Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) fuzik válasza HUNTERR (#1200) üzenetére


fuzik
aktív tag

Talán az apróhirdetések közé tegyed fel ;) !

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1202) Reset Elek válasza #72042496 (#1197) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Nem lett rossz!
Kár, hogy a koolance cuccát másoltad :DDD
Ha egy kockából indulsz ki, kevesebb anyagból is kijönne egy univerzális elosztó. Minden oladalára egy menet, igy hat csatlakozót is bele lehet csavarni.
Ami fontos, de a te rajzodról lemaradt, az egy 45 fokos letörés a menetnél az o-gyűrűnek.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#1203) #72042496 válasza Reset Elek (#1202) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egye fene, lemásoltam, (leendő) műszaki menedzserként csak erre telett. :B :D

Az elosztása szándékosan lett ilyen. A fő cél az volt, hogy a memóriák fölé tökéletesen illeszkedjen, de azért (ha már elkészül) később akár más célra is lehessen használni.

Köszönöm, a letörésekről (Hány mm-esek legyenek?) szólok Tody-nak, aztán indulhat is a gyártás! :)

(#1204) Reset Elek válasza #72042496 (#1203) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jah, értem. Akkor jogos.

A letörés 2x45°, de szerintem Tody tudni fogja.

[Szerkesztve]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#1205) #72042496 válasza #72042496 (#1203) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, jól nézek ki, át kellett méreteznem, mert most látom, hogy ha az előbbi formájában marad, akkor a memóriáknak kellő két csatlakozó mellé oldalra nem tudok csatlakozót tekerni, mert ütköznének a blokkon belül.

Az új rajz: [link]

Lemértem egy blokkon a menetes furatok legnagyobb átmérőjét, ez 12 mm, így a rajzon most ezzel közelítettem.

Lehet, félreértettem valamit, de a 2 mm számomra nagyon brutálisnak tűnik: [link] :F

[Szerkesztve]

(#1206) Goldye


Goldye
aktív tag

Ha 6 blockot (CPU,VGA,2*RAM,HDD,chipset déli (északinak kell hűtés?) ) akarok összekötni 2 passzív radival azt hogy tegyem (milyen sorrendbe), és 2 pumpa is kell vagy csak egy elég (tehát pumpa+radi+blockok+radi+blockok vagy külön pumpa+radi+blockok és pumpa+radi+blockok)? Előttem kérdezték h a víz alkohol-hoz kell korróziós anyag vagy nem (engem is érdekelne :) )? Uccsó kérdésként, elosztókat teljesítmény szempontjából érdemes használni (tehát párhuzamosan), vagy sorosan kötni jobb őket(esztétikailag gondolom párhuzamosan érdemes)?

Előre is kösz a válaszokat!

(#1207) matyee


matyee
őstag

uFF all!

Na kb egy év után rászántam magam és összeraktam vízhűtésem.

Alkotó elemek a következőek: eheim 1046, mora2, aquacool nb blokk, hunforst cpu blokk, dual silentbox, és egy 3dl-es plexi tartály.

vas (semmi extra): amd k7 2200mh, 2g ram, 6600gt, wd400 sata2

levegővel (sonic tower) egy 12cm-es papsttal megtámogatva 5-7v-on 45-46 fok volt a cpu, 6600gt alapon 48 fok terhelve 65, nb 35 alapon (passzív bordával) game alatt 38, hdd 41-42 fok

most full passzívan alapon: cpu 47, hdd 43, nb 35, 6600gt 58.
terhelve: cpu 49, nb 37, 6600 62-63, 6600gt 62-63, hdd 44

* kb 03 percet néztem terhelve, lehet lett volna több is...

ha teszek fet elé egy 12cm-es papstot 5V-on akkor jelentősen csökken nb, cpu hőfok. véleményetek szerint milyenek ezek hőfokok. Tudom nem erős a gép, de vhogy kicsit jobbra számítottam, de végül is passzív a gép. (táp: fsp zen) később teszek képeket is fel ha időm engedi. :R


[Szerkesztve]

(#1208) Reset Elek válasza #72042496 (#1205) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Képzelj bele egy 2 mm-es o-gyűrűt, már nem is olyan brutális az a 2x45°

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#1209) juliabrilke válasza matyee (#1207) üzenetére


juliabrilke
addikt

Akkor összefoglalva....
Melegebb lett a géped vízhűtéssel? :F Mert az ok, hogy halk, meg csendes...

(#1210) Játékos válasza matyee (#1207) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!
Nincs nagyon meleg a szobában? A Mora szellőzik rendesen, nincs beszorítva valahova?ű
:U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1211) flegos válasza flegos (#1198) üzenetére


flegos
senior tag

Na szóval kell a desztvíz alkohol keverékhez még korróziógátló vagy sem?


Balika most már értem mi készül nálad :)

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1212) Játékos válasza flegos (#1211) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem nincs az alkoholos vízben korróziógátló lötty, kb 3 hónapja használom így, és semmi baja sincs.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1213) Bivaly válasza flegos (#1211) üzenetére


Bivaly
tag

Én speciel nem tettem a desztvízbe semmit, csak a denszeszt.

Life begins at 140!

(#1214) flegos


flegos
senior tag

ok skacok köszönöm!

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1215) #72042496 válasza Reset Elek (#1208) üzenetére


#72042496
törölt tag

Plusz tömítésre is szükség van? Hiszen a csatlakozókon már van egy gumigyűrű, de az messze nincs 2 mm: [link]

A gyári blokkok furatain sincs ekkora letörés (pl.: [link]), kb. fél mm ha lehet. A saját gyártásúnál miért van szükség erre?

(#1216) yakuza.tora válasza juliabrilke (#1209) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Persze, hogy melegebb, hisz full passzív a rendszere!
A Mora2-nek elég sűrű a lamellázata. Tudom, mert tőlem vette... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1217) matyee válasza yakuza.tora (#1216) üzenetére


matyee
őstag

jaja, de ettől még arra gondoltam, hogy melegebb csak nem lesz a gép... végül is nekem mind1 ha kicsit melegebb, nem nézem én a számokat percenként, csak fura...

fal mellett van a mora, így lehet a szellőzés hiányzik neki, de a lakást csak nem építem át egy vacak pc miatt :D tettem mellé egy 12cm-es ventit, így zárt házban 2 óra prime után cpu: 50 nb: 37: hdd:46 6600gt:58. hát nem vagyok elájulva tőle, de passzív :D leellenőríztem, minden rendesen felszerelve, blokkok felpolírozva, szal ott nagy gond nem lehet...

talán karácsony körül vettem tőled, és most sikerült összerakni... a k*va meló... :D

(#1218) excalibur36 válasza matyee (#1217) üzenetére


excalibur36
senior tag

Üdv neked öreg barátom!
Rég láttalak errefelé.
A konfigodat ismerve nem is olyan rossz ez az érték full passzivban.
Ha órák multán is stabilan mükszik minden akkor nincs, nem lehet baj. :R

[Szerkesztve]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#1219) fuzik válasza #72042496 (#1215) üzenetére


fuzik
aktív tag

Csak akkor kell ilyen mértékű letörés, ha a csatin nincsen kialakítva a helye az o gyűrűnek. A Reset Elek által javasolt megoldás a szokványos gyári csatiknál egy részénél valószínűleg szivárgást okozna. Annyi letörés mindenképpen kell, hogy ne legyen éle a peremnek, mert megvágja a gumit...

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1220) #72042496 válasza fuzik (#1219) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rendben, köszönöm! Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha szólok Tody-nak, hogy gyári csatikhoz igazítsa a furatokat, letörésestől, mindenestől. :)
Biztosan tudni fogja mit hogyan, nem először csinál ilyet.

(#1221) matyee válasza excalibur36 (#1218) üzenetére


matyee
őstag

Üdv!

kicsit próbáltam normalizálni a dolgot. leszedtem ház oldalát elsőként :) ha alig van hangja akkor úgy is felesleges. Másodikként odatettem cpu/fet/nb elé egy 12cm papst-ot, amit speedfannel leszabályoztam 3%-ra :) így tényleg alig van hangja (max 30 cm-ről hallom) de mégis kavar vmi icipici levegőt, ami hátha segít...

minden ellenére hozzáteszem, hogy eddig stabil a gép (kopp-kopp-kopp).

(#1222) yakuza.tora válasza matyee (#1217) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát...az én rendszerem sem készült még el, pedig lassan minden meglesz hozzá! :O
Az hőfokok szerintem nem rosszak. (Azért képzelj hozzá 9 db 12-es ventit 1000 rpm-en... ;) Na az, tudna rombólni! :DDD )

Alléz Olympique de Marseille!

(#1223) matyee válasza yakuza.tora (#1222) üzenetére


matyee
őstag

látom Te sem kapkodsz vele... :D

az már turbina lenne, ha 9 venti pörögne rajta... kiváncsi vagyok, hogy így ház oldallap nélkül meg 3%on futó ventivel mik lesznek a hőfokok.

(#1224) yakuza.tora válasza matyee (#1223) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Csak mindent a maga idejében!

Turbina! Turbina! Pedig az én a drágaszágomon [link]annyi lesz. [link] Majd kicsit visszafogom őket... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1225) tsar


tsar
aktív tag

Rossz pasztázás okoz olyan hibát, hogy terhelés nélkül jók a hőfokok, terheléskor (orthos) viszont ehhez képest ~20 C-al melegebb? :F

(#1226) jugeen válasza tsar (#1225) üzenetére


jugeen
addikt

ezt így kijelenteni nem lehet. elképzelhető. úgy ahogy az is ,hogy a blokkban van valami trutyi. nekem a heatkiller 2.5-tel volt hasonló esetem.

[Szerkesztve]

(#1227) tsar válasza jugeen (#1226) üzenetére


tsar
aktív tag

Azért gondoltam erre, mert most cseréltem procit és kicsit sietnem kellett, lehet akkor csesztem el valamit. De az sem kizárt, hogy szennyeződés került a blokkba. Ha lesz egy kicsit több időm, átnézem a cuccot.
:R

(#1228) Reset Elek válasza #72042496 (#1215) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Plusz tömítésre nincs szükség ha a csatlakozón van o-gyűrű, és a letörést ehhez kell igazítani. Azért írtam 2 mm-t, mert az az o-gyűrű eléggé 2 mm-esnek nézett ki. Ha kisebb az o-gyűrű átmérője akkor kisebb letörés is kell.
Túl kicsi azért ne legyen, mert akkor meghúzáskor károsodhat az o-gyűrű.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#1229) flegos válasza yakuza.tora (#1222) üzenetére


flegos
senior tag

MO-RA2 radira 12 cm ventiket rakni :Y Az máááá büüüüüün!!!! 1db 25cm ventit neki az az igazi :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1230) Titanboy


Titanboy
csendes tag

Üdv!
Szeretném megkérdezni a hozzáértő embereket, hogy egy komplett rendszer (680i chipset, 8800 GTS, E6400~3,6GHz) hűtéséhez elég-e egy Gigabyte Galaxy, vagy Thermaltake Bigwater szett + chipset és VGA-hűtők? Nincs túl sok pénzem rá, ezért gondoltam erre a kettőre, tudom, nem ezen kéne spórolni... Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1231) Nyugdíjas válasza Titanboy (#1230) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mennyibe kerül most egy Bigwater? Gyanitom,hogy ha ügyesen válogatsz össze lehet hozni normális alkatrészekből is közel ennyiért valami korrektebbet...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1232) juliabrilke válasza yakuza.tora (#1216) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azt addig értem, de csak a hang miatt megérte? Mert minimum elvárná az ember, hogy nyerjen hőfokot a vízhűtéssel. Nem egy alkalommal láttam már olyan hangszigetelést a gépen, hogy szinte semmit nem hallottam a gép hangjából. Persze az ára meg a töredéke volt. (És nem a kúpos szivacsra gondoltam :U )

Ez persze csak a saját véleményem akart lenni és nem vízhűtés fikázás.

(#1233) yakuza.tora válasza flegos (#1229) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azért a 9 db 12-es sem gyenge!!! És akkor a lekiismeret már mutathatja is a jó irányt! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#1234) yakuza.tora válasza juliabrilke (#1232) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igazad van! De tudod, a vízhűtés egy külön világ...Erre azért vált az ember, mert egyrészt iszonyat pénzeket lehet rá költeni, és soha sincs kész úgy isten igazából! ;)

Azért pár darab ventivel megspékelve még egy kisebb radi segítségével is komoly teljesítményt lehet kicsalogatni a gépből!!!

[Szerkesztve]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1235) flegos válasza yakuza.tora (#1233) üzenetére


flegos
senior tag

hehe :D de ezért 9db 12cm venti mekkora zajt kelt már, azt aláírom, hogy bitang jól hüthet, sztétikailag viszont nekem nem jön be

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1236) R.Zoli válasza juliabrilke (#1232) üzenetére


R.Zoli
őstag

Erre Reset Elek azt mondaná ,hogy tényeket (és megjegyzem igaza is lenne :) )...Szóval az ilyen hozzászólásokból azért lesz vita ,mert idedobsz valamit ,hogy van egy gép (na és milyen gép? :D ez lényegtelen ? :D ) ami full halk léghűtéssel és ezért mért kell a vízhűtés... Felhívom a figyelmedet rá ,hogy léghűtéssel egy erős középkategóriás gép nem tartható jó hőmérsékleteken egy nyári kánikulában...High-end géphez meg egyenesen légturbinkák kellene ha mondjuk 30 fokos szobában akarod lehűteni,nemhogy hangszigeteléssel... De vegyük a Te gépedet...Léggel mennyire halk mondjuk zárt házban , 30 fokos szobában és mennyire hűvösek a procik? Csak azért kérdezem mert az én hűtésem elvinné passzívban azt a gépet... Namos állítsd egymás mellé a mostani léghűtésed egy teljesen néma hűtéssel, vonjál le a procik hőmérsékletéből minimum 6-8 fokot és megkapod mit tud a víz... Na ez tény...Amit Te írtál meg semmi konkrétum... :)

[Szerkesztve]

(#1237) yakuza.tora válasza flegos (#1235) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azért ezeket [link] egész jól vissza lehet fogni... ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#1238) yakuza.tora válasza R.Zoli (#1236) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Üdv Zoli!
Erről [link] a csodablokkról van valamilyen teszted, vagy személyes tapasztalatod?

Alléz Olympique de Marseille!

(#1239) Játékos válasza R.Zoli (#1236) üzenetére


Játékos
addikt

Pont ez a lényeg! :R Kb. 2 éve, amikor még Celeron szaladgált a gépemben, meg 9800-as Radeon, én is értelmetlen majmoknak tartottam (kis túlzással :DDD ) azokat, akik vízhűtöttek. Elég volt egy házhűtő 120mm-es, meg egy Northpole, meg egy AC Freezer 7 Pro, és majd' passzívan hűtöttem a gépet, legalábbis valóban nem volt észlelhető hangja!
Azután meg amikor zabálja a gépezet a wattokat, na akkor el lehet felejteni a passzív léghűtést... :O
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1240) juliabrilke válasza R.Zoli (#1236) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ami nálam a tények. Régebben átmeneti olcsó hűtővel 62-63°-osak voltak a procik. (nyáron mérve.) A mostani hyper-x hűtőkkel 52-53° terhelve.Egyébként meg 45-46°. Mindez úgy, hogy a tápegység külön légtérben van, tehát nem küldi kifele a levegőt. + ventillátor nincs most se bekapcsolva, mert picit hangos és erős. ( 12cm-es 85cfm Szabályozni kellene, :U )
A hűtők ne kifele fújják a levegőt, hanem a 2 hátsó procihűtő szívja az elsőkről a levegőt.

Némaság...lehet.. De 20db ''hangzavart'' kibírok. (Ez persze üres, nem szigetelt házra értettem.)
Viszont akkor ott az ellenérv... az ÁR Mert ügye ez sem egy utolsó szempont.
A 4 hűtő ~17k volt. Hozzáveszek még mondjuk 2m2 olyan szigetelés, amit a diszkó falára szoktak tenni. ~10k.

Gyanítom, hogy a te rendszered ennek a többszöröse. Nekem 60k alatt nem lett volna olcsóbb a rendszer és akkor még nem is beszéltem a tápegység hűtéséről. Mert ügye a 700w-osat is hűteni kell valahogyan és mit sem ér az egész vízhűtés által adott ''néma csend'' , ha mellette megy a tápom.

Magánvélemény vége.

(#1241) juliabrilke válasza yakuza.tora (#1234) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát én is ettől félnék, hogy sose lenne kész igazából. De a $ meg szépen megy bele. ;)
Azért abba egyetértesz szerintem , hogy a gépemet felvértezni egy vízhűtéssel se 2Ft lett volna.

(#1242) Játékos válasza juliabrilke (#1241) üzenetére


Játékos
addikt

Azért ez a ''nincs kész soha'', ez olyan, hogy azoknak nincs kész, akik ezt szeretik csinálni. Ha megépítesz egy rendszert, és az jó, akkor mondhatod rá, hogy kész! Egy modder máshogy gondolkodik...
Egyébként, egy családi ház sincs kész soha, meg az autó sem, meg innen nézve egy léghűtéses gép sincs kész soha, csak megy bele a pénz.
Nem személyeskedés, jó szándékkal írtam.
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1243) #72042496 válasza Játékos (#1242) üzenetére


#72042496
törölt tag

Naná. Építettem egy gépet otthonra 100k-ból, havernak 250K-ból. Mindegyik kész van, s megelégedéssel használják.
A sajátba pedig le sem írom mennyit öltem bele, mégsem vagyok kibékülve vele, rengeteg mindent kell még alakítani rajt! :D

(#1244) Játékos válasza #72042496 (#1243) üzenetére


Játékos
addikt

Más meg az autójával nincs kibékülve, pedig 20x annyit ''ölt bele'', mint mi gépbe... :U
Mindenkinek más igényei vannak, nem mellesleg anyagi lehetőségei...
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1245) yakuza.tora válasza juliabrilke (#1241) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Öööööööööö...szép kis konfigod van... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#1246) juliabrilke válasza Játékos (#1242) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az igaz. De szerintem a legtöbb ember sosem elégedett a rendszerével. :U
Bár szerintem rossz modder lenne belőlem. :D


De pl. azt durvának tartom a víznél nagyon, hogy veszek egy blokkot x ezer Ft-ért, ami rámegy mondjuk 7800-as szériára és kész. Ha váltok vgát, akkor meg gond van.

(#1247) R.Zoli válasza juliabrilke (#1240) üzenetére


R.Zoli
őstag

Amint egy léghűtéses gépbe hangszigetelést raksz a hőmérsékleteid drasztikusan megemelkednek... A tápegységből is lehet vízhűtésest venni..Az ár kétségtelenük magasabb, de többet is nyújt sokkal... Csak valljuk be nem ebből indult ki az okfejtésed....Hanem abból ,hogy a vízhűtés csendesebb ,de semmi pluszot nem nyújt egyébként...

(#1248) R.Zoli válasza juliabrilke (#1246) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szerinted akik 150K-t adnak egy VGA-ra azt a 15K-s VGA blokk fogja földhöz vágni? Ne magadból indulj ki...Léghűtéses bordák is ennyibe kerülnek a komolyabb kártyákhoz... Szóval még csak árelőnye sincs itt egy léghűtésnek... Mellesleg ha aktív vízhűtést veszel egy kis fordulatú ventit berakhatsz a VGA-hoz és akkor csak a GPU-t hűtöd vizzel és a blokkot sosem kell eldobnod úgy VGA-nál sem...Ekkor olcsón megúszod és a zajszint is még ég és föld marad a léghűtéshez képest...

(#1249) juliabrilke válasza R.Zoli (#1248) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem nem is az árával volt a gondom, hanem azzal, hogy nem tudom utána másik kártyára rárakni. :U

(#1250) Nyugdíjas válasza juliabrilke (#1249) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De eladni el tudod... Akinek meg ez a ''szenvedélye'' az nem sajnálja a ''generációváltáskor'' belerakni azt a kis pénzt. De ajszem pont rátapintottam,hogy itt szemléletbeli különbségek vannak. Van akinek semmi pénz nem drága belerakni a gépbe,van aki meg csak eccer túl akar már lenni az egész gépre költésen :R

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.