Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Draken


Draken
őstag

Helló
szeretnék egy kis segitséget kérni, most gondolkodtam egy komplett vízhűtés összeállitásában, kb 60-80 között, konfigom le van irva + vga 8800széria lesz majd.
előre is köszönöm mindenkinek a segítségét. (+ egy kis felvilágositás, ha új alaplap akkor uj blokk is kell rá, vganál ugyanigy + ha procitváltok? [más socket esetén] )

[ Szerkesztve ]

(#1902) djadji válasza Enszuke (#1875) üzenetére


djadji
senior tag

hővezető ragasztó?? na az érdekelne engem... Nem tudnál nevet , címet linket mondani ? (egyik is elég lenne..)
Természetesen blokk alá kellene nekem is ez a ragasztó... (levegő és vizes blokk alá is..)

R.ZOLI: egy fórumban írták hogy kb 2x3 cm darabokból 10 db az 800 Ft.. annyi jól jönne .. én ilyesmire gondoltam....

http://djadji.fw.hu

(#1903) R.Zoli válasza Ati007 (#1900) üzenetére


R.Zoli
őstag

Igen , jó :)
Tudsz választani ,hogy melyik kell...A shopban fennt van, ha van rá keret akkor az EK blokkjából ajánlom az extrem változatot mert az a kártya mindkét oldalát hűti...

(#1904) R.Zoli válasza djadji (#1902) üzenetére


R.Zoli
őstag

Sok féle létezik ezen hővezető lapkákból....Amilyet én oda is raknék egy chip és blokk közé azok nem a noname kategóriába esnek...Nem érdemes ilyennel kísérletezni....

(#1905) Samanbacsii válasza djadji (#1902) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Némelyik hővezető ragasztó igen jól végzi dolgát és nem nagyon engedi el a felületet később! Én már láttam kopasz chipset-et... :U Szóval inkább olyat ragassz (szerintem) amit későbbb nem akarsz leszedni.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1906) Ati007 válasza R.Zoli (#1903) üzenetére


Ati007
őstag

az EK nagyon tetszik de nem olcsó, heatkillerböl nincs vagy nem lesz (mert ügye az 1900xthez vettem heatkillert amire azt mondtad jó lesz majd a többihez is csak a memohütöket kell majd cserélni)

(#1907) Draken


Draken
őstag

#1901

(#1909) fuzik válasza Ati007 (#1906) üzenetére


fuzik
aktív tag

Hát a heatkiller GPU-X -en alapuló megoldással nem csak te jártál így..... én szóvá tettem a gyártónál.....

gondolom sejted mi volt a válaszuk.....

kitaláltad.... nem is válaszoltak....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1910) Nyugdíjas válasza fuzik (#1909) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

meglepő :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1911) Nyugdíjas válasza shteer (#1889) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igy is van! Én is ezt az utat követem :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1912) dbius válasza wilkyx (#1895) üzenetére


dbius
veterán

Thx a megerősítést! :R

Shteer, flegos: Nincs semmi baj (sem velem sem a táppal :K ) valószínűleg nem kap akkora terhelést a táp, mint azt kellene, (vagy egyszerre több ág kell terhelve legyen, tudja a franc) vagy vmit beleraktak, nem tudom, de a lényeg, hogy tényleg nem megy a pumpa ezzel a táppal ilyen módszerrel :(

[ Szerkesztve ]

(#1913) Draken


Draken
őstag

még mindig #1901 vki pls..

(#1914) yakuza.tora válasza Draken (#1901) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szerintem ne provokálj! Az R.Zolit meg pláne ne! :DDD :DDD :DDD
Először is pontosan írd le, hogy mit akarsz hűten! (ez az ő mondata! - ugye doktor úr ;) )
Gondolom, proci, NB, VGA. De "vizezhető" a ram és a táp is! Meg persze a HDD. Persze a 60-80K-s keret még az egyes verzióra sem elég, ha a nem a homemade kategóriát célzod meg.
Természetesen platformváltás esetén felmerülhet némi kompatibilításbeli gond, de ez a gyári cuccok a esetében a lefogatóknál jelentkezik, ami jórészüknél akár házilag is orvosolható.

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1915) Draken válasza yakuza.tora (#1914) üzenetére


Draken
őstag

Köszi! Már jelenkezett egy illető aki segítene.

(#1916) HJ.Henry válasza Samanbacsii (#1905) üzenetére


HJ.Henry
tag

Egy kis trükk hövezetö ragasztóhoz :)
Régen még talán TI4200-as idején(?) Komolyabb hütést akartam a videókártyára,de gyárilag ragasztva volt rá a kis léghütö aluminiumja.Az istenért sem akart lejönni,feszegetni nem mertem nagyon féltem hogy eltörik a GPU.
Ekkor mondta egy müszerész barátom hogy egyszerü a megoldás,le kell hüteni!
Betettem a fagyasztóba kb egy órát,utána simán,kicsit nagyobb feszitéssel leugrott az egész,nem tett kárt semmibe.
Ennyi :)

(#1917) yakuza.tora válasza Draken (#1915) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:R
Sok sikert! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#1918) R.Zoli válasza psol (#1882) üzenetére


R.Zoli
őstag

Felejtsd el a Waterchill-t... Más cuccot kell venni...

(#1919) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Vki meg tudná mondani mennyit ingadozhat a DDC fordulatszáma? És mitől állhat le csak úgy ha már lasssan féléve megy kifogástalanul? Mai nap leált a szivattyúm és túl melegedett a vidkarim, ami leállította a rendszert.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1920) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Tudnátok adni valami linket ahol le van írva az, hogy hogyan kell összerakni egy vízhűtést. Mi miután következzen. Melyik alkatrész, milyen magasan legyen. Magyar, vagy akár angol nyelvű is lehet.
Képekkel, videókkal.
:R

(#1921) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Itt is szeretnék jóéjszakát kívánni nyugdíjjas tagjainknak. ;)

(#1922) Ch4os válasza Ch4os (#1921) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Akkor mégis igaz ez a tartályról:
Lehet, hogy hihetetlen, aki nem hisz járjon utána, de a tartály a rendszer legalsó pontján is lehet és még akkor sem folyik ki belőle a folyadék, ha nincs rajta a lezáró kupak. Ugyanis a rendszer a többi részén teljesen zárt és míg a tartály két csöve a tartály vízszintje alatt van, addig nem folyik ki a rendszerből a folyadék. Hiába vannak magasabb pontjai a rendszernek! Ismételten mondom, amíg zárt a rendszer abban az értelemben, hogy a tartály kivételével a környezeti levegővel sehol nem érintkezik a víz, addig a tartályból a fizika törvényei miatt akkor sem folyik ki a víz, ha le van véve a kupakja!!!

Forrás:
tuningnet.hu

(#1923) djadji válasza Enszuke (#1908) üzenetére


djadji
senior tag

Hővezető ragasztó: Zalmant keresem a neten, hol is lehetne hozzájutni... kösz

R.Zoli: Akkor te milyet tennél oda a chip és a borda közé ami nem noname? ÉS hol lehet ilyet beszerezni?

Keresgélem a neten, de nem találok sehol se, ahol egyszerűen lehetne kapni ilyesmit... HAllani hallottam ilyenekről (hővezető ragasztóról van szó) de soha nem találtam konkrétan ilyet... HA valaki tuid akkro ne kiméljen...

http://djadji.fw.hu

(#1924) djadji válasza Ch4os (#1922) üzenetére


djadji
senior tag

Igaz.. bár én nem próbáltam.. nincs tartály a rendszerembe..

http://djadji.fw.hu

(#1925) dbius válasza djadji (#1923) üzenetére


dbius
veterán

tts árul zalman kétkomponensű hővezető ragasztót, kb. 500 Ft.

(#1926) djadji válasza dbius (#1925) üzenetére


djadji
senior tag

ööö.. na ott téleg nem néztem... de mán is.. kösz!

MÁS: vettem egy X2es procit a mostani egymagos helyett. a vizesblokkot simán átraktam... Sztetek lehet vele gond? (eddig egyforma meleg mind2 mag.. működik ahogy kell..) Vagy jobb lenne rá egy 2magis blokk? Mellesleg hogy fest belülről egy 2 magos blokk? Mi benne az EXTRA?

http://djadji.fw.hu

(#1927) djadji válasza djadji (#1926) üzenetére


djadji
senior tag

Nem találom a TTS-es shop-ot.. Tudnál adni linket?

(gugli mér nem dobja ki? Csak Rzoli-ét találom... Zoli! Lefizetted a guglit? :DDD :DDD :)) :DDD :DDD )
Egyébként Zolitól is szivesen vennék de ott nem találtam ilyesmit..

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#1928) shteer válasza djadji (#1927) üzenetére


shteer
titán

tts nem elsősorban foglalkozik vízhűtésekkel

tts-kft

..szerintem jónak tűnik

(#1929) djadji válasza shteer (#1928) üzenetére


djadji
senior tag

:R :R :R :R :R DAAANKEEE... :R :R :R :R :R
De béna vagyok ma.. bocs.. De nem találom ezt a Zalman 2komp ragasztót...

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#1930) flegos


flegos
senior tag

nem értem én ezt a ragasztós dolgot...olyan helyen akarjátok használni ahol nincs más rögzítési lehetöség, mert akkor értem, egyébként nem igazán avassatok már be :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1931) fuzik válasza djadji (#1923) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ez nem jó?

Arctic Silver:

Silver Adhesive (99,8% tisztaságú ezüst tartalmú kétkomponensű ragasztó)

Alumina Adhesive (Aluminium oxid tartalmú, elektromosan nem vezető kétkomponensű ragasztó)

Beszerzés a Pixel Kft. től.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1932) djadji válasza fuzik (#1931) üzenetére


djadji
senior tag

de.. ez tetszik .. minnyán megnézem...

Na.. a ragasztóval aszeretném pl megoldani hogy a RAMokra tegyek egy ölég nagy rézlemezt (ami kilog a RAM fölé jóval..) De pl a VGA RAMokra is egyszerűbb lenne felragasztani a blokkot (ha elég erős, és vezeti is a hőt) mint felcsavarozgatni, leszorítót csinálni (ugyanis a blokk kb 2 cm széles, a csonkok a tetején vannak és igy hosszába kellene a leszorító, ami bonyolult... LSD kép..(nem röhögni.. PAINTbe dobtam össze... :B ) És ha összekötöm egyenessel a 2 lyukat, akkor utban van a csonk...És a VGA RAM azért nem termel végtelenül sok hőt... meg talán az alaplapi chipset se termel sokat... (ott mag a SLI foglalat miatt elég nehezen fér el a leszortíto a VGA miatt..)
Szval ilyesmire kellene..
[link]

Nem tom.. érthető volt kb?

UI: ja és még valami.. 1-2 helyre kár lenne vizet tenni, de azért 1-1 alu vagy réz bordát rátennék szivesen.. Van nekem ilyen, de már nem ragad az alja.. (már le lett szedve máshonnan...) és ezeket is fel kellene ragasztani pl..

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#1933) djadji válasza fuzik (#1931) üzenetére


djadji
senior tag

Components you attach with Arctic Silver Thermal Adhesive will stay attached forever.

ez a mondat ezért elgondolkodtatott.. :F
Az ára nem kevés.. de talán az alu is megteszi...

http://djadji.fw.hu

(#1934) flegos válasza djadji (#1933) üzenetére


flegos
senior tag

Nahh pont a "forever" szó miatt bánnék én nagyon óvatosan ezzel a dologgal.
Most már értem mit szeretnél, meg minek. Ebbôl valami olyan megoldás lenne a jó és célszerü amit késöbb el is lehetne távolítani. Gondolom ezzzel nem mondtam újat, valami megoldást biztosan lehet rá találni :U

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1935) belaazallat válasza belaazallat (#1919) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Erre vki?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1936) flegos válasza belaazallat (#1935) üzenetére


flegos
senior tag

Elképzelhetö, hogy valahol eltömödött a rendszer.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1937) belaazallat válasza flegos (#1936) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem tudom, most megy rendesen, nincs akkora fordulatszámingadozás mint korábban. Viszont lehet, h nem volt jó a kontakt a molexen, mert széthúztam és összedugtam mégegyszer és minden jól megy. Dugulás azért sem lehet, mert mindent átmostam összerakáskor, és 2 nap után lecseréltem a vizet is, egyébként fagyálló+ deszt víz keverék van a rendszerben.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1938) boygabi_ válasza djadji (#1926) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Én is most vettem egy x2-őt.Ugyanúgy tettem mint te.Visszapattintottam rá a homemade blokkomat és örül hogy mehet.Szerény véleményem szerint túl van misztifikálva néhány dolog vízhűtés fronton.

Pffff.2 magra optimalizált blokk meg ilyenek. Jajj ugyanmár.

(#1939) fuzik válasza djadji (#1933) üzenetére


fuzik
aktív tag

;]

De legalább megadtam a választás lehetőségét!!!! ;)

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1940) #72042496 válasza Ch4os (#1922) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ugyanaz pepitában, mikor egy csövet megtöltesz vízzel, befogod az egyik végét, s a nyitott végével lefelé tartod - nem folyik ki a tartalma...

...hozzá kell tenni, hogy egészen addig, amíg a légköri nyomás nagyobb a folyadék hidrosztatikai nyomásánál.

(#1941) djadji válasza boygabi_ (#1938) üzenetére


djadji
senior tag

Sztem is néha tul vannak lihegve a dolgok...
Mindenestre a ragasztót én is igy gondoltam... A FOREVER nekem sem tetszett..
De keresem amegoldást...

http://djadji.fw.hu

(#1942) fuzik válasza djadji (#1941) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ha nem hát nem.....

A forever biztos, hogy csak egy költői túlzás..... ;] előbb utóbb eltűnik a kártya a ragasztó alól!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1943) shteer válasza fuzik (#1942) üzenetére


shteer
titán

meg pár száz fokon úgyis leolvad róla ;]

..szerintem jónak tűnik

(#1944) kem válasza kem (#1884) üzenetére


kem
addikt

nos?!
reac blokkja van nálam, nem akarom elbaszni:D

Köszi!

(#1945) shteer válasza kem (#1944) üzenetére


shteer
titán

ha nincs benne vízkő, akkor elég ha kimosod vmi tisztítószerrel - ha a csonkfuratoknál nincs vízkő, beljebb sincs, reac biztosan nem használta csapvízzel

de ha jól tudom szét lehet csavarozni h belekukkants :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#1946) dbius válasza djadji (#1941) üzenetére


dbius
veterán

Ezt a hsz-t nézd meg

Ezt említettem korábbi hsz-ban, csak most találtam meg. Én ezen hsz. alapján írtam a nevezett cégeknek, és asszem végül kettő küldött is mintát kb. egy héten belül...

Mondjuk ezek tényleg minták, mert kb. 5*5cm. nagyságú darabot kaptam egy-egy cégtől, de ha nem havonta kell vmire, akkor elég ;)

Ha nem égetően sürgős a dolog, írj nekik!

Valamint a Conrad nevű cégnél korábban kapható volt kétoldalas hővezető ragasztószalag 800 Ft.-ért (Bond ply), keresd meg esetleg őket is mailben, hogy nem tudnak-e megint szerezni - jelenleg nincs semmi ilyen termékük raktáron -

(#1947) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Legyetek szívesek ajánljatok egy budapesti céget, amelyik kis tételben is vállal minőségi eloxálást! :R
Holnap felkeresném őket...

(#1948) shteer válasza #72042496 (#1947) üzenetére


shteer
titán

elcon kft, a finommechanika területén vannak

..szerintem jónak tűnik

(#1949) kem válasza shteer (#1945) üzenetére


kem
addikt

Nem szedem szét, mert nem bitos,h úgy össze tudom csavarozni, hogy telljesen zárjon mindenhol. A mostani állapotában meg ha jól emlékszem, akkor a 8bar-os kompresszort is bírta.

szerk:
Majd írok, hogy hogy bír a 8600gt-vel, ami gyári coolerrel idle 47°C, terhelve meg 6x°C.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#1950) #72042496 válasza shteer (#1948) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm szépen, holnap (ó, hogy az a... vagyis ma) meg is látogatom őket! :R

Milyen jó, hogy a Ph!-n még ilyenkor is pezseg az élet. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.