Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ssolitude


ssolitude
őstag

Nemrégiben megpróbáltam kiszámítani, hogy 1 liter víz 10Celsius fok hőmérséklet emelkedésre mekkora térfogatot tágul. Ebből kiszámítható adott körülmények között a nyomásnövekedés.
Sajnos nem vagyok eléggé elméleti ember, így ott megrekedtem, hogy 1 liter víz és 10 Celsius fok :U Talán Reset Elek, vagy OC többre menne...
djyuri:nekem olyan 3,5-4 liter a köröm, de képtelen vagyok tágulást tapasztalni. Pedig már lufiztam is:)

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#552) zolnagy válasza djyuri (#538) üzenetére


zolnagy
őstag

Üdv Djyuri!

Szerintem nem is igazán gondolta át, hogy Ő tényleg vízhűtést szeretne-e...
Úgy gondolta, hogy kompletten megvesz valamit, aztán kész. Persze gondolom így is lehet, de drága.
Én meg megígértem neki, hogy utánanézek, mert ezt a területet nem igazán ismerem, de itt a PH-n eddig minden számtech kérdésre választ kaptam.
Ahogy ismerem nem lesz ehhez türelme így összeválogatni a cuccokat, a gyári megoldás meg drága lesz neki.
Azért köszönöm a segítséget.
Én amúgy belevágnék a témába, de most egy laptopom van, amihez úgy gondolom, hogy nem kell ;)

(#553) OC válasza ssolitude (#551) üzenetére


OC
őstag

Háttö, lehet rossz lóra tettél általam, mert nagyon nem vagyok elméleti emberke. Ezzől függetlenül a nálunk fellépő vízhőtartományt figyelembe véve (mert a víz hőtágulási együtthatója erősenhőmérsékletfüggő) én 1,01L-t számoltam a 10fokkal melegített víz téfogatára.


zolnagy: Nem kell összeválogatnia semmit, itt is megteszik helyette/helyetted sokan.

Magicool CPU blokk: 6,5k
Full réz single radi: 5k
High Flow 600 + AGB-O-Matic: 13k
meg cső és csatik, nomeg venti.

De az aprókban is vannak jó cuccok, nem olyan gáz egy egyprocis vizet összeválogatni.

[Szerkesztve]

(#554) djyuri válasza ssolitude (#551) üzenetére


djyuri
őstag

Amíg nekem zárt volt a rendszer,addig nekem volt érezhető változás....keményebbek lettek a csövek,pedig melegen puhulnia kéne:)....
de amúgy abszúrd nem vészes...pár köbcenti lehet egy átlag rendszerben.

Neked is biztos eltart egy darabig a légtelenítés:D:D:D Nálam jó egy óra....de nekem párhúzamos a két külső radiátorom a belsővel (a belső miatt nem zárt,mert az egy wartburg hűtő és annak nincsen meg a teteje:( )

(#555) djyuri válasza zolnagy (#552) üzenetére


djyuri
őstag

Rendicsek:)

Esetleg ha kérdezel tőle egy megközelítő összeget,akkor lehet itt a szakik tudnak adni tanácsot vagy akárt egy útirányt,de lehet akár kész cuccot is.

Mod: Elnézést...azt hittem lejárt az 5 perc:(....

[Szerkesztve]

(#556) flegos válasza djyuri (#548) üzenetére


flegos
senior tag

akkor ha jól értem ennél a vizes rendszernél nem ugyan azt a funkciót tölti be a tartály mint az autóknál a légtelenitő (kiegyenlítö tartály). mert autónál ugye a legmagasabban a tartály helyezkedik el. Nekem csak ezért furcsa ez hogy pc-nél a légtelenítö alacsonyan is lehet mert a levegö még a zárt rendszeren belül is felfelé akar menni, igy nekem ugy tünik ha lent van a tartály sokkal nehezebb lehet légteleniteni a rendszert.

Nem jól gondolom? :F

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#557) djyuri válasza flegos (#556) üzenetére


djyuri
őstag

Már értem a problémát:)
Nos....valóban....én szerintem is,ha kinyitjuk,akkor lefolyik a rendszerből a víz.

Bár ha elég vékony a gumicső,akkor megtartja magát a folyaédk úgymond....de így már engem is izgat a dolog:D:D:D:D:D

(#558) shteer válasza flegos (#556) üzenetére


shteer
titán

jól megépített rendszernél előbb utóbb a tartályban köt ki a levegő, akárhol is van a tartály
és ha kinyitod, nem folyik ki a víz ;]

de majd jön vki és elmagyarázza a fizikaleckét :)

..szerintem jónak tűnik

(#559) flegos válasza shteer (#558) üzenetére


flegos
senior tag

jó lenne mert tényleg nem értem :U

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#560) ssolitude válasza OC (#553) üzenetére


ssolitude
őstag

Bármily furcsa, nekem pont ennyi jött ki,A bibi csak az, hogy ez elképzelhetetlen

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#561) OC válasza ssolitude (#560) üzenetére


OC
őstag

Miért az? Ez 0,1dl folyadék plusszban (felfelé kerekítve). Ez nem sok szvsz, főleg ha belegodolsz, mekkora csőfelület vagy egy kisebb rendszerben is, ami rugalmasságánál fogva kompenzáljaa + nyomást, és akkor még nem beszéltünk a kiegyenlítőről magáról, vagy az esetleges ''T'' csati fill portról, ahol szintén marad levegő (ha normális ember tölti fel).

(#562) flegos


flegos
senior tag

most már vesézzük ki ezt a témát!!

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#563) rob210 válasza djyuri (#557) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem folyik le a víz vagy ki a víz.
De ha gondolod fogom magam és este felé kinyitom a tartályom és lefényképezem, hogy nem folyik ki.:)

Nekem felül a gépház tetején a radi és a gépház winchesterkerete alatt a tartály+eheim.
Szvsz a közlekedő edények fizikai tulajdonsága ezen esetben nem él.
Mert ha ki is nyitod a tartályt attól még zárt áramlási kör marad, egy légbuborékkal.

Renault power

(#564) ritkamadár


ritkamadár
tag

valaki próbálkozott már 8/10 tömlőre [link] 8/11 csati felcsapni, megoldható nem lesz lötyögés? :U
priviben kaptam ajánlatot, de nem merem vakon megvenni... ;)

(#565) flegos válasza rob210 (#563) üzenetére


flegos
senior tag

Szvsz a közlekedő edények fizikai tulajdonsága ezen esetben nem él.
Mert ha ki is nyitod a tartályt attól még zárt áramlási kör marad, egy légbuborékkal.


Na pontosan ez az amit nem értek, meghogy hogyan tud igy a rendszer teljesen légtelenedni, szerintem ezekben az esetekben mindig marad valahol levegö a radiban, de lehet tévedek, érteni akkor se értem :F :O

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#566) rob210


rob210
nagyúr

Valaki mondja meg nekem hogy hol tudok 2000-2500-as polírpapírt venni pesten.
Sehol nem lehet kapni a környéken.
:(((

Renault power

(#567) rob210 válasza flegos (#565) üzenetére


rob210
nagyúr

Levegő nem marad csak a tartályban.
Már ha normálisan töltöd fel.
A víz azért nem folyik ki mert ugyan felülről érkezik a tartályba és alulról szivja ki a szívattyú.
Még is víz alatt van a nyomó és szívó ág is.
Így már érted?
Ha mondjuk leszedném a csövet a nyomó ágról és a tartály tetejére tenném akkor az addig folyna amíg a víz el nem lepné.
Ahogy víz alá kerül nem folyik tovább.



De nagyon jó példa erre a madáritató, biztos láttál már olyat abból se folyik ki a víz.

Renault power

(#568) flegos válasza rob210 (#567) üzenetére


flegos
senior tag

Ahamm most már kapisgálom, köszi! :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#569) Bivaly


Bivaly
tag

Szvsz, csak abban az esetben nem folyik ki a víz a szivattyúval egybeépített, vagy más módon a rendszer alján elhelyezett tartályból, ha jár a szivattyú. S azért, mert éppen annyit szív a pumpa a tartályból, mint amennyit ki is nyom belőle, ezáltal egyensúlyban tartva a folyadékszintet a tartályban.
De amint nyitott tartálytetővel leállítod a szivattyút, a folyadék biza lefolyik a tartályba, (majd onnan ki belőle) ami alul van, hiszen ekkor már egy nyitott rendszered van.
Zárt tartálytetővel azért nem telik fel úgymond a rendszer alján elhelyezett tartályban a folyadék, mert a tartályban lévő levegő ellentart a folyadék hidrosztatikai nyomásának, még ha sokkal nagyobb is a kompresszibilitása, mint a víznek.

[Szerkesztve]

Life begins at 140!

(#570) flegos válasza Bivaly (#569) üzenetére


flegos
senior tag

Most már minden világos, thx :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#571) djyuri


djyuri
őstag

Én is köszönöm a az oktatást:)

Perpill én a leállított esetben gondoltam,hogy kifolyik,de akkor ezekszerint igazam lett volna:) :R

(#572) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Hali!

Tegnap össze raktam a rendszert,egyenlőre csak cpu blokk,3-as radi stb...,de nem tudom a lapom miért melegszik 48-50 fok közé,amikor még léggel hütőttem 38 fok körül volt.

Előre is köszi a válaszokat! :R

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#573) rob210 válasza Buldozer99 (#572) üzenetére


rob210
nagyúr

Nagyon egyszerű.
A CPU hűtő álltal keltet légáram megszűnt a gépedben.
Ezáltal a lapot nem hűti semmi.
:R

Renault power

(#574) OC válasza Bivaly (#569) üzenetére


OC
őstag

Nem, nem és NEM! Nem folyik ki sem leállított, sem működésben lévő szivattyú esetén a tartályból a folyadék. Leírod, hogy amennyi vizet kinyom, ennyit szív is a szivattyú, csak akkor azt nem értem, az hogy nem jutot eszedbe, hogy a víz nem tud csak kifelé jönni, hisz' nem ka levegőt, mert zárt rendszerről beszélünk. Lehet, hogy nem tudom pontosan alátámasztani fizikai köntösbe bújtatva, de legalább kapisgálom, hogy miről van szó, alamint tapasztalom jóideje.

Azt azonban nem érem, hogy ha sem az elméleti, sem a gyakorlati tudásnak nem vagy birtokában adott kérdéssel kapcsolatban, akkor miért válaszolsz hülyeséget. Ez nem személyeskedés, csak érdemes lenne elgondolkodni rajta.

[Szerkesztve]

(#575) kiborg válasza Bivaly (#569) üzenetére


kiborg
aktív tag

Sajnálom, hogy ki kell ábrándítsalak, de ez sem a helyes megoldás.

Szemléletes megoldás:

Képzeljetek el egy U alakú csövet, amit víz alá merítetek, és ott megfordítjátok ( úgy áll mint egy harang) DE csak annyira, hogy a cső végei víz alatt maradjanak ! Mint látjátok nem folyik ki belőle a víz !!! Azért, mert így még mindig ''zárt'' rendszernek bizony, amihelyesebben fogalmazva légmentes rendszer. Amennyiben a cső felső pontját kilyukasztod, ott rögtön elkezd csökkenni a vízszint és a helyét kitölti a levegő.
Egy olyan rendszert, ahol alul van a tartály ugyanígy lehet elképzelni. csak ott nem csak cső van, hanem sok-sok egyéb elem, ami a csőhöz hasonlóan LÉGMENTESEN zár, így nem tud a víz helyére levegő menni.

Semmi köze ahhoz, hogy a szivattyú mennyit nyom be, ill. szív, állva is megmarad a csövekben a víz.

Remélem elég érthető és szemléletes voltam, ha valami nem világos, várom a kérdést.

Üdv Kiborg

mod: OC megelőztél. :R

[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#576) Buldozer99 válasza rob210 (#573) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Köszi,én is erre gondoltam! :R

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#577) kiborg válasza kiborg (#575) üzenetére


kiborg
aktív tag

Mivan ? Mindenki rohant a fürdőszobába próbálni ???

Jó is ilyen melegben pancsikolni :))

Csak arra vigyázzatok, hogy a feleség/barátnő ne süllyessze el a kishajókat ! :P

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#578) flegos válasza kiborg (#575) üzenetére


flegos
senior tag

Értem én...de mi történik feltöltés közben akkor a tartály nyitva van akkor az már nem zárt rendszer... :F

Más erröl a MAG cpu blokkról sehol nem találok bövebb infot mint ami R.Zoli lapján van, ti tudtok esetleg oldalt ahol lehetne róla még informálódni?


Ha meglesznek a rendszerem elemi ezzel muszály lesz eljátszadoznom...

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#579) kiborg válasza flegos (#578) üzenetére


kiborg
aktív tag

Alalhelyzetben minden üres, ill. levegővel telt.

Mivel feltöltésnél követelmény, hogy a tartály (feltéve, hogy a szivattyú a tartályból szív) egy picivel magasabban legyen, mint a szivattyú.
Teleöntöd a tartályt és odakészítesz magad mellé kancsóban vizet, hogy tudd pólolni a szivattyú által elszívott vizet.
Elindítod a szivattyút, ekkor az szívni kezd és nyomja fel a csövekbe,radiba a vizet. Ezzel együtt ki is ürítné a tartályt, ha te nem lennél ott és töltenéd után szép folyamatosan. Így biztosítva azt, hogy vizet szívjon. Mihelyst elérte a víz a legfelső pontot, onnantól lefele folyik, vissza a tartályba. Mihelyst visszaért a tartályba, elzárja a tartály beömlő csonkját a levegő elől, így máris zárt a rendszered.Igaz, hogy levegős, de akkor sem tud annyit tágulni a levegő, hogy újra levegőre kerüljön a beömlő csonk, vagy hogy mégis levegő alá kerül, akkor tényleg folyik vissza a tartályba víz, amiben megemelkedik a vízszint elzárva a további levegőzést.

Meg lehetett érteni ?

A légtelenítés külön munka, ésszel kell csinálni és sok türelemmel, de ez persze erősen rendszerfüggő.

MAG blokk: én semmit :(

mod: nyugodtan játszadozz, csak az általan előadottakat fogod majd tapasztalni, én már megtapasztaltam. :)




[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#580) flegos válasza kiborg (#579) üzenetére


flegos
senior tag

Igen mostmár igy értem, köszönöm a részletes választ!!!! :R :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#581) rob210 válasza kiborg (#579) üzenetére


rob210
nagyúr

Kb ugyan ezt írtam le csaknem ilyen összeszedetten:)
Grat a hsz-hez.:D



Renault power

(#582) rob210 válasza Bivaly (#569) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem igaz amit írsz, de a hely megoldást már leírták többek között én is.
Így nem jártatom a szám, nézz utánna mert tévedésben vagy.
:R

Renault power

(#583) ssolitude válasza kiborg (#579) üzenetére


ssolitude
őstag

Mihelyst visszaért a tartályba, elzárja a tartály beömlő csonkját a levegő elől, így máris zárt a rendszered.
Na ez így nem igaz.Nem attól lesz egy rendszer zárt, hogy mindkét csonk víz alatt van, vagy a beömlő csonknál már ott a víz.Hanem attól, hogy miután a rendszer feltelt a megfelelő mennyiségű vízzel, a tartályt LEZÁROD. Légmentesen.Pl.: az én rendszerem nyitott, pedig mindkét csonk víz alatt van, és egy köbmilli levegő nincs a rendszerben.Ergo bárhol megnyitom a rendszert, simán kifolyik a víz.EZ a nyitott rendszer.
Másképp: a nyitott rendszernél a folyadék melegedéséből eredő térfogatnövekedés növelné a rendszer nyomását, de mivel nyitott,ez a nyomás ''távozik''.Így működik a tágulási tartály.
Ha a rendszer zárt,akkor a növekvő nyomás benn marad a tartályban. Minél melegebb a folyadék, annál nagyobb a térfogat, annál nagyobb a nyomás.Ez a nyomás hat a rendszerben található folyadékra, mely aztán a rendszer falára irányul(radiátor, csövek,blokkok,stb).Ez olyan hatalmas felület, hogy még több köbcentiméternyi tágulás sem igazán jelenthet gondot.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#584) djyuri válasza ssolitude (#583) üzenetére


djyuri
őstag

Ez korrekt :R


Közben kísérleteztem:)
Müanyag flakon alját és felül az oldalát kifúrtam. Egy 3 méteres gumicsövet vettem reggel és azt beragasztottam egy nagy körben. Nagyjából egy órája jól megszáradt és feltöltöttem vízzel. Pumpám nem volt,így ügyeskedéssel légtelenítettem.
Tök csurig raktam a flakont és a csövet úgy helyeztem el,hogy a 75%-a kb a flakon legmagasabb pontjánál feljebb kerüljön (felakasztottam a függönykarnisra:D)

kinyitottam a flakont és kb másfél kortynyi víz jött ki....de nem tudott levegőt szívni a cső..
szívószálakkal leszívtam a vizet éppen addig,hogy a visszafolyó ág beömlő csonkja már ne legyen víz alatt...ekkor felszívott vagyis egy kis levegő helyet cserélt egy kis vízzel...de amint a helycsere megvolt és a kijött vízmennyiség miatt a víz szintje újra magasabb volt a beömlő csonknál,a folyamat megált.

Tehát mivel a tartályok többségében a feltöltő luk és a visszaömlő luk nem egymagasságban van...sőt a feltöltő luk van magasabban,így ha fel is jut némi levegő a visszafolyó csonknál,az sem baj,mert a folyamat rövid ideig tart és úgy is vissza áll a normál helyzetbe,ha a pumpa elindul. Feltéve ha elég erős az áramlás,hogy a magasabb pontról letolja a felment buborékot.

Bocsi,hgy nem vagyok szakszavas:)....500ft-ot megért a próba:)

(#585) flegos válasza ssolitude (#583) üzenetére


flegos
senior tag

Mindent összevetve szerintem igy a tiéd a tökéletes válasz,
Már csak azt nem értem hogy akinek fel van töltve a rendszere és leveszi a tartály tetejét annál, hogyhogy nem folyik ki a víz.... :( :U :F

Hülye vagyok én ehhez... :DDD

[Szerkesztve]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#586) ssolitude válasza flegos (#585) üzenetére


ssolitude
őstag

Hogy érted azt, hogy nem folyik ki a víz? Hol?
Szerk.: egy kis pancsolás. Tölts meg egy üvegpoharat félig vízzel,a pohár tetejét fedd le egy műanyag lappal, lehetőleg úgy, hogy a pohár széleinél zárjon. Majd fordítsd meg a poharat, nyílással lefelé, és engedd el a műanyag lapot. Nem fog leesni, ha a víz súlya(nyomása) nem tudja legyőzni a pohárban rekedt levegőét.A lefelé nyomuló víz nyomáscsökkenést eredményez a pohár légterében, ennek a szívó ereje tartja meg a vizet. Na ilyen a zárt rendszer.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#587) flegos válasza ssolitude (#586) üzenetére


flegos
senior tag

a feltöltés után ha ujból lecsavarod a tartály fedelét

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#588) rob210 válasza ssolitude (#586) üzenetére


rob210
nagyúr

Ő ugy gondolja hogy ha a tartály tetőt leveszed.
A radiból ami magasabban van elkezd a víz lecsorogni.
Mivel az állandó nyomás megszűnik.
A tartály megtelik és a víz kifolyik a tartály tetején.


Ez persze nem igaz, de ő így gondolja.:D



Pedig elég jól el lett már magyarázva hogy miért nem teszi ezt.
:R

Renault power

(#589) ssolitude válasza djyuri (#584) üzenetére


ssolitude
őstag

Na mi van, postás volt már?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#590) kiborg válasza ssolitude (#583) üzenetére


kiborg
aktív tag

Mihelyst visszaért a tartályba, elzárja a tartály beömlő csonkját a levegő elől, így máris zárt a rendszered.

Igen elismerem, rosszul fogalmaztam.
Nem zárt a rendszer, hanem önzáró, megakadályozza további víz kifolyását. (de ha megfelelő szemszögből nézzük ( szívócsonk-szivattyú-blokkok-radi-beömlőcsonk), akkor mégis zárt (illetve légmenteses záródó) rendszernek tekinthetjük a tartálynál magasabban levő vízmennyiséget.)

Igen, a rendszered nyitott, de a két víz alatt levő csonk megakadályozza a levegő egyéb -nemkívánatos - helyekre való eljutását, kvázi lezárja a levegő útját.

.Pl.: az én rendszerem nyitott, pedig mindkét csonk víz alatt van, és egy köbmilli levegő nincs a rendszerben.Ergo bárhol megnyitom a rendszert, simán kifolyik a víz.EZ a nyitott rendszer.

A bárhol nem igaz, mert a tartálynál nyitva van a rendszered, így lenne helyes: Ergo ha a tartályon kívül bárhol megnyotom a rendszert....
De ez egyébként a zárt rendszerre is igaz, mégpedig azért, mert ''két'' szabad nyílás keletkezik egy lyukkal (egy helyen bemegy a levegő és kijön a víz).
Ellenben bárhol megnyithatod a rendszeredet, ha VÍZ ALATT csinálod, mert NEM JUT a rendszerbe levegő.

Minden csak nézőpont kérdése :C

Naszóval ez már kicsit bonyira sikerült, de azért remélem legalább te érted a lényegét.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#591) ssolitude válasza rob210 (#588) üzenetére


ssolitude
őstag

Á, értem. Már hogyan folyna ki? Mint említettem, az én rendszerem is nyitott, tehát nem légmentesen zárt a tartály. A radiátorszörny pedig bizony jóval magasabban van, mint a tartály visszaömlő csonkja. A folyadék mindig egy magasságon van, ha megy a szivattyú, ha nem.
flegos:kicsit durvábban: képzeld el, hogy a magasabban lévő pontból, a radiátorból a víz leáramlik a tartályba, mert ugye lejjebb van. A leáramló víz ''mögött'' mi lesz? Levegő nem lehet, mert légtelen. Mi ''tölti'' ki az így kialakulni akaró ürességet? Hát a víz. Persze most úgí tűnik, hogy így nem is kell pumpa. Csak hogy áramlás nem jön létre, hiszen a nyomások kiegyenlítődnek.(Lásd pohár víz fejjel lefele,)

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#592) kiborg válasza ssolitude (#586) üzenetére


kiborg
aktív tag

Igen, én is ezt magyaráztam a fordított U alakú csővel.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#593) kiborg válasza rob210 (#588) üzenetére


kiborg
aktív tag

Igen!!!

Azért nem folyik ki a víz, mert a víz helyét valami másnak kellene kitöltenie. Ez ugye vili ?
(kiürülne a radi, ill. levegővel telne meg)
De mivel a csonkok víz alatt vannak, nem tud felmenni levegő a radiba és mivel aradi nem horpad össze így nem tud lefolyni a víz.

Másképp már nemtudom elmagyarázni.

Kiborg

mod: már megint gyorsabb volt :( vagy :) ?

[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#594) Dezike


Dezike
tag

Pár kép és mondat a madesufni vízhűtő blokomról 8800GTS-re.(vagy minek is nevezzem)

[kép]

kép [link]

[kép]

kép [link] kép [link] kép [link]

A réz blok ordasi koppintás (cpu-n is) 1db barkas fűtőradiátor (elfér rajta 3db 12cm halk venti rpm 800) és a szokásos ''olcsó de nem ráz'' hydor lm20 szivattyú. Zárt rendszer, tágulás a radiátorban cirka 3dl levegő, 1l -20°C-ra kevert fagyállós ioncserélt víz kering.
Szoba hő cirka 28°C induláskor 44°C a gpu, ez felkúszik 48°C-ra (a barkas radi nem vált be!!) terhelve max 61°C-ot logoltam rivával.
Az alumíniumot én méreteztem fúrtam faragtam (másolómaróval ha vki tudja az mi :) ) 700Ft-ba került, további 200Ft-ot költöttem kötőelemekre (csavar-anya) szal tetemes beruházás a csendes gép reményében.
Összességében elégedett vagyok vele modighall-ra nem kell vinni de ha befordítom a sarokba akkor teszi a dolgát ennyi nekem elég is.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#595) ssolitude válasza kiborg (#590) üzenetére


ssolitude
őstag

Ott van egy nagy szemléletbeli hiba Nálad, hogy a '' nem levegősödő'' vagy légtelen rendszer nem ugyanaz, mint a zárt rendszer.
De ez egyébként a zárt rendszerre is igaz, mégpedig azért, mert ''két'' szabad nyílás keletkezik egy lyukkal (egy helyen bemegy a levegő és kijön a víz).
Zárt rendszernél NEM tud kifolyni a víz, mivel nincs ahol a levegő kitöltse a kifolyt víz helyét.
Pl.: a tartály úgy néz ki, alul víz ki, felül víz be. Ebben az esetben TELJESEN MINDEGY, meddig töltöd a tartályt vízzel. Ha ellepi a felső csonkot, ha nem, a rendszer légteleníthető, persze működni csak akkor fog, ha az alsó csonk MINDIG víz alatt van.Ha ennek a tartálynak a tetejét nyitva hagyod, akkor nyitott rendszer. Ha lezárod, akkor zárt rendszer.(Tekintsünk el attól, hogy ha a felső csonk nincs víz alatt, akkor a csobogó víz buborékokat visz a rendszerbe, tehát elég nehéz légteleníteni.)
A nyitott és zárt rendszer között csak annyi a különbség, hogy a víz nyomásnövekedése a szabadba egyenlítődik(nyitott) vagy egy ZÁRT térben marad(zárt).

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#596) ssolitude válasza Dezike (#594) üzenetére


ssolitude
őstag

Na ehhez csak gratulálni tudok :R Ezt nevezem homemade-nek. Célratörő, olcsó. Még ha szép is lenne, akkor lenne csak ihaj. A 61 fok a felsorolt cuccokkal több mint jó ár-értk arány.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#597) rob210 válasza kiborg (#593) üzenetére


rob210
nagyúr

Már csak azt nem tudom, hogy ezt miért nekem írtad :F :DD

Renault power

(#598) rob210 válasza Dezike (#594) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni.
Gratulálok az ötelthez kivitelezéshez és a végeredményhez.
Tudom írtad is, hogy nem a kinézet számít.
De azért annyit engedj meg nekem, hogy leírjam egy kis csisz papír meg sorjázás csodákra képes.
Valamint ha a blokkot az aluhoz máskép rögzítenéd még szép is lehetne.
Az ötlethez még egyszer grat.

Renault power

(#599) ssolitude válasza rob210 (#598) üzenetére


ssolitude
őstag

Hát igen. A sima felülettel is lehet nyerni 1-2 fokot. Annyit mindenképp megér egy kis csiszolgatás.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#600) rob210 válasza ssolitude (#599) üzenetére


rob210
nagyúr

Én most akarok nekiállni polírozni.
Ha minden jól megy Játékos :R küld nekem papírt.:)

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.