Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) egycsavo


egycsavo
csendes tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket: van egy vadiúj, 0 perces Thermaltake Aquarius II vízhűtésem. Még anno P4-hez vettem. Most szándékozom lecserélni a gépemet vmi core2-re. Olvastam teszteket erről, akkoriban átlagosnak mondták, tuningpotenciál nélkül.
Nézegettem a hőadatokat a P4-es és core2 prociknál. Ha jól láttam az újak nem fogyasztanak annyit alapon, mint a P4-esek (kb 65W c2-85W P4). Vagy ez nem jó megállapítás?
A kérdésem a következő lenne:
1. Érdemes-e ezt a vízhűtést beszerelni egy nagyobb v. mégegy radiátorral, ha vga-t is akarok hűteni? (ehhez kapcsolódva csak lefogatót lehet-e külön venni 775-höz vagy csak komplett blokkot?)
2. Vagy inkább próbáljam meg elpasszolni, és építeni egy másikat?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
egycsavo

Ez a ló nem vak, csak bátor !!!

(#1452) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem tudom, volt-e már: [link]

Nem tudtam megállni, hogy ne linkeljem be, nagyon vad masina!
Egyúttal zsiráf, persze nem vagyunk egyformák. :)

(#1453) Nyugdíjas válasza #72042496 (#1452) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elég flegma :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1454) R.Zoli válasza #72042496 (#1452) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem vagyunk egyformák....Szerintem helikopter :D
Mi tetszik benne? Nálam a víz lénege a csend és kiváló hatásfok...Itt látok egy halom ventit, 4 (???) szivattyút... Eléggé értelmetlen a cucc számomra...Nem tudom , én szetem az olyan cuccokat ahol a kiváló funkció van fűszerezve a használhatósággal és nem csicsázot, ám robosztus/elegáns kinézettel...Ez a gép ebből egyet sem fed le :)

(#1455) X@b3e válasza R.Zoli (#1454) üzenetére


X@b3e
addikt

Neked ez tetszik, másnak pedig nem a hang az elsőrendű dolog. Nem vagyunk egyformák.
Sztem jól néz ki, szépen összeállította a srác.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1456) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Hatásos cucc az biztos. Elég méretes... Kész MechaGozzilla... :DD

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1457) Finwe


Finwe
őstag

A 775-ös foglalat lyuktávolsága nem egyezik meg véletlenül a 478-aséval?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1458) Játékos válasza Finwe (#1457) üzenetére


Játékos
addikt

Nem bizony! :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1459) Finwe válasza Játékos (#1458) üzenetére


Finwe
őstag

Kir :W akkor csak kell szereznem egy 775-ös lefogatót.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1460) Játékos válasza Finwe (#1459) üzenetére


Játékos
addikt

Azért én régen megoldottam:[link]
:DDD :DDD :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1461) R.Zoli válasza X@b3e (#1455) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem csak a hangról beszéltem....Látom nehezen értitek meg miről írtam...A lényeg ,hogy szerintem funkciójában is kevesebbet tud mint amit ki lehetne hozni ennyi pénzből és alkatrészből,arról már nem is beszélek ,hogy egy monstrum ami tök felesleges mert kompak géppel is meg leetett volna oldani ezt harmad ekkora súllyal...De ha mindenképpen valami szúrja a szemem az a teljesítményt főképpen... 4 szivattyú 2 darab D5 mellé 2 darab DDC? Minek? Kinek jut ilyen eszébe???

És 2 kör egy ilyen rendszerhez.... Minek????

Nincs értelme sok helyen annak amit csinált... bonyolult a csövezés is és iszonyatos helyet elfoglal a ház...Akkor itt most jön az amit Nyugdíjassal tegnap beszéltünk...Silverstone Temjin TJ-07 és ennél a háznál szebben, praktikusabban, fele ekkora méretben sokkal nagyobb teljesítményű hűtőrendszert lehetett volna hasonló összegből összehozni, kinézetre meg Nyugdíjas által említett karbon TJ-07 ennél a háznál sokkal szebb...Sajnos a nyugati fórumokon az emberek ahogy elnézem nem sokszor használják a kreativitásukat és eszüket egy gép összeépítésénél...Minél nagyobb csövek, minél nagyobb (és több) szivattyú, az tök mindegy ,hogy a blokkok amiket használ áramlási keresztmetszetben fele akkora mint egy Laing D5 magában ,a lényeg az ,hogy valami brutálisnak nézzen ki a dolog funkció/praktikusság nélkül... Ez olyan medvebőrbe bújt nyuszika... Első ránézésre beszarsz , aztán 2 másodperc múlva mikor leesik miről van szó csak mosolyogsz...

Nem akarok senkit sem bántani,de szerintem ha ennyi pénzt beleöl az ember akkor alapvető lenne ,hogy teljesítményben/praktikusságban is a maximumot hozzá...Én nem vagyok Reset Elek aki nálam sokkal maximalistább (ami egyébként nem baj!) ,de azért ennyire már én sem szeretem a funkció és praktikusságtól abszolut mentes rendszereket... Reset Elek szerintem amikor meglát egy ilyen gépet akkor legszívesebben 3-4 hónapig nem fórumozna a jövőben ,hogy ilyen sokk ne érje ,mert a következőnél infarktust kap :) És meg tudom érteni...

De aki azt érzi gonosz és ellenséges vagyok az magyarázza meg a 4 szivattyút, a böhöm nagy házat amihez kisebb és praktikusabb és szebb ház is elég lett volna...A radikat amiken millió venti van és az egész rendszerben mért van egyáltalán ennyi venti ha fele ennyiből is ugyan ezt tudhatná...A csövezés teljes kaotikusságát.... HA ezekre magyarázatokat adtok visszavonom a ''vádjaimat'' ,hogy nem átgondondolt és ''divat'' rendzer az egész minden különösebb funkció nélkül...

(#1462) WiZARD válasza Cs(|)be (#1440) üzenetére


WiZARD
addikt

vajon ha a zöld valvoline csodához meg vízhez keverek alkoholt vagy fagyállót, akkor mi lesz?

mert valami fagyálló lötyi kellene nekem.
viszont a fagyálló+víz az hűtésügyileg elég béna. a zöld valvoline meg javít a hőtani tulajdonságokon...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1463) boygabi_ válasza Samanbacsii (#1450) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Én amikor alkohol + víz keverékkel használtam a rendszert akkor glicerint adtam még hozzá.A glicerin jól oldódik vízben.Így a kenés is rendben volt.

(#1464) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Sziasztok!!

nem tudjátok kb mekkora nyámást bir el egy CPU blokk(kompresszorhoz kéne..)?

előre is köszi
üdv VR

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1465) Muréna válasza VR6-Fan (#1464) üzenetére


Muréna
őstag

illesztéstől függ+anyagtól..

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1466) R.Zoli válasza WiZARD (#1462) üzenetére


R.Zoli
őstag

Mi a francnak kellene ahhoz még fagyálló vagy alkholo? Ne idegelj fel :D
Az új ahogy van kompletten egy szuper cucc, ne akarjunk okosabbak lenni azoknál a kémikusoknál/fizikusoknál akik azt összehozták :)

(#1467) egycsavo válasza egycsavo (#1451) üzenetére


egycsavo
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki tud segítsen nekem a 1451 -es hsz-ban lévő dologhoz!

Köszi!

Ez a ló nem vak, csak bátor !!!

(#1468) Nyugdíjas válasza R.Zoli (#1461) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem sem tetszik,nem igy kell érteni. én is az esztelenül bemegyek a boltba,és mindenből a legdrágábbat kérem cimü magatartást látom benne. Sőt ha lehet akkor mindből kettőt :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1469) fuzik válasza egycsavo (#1467) üzenetére


fuzik
aktív tag

szerintem csak nem akartak (tunk) megbántani :U ....


szvsz adjál túl rajta, és ha vizezni akarsz, akkor vegyél valami normálisabb cuccot...

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1470) VR6-Fan válasza Muréna (#1465) üzenetére


VR6-Fan
veterán

idáig én is eljutotam :D

de nincs kedvem egyedi blokkokat csináltatni, inkább pénzem...

de valoszínüleg ha kőrbe lesz varatva egy vízes blokk az csak kibirja a 40-50bar-t :F

[Szerkesztve]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1471) tsar válasza R.Zoli (#1466) üzenetére


tsar
aktív tag

Lehet hogy nem érti a német szöveget (én sem) és nem tudja hogy az egyik összetevőt (etilén glikol) fagyállónak is használják.
Tehát valószínűleg ez a cucc fagyállóságot is biztosít.

(#1472) WiZARD válasza R.Zoli (#1466) üzenetére


WiZARD
addikt

de az a cucc csak hűtővízként csodás, 0 fok alatt gondolom az is megfagy.
nekem télire valami fagyálló lötyi kell.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1473) tsar válasza VR6-Fan (#1470) üzenetére


tsar
aktív tag

40-50 bar (~0,4-0,5 kg/mm2) :Y
Szerintem nem bírnak ki ennyit ezek a blokkok, mivel elég vékony az anyag (1-2mm)
Nagy valószínűséggel szétnyílik, mint a tubarózsa :D , úgyhogy érdemes vigyázni a próbánál.

[Szerkesztve]

(#1474) R.Zoli válasza WiZARD (#1472) üzenetére


R.Zoli
őstag

-5-10 fokig biztos jó... Ki kell próbálni...

(#1475) R.Zoli válasza tsar (#1473) üzenetére


R.Zoli
őstag

még 8-10 bart sem igazán bírnának tartósan...

(#1476) VR6-Fan válasza tsar (#1473) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát igen án is ettől tartok, sőt ez várható, sejtetem hogy ez lesz a legnehezebben legyártatható/beszerezhető dolog :(

sry hogy itt rontom a levegőt de pl valaki nem tud megoldást az én bajomra :F

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#1477) WiZARD válasza R.Zoli (#1474) üzenetére


WiZARD
addikt

nem akarsz egy picit berakni a mélyhűtőbe, hogy kipróbáld? :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1478) R.Zoli válasza WiZARD (#1477) üzenetére


R.Zoli
őstag

egy gramm sincs itthon és a hülye fejemmel el is felejtettem utánrendelni...

(#1479) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét Mindenkinek!
Urak! A DDC 1T mitől lesz ultra? Vagy félreértettem valamit?
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1480) Nyugdíjas válasza Játékos (#1479) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

[link] :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1481) Játékos válasza Nyugdíjas (#1480) üzenetére


Játékos
addikt

Nagyon köszönöm! :F Igazából lehet, hogy félreértetted, én nem szeretnék ultrát, hanem csak az érdekelt, hogy mi a különbség, mert az áruk, és a nevük nem ugyanaz. Ezt a linket már láttam, de valóban csak ennyi a különbség, és így máris egy 18W-os ultrája van az embernek? Egyábkánt azért jutott eszembe, mert egy kedvenc vízhűtéses oldalon az ultra képén DDC 1T szerepel...nem annyira értettem, hogy mit értek, vagy mi... :F
Mostmár értem, asszem. :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1482) Nyugdíjas válasza Játékos (#1481) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azé örülök,hogy segithettem. ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1483) Játékos válasza Nyugdíjas (#1482) üzenetére


Játékos
addikt

Nem először fordult elő... :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1484) X@b3e válasza R.Zoli (#1461) üzenetére


X@b3e
addikt

A böhöm nagy házat és a csövezést könnyen meg lehet magyarázni: ez és így tetszett neki..
Nekem is azért van akkora házam, mert ez tetszik.
A többi technikai dolog más kérdés, abban valóban elég sok kutya kacifánt van, de én is úgy értettem a ''tetszik'' kifejezést a rendszerre, hogy optikailag jól néz ki :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1485) #72042496 válasza R.Zoli (#1461) üzenetére


#72042496
törölt tag

Zsiráf -> Szép-szép, de otthonra nem kéne... :)

...bár ez inkább meghökkentő, mint szép. Világosan leírtad, milyen masina is lett ebből: a filozófiája nekem sem tetszik, de szerintem tudod ezt jól. :)

Ettől függetlenül nagyon is korrekt munka van rajt, s végeredményként egy meglehetősen extrém gépezet született - úgy gondoltam, egy linket megér. :)

(#1486) jones965 válasza #72042496 (#1485) üzenetére


jones965
Modder

Szia!
Mások nevében is köszi a linket.
Szerintem is elég sok tanulság levonható belőle:-kezdjük az elején.
Első ránézésre azt mondtam-ez igen, ez nem semmi, moddingolás szempontjából nálam 5-öst kapna.
De: Zoli is leírta, hogy jobban hasonlít helikopterre, mint egy jól átgondolt vízhűtésre.Most nem mennék bele a 3 vízkör szükségességébe vagy inkább szükségtelenségébe, mert ha jól számoltam talán összesen a táppal együtt 16 db :Y venti hajta a szelet.
Az szép hogy ezt a konfigot ilyen hőmérsákleten tartja, de milyen ÁRON? :W
És most itt nem csak az anyagiakra gondolok.A másik pedig hogy összehoz egy EKKORA rendszert és a vinyókat kihagyja belőle. :F
Kiváncsi lennék ennek a zajára. Egyébként a fényképeket ha jól láttam akkor talán egy melléképületben van összerakva, mert a hangja miatt talán be sem lehet vinni a házba :DDD .
Véleményem szerint a ráfordított összegből már kényelmesen készíthetett volna passzív rendszert is, de valszeg a tulajt nem zavarja működés közben a szélzaj.



[Szerkesztve]

(#1487) WiZARD válasza R.Zoli (#1474) üzenetére


WiZARD
addikt

na utána keresgéltem, azt írják mindenhol hogy nem fagyálló ez a cucc, és valvoline is kiemeli hogy nem fagyálló.
mondjuk versenyautóba tervezték ott meg ritka a fagy a motortérben :p

de azért kipróbálom. ha másnem az első fagyig jó lesz, hála Csibének.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1488) Samanbacsii válasza WiZARD (#1487) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Figyu... a sima autós fagyálló miértnem jó? Ott is réz, alu, gumi csövek, tömítések... Itt még nyomás sincs, meg akkora forróság. Méég van UV zöld is! :D De komolyan... ?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1489) WiZARD válasza Samanbacsii (#1488) üzenetére


WiZARD
addikt

mert azonos környezeti hőmérséklet mellett majd 10 fokkal melegebb a proci autós fagyállóval mint desztvízzel.
valvoline cuccal meg állítólag desztvízhez képest is lehet pár fokot nyerni. (holnap letesztelem ha minden jólmegy)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1490) Dezike válasza VR6-Fan (#1476) üzenetére


Dezike
tag

Szerintem nem valószínű, hogy 1 gázhűtőhöz szükség lenne 40-50bar nyomásra (azért oda kompresszor is kéne ami lehet kikergetne a lakásból a hangjával, te tudsz vmit :R ) elég oda 10-15bar és r134 gázzal elérheted a -40°C-ot.Túlhűtött vizes rendszer nem felelne meg a kivánalmaidnak? 10mm-es vörös réz lemezből 1szerű ''U'' alakú csatornával a leghiénább marós sem kérne többet érte 5eFt-nál de meg kéne oldanod a forrasztást. Mindennapi használatra a gázhűtő nagyon macerás, tény rendkívűl impozáns ha vki ilyennel rendelkezik, valszeg 1szerübb a nagy tuningerek is ''csak'' rálöttyintenek 1kis nitrót és had szóljon. Sok sikert sarkköri mínuszokat kívánok neked.

Ps. 1 a korábban linkelt homemade blokk [link] [link] kibír 10bar nyomást melóhelyemen leteszteltem...

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#1491) Dezike válasza Dezike (#1490) üzenetére


Dezike
tag

no ez a pont off.
Ugye a kompresszorból a gáz a nyomó oldalon megérkezik a meleg leadó egységbe (kondenzátor) csak itt van nagy nyomás ezután ált 1 kapilláris csőbe kényszerítjük (lehet adagoló porlasztó hogy is nevezzem komoly pénzért) aminek a végén az összepréseléstöl felmelegedett de már vissza hűtött gáz kitágul és a nyomás/térfogat változás hatására hőt von el. Vagyis a kompresszor szívó oldalon (a párologtatóba) ahol a cpu (gpu) blokk kell hogy legyen (különben hogy is hűtene) minél kisebb a nyomás annál több hőt tud elvonni ! Befejeztem az eszement futtatásom :DDD

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#1492) Samanbacsii válasza WiZARD (#1489) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Keményen hangzik ez a 10fok plusz. Pedig a szerelők (auto) azt mondják, hogy a fagyállós viz jobban hűt mint a sima. A tesztre kivi vagyok!!! Most hétvégén rakom össze a vizet. A Zoli féle 50ml korroziógátlós cuccal. Azt kipróbáltam a mélyhűtőben, oldatban de 15 perc után - kissé ugyan de- kásásodni kezdett...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1493) R.Zoli válasza Samanbacsii (#1492) üzenetére


R.Zoli
őstag

Amit neked adtam az sima korrózió gátló... A Valvoline cucc egész más... Kiszerelésében és összetételében is... Ne keverjük a kettőt mert azt sem fogja tudni egy ember sem ,hogy miről beszélünk :) A valvoline Supercoolant egy adalék ami NEM CSAK korrózió ellen véd, hanem javít a víz hővezetési képességén is.

(#1494) R.Zoli válasza Samanbacsii (#1492) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem kemény a 10 fok...A nagyon nagy mértékben használt fagyálló lényegesen rontja a víz tulajdonságait....Nézz meg egy táblázatot , az etilén-glikol hőtanilag egy nagyon szar cucc a vízhez képest...Sokszor írtam már de úgy látom le kell még párszor írnom, a víz helyett egy dolog lehetne jobb ,mégpedig a higany :D De ugye ez abszolut elméleti síkon, mert megvalósíthatatlan több szempontból is a gyakorlati alkalmazása (userek élettartama 2-3 hétre csökkenne stb... :D ).... Bármit raksz nagyobb mennyiségben a vízhez csak ronthatsz rajta...A Valvoline cucc is csak 5%-os keverési arányig jó utána már erően ront a víz tulajdonságain, míg 5%-ig javít! Az alkohol ugyan az mint a fagyálló, lényegesen rosszabb lesz tőle a hőátadás és még ''cserébe legalább'' jó agresszív cucc is és megtámad több mindent...

Az autoszerelőket nem akarom megbántani ,de nem értenek hozzá ha ezt mondták :)

Ha kicsit jobban belemegyünk akkor tudható ,hogy a víz tulajdonságait a hidrogén és oxigén atomok között fellépő hidrogén kötés nagy mértékben meghatározza. A hidrogén kötésnél a lényeg ,hogy egy vízmolekula hidrogénje egy másik víz mlekula oxigénjével másodrendű kötést képez.Amikor etilén-glikol vagy alkohol kerül a vízbe akkor ezeket a hidrogén kötéseket amik a víz molekulákat egymáshoz képest szép rendszerbe összefogják, megzavarják és így torzul ez a szerkezet...Emiatt lesz például alacsonyabb olvadáspont mert a a víz molekulái sokkal nehezebben tudnak szabályosan elrendeződni mivel a köztük lévő idegen molekulák zavarják a szabályos kristályrács kialakulását... Ugyan ez van a hővezetésnél...Az idegen molekulák zavarják a víz molekuláit ,hogy szépen rendezetten működjön a hőátadás.Ez persze csak fő vonalakban...



[Szerkesztve]

(#1495) Samanbacsii válasza R.Zoli (#1493) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Csak próba volt az adalékkal, tudtam nem ''fagyálló''. Ha tudok a VALVOLINE-ről lehet azt választom... :U

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1496) R.Zoli válasza Samanbacsii (#1495) üzenetére


R.Zoli
őstag

Választhattad volna ,de nincsen jelenleg belőle nálam :) Kb. 1 hónap mire újra lesz mert megint kifelejtettem a rendelésből...

(#1497) Samanbacsii válasza R.Zoli (#1496) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Jaaajjjj... :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1498) R.Zoli válasza X@b3e (#1484) üzenetére


R.Zoli
őstag

Neked tetszik az a csövezés ami keszekusza, átláthatatlan, értelmetlen??? Hát akkor valóban sosem fogunk egyetérteni...

Böhöm nagy ház...Fogadjuk el ,hogy erre gerjed a srác...Nekem is stackerem van a régi típus ami a legnagyobb házak egyik...De még ebbe is különb cuccot lehetett volna építani mint a srác amit csinált....Itt van Csibe konfigja amit nemrég rakott össze egy ilyen házban, nézd meg, a srác gépe egy grammal nem tud többet hűtésben mint Csibe gépe...Viszont ez utóbbi szolidabb kinézetű (nincs ez a cirkusz effekt) és sokkal csendesebb működést garantál...Jah és még méretben is normálisabb mint ez a dupla gépházas kialakítás...

(#1499) hossszú


hossszú
őstag

R.Zoli!
Elfelejtettem rendelni korróziógátló adalékot, mit önthetek a desztvízhez amivel elmegy egy darabig a rendszer és nem is teszi tönkre?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1500) fuzik válasza hossszú (#1499) üzenetére


fuzik
aktív tag

Benzinkút....? Esetleg? A kagylósnál szokott lenni mindenféle okosság, illetve a cora polcain is láttam már. Gondolom a többi szuperszutyok is árul hiperárréssel. Végső elkeseredésedben felkereshetsz egy autósboltot is.... :DDD

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.