Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) #72042496 válasza R.Zoli (#1299) üzenetére


#72042496
törölt tag

Arra gondoltam, hogy esetleg előbújik belőle a dzsinn és a felhasználó arcába nyújtja a középső ujját. :D

A tesztben E6600-al teszteltek, ráadásul meg sem hajtották igazán. A Quad tuningolt fogyasztásáról már nonsense-számba menő pletykák terjengenek.

Mivel sem a Zen, sem az erősen tuningolt Quad természetét nem ismerem behatóbban, nem bocsátkoznék jóslatokba. Ki kell próbálni.

szerk.: Ha más úgyis OFF. :B Estefelé, munka után felhívlak a maradék cuccokkal kapcsolatban.

[Szerkesztve]

(#1302) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Megtudná ezt nekem nézni v.ki?

[link]

Szeretném ezt megvenni. Sajnos nem értek a vízhűtéshez. :(
Ezzel a rendszerrel tudnék hűteni egy intel core 2 duo e4400-ast? ( nincs tuningolva és nem is tervezem ).
Vagy ez ehhez gyenge? Esetleg v.kinek van ilyen vízhűtő rendszere?
Nagyon megköszönném ha v.ki segítene.

:R

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#1303) R.Zoli válasza #72042496 (#1301) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem keresgélek tesztek után mindenki megtehetei beüti gúgliba...volt teszt amiben 8800 Ultra és Quad volt tuningolva, 2 raptor stb... 3 napig menették a cuccot full terhelésen aztán azt mondták: '' Vazze ez a kis gyökér Zen viszi a cuccot, adunk neki egy maxos érkelést...'' :)

(#1304) R.Zoli válasza nesh20 (#1302) üzenetére


R.Zoli
őstag

Jáááj... Ez az amit nem szabad megvenni!

Most nem is tudom hol kezdjem el mért ne de hidd el millió oka van :D

(#1305) fuzik válasza nesh20 (#1302) üzenetére


fuzik
aktív tag

Mivel az importőr (nagyker) ára kicsit több mint bruttó 20k, ezért már csak az ára miatt sem javasolt megvásárolni.

R.Zoli ''millió indoka'' között nyilván az szerepel az első helyek egyikén, hogy egy sima ''kígyós'' cpu blokk van a szetben, ami öntött plexi tetőt hordoz magán. Sajnos (és ez nem urban legend) ez a tető, a gyártási technológia miatt, hajlamos elrepedni - különös tekintettel a csati mellett.

A készülő tesztemben egyébként helyet kapott egy thermaltake tribe szet is, ami ennek gyakorlatilag a külső egységgel ellátott tesója (a szivattyú más ugyan, de a többi ugyan az). Ha csak a teljesítmény alapján akarsz dönteni, akkor várd meg a tesztet.

30k környékén már olyan single vízhűtést tudsz összerakni, ami sokkal jobb hűtési potenciállal bír, illetve később bővítheted is ha akarod.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1306) ssolitude válasza nesh20 (#1302) üzenetére


ssolitude
őstag

Pfff...ilyet bármikor reszelek.Ezért én pénzt nem adnék,az biztos.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1307) fuzik válasza ssolitude (#1306) üzenetére


fuzik
aktív tag

V@zz' miért nem szóltál korábban! Ha tudom, akkor veled reszeltetek egy setet, és nem veszem meg a boltban a teszthez :DDD !

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1308) #72042496 válasza R.Zoli (#1303) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tapasztalatom nincs vele, s nem is néztem utána, de ha ki lett próbálva, akkor elhiszem, hogy viszi. :)

Nah, ON.

(#1309) ssolitude válasza fuzik (#1307) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem reszelek pénzért, ingyen meg főleg. Szigorúan csak saját használatra! Na jó Murénával kivételt tettem ;]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1310) juliabrilke válasza #72042496 (#1297) üzenetére


juliabrilke
addikt

A tyan oldalán a zippy tápegységeket írják, mint ajánlott termék. Szerintem nem véletlen.

Az viszont igaz, hogy szerverbe szervertápot.
JA: tyan szupport szép hangon közölte velem, hogy eszembe ne jusson 400-500W-os tápot belerakni a gépbe ARÁRMILYEN ERŐS, főleg ha még vga is van benne. Ők a 800W-osat mondták, hogy azzal tutira soha semmilyen baj nem lesz.

Én nekik hiszek inkább. :U

(#1311) R.Zoli válasza juliabrilke (#1310) üzenetére


R.Zoli
őstag

Eleinte TE csak a 4 procidat emlegetted...Nyílvánvaló ,hogy ha van benne egy nagyobb VGA akkor kell oda 500 watt feletti táp is... A 750-es tuti elég...Mellesleg megjegyzem ,hogy ezt a teljesítményt amit a 4 opteronod tud kisebb fogyasztással is elérheted már...2 darab dual Quad Xeon és kész...Elég neki még a VGA-val is 500 wattos táp... Szóval :) És akkor a villanyszámlán is spórolsz...

(#1312) juliabrilke válasza R.Zoli (#1311) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igazából nem sok érveddel győztél meg. Maradjuk annyiban, hogy mind a ketten olyan dolgokról beszélünk , amiben nem vagyunk nagyon benne.

Te a szerverekről, én a vízhűtésről. Tehár így csak tippelgetés az egész.

Dual xeon? Legalább egy quad-os alaplap lenne a k8qw-vel egyenrangú, mert ebbe még azért vannak bőven bővítési lehetőségek. (társalaplapja) Azzal meg ügye 16 mag lenne már.

Aki meg iylen konfigot vesz, az meg magasról lesz@rja szerintem a villanyszámlát. :U Egyébként meg több vizet fizetünk, mint áramot.

(#1313) R.Zoli válasza juliabrilke (#1312) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nézd Téged nem tudom mi győzne meg....Van 1200 wattos vizes táp pont. Most akkro ha vizet akarsz és néma rendszert akkor ennyi... Ez költséges dolog... Ezt el kell fogadni és azt is ,hogy röhögve lehűteni némán is a gépedet amire a léghűtés sosem képes...

Én a jelenlegi konfigodról beszéltem... Nyílván ha Barcelonát veszel bele akkor más a helyzet de a jelenről beszéljünk...Azért kicsit vicces ,hogy mindig mikor írok valami megoldást akkor változtatsz a konfigon :D

(#1314) juliabrilke válasza R.Zoli (#1313) üzenetére


juliabrilke
addikt

A konfig az mindig állandó, csak meg kellene egyszer rendesen nézni. :P
[link]
Semmi változtatás nincs benne sose. 1x nem mondtam pl. hogy nincs videókari benne.

A társlapot, mint lehetőséget vetettem fel. Barcelonáról meg egy szót sem ejtettem. :U

(#1315) R.Zoli válasza juliabrilke (#1314) üzenetére


R.Zoli
őstag

Azt hittem a 16 magot barcával képzeled el...Elsőre csak a 4 procit írtad azért gondoltam ,hogy nincs VGA valami komoly mert akkor írnád :)

(#1316) juliabrilke válasza R.Zoli (#1315) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ácsi...hát ott a realizm 800...az micsoda??? Hálókártya? :D :D

(#1317) Bivaly válasza juliabrilke (#1316) üzenetére


Bivaly
tag

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Life begins at 140!

(#1318) Nyugdíjas válasza juliabrilke (#1316) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

fájervájer? :U :DDD :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1319) juliabrilke válasza Nyugdíjas (#1318) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nemtom.... én is csak betettem a házba, mert jó hosszú, jól is néz ki... :D
Az tuti, hogy nem fájervájer és nem is szoundkard.

(#1320) fuzik válasza juliabrilke (#1316) üzenetére


fuzik
aktív tag

Azt a kutyafáját mekkora egy dög :DDD !

Na erre varrjon az ember vizes blokkot ;) !

[Szerkesztve]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1321) Cs(|)be válasza juliabrilke (#1319) üzenetére


Cs(|)be
tag

Mit csinálsz ezzel a géppel ha szabad kérdezni?

(#1322) #72042496 válasza R.Zoli (#1311) üzenetére


#72042496
törölt tag

Néhány kósza gondolatot hozzátennék:
- az #1240-ben már említette a Realizm 800-at (amelyre - ha vízhűtés - nem egyszerű blokkot pakolni)
- Core alapú szerver Xeon-ra nagyon költséges lenne áttérni, nem pusztán az alaplap és CPU, de az FB-DIMM memóriák miatt is
- az #1277-ben kiemelte az ár tényezőt, azt viszont nem láttam, hogy bárhol is vitatta volna a vízhűtés megvalósíthatóságát...

...a célszerűségét (erre a gépre vonatkozóan) annál inkább. Nem kötözködésből, de ez kb. olyan, hogy egy Ferrari motorjára is lehet feltöltést szerelni, s való igaz, erősebb és gyorsabb is lesz tőle a kocsi, de attól még értelmetlen beavatkozás marad.

Úgy gondolom, juliabrilke alapvetően rossz topicban jár ezzel a szervergéppel. :)

(#1323) juliabrilke válasza #72042496 (#1322) üzenetére


juliabrilke
addikt

:R legalább normálisan látod a helyzetet.

Akkor sorrendben az észrevételeidre válasz:
- Te legalább észrevetted a realizm-ot. Szerintem nem érné meg rá gyártatni blokkot (mert hogy csak ez az egy megoldás lenne)
[link]
[link]
(Egy marós mondjuk lehet, hogy jót bíbelődne rajta :) )
- Áttérni xeonra baromi költséges lenne, mert mindent adhatnék el, mert semmi nem lenne jó bele. Ez a rendszer pont ezért van, mert lényegesen olcsóbban tudtam megszerezni, a bolti ár alatt.
- Nekem az ár/hatékonyság aránnyal van a gondom. Mert egyik procin néztem már egyszer kisebb rendszerrel a vízhűtést, 2 olcsóbb blokkal is. (Itt persze akkor lehet hadakozni, hogy nem jól raktam össze, meg gyenge volt a blokk...) De az eredmények nagyon elhervasztottak. Már csak azért is, mer az egyik blokkból lett volna 4 darab a rendszerben.
Egyébként 60k magasságában jött volna ki egy ALAP rendszer.

Az utolsó hozzászólás meg megértve...betartva... :P :D

(#1324) R.Zoli válasza juliabrilke (#1323) üzenetére


R.Zoli
őstag

No pár szösszenet:

A vízhűtés SZÁMODRA költséges dolog....Balika példájánál maradva ha valaki egy Ferrarira akar venni egy új spoilert vagy tuning fékeket egyebeket az tudja ,hogy ez luxus cikk és még drágább mint az alap felszerelés...Értelme van pedig ,méghozzá a tökéletesítése valami olyannak ami EGYÉNI IGÉNY alapján gyárilag nem szériafelszerelés. A vízhűtést is így kell fefogni...A VGA-ra simán lehet tenni blokkot az ,hogy neked ez túl költséges és nem éri meg az előző példára hivatkozva, nem mindenkinek fontos a csend és hűvösebb(esetlegesen)stabilabb működés...

Amit én 60K-ért összeírtam neked az nem alap rendszer volt...Igazából alap rendszer nálam egy Bigwater mert az alap mindig a leggagyibbat jelenti, ugye az alapoktól megyünk felfelé... Ennél a cuccnál annak a vízhűtésnek amit én írtam neked a mostani zaj értékeidnek a harmadát/negyedét érted volna el és legalább 15 fokos maghőmérséklet csökkenést minden egyes procinál...A VGA-t ha bevonod a rendszerbe olyan 30-40 fokos hőmérséklet csökkenést tudsz elérni egy ilyen kártyánál, bár elnézve ennek a hűtőjét az 50 fokos különbséget sem tartom kizártnak ha nagyon erősen fogyaszt ,mert azok a kis alu bordák a mai réz/heatpipeos rendszerű VGA hűtőkhöz képest harmat gyengék és ezekre szokott a víz 30-40 fokot verni high-end VGA-nál...


Szóval szerintem ez rohadtul off amiről szó van. Te szimplán sajnálod a pénzt vízre mert valszeg nem zavar a kb. 45 dB (A) zaj amit kelt a gépet 1,5 méteres távolságból és a hőmérsékletek sem ,hogy lehetnének jobbak...Ennyi...Ezen nincs mit beszélni szerintem... Vízzel csendesebb lenne sokkal (akár néma is) és hűvösebb lényegesen,de ez lényeges összeg lenne amit Te nem érzel úgy ,hogy ki szeretnél érte adni... Felesleges arról beszélni mit tud a víz mikor egy olyan rendszerre sem adsz ki pénzt ami egy vízhűtéses táp árában sincsen... :) Hidd el , lehűtené röhögve a víz és táp is lenne hozzá lazán, de erre áldozni kell mert ez mind mind luxus cucc és prémium kategória... de ameddig nem használsz ilyet pár hónapig addig úgysem érted meg pontosan miről beszélek...ennek érezni kell az ízét...

(#1325) juliabrilke válasza R.Zoli (#1324) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sok állításod teljesen ellentmond a fizikának.

--- A VGA-t ha bevonod a rendszerbe olyan 30-40 fokos hőmérséklet csökkenést tudsz elérni egy ilyen kártyánál, bár elnézve ennek a hűtőjét az 50 fokos különbséget sem tartom kizártnak :Y :Y :Y

A kártyát oldalról szellőzteti a gyári ventije, semmi + extra hűtő mellette. Teljes terhelésnél max .60°-os. Nincs az az Isten, hogy te levidd 10°-ra tartósan, vízhűtéssel. Jesszus... :Y :Y Ez oylan, mint amikor páran belinkelgetik az eredményeiket 25°fokokról úgy, hogy a szobában 30° van.

A realizm egyébként hűvösebb is, mint a legtöbb mai kártya. Egy sima kb. 6cm-es hűtő hűti az egész kártyát a bordákkal semmi plussz szellőzéssel. 3 óra terhelés után nem megy ~60° fölé.
,

--- valszeg nem zavar a kb. 45 dB zaj amit kelt a géped :F :F
Ez hogyan jött most ki? Mi kelt benne ekkora zajt? A 22dB-es ventik? Vagy a 30dB es tápventi? Vagy a polcomon lévő 45dB-es Papst venti? (ez ebben a formában egy elég csendes kivitel...olyan 0dB környékén van a hangja) :F

Ezeket miért írom le? Nem értek hozzá? Lehet... De kipróbáltam a vízhűtést. Beszéltem másokkal erről is. Ezért kérek amd-sektől is eredményeket, hogy még jobban rálássak.

(#1326) flegos


flegos
senior tag

Nemérteméneztazegészet :F

Lehet egy hülye kérdésem? Nem értek a server gépekhez de minek bele egy ilyen bika VGA mint a realizm :F
Nem kötözködés pusztán jóindulatú érdeklödés!!!!

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1327) Nyugdíjas válasza flegos (#1326) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát asszem attól hogy ez szerver-tekknológia,még nagy valószinűséggel inkább renderelget vele az emberünk,vagy ilyesmi,ha jól sejtem... Különben télleg nem lenne logikus a az a kártya oda bele :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1328) juliabrilke válasza flegos (#1326) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az ilyen kérdéseket nyugodtan fel lehet tenni. Nem veszem kötözködésnek.

Tervező programoknál nyújt egyébként nagy teljesítményt, ahol mondjuk nem lenne elég egy x300se a gépben.
A másik indok meg az volt, hogy mindig is érdekelt ez a kártya, mert amikor miadták bőven a többi kártya fölött volt ezekkel a paraméterekkel. Egyszer meg adódott egy olyan lehetőség, hogy tudtam ilyet olcsón szerezni.

(#1329) flegos válasza juliabrilke (#1328) üzenetére


flegos
senior tag

ok köszi iyg mostmár világos :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1330) Cs(|)be válasza juliabrilke (#1325) üzenetére


Cs(|)be
tag

Ahogy elnézem nem egy nagy pukkanás ez a kártya. Hardverilag értem. Ezekben a 3dlabs meg quadro kártyákban, egy nagyon hasonló gpu csücsül mint egy sima nvidia kártyában. (emlékeztek még amikor az nvidia GTS-ből sima grafitozással quadro-t lehetett csinálni, hogy felmenjen rá a HEIDI driver?! )
A teljesítménykülönbség a driverek miatt jön ki, gondolom nem véletlen van saját drivere pl max vagy maya alá amitől így teker pl wireframe-s megjelenítésben. Tehát, egy 8800gtx powerben sokkal többet tud, csak a driver nincs annyira kihegyezve mint ezeknél a kártyáknál. Ebből adódóan itt nincsenek ilyen brutál melegedések mint pl a 8800gtx esetében, így persze nem jön ki az 50 fokos különbség.
Mert saját tapasztalat, hogy a 8800gtx-nél igenis kijön a 40-50 fokos különbség a léghűtéshez képest.
Egyébként újra megkérem... mit csinálsz ezzel a géppel?

(#1331) juliabrilke válasza flegos (#1329) üzenetére


juliabrilke
addikt

Msot látom, hogy ájemdés vagy. Tessék eredményeket írni. :R

(#1332) flegos válasza juliabrilke (#1331) üzenetére


flegos
senior tag

Jaja de már irtam a multkor, hogy az vagyok meghogy még csak készül a vizes konfig, jovohet vegen talán kész lesz teljesen, remélem

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1333) juliabrilke válasza Cs(|)be (#1330) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez érdekes, mert ma kapok majd elméletben képeket. Egy fórumozó tesztelte 8800gtx-el a kártyát. Azt mondta, hogy a tesztekben a 3400-as quadrojánál gyengébb volt.
Játékban tényleg erősebb és a specifikációi is lényegesen jobbak... A realizmnál 200MHz a gpu és 800Mhz a DDR3-as ram. Viszont a 4500 quadro ezt a teljesítményt 450/1050Mhz-en hozza. A realizm pl. direct3d-t nem nagyon fejlesztették rajta (mert mondjuk minek is kellene)

DE : a kártyát 2004 júniusában adták ki. Ezt azért fontos szempont. Ez akkori szemmel nézve egy kicsit más.

A mire használom dolgokat már írtam. Néha játék. Renderelés. Tömörítés, kódolás. 3dmax és cinema 4D lesz majd folyamatban. Ebben pont ez a lényeg, hogy több dolog mehet egyszerre és így se csökken a teljesítménye, nem lesz lassabb a folyamat.

Párom meg photoshop, jpg2avi.

(#1334) R.Zoli válasza juliabrilke (#1325) üzenetére


R.Zoli
őstag

Sok állításod teljesen ellentmond a fizikának

Hol mond ellent az állításom a fizikának? Ha állításod szerint ez egy böszme nagy fogyasztású lártya mint egy 8800 Ultra (mert így állítottad be) akkor 90 okos GPU hőmérsékletből simán lehet 50 fokosat csinálni vízzel... A fizika törvényeinek az mondana ellene ha azt mondanám ,hogy a vízhűtésed lehűti 0 fokra a GPU-t és közben még rádughatod a szivattyúra a vasalót mert termeli neked az áramot és a vízből is kivonnnya az okszigént ,hogy jobb levegő legyen a szobádban :D

A kártyát oldalról szellőzteti a gyári ventije, semmi + extra hűtő mellette. Teljes terhelésnél max .60°-os. Nincs az az Isten, hogy te levidd 10°-ra tartósan, vízhűtéssel. Jesszus... Ez oylan, mint amikor páran belinkelgetik az eredményeiket 25°fokokról úgy, hogy a szobában 30° van.

A realizm egyébként hűvösebb is, mint a legtöbb mai kártya. Egy sima kb. 6cm-es hűtő hűti az egész kártyát a bordákkal semmi plussz szellőzéssel. 3 óra terhelés után nem megy ~60° fölé. ,


A Te mondataidban van jópár ellentmondás azért...Először kiemelted ez a kártya milyen hatalmas fogyasztással rendelkezik majd ,hogy milyen hűvös...Nézd ,egy 8800 Ultra hatalmas fogyasztással rendelkezik de még a Realzmodon lévő hűtőnél százszor bikább full réz heatpipeos 1 kilós léghűtő sem tartja a kártyát full terhelés alatt 80 foknál kevesebben az tuti... Namost a Te kártyád ehhez képest egy kis semmi alu bordákkal 60 fokos... Érzed a különbséget?

Ez hogyan jött most ki? Mi kelt benne ekkora zajt? A 22dB-es ventik? Vagy a 30dB es tápventi? Vagy a polcomon lévő 45dB-es Papst venti? (ez ebben a formában egy elég csendes kivitel...olyan 0dB környékén van a hangja)


A ventik zajai is összeadódnak, 4 darab 22 dB(A)-s venti remélem nálad nem 22 dB(A)... A tápventid meg ha Te azt a tápot valóban tartósan 600 wattal terheled mint írtad akkor az minimum ,hogy 45 dB(A) 1-1,5 méterről... Vagy az nem igaz ,hogy a géped fogaszt 600 wattot vagy az nem ,hogy a táp nem üt meg ilyen zajt... Ismerem a léghűtéses tápokat... Egy darab sincsen amit Te ha tartósan 600 wattal terhelsz akkor az olyan csendes legyen mint amit írtál, főleg nem 750-es (csak a hatásfok miatti hőveszteség 120 watt)... Mellékesen megjegyezném ,hogy egy ténylegesen 600 wattot fogyasztó konfig ha csak 10-12 órát működik ekkora terhelésen naponta akkor is csak légkondis szobában elviselhető akkorát fűt... Az én gépem nem zabál még 300 wattot sem tartósan mégis 3-4 fokkal feljebb nyomja a szoba hőmérsékletét a többi szobához képest...a Te gépedben lényegesen gyengébb hatásfokú táp van mint nálam a Zen és add hozzá akkor ehhez a 120 wattot amit a tápod elfűt...720 watt,egy ilyen gép mellé nem kell a házba fűtés :D Namost gondolom ha ilyen géped van akkor az 7/24-ben renderel vagy valamit dolgozik, mert ha nem akkor nem látom értelmét ilyen gépnek...Szimplán azért ha csak 12 órát megy naponta akkor egy 2 utas konfiggal is tudnád hozni ezt a teljesítményt 7/24-ben...A 8 mag meg real-time megjelenítésnél semmit sem ér így a 2 utas konfigon ugyan olyan gyorsan tudsz dolgozni mint egy 2 utason...


Ezeket miért írom le? Nem értek hozzá? Lehet... De kipróbáltam a vízhűtést. Beszéltem másokkal erről is. Ezért kérek amd-sektől is eredményeket, hogy még jobban rálássak.

Hát most nem azért...Mi köze van annak a gépedhez ,hogy egy nyamvadt 2 magos procin miket értek el teljesítményben vízzel? A Te géped eléggé speciális eset, nem hiszem ,hogy otthoni gépekkel kellene szimulálnod ,hogy nélad mit tudna a vízhűtés? Összegyüjtesz 5 embertől maghőmérsékleteket és átlagolod őket vagy ,hogyan? Más lap, más környezet stb stb... Ez azért így kicsit fura...

(#1335) cyber86


cyber86
őstag

Hali. Azt szeretném megkérdezni, hogyszerintetek milyen blokkot vegyek a karimra? (Geforce 8800 GTX). Ja és szerintetek lecseréljem ezeket? Innovatek HPPS Plus szivattyú, Innovatek XX-Flow rev2 cpu hűtő blok, Innovatek Graph-O-Matic chipset blok. Ja és ez jó a p5b deluxe wifi/ap lapra? [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1336) fuzik válasza cyber86 (#1335) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ár/érték arányban talán a zalman 8800 blokkja a leginkább kedvező választás.

A többi cuccot akkor cseréld le, ha elégedetlen vagy vele - ha rádszakadt az ótépé - vagy ha leküzdhetetlen vágyat érzel a cseréjükre.

A belinkelt termék jó a lapodra (de fel is van tüntetve a weblapon, hogy jó rá ;) )

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1337) Boci_83


Boci_83
őstag

Üdv !
Érdeklődni szeretnék hogy hallot-e már valaki oxigénnel történő cpu hűtésről, vagy szokták ezt a fajta hűtést alkalmazni?? Akár folyékony oxigénről is beszélhetünk... aminek ha jól emlékszem a hőmérsékletete -273°C fok.
Olyan mag 13 bár folyékony Oxigén áll rendelkezésemre, és arra lennék kiváncsi, aki már épitett vízhűtést, hogy lehetségesnek tartja -e a dolgot, vagy ez túl veszélyes???
Na már most arra lennék a leginkább kiváncsi, hogy ez a 13 bát nyomás, nem-e túl nagy, és hogy a folyagékhűtésnél milyen nyomások szoktak lenni???

**********

(#1338) cyber86 válasza fuzik (#1336) üzenetére


cyber86
őstag

Nekem azt mondták, hogy ilyet vegyek mert, hogy ez nagyon jól hűt. [link]

A szivattyút meg azért szeretném lecserélni mert hangos nekem meg a többi cucc is nem annyira jól hűt szerintem.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1339) Speed® válasza Boci_83 (#1337) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

-273 az abszolut nulla, olyat te nem fogsz tudni előállítani :)
-190 körül van a nitrogénes megoldással elérhető min, de annak is pl. -146 a kritikus hőmérséklete, ez alá csak nyomás alatt lehet szorítani. Úgy lesz -190 körüli, ha hirtelen melegebb környezetbe helyezik, aka kiöntöd, ilyenkor heves forrásba kezd és az intenzív hőtágulás miatt tovább hül, egészen -190ig. Legalábbis vmi ilyesmit olvastam valahol :)

Ha jól emlékszem, a levegő -140 körül válik cseppfolyóssá, ezt a hőmérsékletet feljebb szorítani csak magas nyomás mellett lehet. A hegesztéshez/lángvágáshoz használatos Oxigénpalackokban pl. 200bar a nyomás..
De alapvetően az ötleted, hogy oxigénnel hűts, teljesen életképtelen, iszonyatos költségekbe kerülne egy olyan berendezés ami annyi levegőt lenne képes előállítani, amivel tartósan hűthetnél bármit is (20+liter/perc).

Hasonló téma rémlik RGBtől régről, nem az ő agyszüleménye ihletett? ;]

(#1340) fuzik válasza cyber86 (#1338) üzenetére


fuzik
aktív tag

Valószínűleg a hk blokkja az egyik legjobb - és legszebb a lehetőségek közül. A kérdés mindössze annyi, hogy NEKED megéri, vagy nem éri meg. Ha az tetszik - és az ára is megfelel, akkor vegyed meg. Hozzáteszem, hogy ha nem tartanám aránytalanul drágának, akkor én is ezt a hk blokkot vettem volna meg.

A többi cuccra továbbra is tartom, hogy na szeretnéd, cseréljed. Ez innentől kezdve nem kérdés. Különösen, ha úgy gondolod, hogy ''nem annyira jól hűt''. Esetleg ha bedobnál feszeket, illetve hőmérsékleteket (everest, cpu-z, coretemp, intel tat) idle/load módban, akkor érdemben is tudnánk tanácsot adni.

A szivattyú cserét - ha hangosnak tartod - lépjed meg.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1341) Boci_83 válasza Speed® (#1339) üzenetére


Boci_83
őstag

Nem. Engem az az ötlet ihletett hogy lángvágáshoz használatos palack állhat a rendelkezésemre, ugyanis lángvágó gépeket programozok. A csepfolyós állapotban van tárolva a tartályban 2500 m3 oxigén. A tartály üzemi nyomása 13 Bár.
A töltés szint jelző, egy kb 10 mm2 -es cső, amit a tartály töltésekor ki szoktak nyitni, és amikor a tartály megtelt akkor ott cseppfolyós állapobna van jelen az O2, amennyiben a tartály nincs maximális szintig töltve akkor nem cseppfolyós, de a hirtelen térfogatváltozás hatására mégis lefagy a cső.
Namár most a tartályból az oxigént, ezen a kissebb kersztbetszetű csövön egy Cpu blokkba vezetném egy nagynyomású csö segítségével, de nem cseppfolyós állapotban, nanem mondjuk amikor kb 20% - a tartályban az oxigén szint, majd vissza vezetném a kisnyomású oldalra, ahol már a tartály párologtatóján átáramlott már nem cseppfolyós oxigén van, hanem már gáz halmazállapotban van jelen, és az álltalam, azaz a cpu blokk álltal hűtésre használt oxigén mehetne további felhasználásra....

Mod: És nem az a célom hogy -273 °C állitsak elő, csak egy viszonylag nagy hűtést produkáljak néhány teszt erejéig, hogy megnézzem mit megy a procim... :B

[Szerkesztve]

**********

(#1342) Nyugdíjas válasza Boci_83 (#1337) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Talán egyhangyányit tűzveszélyes is lenne. :U

Meg a nitróbál is elég durva szigetelések kellenek,még igy is lepárásodik,aztán lederesedik,meg szétfagy a lap, a proci,minden a környéken. A múltkor Achi lapján még a FETek is teljesen ''bahavaztak''. Miután abbahagyod a nitrózást mindig ki kell száritani a lapot,mert ezek a keletkezett derek-havak :D leolvadnak,szóval ezt folyamatos használatra teljesen életképtelennek,elképzelhetetlennek tartom.

De egyébként mint ahogy irták ez már többször körbe is lett járva a topicban. És tényleg nem érdemes vele foglalkozni.

Esetedben azt a nagy nyomást se nagyon előállitani,se fentartnai nem lehetne. Abszolút nulláról meg ne is beszéljünk. Plusz a nitró is olyan iszonyat gyorsan fogy,hogyha még 10ft/literért szereznéd akkor se érné meg. Ha jól tudom az oxigén pedig még drágább is talán....

Plusz olyan is van hogy a lap túlhűl,és azért nem indul. Hajszálon táncolsz az ''ideális mínuszok'' és a túlhűlés közt. Ez hétköznapi hazsnálatra teljesen elképzelhetetlen.

:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1343) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

És nem az a célom hogy -273 °C állitsak elő, csak egy viszonylag nagy hűtést produkáljak néhány teszt erejéig, hogy megnézzem mit megy a procim...

Akkor meg kár a gőzért (oxigénért :D). Csinálj egy blokkot,szigeteléssel. Végy némi ln2-t,vagy szárazjeget,és kész.....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1344) R.Zoli válasza cyber86 (#1338) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nézd,ez a piacon fellelhető legerősebb blokk 8800-ra...Az ára is ennek megfelelő, bár szerintem teljesen korrekt ár és és nem eltúlzott mert ha egy Zalman 18K akkor ez full réz, sokkal bonyolultabb kialakítású és százszor szebb megmunálású cucc mint a Zalman arról nem is beszélve ,hogy ez GTS-re ÉS GTX/Ultrára is jó,ezzel is egyedülálló a piacon...Szóval annyi a kérdés van-e rá keret és nem a kajapénzedből kell-e finaszíroznod, vagyis 2 nap múlva sem halsz éhen mert ilyen blokkot vettél :D Bár feltételezem ,hogy ha 8800 GTX-ed van akkor erre is van keret...

(#1345) cyber86 válasza R.Zoli (#1344) üzenetére


cyber86
őstag

Hát van rá keret :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1346) #72042496 válasza R.Zoli (#1324) üzenetére


#72042496
törölt tag

Direkt a Ferrari motor feltöltésessé alakítása volt a példa, mert úgy érzem, ez kiöli belőle az egyéniséget. Ilyen áron inkább hanyagolandó beavatkozás.
Szerver esetére a vízhűtést is ebbe a kategóriába sorolom: azt be kell vágni egy külön - lehetőleg légkondicionált - szobába, ahol hangoskodhat kedvére, aztán 24/7/365-ben adni neki a feladatot, hadd dolgozzon.

Mindez persze leginkább szemlélet kérdése. A Forschungszentrum Karlsruhe pl. mintha máshogy közelítené meg a témát: [link] :)

Igaz, a szóban forgó szervert inkább desktop PC-ként használják (ott van az ember mellett a szobában), de egyrészt ettől függetlenül az még egy szerver marad, másrészt onnantól, hogy a Tulaj drágállja rá a vizet, hamar pontot lehetne tenni az ügy végére. Felesleges V, W, dB(A), C és egyéb értékeket felhozni: csak a számokon, költségeken, preferenciákon és lehetőségeken való lovaglás kezdődik el megint, ami semmi eredménnyel nem fog zárulni, megaztán emiatt sokan már eléggé unják is... :)

#1344: Kajapénz fontos, azon kéretik nem poénkodni! ;] :D

(#1347) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Tudom, nem ide illik, de a topikjában hetek telnek el 2 válasz között...
Segítene nekem valaki PWM ügyben mondjuk priviben? PWM csati van az alaplapon, és nem PWM eszközt szeretnék hajtani róla.
Bocs, és köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1348) juliabrilke válasza R.Zoli (#1334) üzenetére


juliabrilke
addikt

Te tudod... Biztos használtál már ilyen gépet és biztosan otthon vagy az ilyen dolgokban. ;)

A 8 mag meg real-time megjelenítésnél semmit sem ér így a 2 utas konfigon ugyan olyan gyorsan tudsz dolgozni mint egy 2 utason...

Ez mi akart lenni? :F :F

Egyébként nem értem akkor sem, ha ilyen nagyon jó ez a vízhűtés dolog, akkor miért van az, hogy jó néhány blokk ugyan azt a hőfokot hozza, mint egy léghűtés? (Mint ahogyan azt pár topikozó jelezte is neked.) Mert elméletben ez volt a fő kérdésem, ami miatt írtam. Erre kellene nekem a válasz.

(#1349) Nyugdíjas válasza juliabrilke (#1348) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Monnyuk azé egy viz nem csak blokkból áll... :U
De ténykérdés,hogy vannak gagyi blokkok amiket kár megvenni,mert nem tudnak többet mint egy lég. Viszont halkabb lesz vele a rendszered az biztos,és van akinek ez fontos szempont :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1350) boygabi_ válasza juliabrilke (#1348) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Még ha ugyanazt a hőfokot is hozza néhány blokk.A nagyságrenddel halkabb működés azért nem semmi.Aki hallott hangtalan gépet az tudja.Nekem nincs venti a gépemben.A tápom FSP Zen,tehát abban sincs.
Egy szimpla dual radi viszi most a konfigom passzívban.Ha pedig nagyritkán játszom akkor bekapcsolom a radin a Zalmanokat 5 volton. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.