Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) OC


OC
őstag

Üdv Mindenkinek!

Négy képecske, a high-flow rendszerek szerelmeseinek: Fuzion@Subcooling

(#1652) flegos válasza OC (#1651) üzenetére


flegos
senior tag

Nem piskóta, gartula! :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1653) yakuza.tora válasza OC (#1651) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:Y Gyönyörű!
A négy ág párhuzamosítására milyen elképzeléseitek vannak?

Alléz Olympique de Marseille!

(#1654) #72042496 válasza HJ.Henry (#1645) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rézből elkészíttetni párszáz forinttal többe került volna. Ami lényeges volt, hogy a réz nehezebb, ill. ha nincs kezelve a felület csúnyán megfeketedik...

Itt a topicban is az alut javasolták, azt talán megmunkálni is könnyebb.

yakuza.tora: Köszönöm. :B Egyre kíváncsibb vagyok, élőben milyenek. Ma minden kiderül: 5 után mehetek a postára.
Egy elosztó 5 db G1/4-es csatlakozót fogadhat, ilyenekkel is fogom használni. Most már tényleg alig hiányzik valami ahhoz, hogy összeálljon a rendszer...

OC: Áhh, minő spéci átalakított blokk! Szép lett! :R

(#1655) P00By válasza OC (#1651) üzenetére


P00By
nagyúr

Hu szép,legalabb mikor már megveszem a vizhuteses cuccaimat lesz bőven választek ilyen xtrem blokokból! :U

(#1656) zekm válasza HJ.Henry (#1648) üzenetére


zekm
tag

Én tettem egy kis ramhűtőt a 7600-as feet-jeire, így a kis légmozgás i elég volt.

(#1657) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Kérdés a jónéphez : a hdd-t érdemes hűteni vizesblokkal? :) megcsináltatom azt is ha érdemes. Illetve a videokarinál a ramokat? Gondoltam ráteszek egy szimpla bordát legalább, mert így csupaszon erősen melegednek szegénykék, de lehet jobban járnék ha arra is egy egybeblokkot tennék.. szerintetek? :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#1658) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Illetve : tápeccségbe érdemes bevezetni a vizet? Bár a 12cmes venti nagy zajt nem csap, de én azért hallom :D :C

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#1659) zekm válasza MR_Joe (#1657) üzenetére


zekm
tag

Érdemes hdd-t hűteni ha közel hangtalan gépet akarsz! Ha nem zavar a vinyó hangja akkor egyszerübb egy 8as ventit alárakni 4 V-on. A ramokat is érdemes hűteni ha a GPU-t vizzel hűtöd mert így csökken a légmozgás a ramok körül is.

(#1660) jugeen


jugeen
addikt

(#1661) MR_Joe válasza zekm (#1659) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

A radimat két 1 8assal hűtöm ~6v-on ezen kívül nagyon nem akarok több hangot:)
A vinyót meg még ki kell találnom.. Azthiszem tényleg jót fog tenni a rendszernek, ha a vidkari minden hőforrását megpróbálom hűteni. Élettartamra bizti :) vmi jó felfogatás kéne. A memo bordákon öntapadós valami volt elég jó hővezető képességgel. Lehet ilyesmit 2oldalas ragacsban is kapni? Tipp? :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#1662) ABnormal válasza MR_Joe (#1661) üzenetére


ABnormal
őstag

(#1663) Bagira01


Bagira01
veterán

Mennyi az a minimum pénz amiből egy hatékony vízhűtést ki lehet hozni cpu-ra?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1664) UnConnecteD válasza Bagira01 (#1663) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

kb 30k

(#1665) Joshi válasza jugeen (#1660) üzenetére


Joshi
titán

A blokkok között olyan óriási különbségek nincsenek. :( Gondolom árban annál inkább. ;]

(#1666) MR_Joe válasza ABnormal (#1662) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Köszi! Jól bevált a cucc?

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#1667) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szép reggelt mindenkinek, jelentem a boxban a vízhűtés összeállt. Viszont megint adódott egy kis gond, bekapcsolást követően pár percenbelül leáll a box, ús, hogy két piros led világít rajta (első és harmadik) Valamilyen lelektromos gondra gyanakszom, sőt szintet tuti az lehet. Gondoltam, hogy egy 300 W-os tápra kötöm, és akkor nem lesz köze a box áramellátásához. Viszont akkor a táp, honnan tudja, mikor kapcsolom be a gépet? kössem rá egy 12V-os plusszos vezetékre a TÁPOT?

(#1668) ABnormal válasza MR_Joe (#1666) üzenetére


ABnormal
őstag

még nem kaptam meg...Wizard elfeledte a dolgot... :(

(#1669) djadji válasza ABnormal (#1662) üzenetére


djadji
senior tag

Én most megpróbálnám ujraindítani a 5 emberes cuccot.. nekem is kell ilyen 2oldalú hővezető ragasztó..
Ha valakit érdekel akkor itt [link] tud jelentjezni..
Nagy szükség lenne egy pestire, aki meg tudná venni és el is postázná...

http://djadji.fw.hu

(#1670) WiZARD válasza ABnormal (#1668) üzenetére


WiZARD
addikt

nem feledtem el, csak közbejött sokminden, meg tegnap is egésznap (éjjel 3:30ig) melóztam, ma meg vidéken vagyok.
este ha időben visszaérek akkor hívom az embered...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1671) OC válasza flegos (#1652) üzenetére


OC
őstag

Köszi! :R

yakuza.tora: Mire gondolsz pontosan? Szivattyú, radi, blokkok, csövezés terén? Több verziónk van, ami normálisan működik, szemben hasonló, de elkapkodott, rosszul kivitelezett megoldásokkal. Ezekról hamarosan olvashattok majd, hisz' a képen látható darab sem a végleges verzió...

P00By: Egyrészt ez nem eladásra készül, mert ahoz a D-Teknek is lenne egy-két szava. Másrészt ilyen megoldást nem találsz máshol. Az, hogy minek van elkeresztelve valamilyen cucc, közel sem biztosítja a jó teljesítményt.

(#1672) P00By válasza OC (#1671) üzenetére


P00By
nagyúr

Hasonlót találok!Én pedig mikor vizhutest veszek a legjobb megoldást akarom,erre pénzt is szánnék nem is keveset,de mind1

Szép munka akkor is!

(#1673) yakuza.tora válasza OC (#1671) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nos, igazából arra vonatkozott a kérdésem, hogy a blokk 4 kiömlő ágát valahogyan tovább kell vezetni...erre milyen ötletetek van? Például akkor, ha csak két v. három további ág van? (Most lehet, hogy kicsit bonyolult leszek: Ha van egy D5-ös szivattyú, ami a 1/2-es ágon beömlik, és onnan 4 db 1/4-es jön ki, akkor az hogyan lehet kettes v. hármas ágra bekötni??? Mielőtt teljesen hülyének néznél, elsősorban az egyes ágak azonos ellenállásának biztosítását nem látom világosan...)

Alléz Olympique de Marseille!

(#1674) Nyugdíjas válasza yakuza.tora (#1673) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az a blokk csak spec. rendszerben dolgozik igazán jól,illetve gyakorlatilag csak ott alkalmazható (ez a rendszer történetesen R.Zolié). Kell hozzá 4xes párhuzamosítás,és egyéb nyalánkságok...:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1675) yakuza.tora válasza Nyugdíjas (#1674) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD Azért ez nem gyenge! Négyszeres párhuzamosítás?! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1677) Játékos válasza Enszuke (#1676) üzenetére


Játékos
addikt

Megnézhetjük a radit? :U
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1678) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hi!

Beszereltem 2 új blokkot a rendszerbe és most alig áramlik a víz. Épp csak látni, hogy kiáramlik valami a tartály csövén. A pumpa egy Laing DDC-VC. Az lenne a kérdésem, hogy a pumpa lehet gyenge, vagy a blokkok sorrendje rossz, vagy mi lehet?

Így jönnek a cuccok a rendszerben:
1. tartály
2. pumpa
3. CPU
4. leágazás heatkiller NB micro-nak
5. zalman vga blokk
6. 2 vinyó blokk
7. visszaágazás a microba
8. ki a radiba
1. ...

Előre is köszönöm!

(#1679) r-chee


r-chee
őstag

Gondolkodom vízhűtéses rendszeren, és az lenne a kérdésem, hogy mennyire lenne értelme ALU-ból csinálni a blokkokat (CPU, VGA, chipset, FET) és ezekhez mennyire lenne jó ötlet réz radiátort beszervezni (azért alumínium, mert ingyen lenne, mivel cégnél rengeteg alu anyag van :) )?? Alumínium radikról mi a véleményetek (konkétan erről) ? Válaszokért előre is thx.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#1680) P00By válasza Enszuke (#1676) üzenetére


P00By
nagyúr

Köszi,már konkret elkepzeleseim vannak!A cpu csatit tekintve nem :)

(#1681) yakuza.tora válasza Enszuke (#1676) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Erre én is kíváncsi lennék! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#1682) yakuza.tora válasza G.I.JOE (#1678) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Melyik az a 2 új blokk? Valószínűleg a micro fogja vissza...

Alléz Olympique de Marseille!

(#1683) HJ.Henry válasza zekm (#1656) üzenetére


HJ.Henry
tag

Hmm... lehet hülyeséget kérdezek,de a 7600GT-n hol vannak a fetek? Én csak a GPU-t,meg a memokat találtam igazán melegnek,na meg az emlitett induktivitást.
Tudnál képet mutatni a fetekröl?
Ja nekem Galaxym van,ami ugye nem ref nyákos

(#1684) yakuza.tora válasza r-chee (#1679) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Alu blokkhoz sztem ne tegyél be réz radit. Full alu radim még nem volt, de annyira nem lehet rossz. Sőt! Teljesen korrekt cuccok! Ha visszaolvasol a topikban, akkor találsz teszteket, illetve az ezekkel kapcsolatos vitát. Ha nem tévedek, ResetElek és R.Zoli vívta... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1685) HJ.Henry válasza Enszuke (#1676) üzenetére


HJ.Henry
tag

Erre én is kiváncsi lennék!
És ez a nyáron 18fokos víz klimás 10fokos szobában értendö? :D
Nem vedd sértésnek de hogyan tudsz a szoba hömérségleténél alacsonyabb höfokot elöállitani egy sima radiátorral?
Ebben valami trükknek kell lennie hogy igaz legyen szerintem.
Igaz én már nem lepödök meg semmin....

(#1686) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Csak egy kérdésem lenne,nem kötözködésnek szánom,csak pár választ akarnék!
Régebben sok helyen(forumokon) azt olvastam hogy a radiátornál olyat érdemes használni amiben egy csö megy végig ide-oda hajtogatva a(nem tudom a pontos nevét).
Legtöbben azt mondták hogy a párhuzamos felépítésű radiátorok nem igazán alkalmasak ilyenre,illetve a hatásfokuk alacsonyabb.Ezért sokan fikázták azokat a rendszereket ahol autó fűtöradiátorait használjk,mert azok ilyen párhuzanos felépitésüek,és ezért"nem jók" a PC-k vizhűtéséhez.
Erre fel most meg rengeteg helyen látok olyan radikat PC vizhűtéshez amik ilyen párhuzamos felépitésüek mint pl a : Black Ice , HTF3 Dual , Mag Aluminium , Nexxxos Extreme II , Nexxxos Pro II , stb. Ha jol látom akkor ezek mind ilyenek nem?
Mármint a viz elöször egy kisebb közös viztérbe érkezik ahonnan eliosztás nélkül megy a höleadó csöveibe.Aztán a hőleado csöveinek másik oldalán egy nagyobb,közös viztérbe érkezik és szintén elösztás nélkül megy a viz a visszatérö ágban a höladó csöveihez.A visszatérö ág másik oldalán egy szintén kisebb közös viztérbe érkezik és kilép a viz a rendszerböl.
Huu remélem érthetö?
Érdekes kérdésem hogy egy ilyen radiátornál mi annak az esélye hogy a höleadó teljes felülete 100%-os hatékonyságban müködik? Mert ugye semmilyen elosztás,irányvezélés nincs.A viz csak azokban a csövekben megy teljes hatékonysággal ami a legközelebb van,azaz a legkisebb utat teszi meg.
Én még igy tanultam annak idelyn fizikábal,igaz lehet nem figyeltem rendesen? :D

Na akkor miost mi az igaz? Milyen radiátorok jok?

(#1687) flegos


flegos
senior tag

Bennem is felmerült pár kérdés: :DDD

1) hamarosan összeáll a vizes rendszerem de azt pl nem tudom, hogy a radiátornál melyik legyen a beömlő illetve a kiömlő nyílás??? Egy MORA radi van a gép oldalára építve. Igy van egy nyilás felül és egy alul.
2) feltöltéskor a pumpa és a tartály magasabban kell-e legyen a radi nyílásaitól, vagy maradhat a gép aljában??
3) és végül van-e valamilyen megoldás arra, hogy lehessen figyelni a pumpát bekapcsoláskor elindul-e, vagy, hogy használat közben nem áll e meg, szóval valami jelző, csipogó stb.

Válaszokat előre is köszönöm! :R :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1688) jones965 válasza flegos (#1687) üzenetére


jones965
Modder

Szia !
1. Célszerű a bekötésnél a beömlő nyílást a radinál alulra tenni ( gondolom függőlegesen van a radi ), mert a levegő mindíg felülre törekszik ezért így automatikusan lelégtelenedik a radid.
2. A pumpa a gép aljában legyen a radi meg természetesen a pumpától magasabb helyen.
3.Valami hasonló áramlás és hőfokmérő

(#1689) flegos válasza jones965 (#1688) üzenetére


flegos
senior tag

Üdv

Köszi a válaszokat, de ha a beömlő nyílás alul van a pumpát az nem terheli meg jobban, mert úgy a vizoszlopot fel kell tolnia a kiömlőig ha pedig felül van a beömlő akkor a gravitáció segithet a pumpának az áramoltatásban? Nem okoskodni akarok, csak ez is kérdésként merült most fel bennem.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1690) djadji válasza yakuza.tora (#1675) üzenetére


djadji
senior tag

Sztem itt nem 4 ág van párhuzamosan.. hanem ezt a 4 ágat ujra egybe hozod egyetlen ágba és az megy tovább ahova akarod.. (én legalábbis így tennék..)

http://djadji.fw.hu

(#1691) jones965 válasza flegos (#1689) üzenetére


jones965
Modder

Mivel nyomott rendszerről beszélünk, igazán nem befolyásolja a szivattyú teljesítményét.
Egyébként meg a vízoszlop magassága sem így, sem úgy nem változik-egyszerű fizika.
Apropó, milyen szivattyú?

(#1692) djadji válasza flegos (#1689) üzenetére


djadji
senior tag

Zárt rendszernél nem..
Amennyivel magasabbra kell tolni a vizet a pumának, a visszetérő ágon annyival erősebben folyik lefelé a víz... (tudom.. elég béna magyarázat, de sztem ez a legértehtőbb..)

http://djadji.fw.hu

(#1693) flegos


flegos
senior tag

jones,djadji értem már köszi az infót és ha jól veszem ki akkor végül is mindegy hogyan kötöm de légtelenítés szempontjából az a jó ha alul van a beömlő.

egy 12V Eheim 1046 pumpa lesz a rendszerben.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1694) G.I.JOE válasza yakuza.tora (#1682) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Nem a micro. Az eddig is benne volt és van blokk a beömlő és a visszaágazó rész között. VGA és egy vinyó blokk az új. Mikor feltöltöttem a rendszert, öntöttem a tartályba vizet aztán bekapcsoltam a gépet, aztán a pumpa átnyomta a vizet magán és 1-2 mp-ig üresen ment, mielőtt tovább töltöttem a vizet.Lehet hogy ennyitől tönkremegy a pumpa? Zúg rendesen pedig.

(#1695) tsar válasza flegos (#1693) üzenetére


tsar
aktív tag

Én a felső ágra kötném a beömlőt (meleg víz), az alsóra a kiömlőt (hideg víz), mivel így a víz fajsúly változása rásegít az áramlásra. Gépkocsi hűtőrendszereknél is így van, igaz ott lényegesen nagyobb a hőmérséklet különbség a belépő és kilépő hűtőfolyadék hőmérséklete között.

(#1697) Játékos válasza Enszuke (#1696) üzenetére


Játékos
addikt

Jó trükk. :C Képek vannak? :U
Köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1698) djadji válasza Enszuke (#1696) üzenetére


djadji
senior tag

Ez már nekem is eszembe jutott és sztem nagy ötlet... télen nyáron kb egyforma hőmérséklet..

(bár nekem az is eszembe jutotttt, hogy a radiátort bele kellene tenni a városi hidegvízhálózatba.. :DD :DD ) (vagy a közeli horgásztó fenekére..)

http://djadji.fw.hu

(#1699) HJ.Henry válasza Enszuke (#1696) üzenetére


HJ.Henry
tag

Áhá értem. És a gödröt mennyiért adod el? :D

(#1700) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Egy kép az első gányolásról, mondjuk legalább hatékony és elfért úgy ahogy kis átalakítással a konzolban.
Ime a műremek

Anniy bajom van még az egésszal, hogy gyárilag ven benne egy ventimod, ezáltal a ventillátor fordulata mindíg a maxon megy, sajna még nem tudtam kiiktatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.