Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) vlcvlc


vlcvlc
tag

Megkapta a burkolatot a radim.
Terhelve 3 fokkal kevesebb a víz. mint előtte :)
A Szoba 29 fok, a víz 34 fok,
burkolat nélkül 37 fok volt ugyanilyen körülmények között.

http://web.t-online.hu/tomika69/machines

(#452) shteer válasza flegos (#450) üzenetére


shteer
titán

pontosabban melyik részéről?

..szerintem jónak tűnik

(#453) #72042496


#72042496
törölt tag

No, már azt hittem, sosem jön el ez az idő: úgy néz ki, az összes, vízhűtéshez szükséges alkatrész itt van nálam, már csak a beszerelésre várakoznak. :)

Ha minden jól megy, két héten belül összeáll a rendszer. :R

(#454) Játékos válasza flegos (#450) üzenetére


Játékos
addikt

Ha számít az én véleményem: miért nem tett a deszt vízbe egy kis alkoholt??? :F
Nekem úgy megy kb 2 hónapja, és nyoma sincs annak a trutyinak! Olvasgattam én is a témában, és nem volt igazán ellenérv a desztvíz+alkohol páros ellen...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#455) Reset Elek válasza Silex (#442) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Pár százalékos teljesítménynövekedés sok-sokszoros áron.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#456) Silex válasza Silex (#442) üzenetére


Silex
aktív tag

Valaki ezüst alkalmazására ellenjavallat? Lehet meg tudnám oldani viszonylag olcsón, egyelőre nem látok kifejezett ellenérvet technikailag, de ha valaki tud vagy éppen azt mondja nincs, annak örülnék. Ennyire lehetetlen ötlet? : :Y

mod: kösz Reset Elek!
Ennyire keveset jelent? Csak azért gondoltam mert mondjuk a réz és alumínium anyagú blokokk között is több fok eltérés van, az ezüst meg ugye a vörösréznél is jobb hővezető.
(Értsd, rövid magyarázatot lehetne?)

[Szerkesztve]

(#457) R.Zoli válasza Silex (#456) üzenetére


R.Zoli
őstag

hasonlítsd össze mennyi a különbség a réz és az aluminium hővezető képessége között majd vess egy pillantást a réz és ezüst hővezetési képességének különbségére...Rá fogsz jönni ,hogy a réz aluminium különbség sokszorosa a réz s ezüst különbségének....

Még ha könnyen megvalósítható lenne sem hozna semmi különöset...

(#458) Játékos válasza Silex (#456) üzenetére


Játékos
addikt

Ha tényleg nagyon olcsón jutsz hozzá az ezüsthöz, mondjuk rézáron, akkor ne gondolkozz sokat rajta, de teljesítményben ne várj tőle csodát, vízhő alá nem fog menni a hőmérséklet, még ha a vizet a procimagra ereszted sem...
Egyébként ne nagyon csodálkozz, ha kevesen reagálnak az ötletre, egyszerűen ''nem sok'' ilyen blokk van a topikban megforduló emberek birtokában.
Egyébként az ezüst is oxidálódik, tehát ilyen előnye sincs, hogy szép-e, azt mindenki döntse el maga.
Tényleg, egy blokkról van szó, vagy az összesről?

Mod.: na, közben válaszolt egy hozzáértő is... :D

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#459) Silex válasza R.Zoli (#457) üzenetére


Silex
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Blokk öntésen gondolkozom, az eszközök nagy része meg is van hozzá, persze most csak kicsiben, ezüstöt meg, ha szerencsém van kisebb mennyiségben akár ingyen is tudtam volna szerezni. ;) De ha ennyire elhanyagolható a különbség akkor fölösleges kísérletezni vele. Egyelőre még azon gondolkozom, h házi készítésű blokkot, h lehet a legjobbat kihozni, a legkevésbbé macerásan.
Játékos: Nem ezüsttel akarom elborítania gép belsejét. :) Inkább még csak ötletelek. :U

(#460) lpc válasza Silex (#459) üzenetére


lpc
tag

Attól függ, mi nálad a házi készítés. Sufni vagy CNC-s ismerős, nem mindegy...
Ezüstnél meg a ''nagyi étkészlete'' nem megfelelő. Ha nem tiszta (ékszerész vagy hasonló alapanyag) akkor még elvileg sincs esélyed jobbra a vörösréznél.

(#461) ssolitude


ssolitude
őstag

Pff... ''CNC-s ismerős'' Az mitől home made??

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#462) Cs(|)be válasza #72042496 (#453) üzenetére


Cs(|)be
tag

Hasonló a szituáció nálam is! :D :C

(#463) Hack3er


Hack3er
őstag

Muszáj korrozio elleni folyadékot önteni a rendszerbe?
Nem eszi meg a rozsda olyanhamar a blokkokat.

Ha pár fokos vizet keringetek a rendszerbe attól a pumpénak nem lesz baja?

(#464) Muréna válasza Hack3er (#463) üzenetére


Muréna
őstag

elárulnád hogy a réz+az egyéb színes fémek mióta rozsdásodnak?

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#465) Hack3er válasza Muréna (#464) üzenetére


Hack3er
őstag

Jól van akkór oxidálodnak, nem mindegy? :D

(#466) flegos válasza shteer (#452) üzenetére


flegos
senior tag

Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy akkor most igazából milyen kotyvalékkal is érdemes a vizes rendszert feltölteni? Valóban jobb ez az autó hütö folyadék vagy a deszt viz+ alkohol stb amik emlitve vannak a cikkben.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#467) djyuri


djyuri
őstag

Folyadékra: Nekem az autó hűtőfolyadék vált be jobban. Kb ha jól emlékszem 4 éve megy a vízhűtésem. Sajnos a sok átépítés miatt elég sokat szívárgott a külső részeken....sajna a környezetet is megszennyeztem,de cserébe odaraktam a lócsolót és a kútból fél napig áztattam azt a részt....

Az indok:
Amikor hírtelen nem volt pót folyadékom,akkor csap vagy desztvizet töltöttem bele.
És a pumpák bizony hangosabbak voltak....mivel nem laboratóriumi körülmények között vagyok,így nem mondhatom 100%-ra,de szerintem 1,5 fokkal jobb a fagyállós folyadék a kocsiból,mint a sima víz.

A kezdet kezdetén én desztvízzel vagy ioncserélt vízzel hajtottam a cuccost,de valahogy a magyar piacon szennyezettet árulnak ezekből,mert a mosószerrel kimosott rendszerben egy hónap alatt algás és vízköves volt minden.
(domestos nem hatott,csak az algára.....töményebb ecettel mostam ki:)....kába voltam egy napig,de azóta is jó:) )
Ekkor váltottam fagyállóra:):):)....azóta csak a takarítás a gáz,ha szivárgás van:D:D

Ezüst:
Ha már valaki tud önteni blokkot,akkor inkább csináljon komolyabbat,esetleg több rétegben. Ha hosszabb utat jár be a folyadék és emellett belül recés a felület,akkor a hatásfok jobb.

(#468) Hack3er válasza djyuri (#467) üzenetére


Hack3er
őstag

A fagyállo nem algásodik be? :F

Ha ez igaz hogy a desztilállt viz űbe algásodik akkór váltok fagyállóra.

szerk: az aláirásodra válaszolva sztem tegyél vékony rézlapot.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#469) #72042496 válasza Cs(|)be (#462) üzenetére


#72042496
törölt tag

:D Még egyszer köszönöm a fuvart! :R

(#470) djyuri válasza Hack3er (#468) üzenetére


djyuri
őstag

Mivel úgymond mérgező,tehát élő szövet nemigen marad meg benne,így az alga sem.

Dekem bealgásodott a deszt víz is,az ioncserélt víz is és a csap víz is...IJ:)

Az aláírásomra meg tudom:)....olyat keresek régóta:(

(#471) Játékos válasza Hack3er (#468) üzenetére


Játékos
addikt

Az alkoholt kb. annyira szeretik az élő sejtek, mint az etilén-glikolt, ami a fagyállóban van.
Tehát önmagában a desztvíz algásodhat, de alkohollal nem! Példa erre a rendszerem...
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#472) Hack3er válasza Játékos (#471) üzenetére


Hack3er
őstag

Jó tudni hogy a desztilált viz is képes algásodni.
Gondoltam hogy dőltők bele pájinkát de akkór inkább veszek tiszta alkóhólt. :D

Milyen arányba keverjem a vizzel az allkóhólt?

Kőszőnőm a válaszotokat :R

(#473) ssolitude válasza djyuri (#470) üzenetére


ssolitude
őstag

5x5 mi? Méter, centi,milli? :U
1-esből tudok küldeni 60x60-ast. 0,5-ösből 70x70-est.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#474) djyuri válasza ssolitude (#473) üzenetére


djyuri
őstag

Centiméter:)....de procira kell,így gondoltam ki lehet találni,de akkor kijavítom:)...sorry:)

Tényleg van 60*60 mm-esed? :Y :Y :DD :R


MOD:

Alkohol: Igaz:)..azt se szeretik:)

Desztvíz: Szerintem ha már egy-két sejt bekerül a rendszerbe,akkor tud szaporodni (osztódni)...így tudom elképzelni az én esetemben is....meg a magyar minőségtelen színvonal esetében is....


[Szerkesztve]

(#475) ssolitude válasza djyuri (#474) üzenetére


ssolitude
őstag

Adsz egy postacímet, holnap feladom.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#476) djyuri válasza ssolitude (#475) üzenetére


djyuri
őstag

:R Megtörtént :R (PÜ)

Költségeket állom természetesen :R
Köszönöm ;) ;)

(#477) Játékos válasza Hack3er (#472) üzenetére


Játékos
addikt

Kb. 1:10-hez az alkohol:víz az én rendszeremben, és nyoma sincs algának. Az alkohol ELPUSZTÍTJA a sejteket! Akár 1-2 sejtről van szó (djyuri-nak :DDD ), kár sokról.
Az ugye mindenki számára evidens, hogy alkohollal zsírtalanítani, és ami fontosabb: fertőtleníteni.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#478) ssolitude válasza djyuri (#476) üzenetére


ssolitude
őstag

Megkaptam. Reggel feladom, többit majd megbeszéljük.
El tudod darabolni, vagy vágjam le pontosan, méretre?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#479) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Számomra érdekes volt :

[link]

Uff!

(#480) Játékos válasza Cs(|)be (#479) üzenetére


Játékos
addikt

Elég szép! Szegény srác...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#481) jugeen válasza Játékos (#480) üzenetére


jugeen
addikt

a feltöltő T-line-t kicsit elqrta! felesleges ellenállás.

[Szerkesztve]

(#482) rob210 válasza Cs(|)be (#479) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem csak érdekes de elég szar is.
Jó cuccok hülyén összerakva.
Ráadásul milyen már hogy a vgakat, cpu-t, elárasztja a chipsetek meg maradtak heatpipeosak.
Akinek van pénze sli vízre az ne legyen már igénytelen.
:R :R :R

Egyébbként nagyon jól nézne ki, bár még valami az a gégecső a házon kívül amivel a csöveket és az elektromos kábeleket vonta be.
HÁT IZÉ annál szebb megoldás is létezik.:)
:C

Renault power

(#483) djyuri válasza ssolitude (#478) üzenetére


djyuri
őstag

Ok:)

Feltudom darabolni:) Azzal nem lesz gond:) szép egyenes is marad:) :R :R :R

(#484) Játékos


Játékos
addikt

Egyébként kétségtelen tény, hogy a topik ''lakói'' ennyi pénzből jobban építkeznének...
vagy csak nálam a szűk keresztmetszet a pénz? :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#485) OC válasza rob210 (#482) üzenetére


OC
őstag

Az első mondatod helytálló, bár azért dícsérjük meg a srácot, ha már ennyi pénzt dobott ki az ablakon feleslegesen.

1, A Zalman kunyhó árából már kijött volna egy normális ház, ami szellőzik, meg a vizes cuccból mondjuk a prociblokk.

2, Jobb teljesítményt ért volna el, ha mondjuk nem fojtja meg a ventiket a radi és megemeli a radit, hogy esetleg levegőt is kapjon. Hopsz, ezt megtette, csak rájött, hogy nem hűt semmit. :DDD

3,

4,

5,

.

.

. :DDD

Nem lett jó, de legalább jó drága. :W

Játékos: Ááááá dehhhhottttyy. Nekem nem számít a pénz, csak szeretem szadizni magam az állandóan félkész hűtéssel a midi toronyban, amiben alig férek. :D

[Szerkesztve]

(#486) Játékos válasza OC (#485) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD :DDD
Gondoltam, hogy nem vagyokegyedül ezzel...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#487) Játékos válasza OC (#485) üzenetére


Játékos
addikt

Ááááhhh, lekéstem a mod-időt.
Beépítettem a vincsiblokkot:[kép][link]
Szerintem elég hatékony... :R :R :R

Szerk.: nincs közületek valakinek Silent Blade II 120mm-es ventije, olyan amiben folyadékcsapágy van?? Bocsi...

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#488) shteer válasza Játékos (#486) üzenetére


shteer
titán

ház izé... én gépemben is van 1 gyári szivattyú + néhány csati :D

..szerintem jónak tűnik

(#489) Játékos válasza shteer (#488) üzenetére


Játékos
addikt

:U nem tudom, hogy értelek-e?!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#490) OC válasza Játékos (#487) üzenetére


OC
őstag

Oksa, örülök, hogy jól szuperál. Nálam tökéletesen tette a dolgát, várható volt, hogy Te is elégedett leszel vele.

(#491) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Hát ezen én beszartam:

[link]

:R :Y

bocsi, ha már esetleg volt...

(#492) OC válasza Cs(|)be (#491) üzenetére


OC
őstag

Még jó, hogy minden más levegővel hűtött a procin kívül :W
Nagy hú-hó semmiért...

(#493) ssolitude válasza djyuri (#483) üzenetére


ssolitude
őstag

Közben levágtam 60x60-asra. Postára adtam, szerintem holnap ott van.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#494) flegos


flegos
senior tag

Üdv!

Lassan majd összeáll az én gépem is lesz egy MORA hutö, Zalman 8800GTS-re valo vizesblokk, gondolom az X2 6000+-ra elegendö lesz egy MAG cpu blokk.
Mit javasoltok chipset hütésére mert az 570-es chipset melegszik nagyon, még a mosfeteket is jo lenne vizzel hüteni ha már az lesz, de azt úgy tünik le kell gyártatnom.
A vinyókat is érdemes lenne szerintetek bekötni a körbe?

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#495) shteer válasza Játékos (#489) üzenetére


shteer
titán

ha te nem tudod, én honnan tudjam? ;)
arra céloztam, h nálam is igen korlátos a vh-keret és több a homemade cucc a gépben mint a gyári :)

..szerintem jónak tűnik

(#496) shteer válasza flegos (#494) üzenetére


shteer
titán

vinyókat csak akkor szvsz ha nem tervezel komolyabb légmozgást a gépbe

arról a MAG blokkról + teljesítményéről majd jól számolj ám be - kézbefogtam néhányszor múlt 7en Zolinál.. nagyon durva mérete és súlya van :D olyan ipari fíling, egyszerűen brutális a többihez képest

..szerintem jónak tűnik

(#497) flegos válasza shteer (#496) üzenetére


flegos
senior tag

na majd meglátom, mi hogy jön ki, igérem miután összeáll a gép beszámolok az eredményröl!

Akkor azt mondod a MAG blokk jó választás lesz?

[Szerkesztve]

Mégegy kérdés a gyorcsatik a jobbak vagy a hagyományos szoritos, melyik a biztosabb, és a MORA radihoz elegendö lesz a 10/8 vastagságú csörendszer, nem kell vastagabb?

Köszi

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#498) shteer válasza flegos (#497) üzenetére


shteer
titán

csak fogdoztam a blokkot :D

én a gyorscsatit ajánlom. a legjobb megoldás szvsz. mind a 2 nem gyári radimba is forrasztattam :) ha már egy kicsit meg van húzva kézzel, akkor már nem szabad engednie a tágítós kialakítása miatt

szvsz nem kell vastagabb cső, de ez magánvélemény ;]

..szerintem jónak tűnik

(#499) djyuri válasza ssolitude (#493) üzenetére


djyuri
őstag

:R :R :R

Cs(|)be: Ezt hívják fél munkának:) Szerintem ha azokat most eladja,akkor compressor-os hűtést vesz belőle:) :O

(#500) flegos


flegos
senior tag

Most botoltam egy Eheim HPPS 12V pumpát naggyon jó áron :C :C :C

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.