Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) R.Zoli válasza G.I.JOE (#1740) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem az számít ,hogy mennyi ideje szedted szét utóljára hanem kaphatott-e valahonnan valami koszt ,esetleg az új blokkokból...

(#1752) Nyugdíjas válasza R.Zoli (#1749) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nyugi,csak kölcsön kapta :) Egy használatnyit...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1753) R.Zoli válasza Nyugdíjas (#1752) üzenetére


R.Zoli
őstag

Jah neked már van MX-2-d ezért az Arctic Silver nem kell, mert úgyis tudod ,hogy sokkal szarabb :D

(#1754) varga911


varga911
senior tag

Jó estét Uraim!

Na, most már sokkal jobb. Voltam a madaras teszkóban, és vettem egy 3db-os konyhai szivacs szettet. Szivacsot beraktam alá, így már nem búg annyira. Rájöttem mi okozza, a szivattyú egy régi szovjet kapcsolószekrény műanyag burkán van, és ez rezonált. (Legalább a nagy testvér szemmel tart. :DDD ) Most kuss van, csak az a fránya ati silencer 5 töri meg a csendet.

AS5-öt ingyen kaptam egy nagyon picit Nyugdíjastól, teljesen jó eddig, sőt valahogy egyre jobbak a hőfokok. :F MX2-t majd veszek, ne félj nem fogsz elesni attól az 1300Ft-tól. Most ventilátorra megy a pénz. :O

Üdvözletem!

(#1755) tsar válasza varga911 (#1754) üzenetére


tsar
aktív tag

Az AS5 elég sűrű egy kicsit fel kell melegíteni és kinyomódik a felesleg.
Én orthos-al odapörköltem a procinak, a ventiket lekapcsoltam, így felmelegedett a víz és a cpu blokk is.

(#1756) HJ.Henry válasza varga911 (#1745) üzenetére


HJ.Henry
tag

Egyébként azt tudni kell a laing ddc szivatyúkról hogy igaz mennek 8voltról szépen halkan,de az induláshoz minimun 9volt kell.

(#1757) varga911 válasza HJ.Henry (#1756) üzenetére


varga911
senior tag

Nálam a 12V-os ág van ellenállásokkal lefojtva, kb 8,51V-ot mér a multiméter és így megy. Gondolom az a fél volt nem jelent gondot az indulásnál, hiszen működik. :F

(#1758) HJ.Henry válasza varga911 (#1757) üzenetére


HJ.Henry
tag

Én gyakorlatból nem tudom,csak igy irják az adatlapján [L] http://www.oberread.com/laing_ddc.htm [/L]

(#1759) HJ.Henry válasza HJ.Henry (#1758) üzenetére


HJ.Henry
tag

Na faja. Nekem nem müködik a LINK gomb :(
Nektek megy,vagy csak az én böngészöm vacakol?

(#1760) Nyugdíjas válasza HJ.Henry (#1759) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem műkszik...
linkelés

Te vágod az új linkelést amúgy? :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1761) HJ.Henry válasza Nyugdíjas (#1760) üzenetére


HJ.Henry
tag

Uj???
Igaz rég linkeltem már ezen a forumon,de régen ugy müködött hogy rányomtam a LINK gombra,beillesztettem az url-t,nyomtam egy OK-t és beirtam a egy tetszöleges szöveget ami megjelent linkként.
Most meg LINK gomb,beillesztem a url-t,nyomok egy OK-t és semmi :(
Én csinálok rosszul valamit? Egyébként a smilekre is kattinthatok,hiába mert nem szur be semmit :( Valojában nekem semmi sem müködik csak a "hozzászól"és a "off topic" lehetöség.Se a gombok nem müködnek,se a smilék háááááát :(
A böngészöm hülyéskedhet?

(#1762) R.Zoli válasza varga911 (#1754) üzenetére


R.Zoli
őstag

Én nem félek ,hogy elesek bármitől ,főleg nem 1300 Tf-tól (ami ugye nem is annyi mert a haszon csak töredéke) :D Én az Artctic Silver-t már nem is fogom raktáron tartani annyira bejött az MX-2...

(#1763) Nyugdíjas válasza HJ.Henry (#1761) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Arról én mit sem tudhatok,de a linkelés úgy műkszik,hogy:
Beirsz teccőleges szöveget,pl: kisnyúl és azt kijelölve kattintasz a "link" gombra,és utána tudod beilleszteni az URL-t,majd OK.... :R

Így bármit tudsz "linkesíteni",akár egy smiley-t is...Pl.: :DD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1764) HJ.Henry válasza Nyugdíjas (#1763) üzenetére


HJ.Henry
tag

Nagynyúl <- próba
Na mindegy nem offolom tovább ezt a topicot.Nem megy,böngészöt kell frissitenem :(
Ennyi

(#1765) flegos


flegos
senior tag

Üdv mindenkit!

Néhány szösszenet a gépem belsejérôl, a képek nem túl jók rosszak voltak a fényviszonyok az éjjel, szerelni se volt könnyü de elkészült. HOgy jól csináltam-e a dolgokat nem tudom, a gépet még nem indítottam el amiatt mert még nem légtelenedett rendesen :((( Mennyi idô kell ahhoz nekem egész éjjel ment a pumpa de még reggel is levegös volt a MAG cpu blokk, pedig lötyköltem erre is arra is forgattam az egész gépet.
Bekötési sorrend: tartály/pumpa (egyben)-CPU-NB-FET-VGA-radi-tartály/pumpa.
Ezeket a blokkokat és a csatikat Tody56 készítette! :R :R :R
chipset blokk
chipset bekötve
fet blokk
Ez gyári:
MAG cpu blokk
Komplett belsô ahol látszik is, hoyg a cpu blokk elég levegös :(((
gép belsö
pumpatartály

Szóval mit javasoltok valamit elrontottam vagy a légtelenítés valóban ilyen hosszadalmas folyamat. Kb másfél liter vizet nyelt be a rendszer.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1766) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv.
Ezt a kérdést biztos nem tette még fel senki :) :
Mostanában kezdtem el gondolkozni egy komolyabb vízhűtésen,mivel lassan ott tartunk,hogy egy normális teljesítményű léghűtés is kerül annyiba,mint a víz....Szóval nézegettem a subcooling.hu-t,és arra lennék kíváncsi,hogy melyik rendszer a hatásosabb:-HTF Fusion Dual ,-Extreme Dual Kit,vagy inkább válogassam én össsze?Esetleg egy passzív rendszer elvinné-e az alábbi konfigot:-c2d e6420@3,2GHz(vízzel feltenném 3,6GHz-re),p5b,8800gtx,raptor vinyó
Hűteni a procit,vga-t,chipsetet,és a vinyókat akarom (esetleg FET-ek)
Válaszokat köszi.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1767) Nyugdíjas válasza hülyegyerek (#1766) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát én talán azt mondom,hogy válogasd össe... Visznt van oylan passziv rendszer ami röhögve elviszi ezt a gépet,csak az ára némiképp borsosabb,ennek tükrében dönts:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1768) R.Zoli válasza flegos (#1765) üzenetére


R.Zoli
őstag

Van rá egy ezresem, hogy rosszul kötötted be a blokkot és felül megy be és alul ki...Így valóban osem fog légtelenedni...

(#1769) flegos válasza R.Zoli (#1768) üzenetére


flegos
senior tag

Ördögöd van :O Mivel ez az elsö vizes gépem erre sajnos nem gondoltam, nincs valami módja kiküszöbölni ezt a problémát anélkül, hogy újra kelljen csöveznem a cpu-t?

Zalman VGA blokknál pl az utasításban szerepel, hogy melyik az inpu/output

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1770) Nyugdíjas válasza flegos (#1769) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szvsz azért hogy máskor se legyen ilyen problémád,jobban jársz,ha most szenvedsz egy kicsit,aztán bekötöd rendesen,igy máskor már megy magától a dolog....:r

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1771) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

tudtok olyan szerkezetet olcsón mint pl ami van a thermaltake-nak a Tribe ? Ami egyben van összerakva 12V-os pumpa, tartály, hőleadó 12 cm-es venti. Lehetőleg olcsó legyen nem muszáj nagy teljesítmény. asszem a tribe 17000 Ft. Lehet ennél olcsóbbat kapni? Vagy ennyioért ez teljesen jó?

(#1772) flegos válasza Nyugdíjas (#1770) üzenetére


flegos
senior tag

Lehet valóban csak ez a megoldás marad :(((

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1774) jones965 válasza flegos (#1765) üzenetére


jones965
Modder

Szia !

Ahogy nézem a bekötési sorrendet, illetőleg a víz áramlásának az útját, én azt veszem észre, hogy meg akarod erőszakolni a fizikát.
Amint R.Zoli is írta nem csak a cpu van fordítva bekötve, hanem az összes blokkon lefelé halad a víz.
Így szerintem képtelenség lelégteleníteni a rendszert. :(
A megoldás szerintem is átkötés.
Én lentről haladnék felfele a sorrendel, a radiba pedig ahogy a múltkor is leírtam szintén alulra kötném a befolyó ágat.A levegőt így szépen kiszorítja maga elől a víz.

(#1775) HJ.Henry válasza qpakcovboy (#1771) üzenetére


HJ.Henry
tag

Szia.Én már végigjártam szinteminden lehetöséget,de teljesen feladtam az box projektet :(
Nem tudtam kijönni anyiból hogy megérje.
Ja és 12voltos pumpárol tegyél le! Nem megoldható,mert egy 12voltos pumpa meg egy 8-12centis venti annyi áramot vesz fel amit már nem bír el a box.Szóval csak 230voltos pumpa jöhet szóba.

(#1776) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Bocs, lehet meghülyültem.... de nem mutatja az Operám a mai hozzászólásaim! Meg még egy pár másikat... PL... flegos, Tody. Vagy van más vízhűtéses topic is?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1777) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Hi!
Megoldásszállítókat keresek. :)
Ez jól hangzik

Cél: csendes gép. (minél kevesebb ventillátor (optimális: 1 a tápban), vinyók zajcsillapítással - jelenleg most azok a leghangosabbak)
A tuning nem cél.

Így gondoltam, hogy a víz jó megoldás lehet egy passzív/félpasszív (csak akkor kacsolnám be a ventiket ha terhelem) kivitelben.
Két vinyót valami vízzel hűtött dobozba + proci, vidkari, N-bridge hűtése. Erre talán elég egy 3*12-es passzívan? A radit a házba raknám, annak tetejére felfogatva.
A ventit a víz hőmérséklete alapján ha lehet szeretném szabályozni. (Pl: 29 C°-ig - 0V, 30C°-tól exponenciálisan növekedne 5V-tól) Van olyan ventivezérlő ami már tudna ilyet.

A konfig:
- Pentium Core2duo 6300 + gyári hűtés jelenleg
- Gigabyte DS3 alap
- 80GB, 300GB vinyo
- Zalman ZM360B-APS táp (ez maradna)
- Antec SLK3000B ház (cserélve egy nagyobb (6 * 5,25) házra, hogy minden beleférjen)
- 2GB memória
- Ati X800 GT + Zalman VF700Cu
- 2 12cm-es venti (vinyok, és hátul)
- 4 csatornás venti vezérlő (ergo 4db "tekerő")

Összeépítés, kis barkácsolás nem gond ;] de a Skoda hűtőradiktól ha lehet kíméljetek.
:DDD
Valami igényes cuccot szeretnék.

Erre lenne kb. 50-60e Költs úgy, mintha ezt magadnak vennéd a fent említett céllal!
Persze ha van valami más vagy olcsóbb megoldás, azt sem vetem meg. :B

Előre is köszi, és várom a válaszokat.

Ch4os

(#1778) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Közben megleltem magam.... :B

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1779) flegos válasza jones965 (#1774) üzenetére


flegos
senior tag

Szia!
elsö nekifutásra én is azt hiszem eröszakot követtem el a fizika ellen :))
Este felcseréltem a bekötést, rövid idö alatt lelégtelenedett a rendszer :C Most már úgy tünik minden ok elindítottam a rendszert, müködik :R és úgy tünik elég jól. Éjjel adtam a pofájának Orthossal, reggelre 25 fokos szobahömérséklet mellett 47 fokos volt a cpu és mindez nagyon csendben :K igaz a radi oldalán van egy 25cm venti 500RPM-el Éljen a víz :C
Lehetséges, hogy a MORA radi passzívban is elviszi a rendszerem legalább is téli hónapokban, ugyan csak félórás volt a teszt passzivban 53 fokot mértem a cpu-n. De ezt még egy jóval hosszabb tesztel kell majd próbálgatnom.
Azt elmondhatom az elsö tapasztalataim nagyon jók :DD

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1780) qpakcovboy válasza HJ.Henry (#1775) üzenetére


qpakcovboy
őstag

nekem elbírta a dolgot, de csak akkor ha a venti a legalacsonyabb fordulaton pörgött (mondjuk ennyi is elég volt neki, a vezetékben folyó víz langyos volt) a két blokk 12.000 a tribal 17.000 a beszerelés meg kb 2 munkaóra. Szóval csak annak ajánlom aki megcsinálja magának.

(#1781) shteer válasza Ch4os (#1777) üzenetére


shteer
titán

szvsz passzívan kevés lenne a tripla radi, de szabályzott ventikkel teljesen rendben van - pl 7-800prm körül

+ privi

..szerintem jónak tűnik

(#1782) rii


rii
nagyúr

valaki mutasson már pls. kiegynelítő tartályokat .....
valami szögeletes lenne jó, ami mutat is valahogy ... ne egy műanyag bögre legyen csak

valami extravaganca lenne jó ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1783) flegos válasza rii (#1782) üzenetére


flegos
senior tag

ITT van elég sokféle meg extra vaganca is :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#1784) Ch4os válasza rii (#1782) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Tessék neked tartály, meg extravagancia. :DD

(#1785) Ch4os válasza shteer (#1781) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Köszi
Nem akarok bálnát a ház oldalára. Elég a tripla. Majd valahogy megoldom egy ventivel a hűtését, és annak vezérlését.
1, szoftveresen alaplapról vezérlem a ventit pl a processzor~/házhőmérsékelt függvényében.
2, Hardveres ventivezérlő hőszenzorával figyelem

Ebből az első megoldás lehetséges?
Ventivezérlőknél lehetséges, hogy ne adjon 3-4V-ot a ventinek ha úgyse megy (vagy 0V, vagy több mint 5V)? Vagy erre tökéletes a PWM (Pulse-width modulation)?

(#1786) Játékos válasza Ch4os (#1785) üzenetére


Játékos
addikt

Erre tökéletes a Speedfan! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1787) Ch4os válasza Játékos (#1786) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Erről tudsz valami leírást, nekem is fent volt már ez régen a gépen, de csak hőm. kijelzésre használtam. Akárhogy szerettem volna vezérelni vele a ventifordulatot sosem csinált semmit.

(#1788) Játékos válasza Ch4os (#1787) üzenetére


Játékos
addikt

Hali!

Én sokáig használtam, de most nem tudom, mert PWM-et nam akarok vezérelni...

Itt biztosan találsz segítséget!
De ha konkrét kérdésed van, tedd fel, ha tudok segítek szivesen!
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1789) Játékos


Játékos
addikt

Jó reggelt!

Ebben a cuccban fejjel lefelé van a DDC, ha jól látom. Miért vajon? :U Vagy ennek semmi jelentősége nincs a világon? :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1790) fuzik válasza Játékos (#1789) üzenetére


fuzik
aktív tag

A konstrukció lehetővé teszi, hogy bármilyen pozícióban működni tudjon. De ez csak szigorúan elmélet. Szerintem legjobban a talpán érzi magát - az oldalára fordítva hangosabb is - legalábbis ezt figyeltem meg.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1791) fuzik válasza Ch4os (#1787) üzenetére


fuzik
aktív tag

A speedfan csak akkor tudja szabályozni a fordulatszámot ha:

- egyáltalán szabályozható az adott "ventihely", ahova rádugaszoltad a cuccost
- le van tiltva az alaplap automatikus ventiszabályzása

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1792) Játékos válasza fuzik (#1790) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi. A DDC ugye nem kétéltű? Tehát vízbe merítve nem dolgozik tovább, ugye?! :U
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1793) fuzik válasza Játékos (#1792) üzenetére


fuzik
aktív tag

Hát nem búvárszivattyú az biztos, úgyhogy inkább maradjon szárazon ;] !

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1794) Játékos válasza fuzik (#1793) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1795) HJ.Henry


HJ.Henry
tag

Létezik olyan CPU blokk ami 60X60mm-es?
Nem CPU-ra kell,hanem peltiert akarok vele hüteni aminek ekkora a mérete.

(#1796) Játékos válasza HJ.Henry (#1795) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!
70x70 nem jó? Asszem a MAG CPU blokk akkora... :U

R.Zoli: írtam PÜ-t... :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1797) djadji


djadji
senior tag

Valaki segítsen! Blokkot aakarok forrasztani. A tetejét kéna ráforasztani egy kész réz blokkra. De nem akar sikerülni..
Rárakom a blokkot a gáztűzhelyre és megmelegítem, hogy a forrasztón megolvadjon rajta. De nem ragad rá az ón. (csak itt-ott) Próbáltam lekenni forrsavval (ami forrasztásokkor, vezetékeknél jó volt) de nem segített. Próbáltam megcsiszolni hogy tiszta legyen de az sem volt jó. Több helyen ragadt rá, de közel sem mindenhol.

SZval mivel kéne megtisztítani? Vagy lehet hogy miközbn ég alatta a láng az "koromozza" be a felületet és azért nem fogja az ón? Lehet hogy valami "hőelosztó" lapra kellene tenni?

http://djadji.fw.hu

(#1798) HJ.Henry válasza Játékos (#1796) üzenetére


HJ.Henry
tag

70X70? Hmmm az sem rossz :)
Mennyi lehet kb?
Ha nem drága lehet félreteszek,de még csak kisérletezek a peltierrel.
Lehet jobban megérné egy home made? Mert hát ugye még közel sem biztos hogy beválik.

(#1799) fuzik válasza djadji (#1797) üzenetére


fuzik
aktív tag

Szerezz folyasztószert, amit a réz víz/fűtés csöveknél használnak. Az tuti jó lesz.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#1800) fuzik válasza HJ.Henry (#1798) üzenetére


fuzik
aktív tag

A mag blokk ha jól emlékszem 6500 pénz körül mozog.

DE a talpa csak 40*40 -es.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.