Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) WiZARD válasza HJ.Henry (#900) üzenetére


WiZARD
addikt

pont most keresgélek eu oldalakon :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#902) HJ.Henry válasza WiZARD (#901) üzenetére


HJ.Henry
tag

Hajrá! De olvastad Viewsonicot?

(#903) jugeen válasza R.Zoli (#891) üzenetére


jugeen
addikt

sajnos jó pár felhasználó nincs tisztában azzal a ténnyel, hogy a C2D és C2Q procik esetében CPU hőfokot mérni a maghőmérséklettel szemben, vétek. több esetben is a két mérési metodika között 15 fok elétérés is lehet, mint dbius is említette. ez mindaddig nem releváns, amíg nem kapcsol be a thermal throttling, azaz elér a kritikus maghőmérésklethez. de ha bekapcsol a túlhevülés védelem, a CPU gyengébb teljesítménnyel üzemel. ezért mérnek mindenhol maghőmérsékletet, hogy ezt elkerüljék. itt egy kis olvasmány angol nyelven. [link] sok ember nem azért vesz vízhűtést, mert akkor halkabb lesz a gépe, hanem azért mert tuningolni akar. elég kellemetlen helyzet, ha összerak az ember egy vizes rendszert, meghúzza a C2D-jét 3,6GHz-re, kiméri a CPU hőt terhelés alatt, 72 fok, és közben tudta nélkül a magok hőmérséklete meg átlépi a 85 fokot.

(#904) WiZARD válasza HJ.Henry (#902) üzenetére


WiZARD
addikt

olvastam.
de nem biztos hogy akarok rá 1.5 hónapot várni. (és ugyanez a bajom az eu-s boltokkal is, amellett hogy drágák (usahoz képest) még sokat is kell várni)
ezért is veszem meg inkább Zolitól. nem feltétlen a pénz a lényeg, csak gondoltam megkérdem hátha van valami olcsó hely.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#905) R.Zoli válasza WiZARD (#898) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ezek nem számítanak számtech cuccnak és büntetővám MINDEN EU-n kívüli termékre van... TTS tudna mesélni arról ,hogy taiwanról még a memoria sem számít sokszor számtech cuccnak attól függően milyen chipekkel szereleik... Szóval nem olyan egyszerű ahogy gondolod...

(#906) #72042496 válasza WiZARD (#898) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha van kinn ismerősöd, bedobja a blokkot egy pufiborítékba, így a USPS Priority Air Mail szolgáltatást használva levélként küldve max. 3K-ból egy héten belül itthon van.

Ez persze nem hivatalos út, mindazonáltal működőképes. :)
Garancia ebben az esetben persze felejtős.

szerk.: Tárgy mezőbe a használt hardware mehet nyugodtan, így nem vámolják le.

[Szerkesztve]

(#907) HJ.Henry válasza WiZARD (#901) üzenetére


HJ.Henry
tag

Azért kiváncsi vagyok angliában mennyibe kerülhet.Ott álltalában olcsobbak a pc-s cuccok

(#908) WiZARD válasza #72042496 (#906) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, van pár ismerős...
de mint írtam nem feltétlen ezen a párezer forinton akarok lovagolni. amennyit elköltöttem már gépre, ez már nem oszt, nem szoroz..
csak gondoltam hátha van valami forrás, amiről nem tudok :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#909) WiZARD válasza HJ.Henry (#907) üzenetére


WiZARD
addikt

38 font körül találtam. (áfával) - 14300 ft.
csak a legtöbb helyen elfogyott...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#910) #72042496 válasza WiZARD (#908) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, ha hivatalos forrás, s gyorsan is kell, vedd meg Zolitól. Egyszerre a kezedben a blokk, s kapsz rá egy év jótállást is.

Azért, mert drága, nem reklamálni, hiszen árgaranciát is vállal a Subcooling: [link] ;)

(#911) shteer válasza R.Zoli (#892) üzenetére


shteer
titán

vadonat új réztetős volt, ésaz általad használt kifejezéssel ellentétben nem kellett ''szarrá teflonozni'' de biztos a felhasználóan volt a hiba :(( mert hogy jövök én ahhoz hogy ilyet emlísek egy általad forgalmazott cuccról...

erős és inkorrekt kritika? nem, ez az igazság.

megy egy privi is, részemről az utolsó - a mihaszna védekezéseddel nem kívánok egy szélmalomharcba beszállni.

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#912) WiZARD válasza #72042496 (#910) üzenetére


WiZARD
addikt

az lesz...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#913) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

Londonba leszek pont és igen 38 font magamnak is veszek mert ez a legjobb és jól látod a legtöbb helyen jelenleg hiánycikk de ez nem fog ígymaradni sokáig..

szerk:én nemakartam senkit rabeszelni csupan felajanlottam a segítségem :DDD

[Szerkesztve]

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#914) R.Zoli válasza shteer (#911) üzenetére


R.Zoli
őstag

vadonat új réztetős volt, de biztos a felhasználóan volt a hiba mert hogy jövök én ahhoz hogy ilyet emlísek egy általad forgalmazott cuccról

Ezt Te mondtad...Az gyárilag mind hibátlan szivattyú ami nálam járt...Ha meg eleve új volt mért nem gariztattad...A gyárból ha vadi újat olyat kapok ami hibás (mert mindenből előfordulhat én sosem állítottam az ellekezőjét,ezért van a gari) akkor visszaadom és kérek újat,enm pedig elfkezdem kitömni teflonnal... Nálam eddig egy darabbal sem volt hiba és a felépítéséből ítélve nagyon nehezen tudom elképzelni ,hogy is tudott ennyire ereszteni,de ha hibás nem lehetetlen... Semmi bajom ha fikázol olyat amit forgalmazok csak fura egy eset ,hogy ha vadi új mért nem adtad vissza gariba... Na ez már tényleg user hiba...

erős és inkorrekt kritika? nem, ez az igazság

Én annak érzem...Ez olyan mint kijelenteni egy plexi tetős blokkról ha 1 valakinél elreped ,hogy mennyire is nem jók...Honnan tudod kinek a hibája volt? Egyébként ha nem zavar ez tőled magánvélemény volt amire azt írtad ,hogy nekem ne legyen...

(#915) shteer válasza R.Zoli (#914) üzenetére


shteer
titán

te tényleg nem olvasod el amit írok???

nem az összesről állítottam, h ereszt, hanem amivel dolgom volt. folyamatosan félrebeszélsz. ennyi. lezárva. szervusz.

..szerintem jónak tűnik

(#916) Reset Elek válasza R.Zoli (#914) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Csak egy gondolat ehhez az ''új-nemjó-gariztasd'' dologhoz.

Te mikor rendelsz valamit, mondjuk D5-öt (mert említetted, hogy mostis van nálad pár) rendelsz vagy ötöt. Egyet elvisz a vevő, másnap visszahozza, hogy ereszt, adsz neki egy másikat, a hibásat meg visszaküldöd, molyoljanak rajta a gyárban. Neked mindegy, nem te építesz belőle rendszert...

Shteer vesz EGY D5-öt, hazaviszi, összerakja, pont az az egy ereszt. Két lehetőség van:
- Másnap visszaviszi. Lehet, hogy elhajtják a vérbe, lehet, hogy kicserélik azonnal, lehet, hogy visszaküldik a gyárba, és molyolnak vele két hetet.
- Tudja, hogy kell megcsinálni, ezért nekiesik, és pár percen belül folytatódhat a gépépítés.

Egy fanatikusnak nem éri meg össze-vissza rohangálni egy olyan problémával, amit ő is meg tud csinálni. És ez nem amerika, itt nem tökhülyék az emberek.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#917) jugeen válasza Reset Elek (#916) üzenetére


jugeen
addikt

így sosem lesz vége, ha te is teszel még a tűzre. két általam sokra becsült ember vitatkozik, aminek nem látom értelmét. mert én ezt már nem tartom eszmecserének, amit művelnek. ezzel pont az olyan vízhűtéses-lámákat zavarják össze, mint én. :) visszasírjuk még a képernyőre a békítő show-t :DDD

(#918) R.Zoli válasza Reset Elek (#916) üzenetére


R.Zoli
őstag

Én annál nagyobb hibát nem tudok elképzelni egy szivattyúnál (és bármely vizes cuccnál) mint ,hogy ha ereszt így ezzel kétlem ,hogy elküldik mert örülnek ha minél hamarabb újat adhatnak neked és ne terjezd ,hogy eresztett valaha is egy szivattyújuk...Ez igaz ,hogy lehet tökölnek vele ,de eddig akiket hallottam a Laing-nél akár magánszemélyként is reklamálni iszonyatosan korrektek voltak mindenkivel és még inkább szinte hülyét lehet belőlük csinálni garis ügyintézéssel... Volt aki pl. mesélte ,hogy panaszkodott mert hangos volt neki a Laing DDC és kért másikat...Erre küldtek egy másikat és az előző is nála maradt :D De ismerem személyesen a területi képviselőt aki Pesten dolgozott (most már nem így bármit mondhat) és ő mondta ,hogy DDC-re volt már panasz de D5-re sosem... Nem is véletlen ez egyébként mert a D5-öt nagyon olyan helyekre ajánlják ahol az Eheim szivattyúk megbízhatóságát és egyeduralmát akarták letörni...

Ettől függetlenül én iszonyatosan nehezen tudom elhinni ,hogy egy D5 ereszt...Aki látott már ilyen szivattyút az tudja ,hogy nem éppen az az összedobott kategória... De ha ereszt és új akkor biztos ,hogy nem szarozok egy 20K-s szivattyúval, megy vissza a gyárba...Szerintem ez egyértelű,hogy jogosult vagy a garira ilyen esetben...

Az meg ,hogy ez nem amerika ok, de azért én nem olyan problémákat szeretnék egy 20K-s szivattyúnál megoldani ,hogy ne eresszen...Szerintem ez abszolut elfogadhatatlan,hogy otthon nekiállok ezzel hülyülni...Ha azt gyárilag nem tudták megcsinálni rendesre AMILYENNEK KELLENE LENNIE akkor nem én fogom legyártani otthon a hibátlan terméket kisollóval meg teflonszalaggal... Kisebb problémát bevállal az ember,hogy tthon megoldja, de nálam az ,hogy ereszt az a kategória amit sosem rakok be a gépbe és elgondolkodok ,hogy bármit attól a gyártótól valaha is vegyek a jövőben...

Egyébként Neked D5-öd van?

(#919) Reset Elek válasza R.Zoli (#877) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Na bocs, hogy fél percen belül kétszer megtalállak, de ha már meg lettem szólítva.........:D

''Reset Elek és sokan mások is sokszor hallgatnak ha bődületesen nagy baromság van a topikban...''

Ühüm.
Mikor jöttél azzal, hogy amerikaiak feltalálták, hogy gyémántport kell keverni a hűtőfolyadékba, teljesen belelkesültél, és örvendeztél, hogy mennyire jo lesz.... Szóltam, lehurrogtál.
Meg amikor Németországból hozattál 20 eFt-os aluminiumtömböket, hogy te majd abból csinálsz radiátort, mert az az überkirályság... Szóltam, lehurrogtál.
Ezek nem voltak baromságok? Csak mert te mondtad? Vagy szerinted csak kötekedni akartam?
Mikor még régen mondogattam, hogy a D5, na abban van fantázia, TTS kollégával együtt lehurrogtatok...
Tudnék még pár ilyen kisebb-nagyobb dolgot felhozni, amikor sokan lelkesedtek, csak én kontráztam bele. Mint utólag kiderült, nem véletlen.

''De amikor velem kell kötekedni akkor egyből ezek az ember iszonyat aktívak lesznek...''

Nem erről van szó. Ha valaki nem ért veled egyet, az nem kötekedés. Eddig kéne csak felnőni. Hidd el, sokak szemében nem számít semmit, hogy neked van egy boltod, és már 20-30 szivattyú vagy blokk vagy bármi átment a kezeden. Ez nem érv. Maradjunk annyiban, hogy a '' Mert sz@rt azért nem forgalmazok!'', meg ''Nekem már jopár ilyen átment a kezem alatt.'' beszólásokon kívül nem sok tanujelét adtad műszaki érzékednek. Majd ha pontról-pontra megindoklod, hogy egyik miért jobb a másiknál, leborulunk előtted. Addig meg neked is tiszteletben kell tartanod mások tudását.
Jah, és amíg diplomás emberként meg sem próbálsz helyesen írni, nemtudom mit vársz. Ki vegyen így komolyan ???? Nem személyeskedés, csak tény, hogy azokat, akik egy általános iskolás szintjét sem ütik meg, nagyon kevesen tisztelik.

De én azért maradok legkiválóbb tisztelettel:
Reset Elek



És most OC azt mondaná, hogy kussoljak, és reszelgessem a blokkom, úgyhogy a szomszédok nagy örömére megyek is sablont flexelni :DDD
Akinek vannak tippjei vörösréz lemez hidegalakításával (konkrétan kalapálás) kapcsolatban, az megoszthatná velem!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#920) OC válasza Reset Elek (#919) üzenetére


OC
őstag

És most OC azt mondaná, hogy kussoljak, és reszelgessem a blokkom...

A vitába annyit szólok bele, hogy senki sem támaszt már szinte elfogadható érveket a véleménye mellett, így meddő a via és nem ide való ebben a formában.


Te gondolatolvasó vagy! :DDD
A blokkodat pedig már igen-igen várjuk, bár mostanában annyi a ''jó magyar blokk'', hogy a németek is tőlünk importálják majd maguknak. :D


Apropó: kicsit méricskéltem itthon, egy-két radi teljesítményére voltunk kíváncsiak Zolival. Az eredményeket egy grafikonon kis körítéssel hamarosan olvashatjátok.
Ők a főszereplők:

[kép]




[Szerkesztve]

(#921) R.Zoli válasza Reset Elek (#919) üzenetére


R.Zoli
őstag

Mikor jöttél azzal, hogy amerikaiak feltalálták, hogy gyémántport kell keverni a hűtőfolyadékba, teljesen belelkesültél, és örvendeztél, hogy mennyire jo lesz.... Szóltam, lehurrogtál.

Nézd ezt egyikünk sem próbálta így ,hogy Te azt állítottad ,hogy az majd szét fog mindent koptatni a rendszerben semmiféle bizonyítékod nincsen erre, én azt mondtam ha nagyon kicsik a részecskék akkor nem fog ez megtörténni...Valszeg nem tesztelsz NASA technologiákat így Te sem tudod mi az igazság...Szal ezen nem értem mi a probléma még mindig...

Meg amikor Németországból hozattál 20 eFt-os aluminiumtömböket, hogy te majd abból csinálsz radiátort, mert az az überkirályság... Szóltam, lehurrogtál.

Azok a tömbök a CNC marós ismerősnél vannak... Mellesleg azok a tömbök itthon is 20K lett volna darabja és a vita arról ment ,hogy érdemes-e külföldről hozatni alapanyagot aminek jobbak a hővezető tulajdonságai mint annak amit nálunk megkapsz... Most fordítom ehhez a cikket ami hasonló dologról szól és fennt lesz egy nagy teszt formájában annak a bizonyítása ,hogy mennyire sokat is számít ,hogy milyen tisztaságú anyagokból vagy ötvözetekből csinálunk radit... Szal itt megint nem értem mi a gondod... A radiaim valszeg előbb elkészülnek mint a blokkod :D De ez nem bántásképpen mondom csak tényként megállapítom... Ettől függetlenül bemutatom itt miket csináltattam természetesen...

Mikor még régen mondogattam, hogy a D5, na abban van fantázia, TTS kollégával együtt lehurrogtatok...

Ez az első amiben igazat adok! Ez tényleg így volt. Nem láttam benne fantáziát ,de IceAge rábeszélt ,hogy próbáljam már ki....Ettől függetlenül elsőre azért is nem láttam benne fantáziát mert a Ling-nél azt mondták 38K egy szivattyú...Amint normális ár lett rá kipróbáltam és igazad volt a legjobb szivattyú. :R Ha olyat írsz ami igaz én elismerem,ebben tévedtem anno,hogy a D5-öt nem érdemes használni...

Majd ha pontról-pontra megindoklod, hogy egyik miért jobb a másiknál, leborulunk előtted. Addig meg neked is tiszteletben kell tartanod mások tudását.

Pont ennek érdekében alapos tesztek indulnak holnaptól a honlapon,hogy ne csak a levegőbe beszéljen az ember minden számokkal alátámasztva...


Jah, és amíg diplomás emberként meg sem próbálsz helyesen írni, nemtudom mit vársz. Ki vegyen így komolyan ???? Nem személyeskedés, csak tény, hogy azokat, akik egy általános iskolás szintjét sem ütik meg, nagyon kevesen tisztelik


valakik ékezet nélkül írnak fórumokban, engem sosem zavart az sem... Ez a Te hepped, fogadd el ,hogy nem mindenki elemezgeti a helyesírását otthon....Engem különösebben nem érdekel... Magyarul írok ,egy-két hiba mindenkinél becsúszik lovagolhatunk ezen de ez nem a szépirodalmi poéták fóruma... Ha igen akkor gyűjtsd mindegyikünk helyesírásában a hibákat és év végén osztályozz mindenkit :D Szerintem mindenki megbukna :d Jah és nem helyesírásból van a diplomám :D Haverom indexnél újságíró és kettest kapott a nyelvtan érettségin....Mellesleg megjegyzem ott a szerkesztőségben többen is vannak így :D Who cares? :D


[Szerkesztve]

(#922) Reset Elek válasza R.Zoli (#918) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Na igen.
20 eFt-nál már elvárja az ember a minőséget.
DE!
Amint mondtam, az ember mérlegel, és ha úgy ítéli meg, nem veszi a nyakába a garanciális ügyintézést, mert ha még gördülékenyen megy, az akkor is nyüg és idő. Fogja, megcsinálja.
Amúgy erős a gyanúm, hogy shteernek nem a tető és szivattyúház között szivárgott, hanem a két 3/4''-os csonk valamelyike. Ami ugye nem garanciális gond.

Amúgy nekem DDC-m van.
Fiókban.
Oké, tudom tudom.....
:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#923) Reset Elek válasza R.Zoli (#921) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Na, a gyémántporos dologhoz még valami, mielőtt valaki komolyan veszi.
Belsőégésű motor. Ott belekerülhenek a motorolajba kisméretű kemény szemcsék, és ezeket szűrik is igen komolyan, különben tönkrevágná a kocsit.

De nem kell nekem hinned. Szerezz cézium-oxidot (a legfinomabb polírpor), szórd bele apu/anyu/saját kocsi olajterébe. Hirtelen leesik 15 e km-re az élettartama.

NASA technológiákra meg tényleg nincs rálátásom, de sokmindenre van, amire neked nincs.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#924) OC válasza Reset Elek (#922) üzenetére


OC
őstag

Amúgy erős a gyanúm, hogy shteernek nem a tető és szivattyúház között szivárgott, hanem a két 3/4''-os csonk valamelyike. Ami ugye nem garanciális gond.

Mármint arra gondolsz, hogy nem volt tömítés? Ez valóban nem garanciális probléma. Ez user error. :DDD

(#925) jugeen


jugeen
addikt

nem jó hír, de úgy tűnik, hogy az apogee gtx-ek teteje megadhatja magát. [link] létezik hozzá réztető [link]

(#926) OC válasza jugeen (#925) üzenetére


OC
őstag

Ha a vízcseppeket letörölte volna az ipse, lehet jobban látszana. Azonban ez így is úgy néz ki, mintha megmarta volna a tetőt a folyadék. Hülyén hangzik, de valami olyasmi. XS-en volt fent?

(#927) R.Zoli válasza Reset Elek (#923) üzenetére


R.Zoli
őstag

NASA technológiákra meg tényleg nincs rálátásom, de sokmindenre van, amire neked nincs.

Ezt én is mondhatnám... És akkor most ilyet fogunk játszani ki tud nagyobbat és meghökkentőbbet mondani? :D


Jah ha egyébként nincs rálátásod a technológiára akkor mért mondod ,hogy hülyeség? Még példával is akarod bizonygatni ,hogy hülyeség...A példa egyébként ott sántít ,hogy feltételezem ,hogy ők létre tudtak hozni olyan szivattyút aminek nem ártana egy ilyen közeg illetve a nano részecskék és a polirpor között van egy hangyányi különbség...De nem vitatkozok tovább erről, legyen igazad, a NASA-nál hülyék dolgoznak és ami neked elsőre eszedbe jutott az nekik az egész projekt alatt le sem esett végig és létrehoztak egy olyan patent peding-es eljárást ami semmire sem jó... Én befejeztem erről a diskurációt...Ez már több mint értelmetlen...

(#928) fuzik válasza OC (#926) üzenetére


fuzik
aktív tag

Vajon a chipset hűtő csatiján belül található foltok a tető megmarásának következményei, vagy ott is elindult valami :F

Ráadásul azt sem tudjuk, hogy mit töltött a rendszerbe, ami kikezdte a tetőt.....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#929) R.Zoli válasza fuzik (#928) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ráadásul azt sem tudjuk, hogy mit töltött a rendszerbe, ami kikezdte a tetőt.....


Az ilyen képek láttán sokszor az jut eszembe ,hogy nem rakott-e bele direkt valami szart és lejáratásnak tök jó konkurens húzás a swiftech ellen...

(#930) Reset Elek válasza R.Zoli (#927) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Igazából most már nem tudom eldönteni, hogy csak játszod a hülyét, vagy ennyire antiműszaki vagy:DDD

Nekifutok utoljára, csak mert nem szeretném, hogy te, vagy bárki más téveszmékben éljen.

Hogyha abrazív szemcsék* valaminek nekiütköznek vagy hozzádörzsölődnek, akkor az az anyag
el
fog
kopni
.
Pont.
Ez ellen nincs orvosság, ez ellen nem lehet semmit feltalálni. Hogyha valamilyen folyadék is jelen van, akkor a folyamat még gyorsabban játszódik le. Ha az abrazív szemcsék két, viszonylag kemény felület közé kerülnek, akkor hatványozott lesz a két felület elhasználódása. Ez nem NASA technológia, meg mittomén, ezek pár száz éve ismert tények, amit jobb, ha mindenki elfogad.

Az, hogy pár emberke ezt most föltalálta, mint hűtési megoldás, és szabadalmaztatta, még nem jelent semmit. A szabadalom (patent pending) önmagában még nem biztosíték a műszaki megoldás minőségére. Egyszerűen csak azt jelenti, hogy működik valamien szinten. Legtöbbször ez egyszeri alkalommal jelent kb. öt perces időtartamot. (Vagyis Magyarországon valamiképen be kell mutatni, hogy a szabadalmaztatni kívánt eljárás tényleg működik. Aztán hogy odakint mi van.... Lehet, hogy csak a papírokat kell beadni.) Szóval a hülye abrazív szemcse jobban tudja a fizikát bárkinél, és koptatni fog mindent.

Kiegészítő olvasmánynak javaslom a vízsugaras vágás részleteit áttanulmányozni, meg nézz szét, hogy a különösen szennyezett vízben dolgozó szivattyúk élettartama hogyan változik a gyári adatokhoz képest.


Szóval egyelőre maradjunk ennyiben.
Majd ha már eladtál pár hűtést, ami ennek az elvén működik, mondhatod, hogy jo valamire, és akkor az én véleményem is változni fog.

Abrazív szemcse: valamien kemény (gyémánt, korund, bórnitrid, wolfram-karbid, szilicium-dioxid, stbstb), kisméretű (pár tized mm-től egészen a nanométeres tartományig), hegyes, éles anyagdarabka, illetve ezek összesége.




[Szerkesztve]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#931) OC válasza fuzik (#928) üzenetére


OC
őstag

Az úgy néz ki, mintha vízkő és/vagy az adalékanyag rakódott volna le, azért fehér, a foltok pedig azok a részek, ahol ez levált. Volt ilyen lerakódásom nekem is, a nem megfelelő minőségű fagyálló képes ilyenre, az uv reagens kihúzófilccel színezett folyadékról meg ne is beszéljünk.

(#932) Cs(|)be válasza #72042496 (#867) üzenetére


Cs(|)be
tag

Nagggyon királyúl néz ki! Látom azért CM Stacker etalon :D :R :C

(#933) R.Zoli válasza Reset Elek (#930) üzenetére


R.Zoli
őstag

Igazából most már nem tudom eldönteni, hogy csak játszod a hülyét, vagy ennyire antiműszaki vagy

csak szimplán unom már ezt a témát....Te is totál mást gondolsz róla meg én is....Te sem tudsz róla semmit konkrétan meg én sem... Ez nagyon jó alap egy vitára... Ezért nincs is már kedvem válaszolni...Lépjünk...

(#934) R.Zoli válasza Cs(|)be (#932) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szerintem nem nagyon készült még jobb ház vízhűtéshez mint a Stacker....A Temjin-07 még ami esetleg, de az is csak aktív radis vízhűtéshez...

(#935) fuzik válasza Reset Elek (#930) üzenetére


fuzik
aktív tag

:B Te pontosan milyen képzésben részesülsz / részesültél? Lehet, hogy már írtad korábban, csak elkerülte a figyelmemet.

Igaz, nem 365x7x24 órás üzemre, de ''nagyban'' már megoldották a folyadékban szállítandó lebegő szemcsék üzembiztos szivattyúzását (gömbgrafitos acélöntvény, vortex járókerék, stb stb stb). Sajnos ezt a témát csak ugatom, illetve nem néztem utána az inkriminált patent -nek sem, de gyanítom, hogy megoldható a feladat, ha megfelelő fizikai tulajdonságokkal rendelkező részecskéket kell szivattyúzni. Itt igazából csak egy komoly feladat van, az pedig a tervezett élettartam meghatározása. Ha ez megvan, akkor csak anyagot kell hozzá választani. Hétköznapi értelemben véve persze más a helyzet. Megéri, vagy nem éri meg. Mellesleg, de ez már csak amolyan kötözködés.... azért van némi nyomásbeli / áramlási sebességbeli eltérés egy folyadékos vágógép, és egy vízhűtőrendszer között. És ugyebár a vágógép ''feje'' sem kopik olyan gyorsan, mint például az az üveg vagy acél, amit megmunkálnak vele.




Aki továbbra is úgy gondolja, hogy a Föld lapos, és le lehet esni a szélén a semmibe, annak ajánlanám a RING topikot. ;)

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#936) fuzik válasza OC (#931) üzenetére


fuzik
aktív tag

Remélem ez az...

[link]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#937) #72042496 válasza Cs(|)be (#932) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jaja, a Stacker az nagy találmány! :R
Mégis, úgy érzem, még csak most fogja igazán kimutatni a foga fehérjét. Eddig időről időre berezonált az oldallap (nagyon zavaró), de így, hogy letámadtam szegényt a radikkal, hát pfff...
...az elpusztíthatatlanság illúzióját kelti, vagy nem is tudom. 73 órája egyfolytában megy a gép, de meg se nyekkent a szerkezet, rezonancia a múlté.

A hangszigetelés is hozzájárul az érzéshez, most már tényleg egész halk a masina - simán tudok aludni mellette. (Haverom majdnem kikapcsolta, mert bukóra nyitott ablaknál nem hallotta, hogy megy. :D)

Arra leszek nagyon kíváncsi, hogy a vízhűtés mennyiben halkít még rajta. A CPU hűtője konstans 840 RPM-en megy, a VGA-é 1400-on, ezeket kiváltom a vízzel. A belső hő csökkenésével talán a táp is visszavesz a tempóból. Marad a két DDC, a sercegő QuadGT és a 430-as S12 egy mindenütt alaposan szigetelt házban.

A hőfokoknak mondjuk mindenképpen jót fog tenni a víz. A mostani 68 fokos CPU és 85 fokos PWM láttán nem mondom, hogy különösebben örvend a lelkem. A GPU 70 fokos, és amit nagyon durvának tartok az a 67 és 65 fokos HDD...a RAM-ok olyan forrók, hogy puszta kézzel fogcsikorgatva is csak óvatosan lehet megfogni őket.

Mindezt azért írtam le, hogy meglegyenek az adatok, legyen majd mihez viszonyítani. Lehet, hogy nem pontosak (Everest 4.00.976), de ugyanezzel a programmal mérve a vizes hőfokokat, a különbségek már nagyjából azok lesznek. :)

És akkor még nem is beszéltünk arról, mi van, ha fogom magam és jól ''szájon lépem'' a rendszert. Jelenleg a CPU 1,31 voltot kap az Everest szerint (BIOS - 1,375 V), 3,2 GHz-en így 14 napig biztosan képes 100%-on futtatni a BOINC-ot, úgy, hogy közben még használom is a gépet. (Utána sem fagyott ki, csak egy Xp update miatt már ajánlott volt újraindítani. :) )
Így hát biztonságos, de ha megcélzom olyan 1,5 V környékén a 3,8 - 4 GHz-et, a memóriáknak is többet adok, ill. a VGA-n is rántok valamennyit, bele se merek gondolni, mi lenne a léghűtéssel, ha nem akarom feladni a jelenlegi csendet...
Nem is az, hogy a léghűtéssel mi lenne, hanem a gépemmel. Biztosan nem bírná, lehet, egyes elemek el is hullanának. Elég hosszasan vezettem fel a konklúziót, de csak azért, mert nem akarok flame-et: ilyen kondíciók mellett úgy látom, nem létezik olyan léghűtés, amelyre rá merném a bízni a gépem. Eljött a meszkalin, izé.. a víz ideje! :D :R

Elnézést a terjengősségért.

[Szerkesztve]

(#938) WiZARD válasza #72042496 (#937) üzenetére


WiZARD
addikt

65-67 fokos hdd-re egy üres txt file-t se mernék bízni, szerintem nagyon sürgősen csinálj velük valamit...
ramoknak se biztos hogy hosszútávon jót tesz ha nagyon főnek. (mekkora feszt kapnak, milyen modulok?)

a többi cucc se hideg, de azok azért annyira nem vészesek...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#939) shteer válasza Reset Elek (#922) üzenetére


shteer
titán

tetőnél szivárgott ;) és csak az az egy példány! ;]

sulival végeztél már vagy idén is ott laksz majd ahol tavaly?

..szerintem jónak tűnik

(#940) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Melyik AM2-es lapot ajánlanátok vízhűtés szempontjából (értelmes elrendezés, nincs út ba semmi a blokkoknak, fetekre is lehet rakni blokkot) ?

Egy 12 tagú Cape Cora elbírna egy X2 4000+ Brisbane-t +AM2-es lap (max 570, esetleg Sli-s)
2600XT-t +némi tuningot?

Valaki tudna segíteni blokk tervezésben a 2600XT-re, főleg méretek kellenének,mem magassága, gpumagassága, stb. A topicjában nem igazán tudtak segíteni.Érdemese egyáltalán a memóriákat hűteni vízzel?

Köszi!

Üdv!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#941) WiZARD válasza belaazallat (#940) üzenetére


WiZARD
addikt

2600xt-re imho tök felesleges túl extra hűtés. bőven elég gpu-ra egy blokk. ha megnézed van pár gyártó aki eleve csak a gpura tesz hűtést...
max bár bordát lehet ragasztani ramra, de imho az is felesleges.

nekem egyelőre tök jól elvan hogy csak gpu-n van blokk. de nem nagyon játszok, majd ha lesz időm ráküldök 3dmarkot hogy memória mennyire izzad meg...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#942) belaazallat válasza WiZARD (#941) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

XT-vel kapcsolatban ilyen válaszokat kaptam, akkor csak fölöslegesen paráztam.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#943) jugeen válasza OC (#926) üzenetére


jugeen
addikt

jajaja. ott olvastam petra-nál elég húzos ez a réztető. :U

(#944) jugeen válasza R.Zoli (#934) üzenetére


jugeen
addikt

a TJ-07-en is elfér 20 cape cora.

(#945) R.Zoli válasza belaazallat (#940) üzenetére


R.Zoli
őstag

Passzív tápot akarsz, szal nem lesz légmozgás a gépben? Ha a memokat nem hűtőd vízzel és a ház zárt akkor még elmegy venti nélkül és a passzív táp a gép tetejében ,hogy ne fűtse szét a házat (fölötte persze kivágva szépen a ház),de a memokat alacsony feszen jó ha járatod ezesetben mert szétfűtik magukat nagyobb fesszel (2 volt felett általában)...Ekkor még 1 vinyó is mehet a házba de fontos ,hogy minden így legyen ahogy leírtam mert különben úgy jársz mit Balika ,hogy majdnem 70 fokos lesz a vinyód és a memok lesütik a bőrt a kezedről...Egyébként a 12 darab Cape Cora elvileg elég ,de azért túl jó hőmérsékletekre ne számíts vele...

(#946) R.Zoli válasza jugeen (#944) üzenetére


R.Zoli
őstag

Az el de a héz belseje sokkal kisebb mint a Stacker és a többi részén sem férnének el azok a radik má amit én most tervezek :) PAsszívhoz jobb a Stacker :) Aktíhoz meg a TJ-07 :) Ettől függetlenül a TJ-07 ára azért indokolatlanul olyan magas a Stackerhez képest... 2-szer annyit akkor sem és ha talán a világ legjobb háza ez... Egyébként képzeld el mekkora poén lehet 2 darab tripla radit + 1 singlet alulra rakni abba a házba, felülre meg egy dual-t a ház tetejébe :D És még így is minden a házon belül van :D

(#947) jugeen válasza R.Zoli (#946) üzenetére


jugeen
addikt

jajajaja :) eddig amit láttam az 3 kör volt TJ-07-ben. 3 db. PA120.3 :)

blokkok a lapon. várom, hogy hozd a VGA-t ;) [link]

(#948) R.Zoli válasza jugeen (#947) üzenetére


R.Zoli
őstag

Jah, csúnya rendesen a a lapodon ez a kombó :D

(#949) #72042496 válasza R.Zoli (#946) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért kellene ennyi aktív radiátor egy gépbe? Ahogy elképzelem, mindez max. pár fokot jelenthet, így értelme sincs... felesleges pénzkidobásnak látom pusztán azért, hogy bonyolultabb legyen a rendszer és hangosabb a gép.
Ha csak poén volt, akkor bocs, nem régen bootoltam.

Most az enyém is hangosabb lesz: találtam itthon egy 8 centis CM ventit, valószínű belógatom a HDD-k elé.

Siess a csatlakozókkal! :)

jugeen: Na, látom, Te is tudod, mi a jó! :D :R

[Szerkesztve]

(#950) jugeen válasza #72042496 (#949) üzenetére


jugeen
addikt

thx! :R

viccet félretéve a PA120.3 a legjobb aktív radiátor. mondhat bárki bármit, nem hiába hiány egész amerikában. és most ne legyen az felhozva, hogy hülye amerikaiak. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.