Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Armando_19 válasza OC (#698) üzenetére


Armando_19
őstag

Igazából minden ilyen könyök meg hasonló cső felhasználása nélkül is megoldhatónak tartom a banzájt.
Ha úgy kötöm, hogy Pumpa>VGa>RADI>CPU>Pumpa, akkor maximum 2-re van szükség, de lehet még annyria sem.
Az gáz, hogy pont a pumpa kiömlőjén van 1 könyök? Mármint, ott ahol nyomja a vizet? Az fogná pont a legtöbbet rajta gondolom...

(#702) OC válasza Cs(|)be (#670) üzenetére


OC
őstag

Először is gratula a rendszerhez. Nem az én elképzeléseimet tükrözi, de nem is nekem kell használnom. Viszont ennyi ventis radi mellett soknak találom a vízhőt.


Bivaly:
[kép]
[kép]
[kép]

Ezekkel még adós voltam.

Aki megtalálja az első és harmadik képen is felfedezhető banálishibát, az vendégem egy sörre. ;)

(#703) OC válasza Armando_19 (#701) üzenetére


OC
őstag

Aham, jó hír. No igen, ott nemigen érdemes ''könyökölni''. Viszont ha csak így oldható meg, akkor sem lesz mérhető a különbség.

Én például tipikus esete vagyok a ''Vizet prédikál, bort iszik'' vagy hogyan is van mondásnak, mert bizony erős szivattyúm van és ha a csövezést letisztultabbá teszi, biza berakok én akárhány 90°-os csatt. Most nem így tettem és olyan csőhalmaz van, mint állat.

(#704) Armando_19 válasza OC (#703) üzenetére


Armando_19
őstag

Engem nem zavar nagyon a cső kavalkád. Legfeljebb rakom bele UV reagens folyadékot, meg egy UV csövet. Pumpa ügyileg szerencsére nálam sincs híja az erőnek, 910L/H amit tudna, de csak 450en használom. Bőven sok ez így is. Fölötte már nincs akkor növekesdés hatásfok szintjén, viszont a pumpát annál jobban terhelné.

(#705) OC válasza Armando_19 (#704) üzenetére


OC
őstag

UV-s lötyit nem ajánlom, mert gusztustalan cucc. Inkább UV-s cső.

(#706) Armando_19 válasza OC (#705) üzenetére


Armando_19
őstag

Majd meglássuk. Bár annyira nem fontos a dizájn. Menjen azt kész!:D Házam úgyis elég mutatós, elvonja a figyelmet. Lanpartyn meg gizda, ha kesze kusza vízcsöveket látnak az emberek a gépben!:D Egyből jön az aúúúúúúúúúúú! :Y

(#707) dbius válasza OC (#702) üzenetére


dbius
veterán

Csak nem a tartály feltöltőnyílása az a dvd előtt?? Nem tudtátok tőle rendesen berakni a tartályt a helyére? :)

[Szerkesztve]

(#708) OC válasza Armando_19 (#706) üzenetére


OC
őstag

Jah, lehet menőzni.

dius: Nem, az mentesen betekerhető, nem az a gond.

(#709) djyuri válasza ssolitude (#640) üzenetére


djyuri
őstag

Megjött a réz reggel:):):):):) :R :R :R

Méretre vágtam meg minden...szép tisztára lemostam (nem úgy,mint a képen van:D)
Sajnos ez is vizesedik.....vennem kell egy függőleges csatlakozásu blokkot.
De nembaj...mert megpróbáltam:)....most le van fújva az alaplap vízhatlan spray-al meg betettem egy zsebkendőt,ami elszívja a vizet....a zsebkendőt meg kiszárítja a sok venti és a szobám laza 34 fokos átlaghőmérséklete.

Jelenleg a 33,1 fokos folyadékhőfok mellett 19 fokos a procim,de a peltier-t egy régi,de stabilizált AT-s tápról nyomom...sajna a 12V-ja leesik 8V-ra,de nembaj....legalább nem lesz csupa víz a gépem:)....majd az új blokkal jó lesz:)....csak tudnám elérni Ordasit:(:(:(:(

De akkor is NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A RÉZ LEMEZT :R :R :R

Íme a képek róla: (ui.: majd beszelés utánról is csinálok,mert egy-két hétig így marad,tehát lesz rá alkalom)


[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#710) Aygor válasza OC (#702) üzenetére


Aygor
tag

A tartály miatt nem tudod becsukni az ajtót?

A szabályzó gomjai miatt nem tudod behajtani az ajtót?

Nagy a kupi és banális dolog úgy fényképezni ?

Hiányzik 1 fedlap és belátni ?

Ha nem akkor szabad a gazda!

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#711) szacsee válasza Aygor (#710) üzenetére


szacsee
nagyúr

Talán még az Easy Rider serlegek a polcon. :DDD

(#712) warrior28


warrior28
aktív tag

Esetleg egy választ dobhatnátok... [link]

(#713) Játékos válasza OC (#702) üzenetére


Játékos
addikt

Nem szeretem a sört... :DDD
Jó ez a cuccos banális hibával együtt. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#714) shteer válasza warrior28 (#712) üzenetére


shteer
titán

dual radit kivezetve :)

a többi ár fügvénye, de nem kell mindenből a legdrágábbat venni

..szerintem jónak tűnik

(#715) ssolitude válasza djyuri (#709) üzenetére


ssolitude
őstag

[homloktörölgetőssmiley]:)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#716) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Sziasztok!
Ma nagyon ráfaragtam egy chipsethűtőblokkal :(
Én kis(nagyon)naiv azt hittem hogy mindegy milyen chipsethűtö,az jo lesz a lapomra.Hát nem igy lett :(
Vettem ma egy WaterChill chipset hűtőblokkot,és persze miért ne,nem megy fel a lapomra :(
Tudnátok tanácsot adni hogy erre a lapra(BioStar NF4 Ultra A9A) milyen blokk lenne jo?
Ja bövebb infó a méretekröl az aláirásomban lévő linken.

(#717) OC válasza Aygor (#710) üzenetére


OC
őstag

Hihihi, egyik sem. De ne add fel ilyen könnyen! Annyit segítek, hogy konfig működését (ajtócsukás, hűtés stb.) nem befolyásolja. Inkább esztétikai, ha lehet annak nevezni. :U

Játékos: Most itt egy respect szmájlí lenne a dícséretért, ha nem lenne ott a h.sz-edben az a csú nya sörös mondat. :D Azért köszi! Ha már én nem vagyok vele elégedett, legalább másoknak tetszik. :DDD

(#718) HJ.Henry válasza djyuri (#709) üzenetére


HJ.Henry
tag

Látom farigcsáltad a rézlemezt :D
Sokáig tartott,nehéz volt?
Ha máskor ilyesmire van szüksége valakinek szoljon,hátha itt vagyok,és még idöben látom is a pü-t.
NC plazmavágóval tudok vágni szinte minden fémet,anyagtól függöen kb 5-10mm-ig,szinte bármilyen formát ami CADel kiszerkeszthetö

(#719) Játékos válasza OC (#717) üzenetére


Játékos
addikt

Az első, és harmadik képen nem vettem észre esztétikai problémát, a másodikon látni, hogy nekem jobb vincsiblokkom van! :DDD

Jól emléxem, hogy Te említetted az egyik Fórumtársnak, hogy van 15mm-es plekód? Érdekelne egy tenyérnyi...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#720) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Eszembe jutott, talán másnak hasznos lehet, ha valaki Zalman vga blokkban gondolkodik, akkor felszerelés előtt ellenőrizze le, hogy a leghátsó/alsó rögzítő csavar nem e lóg bele a memória foglalatok pöckeibe!
Csak mert én így jártam, ezért még egyszer szét kellett szedni a vga blokkot, meg össze. :O
Na ezt most kicsit kacifántos lett, de azért remélem érthető. :P

(#721) djyuri válasza HJ.Henry (#718) üzenetére


djyuri
őstag

fél óra kb:)....hozott haver 1mm-es flex korongot...haver meg egész jól tud vele vágni....lehet én is tudnék,de nincs védőszemüveg..ő meg olyan,hogy a gyorsvonat is inkább kisiklik,mint sem elüsse:):):):):)

Igazából nem akartam húde szépet...úgyse látja senki..(kivéve,aki itt megnézi::D...sorry:D:D)...az élőben értem a senkit:)...tiszteletem itt a tagoknak :R
Az a lényeg,hogy ha lehet,akkor minnél kevesebb legyen a szabad térben...most is eléggé csöpög a víz,de nagyon szépen elvonja a zsepi...és nagyon jól dolgozik a harmincvalamennyi ventim:)

Plazma vágó? :Y azt csípem nagyon :) A hotroad sorozatban láttam olyat és nagyon pöpec cucc :R Amúgy,amíg nem tudok beszerezni nagyobb réztömböt,anélkül,hogy meg kellene vennem 4 méteres rudakat,addig nemnagyon van nekem igényem rá,de észben tartom:) :R


ssolitude :):):)....egy darabig jó lesz ez:)...az új kotyvasztású pasztával is gond van amúgy....hoztam a cégtől egy speciális fehér pasztát....haver szerzett hozzá egy higítót (decije 8k :Y ,de mégis nevenincs)....(nagyon komoly lötty...kiöntöttünk flakonba egy kicsit,hogy majd abban megkutyulom a pasztával...ahha....mire visszanéztünk nem volt flakon :DD :DD ....a régi gyógyszeres müanyagokat nem bántja meg az üveget...és a fémet sem...szal kevertünk egy arányt...jó lett meg minden....a peltier és a réz közé roppant jó szerintem.....kaptam kölcsön speckó ''ponthőfok''-mérőt...valami lézeres kütyü...a peltier teteje 41 fokos volt....a blokk 35...peltier alja -4....rézlemez (-2)-4-7..cpu már nem látszott ki:(
Tehát a réz és a peltier között klafa a kontakt alul felül....de a cpu fém burájára szerintem reagáns a higító szer...így a napokban újra kenem azt a régi gyári fehér pasztával.

huh már megint regényezek....de ezt már nem rakom off -ba,mert szerintem lényeges.

Amúgy szerintem teljes terhelés alatt sem lesz nagy bajom....de majd emelni kell a feszt 10V köré vagy feljebb akkor már...Most nem akarom,mert akkor kifolyik a gépemből az összes H2O,amit a levegőből kivon:):):)

Nah rákeresek mégjobban erre az Ordasi emberre:)....King 5R....ezzel már nem kell közvetítő fém:) Ezt meg elrakom inséges időkre,mert kitudja mit csinálom még:)....Jah nemtom beírtam-e vagy sem még régen,de feladtam a kompresszoros klíma építésével...inkább,amíg érintetlen a hűtő,addig odaadtam havernek...ő meg hozott 20m2 pozdorját vagy mit....a hangfal harmada így már megvan:):):):)

[Szerkesztve]

(#722) shteer válasza HJ.Henry (#718) üzenetére


shteer
titán

érdekes dolgokat mondasz ;) én lehet h megkereslek majd ha aktuális lesz :R

mekkora a lyuktávolság a lapodon?

..szerintem jónak tűnik

(#723) HJ.Henry válasza djyuri (#721) üzenetére


HJ.Henry
tag

Ez az én bajom is!
Nem akarok venni komplett 4méter hosszu rézlapot,kisebb darabokat meg nem kapok sehol :(
Illetve lenne még itt a fórumon is,de azok meg kis darabol,de annál nagyobb árért!
Olyan helyen dolgozok ahol megvan minden profi lemezmegmunkáló gép,csak réz alapanyagom nincs.
Ha valaki tud helyet ahol lehetne ilyen réz alapanyagot szerezni,esetleg valmilyen üzemben hulladékként is''jó áron'',az szoljon,nagyon megköszönném :)

(#724) shteer válasza HJ.Henry (#723) üzenetére


shteer
titán

pesti kiskerben méretre is vágják a kívánt alapanyagot: bronzker.hu

..szerintem jónak tűnik

(#725) HJ.Henry válasza shteer (#722) üzenetére


HJ.Henry
tag

Érdekes? Milyen szempontból? :)
Az alaplapon 2 felfogató van,vizszintesen 50mm köztük a távolság,függölegesen meg kb olyan 30mm lehet(most nem szedem ki a vidkarit hogy pontosan lemérjem)
Láthatsz róla egy beméretezett képet az aláirásomban szereplö linken.
Valami olyan kivitelü blokk lenne jo mint Cs(|)be gépnek az északi hid blokkja.Az egy rézlap és azon egy kis vizblokk.Nekem is elég kevés hely van mert pont belelóg a VGA.
Eza blokk meg 20mm magas,még ha fel is lehetne rakni akkor is lehet beleérne a VGA egyik kondijába

(#726) HJ.Henry válasza shteer (#724) üzenetére


HJ.Henry
tag

Hopp!!!
Na ezt jo tudni,köszönöm!
Ezt a helyet majd fizu után megkeresem :)
Wazze Szabolcs utca? Ez a régi sulimnak az egyik tanmühelye volt,a talán régi volán? :D

(#727) yakuza.tora válasza HJ.Henry (#726) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A régi Volánt nyugodtan elfelejtheted. Lebontották...

Alléz Olympique de Marseille!

(#728) #72042496 válasza OC (#702) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy látom nem fejtették meg, nekem viszont lenne egy tippem:

Az LCD felirata...''to build'' rendhagyó ige, a második és harmadik alakja is built. Ez lenne? :B


Közben a radiátorsor felkerült az egyik oldallapra. Viszonylag pontos lett minden, ennek örülök.
Ami a hiba, hogy a második réteg hangszigetelőt ököllel nyomtuk, hogy fogjon a Palmatex, így viszont a bütykeink nyoma megmaradt az ólombetét deformációja miatt.
Esztétikai hiba, a szigetelést gondolom nem befolyásolja, de nagyon zavar. No mindegy, max. a másikat is így csináljuk, aztán egyforma lesz. Nézegetni úgysem fogom belülről, a 10 Cora profil a két réteg szigetelő cuccal valami elcseszett nehéz, egyedül alig bírtam a helyére rakni... Egyszer készüljön el végre, hozzá nem nyúlok többet! :D :B

(#729) OC válasza #72042496 (#728) üzenetére


OC
őstag

OTT a Pont! Vandégem vagy egy sörre! :R Ugyan nem LCD, hanem kiegyenlítő tarti. Nekem is barátnőm hívta fel rá a figyelmem, mert ugye én életemben nem tanultam angolt, csak rámragadt ez-az. Mivel gravírozva van, még így marad egy darabig...

A hangszigetelés én úgy csináltam, hogy tömör vasdarabokat vittem be és keménykötésű könyveket raktam a ragasztott részre, majd rá a vasakat. Így jó lett és sík. A palmatex nekem nem jött be ennél az anyagnál, így inkább faragasztó használtam, az jobbnak tűnt.

(#730) #72042496 válasza OC (#729) üzenetére


#72042496
törölt tag

:B

A választ a hangszigetelés topicba írtam: [link]
Tehát nem tudom mi lesz, lehet kellene rá még egy könyű takaró réteg, az esztétikussá varázsolná...bár úgysem nézegetem, szóval... Még meglátom, hogy alakul. :)

Mindenesetre négy derékszögű csatlakozó még hiányzik a rendszerből, ezzel kapcsolatban még jól megzaklatom Zolit, aztán a beszerzésük után már tényleg minden adott lesz ahhoz, hogy elkészüljön a hűtés.

(#731) #72042496 válasza #72042496 (#728) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ami egy érdekes tapasztalat, hogy a Cora radiátorok gyárilag megálmodott felfogatása, hát...ööö, legszívesebben azt írnám, hogy vicc.
Csak egy furat van rajtuk, s egy igen rövid, vékony csavar fogja fel őket. Nem bízék rájuk egy tekintényesebb radiátorsort!

Az összes profilba fúrtunk túloldalra még egy lyukat, a csavarokat pedig minden méretében nagyobb és erősebb, de szintúgy önmetsző fémcsavarokra cseréltük. Ezzel felfogatva a 10-es sort, összekapcsolva őket a kis fém ''kampókkal'', becsövezve, szerelvényezve, igencsak nyeklik szerencsétlen lemez, tehát a csavarok részéről nagyon is kell oda a tartóerő.

Pusztán egy oldalt felfogatva el tudnám képzelni, hogy az oldallapot megdöntve a profilok a saját súlyukból fakadóan akkora nyomatékot fejtenek ki, hogy szétmegy tőle a menet, eldeformálódik az oldallemez.

Aztán lehet, hogy mindettől függetlenül jó az úgy, ahogy gyárilag van...én mindenesetre szkeptikus vagyok.

[Szerkesztve]

(#732) #72042496 válasza OC (#729) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még mielőtt belőlem fog állni a topic, csak halkan fűzöm hozzá, milyen jó, hogy élből felismertem az eszköz kiegyenlítő tartály voltát, elvégre nekem is ilyen van, csak az enyém pőrébb: sem gravír, sem LED-es világítás nincs benne. :)

[Szerkesztve]

(#733) Reac^ válasza ritkamadár (#564) üzenetére


Reac^
őstag

Nem fog felmenni, pont egy ilyen eset miatt áztattam egyszer.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#734) Armando_19


Armando_19
őstag

Nincs valakinek 2 fölösleges 8/10es csonkja? Átvenném Bp-n 11. kerület környékén. Messze van nagyon az a 14.
Gyorscsati nem nagyon mozgat. Ilyen kéne:[link]

(#735) #72042496 válasza Armando_19 (#734) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csatlakoznék... nekem is 10/8-as kellene csak derékszögű, 1/4'' menettel: [link]

Úgy néz ki, átmenetileg hiánycikk, Zoli is cca. két hetes átfutással ígérte. Ha valakinek van ilyenből, 4 db, szívesen megszabadítom tőlük! :)

(#736) yakuza.tora válasza #72042496 (#735) üzenetére


yakuza.tora
addikt

[link]

Alléz Olympique de Marseille!

(#737) #72042496 válasza yakuza.tora (#736) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm, tényleg, de az a baj, hogy ezzel még mindig hiányzik kettő...hiába veszem meg őket, gyakorlatilag nem vagyok előrébb. :(

(#738) Armando_19


Armando_19
őstag

Nem megy valaki mostanság R.Zoli felé, aki mozog a belvárosban is?

(#739) -zaki- válasza Armando_19 (#734) üzenetére


-zaki-
tag

nincs az messze, a gyors 7-es csak úgy suhan a buszsávban :D
ezek szerint lehet R.Zolinál személyesen is vásárolni? mert a weblapján csak csomagküldést láttam. nekem egy 11/8-as és egy 8/6-os (G1/4'' ) egyenes csatlakozó kellene

(#740) yakuza.tora válasza #72042496 (#737) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Sajnálom...Nekem van 2 db használaton kívüli derékszögű csati, csak ahhoz jár egy Hunfrost blokk is, így 1K-ért sajnos nem tudom odaadni...

Alléz Olympique de Marseille!

(#741) djadji válasza HJ.Henry (#726) üzenetére


djadji
senior tag

Én telefonon rendeltem egy 15cm x 15cm-es 2mm es rézlemezt.. elküldték postán nagyon kafán... Pestről rendeltem.. a érdekel megadom a honlapot... POntisabban mondom.. aztán érdekel vagy se,...
www.bronzker.hu
Nem szeretnek postán endelést küldeni.. mert volt vle gondjuk már, de én kisírtam a dolgot.. és nem vacakoltak sokáig.. (nem is kellett sokat sírni... csak szépen megkérni..)

http://djadji.fw.hu

(#742) yakuza.tora válasza -zaki- (#739) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Persze, hogy lehet...én sem bíztam a Postára a D5-öt és az Extreme Nova-t! :(

Alléz Olympique de Marseille!

(#743) Löaci


Löaci
csendes tag

Üdv!

Ezt fejtsétek meg nekem:

Vala egy Asetek Waterchill extreme pumpa /tudom-tudom...gagyi/, ami az előző konfigommal néha nem indult el. Most cseréltem lapot, cput, ramot, folyadékot, blokkot, és most mindig indul..táp maradt!

Folyadék miatt lehet? Eddig 8%-os fagyállós desztvíz volt, most meg 5% os anticorro.

Vagy csak mák, és kezdjek el pumpacserén gondolkodni?

(#744) dbius válasza Löaci (#743) üzenetére


dbius
veterán

Hát elég bátor vagy, hogy olyan pumpát mersz használni még most is, ami korábban néha indult néha nem... én félteném a gépemet egy ''balesettől''... :U

(#745) Löaci válasza dbius (#744) üzenetére


Löaci
csendes tag

Ha túlmelegszik, lekapcsol úgyis.
Most akartam cserélni a pumpát is, erre az új konfiggal 2 hét alatt egyszer sem volt olyan, hogy nem indult el. A régivel meg kb minden 3.ra. Ha már ment, nem volt para.

Fene sem érti :(

(#746) ritkamadár válasza Reac^ (#733) üzenetére


ritkamadár
tag

Köszi már azt hittem kihagytak a szaknévsorból... :R
Közben megvettem a csatikat, nekem jónak tűnik pedig több fajta csővel néztem. :F
Kulccsal rácsavartam és az istenek sem tudtam leszedni. Hogy jött össze a baleset?

(#747) R.Zoli válasza Reac^ (#733) üzenetére


R.Zoli
őstag

Már ne is haragudj ez abszolut nem nagy dolog hogy,emiatt is eláztattad már egyszer a géped mivel minden héten elúsztatod valamilyen okból :DDD

[Szerkesztve]

(#748) sto1911


sto1911
veterán

Udv!

Mitol fugg, h egy meglevo vizhutes kepes lehuteni ezt-azt? Gepcsere elott allok, es nem tudom vegyek-e ventiket, vagy jo lesz a regi cucc is ra. A blokkoktol fugg? Vagy kizarolag a radi meretetol?

(#749) shteer válasza sto1911 (#748) üzenetére


shteer
titán

összefügg. blokktól is, raditól is, a radin áramoltatott levegő mennyiségétől, egy kis részben szivattyútól is..

..szerintem jónak tűnik

(#750) djyuri válasza sto1911 (#748) üzenetére


djyuri
őstag

Szia!

Meg kell nézni,hogy a mostani procid mekkora teljesítményű és az új mekkora teljesítményű.

PL S478 Pentium 4 kb 65-100W
Új LGA775 Pentium 5 70-130W (típustúl függ) (kétmagosak teljesítményét nem tudom)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.