Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) shteer válasza djadji (#99) üzenetére


shteer
titán

normális helyen nem röhögnek ki, pl elcon (bp) - csak simán hozzácsapják a nagyobb cuccokhoz és kérnek pár százast :)

..szerintem jónak tűnik

(#102) shteer válasza OC (#100) üzenetére


shteer
titán

ilyen lusta vagy? :D
grat! :C nagyon jól néz ki! teljesen saját kezűleg?

imbusz csavar nem akadt? :DDD :B

..szerintem jónak tűnik

(#103) OC válasza shteer (#102) üzenetére


OC
őstag

Köcce. Igen. Nem. :DDD A tetőt R.Zolitól vettem, viszont a DFI mérnökkeinek nem tetszettek a 40-x40-es hűtők, ezért 37x37-est alkottak, más nem is fér el. Vagyis de, a 37x40-es. Szal két párhuzamos oldalóbl 1,5-1,5mm-t lekellett esztergálnom. Meg kis polír, meg a talp elkészítése, amihez volt 3mm-es vörösrézlemezem.

Nem akadt sajna, csak M5-ös, az meg nem fért volna el, így majd később cserélem.

(#104) RockHaRD válasza shteer (#102) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nekem is kéne felrakni képeket a gépről, nem? Elég jól megcsináltuk, még igy félkészen is csodás. Egyébként képzeld, rendeltem még kábelharisnyát, meg csatikat, meg minden jót ahoz a ronda ATX táp kábelhez :)) Meg tegnap a házbol kiszedett egyik ventire kicseréltem a táp ventijét, és igy most olyan halk a gép, h hihetlen. Mivel összvissz a tápban mocorog egy 17 dba-s venti, plussz a 2 a radin, ami meg 7V-on teljesen hangtalan :C

(#105) OC


OC
őstag

(#106) Oibacsi


Oibacsi
őstag

szerintetek mennyire szar, ha a d805-öm 65 fokos egy 28 fokos szobában, 3800-on, terhelés alatt 1,4v valós feszt kapva? a triplaradi okádja a meleget

(#107) djadji válasza OC (#105) üzenetére


djadji
senior tag

Jajj.. de szép pupeszek... De nekem már 12/16-os a rendszerem.. ugyhogy én maradok a Hydornál. Pedig lassan lehet hogy nekem is kellene már cserélnem (Bár ez alatt a 2 éva alatt semmi baja nem volt...)
A sárgaréz meg szerintem nehéz.. nem? (olyasmire gondoltam aluból, mint a [link] csak a plexi tetőt (mert azt soha) csinálnám aluból. Rézből csinálva nagyon nehéz lenne.. Sztem vörösrézből is...

Tud valaki Szegeden elox helyet? akol ilyemi kis blokkokkat is lehetne eloxáltatni?

http://djadji.fw.hu

(#108) .mf válasza RockHaRD (#104) üzenetére


.mf
veterán

Olyan nincs, hogy hangtalan ;]
Max rossz a füled :DDD

Nálam most DDC1 12 helyett 10.7V-on (jóval halkabb), 2-2 venti 5 ill. 7V-on, és a tápban mégegy, alapjáraton 4.8V-on. Mégis hallom a gép hangját :/ Na jó, a ''leghangosabb'' már csak a halkított DDC és a winyók, és mindegyik szilikongumin fekszik... elég halk, mégis messzen nem hangtalan.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#109) OC válasza djadji (#107) üzenetére


OC
őstag

Egy ekkora tető nagyon nehéz sárga és vörösrézből is. Oda alu kell, vagy inkább műanyag (nem plekó).


.mf : Látod az én gépemben mennyi venti van, mgse hangtalan... Viszont lassan elégedett leszek a zajszinttel. :) Nekem is volt az a régebbi fajta (VC-s) ddc-m, a hangja miatt váltam meg tőle, meg az újabbakat kicsit alacsonyabb fordulatra lehet szabályozni.

[Szerkesztve]

(#110) RockHaRD válasza .mf (#108) üzenetére


RockHaRD
addikt

Erre nemtok mit mondani. Hangtechnikusnak készültem, tudom mi a hangtalan ;] Képletesen Értettem. Megfelel? :U

:R

(#111) bim válasza OC (#100) üzenetére


bim
veterán

pöpec a cuccod. :R
tudsz nyomni olyan képet amin a radi is rajta van?
még az a AI collingos 2x12-es radid van?(ha jol emlékszem)

(#112) Pukkancs


Pukkancs
tag

Én is tervezem egy ilyen rendszer vásárlását ajánlanátok nekem egy komplet rendszert? Ja és a subcooling.hu-n lévő szetekröl is írhatnátok valamit. -köszi-
mod:később hűttené a videókártyát is

[Szerkesztve]

(#113) Pukkancs válasza Oibacsi (#106) üzenetére


Pukkancs
tag

Szerintem sok az a 65 fok

(#114) OC válasza bim (#111) üzenetére


OC
őstag

Köszi :R Ja-ja. Még az van, a BlackLord 240. Itt a nagy radi is, csak addig nem akartam bekötni, amíg nincs megfelelő állapotban. Sajnos pont elszaasztottam a nagy meleget, pedig akkor látható lett volna, hogy bírja a cucc. Majd nyomok képet, de csak ilyen telósokat tudok sajna.

(#115) Nyugdíjas válasza OC (#100) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó kis rendszer. :R

Az ott az utolsó képen balra a háztól fémtisztító? Mert ha igen akkor nekem is olyan van :D

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#116) OC válasza Nyugdíjas (#115) üzenetére


OC
őstag

:R
Még csak olyan 70%-os max. Igen, Zepter fémtisztító.

(#117) Nyugdíjas válasza OC (#116) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze,hogy 70%,sosincs kész az ilyesmi,vagy nálad ez nem így van? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#118) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Sztek nagyon megsínyli a hydor s30-as pumpa ha 2*35cm-en 6mm-es (6/8) csövet kap a rendszer? Egyébként mintenhol 8/10-es van, Hunfrost cpu és nb blokkal.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#119) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Most hogy eltelt pár nap, miota vizem van, nézegettem a fokokat, és nagyábol a GPU, meg a CPU ugyanazon a hőmérsékleten üzemel, mind2 45 fokos terhelés nélkül, ha meg a ventiket maxra csavarom, akkor 43. Terhelten meg olyan 47.

50 fokot sem éri el a cumó, és ez sztem nagyon jó. VÉlemény? :R

(#120) Muréna válasza RockHaRD (#119) üzenetére


Muréna
őstag

milyen blokkod van a procin?

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#121) Játékos


Játékos
addikt

Drága, segítőkész barátaim! Egyáltalán nem a topikba tartozik, esetleg annyiból, hogy ebben lesz a vizes gépem, de a faház topik elég halott.
Biztosan van valami ötletetek:[link]
Hálás köszönet! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#122) OC válasza Játékos (#121) üzenetére


OC
őstag

Üdv!

Pont picivel visszább került szóba a sárgaréz, mint könnyen megmunkálható anyag. Egyik ötletem az lenne, hogy sárgarézből esztergáltatsz gombokat. A másik lehetőség az alumínium, megfelelő színre eloxáltatva. Ha itt:[link] Megnézed a színskálát, van pár árnyalat, amit én eltudnék képzelni a ház elejére.

(#123) OC


OC
őstag

Hogy on is legyek:

Egy kis tesztecske:[link]

(#124) Játékos válasza OC (#122) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi, csak attól tartok ekkora mennyiséggel kiacagnak... :)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#125) OC válasza Játékos (#124) üzenetére


OC
őstag

Írok a topicjában...

(#126) bim válasza OC (#125) üzenetére


bim
veterán

kiváncsi lettem volna rá hogy a nagy melegben elvitte volna e a nagyradi passzivan a rendszered.
egyébként ez akkora mint a házad vagy nagyobb?

(#127) OC válasza bim (#126) üzenetére


OC
őstag

Én is. Nagyon.
Adatai:Magasság: 455mm
Szélesség: -hőcserélő (lamellázott) rész: 385mm
-teljes szélesség: 455mm
Lamellatávolság: 5mm (passzív üzemnél fontos)
Lamellák anyaga: alumínium
Csővezés: 2 darab, párhuzamosan futó, 10mm-es belsejű vörösréz cső

Kicsit nagyobb. :B

(#128) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Azt kérdezném tapasztalt emberektől, hogy ha 6000pénz környékén tudnék hozzájutni mindkettőhöz, akkor Nemesis, vagy Waterchill HDD blokkot vegyek inkább??

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#129) OC válasza Játékos (#128) üzenetére


OC
őstag

Mivel mindkettő alulra szerelős, ezért egyértelműen Nemesis.

(#130) Játékos válasza OC (#129) üzenetére


Játékos
addikt

Egyértelműen? Mi az előnye a másikkal szemben?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#131) Muréna válasza OC (#123) üzenetére


Muréna
őstag

Én is tesztecske :)
[link]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#132) Muréna válasza Muréna (#131) üzenetére


Muréna
őstag

ugyan ilyen teszt csak 2 magos cpu-val:
[link]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#133) OC válasza Játékos (#130) üzenetére


OC
őstag

Három is van neki:
1, Nincs plekó
2, Normális csatlakozás
3, Nincs köze az Asetekhez :DDD

Muréna: Pofás tesztek. Én az előzőt a Koolance és a MAG blokkok miatt linkeltem, mivel mindkettő nagyon szimpatikus volt nekem. Koolance csalódás, MAG meg lehet, hogy vásárlás, meg kis átalakítás.

(#134) Játékos válasza OC (#133) üzenetére


Játékos
addikt

Értelek, nekem sem a plekóval, sem az Asetekkel nincs bajom, mondjuk a csatikkal lehet, hogy egyet tudok érteni. De teljesítményben is van különbség? Másrészt pedig a Nemesis az alu, és nekem csak réz blokkok vannak. Bár eloxált, de nem fogja bántani a réz? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#135) OC válasza Játékos (#134) üzenetére


OC
őstag

A plekóval majd lesz, ha használod, az Asetekkel szintúgy. Az, hogy vízhő felett 2, vagy 4 fokkal van a vinyód, szerintem semmit sm számít. Ellenben nem vagyok kibékülve az alulra szerelős hdd blokkokkal, mert pölö a Samsung vinyómon is gumitalpak vanna, szal érintkezés nulla lenne alulszerelt blokkal. Ezért használtam oldalra szerelhető home madet, most pedig Magicool-t. Az alu-réz probléma normális folyadék használata esetén nem fog előjönni.

(#136) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Kérdésem lenne (remélem segítőkész fülekre,illetve szemekre :D találok...):

Volt-e már valakinek dolga ilyen ventikkel: [link]

Nagyon töröm a fejem,hogy be kéne ilyeneket szerezni,de nem tudom,hogy milyen lehet a hangjuk. A megadott adatok szerint 14dbA. Csak én ezeknek nem nagyon hiszek :D

Most egyelőre Glacialtceh,illetve Noiseblocker-ek vanank,azoknak elvileg 12dbA a zajszintje,de számomra érzékelhető hangjuk nincsen. [link]

Namost nyilván a levegőszállításuk közt elég komoly különbség van,mint látszik ... Ezért gondolkodom.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#137) Oibacsi válasza Nyugdíjas (#136) üzenetére


Oibacsi
őstag

noctua-t próbáltál már? én affele húzok:)

(#138) OC válasza Nyugdíjas (#136) üzenetére


OC
őstag

Itt a fórumon olvastam valahol, hogy nagy csalódás a SilenX. Nem tudom, hogy hol. Meg láttam neten is ventiteszteket, hátha van valamelyikben.

Megvan:[link] és [link]

(#139) Játékos válasza OC (#135) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#140) Nyugdíjas válasza OC (#138) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

No,ha nem csal angoltudásom,akkor maradok én szépen a jól bevált Noiseblockernél :)

Nagyon köszönöm a segítséget OC :R

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#141) OC


OC
őstag

Ja én is gondolkodtam S-Flex-en, de végül maradtam a Nexus D12SL-12-nél.

Nincs mit skacok.

(#142) Nyugdíjas válasza OC (#141) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nexus mennyit pörög?

Esetleg még noctua-n elgondolkozom,de szerintem nem éri meg bajlódni vele,szerintem ha hármat rádobok ezekből,akkor már szinte mind1 a levegőszállítás,mer csak átmozgatják ezek is rendesen :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#143) OC válasza Nyugdíjas (#142) üzenetére


OC
őstag

Ott van a tesztben embör :W :D [link]

(#144) Nyugdíjas válasza OC (#143) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Rájöttem na,csak kissé elkvaraodtam már ebben a ventirengetegben :)
neharaguggyámáá :B

Egyébként nem semmi teszt,még a hangjukat is felvették :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#145) OC válasza Nyugdíjas (#144) üzenetére


OC
őstag

Semmi harad. Nagyon csípem az SPCR-t, pont hangfelvételek, meg részletes tesztek miatt. Még anno a tápo és vinyók kapcsán kezdtem nézegetni, azokat is ilyen részletsen tesztelik hangügyileg.

(#146) Játékos válasza OC (#135) üzenetére


Játékos
addikt

Rábeszéltél a Nemesisre, most beszéltem le a vásárt a sráccal. :R
Másrészt a 800-as S-FLEX-nek nem igazán van hallhaó hangja, ugye?!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#147) Oibacsi válasza Játékos (#146) üzenetére


Oibacsi
őstag

na ebben tudok segíteni:D odadugom a fülem 3 centire, és akkor talán valamit hallok...

[Szerkesztve]

(#148) OC válasza Játékos (#146) üzenetére


OC
őstag

Ebbe ne menjünk bele inkább. Sokak szerint nincs, sokak szerint pedig van. Nincs személyes tapasztalatom. A blokkból remélem alkudtál azért rendesen, mert 6k-ért oldalra szerelhető is van, olyan mint az enyém.

[Szerkesztve]

(#149) jugeen


jugeen
addikt

sziasztok!

Zoli szaktanácsadásával összeraktam újra egy vizes kört. D5 pumpa, MORA 2 radi, D-Tek Fuzion blokk. ennek a rendszernek passzívban el ''kellene'' vinnnie egy Quad X3230-ast 3,6GHz-re húzva ( 1,435Vcore ). a blokkot felpolíroztam, mert egy kicsit íves volt.

a gondom, hogy ez a rendszer nem működik passzívan. 4 darab NB SX2 Pro ventivel megtámogatva a MORA2-t ( 2 9,5V és 2 5V-on megy ) 77 fokos a CPU hőmérésklet. nem tudom, hogy a radi lenne ennyire gyenge?

HLP PLS!

THX! :R

(#150) djadji válasza jugeen (#149) üzenetére


djadji
senior tag

Hűűha.. az tényleg soknak tűnik....

http://djadji.fw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.