Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kiborg válasza ssolitude (#595) üzenetére


kiborg
aktív tag

Ott van egy nagy szemléletbeli hiba Nálad, hogy a '' nem levegősödő'' vagy légtelen rendszer nem ugyanaz, mint a zárt rendszer.

Nem levegősödő: azt jelenti, hogy az áramlási útba nem kerül levegő, ez lehet nyitott és zárt is.

Légtelen:a rendszerben abszolúte nincs levegő (olyan, mint víz alatt raktad volna össze) EZ csak ZÁRT lehet.

Az általad említett tartály: amennyiben a felső (beömlő) csonk nincs víz alatt és van nála magasabban elhelyezkedő alkatrész ( márpedig van, mert arról beszélünk, hogy a tartály a ház alján van),
A:
akkor nyílt rendszer NEM ÉPÍTHETŐ, mert a víz tényleg visszafolyik, mert olyan gonosz a cső, hogy egyszerre tud benne lefele folyni a víz és mellette felfele a levegő. (ill építhető, csak állandóan járnia kell a szivattyíúnak)
B:
Zárt rendszer építhető. Mivel a rendszer össztérfogata állandó (tekintsünk el a hőtágulástól) ezért a levegő ismerve a fizikát ismét felmegy azon a csövön, amin közben lejön a víz és felmegy a rendszer legmagasabb pontjára. A tartály TELJESEN MEGTELIK vízzel !!! Indítás után természtesen helyreáll majd az egyensúly( tartályban a levegő), de egy darabig bubisodni fog az biztos.

Ezért kell, hogy mindkét csonk víz alatt legyen.

Egyébként mindeketten ugyanarról beszélünk.csak más-más megközelítésből.


Én arról beszéltem, hogyha ZÁRT rendszert megnyitod, akkor az onnantól NYITOTT rendszer !!!! Van lyuk a kölvilágba, ergo kifolyik a víz. (próbáld ki: egy csövet tölts meg vízzel és köst el mindkét végét, ekkor ez zárt rendszer. Hasítsd meg késsel, amennyiben a hasítás a legfelső pont nem történik semmi, de ha egy picivel is alatta van, rögtön folyik a víz, mert a hasítás után már nyílt rendszer lett belőle, van útja a víznek a külvilágba)

Kiborg


mod: rob210 mert te írtad le legjobban flegos problémáját :DDD

[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#602) ssolitude válasza kiborg (#601) üzenetére


ssolitude
őstag

El kell keserítselek, de nagyon nem jól tudod:)
Mégegyszer hangsúlyozom: NYITOTT rendszerem van, a radi a maga 3 liter vizével MAGASABBAN van a tartály mindkét csonkjánál. ÉS NEM FOLYIK KI A VÍZ!Ezek szerint nálam a fizika nem úgy működik, mint máshol?
De akkor maradjunk ennél: ha egy cső mindkét végét lezárod, és ezt a csövet kilyukasztod, akkor a víz NEM FOLYIK KI. BÁRHOL legyen a lyuk, akár alul, akár felül.Ha a lyuk akkora, hogy a kinyomuló víz nyomása legyőzi a levegő ''szívóhatását''(jó csúnya kifejezés), akkor MINDENKÉPP kifolyik, bárhol legyen a lyuk.
Ezért kell, hogy mindkét csonk víz alatt legyen. NEM EZÉRT kell mindkét csonknak víz alatt lennie. Leírtam, hogy miért.
Mielőtt nagyon belemerülnénk, keress az ismeretségi körödben egy vízvezetékszerelő, (amelyik nem iszik sokat) és kérdezd meg őt, mi a különbség a nyitott és a zárt rendszer között.
Mod: legelőször alapfogalmakkal kell tisztába lenni, aztán lehet elmélkedni.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#603) djyuri válasza ssolitude (#589) üzenetére


djyuri
őstag

A csekkeket meghozta,de mást még nem :) Egy-két nap már nem számít:)


Most úgy is tervezek egy dobozt kintre,amit levízállósítok és bele teszek egy folyadék ráhűtést és magát a tápot is,ami a kinti kettő és a procin lévő peltiert hajtja majd.
Szerény megállapításom szerint a leggazdaságosabb tápegység nekem az perpill vagy,amit tekertem haverommal vagy egy 2-3ezer forintos számítógép tápamit direktbe indítok. (ATX)

(#604) ssolitude válasza djyuri (#603) üzenetére


ssolitude
őstag

Mgyar Királyi Posta. Még az lesz szép, ha valami egybites postai alkalmazott aranynak nézi, aztán lenyúlja. :W Legközelebb már csak hétfőn érhet oda.Pedig igyekeztem feladni

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#605) djyuri válasza ssolitude (#604) üzenetére


djyuri
őstag

:(:(:(
Itt hétvégén is van kiszállítás:) Így még megjöhet:) :R

Tápfejlemény: Marad a saját tekerésü:) 12V 40A-t nemtudok megvenni 5-8 ezerFt alatt:(

MOD: háháhá :W :W és az áramszünet? :Y :C
ui.: Muszály egy normál géptápot is vennem :W
Mondjuk az is terv volt,hogy veszek még egy UPS-t :U

[Szerkesztve]

(#606) kiborg válasza ssolitude (#602) üzenetére


kiborg
aktív tag

Szerintem te azt nem veszed figyelembe, hogy egy kis lyukon EGYSZERRE tud mozogni a víz és a levegő !!!


Téma részemről lezárva, szerintem nekem van igazam, szerinted Neked.
Más állásponton vagyunk,de a légyeg ugyanaz:

vizet a népnek !!! :R

ui: próbáld, ki, hogy mi történik akkor, ha csökkented a tartályban a víz szintjét álló szivattyúnál (feltételezve, hogy a bejövő csonk van magasan).
Majd meglátod.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#607) ssolitude válasza kiborg (#606) üzenetére


ssolitude
őstag

Sajnos ez nem a ''kinek van igaza'' kategória. Ez fizika. Fizikai törvényszerűségek és fizikai alapfogalmak.Illetve azok hiánya. (Pl.:hogy egy kis lyukon EGYSZERRE tud mozogni a víz és a levegő.) Részemről lezárva, észérvekkel tudok vitatkozni, a ''szerintem''-mel nem.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#608) kiborg válasza ssolitude (#607) üzenetére


kiborg
aktív tag

Nem értem, hogy miért problémázol azon, hogy egyszerre mozog a víz és a levegő ???

Buborék a vízben micsoda ???
Ott nem egyszerre mozog mindkét anyag ?

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#609) Dezike válasza rob210 (#598) üzenetére


Dezike
tag

Köszönöm az építő kritikát.
Én már a marással 4órát bíbelődtem szal nem sok ambició maradt a cicomára, de lehet szétkapom és módosítom a cuccot.
Elképzelés1 Zalman GWB8800 GTS mintájára marok járatokat a blokk helyére, megfelelő tömítés és réz fedelet kapna (mert a műanyagban nem bízok és mert a rézbe tudnék csonkokat forrasztani) sorjázom :B polírozom.
Elképzelés2 megegyezne elképzelés1-el de az egészet újra faragom rézből! az alap 190*100*10 rézlap cirka 6eFt és 2.7 Kg !! sorjázás ;] polírozás :B vajon az jobb lenne-e vagy letépné a pci-e csatlakozót az alaplapról ??

ssolitude tudom, hogy te szereted a homemade cuccokat és magad is mestere vagy ezeknek :R

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#610) ssolitude válasza Dezike (#609) üzenetére


ssolitude
őstag

Ha tudsz forrasztani(mármint van rá lehetőséged), akkor ne bíbelődj marással.Azok a forrasztott palástos blokkok hasonló elvűek, mint az Ordasi blokkok.Egyrészt.
Másrészt ha tudsz marni, akkor a talpat mindenképp egy darabból készíteném, olyasmi módon, ahogy az az alumíniumból is elkészült. Majd pedig ezt a megmunkált réztalpat körbe raknám egy palásttal, lefedném, és kész a szuper blokk. A kurrens helyeken(RAM?GPU,feszstab-ok) megfúrkálnám jó sűrűn mondjuk egy 1-es fúróval, amilyen mélyen csak lehet. Ezzel is a felületet növelve.
Azért az a 2.7 kg elég elrettentő, nem? :)) Amúgy az hol 6k? Olcsóbban nem megy?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#611) kiborg válasza ssolitude (#610) üzenetére


kiborg
aktív tag

Hali megint :)

Nem kötözködni akarok, csak tanulni.

Miért jó az, ha egy sík felületet, ami felett áramlik a víz függőlegesen (a víz áramlási irányára merőlegesen) megfúrunk ? Főleg kis méretű fúróval ? Jól gondolom, hogy ezek zsákfuratok lennének ?

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#612) ssolitude válasza kiborg (#611) üzenetére


ssolitude
őstag

Igen, zsákfurat. Felületet növel.Írtam.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#613) kiborg válasza ssolitude (#612) üzenetére


kiborg
aktív tag

Háát én akkor mégis vitatkoznék :DDD

Ilyen kisméretű lyukból nembiztos, hogy el fog távozni a levegőbuborék.
Másrészt mivel felette áramlik a víz, úgymond csak elfolyik fölötte, tehát a lyukban nem hiszem hogy cserélődni fog a víz.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#614) ssolitude válasza kiborg (#613) üzenetére


ssolitude
őstag

A légtelenítés valóban macerásabb, ám az általam tapasztaltak alapján egy-két fokot ezzel is lehet nyerni. Legalábbis egy ilyen homemade blokk lehetőségeihez képest.Csak elképzeléseim vannak, hogyan is viselkedhet egy ilyen felület, ha melegítve van. Reményeim szerint nemsokára látni is fogom.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#615) OC válasza ssolitude (#614) üzenetére


OC
őstag

A minél mérebben befúrkálás nagy butaság lenne. Ezeknek a furatoknak a sík felületen kettős szerepük van: felületnövelés, valmint turbulens áramlás létrehozása/fokozása.
Ha mélyen fúrkálod meg, akkor az alján nem hogy nem lesz turbulens áramlás, de semilyen áramlás sem lesz, csak pihizik benne a víz. Ez a lehető legroszabb, hiszen az álló víz hővezetése nagyon ramaty, ergo még az is jobb, ha nem nyúl hozzá. A helyes megoldás valóban a zsákfuratok készítése, de nem túl mélyen. Az optimális mélység függ a furatátmérőtől, valamint érdemes odafigyelni arra is, hogy a blokk mely részén van a furat. Hiszen ha pölö a beömlő csonk alatt, akkor lehet mélyebb valamennyivel.

(#616) sharKBITE válasza flegos (#578) üzenetére


sharKBITE
aktív tag

A MAG cpu blokk kb 2-3 fokkal gyengébb egy Nexxxos XP Bold-nál.

(#617) Dezike válasza kiborg (#611) üzenetére


Dezike
tag

Azért jobb mert nállunk ügyesebb okosabb emberkék kiszámolták és modelezték és kipróbálták nézd ezt [link]

ssolitude a réz szinesfém kereskedéseknél itt szegeden 3-3.2k szal ez már ''olcsó'' és röszkén van 1 szinesfémes tata aki ennyiért adná de neki 100*15 mm-es lapos reze van ''csak''. Marás forrasztás nem gond pl. tudnék ilyet bele csináltatni [link] viszont a súly na attól tartok nem kicsit.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#618) rob210 válasza Dezike (#609) üzenetére


rob210
nagyúr

SZVSZ felesleges rézből csinálni.
Nekem is az álltalad említett zalman blokk szívja a hőt a g80-amról nagyon bevált pedig aluminium.
Javaslom a polikarbonát megismerését.
Nagyon jó anyag és lehet bele menetet fúrni csatiknak.:)

Renault power

(#619) kiborg válasza Dezike (#617) üzenetére


kiborg
aktív tag

Az nem marás, hanem vasfűrésszel darabolás :Y

Ha te csináltad, akkor nem kívánlak ellenségemnek !!! Hihetetlen türelmed van.


Másrészt lemodellezni tényleg jó, de ahogy a képet néztem tizedfokokról beszélünk !!! Egy gyakorlatilag nem érné meg a többletmukát. (legalábbis nekem)
Kár, hogy a linken nem lyukakról (amik a talp síkjába besüllyednek) van szó, hanem hasábokról, (amik kiemelkednek a talp síkjából)

Kiborg



[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#620) ssolitude válasza OC (#615) üzenetére


ssolitude
őstag

OC:valahogy úgy. Nevezzük inkább ''kráter''-nek. A túl mély lyukak valóban nem nyújtanak többletet.
Dezike:van egy jó ismerősöm, afféle etnikum, színesfémmel foglalkozik.Becslésem szerint 1200-1300 körül adja kilóját.Kérdés, van-e a kívánt méretű darab.Jövő héten megyek hozzá.
Amúgy valóban jó lehet az alumínium is, pláne, ha olcsón jutsz hozzá. Persze arra macerásabb palástot és tetőt szerkeszteni, de ha ilyeneket tudsz marni, akkor nem is kell.
Kiborg:való igaz, nem mindegy, hogy kiemelkedő hasáb, vagy besüllyedő furat. Ha választani lehet, akkor inkább az előbbi.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#621) OC válasza kiborg (#619) üzenetére


OC
őstag

Másik cikkben van az adott oldalon a furatos cucc.
Linkeltem már egyszer, de parancsolj:
[kép]
[kép]

[kép]

ssolitude : Erre nem tudok mit írni, egyetértek magammal. :D

[Szerkesztve]

(#622) kiborg válasza OC (#621) üzenetére


kiborg
aktív tag

hát lehet, hogy én látok furin, de nekem vizszintesnél a kocka jönne be, függőlegesnél a lyuk.

A nagy képhez nincs hozzáfűznivalóm. Magáért beszél. Leülök.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#623) OC válasza kiborg (#622) üzenetére


OC
őstag

Most ugye nem arról beszéltünk, hogy a borda, vagy a furat-e a jobb, hanem arról, hogy furat esetén javul a hűtés, amit a képek alátámasztanak. Ennyi a lényeg. Pont.

Az másik kérdés, hogy milyen esetben melyik a célravazetőbb, de eddig nem erről volt szó. Az meg megint másik témakör, hogy melyik az egyszerűbb kivitelezés szempntjából, mert egy háztartásban csak akad egy fúra, de ha nem, a szomszédnak tuti van, szemben állványos maróra kisebb az esély.

(#624) Dezike


Dezike
tag

Alumíniumból lefogom koppintan a Zalman GWB8800 blokkját azt kész. A gpu felett kell valami járat amiben minél nagyobb turbulenciát kap a víz. A többi alkatrészt úgy is csak fűti a gpu ha 1-ben van a blokk. R.Zolitól meg veszek 1 rendes radit mert most ez a leggyengébb láncszem a rendszeremben. A Nexxxos Pro III gondolom megbirkózna a rendszeremmel.

kiborg nem ezt nem én fürészeltem. Viszont ebböl lett a cpu blokkom talpa ami már kész, de még talonban várja a bevetést.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#625) ssolitude válasza OC (#623) üzenetére


ssolitude
őstag

Csak zárójelben jegyzem meg: (amíg rézlemezből két kis kezemmel hajtogatott, forrasztgatott blokkról van szó, addig teljesen elfogadható alternatíva a fúrkálás, mint abszolút homemade megoldás.Az ennél bonyolultabb kivitelezés már egy más történet. Ez csak ahhoz, hogy kezeljünk mindent aszerint, ahova való.)
OC kolléga látja a lényeget.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#626) ssolitude válasza Dezike (#624) üzenetére


ssolitude
őstag

Egy kicsit mesélj erről: [link]

Milyen vastag a talp? Milyen vastag a talp és a tüskék együtt? Mennyiért csinálsz egy ilyet, mindenféle tető, meg minden nélkül? Hogyan van rávezetve a víz?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#627) Dezike válasza ssolitude (#626) üzenetére


Dezike
tag

A könnyebb értelmezhetőség érdekében még 1 kép [link]
A blokk Andrej fórumtárs remek munkája !!
Külméret 55*55 mm. 3 mm-es a talp. 5 mm magasak a tüskék 0.5 mm-es fűrésztárcsával lettek vágva ez látszik is rajtuk van amelyik elgörbült. 4k kb. 1 komplett blokk amit én ingyen kaptam [link] (örök hála).
A 4k lehet csak amit a marósnak ott hagyott nem tom pontosan mert szuvenir nyihaha ...
Szerintem keresd fel priviben (hivatkozz rám) vagy közben járhatok az ügy érdekében ha neked csak talp kell marással.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#628) rob210


rob210
nagyúr

NA mi van tegnap 10 óta m indenki stand by ban van.
:F

Renault power

(#629) flegos


flegos
senior tag

Egy nagy UP R.Zolinak a korrekt kiszolgálásért. :R

Boldog tulajdonosa vagyok egy MORA radinak, meg egy MAG cpu blokknak. :D :D
[link]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#630) Bivaly


Bivaly
tag

Sziasztok!

Csak egy megjegyzés erejéig visszatérnék a kifolyik vs. nem folyik ki témához, mivel reagáltatok a hozzászólásomra (is), és úgy éreztem, hogy ugyan többé-kevésbé finoman, de volt aki elhajtott a náthásba. Mindegy, mindenki a saját igazáról van meggyőződve, de lehet, hogy igazatok van. Abban mindenesetre igen, hogy a tartálykocsiból addig csak nagyon lassan folyik a leeresztőn a cucc, amíg a dómfedelet a tetején ki nem nyitjuk. Az is igaz viszont, hogy a leeresztő-csonkon keresztül levegőt is szívhat be a tartály az addig kifolyt folyadék helyére a csonk átmérőjétől függően.
No, akinek nem folyik ki a víz a nyitott rendszeréből, mutatna egy-két képet a rendszeréről? Biztos, hogy némelyik rendszert már láttam is, csak nem akarom végignyálazni az egész topikot az archívumokkal együtt, jöhet priviben is a fényképlink.

Az elméleti tudásom és gyakorlati tapasztalataimra vonatkozó hozzászólás-részletre inkább nem reagálok, mert ....... (azt gondolom, hogy egy számomra hozzávetőleg teljesen ismeretlen ember kvalitásairól ítéletet mondani nem egy szakmai fórum részét kell képezzék, meg ha OFF-ként is írják (de biztos, hogy ezt is meg lehet magyarázni :D )).

Life begins at 140!

(#631) rob210 válasza Bivaly (#630) üzenetére


rob210
nagyúr

Akkor én reagálok is rögtön a hsz-odra.
Itt álltalában senki nem bántó jelleggel próbál meg infókat szolgáltatni.
Viszont van egyszer kétszer, hogy némely ember nagy butaságokat ír.
Most ebbe a hibába estél te is, mert semmi köze a szivattyú működéséhez a tartályban lévő vízszint.
Ha ki van kapcsolva a rendszer akkor sem folyik ki a víz.
De mindjárt kinyomom a gépet és lfotózom neked.
:DD

10-perc kb.

Renault power

(#632) rob210


rob210
nagyúr

És akkor a képek remélem minden látszik majd.
A gép még átépítés alatt tehát nem kérek véleményt tudom, hogy káosz van.
:R :C
[link]Működés közben
[link]Radi legfelül
[link]A teljes magasság
[link]Tartály+pumpa
[link]Kupaktalanítás
[link]Menet közben
[link]Kikapcsolva.


Remélem több kérdés nincs és a témát lezárhatjuk.
A víz nem folyik ki mert a rendszer attól még zárt marad, hogy a kupakot leveszed.
Egészen addig amíg a nyomó és szívó csonk víz alatt van.
Ha az egyik csonkot nem lepi el a víz a rendszer autómatikusan el kezdi a vízet a tartály felé leengedni egésszen addig amíg víz alá nem kerül újra mind két csonk.
Ez fizika és gravitáció.
:R

For ever watercooling

Renault power

(#633) Gorneck válasza rob210 (#632) üzenetére


Gorneck
titán

[kép]

Gorneck#1239

(#634) Bivaly válasza rob210 (#631) üzenetére


Bivaly
tag

:R
:) :) :)
:R

Nincs is semmi gond, csak szentimentálisabb vagyok az átlagnál valszeg.

De, ha kötözködni akarok a hsz-oddal kapcsolatban, már, hogyne lenne köze a tartályban lévő vízszintnek a szivattyú működéséhez! Ha túl alacsony a szint a tartályban, vagy nincs benne szint (üres), akkor kavitál a szivattyú, vagy nem szállít. Persze, tudom, arra gondoltál, hogy a tartályban a kifolyócsonk fölötti folyadékoszlop magasságától nem függ a szivattyú működése. :D :D S ez igaz is, egy tipikus vízhűtő-rendszer esetében, ahol a pumpa csak a cirkuláció hajtóerejét adja.

Előre is köszi a fotókat, de csak ezért nem kellett volna kikapcsolni a gépet, ráért volna ám!! :)

Life begins at 140!

(#635) kiborg válasza rob210 (#632) üzenetére


kiborg
aktív tag

Bakker....

Pont ugyanezen vitatkoztunk ssolitude-al. :DDD
Én is pont ezt próbáltam neki mondani, amit te is állítasz, de sajnos ezt nem látta be.

A víz nem folyik ki mert a rendszer attól még zárt marad, hogy a kupakot leveszed.
Egészen addig amíg a nyomó és szívó csonk víz alatt van.
Ha az egyik csonkot nem lepi el a víz a rendszer autómatikusan el kezdi a vízet a tartály felé leengedni egésszen addig amíg víz alá nem kerül újra mind két csonk.
Ez fizika és gravitáció.


Teljes mértékben igazad van, se több, se kevesebb. Éljen a fizika :)

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#636) Bivaly válasza rob210 (#632) üzenetére


Bivaly
tag

Uram, :R :R :R
:C a fotókhoz, a fő kérdésre adandó választ tökéletesen reprezentálják.

Még egyszer :R .

Jó rendszer, nekem is Eheim pumpám van. :D :D

Life begins at 140!

(#637) OC válasza Bivaly (#630) üzenetére


OC
őstag

Nem kenyerem a személyeskedés, sem mások osztályozása, leírása a fórumban. Viszont olyan dologban adtál rossz ''segítséget'', amiben nincs gyakorlati tapasztalatod -hisz akkor tudnád, a jó választ- és nincs elméleti sem -mert akkor detto-. És igen meg lehet magyarázni. Vannak dolgok, melyek nézőpont kérdései, hogyan is látjuk ilyennek vagy olyannak őket. Maradjunk annyiban, hogy a fekete és a fehér sötét és világos mivolta is eléggé egzakt, éppúgy, mint a fentebb feszegetett tartályos probléma. Egy csupasz kérdésre adott válasz alapján igenis eltudom dönteni, hogy ahhoz a kérdés témakörhöz, mennyi lövésed van. Mégegyszer mondom, nem bántásnak szántam. De gondolkodjunk el rajta, hogy a jóhiszemű segítségnyújtás is lehet káros, ha mi sem tudjuk a kérdésre a választ.

Képet küldök a rendszeremről, amiben csak a radi van a tartály fölött, de a lényegen nem változtat....

(#638) Bivaly válasza OC (#637) üzenetére


Bivaly
tag

:R
OK! No gond! :)


Köszi előre is a képeket.

Life begins at 140!

(#639) bim válasza OC (#637) üzenetére


bim
veterán

ezt a diplomatikus dorgálást! :C
politikusi pályára lépsz? ;]
radiképek? :F

(#640) ssolitude válasza kiborg (#635) üzenetére


ssolitude
őstag

''Ha az egyik csonkot nem lepi el a víz a rendszer autómatikusan el kezdi a vízet a tartály felé leengedni egésszen addig amíg víz alá nem kerül újra mind két csonk.''
:W :W :W


[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#641) OC válasza Bivaly (#638) üzenetére


OC
őstag

Nincs mit, csak később lesznek képek...


bim: Nem, remélhetőleg vízhűtős pályára lépek, de ez egy másik fórum.
A full rézről az itteni h.sz.-ed eőtt vagy fél órával raktam fel a full rézről, márha az apróhirdetésekről beszélünk. Aszem kicsit ismerős lesz a cucc...

(#642) flegos


flegos
senior tag

A tartályból kifolyik, nem folyik témát én indítottam útjára mert nekem nem volt világos, úgyhogy ezúton szeretném megköszönni mindannyiótok segítségét a témával kapcsolatban.
Most már tényleg azt mondhatom minden világos, jómagam is csináltam egy kis kísérletet.
Szóval köszi és remélem a kisebb nézeteltérések miatt senki nem haragszik senkire.

Peace!! :R :R

rob210-nek külön köszönet a fotók elkészítéséért :R

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#643) rob210 válasza flegos (#642) üzenetére


rob210
nagyúr

Igazán nincs mit, így legalább csend lesz a béke nekem meg mindennél többet ér:D

Renault power

(#644) Játékos


Játékos
addikt

Fiúk!

A tápotokat is vízzel hűtitek? Vagy az nektek is hangos? Esetleg tudtok egy igej csendes 120mm-eset ajánlani a 450-es Chieftecbe?
Bocs, de a ''tápos'' topicok elég langyik... :DDD
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#645) rob210 válasza Játékos (#644) üzenetére


rob210
nagyúr

Az aerocoolnak elég jó folyadékcsapágyas 12cm es ventijei vannak.
:R

Renault power

(#646) kiborg válasza ssolitude (#640) üzenetére


kiborg
aktív tag

Nézd, ezt rob210-től idéztem (nem véletlenül emeltem ki).
Ezzel amondatával egyetértek, miért nekem mondod,ill :W ???
Én rob210 azon hozzászólásával mélységesen egyetértek !

Könyörgök ssolitude végezz elegy kisérletet erre vonatkozóan !!!
Vagy valakit megkérek, hogy magyarázza el neked ezt, mert én már csődöt mondtam.

Kiborg

mod:
Játékos : háááát, ez igen jó kérdés, Zen-t lehet vizesíteni, de így is megmaradnak bizonyos problémái, én inkább ajánlok egy Seasonic S12 430W -t.
Ha nem túl meleg a redszered, akkor nem pörgeti a ventijét, hogy zavarjon, meg egyébként sem a hangjáról híres (ill. igenis a hangjáról híres)

[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#647) Bivaly


Bivaly
tag

OC: Várjuk a képeket!

flegos: nagyon jó volt a probléma felvetés, és így, a konkrét rendszerkialakítást a képeken látva vált számomra kézzel foghatóvá a megoldás. Asszem nincs itt harag senkik között. A kézzel fogható (szemmel látható) bizonyíték számomra az igazi bizonyíték.

rob210: a csend az nem olyan jó, mert akkor senki nem szól hozzá semmihez ( :D ), de a béke, az igen!

Játékos: én speciel nem, de az én Tagan TG480-U01-emnek semmi hangja nincs. Kíváncsi leszek, milyen hangja lesz majd a Corsair HX-520-EU-nak.
Ha jól tudom, akkor a Cooler Masternak is vannak 13 dB-es ventilátorai, de majd jönnek a többiek is, aztán adnak tanácsot.

Life begins at 140!

(#648) Hack3er


Hack3er
őstag

Ha lefagyasztom a radit attól lehet baja?

[Szerkesztve]

(#649) Játékos válasza rob210 (#645) üzenetére


Játékos
addikt

Sokféle válaszra számítottam, de ez meglepett...

Bivaly:
Olyan ventim nekem is van, csak nem merem beletenni, mert néma bár, de nem is nyom sok levegőt... :( Mondjuk nem túl forró rendszer, a tápon sem lehet éppen sütni, de hát akkor is...

[Szerkesztve]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#650) kiborg válasza Hack3er (#648) üzenetére


kiborg
aktív tag

Háát, amennyiben fagyállóval van feltöltve, szerintem nem valószinű lenne neki baja.
(üresen meg biztos semmi, csak úgy nincs értelme)

Egyébként hogy akarod lefagyasztani ?
Meg minek ?

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.