Azért egy olyan rendszerhez passzív radi mint Neked van nem kevés pénz lesz a radiátor passzívban...Ha kompaktra akarod csinálni ,hogy a gépen elférjenek akkor csak a radik 50K...

(#1159) R.Zoli válasza Játékos (#1139) üzenetére


R.Zoli
őstag

1,5 mm

(#1160) Játékos válasza R.Zoli (#1159) üzenetére


Játékos
addikt

Ha jól értesültem, Te ilyet használsz.
Szerinted (a Te szubjektív véleményed szerint), ha otthon egy szép nagy passzív radit szeretnék építeni, az jól működhetne 2 mm-es alu lamellákkal? Vagy felejtős?
Klasszikus rézcső párhuzamosítva, alu lamellák. :U

És ha nem akarja Goldye, hogy a gépen elférjenek? Azt hogy lehet olcsóbban kivitelezni?
Én is passzív hűtést szeretnék. (Viszont pénz, na az nincs... :D )

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1161) R.Zoli válasza Játékos (#1160) üzenetére


R.Zoli
őstag

Véleményem szerint amennyiből legyárta(t)nál olyat ami jól működik drágább mint a Cape Cora...

(#1162) Játékos válasza R.Zoli (#1161) üzenetére


Játékos
addikt

És ha az alu mondjuk''lenne'' :DDD ? De a kérdés alapvetően az, hogy a 2mm-es lamellával van-e baj? Olyan vastag (esetleg vastagabb) hatásosan szállíthatja-e el a hőt?

Mod: mennyi Cape Cora kéne egy D940, x1950pro, +vincseszter hűtéséhez? Nem feltétlen kell nagy számításokat végezni, csak kb. :U
:R

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1163) R.Zoli válasza Játékos (#1162) üzenetére


R.Zoli
őstag

minimum 16


Nálam 20 darab Cape Cora + 500 mm-es XSPC passzív tartály radivá alakítva 10-es dT-t tud...Szal 10 fokkal magasabb a vízhő mint a szobahő...Ez elég jó mondjuk ha megnézed egy dual radi mit tud...

Ez van hűtve:

4*'giga Flexxx XLC memo 800Mhz Cl4
3,2 gigás Q6600 1,315 Volton
150-es Raptor
eészaki és déli híd
CPU foglalat körüli FET-ek...



[Szerkesztve]

(#1164) R.Zoli válasza Játékos (#1162) üzenetére


R.Zoli
őstag

Azért radit tervezni, főleg passzívat nem túl könnyű dolog...Én nem vágnék bele...

(#1165) Játékos válasza R.Zoli (#1163) üzenetére


Játékos
addikt

Minimum 16 Cape Cora :Y :Y :Y 100k pénz!
Nem lenne hatásosabb két Mora2?
Te Jó Isten 16 db. ...

Mod.: VGA-t véletlen felejtetted ki? :U

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1166) R.Zoli válasza Játékos (#1165) üzenetére


R.Zoli
őstag

nem, a VGA nincs a körben...Most nem játszok és nem végleges még a rendszer sem így egy x1300-as van benne ami passzív hűtésű...

(#1167) R.Zoli válasza Játékos (#1165) üzenetére


R.Zoli
őstag

75K a 16 darab Cape Cora...
De jobban megéri 2 darab Mora 2...Viszont a Cape Cora erősebb :)

(#1168) matyee


matyee
őstag

tudom, hogy már lerágott csont (elnézést is kérek érte), de mondja meg vki pls, hogy milyen fagyállót vegyek. Beugrom gondolom vmi benzinkútra veszek deszt vizet illetve fagyállót, csak kérdés milyen ajánlotok. thnx :R

(#1169) flegos válasza Nyugdíjas (#1154) üzenetére


flegos
senior tag

Játékos/Nyugdíjas: köszi :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1170) Játékos válasza matyee (#1168) üzenetére


Játékos
addikt

Nem használtam még fagyállót a hűtéshez, tehát nem tudom a választ, de ne benzinkúton, hanem inkább autósboltban vásárolj...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1171) Bivaly válasza Játékos (#1170) üzenetére


Bivaly
tag

Nekem előzőleg fagyálló + deszt víz volt a rendszeremben, mert a folyadék zöld színe ment a zöld csövekhez :D . Csak miután leeresztettem, az egyik (pontosan nem tudom melyik) szilárd, oldott komponense a víz elpárolgása után kirakódott a Variolux csövekre, és el lehetett hajítani a csöveket.

Szerintem ugyanazt kapod a benzinkúton, mint autósboltban, csak drágábban.

Life begins at 140!

(#1172) Játékos válasza Bivaly (#1171) üzenetére


Játékos
addikt

Szerintem ugyanazt kapod a benzinkúton, mint autósboltban, csak drágábban.

Én is erre próbáltam utalni...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1173) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az aláírásban szereplő konfigon most egy Zalman rézhenger van. Nem mondom hogy rossz hűtő, de így utólag már nem mondanám hogy megérte az árát (pedig eleve olcsóbb OEM verzió amit nagykeráron sóztak rám egyéb okból...). De ha már lecserélnék egy 10000Ft-os hűtőt akkor vízzel mehetnék biztosra...

Nah, szóval az E6420-nak tolni kellett 1,65 voltot (droppolva csak 1,60-at) amivel így 3642Mhz-en elég meleg lett. ORTHOs-al terhelve fél óra után most így télen 72 fok körül van, de melegben volt 78 körül is (a meglassulási küszöbe 85 fok, bár szerencsére nem volt még hozzá szerencsém :D ).

Arra gondolva hogy a magas fesz és hőmérséklet eggyütt elég gyilkos páros lehet hosszútávon, ahogy ez a hűtő valószinűleg úgyse éli meg a következő procicserét (pl. majd jövőre egy új 4 magos) elkezdtem nézegetni vízhűtéséeket. A VGA még nitrogénnel se menne többet, nem a melegtől fullad ki, voltmoddolni alig lehet, így meg nem visz égbemenő frekiket, az alaplapnak elég tisztességes hőcsőves rézrengetege van, az is bőven jó lenne egyenlőre még 520-as FSB-ig is, de szerintem utánna az se a hő miatt fulladna ki. Szóval csak a CPU-ra tenném a vizet, vagy talán még a RAM-ra ha úgy alakul, de felülméretezném a szivattyút és a radiátort hátha a következő VGA-mra megéri majd vizet tenni...

A kérdés pedig, hogy egy ilyesmi vízhűtés jelentősen jobb lenne-e mint a Zalman CNPS9500 léghűtője? Vagy nem véletlen vannak méregdrága blokkok is?

1100l/min pumpa
MAG CPU blokk
Noise isolator AGB tartály
Nexxxos Extrem II radiátor
Ez így csövestől mindenestől kb 35-ből jönne ki, ha eladom a zalmant és mire tényleg végzek lesz mondjuk 30k. Hát már nem is tudom kell-e. :D

[Szerkesztve]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1174) Nyugdíjas válasza janos666 (#1173) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát gyakorlatilag bármilyen vízhűtés jobb mint egy léghűtés,eltekintve az abszolút elvetélt ötletektől (pl reszerátor,ilyesmik...)

Amiket összeválogattál elég jók igy elsőre,talán a mostani fejlmények miatt,lehetne egy MAG radi, de nem sokat spórolsz vele (persze sok kicsi sokra megy).

Az hogy egy pumpa 12v,vagy 220V nem feltétlen befolyásolja a teljesitményt,sőt...
De ehhez elég egy DDc is ami talán jobb is ennél amit irtál,és elég halk (bár ennek a darabnak,amit irtál nem ismerem a hanghatásait :) )

Az ár pedig ami neked kijött az kb az alja egy olyan vízhűtésnek amivel már érdemes foglalkozni..

Remélem tudtam segiteni,meg a többiek majd kiegészitenek/kijavitanak :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1175) Tody56 válasza Nyugdíjas (#1174) üzenetére


Tody56
aktív tag

SZia kolléga. Ritkán van időm ide benézni de egy apró kis reklámot engedjetek meg :R

Vízhűtéses blokkok gyártása: 775,am2,csatik stb [link]

és a hozzá való képtár: [link]



[Szerkesztve]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1176) Tody56 válasza R.Zoli (#1166) üzenetére


Tody56
aktív tag

Csak egy apró észrevétel

2db Mora2-m van Zolitól passzivan a gép mellett állítva.

A gép Asus Striker,q6600 és 8800gtx oc

SZóval amit hűt: nb,sb, 2db fet, 775, 8800gpu

A vízhőfokom úgy egy óra után mindig megáll szűk 15fokkal többel mint a szoba, tehát most a 22fokos szobában max 35-37fok.
Ekkor a cpu ful terhelésen 55fok (nem a mag !!!!) a vga terhelésnél max 50, tehát bőven kellemes érékek. AZt mondanom sem kell hogy jték alattpedig egyszerűen nem megy fel a cpu még 40ig sem.

Ha megrántom a procit és a vga-t is, akkor max még 3-4fokkal megy feljebb, tehát 2db mora2 nagyon jó választás erős gép passzív hűtésére.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1177) djadji válasza Tody56 (#1175) üzenetére


djadji
senior tag

Negyon kellemes képek.. tetszenek a cuccok.. és az árak is egészen emberiek..
Kérdezném hogy te csinálod magad ezeket? (remélem igen... jó lenne egy hazai szaki aki meg tud csinálni ilyemit .. és meg is akar csinálni..)
Sok sikert a bóthoz!!

http://djadji.fw.hu

(#1178) Löaci


Löaci
csendes tag

Visszatérve a víz/fagyálló témára saját tapasztalat szerint:

20% körüli fagyálló hozzáadásával deszt vízhez képest nekem +10 C
8% körüli fagyálló hozzáadásával +4 C
5% Zoli által ajánlott zöld ''valvoline'' cuccal 3 fokkal jobb,mint a sima deszt víz.

Szóval betöltöttem a fagyállót a kocsiba :C

(#1179) Nyugdíjas válasza Löaci (#1178) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egész pontosan mi is az a ''valvoline'' cucc? Kipróbálnám...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1180) R.Zoli válasza Tody56 (#1176) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ekkor a cpu ful terhelésen 55fok (nem a mag !!!!) a vga terhelésnél max 50, tehát bőven kellemes érékek.

Esküszöm nem értem mért nem lehet maghőmérsékleteket írni...
Nálam most, 1 hónapja nem volt kikapcsolva a gép folyamatosan 100% terhelésen a 4 mag, szoba hőmérséklet 22,6 fok a vízhőmérséklet 32,5 fok...CPU hőmérséklet 39 fok...Legmelegebb mag hőmérséklete 65 fok (a többi mag 62, 59,59)...ennyit a CPU hőmérsékletről...Fel nem fogható számomra mért jó egy olyan szenzor értékeit irogatni ami semmire sem jó...Jah a proci mindig 3204 MHz-en megy (Q6600 B3) és 1,32 Volton...

(#1181) R.Zoli válasza Löaci (#1178) üzenetére


R.Zoli
őstag

Grat! Nem gondoltam ennyit hoz a cucc! :) Nem véletlen jó cucc a Nascarosok is ezt használják amcsiknál hűtőfolyadéknak :D

(#1182) Nyugdíjas válasza R.Zoli (#1181) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor már csak azt súgjátok meg hol lehet kapni :)
Jöhet pü-ben is ha titok ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1183) Löaci válasza Nyugdíjas (#1182) üzenetére


Löaci
csendes tag

Zolitól vettem :D

(#1184) Goldye


Goldye
aktív tag

köszi a válaszokat :) szal 1 passzív radi elbír nagyjából mindent (CPU, VGA, RAM, HDD, chipset) vagy érdemes már 2t venni ilyenkor? Most az árakat nem nézem tehát szóba jöhet minden, milyen radit ajánlotok?

és bocsika a sok kérdésér :)
előre is kösz

(#1185) Nyugdíjas válasza Goldye (#1184) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Talán ez: [link]
Ebből 2 már biztos elég bármilyen konfighoz...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1186) WiZARD


WiZARD
addikt

szóval mi a zöld valvoline cucc? :)
Zoli: van még? :)

bár inkább valami jó fagyálló cuccot kéne kitalálnom...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1187) Tody56 válasza Goldye (#1184) üzenetére


Tody56
aktív tag

Egy biztos nem. 2db már igen. Nekem is 2 db mora2 van mint a linken is. Ez már tényleg biztonsággal elviszi.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1188) flegos válasza Tody56 (#1187) üzenetére


flegos
senior tag

2db mora2 az má dúúúrva :)) Nekem 1 van (lesz) egy kis venti rásegítéssel :U

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1189) Játékos válasza flegos (#1188) üzenetére


Játékos
addikt

Az tényleg durva, viszont nekem Zoli 16 db. Cape Cora-t ajánlott legalább! 75000 pénz!
Viszont erre azt mondja, jobb, mint 2 Mora2...
Kinek van erre pénze? :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1190) dbius válasza flegos (#1188) üzenetére


dbius
veterán

Akkor most már tudjuk miért kell neked 25 cm-es venti ;)

[Szerkesztve]

(#1191) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét kívánok!

Nem kiröhögni: a deszt. víz, és az alkohol vegyületének mi a neve? Vagy nem vegyülnek, csak keverék? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1192) Bivaly válasza Játékos (#1191) üzenetére


Bivaly
tag

Az alkohol (amit a mindennapokban az etanol elnevezéseként használnak) oldódik a vízben, ebből kifolyólag alkohol vizes oldatáról beszélünk.
(Az etanol és a víz is önmagukban is vegyületek (kettő vagy több atomot tartalmazó szerkezet, amelyben a két (vagy több) atom valamilyen kötéssel kapcsolódik egymáshoz.))

Life begins at 140!

(#1193) Játékos válasza Bivaly (#1192) üzenetére


Játékos
addikt

Aztamindenét, de régen hallottam utoljára ilyeneket!
Köszi szépen. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1194) janos666 válasza Bivaly (#1192) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát most lehet hogy hülység, de nem akkor beszélünk oldatról ha egy szilárd anyagot oldunk folyadékban? Az alkohol+víz nem csak keverék?

Én alkoholos vírze, vagy ha tetszik ''szeszes víz''re szavazok.

[Szerkesztve]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1195) Bivaly válasza janos666 (#1194) üzenetére


Bivaly
tag

Nem, nem csak szilárd-folyadék oldatok, hanem folyadék-folyadék oldatok is léteznek.

Amennyiben nem oldódna, vagy nem lépne kölcsönhatásba a két anyag (mint ahogyan a jelen példában nem erről van szó, hiszen a vízmolekula és az etanol molekula között hidrogénhíd-kötés alakul ki), akkor egyszerűen csak összekeverni lehetne őket (mint mondjuk a szénport meg a homokot), s akkor kapnánk keveréket.

Az elnevezésről: ez csak konvenció kérdése, hogy hogyan hívjuk ezt az oldatot, de szerintem az a helyes, ahogyan én nevezem, tehát alkohol (lehet az metanol, etanol, IPA, ...) vizes oldata.

[Szerkesztve]

Life begins at 140!

(#1196) Játékos válasza Bivaly (#1195) üzenetére


Játékos
addikt

Azt vágtam, mi a különbség kémiailag a keverék, és a vegyület között, csak azt nem, hogy kettejük molekulái kölcsönhatásba lépnek-e, vagy sem, de mostmár tudom.
Köszi. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1197) #72042496 válasza Reset Elek (#1056) üzenetére


#72042496
törölt tag

Készítettem egy móricka ábrát, milyet is gondoltam ki: [link]

A menet mélysége 8 mm. Szerinted / szerintetek jó lesz így? Ha nem, mit változtassak rajt?
Tudom, hogy a menetnek van egy külön jelölése, csak nem találtam meg. Remélem így is egyértelmű a rajz.

(#1198) flegos


flegos
senior tag

Üdv!

biztos nagyon hozzánem értô lesz a kérdés de megkérdem, az alkohol nem eszi meg idövel a gumi tömítéseket? É még annyi, hogy a víz alkohol keverékhez kell még korrózió gátló is vagy a víz alkohol önmagában elegendö?


Balika mi lesz ez?

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1199) #72042496 válasza flegos (#1198) üzenetére


#72042496
törölt tag

Univerzális elosztó. :D
A RAM blokkokat szeretném a segítségével párhuzamosítani, de akár másra is jó lehet: amelyik végződésre nincs szükség, abba egy csőlezárót teker az ember.

A [link] mintájára készült.

(#1200) HUNTERR


HUNTERR
csendes tag

Sziasztok, ha valakit érdekel, van egy eladó komplett CPU és GPU(vga) vízhűtőrendszerem baráti áron.
Ezekből áll:

Zalman ZM-WB2 CPU blokk
Zalman ZM-GWB3 VGA blokk
EHEIM vízpumpa
Eheim pumpához való piros átlátszó kiegyenlítőtartály
10x20x5cm-es hőleadó radiátor
gumicsövek, csatlakozók

Minden hibátlan állapotú, újszerűnek mondható.
Képeket msn-en tudok küldeni: innno3d@freemail.hu

xi1546

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.